Holtens dorps groen staat er slecht bij Jan Aolbert Aluminium voorzet* Zilveren feest bij Krekel b.v. Holten Geslaagd Resultaten sv Holten Twee jonge musici toonden hun talent ramen JAN AOLBERT B.V. MUILER'S Tienersoos Musky weer geopend Normaal in de Schure Laatste rit Holterberg Spannende jeugdfilm in Vosman JUNIOREN Met VOO de lucht in BOLSEiVIBROEK Nationaal park in het slop door grondeigenaren Rooie Vrouwen en positie vrouw in aerde wereld N.B.v.P.- vrouwen discussieerden over ouder worden JJX>lNiXX.l\L>/XVj J.O INUVLIUULU xyo-t nvncivd 1N1E.U \/<idLtL.r\U ALUMINIUM PROFIEL In blank en bruin aluminium, kant en klaar geassembleerd, inclusief glas. In draaibare- en vaste uitvoering. Energiebesparend en geluidswerend. VOORZETRAMEN MAKEN DE GROOTSTE„ENERGIELEKKEN" VAN UW HUIS DICHT Voorzetramen zijn verkrijgbaar bij: Esstraat 55 - Tabaksgaarden 56 - 7462 VN Rijssen - Tel. 05480 -12888 begrafenisonderneming Larenseweg 48, telefoon 17 45 Regeling en verzorging van begrafenissen voor Holten en omgeving Nadere inlichtingen worden gaarne aan ons adres verstrekt Markelo - Tel. 19 07 De tienersoos Musky, voor jon ge mensen van 12 tot en met 15 jaar is weer open. De soosmidda- gen zijn woensdagmiddag en vrijdagmiddag. Men kan eventu eel zelf stripboeken meenemen, huiswerk maken, een potje dam- men of kaarten. Voor de koffie S en thee wordt gezorgd. Ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe seizoen wordt op zondag 18 november van 14.30 tot 17.00 uur een disco gehouden met medewerking van Paradise Disco Show. De entree bedraagt één gulden. Tienersoos Musky is gevestigd Beuzeberger- weg 27. De plannen rond het Nationaal park Holterberg vorderen niet. De commissie Kleisterlee, die het voorbereidende werk voor haar rekening heeft genomen ligt momenteel overhoop met de grondeigenaren. De kwestie is zo hoog opgelopen dat een gesprek, dat voor 9 november was ge pland om te praten over de vor deringen van de commissie geen doorgang heeft gevonden. De grondeigenaren hebben grote problemen met de afrastering zo als die door staatsbosbeheer is aangebracht in grote delen de van Holterberg. Dit deelde we thouder Stegeman onlangs mee. Hij voegde er aan toe dat de landbouw in het betrokken ge bied wel bereid zijn mee te wer ken. Op vrijdag 9 november j.l. herdachten de heren K. Soer en J.W. Veenstra het feit, dat ze 25 .jaar geleden bij Krekel b.v. in dienst zijn gekomen. De heer Soer is hier begon nen als kraanmachinist en is thans werkzaam als admini stratief medewerker en de heer Veenstra als chef-mon teur. Ter gelegenheid hiervan werd door de direktie van het bedrijf van beide jubilarissen een gouden horloge, en door de Verenigde Aannemers Grond- Weg- en Waterbouw een oorkonde, een plaquette en een zilveren dasspeld aan- 'geboden, terwijl aan de echt genotes een boeket bloemen werd overhandigd. Hierna werd er met zijn allen gezellig gedineerd. Beide jubilarissen hebben jarenlang een bestuursfunctie vervuld in de personeelsver eniging van het bedrijf. Op de in Zwartsluis door de Kon. Ned. Federatie van Harmo nie en Fanfaregezelschappen ge houden muziekexamens zijn ge slaagd: Evelyn Langendoen, bu gel, diploma B, 60 p.; Ronald Brinks, trombone, diploma B, 64 p.; Simon Vuuregge, bariton, di ploma B, 53% p.; Wilco Pinkert, trompet, diploma A, 55 p.; Fre- derik Lindenaar, cornet, diploma A, 54% p.; Anita Brinks, trom pet, diploma A, 50% p.; Jorien Verboom, trompet, diploma A, 49% p.; Jorgen Voordes, tuba, di ploma A, 49% p.; Janette ten Wolthuis, bugel, diploma A, 49 p.. Alle geslaagden zijn lid van de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." Zaterdagavond staat het j.c. De Schure geheel in het teken van de groep Normaal. Alle be schikbare videofilms over de roc kers uit de Achterhoek zullen worden gedraaid. Er komt een informatiestand met Normaal-ar tikelen en een disco-special van Normaal, gedraaid door een ver re van Normale d.j. De Schure gaat open om 20.00 uur. De en tree is gratis. De Motor- en automobielclub „De Holterberg" houdt op zon dag 18 november de zevende en tevens laatste puzzelrit van dit seizoen. De deelnemers kunnen starten in zowel de A-klasse (sport) en de B-klasse (toer) voor een rit over plm. 40 kilometer die binnen de gemeente grenzen is uitgezet door de clubleden H. en J. Paalman en F. Schippers. De eerste deelnemer start om 13.30 uur bij clubhuis „De Bies- ter" in de Stationsstraat waar in schrijven mogelijk is vanaf 13.00 uur. Het MAC-bestuur heeft voor deze rit weer een flink aantal mooie prijzen beschikbaar ge steld. De Vereniging voor Openbaar Onderwijs vertoont voor de leer lingen van de openbare lagere scholen op woensdag 21 novem ber in zaal Vosman een span nende avonturenfilm. De filmvoorstelling start om twee uur en is omstreeks vier uur afgelopen. Laat deze kans je neus niet voorbijgaan en geniet mee van de vele avonturen. Zo op het oog een plaatje van echter komen vast te staan dat vaar van vallend dor hout tij- beuken in herfsttooi. Uit het on- de eerste beuk op korte termijn dens de winterstormen is niet derzoek van de boomchirurg is gerooid moet worden. Het ge- denkbeeldig. Moet een zieke boom, koste wat kost behouden blijven, of moet er de zaag door? Over deze problematiek zal de gemeenteraad binnenkort een beslissing moeten nemen. Feit is dat een flink aantal karakteristieke en „dorpsbeeld beheersende bomen" er slecht aan toe zijn. De directeur ge meentewerken heeft in opdracht van het gemeentebestuur een onderzoek laten instellen naar de gezondheids toestand van een aantal bomen in de dorpskern. Aanleiding tot dit onder zoek was o.a. signalen van Staats bosbeheer, meldingen over takbreuk en het afvallen van dood hout en eigen waarneming. Onderzocht zijn de kastanjebo men bij de Ned. Herv. kerk, de beuk aan de Dorpsstraat tegeno ver garage Ehag, de acacia's aan de Molenbelterweg en de twaalf grote eiken bij de Verzetstraat. Het onderzoek werd uitgevoerd door de firma Seko te Deventer, aangezien de gemeente Holten geen specialist in huis heeft die hier over een kundig oordeel kan vellen. De uitslag bleek niet erg op wekkend te zijn. Tenminste twee kastanjebomen bij de kerk zullen gerooid moeten worden om de overige vijf bomen de nodige groeikansen tè geven. De beuk aan de Dorpsstraat staat ook op het lijstje voor de zaag, evenals een viertal eiken bij de Verzet- straat. Daarnaast heeft boomchi rurg Seko becijferd dat slechts met een grondige opknapbeurt de overige bomen voor het nage slacht behouden kunnen worden, waarbij hij echter geen garantie kan geven of de opknapbeurt werkelijk succesvol zal zijn. De leden van de commissie Ge meentewerken en financiën heb ben vorige week gemengd gere ageerd op de uitslag van het rapport. Met name de afgevaar digden van Gemeentebelangen zagen weinig heil in de opknap beurt, die zo'n 16.000 zal gaan kosten. „Als een boom slecht is, dan moet de zaag er door en maak je er brandhout van", meende de heer E. M. van Schooten. Zijn collega J. Warrink meende dat hier sprake was van een „symptomatische therapie". „Het is een rage tegenwoordig zo'n bomendokter. Ik voor mij vind, nu het geld voor de ge meente zo langzamerhand een kostbaar goed wordt, dat we het wel op een andere manier kun nen gebruiken. Het leven is ein dig; ook voor een boom". Ook de afgevaardigden van de WD konden zich niet verenigen met de boomoperatie. CDA en PvdA zagen wel wat in het voor stel, alleen onder het voorbe houd dat er een totaalplaatje op tafel komt. De Vereniging voor Openbaar Onderwijs houdt op maandag 19 november haar jaarlijkse bijeen komst in zaal Vosman, aanvang 20.00 uur. Na het zakelijk ge deelte zal de heer De Koning uit Enschede ons meevoeren de lucht in. De heer De Koning is een be kende ballonvaarder en aan de hand van zijn dia's en boeiende verhalen zal hij ons laten meege nieten van zijn soms spannende avonturen hoog boven de begane grond. Holten A2-RV Al. In deze ontmoeting stond er veel op het spel. Na 15 min. was het „snoekie", die 1-0 liet aante kenen door goed doorzetten van A. Tuitert, diezelfde speler scoor de Boschers Het werd 3-0 voor Holten door wederom „snoekie". P. Bosschers tekende 4-0 aan en door een eigen doelpunt werd het 5-0. R. ten V. scoorde het zesde doelpunt. Vlak voor rust werd het nog 6-1. In de tweede helft moest RV doorspelen met 8 man, omdat er twee uitvielen. Tot grote verbazing van Holten A2 wenste RV niet door te spe len. Maar, doordat de arbiter er niet van op de hoogte werd ge steld, krijgt Holten A2 waar schijnlijk de verdiende overwin ning, dus 2 punten. Omhoog B3-Holten B2. Holten B2 zorgde voor goede stemming in de kleedkamer na de grote overwinning op Om hoog. Het belangrijkste van voet bal is nog altijd het doelpunten maken en dat gaat dit elftal schijnbaar goed af. Liefst 63 doelpunten in 8 wedstrijden. Te gen Omhoog werd in de eerste helft prima gespeeld. Dit resul teerde in 9 doelpunten, waaron der een hoekschop, die er in één keer inging. De reserve keeper verrichtte enkele goede reddin gen. In de tweede helft deed Holten een stapje terug. Omhoog scoorde uit een penalty tegen. Holten scoorde hierna nog 4 keer, zodat de eindstand ten slotte 1-13 werd. Door dit resul taat staat Holten op de eerste plaats, omdat de Zweef gelijk speelde. Holten C2-Blauw Wit Cl. Eindelijk was er weer eens een derby in Holten, waar de sfeer van afstraalde. In de eerste helft was Holten duidelijk de meer dere en nam dan ook een 1-0 voorsprong. In de 2e helft werd eerst door Holten 2-0 aangete kend. Hierna kwam Blauw Wit binnen 5 min. weer op 2-2. Het geluk was aan Holtense zijde en vlak voor tijd werd er een prach tige kans benut, zodat Holten C2 een verdiende overwinning be haalde. Holten C3-S.V.V.N C3-S.V.V.N. De eerste helft werd afgesloten met een 0-0 stand, wat op dat moment een juiste uitslag was. De tweede helft was duidelijk voor Holten C3, wat resulteerde in twee prachtige doelpunten. Eén van onze midvoor en een eigen goal van S.V.V.N. Eind stand 3-0, wat voorlopig een eer ste plaats opleverde, hetgeen een prima resultaat is. Excelsior E3-Holten E2. Tijdens een zonnige dag werd er matig gespeeld. Toch kwam Holten op een verrassende voor sprong (0-1). De tweede helft het zelfde spelbeeld met kansen aan beide zijden, wat voor Excelsior in de 12e min. de gelijkmaker betekende. Daarna was er voor niemand meer wat weggelegd. Een goede uitslag en met nog 1 wedstrijd in te halen tegen Hol ten E3. Een revanche ligt op de loer, aldus de leiders. Holten Fl-Excelsior Fl. In de eerste helft een veel ster ker Excelsior, dat al gauw een 0-4 voorsprong nam, ondanks de vechtlust van de pups Holten. In in de tweede helft weer een ster ker Excelsior. Door goede aan wijzingen van leider B. Knapen werd het doel toch nog enigszins bewaakt. En werd hierdoor de schade beperkt tot 7 doelpunten. Excelsior behaalde door dit re sultaat het kampioenschap. De jongens uit Rijssen waren ge woon de beste. Holten Dl-Luctor Dl 2-1. Zaterdag moest Dl aantreden tegen Luctor uit Almelo, een te genstander waar niets over be- kencf was. In de loop van de eerste helft bleek echter dat we wat voetballen betreft niet bang voor deze tegenstander hoefden te zijn. Na ongeveer 10 min. werkte Renee de bal achter de keeper 1-0. Korte tijd later was het al 2-0 en iedereen dacht: dit wordt een grote zege. Maar de spelers vatten hierna hun taak te licht op en Luctor kwam te rug tot 2-1. Dit was ook de eind stand die bij een betere concen tratie hoger uit had moeten val len. Evenals in voorgaande jaren heb ben de Rooie Vrouwen in de PvdA een openbare avond voor vrouwen georganiseerd. De bijeenkomst zal plaats vinden op woensdag 21 no vember a.s. in zaal Vosman, aanvang 19.30 uur. Spreekster zal zijn Maartje van Putten, belast met het vrouwenwerk in de Evert Vermeer Stichting (de PvdA-organisatie voor ontwikke lingssamenwerking) en free-lance journaliste voor de Volkskrant. Zij zal een inleiding houden over de positie van de vrouw in de, derde wereld. Daarnaast zal een film ver toond worden over het dagelijks le ven van de vrouw „Abosoma" op het platteland in het noorden van Ghana. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen en tot discussie. De toegang tot de bijeenkomst is gratis. Ondanks het zonnige weer kwam nog een behoorlijk aantal toehoor ders naar de aula van de Scholenge meenschap om het Zondagse koffie-"' concert bij te wonen. De werkgroep Koffieconcerten organiseerde dit concert in samenwerking met de Stichting Live Music Now. Deze stichting stelt zich ten doel om jonge, getalenteerde musici podiumerva ring te laten opdoen en hun te helpen op deze manier over de vaak zo moeilijke drempel van hun carrière te komen. De beroemde violist Yehudi Menuhin is de oprichter van Live Music Now. Het duo Evelyn Heuvelmans ho bo en de pianiste Inge Lulofs was zondag in Holten om hun muzikale kunnen te demonstreren. Voor pas beginnende musici is het moeiljk om - vooral muzikaal - greep te blijven houden op het gehele op treden. Ook bij dit concert bleek "dat duidelijk. Afgezien van de affi niteit met de verschillende compo sities waren er momenten in hun spel van prima kwaliteit, zo wel wat de muzikale voordracht als de toonvormmg betreft, afgewisseld met inzinkingen en tekortkomin gen, die vooral veroorzaakt werden door het niet vasthouden van de spanning en concentratie. In het eerste werk, een sonate van Amon, waren er duidelijk startproblemen aanwezig. HetLargethetto en Ron do kwamen muzikaal het beste .over. De pianiste was hier niet zo erg op dreef. De Ballade van Hen drik Andriessen bleek voor beide dames een zeer dankbaar werk. Fraai van sfeer en romaniek werd er gemusiceerd, waarbij de piano partij zeer effectvol werd gespeeld. Na de sonate van Donizetti kwam na de pauze een concert voor hobo van Bellini aan de beurt. Bellini verloochent in dit werk zijn naam als operacomponist niet. Mooi van toon en met gevoel voor dramatiek werd de hobopartij vertolkt. Inge Lulofs had de ondankbare taak om op piano de orkestpartij te moeten spelen. Zij sloeg zich er redelijk doorheen. De 3 Romanzen van Schumann bleken van prima kwa liteit te zijn. Aan het slot klonk een sonate van Saint-Saens. Ook weer een prachtige compositie met een zowel door hobo als piano vooral muzikaal gespeeld laatste deel. elyn Heuvelmans, hobo en Inge piano toonden hun talent het Koffieconcert in de Au- van de Scholengemeenschap De Ned. Bond van Plattelands vrouwen afdeling Dijkerhoek hielden vorige week een discus sieavond in de school Dijker- hoek. De opkomst was goed. Thema van de avond was: „hoe aanvaard ik als vrouw het ouder worden". Mevrouw Koelemay-Ab- spoel uit Holten leidde de dis cussie. Zij liet allereerst een lied je horen van Lenny Kuhr, waar na zij een korte inleiding hield. Daarna werden de aanwezigen in groepjes verdeeld. Aan de hand van een lijst met vragen, zoals: hoe kijk je zelf tegen het ouder worden aan, is ouder worden voor vrouwen anders dan voor mannen, werd gediscussieerd. Naar voren kwam, dat als men ouder wordt men niet bij de pakken neer moet gaan zitten, maar moet zorgen voor een goe de gezondheid en moet opkomen voor zichzelf. Mevrouw Koelemay besloot met een gedicht: „ik zorg voor later".

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 13