gemeente holten Beeldmerk Holterberg toeristisch pluspunt 3 Gezellige sfeer bij open huis Wonnink Dorpsschool hield ouderavond Riny Paalman had de mooiste plant Politie-weekjoumaal Klaverjassen Muziekdag wordt een happening HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND A. J. Reinaardus houdt lezing tólÜC Hi [55 Bejaardensoos maakte leuk uitstapje ONDERZOEK NAAR FUNCTIONEREN VVV FLORALIA GOED BEZOCHT DONDERDAG 11 OKTOBER 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. L. F. C. van Rappard, burgemeester J. P. Stegeman, secretaris Geboren: Jacomine d.v. G. T. M. Blokvoort en W. Hazewinkel (geb. te Deventer); Stefan z.v. F. E. Koopman en R. Mensink (geb. te Deventer); Jan Willem z.v. J. A. Wegstapel en G. W. H. Krijt; Imre Johannes z.v. G. J. Snippert en H. E. M. Deppen- broek. Overleden: G. P. Dijkstra, oud 62 jaar (overl. te Deventer); H. J. Kettelarij, oud 85 jaar. Ondertrouwd: B. Gotink, oud 25 jaar, Wamsveld en G. J. Ste vens, oud 23 jaar. Holten. Gehuwd: H. Janssen, oud 25 jaar, Holten en R. Temmink, oud 22 jaar, Bathmen. De Schure zal op 12 en 13 ok tober in het teken staan van het kaartspel Klaverjassen. Op vrij dagavond zullen, aan wie daar belangstelling voor heeft, de re gels van dit spel worden uitge legd, waarna men gelegenheid krijgt om te oefenen. Begonnen wordt 's avonds om half negen. Op zaterdag 13 oktober kan men het geleerde in praktijk brengen tijdens een klein kiaverjastoer- nooi, aanvang eveneens 's avonds om half negen. Opgave is die dag mogelijk tot uiterlijk 20.15 uur. In een gemoedelijke, gezellige sfeer hebben afgelopen donder dag de Holtense dames kunnen genieten van de nieuwe naj aars- en wintercollectie van Modecen trum Wonnink. Zowel in de klei ne als grotere maten heeft het Modecentrum weer een aantrek kelijke collectie in huis, die ges howd werd door een viertal man nequins. Het ongedwongen ka rakter van de modeprestentatie werd nog versterkt door het ont breken van „afstand" tussen pu bliek en de mannequins. „Wij kiezen altijd voor een direct con tact tussen de pasdame en het publiek", vertelde mevrouw Wis- sink, de enthousiaste eigenaresse van Modecentrum Wonnink. „Op deze manier krijgen de dames ruimschoots de gelegenheid om de nieuwe modelletjes ook wer kelijk te zien dragen. Vanaf een plankier is dat toch wat afstan delijker. Nu kan men gerust eens voelen welk materiaal is ge bruikt. Onze mannequins zijn ook bijzonder tevreden met deze manier van presenteren". Modecentrum Wonnink richt zich vooral op de mode voor da mes die prijs stellen op kwaliteit en draagbaarheid. Vooral de mo de voor de niet zo jonge vrouw is vertegenwoordigd. De model len zijn dit jaar ruim gesneden. Vooral veel overhemdmodellen en pakjes in fraaie gedekte kleu ren. Voor de jongere vrouw is bij Wonnink een uitgebreide collec tie Lunda Lu te bewonderen. Van het merk Marianne de Paris is de mooie collectie blouses, ter wijl de fraaie truien afkomstig zijn van het bekende merk Set- terlaine. Verdere merken zijn El- vi, Lucie Linden en Diekman. Veel belangstelling was er tij dens het Open Huis voor de de monstratie van de allernieuwste naaimachines van Pfaff die uit blinken in technisch vernuft en de goede gebruiksmogelijkheden. De muziekdag, die op 16 oktober a.s. wordt gehouden in Het Klavier, belooft een ware muzikale happe ning te worden. De organisatoren en initiatiefnemers, Herma Gazan en Jos Kamphuis zijn bijzonder enthou siast over de respons die vanuit Hol ten en omgeving is gekomen voor dit muzikale evenement. Op verzoek van de deelnemers, wordt de muziekdag in twee de len opgesplitst, 's Middags vanaf twee uur bestaat er gelegenheid allerhande technische appara tuur uit te testen en vragen te stellen over verschillende muzie kinstrumenten, waarbij Hans Ga zan voor de uitleg zal zorgen, 's Avonds vanaf zes uur begint het eigenlijke muziekfeest met het optreden van een achttal groe pen. De grootste groep is een Zuid-Molukse groep van 16 per sonen die zal optreden met zang en dans. Daarnaast komt de Holtense Countrygroep Day Break, de Jenny Masella Band en de volkszanger Hans van Geesteren. Ook de in Holten be kende zanger uit Erithrea, Ye- mane zal in het Klavier optre den. Klap op de vuurpijl wordt het eenmalige weerzien (en ho ren) met de Sensation Rockers die een zestal nummers ten ge hore zullen brengen. Heel uitdrukkelijk wijzen de organisatoren er op dat de en tree, zowel 's middags als 's avonds gratis is. „Wij willen de Holtenaren de gelegenheid geven in eigen omgeving fijne muziek te maken. Daar willen wij geen geld aan verdienen". Op 1 oktooer betrapte een winkelier een dertienjarig meisje bij het stelen van enig snoep goed uit zijn winkel. Hij scha kelde de politie in, die deze zaak verder afhandelde. Eveneens op 1 oktober ont stond er een aanrijding op de kruising Larenseweg-School- straat. Een oranje personenauto merk Talbot Horizon, verleende geen voorrang aan een personen auto die uit de richting Laren kwam. Deze laatste auto week uit naar links en botste vervol gens tegen een boom. Deze auto werd ernstig beschadigd. De be stuurder van de andere auto reed verder, zonder zijn identiteit bekend te maken. De politie is hier ook nog niet achter kunnen komen. Eventuele getuigen van dit ongeval, dat om ongeveer 20.10 plaatsvond, worden ver zocht contact met de politie op te nemen. Op 2 oktober werd een auto met aanhangwagen van de weg gehaald. Er werden diverse ge breken geconstateerd, zoals een niet werkend remlicht, onjuist kenteken en een te zware bela ding. Dezelfde morgen werd er in de Oranjestraat een „stille" radar controle gehouden, gijij auto's werden gecontroleerd; daarvan waren er 25 die de maximum snelheid overtraden en binnen kort een acceptgirokaart in de bus kunnen verwachten. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 91 km per uur. Op 4 oktober ontstond er een aanrijding tussen twee personen auto's op de Kolweg. Een auto bestuurster reed weg vanaf een parkeerplaats en kwam daarbij in aanraking met een achterop komende auto. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. Ook op 4 oktober werd een automobilist bekeurd die een waslijst van overtredingen be ging, n.l. het rijden zonder rijbe wijs, een tachograaf die niet was gekeurd, zijn vrachtauto was niet gekeurd, gean gebruik ma ken van een tachograafschijf, niet in het bezit zijn van een vervoersvergunning en van een geldig deel III van het kenteken. Dezelfde datum haalde perso neel van de verkeersgroep Zwolle en personenauto onder Holten van de weg. De auto was voor zien van valse kentekenplaten, terwijl de bestuurder het rijden met een auto was ontzegd door de rechter. De auto werd in be slag genomen. In de nacht van 5 op 6 okto ber werd een 37 jarige inwoner uit onze gemeente bekeurd om dat hij te veel aan Bachus had geofferd. Hem werd een bloed proef afgenomen. Op 6 oktober ontstond er een aanrijding op de kruising Heide- weg-Markeloseweg. Een autobe stuurder draaide vanaf de Heide weg pardoes de Markeloseweg op en werd daarbij aangereden door een personenauto komende uit de richting Markelo. Eerstge noemde automobilist reed na de aanrijding door zonder zijn iden titeit bekend te maken. Toen hij twee dagen later van een garage houder te horen kreeg dat de schade aan zijn auto enkele dui zenden guldens bedroeg, meldde hij zich alsnog bij de politie in de veronderstelling dat hij de schade kon verhalen op de te genpartij. Groot was zijn verba zing dat hij de veroorzaker was van de schade en er vermoede lijk zelf voor op moet draaien. De man was WA verzekerd. Te vens werd hem proces-verbaal aangezegd voor het doorrijden na een aanrijding. Door het natte wegdek (vol gens de bestuurder) geraakte op 6 oktober op de Al een perso nenauto van de weg en kwam in een bermwal tot stilstand. De auto werd aan de voorzijde be schadigd. Op 7 oktober bleken enkele koeien te zijn losgebroken en in de buurt van de Doorlopendedijk op de spoorbaan te lopen. Ge lukkig was de eigenaar reeds ge waarschuwd, die op tijd het vee weer op de gestemde plaats kon krijgen, zodat verdere ongeluk ken konden worden voorkomen. Op donderdag 25 oktober a.s. houdt de C.P.B. haar maande lijkse vergadering in de Kande laar, aanvang 20.00 uur. Deze avond wordt verzorgd door de heer A. J. Reinaardus. Hij praat over vis en visprodukten. Be langstellenden zijn van harte welkom. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 2 OKTOBER 1984 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan Verenigde Dura Bedrijven B.V. te Rotterdam voor het veranderen van de winkel Dorpsstraat 12; - aan de heer F. W. W. H. Bekkemens voor het plaatsen van een volière bij de woning Bessinkpasstraat 16; - aan de heer G. Kemper voor de verbouw van een wagenberging bij het perceel Helhuizerweg 26; - aan mevr. E. W. Spakman-Stevens voor het veranderen van de woning Beusebergerweg 41; - aan de heer H. Velthuis voor de verbouw van een varkensstal bij het perceel Larenseweg 106; - aan de heer J. F. Krikkink voor de bouw van een garage bij de woning Larenseweg 47; - aan mevr. R. Lindenaar-Nieboer voor het vergroten van de woning Motiewea 9: - aan de heer J. A. Wegstapel voor de bouw van een woning aan de Dorperdijk; 2. aan het Architektenburo A. Jurriëns te Epe vergunning verleend voor het aanbrengen van een lichtreklame aan het pand Dorpsstraat 17; 3. aan P. J. G. O.-Boeldagcommissie te Bathmen vergunning verleend voor het rondgaan met een geluidswagen op 26 oktober 1984. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. TOEPASSING ARTIKEL 19 W.R.O. EN ARTIKEL 50, LID 8, WONINGWET Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door Bouwbe drijf Paalman-Tempelman, Maneschijnsweg 32 te Holten, een aanvraag om vergunning is ingediend voor de bouw van 4 woningen met garage-berging op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nr. 4103 (ged.) en 4104 (ged.), gelegen op de hoek Keizersweg-Mossinkserf. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „de Haar", partieel plan 1976, daar de bebou- wingsgrenzen zullen worden overschreden doordat 4 woningen in plaats van 2 woningen op de betreffende percelen zullen worden gebouwd. Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is met het herverkave lingsplan voor o.a. dit gebietf en een in voorbereiding zijnde gedeeltelijke herziening van genoemd bestemmingsplan, bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende plan en derhalve de gevraagde bouwvergun ning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 15 oktober 1984, schriftelijke bvezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van het bouw plan van voornoemd bouwbedrijf bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestem mingsplan „de Haar", partieel plan 1976 en het ontwerp van een gedeeltelijke herziening van genoemd bestemmingsplan liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 11 oktober 1984 Dinsdag 2 oktober werd in de hal van de Dorpsschool de geza menlijke ouderavond gehouden van de openbare kleuterschool Tuinstraat en de openbare lagere Dorpsschool. In zijn openingswoord memo reerde voorzitter Zoet tal van ac tiviteiten uit het afgelopen schooljaar, b.v. het schoolreisje van klas 6 dat nu aan het begin van het schooljaar gehouden wordt. Men ervaart dit als bij zonder plezierig, want in de loop van het schooljaar kan men er nog op terugkomen b.v. door middel van het maken van werk stukken. Het moment waarop de kleu ters in de Dorpsschool zullen worden ondergebracht, is nog niet bekend. Hopelijk geschiedt dit aan het begin van het schooljaar 1985, zodat het een echte basisschool is. Het wensen pakket in verband hiermee is toegezonden aan het college van b en w en aan de inspecteur. Door de kascontrolecommissie werd bij monde van de heer Em- melkamp de ouderkas in orde bevonden. Tot nieuw lid van ge noemde commissie werd be noemd de heer Kuipers. Het fi nancieel jaar loopt vanaf nu pa rallel met het schooljaar. Naar aanleiding hiervan gaf de pen ningmeester nog enige uitleg. Overigens wordt de kas flink ge spekt doordat de oudpapierprijs hoog is. Daar er geen medekandidaten waren, zijn mevr. H. G. Belt- man-Lensink, de heer J. W. Lub berhuizen en de heer R. Ruste- biel zonder stemming tot lid van de M. R. benoemd. Bij acclamatie werden verko zen tot nieuwe leden van de ou derraad: mevr. M. Gierman-Hen- kes en de heer A. van den Bos. Aftredend en niet herkiesbaar waren mevr. J. Paalman-Meijer- man, mevr. R. Sandmann-Schöl- vinck en de heer W. Leeftink. Hen werd een boek aangeboden als blijk van waardering voor het vele werk wat door hen verricht is. Namens de schoolleiding voer de de heer Diemer het woord. Hij deelde mee, dat het school werkplan klaar is. Er wordt ge probeerd om het schooljaar '85 te starten met het vak Engels in de klassen 5 en 6, zoals wordt voorgeschreven in de wet voor de nieuwe basisschool. Ook deel de hij mee, dat de hoofdofficier van justitie zeer streng zal toe zien op het toestaan van extra vakantie. De heer Diemer ver meldde tevens, dat op 2 novem ber a.s. het 30-jarig bestaan van het gebouw de Dorpsschool ge vierd zal worden. Hiema nodigde de voorzitter de ouders uit voor een kopje kof fie waarna in diverse lokalen ou de films van Holten werden ver toond. De bejaardensociëteit Holten is het seizoen 1984-'85 gestart met een middagje „uit". Per OAD-bus werd vanaf Irene en de Diessen- plas, via Markelo-Diepenheim en Haaksbergen gereden naar Buur- se, een dorpje ingeklemd tussen Enschede en Haaksbergen, vlak bij de Duitse grens, alwaar de kaasboerderij Van Heek werd be zocht. Op gezellige wijze werd verteld hoe de bereiding van melk tot kaas tot stand kwam. De Hol tense bezoekers werden getrac- teerd op meikaas en een stukje brandnetelkaas, een specialiteit van Kaasboerderij Van Heek. Na beantwoording van vragen kreeg men nog een glaasje karnemelk en kon men in het naastgelegen kaaswinkeltje kaas kopen vooi de thuisblijvers. Op de terug tocht werd gestopt in Beckum, bij het Wapen van Beckum voor koffie met krentenbrood. De thuisreis werd vervolgd via Del den, Bomerbroek, Enter, Rijssen weer naar Holten, Op verzoek van het bestuur van de VW Holten wordt dit najaar een onderzoek verricht naar de toeristi sche mogelijkheden van Holten. Met name het sterke- en zwakke aanbod wordt daarbij onder de loep geno men. Het onderzoek wordt uitge voerd door Ronald van Vliet, student aan het N.W.I.T. (Neder- landsch Wetenschappelijk Insti tuut voor Toerisme en Recreatie) te Breda. In een halfjaar duren de stageperiode zal hij een in ventarisatie maken van het be staande toeristische aanbod en daarnaast aanbevelingen doen omtrent het promotionele beleid van de VW Holten in samen werking met omliggende ge meenten. Met het onderzoek en de daaruitvolgeride rapportage wil de Holtense VW een beleid voor de toekomst vaststellen, in samenspraak met de plaatselijke organisaties, zoals de Handels vereniging en de gemeentelijke instanties, voorzitter Muller van de VW zegt hierover: „Het is goed als een buitenstaander een dergelijk onderzoek op zich neemt. Die kijkt er altijd weer anders tegen aan dan de betrokkenen zelf. Wij hebben voor een stagier van de N.W.I.T. gekozen omdat deze op leiding uitstekend inspeelt op de vraag onzerzijds: maak een ana lyse van de sterke en zwakke kanten van Holten op het gebied van recreatie en toerisme; welk beeldmerk moet Holten hebben om attractief te zijn voor de toe rist". Voor Ronald van Vliet is Holten niet helemaal een onbe kend gebied. Hij bracht een aan tal vakanties door met zijn ou ders op een camping in Holten. Hij is afkomstig uit Vlaardingen - en als echt grote-stadsmens is hij bijzonder enthousiast over de natuur en de rust. „Ik peddel lekker op mijn fietsje door de omgeving. Heerlijk hoor, al die rust". In de eerste (augustus) maand van zijn stageperiode heeft hij nog een staartje van de vakan- tiedrukte meegemaakt. Hoewel hij nog geen uitgekristalliseerd oordeel heeft over alle kanten van toeristisch Holten, meent hij al wel te moeten concluderen dat de Holterberg als beeldmerk een enorm pluspunt is ten op zichte van omliggende gemeen ten. „Het begrip Salland kent men maar vaag in het westen van het land. Heb je het je ech ter over Holten, dan komt vrij wel direct de Holterberg terspra- ke. Daar moet Holten van profi teren". Als een van de minpun ten, die trouwens voor tal van andere recreatiegemeenten van toepassing is, noemt de stagiër het ontbreken van slechtweer re creatie „In de knelpuntennota recreatie is het al aangeven: wil len de vakantieplaatsen in Ne derland mee blijven doen in de race om de vakantiegasten, dan zullen zo ook vertier moeten bie den bij slecht weer. Dat zal ik zeker verwerken in mijn aanbe velingen aan het Holtense VW- bestuur. Of ze die aanbevelingen ook ter harte nemen kan ik niet beoordelen. Daarover beslissen anderen". De beide prijsioinnaars, temidden van hun klasgenoten. De gouden medaille voor de mooi ste plant op de Floralia in Dijkerhoek is gewonnen door Riny Paalman. De medaille voor het mooiste bloem- stukje werd gewonnen door Wilco Rensen. De jaarlijkse Floralia in de o.l.s. Dijkerhoek, die vorige week zaterdag werd gehouden gaf weer een prachtige plantenshow te zien, met inzendingen van jong en oud. De grotere kinderen zorgden voor de planten en de kleinere voor leuke bloemstukjes. De variatie was groot: fuchsia's, een enorme citroenplant, pom poenen maar ook een grote rode biet en frambozen. Leden van de afdeling Dijkerhoek van de Plat telandsvrouwen hadden een ten toonstelling ingericht met hand werken en boerenschilderwerk Verder waren er schilderijen, mi- nisteck, serpentine voorwerpen, versierde flessen, schelpen enz. Om de kosten te kunnen dek ken, die zo'n show met zich mee brengt waren er diverse attrac ties. Men kon raden naar de naam van een pop, balgooien, meedoen met een plantenquiz en het rad van avontuur. In de lo kalen van de kleuter- en lagere school heerste 's middags en 's avonds een gezellige drukte. In één van de lokalen werd een de monstratie gegeven met een computer: eenvoudige program matuur en een spelletje. Aan dit spelletje waren prijsjes verbon den; de eerste prijs ging naar Hans Wissink, tweede werd Hen- dri Rensen en de derde prijs was voor Dick Tempelman. Aan het slot van de avond dankte het hoofd van de school allen die hadden meegewerkt aan het wel slagen, de ouders, leerlingen, col lega's en oudercommissie. De uitslagen van de Floralia waren: Mooiste plant: Riny Paal man; mooiste bloemstuk: Wilco Rensen. De naam van de pop werd geraden door mevrouw H. Podt (Anja). Het bloemstuk - lot 255 blauw - was voor J. Meyer- man en het boek - lot 334 rose - was voor mevrouw Kuiper. De plantenquiz werd gewonnen door de heer A. Roeterdink (Suzanne met de mooie ogen); de primula voor Joke Tempeman; de bego nia voor mevrouw D. ter Stal; het sinaasappelboompje voor mevrouw S. Paalman en de Klangoë voor mevrouw D. Rey- link.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 13