Holtense middenstand helpt Sint een handje Socu viert jubileum met forum avond Holtens Nieuwsblad Vijftig jaar jong bok Slachtoffer Verkoop van Kinderzegels gestart I - Sïnt Nikolaas komt 24 november op bezoek Geen riolering op De Borkela Werkloosheid gestegen S. Weyers (CDA) naar Holten U ontvangteen fraaie exclusieve tweekleuren- ballpoinfalsuons Open huis schoonheids salon De officiële verkoop van de kin derpostzegels en wenskaarten 1984 is woensdag 14 november gestart. De kinderen zijn op weg gegaan om de bestelde kaarten en zegels af te leveren en in veel postkantoren zijn door de plaat selijke comités verkoopstands in gericht. In Holten vindt de ver koop plaats door het plaatselijke comité voor kinderpostzegels op vrijdag in het postkantoor en op donderdag in de Rabobank in Hol ten. Daarnaast kan men voor ze gels en kinderkaarten altijd te recht bij de leden van het plaat selijke comité: mevr. Ballast, Holterenkstraat 18; mevr. Van Beek, Oude Hellendoomseweg 8; mevr. Diemer, Rörinkstraat 1; Mevr. Heideweg,.Molenbelt- flat 9-304; Mevr. De Laat, Nagel houtstraat 34; Mevr. Postma, Schoutenstraat 57; Mevr. Vis ser, Markollenweg 18; Mevr. Alons, Kerkplein 3; Mevr. Ude- ma, Sparrenweg 4 en mevr. Van Rappard, Jeurlinksweg 1. De kinderpostzegels hebben dit jaar als thema „Kind en Stripverhaal", en zijn getekend door Joost Swarte. Elke postze gel vormt een strip verhaaltje compleet met teksballon. De waarden van de serie kinderze gels zijn 50 25 cent, 60 20 en 70 30 cent. Voor degenen die het nog te vroeg vinden om kerstkaarten te versturen: het comité verkoopt ook leuke St. Nicolaaslabels om pakjes en surprises mee te versieren. Holtens Nieuwsblad Uitgeversmaatschappij Van dor Looff BV In samenwerking met de stichting ^Holtens Nieuwsblad' Stichtingsbestuur: IV. H. Boyars, secrotans Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties: Getfertsingel 41. Enschede Tel. 053-320141 De redactie van het Holtens Op dinsdag 20 november a.s. be staat het club- en buurthuiswerk in Nederland 100 jaar. De Holtense stichting voor sociaal en cultureel werk viert op die datum tevens haar twaalf en halfjarig bestaan. Om deze feestelijke jubilea niet onopgemerkt voorbij te laten gaan zijn er in Het Paalhuus aan de Beusebergerweg 27 voor die dag een aantal activiteiten georganiseerd, waaronder een fo rumavond over het nieuw te bouwen Het ministerie heeft afwijzend beslist op de Holtense plannen in het gebied De Borkeld aan te sluiten op de riolering. Dit deel de burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard mee tijdens het wekelijkse gesprek met de lokale en plaatselijke pers. „Jam mer en niet juist in het oogpunt van het milieu", aldus de burge meester De afwijzing is gegrond op het feit dat het terrein in zijn geheel wordt aangemerkt als re creatieterrein, waar slechts twee aansluitpunten op de riolering worden toegestaan. Het feit dat door het uitrekken van de va- kantietijd de zomerhuisjes vrij wel het gehele jaar door worden gebruikt is geen doorslaggevend argument gebleken. Uit eigen middelen is een dergelijk groot project voor de gemeente Holten niet te financieren, zodat voor de eerste jaren althans, de zomer huisjes, maar ook de permanant bewoonde huizen op De Borkeld verstoken blijven van riolering en aangewezen zijn op een sep- tic-tank. sociaal-cultureel centrum in Holten. Hiervoor zijn alle politieke kopstuk ken uit Holten uitgenodigd. Overdag (van 10.00 tot 17.00 uur) zal er in de kapschuur naast Het Paalhuus een over zicht worden tentoongesteld van het werk van de stichting. Te vens kunnen belangstellenden in formatie krijgen over cursussen, clubs en andere activiteiten, 's Middags om vier uur begint er in De Schure een gratis kinder film voor de schoolgaande jeugd. Er wordt een schitterende Dis- ney-fllm vertoond met daarin al le bekende stripfiguren, zoals Donald Duck, Mickey Mouse en Goofy. Eventueel kunnen de kin deren met de huifkar meerijden die om ongeveer kwart voor vier vanaf de scholen vertrekt en ze daar tegen zes uur weer terug brengt. Tijdens de forumavond, die om acht uur begint, verwachten me dewerkers en bestuur een leven dige discussie, temeer omdat de Holtense verenigingen tot op he den nog geen mogelijkheid heb ben gehad te reageren op de nieuwe plannen voor een dorps huis. Vooral de functie die een Dorpshuis kan hebben in de Hol tense samenleving zal ter sprake worden gebracht. Het forum zal bestaan uit:- W. Dalhuisen, PvdA; F. Spijker, WD; J. Warrik, Geb. Belang; H. Westrik, CDA en B. Bergsma (BOOG, advies orgaan voor sociaal-cultureel werk). Ge spreksleider is ds. R. Visser. Na de opening, door de voor zitter van de stichting, de heer T. van Well, krijgen de forumle den zeven minuten spreektijd om hun visie ten gehore te bren gen. Aansluitend krijgen de fo rumleden gelegenheid te reage ren op hetgeen hun collega-fo rumleden hebben gezegd. Na de pauze, die omstreeks negen uur wordt gehouden, krijgt het pu bliek de gelegenheid mondeling vragen te stellen. Gezien de ac tualiteit van het onderwerp wordt het nodige „vuurwerk" verwacht en zal de belangstelling ongetwijfeld groot zijn. Het aantal werklozen in Holten is de afgelopen maand toegeno men. In september stonden in totaal 285 Holtenaren als werk zoekende ingeschreven bij het Arbeidsbureau. In oktober zijn dat er 288. Hiervan waren 210 mannen en 78 vrouwen. In vergelijking met oktober 1983 valt eveneens een stijging te constateren. Toen stonden 280 werklozen geregistreerd, 200 mannen en 80 vrouwen. Op 22 november a.s. houdt het CDA Overijssel een discussiebij eenkomst in De Kandelaar, aan vang 20.00 uur. Medewerking verlenen het CDA-Tweede Ka merlid Steef Weijers, tweede voorzitter van het Christelijk Na tionaal Vakverbond H. Hofstede en de directeur van de sector Sociaal Beleid van het Neder lands Christelijk Werkgevers- bond, drs. D. E. Cnossen. Onder werp zal zijn: arbeidstijdverkor ting, deeltijdarbeid en de beteke nis ervan voor het maatschappe lijk leven. Redactrice: Freden'que Rentenaar Weleweg 104, Boekelo Tel 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37. teL 05483-3903 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel modewerier: J. Wiggerg Kolweg 14. tel. 05483-1356 Advertentie-adviseurs: W. Frode riks Pr. Hendrikstraat 18, Nijverdal Tel. 05486-132 64 J. Rozondom Rietmolenstraat 8. Tel. 05483-13 05 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3. tel. 1224 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 1665 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad geïnformeerd. een nieuwe abonnee Als abonnee bent u amm daarvan verzekerd. Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 32.92 Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een I nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad j Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I In onze rubriek Op bezoek bij, praten we deze week met Joop Schintz. Als studiegroepleider van de Landelijke Opleiding tot Uitbeelding Slachtoffers (LOTUS), is hij dagelijks in de weer met het uitbeelden van de meest rampzalige ongevallen. Hij blijft er vrolijk bij. Nieuwsblad heeft uit het verre Span je bericht ontvangen dat Sint Nico- laas dit jaar op zaterdag 24 november in Holten zal arriveren, 's Middags om twee uur zal hij zijn opwachting maken bij het gemeentebestuur. Aansluitend zal de goedheiligman een rondrit maken door het dorp, vooraf gegaan door de Holtense Mu ziekvereniging. Gestart wordt bij het gemeente huis. De route gaat via de Larense weg, Schoolstraat, Rietmolenstraat, Oranjestraat, Noorderbergstraat, Kolweg, Bergmanstraat, Waarden- borchtstraat. Oranjestraat, Dorp straat. Het eindpunt van de rondrit is bij het O.A.D. busstation. Vanzelfsprekend zal de Sint ook de kinderen in Dijkerhoek bezoeken. Speciaal voor alle kin deren - dus ook voor alle kinde ren uit Holten - komt de Sint en zijn Zwarte Piet in café-restau rant Het Bonte Paard in Dijker- hoek, aansluitend aan de rondrit in Holten. De Sint en zijn gevolg zullen omstreeks half vier arrive ren, waarna er gelegenheid is om Sint en Piet te begroeten. Om het Sinterklaasfeest weer tot een succes te maken heeft de goedheiligman ook dit jaar weer de hulp ingeroepen van de Hol tense middenstand. Tenslotte wordt Hij al een dagje ouder, zodat hij de hulp van de Hol tense zakenlieden best kan ge bruiken. De winkels zullen hier voor extra worden opgesteld. Op vrijdag 30 november, maandag 3 december en dinsdag 4 december zijn alle winkels tot 21.00 uur geopend; 5 dec. sluit men om 17.00 uur. Zien geven, doet ge ven, vinden de middenstanders. Daarom wordt ook dit jaar weer een grote Sint Nicolaasactie ge houden die vandaag van start is gegaan, en op 5 december ein digt. Evenals vorig jaar ontvangt men bij tien gulden aan bood schappen één lot. De ingevulde loten kunnen worden gedepo neerd in de rode brievenbussen, die geplaatst zijn bij de Firma Nijkamp in Dijkerhoek. Firma Heusinkveld aan de Dorpsstraat, de Firma Wansink (Albert Heyn) en de Firma Dollekamp aan de Oranjestraat. Het prijzenpakket bestaat weer uit prijzen in natura. De eerste prijs is een volledig verzorgde vakantiereis voor twee personen ter waarde van f999.- (of f750.- contant geld); verder zijn er te Op de foto de inkomst van de goedheiligman vorig jaar. winnen: fietsen, draagbare tv's, radio's, fototoestellen, tuinstoe- lèn, koffers, plantenbakken, sjoel bakken, barbeques, voetbalspe len, vleesschotels, kisten wijn, bi- son-lijm-pakketten en levensmid delenpakketten. Sinterklaas zelf heeft zijn han den de komend weken vol aan het lezen van alle verlanglijstjes,' zodat hij het kopen van de ca deaus graag overlaat aan de Hol tense ouders, maar Zwarte Piet heeft van Sint de opdracht ge kregen om in de komende week rond te gaan met speculaaspop pen en waardebonnen voor ban ketletters. „Dat hebben de ou ders wel verdiend", meent Sint. De trekking van de Sint Nico laasactie vindt plaats op de ver jaardag van de Sint, op donder dag 6 december 's avonds 20.00 uur in het Dura-pand. De be kendmaking vindt gelijkertijd plaats. Voor degenen die wegens drukke Sinterklaasbeslommerin gen geen tijd hebben om per soonlijk naar het Dura-pand te komen zal de uitslag vermeld worden in het Holtens Nieuws blad van donderdag 13 decem ber. De H.H.V. Vijftig jaar jong, dat was de slagzin die tevoorschijn kwam bij een goede oplossing van de fotopuzzehvedstrijd die de Holtense Handelsvereniging organiseerde tijdens de jubileumtentoonstelling. Veel Holtenaren hebben een poging gedaan om met behulp* van foto's van oude winkelpanden die slagzin te vinden, maar niet alle inzendin gen bleken goed te zijn. Uit de goede inzendingen werden vier prijswinnaars gtrokken die - die- geheel in stijl met de wedstrijd - een _J prachtige en complete fotocameraset wonnen. De gelukkige prijswinnaars zijn: Mevrouw J. Jalink-Dubbelman, Gaardenstraat 1; H. M. Kappert, Hoffe- straat 13; D. Jansen, Churchillstraat 117; J. Lodeweges, Gaarden straat 3. Tijdens een gezellige bijeenkomst in de bestuurskamer van de Rabobank reikte de heer A. J. van de Maat, voorzitter van de Holtense Handelsvereniging, de prijzen aan de winnaars uit. Voordat hij dat deed keek hij terug op de vele jubileumactiviteiten in het afgelopen jaar van de H.H.V. en met name de jubileumtentoonstelling in het Dura-pand. „Het heeft het bestuur goed gedaan dat er zoveel positieve reacties op de jubileumactiviteiten zijn binnen gekomen", aldus dc heer van de Maat. „Het geeft ons weer moed gewoon door te gaanEn wal dat laatste betreft: vandaag start de Sint Nicolaas-winkclactie, die het slotstuk gaat worden van de activiteiten van de Holtense Handelsver eniging in het jubileumjaar. Op de foto de gelukkige prijswinnaars, samen met voorzitter van de Maat. Vandaag (donderdag) opent Henny Oolbekkink haar schoon heidssalon aan de Oranjestraat 2 te Holten. Ter gelegenheid hier van houdt zij tot vanavond ne gen uur Open Huis.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1