„De klant was altijd koning" bij Lan Yang-Daucers Gratie en perfektie Lokale inspraak bij nationaal Park Bestuur SV Holten legt functies neer Van dag tot dag Kerkdiensten Op bezoek bij. btik'mf Medische diensten Gevonden voorwerpen AUTOBEDRIJF BAKKER B.V. GARAGE SCHUPPERT BV BELANGSTELLING VIEL TEGEN DOOR TV DONDERDAG 11 OKTOBER 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD moment verveelde. Niet minder dan achttien dansen, elk gedanst in een eigen bijpassend costuum werden in hoog tempo voor het voetlicht gebracht. Hoe gedisci plineerd en consciëntieus er ook werd gedanst, ook door de aller jongsten, die niet meer dan een paar turven hoog reikten, het plezier en de vreugde straalde er eenvoudig af. Ondanks de „vreemde muziek", die niet altijd aansloot bij de westerse oren was het muzikaal en danstechnisch van uitzonder lijke klasse. Heel geslaagd was de dans: het huwelijk van de bruid, waarin op humoristische wijze een Chinees huwelijksfeest werd vertolkt. Indrukwekkend was de vertolking van de dans van de oorspronkelijke bewoners van Taiwan, waarbij nogmaals werd benadrukt welke graad van perfectie de danseressèn uit de stad Ltung hebben bereikt. In de pauze werd spontaan een verbroedering tot stand gebracht tussen de jonge Chinese danse ressen en de leden van de Hool- ter Dansers, die speciaal voor de gasten uit Taiwan optreden. Sa men dansten zij De Drikusman tot grote hilariteit van dansers en publiek. De Chinese gasten hadden op vrijdag al kennis gemaakt met de Holtense jeugd, tijdens een voorstelling speciaal voor de leerlingen van de Scholenge meenschap Holten. Een kennis making die van de kant van de Holtense jeugd niet bepaald vlekkeloos is verlopen. De orga nisatoren voelen er dan ook wei nig voor om bij een volgende gelegenheid de meisjes in de school te laten optreden. Heel wat plezieriger was het contact tussen de danseressen en de be woners van De Diessenplas waar zij vrijdagmiddag te gast waren. Als gast van De Diessenplas ge bruikten zij de maaltijd (bami) in het bejaardencentrum, waarna zij een gedeelte van hun avond programma dansten voor de zeer enthousiaste bewoners van De Diessenplas. The Lan Yang dancers blijven nog enige tijd in Nederland, waar zij een omvangrijke tournee afwerken. De meisjes verblijven gedeeltelijk in gastgezinnen om zodoende kennis te maken met het Nederlandse gezinsleven. Het ligt in de bedoeling dat The Lan Yang dancers volgend jaar op nieuw een bezoek brengen aan Nederland, dan in samenwerking met het Chinees Nationaal Jeugd Orkest. Per schip zal dan een tournee gemaakt worden langs Europese steden. Tal van vrienden van het museum Bos Dierenwereld woonden afgelo- kenen van de boodschappen getracteerd werd op een kopje koffie. Vaak bleef men dan ge zellig met elkaar praten, en hoe laat het ook werd wij mochten daar niets van zeggen. De klant was tenslotte koning. „Altijd beleefd blijven tegen de klant", zei mijn oom altijd." Voor slui tingstijd alvast gaan opruimen werd beschouwd als een gebrek aan gastvrijheid. Pas als alle klanten waren verdwenen mocht er gepoetst en geboend worden. „Dat betekende dat wij op zaterdag bijna nooit voor half tien of nog later klaar wa ren. Ach, je wist niet beter." Vakantie was er niet bij. Bij hoge uitzondering, met het uit drukkelijk bevel, om het vooral aan niemand te vertellen mocht mevrouw Dikkers van haar oom met haar aanstaande echtgenoot een paar dagen er op uit. „Vakantie dat hoorde niet voor een middenstander". Pas in de jaren na de oorlog kwam daar verbetering in. In 1938 trouwt mevrouw Dikkers en verhuist naar Holten. Hoe wel het jonge paar zich in de winkel annex meelhandel enige winkelhulp kon veroorloven, werden ook toen nog lange da-, gen gemaakt. Zo was het ge bruikelijk dat de kerkganger op zondag in de winkel van Dik kers de kerkboeken ophaalde. Bij terugkomst werd dan al daar koffie gedronken. De ser vice ging zelfs zover, dat de moeders met hun dopeling per rijtuig kwamen voorrijden om het kind aan familie en kennis sen te tonen. Het echtpaar Dik kers en hun personeel zorgde dan voor koffie, en wat daar zo bij kwam. Tijdens de kermis stond de gehele dag een brood tafel gereed voor de klanten. „De vaste klantenkring had in die tijd recht daarop. Dat vond ik niet altijd even prettig, voor al toen wij zelf een gezin kregen, maar dat hoorde nu eenmaal zo en de klant was altijd koning; dat is wel wat veranderd." pen vrijdag de officiële opening bij van de vijfde herfsttentoonstelling in successie. Ter gelegenheid van het eerste lustrum werd burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard bereid gevonden de opening te ver richten. Burgemeester Van Rappard kwalificeerde zich zelf in als kunstliefhebber, niet als kunst kenner. „Ik wilde dat ik de na tuur zo kon zien als de beide kunstenaars. In de schilderijen ondergaat men wat de kunste naar heeft trachten vast te leg gen. Je hoort als het ware het klapwieken van de vleugels" Uit gebreid stond de burgemeester in zijn toespraak stil bij de in stelling van het Nationaal Park, waar straks de Holterberg een onderdeel van gaat vormen. Een omstreden begrip dat alle „des kundigen" in het geweer brengt. „Wat daarbij ontbreekt is het lo- kale praatje. Tot nu toe is het JUBILEUMWEEK En omdat bij een jubileum nu eenmaal iets feestelijks hoort, hebben WN en BOVAG besloten de week van 6 tot 13 oktober 1984 uit te roepen tot nationale week van de veiligheidsinspecties. Tij dens deze week kunnen automo bilisten hun auto (na afspraak) voor een GRATIS VEILIGHEIDSINSPECTIE aanbieden bij: Stationsdwarsweg 8-10 Rijssen, tel. 05480-1 22 55 Kerkstraat 138 Nljverdal, tel. 05486-1 62 65. Vrijdag 12 oktober 20.00 uur ledenverdagering een begnp-, exclusief voor des kundigen waann de burger op basis van gelijkwaardigheid zou moeten kunnen meepraten. Het ontbreekt aan een lokaal per spectief'. Toch meende burge meester Van Rappard dat de in stelling van een Nationaal Park' een goede bijdrage kan leveren aan het behoud van de natuur. Namens de beide exposanten on- ving hij een bronzen plastiek van een korhoen, vervaardigd door Kees Bos, een vogelsoort die vroeger veelvuldig voorkwam op de Holterberg maar nu door invloed van de mens op een handjevol na is verdwenen. De tentoonstelling van Kees Bos en zijn duitse gast Fritz Laube is dagelijks te bezichtigen van' 09.00 tot 18.00 uur; op van 12.00 tot 18.00 uur. Land. Rijv. „Bergruiters" in cafe-rest. Vosman Zaterdag 13 oktober 8.00-12.00 uur Viswedstrijd HHV „De Rietvoorn" IJssel- meer. Vertrek: 6.00 uur vanaf Smidsbelt. Viswedstrijd om clubkampi oenschap M.A.C. „De Holter berg" in het Beusebergermeer. Vertrek: 8.30 u vanaf clubhuis „De Biester" Zondag 14 oktober 14.00 uur dansen in bar-dan cing „De Wippert" (zie adv.) Maandag 15 oktober 20.00 uur Buitengewone le denvergadering voetbalvereni ging Holten in clubhuis „Meermanskamp" 20.00 uur ledenvergadering afd. Holten FNV in cafe-rest. „Vosman" Donderdag 18 oktober 19.45 uur Gewone avond Herv. Vrouwengroep „Ora et Labora" in „Irene" Vrijdag 19 oktober 20.00 uur Concert door West- land's Mannenkoor in „De Kandelaar" Zaterdag 20 oktober Automodellenshow in A.C. Restaurant Holten, zondag 21 oktober 17.00 u. Familie-kegelinstuif „De Fienpreuvers" in Kegel centrum „Barbarossa" Maandag 22 oktober 20.00 uur Bijeenkomst N.B. van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman" Da mes Harkink uit Lochem met gevarieerd programma o.a. muziek, zang, declamatie. Donderdag 25 oktober 20.00 uur Bijeenkomst Stich ting Milieugroep Holten in ca fe-rest. „Vosman" Spr. de heer W. Ligterink. Onderwerp „Na tuur en milieu" 20.00 uur Vergadering afd. Holten Chr. Plattelandsvrou wenbond in de Kandelaar Al les over vis en visproducten. Avond wordt verzorgd door fa. Reinaardus en Zonen. Vrijdag 26 oktober 20.00 uur Eerste Klaveijas- wedstrijd comp. '84/85 ZW „Blauw Wit" in clubhuis 't Vletgoor. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Molten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 Het dagelijks bestuur van de afde ling voetbal van de sv Holten heeft zijn functies ter beschikking gesteld. In een brief aan alle leden verklaren voorzitter J. Warrink, secretaris M. Dalemans en penningmeester H. J. Beldman dat de mentaliteit in de seniorenafdeling aanleiding is voor deze stap. Het bestuur is van mening dat een optimaal functioneren van de hele afdeling voetbal hierdoor niet meer mogelijk is. In een buitenge wone ledenvergadering op maandag 15 oktober zullen de leden zich kun nen uitspreken over het vertrek van het bestuur. Als voornaamste reden voor het vertrek noemen de drie be stuurleden in hun brief: - gebrek aan medewerking bij het op peil houden van het ka der en het steeds belangrijker wordende vrijwilligerswerk; - het ondergeschikt maken van het verenigingsbelang aan het ei genbelang; - clubvorming binnen de vereni ging; - het negeren van afspraken om trent openingstijden van het clubgebouw, vastgestelde trai ningstijden, gebruik van velden en aanschaf van rpateriaal; - niet tijdig betalen van contri butie, ondanks herhaalde aanma ningen; - negeren van oproepen in het clubblad; - roddelpraat die ziekelijke vor men aanneemt; - gebrek aan vertrouwen in die leden die wel bereid zijn een ka- derfunctie te bekleden. Het bestuur van de ruim 500 leden tellende voetbalafdeling van de sportvereniging Holten zegt voorts in haar brief, steeds zich te hebben gespiegeld aan de spreuk „Wie wies is, is stille". Maar omdat niet het zwijgen maar het plezier in het vereni gingswerk voorop dient te staan heeft men het stilzwijgen verbro ken en de functies ter beschik king gesteld. Arts: W. R. van Gouwelaar, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53, spreekuur: 11.00 en 16.00 uur Wijkverpleging: Dienst: 11 t/ m 18 okt.: Zr. J. de Bont, Deventer, tel. 05700-3 26 96 bgg. 2 27 00. Spreekuur wijk verpleegkundigen elke werk dag van 13.30-14.30 uur. Stich ting Kruiswerk, Gaarden- straat29, tel. 14 36. Tevens dan afhalen en afhalen terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag v.d. maand. Tandarts: T. I. Lafeber, Henri Dunantstr. 1, Rijssen, tel. 05480-1 83 83. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 u. Dierenarts: Th. A. Oosten- brug, Diessenplasstr. 5, tel. 05483-15 15. Kleuter/zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29 op afspraak. Fysiotherapie: Alle werkda gen wijkgebouw St. Kruis werk, Gaardenstraat 29. Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Ove rijssel.: Gaardenstr. 29, tel. 05483-27 84. Voor maatschap pelijk werk, gezins- en bejaar denverzorging. Spreekuren maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in Het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31 en volgens af spraak. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 05483-35 53. Bejaardenwerk: Voor inlich tingen over het „open" bejaar denwerk, tel. 05483-12 01 of 15 17. Energiebedrijf: Storing elek- triciteits- en gasvoorziening melden bij het Gem. Energie bedrijf, tel. 05483-18 41. Politie: Tel. 05483-13 52 en 26 55, na 18.00 uur bellen, tel. 038-97 12 34. Brandweer: Tel. 00 11 (dag en nacht). Het optreden van The lan Yang-dancers, afgelopen zaterdag in de Scholengemeenschap Holten, heeft niet het respons gehad dat de organisatoren ervan verwacht had den. Oorzaak daarvan was ongetwij feld de t.v. uitzending van de Wim Kan One man show. De ruim honderd bezoekers die ondanks de verlokking van de t.v. toch naar de aula waren ge trokken, hebben kunnen genie ten van danskunst, zoals die maar zelden in Nederland door folkloristische dansgroepen ver toond wordt. In een werveling van kleur en klank bracht de 45 leden tellende groep een avond vullend programma, dat geen Praten met mevrouw H.J. Dikkers-Rensen (69) over vroe ger, is alsof het verleden weer levend wordt. Humoristisch en vol aardige details weet zij te vertellen over de jaren dat zij bij oom en tante Huzen in Dij- kerhoek de winkel bestierde. Mevrouw Dikkers kwam in 1929 op haar veertiende, zo van de lagere school en het boerenbe drijf van haar ouders als hulpje van tante in de winkel. Tante was ziekelijk, zodat de winkel feitelijk de volledige taak was van de jonge Dijkerhoekse. „Stilzitten was er niet bij", weet mevrouw Dikkkers zich te he rinneren. „Je ziet nu de meisjes in de winkel wel eens gewoon niets doen. Dat kwam vroeger eenvoudigweg niet voor. Er viel ook altijd wel wat te doen. Mijn oom had naast de winkel nog een meel- en eierenhandel en een kunstmesthandel. Als er geen klanten waren, dan hielp ik met het stapelen van de kis ten met eieren, en het afwegen van de kunstmest. Ook hielp ik met het afhalen van de goede ren van het stationnetje van Dijkerhoek. Het waren toen al lemaal nog zandwegen in Dij kerhoek, zodat het met slecht weer een behoorlijke klus was." Eigenlijk was het assortiment in de winkel veel groter dan nu. Wij verkochten naast alle le vensmiddelen ook kolenkitten, serviezen stoven, kortom alles wat de boer en boerin nodig had. Ook voor klompen kon men bij de kruidenier terecht." Mevrouw Dikkers denkt met veel plezier terug aan die pe riode, al was het hard werken zonder een dag vakantie. „Je wist niet beter'of het hoorde zo. Wij waren alle dagen geopend, behalve op zondag, al werd dat ook niet zo nauw genomen. Op zaterdagavond was het in de winkel een soort koopavond, kwamen de boeren, na afloop van het werk naar de winkel om de boodschappen voor de hele week in te slaan. De traditie wilde, dat de klant na het afre- Ned. Herv. kerk 9.30 en 19.00 uur (Heilig Avond maal) ds. R. Visser. Uitgangs- coll. voor Werelddiaconaat. Op pasdienst: mevr. Admi- raal-Koenders en Héléne Pluy- gers. 9.30 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene". Woensdag 17 ok tober „Diessenplas" 19.30 uur ds. J. H. Israël. Geref. kerk 9.30 en 15.00 uur ds. F. de Jon ge, Hardinxveld-Giessendam. In beide diensten is de le coll. voor Werelddiakonaat en de 2e voor rente en aflossing. Gevonden: een dameshorloge merk Palerma; een hamer; een sleutel merk „Assa"; een zilveren armband met inscrip tie „Erna"; één sleutel merk „Trelock"; een bruine kip. Verloren: een herenhorloge merk „Pontiac"; een regenpak met in de jas de naam Schoenmaker; gymschoenen met gymkleren; een dames horloge merk „Prisma". Kindernevendienst Klas 3 en 4 o.l.v. H. Paalman. Oppasdienst: Ina Stam, In- grid Jansen en mevr. Lubber- dink-Assink (res.). Hannie Sta, mevr. Zwiers-Berkel, mevr. Heinen-Bremer (res.). R.K. kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek: 9.30 uur ds. M. J. W. Knipscheer, em. pred. te Arnhem. Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouman. Viering Heilig Avondmaal. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur zondag: 8.00 en 10.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3