i H. Willems onbetwist winnaar Bergvliegers Prima eerste jaar F.C. Holtertrappers Twenhaarsveld krijgt eerste opknapbeurt Holten deelt punten Resultaten sv Holten Uitstekend half jaar Blauw-Wit Open inschrijving kampioenschappen badminton Holten Modelclub houdt show Bejaarden sociëteit J. Tuitert ving grootste vis. Klaverjassen bij Blauw-Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Goede prestatie Twenhaarsveld SFEERVERBETERING MOET BEZOEKERS LOKKEN Handbal Holten klaar voor zaalcompetitie DINSDAG 16 OKTOBER 1984 u Alle kampioenen van de FCC De Holtertrappers werden door onze fotograaf op het plaatje gezet. Nu het vliegseizoen 1984 van de Postduivenvereniging „De Bergvlie gers" ten einde is en de balans opgemaakt kon worden, bleek, zoals reeds werd verwacht, Henny Willems (Burg. v.d. Borchstr.) de grote win- Op zaterdag 20 oktober 1984 orga niseert de Model Auto Club Oost Nederland in samenwerking met AC Restaurant Holten haar zesde model- auto-show. De getoonde miniatuur modellen zijn allemaal door de leden van de M.A.C.O.N. verzameld, bouwd en/of verbouwd. ge- De F.C.C. Holtertrappers kan terug zien op een succesvol eerste jaar. Dat blijkt uit de 115 prijzen die de leden tot nu toe bij elkaar hebben gefietst. Hieronder zijn 43 eerste prijzen, 31 tweede prijzen en 41 derde prijzen. Onder grote belangstelling werd vrijdag 12 oktober j.l. de laatste clubcross verreden van de F.C.C. De Holtertrappers. On danks het late aanvangsuur kon den de wedstrijden voor het in vallen van de duisternis worden afgewerkt. OMdat er in de verschillende klassen nog het een en ander kon gebeuren, werd er op het scherp van de snede gereden. Gevolg was dat de toeschouwers een fietscrosswedstrijd zagen die op hoog peil stond. Dat was ook te merken aan de aanmoedigin gen die vanaf de kant naar de rijders toe werden gemaakt. Toch moesten alle rijders nog een nacht slapen voordat zij wis ten op welke plaats zij waren geëindigd, daar de kampioenen eerst op de feestelijke bijeen komst op de daarop volgende za terdag bekend werden gemaakt. Ongeveer 45 leden en een aan tal ouders werden zaterdag 13 oktober welkom geheten door voorzitter H. v.d. Keuken. Eerst kon men genieten van een vi deo-opname van de opening van de crossbaan op het Vletgoor en de eerste wedstrijd die ter gele genheid van de opening werd verreden. Aansluitend kregen de leden een verfrissing aangeboden en mochten alle leden naar vo ren komen om een herinnerings medaille in ontvangst te nemen. De prijswinnaars kregen een prachtige prijs als beloning en een bosje bloemen. Na de huldi gingsceremonie werd de vi deo-opname getoond van de laatste regiocross. Het aardige daarvan was dat de leden zich zelf konden zien rijden en zagen welke fouten er werden gemaakt. Tevens kon men deelnemen aan een aantal spelletjes. De uitslagen van het clubkampi oenschap 1984: 1978/79 1. En kampioen Mark van de Linde; 2. Mike van Oostveen; 3. Guido Ruiter; 4. Dieter Huisken; 5. Jorden Boer; 6. Roel Dalhui zen; 7. Monique Scholten; 8. Ri chard Neurink; 9. Eva van Aller; 10. Claudia Landeweer. 1975/76 1. En kampioen Marco Grave; 2. Martijn Bergman; 3. Gerbrand Huisken; 4. Rik Dalhuisen; 5. Jan Hein Groot; 6. Dennis Hut ten; 7. Eddy Reeuwijk. 1973 1. En kampioen Roy van de Lin de; 2. Jeroen Grave; 3. Michel Landeweer. 1971/en ouder 1. En kampioen Jan Zwiers; 2. Peter Aanstoot; 3. Peer Jelle Nauta; 4. Harry Aanstoot; 5. Je roen Kraay; 6. Stephan Evers, Jan Willem Plekkenpol; 8. San- dor Kruiswijk; 9. Ton Hofhuis. 1977 1. En kampioen Berry Meer man; 2. Dennis van de Keuken; 3. Bart Willems; 4. Harmen klein Velderman; 5. Rutger Nij- land; 6. Frans Aanstoot; 7. Jan Willem de Roos; 8. Pieter Wil lem Groot; 9. Chun-Loon Poon. 1974 1. En kampioen Roel Wessels; 2. Henk Jan Nijenhuis; 3. Desmond Pekkeriet; 4. Marcel Nijland; 5. Walter van Geest. 1972 1. En kampioen Henk-Jan Beid- man; 2. Jarno Hutten; 3. Bennie Oberink; 4. Ronnie Landeweer; 5. Roy Brussen; 6. Mark Bouw huis. Onder de miniatuurgestelde modellen bevinden zich o.a. mo toren, vrachtwagens, personen wagens en oldtimers van diverse formaten. De M.A.C.O.N., een vereniging die niet commercieel werkt, probeert mensen aan te sporen tot het verzamelen en (ver)bouwen van miniatuur auto modellen. Iedere maand organi seert zij een praatavond voor haar leden. Op deze avond wis selt men gegevens uit over mi niatuur auto's. De toegang tot deze modellenshow is gratis. Daar de modelauto-show voor de zesde keer in AC Restaurant Holten plaats vindt, ontvangt ie dere zesde bezoeker een gratis consumptiebon, terwijl de zes honderdste bezoeker een diner bon zal ontvangen. Uiteraard zullen M.A.C.O.N. leden aanwezig zijn om inlichtingen te geven over getoonde modellen, maar ook over de M.A.C.O.N. naar te zijn. Op vele onderdelen wa ren zijn duiven niet te verslaan, hoe wel het er soms wel om spande. Vele vluchten moesten in het seizoen '84 wegens slechte weer somstandigheden worden inge kort en de twee laatst geplande vluchten gingen helemaal niet door. De huldiging van de kam pioenen en de prijsuitreiking zal plaats hebben op de jaarlijkse gezellige avond die medio no vember zal worden gehouden in het nieuwe clubgebouw aan de Slachthuisstraat in het Kolcom- plex. Reeds enkele weken beste den een aantal clubleden (schil ders, bouwvakkers etc.) al hun vrije tijd aan verbouw en inrich ting van een voormalig nood-schoollokaal dat van de ge meente werd gekocht. De eindstanden (eerste 5) waren als volgt: Vitesse: 1. H. Willems; 2. Teun Schuppert; 3. G. Egberts; 4. M. Lodeweges; 5. Frits Meester en Zn. Midfond: 1. H. Willems; 2. G. Egberts; 3. M. Lodeweges; 4. Teun Schuppert; 5. G.J. Koetsier. Fond: 1. H. Willems; 2. Teun Schuppert; 3. A. ten Dam (2); 4. H.J. ten Velde; 5. G.J. Koetsier. Jonge Duiven: 1. Teun Schuppert; 2. H. Willems; 3. A. ten Dam (2); 4. W. v.d. Pluym; 5. H.J. Paalman. Na-tour: 1. Comb. Kwintenberg; 2. Frits Meester en Zn.; 3. H. Willems; 4. Teun Schuppert; 5. E. Veneklaas. Koppel oude duiven: 1. H. Willems 2. A. ten Dam (2); 3. G.K. Koetsier; 4. H. van Beek; 5. G. Egberts. Koppel jonge duiven: 1. H.J. Paalman; 2. A. ten Dam (2); 3. G. Egberts; 4. E. Veneklaas; 5. H. Willems. Aangewezen duiven: 1. H. Willems; 2. A. ten Dam (2); 3. G.J. Koetsier; 4. G. Egberts; 5. Teun Schuppert. Kampioen-vogels: Vitesse: A. ten Dam (2); Mid-fond: H. Willems; Fond: H. Willems; Jonge duiven: A. ten Dam (2); Na-tour: Comb. Kwintenberg; Algeheel kampioen: H. Willems. Kampioen A-duiven: Vitesse: H. Willems; Mid-fond: H. Willems; Fond: H. Willems; Jonge duiven: A. ten Dam (2); Na-tour: H.J. Paalman. Generaal-kampioen: 1. H. Willems; 2. Teun Schuppert; 3. A. ten Dam (2); 4. M. Lode weges; 5. G.J. Koetsier. Afgelopen zaterdag werden in het Graaf Ottobad in Zutphen weer wedstrijden gezwommen tussen zes regionale zwem- clubs. Na twee tussenstanden stond Twenhaarsveld op een vijfde plaats, maar uiteindelijk wisten de jongens en meisjes zich op te werken tot een ver dienstelijke tweede plaats. Win naar werd de ploeg van A.B.S. uit Bathmen. Op zaterdag 27 oktober a.s. van 10.00 tot 18.00 uur organiseert BCH voor de eerste maal de Holtense Badminton Kampioenschappen. Het is de bedoeling, dat dit een jaarlijks terugkerend evenement gaat wor den. De kampioenschappen staan open voor alle Holtense ingezete nen van 16 jaar en ouder. Men kan inschrijven voor de spelsoor- ten damesenkel, herenenkel, da- mesdubbel, herendubbel en ge- mengddubbel, die elk weer on derverdeeld zijn in drie catego rieën nl. beginners, geoefenden en gevorderden, al naar het aan bod. Het is uiteraard mogelijk bij de dubbelspelen als compleet dubbel in te schrijven, maar ook als men geen spelpartner heeft en toch een dubbel wil spelen, kan men zich voor een dubbel opgeven; de organisatie zal dan voor een geschikte spelpartner zorgen. Tijdens het gebeuren zal BCH-trainer Harry Peters en zijn echtgenote aanwezig zijn met vi- deo-apparatuur om aan de hand van getoonde video-opnamen tekst en uitleg te geven van het badmintonspel in al zijn facette. Tevens zal een verloting gehou den worden, met tal van prijzen en prijsjes, die door leden van BCH belangeloos zijn ingebracht. Voor de eerste twee plaatsen per spelsoort en per categorie zijn fraaie medailles te winnen, doch het geheel ligt meer in de sfeer van sportieve ontspanning, dan in de sfeer van een streng competatief gebeuren. Het in schrijfgeld is daar dan ook aan aangepast: slechts f2.50 per per soon per spelsoort, zodat men maximaal f7.50 kwijt is om aan alle mogelijke spelsoorten mee te kunnen doen. Overigens, mocht u geen racket hebben en toch mee willen doen, dan kan BCH wel voor een racket zorgen. Wat de shuttles betreft, deze worden gratis ter beschikking gesteld. Opgave voor deze kampioen schappen kan geschieden mid dels een inschrijfformulier of te lefonisch bij één van de volgende personen: Marjanka van Maurik, tel. 18 26, Jan Jacobs, tel. 24 05, Reijer Dorresteijn, tel. 26 20. Te vens kunt u daar terecht voor meer inlichtingen. Inschrijvingei in verband met de organisati wel gaarne voor 23 oktober a. Om nog voor het begin van het nieuwe zwemseizoen 1985 in het zwembad Twenhaarsveld de nodige vernieuwingen en verbeteringen te kunnen aanbrengen die het animo Komend weekend begint de zaalcompetitie. Een competitie waarin door de S.V. Holten met 6 jeugd- en 4 junioren en senio renteams wordt deelgenomen. De start met 2 heren teams lijkt een onderneming op een smalle basis te worden, maar gezien het hui dige aantal spelers is één team te weinig. De dames senioren zullen wederom moeten proberen het voor 2 jaar bereikte 3e klas seschap - wat vorig jaar op het uiterste nippertje werd behouden - dit seizoen wat steviger in han den te houden. De dames junio ren spelen ook dit jaar in de 3e klasse en te hopen valt dat even als vorig jaar een plaats onder de top te behalen valt. voor het zwembadbezoek weer moet opvijzelen, heeft de sportcommissie unaniem het voorstel gesteund om in het investeringsschema 1985 van de gemeente Holten hiervoor een be drag van f 10.000 te reserveren. op een enkele kanttekening na waren alle leden van de sport commissie het erover eens dat op korte termijn een en ander moet gebeuren aan Twenhaars veld. De commissieleden gaven de werkgroep, die is ingesteld om een en ander nader uit te werken, dan ook alle medewer king. mits men tijdig op de hoogte wordt gehouden van de vorderingen. De nu gevraagde f 10.000 is bij lange na niet vol doende om de recreatieve functie van Twenhaarsveld te verbete ren. Het bedrag is bedoeld om een eerste aanzet te geven aan een „sfeerverbetering", die tot doel heeft de mensen weer naar het zwembad te lokken. De werkgroep heeft inmiddels een twee-wekelijkse vergaderschema opgezet om zo vlug mogelijk alle knelpunten te kunnen inventari seren. Daarbij zal niet alleen ge keken worden naar materiële op lossingen, maar ook naar imma teriële zaken, zoals de samenwer king tussen het badpersoneel on derling en de serviceverlening aan het publiek. In het voorjaar van 1985 zal begonnen worden met het ont wikkelen en uitwerken van ideeën die voor uitvoering op langere termijn in aanmerking koman aan de hand van een prioriteitenlijst. Naast het aanbrengen van ver beteringen die het zwembadbe zoek aantrekkelijker moeten ma ken, zal tevens het zwembad be ter gepromoot gaan worden om zodoende de vakantiegasten te wijzen op de recreatieve moge lijkheden van Twenhaarsveld. Om de stookkosten te drukken zal de isolatiedeken weer in ge bruik genomen worden. Het na delige saldo van het zwembad is in de laatste jaren teruggebracht van f250.000 ('81) naar f175.000 ('83). Een verdere terugdringing van het exploitatietekort is naar de mening van de werkgroep al leen te bereiken door het zwem badbezoek te stimuleren. Volkomen verdiend bezorgden de pupillen van Jan Veenstra koploper Heino haar eerste verliespunt. Van krachtsverschil was totaal geen spra ke en individueel had het merendeel van de Holtenspelers meer in hun mars dan de groenwitte gastheren. Jammer dat met name de voorhoede te weinig speldiscipline toont, waar door de vleugels van Holten veel te vaak onbezet zijn. Bovendien faalde midvoor Jan Wansink deze middag volkomen. De eerste twintig minuten gaf twee stilstaande ploegen te zien. Het gevolg hiervan was dat het spel zich hoofdzakelijk beperkte tot het middenveld. De eerste gevaarlijke aanval van Heino over de rechtervleugel leverde gelijk het eerste doelpunt op. De harde voorzet vanaf de doellijn werd door Wim van der Belt in de touwen gekopt. Enkele minu ten later moest Erwin Stukker handelend optreden bij een af standsschot. Daarna was het de beurt aan de roodzwarten. Uit een voorzet van rechts kanjerde de altijd onberekenbare Daniël Saamangun via de paal de ge lijkmaker in de touwen. Met de ze stand brak tevens de rust aan. Na de pauze werd de wedstrijd er niet beter op. De eerste kan sen waren voor Holten. Na tien minuten spelen kreeg Daniël een bijna niet te missen kans, doch met de punt van zijn schoen schoot hij naast de paal. Enkele minuten later bracht goed door zetten Evert Dalemans in uitste kende schietpositie, doch zijn met links ingeschoten bal be landde in handen van de keeper. Het leverde hem echter wel een blessure op, waardoor hij vervan gen moest worden door Rene Bannink. Een schot tegen de paal behoede Holten na twintig minuten spelen voor een achter stand. In de resterende tijd wis ten geen van beide ploegen tot scoren te komen. De uitblin kende scheidsrechter Van Schaik uit Goesbeek kon zodoende bei de ploegen met ieder punt naar de kleedkamers sturen. Zondag a.s. wordt er om de K.N.V.B. beker gespeeld. Dat be tekent voor Holten een vrije zon dag. Het ligt in het voornemen om zondag a.s. om 14.30 uur een oefenwedstrijd te spelen tegen de aloude tegenstander A.B.S. Onder grote belangstelling hield de ZW Blauw Wit 66 haar eerste half-jaariijkse ledenvergadering in het nieuwe clubgebouw op sport park 't Vletgoor. In zijn openings woord stond voorzitter Gerrit Welink nog even stil bij een aantal belang rijke feiten uit het afgelopen seizoen. Hij bedankte alle vrijwilligers(sters) die aan de totstandkoming van het nieuwe fraaie clubgebouw hebben meegewerkt. "De spontane medewerking van velen heeft het bestuur goed gedaan. Daaruit blijkt dat wij met z'n allen de kar hebben ge trokken die in gang was gezet. Nu alles klaar is rust op ons de taak het gerealiseerde te beheren zoals van ons mag worden ver wacht," aldus de voorzitter. De financiële kant van de vereniging werd belicht door penningmees ter H. Dul. De rekening over het afgelopen seizoen kon met een klein batig saldo worden afgeslo ten, terwijl de begroting sloot zonder contributieverhoging. Over de financiële afwikkeling van de nieuwbouw toonde een ieder zich content. De totale kosten waren binnen de begroting gebleven. De kas controlecommissie bestaande uit de heren Reitsema en Groene- veld bracht Dul lof voor het om vangrijke en keurige werk. De bestuursvacatures werden zonder veel moeilijkheden vervuld. Afscheid werd genomen van G. Dikkers en E. Beldman. Als nieuw bestuurslid werd genoemd J. Bolink. De bejaardensociëteit zal op dinsdag 23 oktober a.s. weer voor het eerst dit seizoen ge opend zijn. Vanaf 14.30 zijn de ouderen uit Holten weer welkom in gebouw Irene voor een praatje en een kopje koffie. Op zaterdag 13 oktober werd de derde wedstrijd van de IJssel- meercompetitie gehouden. Jopie Tuitert ving de grootste vis, een brasem van 47 cm. Hij won de wedstrijd met ruime voorsprong op zijn naaste belagers. Er waren 19 deelnemers. De totale vangst was 36,5 m. vis. De uitslagen: 1. Jopie Tuitert, 743 cm.; 2. Henk Achterkamp, 539 cm.; 3. Wim Pinkert, 486 cm.; 4. Dik Flierman, 332 cm.; 5. Job Struik 326 cm.; 6. Wim Nij enhuis 291 cm.; 7. Gerrit Jansen 257 cm.; 8. Harm Mooiweer, 124 cm.; 9. Arend Lichtenberg 122 cm.; 10. Jan ten Zijthof 102 cm. Voor de wedstrijdvissers is er op dinsdag 6 november om 20.00 uur vergadering in hotel Vos man. Holten B2-S.O.S. B2 Na de grote overwinning van vorige week op Blauw-Wit (15-0), moest Holten B2 nu aantreden tegen koploper S.O.S. B2. In de eerste helft was het een gelijkop- gaande strijd met aan beide zij den vele kansen. S.O.S. kwam op voorsprong 0-1 door een mis verstand in de achterhoede. Op dat moment werd Holten B2 wakker geschud en het duurde dan ook niet erg lang of de ge- lijkmager werd aan getekend 1- l.Nog voor de rust kwam Holten op voorsprong 2-1. Na de rust werd S.O.S. volledig weggetikt door een prima spelend Holten. De voorhoede was zeer produk- tief, dat bleek wel in de eind stand 6-1. Markvogels Al-Holten A2. Holten A2 begon deze wedstrijd goed. Men kreeg een aantal goe de kansen en naar een half uur spelen was het R. ten Veen, die uit een corner 0-1 aantekende. Vlak voor rust werd het 1-1. Na de thee werd het rommelig in de achterhoede van Holten, zodat de spits van Markvogels 2-1 aan tekende en de keeper het nakij ken gaf. Hierna is Markvogels niet meer over de middellijn ge weest. Holten zette alles op de aanval, maar had geen geluk aan haar zijde. De eins tand werd 2-1 voor Markvogels. Holten Bl-Enter BI In een spannende wedstrijd was het Enter die de winst pak te. In de eerste helft was het Holten die de toon aan gaf, maar wat zo vaak gebeurt het doelpunt viel aan de andere kant door de vrije trap 0-1. Hol ten verzwakte niet, maar ging door, wat dan ook resulteerde in 1-1 door A. Kin. De tweede helft gaf hetzelfde beeld, maar Holten kon niet tot scoren komen, maar het ergste was dat Enter in de slotfase het winnende doelpunt scoorde. Holten probeerde wat terug te doen, maar dat werd verhinderd door een slecht flui tende scheidsrechter. Het bleef bij 1-2. S.O.S. C2-Holten C3 Holten was de hele wedstrijd in de aanval, maar doelpunten bleven uit. Bij de aanval van S.O.S. raakte de voorstopper van Holten de bal zo ongelukkig, dat de bal in eigen doel belandde. Na de pauze was het weer Hol ten, die het meest in de aanval was. Eindstand 1-0 voor S.O.S. Dit betekende de eerste ne laag voor Holten. Holten E3-Enter E2 Een sterk aanvallend E3 ver gat deze keer niet om te scoren. Uit de vele kansen, die ze creëen werd voor rust 2x gescoord. Na de rust werd Enter geheel in de hoek gedruikt, zodat er nog 4x gescoord kon worden. Via een „Epi Dros" terugspeelbal kon Enter nog lx tegenscoren, zodag de einduitslag een verdiende 6-1 overwinning werd in het voor deel van Holten. Holten El-de Zweef El Na een goed gespeelde eerste helft, waaraan beide kanten goed werd gespeeld, ging de rust in met 0-0 stand. Na de rust was het toch de bezoekende club, die het initiatief nam, wat dat ook resulteerde in een 2-0 overwin ning. Evenals voorgaande jaren worden ook in het seizoen '84-'85 weer vier klaverjasavonden georganiseerd door de w Blauw-Wit in het nieuwe clubgebouw „'t Vletgoor" aan de Larenseweg. De eerste wedstrijd is op vrij dag 26 oktober, aanvang 20.00 uur. De Aktiviteitencommissie stelt per speelavond minimaal tien prijzen beschikbaar, terwijl de dames van de clubhuiscom missie zorgen voor een drankje (gratis koffie) en een hartige hap. Per seizoen wordt er vier avon den „gejast" en de hoogste sco res van drie avonden zijn beslis send voor het kampioenschap. Voorgaande jaren was de belang stelling af en toe zo groot dat men moest uitwijken naar de be stuurskamer maar in het nieuwe clubgebouw heeft men nu de ruimte voor een groot aantal viertallen. De klaverjasavonden staan open voor iedereen, dus ook voor niet-leden. Opgave kan geschieden op het publicatiebord in het clubhuis, tel. 13 19 b.g.g. 33 48.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 11