Van Bandy tot Zappa op muziek- en platenbeurs Jeugdsport hoofdzaak voor jubilerend Bato Scherpe kritiek van CNVer Buitenkamp !ii huid van een ander kruipen Op bezoek bij.. Kerkdiensten van dag tot dag Medische diensten HOLTENS NIEUWSBLAD De Korte: „Niets aan de hand" WWWïWFF"1™* Holten krijgt 36 woningen Gevonden voorwerpen 4? DONDERDAG 15 NOVEMBER 1984 De platenbeurzen in het AC-restaurant te Holten (Al) zijn zo langzamerhand een traditie geworden. De komende mu- ziek-platenbeurs zal op zaterdag 17 november a.s. worden gehou den. Een geliefde beurs voor mu ziekliefhebbers, platenverzame- laars en andere geïnteresseerden om ideeën op' te doen, contacten te leggen, informatie uit te wis selen en verzamelingen te ver nieuwen of uit te breiden. Uit het gehele land zullen standhou ders een uitgebreid aanbod aan 33-, 45- en 78-toerenplaten pre senteren. Veruit de meeste mu ziekgenres zullen aangeboden worden, evenals diverse collec tor-items uit privé-verzamelin- gen. Bovendien zullen enkele ju- ke-boxen uit de vijftiger- en zes tiger jaren staan opgesteld en is er ruimte voor muziekboeken, af fiches en andersoortig informa tiemateriaal betreffende de mu ziek. In totaal zullen meerdere duizenden platen worden aange boden, van single tot dubbel-al: bum en van Lou Bandy tot Frank Zappa. De muziek-platenbeurs op za terdag 17 november is voor pu- Juke-boxen uit de vijftiger jaren zijn een van de trekpleisters van de komende muziek-platenbeurs. bliek geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. Evenals vorige keren wordt ook deze beurs georgani seerd door SAM Holland i.s.m. AC-restaurant Holten. De entree voor deze beurs is gratis! Op vrijdag 23 november a.s. houdt d© sportvereniging BATO, ter gele genheid van het 60-jarig bestaan, een réèeptie in eafó De Biester, Station straat 10 te Holten, van 20.00 tot 22,00 uur. Veien zullen ongetwijfeld de gelegenheid te baat nemen om het actieve bestuur, bestaande uit: G. J. van 't Hojt, voorzitter; M, Eg- gink-ten Velde, secretaresse; J. Wis- sink, vice-voorzitter; H. Stokkers, penningmeester; H. Beldman, 2e se cretaris en A. Leppink, lid geluk te wensen met dit heugélijke feit. Spe ciaal voor het zestigjarig bestaan werden deze week alle jeugdleden van BATO door de fotograaf op de kiek gezét, „Daarmee willen wij nogmaals benadrukken, dat de jeugd bij onze vereniging een zeer belang rijke plaats inneemt", verklaart voorzitter van 't Holt. Tevreden kan hij vast stellen dat de Hol- tense jeugd de weg naar de vele sportafdeüngen van BATO nog steeds goed weet te vinden. „Het voordeel van onze vereniging is, dat een kind niet hoeft te kiezen voor een enkele tak van sport, vult mevrouw M. Eggink-ten Vel de aan. „Niet ieder kind is ge schikt voor elke sport. Voelt een kind zich niet thuis in zijn of haar groep, dan kan het voor lange tijd verloren zijn voor elke sportbeoefening. Binnen BATO bestaat de mogelijkheid om eens bij een ander groepje of een an der sport te worden ingedeeld, zodat het kind er weer plezier in krijgt". In totaal heeft BATO zo'n 600 leden, waarvan het overgrote deel jeugdigen. Opvallend is het grote aantal zéér jeugdigen, zo tussen de vier en zes jaar die de laatste tijd lid zijn geworden. Niet minder dan 40 nieuwe kleu ters konden worden ingeschre ven, „Wij zijn de enige vereni ging in Holten die deze mogelijk heden heeft voor de allerjong sten" stelt het bestuur niet zon der enige trots. Ook de andere afdelingen lo pen goed, zoals dé judo en jiu jitsulessen waar de afgelopen tijd een grote groei valt te constate ren. De aerobic-afdeling heeft daarentegen een flinke veer moe ten. laten vallen. Gestart, werd met 170 aerobicliefhebbers; in middels is dit geslonken tot een vaste kleine kern. „De hausse is voorbij, maar de vaste kern heeft er nog steeds veel plezier in", aldus de bestuursleden. Als een van de pluspunten van s.v. Bato noemt het bestuur het recreatief bezig ziin, zonder competitieele ment. „Wij veroordelen de com petitie niet, geen sprake van, maar onze doelstelling is gericht om jeugd en volwassenen een paar uurtjes sportieve ontspan ning te bieden. Dagelijks is daar veertien man leiding mee bezig; een hele organisatie maar dat hebben wij er allemaal best voor over". De feestelijkheden rond het zestig jarig bestaan worden afge sloten inet een gymnastiekshow die op zaterdag 15 december wordt gehouden in sporthal 't Mossink, aanvang 19.30 uur. TOYOTA Schuppert GARAGE SCHUPPERT BV De garantie voor service i en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 - „Moeten wij als vakorganisatie nog wel zoveel rapporten en ad viezen uitbrengen aan de S.E.R. en de regering die er toch niks mee doen. De heren in Den Haag leggen deze zonder ze te lezen in de la. Praten is een zinloze zaak. Alle vakbonden moeten de handen in één slaan, de leden moeten mee praten want het gaat om hun belangen en hun centen. We moeten gezamenlijk een standpunt innemen als we naar de werkgevers gaan om te pra ten over de nieuwe CAO's waar o.a. in moet staan dat bij wer kloosheid een toeslag wordt ge geven aldus de heer H. Buiten kamp, districtbestuurder Hout en Bouwbond C.N.V. te Almelo op de vrijdagavond in café-rest. Vosman gehouden ledenvergade ring van de afd. Holten. Buitenkamp spoorde de leden aan om maandagavond 19 nov. de grote bijeenkomst in Utrecht te bezoeken waar o.a. een voor stel van de Verbondsraad zal worden besproken om met poli tici niet meer te discussiëren over sociale zekerheid en zieken geld. Hij schonk verder aandacht aan problemen als herverdeling van arbeid, jeugdwerkloosheid, vakbondswerk in de onderne ming, arbeidsduurverkorting etc. en kreeg bij het beantwoorden van enkele vragen, gelegenheid om op verschillende zaken nog wat dieper in te gaan. Na de pauze ging men op de gezelligheidstour met Diederik Bosschers, Diederik Kruimelaar en Jan Stam van de Holtense Ontspanningsclub „C.O.C." die met humor rijk gelardeerde con ference de lachers vlot op hun hand kregen. „Het is een heel bizarre hobby en eigenlijk moet je er wel een beetje gek voor zijn". Bij Joop Schintz in de Goldsteinstraat gebeuren rare dingen. Op de schoorsteen staat een niet van echt te onderscheiden mensen hand, terwijl je riistig je bakje koffie naar binnen werkt komt de gastheer hevig bloedend bin nen en ooit ging de hond des huizes aan de haal met een afgerukte mensenarm. Bizar, ja. Maar gek kun je Joop Schintz niet noemen. Wel beze ten. Bezeten van het uitbeelden van slachtoffers. En dat gaat nu eenmaal gepaard met been breuken, gapende hoofdwon den, botversplinteringen, har tinfarcten, derdegraads ver brandingen en wat voor gruwe lijks nog meer kan voorkomen bij het verlenen van Eerste Hulp Bij Ongelukken. Als stu diegroepsleider en studiekring leider van de Landelijke Oplei ding Tot Uitbeelding Slachtof fers (Lotus) is Joop Schintz da gelijks in de weer met de meest rampzalige ongevallen. Hij blijft er vrolijk onder. Joop Schintz: „Een slachtof fer uitbeelden is niet alleen maar heel hard AU roepen. Dat kan iedereen. Bij oefeningen in Holten van de EHBO en brand weer zie ik soms wel eens een bewusteloos slachtoffer dat vanaf de brancard plotseling naar zijn buurvrouw begint te zwaaien. Dat is dus niet de bedoeling. Als ik ergens lig dan zien ze aan mijn gezicht al dat ik pijn heb. De opleiding voor Lotus is dan ook erg zwaar. Je moet een EHBO-diploma heb ben, fantasie, en aanleg voor toneelspelen. En wat betreft het schminken van wonden moet je creatief zijn en gevoel voor kleurencombinaties heb ben. Wij vatten dat slachtoffer zijn heel serieus op. Voor mij is het hobby nummer één. Daar naast schilder ik nog, maar veel tijd daarvoor is er niet." Geen wonder want niet alleen i beeldt Schintz slachtoffers uit, hij leidt ook mensen op en is als secretaris van de Lotus-kring IJsselstreek verantwoordelijk voor het maken van examenop drachten (waarin een ongeluk nooit alleen komt), het opstel len van jurylijsten en het onder houden van de contacten met al die EHBO-afdelingen, PTT-diensten en brandweer korpsen waar lotus-mensen te gen een geringe vergoeding ko men opdraven. Van Coevorden tot Zutphen, van Westerhaar tot Kampen. Geen wonder dat hij onlangs van het 75-jarige Oranje Kruis de bronzen jubi leumpenning kreeg voor al zijn verdiensten sinds 1973. „Je moet in de huid van een ander kruipen" verklaart hij de ernst waarmee de mensen van Lotus hun rol uitbeelden. „En", vervolgt hij terwijl hij van brooddeeg en verf een fikse jaap in zijn hand fabriceert, ,je moet van knutselen houden. Zo heb ik eens een afgerukte arm gemaakt met aan het uiteinde echt vlees. Maar daar ging de hond mee vandoor. Nu ben ik bezig met een hand van rubber. Die staat daar op de schoor steen te drogen. Kijk in deze koffer zit alles. De schmink, maar ook een oog, een oor, slangetjes voor bloed dat eruit moet spuiten en bloedcapsules. Leuke dingen, maar na een bloedspuwing heb je de rest van de dag wel een rode mond. Die koffer met schmink krijg je van Lotus, maar je moet na tuurlijk zelf ook wel het een en ander maken. Inderdaad, er komt heel wat bij kijken. Veel mensen vallen dan ook af tij dens de opleiding. In januari ben ik met een groep van 23 begonnen. Daar zijn er nu nog 12 van over. Uiteindelijk moet het zo zijn dat wanneer je be wusteloos bent en ze gooien een emmer water over je kop, datje dan bewusteloos blijft. Hebben ze wel eens gedaan bij mij ja." Volgens het Tweede Kamerlid De Korte (WD) is er geen vuil tje aan de politieke lucht. Alle opwinding over de rol van de WD-bewindslieden in de RSV- zaak en de opwinding rond het optreden van fraktievoorzitter Ed Nijpels in deze zaak berusten volgens de doorgewinterde politi cus op politieke naijver. „Wij moeten het hoofd koel houden. De tijd zal het leren de feiten in het juiste perspectief te zien", al dus De Korte. De Korte sprak maandag voor een twintigtal be- langtellenden in café De Biester. Geboren: Kornelis Herman zv A. Bijma en A H Tempelman; Anika Mariëlle dv G J Piek en H Evenhuis, Overleden: M. Koopman-Heu velman, oud 77 jaar. Overleden: H Dijkslag, oud 80 jaar; G Loman, oud 83 jaar (overl. te Deventer). De gemeente Holten mag in het jaar 1985 36 woningen bouwen. Dit zijn er 23 minder dan was gevraagd. Een en ander blijkt uit de cijfers die vorige week bekend zijn gemaakt door de provincie Overijssel. In de sociale sector mag Hol ten 20 woningen bouwen, waar van 16 woningwetwoningen en Vier premie-huurwoningen (non-profit). Verder zullen er zes premie A- en tien premie B-wo ningen gebouwd worden. Daar naast mogen elf premie-C wonin gen gebouwd worden. Een deel van de woningen wordt gereali seerd in het plan De Haar, de overigen in het nieuw te ontwik kelen plan De Beuseberg. /yps NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. R. Visser. Ge- zinsavondmaal, 19.00 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll. voor „Bethanië" Oppasdienst: Joke Vogely en Joke Markvoort. Woensdag 21 nov. Diessenplas 19.30 uur de heer Vogely 1. GEREF. KERK 9.30 uur ds. C. H. v.d. Berg van Aalten, 15.00 uur ds. H. Lenters van Apeldoorn. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en* aflossing. Kindernevendienst: klas 3 en 4 mevr. G Wolters. Oppasdienst: Mevr. Mane- schijn-Roelofs, mevr. Offrin ga-Werkman, mevr. van Dijk-Aanstoot (res.). Mevr. Im mink-Bartels, Anita Aanstoot, mevr. Oosterveld-Potman (res.)., R.K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in ge bouw „Irene" DIJKERHOEK 10.00 uur ds. W. Vons. Uit gangscoll. voor „Bethanië" OKKENBROEK 10.00 uur ds. H. de Bie van Diepenveen. Zendingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN: Zaterdag: 19.00 uur. Zondag 8.00 en 10.00 uur. Donderdag 15 november 20.00 uur Ledenvergadering CDA Holten in gebouw „Ire ne". 20.00 uur Film-voorlichtings avond Ned. Hartstichting in café-rest. „Vosman" Dokter J.F. Sijtsema heeft bij de films een toelichting. Tot 21.00 uur „Open Huis" schoonheidssalon Henny Ool- bekkink, Oranjestraat 2. Vrijdag 16 november: 20.00 uur „Elfde van de elf de-avond", De Fienpreuvers in zaal „Vosman". Zaterdag 17 november: 20.00 uur Feestavond afd. O.L.M, in zaal „Het Bonte Paard" Opvoering van Platte landskomedie „Beloofd is be loofd". Zondag 18 november: 14.00 Dansen in bar-dancing „De Wippert". 13.30 uur Start le deelnemer Oriënteringsrit MAC „De Hol- terberg" bij „De Biester". Maandag 19 november: 19.45 uur Vergadering afd. Es- pelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in gebouw „Trefpunt" Onderwerp „Proza en poëzie" door mevr. Kiers te Nijverdal. 20.00 uur Jaarvergadering Tennisclub „Holten" in club huis. 20.00 uur Bijeenkomst WO afd. Holten in zaal „Vosman". Dinsdag 20 november: 10.00-17.00 uur Viering jubi leum „Paalhuus" Beuseberger- weg 27. 20.00 uur Forumavond over bouw van Dorpshuis in „Paal huus". 20.00 uur Bijeenkomst H.V.G. Dijkerhoek in „Bethanië"; Spr. ds. Israël. Onderwerp „De weg naar elkander". Woensdag 21 november: 14.00 uur Filmmiddag voor kinderen VOO in zaal „Vos man". 19.00 uur Ned. Bond van Plat telandsvrouwen afd. Holten. Brieven schrijven Amnesty International in zaal „Vos man". 19.30 uur Rooie vrouwen in de P.v.d.A rest. Vosman. 20.00 uur Bijeenkomst afd Ned. van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman". Lezing met dia's door de heer Ebbekink te Markelo. Onderwerp „De vier jaargetijden". Donderdag 22 november: 19.45 uur Gewone avond H.V.Or. „Ora et Labora" in ge bouw „Irene". 20.00 uur Provinciale Discus sieavond CDA in De Kande laar". 20.00 uuc Bijeenkomst Chr Plattelandsvrouwen Bond af. Holten in „De Kandelaar" Spr. de heer Dierkx van de Rijkspolitie te Zwolle On- derw. „Inbraak preventie en colportage" (verkoop, aan deu ren). Vrijdag 23 november: 20.00 uur Verwerping in café „De Wippert". 20.00; uur Grote bingo-avond „Blauw Wit" in clubhuis 't Vletgoor. 20.00-22.00 uur Receptie S.V. „Bato" i.v.m. jubileum De Biester. Zaterdag 24 november: 14.00 uur Aankomst Sint Ni- colaas. Ontvangst ten ge meentehuize. Dinsdag 27 november: 9.30 uur Koffieochtend afd. Espelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt". ARTS J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53, spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst: dond. 18 u. t.e.m. dond. 8.00 uur: zr. J. Koerse, Holten, 'tel. 05483-34 77 b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijk verpleegkundigen alle werkda gen van 13.30-14.30 uur. Gaar- denstraat 29, tel. 14 36. Te vens dan afhalen en terugbe zorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag v.d. maand. TANDARTS R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen, tel. 05480-1 31 94. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. KLEUTER'ZUIGELINGEN- BUREAU Gaardenstraat 29 op afspraak. FYSIOTHERAPIE alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. STICHTING VOOR MAATSCH. DIENSTVERLE NING MIDDEN-OVERIJSSEL Gaardenstr. 29, tel. 05483- 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenver zorging. Spreekuren maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur -in Het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31 en volgens afspraak. ZIEKENVERVOER 0011 of dienstdoende arts, tel. 05483-35 53. Voor inlichtingen over het „open" bejaarden- werk, tel. 05483-12 01 of 15 17. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteits- en gas- voorziemng melden bij het Gem. Energiebedrijf, tel. 05483-18 41. POLITIE Tel. 05483-13 52 en 26 55, na 18.00 uur bellen tel. 038- 97 12 34. BRANDWEER Tel. 0011 (dag en nacht). Gevonden: twee sleutels aan mini rolmaat; een gedeelte van een sneeuwketting van een vrachtauto; een rood lederen étuitje met huissleutels; een beige regenhoedje; een paars kinderportemonnaitje met enig kleingeld. Verloren: een broche met plat te Zeeuwse knop; een schooltas met lego (vermoedelijk afkom stig van een Haarschoolleer- ling); een zilveren broche met kleine steentjes; twee autosleu tels met één huissleutel; een blauwe tas (linnen) met school- artikelen; een rode portemon- naie met inhoud; een licht bruine knipportemonnaie met inhoud; een zilveren armband met inscriptie „Anneke"; een zwarte portemonnaie met in houd o.a. drie Eurocheques: een zwarte helm; een blauwe herensweater met strepen.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3