Dak Bethanië lek als een mandje Ingezonden „Met eenlingen een club maliën" Sensation Rockers trekpleister op muziekdag Klavier van dag tot dag Kerkdiensten Opbezoekbij Medische diensten S. Strikwerda spreekt op Vredesavond Commandeur spreekt voor Regionale FNV HOLTENS NIEUWSBLAD Vereniging start hulpactie Aktepassering ruilverkaveling GARAGE SCHUPPERT BV De altijd actieve vereniging Betha- nië Dijkerhoek heeft slapeloze nachten achter de rug. Nadat voor zeven jaar er voor duizenden guldens aan was verspijkerd, bleek het platte dak van het gebouw Bethanië nu zo lek als een mandje. Het bestuur stond toen voor de moeilijke keuze: opnieuw oplappen of een nieuw dak, met alle financiële gevolgen van dien. Na overleg met de gebruikers, het CJV, de Hervormde Vrou wengroep, de Nederlandse Her vormde Kerk, de Schietvereni ging en de Peuterspeelzaal werd besloten het karwei in één keer goed aan te pakken. Besloten werd om op de zijvleugel een kap met pannendak te maken, waarvoor inmiddels toestemming is verkregen door het gemeente bestuur. Het werk zal worden uitgevoerd door de firma Paal man. De kosten, in totaal f27.000.- kunnen slechts gedeeltelijk uit eigen middelen, d.w.z. huurop brengst en contributie worden gefinancierd. Een oproep in Her- Op vrijdag 28 september a.s. zal de akte van toedeling van de. ruilverkaveling „Holten-Markelo" worden gepasseerd, waarmee de definitieve ruilverkaveling een feit wordt. De aktepassering zal plaats vinden in een vergadering van de Plaatselijke Commissie in café De Haverkamp, Stations straat 28 te Markelo 's morgens om tien uur. Na de opening van de voorzit ter zal de aktepassering plaats vinden onder toezicht van nota ris A. J. Westmaas uit Markelo. Aansluitend is er gelegenheid tot het houden van toespraken. De bijeenkomst wordt afgesloten met een koffietafel. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel,.05483-13 63 Na een voorzitterloos tijd perk van drie jaar heeft de afde ling atletiek van sv Holten sinds vorige week weer een vol ledig bestuur. Wim Brinks (42) heeft zich bereid verklaard de atletiek in Holten nieuw leven in te blazen. „Eigenlijk doe ik het omdat ik geen tijd heb. Het is algemeen bekend dat men sen die het overdag erg druk hebben, er geen moeite mee hebben om 's avonds nog wat extra werk te verrichten voor een club", verklaart de nieuw bakken voorzitter als wij hem opzoeken in zijn kantoor bij het. Holtens bedrijf Nido-Universal aan de Industriestraat. Brinks is in Holten geen onbekende op sportgebied. Al 27 jaar is hij een actief lid van de sv Holten, de laatste zes jaar als wedstrijdse cretaris van de afdeling voet bal. „In mijn hart ben ik nog steeds een voetballer, maar zo als dat gaat, kreeg ik steeds meer last van blessures. Mijn technische kwaliteiten waren niet zo groot als mijn inzet en uiteindelijk wonnen mijn bles sures het van mijn inzet. Ik was niet meer in staat om een wed strijd uit te spelen. Dan moetje er mee 'stoppen, vind ik. Uitein delijk vond ik het niet zo erg. Al enige jaren liep ik voor m'n plezier mee met de bekende oliebollen cross. Je weet wel, een stukje hardlopen vooraf en nog wat na trainen. Later, toen het voetballen niet meer zo ge weldig ging ben ik me meer toe gaan leggen op het crosslopen en van lieverlee heb ik me aan gesloten bij de ploeg die weke lijks traint rond het Vletgoor. Toen er een beroep op me werd gedaan de vakante plaats van Frits Kramer in te nemen, die zo veel heeft betekent voor de atletiek in Holten, maar die jammer genoeg in 1981 naar elders verhuisde, was de stap niet zojnoeilijk". Wim Brinks verklaart na- ^•BEThAMt- i'ocfcf j£L - S£S 7 <~MF tilt* vormd Holten èn een oproep on der de eigen bevolking van Dij kerhoek heeft inmiddels ruim f 13.000,- opgeleverd. Het reste rende bedrag is nog niet bijeen; hiervoor wordt de medewerking gevraagd van iedereen die Be thanië een goed hart toedraagt. „Bethanië is meer dan zomaar een gebouw", aldus secretaris B. Aaftink. „Bethanië vervult in Dijkerhoek de taak van wijkge- bouw, waarin iedereen een plaats Gemeentebelangen Holten over de schreef De kwestie van de oninbare energieschuld van het Lösse Hoes in Holten blijft de gemoe deren bezighouden. In dag- en weekbladen verschijnt het ene na het andere ingezonden stuk. Soms reëel van inhoud, een an der maal de essentie van de zaak verdoezelend en in één ge val de waarheid zelfs verdraai end. Dat laatste doet de Kieskring Gemeentebelangen in het Hol tens Nieuwsblad van 13 sept. j.l. De Kieskring schrijft uit persbe richten te hebben vernomen, dat raadslid Spijker (WD) het tekort mogelijk wil opvangen door het komende jaar de onroerend-goed- belasting te gaan verhogen. Dit verhaal van Gemeentebe langen Holten raakt werkelijk kant noch wal. De waarheid is, dat de heer Spijker in de op 4 september gehouden vergadering van de raadscommissie voor fi nanciën vragen heeft gesteld over de invordering van de ener gieschuld van het Lösse Hoes. Daarbij heeft de heer Spijker geïnformeerd of een of ander mo- vindt. Wij zijn altijd erg zuinig geweest op het gebouw, daar door hebben wij nu slechts rela tief weinig kosten. Het resteren de bedrag moet er dan ook ko men om Bethanië voor de ko mende jaren weer het centrum te laten zijn van het verenigings leven in Dijkerhoek". Het bank rekeningnummer is 32.85.02.693 t.n.v. kerk en verenigingsgebouw Bethanië. gelijk ook gevolgen zou kunnen hebben voor het tarief van de onroerend-goedbelasting. Door de wethouder van financiën, de heer Rustebiel (Gemeentebelan gen) werd geantwoord, dat dit inderdaad zou kunnen gebeuren. Deze mogelijkheid werd enkele dagen later evenmin bestreden door gemeentesecretaris Stege- man, die in een artikel in „De Telegraaf' letterlijk zegt: „Tekor ten bij het gemeentelijk energie bedrijf worden verrekend met middelen van de algemene dienst. De hoogte van de onroe rend-goedbelasting wordt daar van wel afgeleid". Nooit is er sprake van geweest, dat de WD of één van haar raadsleden de GEB-strop via de onroerend-goedbelasting op de Holtense burger zou willen ver halen. Integendeel, de WD is er, met de heer Spijker, fel op te gen en ook altijd op tegen ge weest. Mede op voorstel van de WD- fractie werd door de gemeente raad het besluit genomen de on roerend-goedbelasting in 1984 niet te verhogen. Bestuur en fractie WD-afdeling Holten. Mevrouw Sinie Strikwerda, voorzitster van het Komitee Kruisraketten Nee, zal op 3 ok tober a.s. in Holten spreekster zijn op de vredesavond, die georganiseerd is door de vre- deswerkgroep Holten, in de zaal van café De Biester, 's avonds om half acht. Zoals ieder jaar wordt ook dit jaar in de laatste week van september een landelijke vre- desweek georganiseerd door de gezamenlijke kerken in Neder land. In die week worden door de plaatselijke werkgroepen ac tiviteiten georganiseerd, o.a. het houden van avonden met films, dia's of discussies. De vredeswerkgroep Holten, een groep mensen van diverse rich tingen haakt hierop in door op woensdag na de vredesweek een vredesavond te houden. Mevrouw Strikwerda zal een in leiding houden en ingaan op gestelde vragen. Nog eenmaal zal de succesforma tie uit de zeventiger jaren, de Sensa tion Rockers uit Holten, met Tony Brands, Frits Oosterkamp, Frits Pol lenkamp, Herman Oolbekkink, Jos drukkelijk dat zonder het niet aflatende enthousiasme van Jonny Groot Obbink de atle tiek in Holten vermoedelijk een zachte dood was gestorven. Na dat Frits Kramer Holten ver liet, kwam het ledental van de afdeling atletiek op een diepte punt. Hendry Bronsvoort, die jarenlang de training had ver zorgd was ook vertrokken, zo dat er slechts een kleine kern overbleef, Jonny zorgde ervoor dat de club bijeenbleef. De goe de lopers, zoals Meindert Koop man en anderen waren inmid dels vertrokken naar atletiek- clubs buiten Holten. „Ik kan ze geen ongelijk geven, tenslotte wil je als sportman graag pres teren. Dat kan alleen onder goede begeleiding. Gelukkig zijn we in Holten nu in staat om de atletiek weer op een hoger peil te brengen, sinds wij als trainer Wim Meyer hebben we ten te strikken. De senioren- groep traint weer volop elke woensdagavond en ook voor de junioren is de komst van Wim als trainer een goede zaak. Mijn taak is het om van de club een eenheid te maken. Atletiek is een sport voor eenlingen. Elke slechte wedstrijd heb je aan jezelf te danken. Toch valt of staat een club met een goede clubgeest die motiverend werk op de prestaties van de indivi duele leden. Daarnaast moeten wij zorgen dat de jeugd weer belangstelling krijgt voor atle tiek. Daarmee bedoel ik niet jongens en meisjes die het na een paar keer al voor gezien houden; ons streven is ook niet om de club in korte tijd te verdubbelen, dit moet langs de weg van de geleidelijkheid. De accommodatie op Meermans kamp is voorlopig niet toerei kend voor een grote toeloop. Dat zal een van de zaken zijn waar ik me mee bezig ga hou den; zonder een grasbaan en een springbak begin je niets in atletiekland" Sluter, Henk Broekmaat en initiatief nemer Herman Gazan in de originele bezetting te horen en te zien zijn. Deze unieke reünie vindt plaats op 16 oktober a.s. in Het Klavier ter gele genheid van de grote muziekdag die daar wordt gehouden. Holten staat bekend om zijn grote diversiteit op gebied van muziek. De HMV trekt honder den belangstellenden met de Taptoe en ook de koffieconcer ten krijgen hun deel van de mu zikale belangstelling van de Hol tenaren. Daarnaast is de Schure hèt ontmoetingscentrum voor de disco-liefhebbers en de rockmu ziek. De liefhebbers van de „klei ne muziek", heeft Holten weinig te bieden. Samen met eigenaar Jos Kamphuis van het Klavier heeft Herman Gazan het initia tief genomen om voor deze groep van belangstellenden, maar voor al van (amateur) musici een mu ziekdag te organiseren, met in het achterhoofd er een regelma tig gebeuren van te maken. „Wij rekenen op kleine bandjes, van een redelijk niveau. Vooral onder de oud-leerlingen en leerlingen van de Muziekschool zitten men sen die een uitstekend stuk mu ziek ten gehore kunnen brengen, maar in Holten nooit aan bod Vanavond, 20 september vindt in rest. Het Spoorzicht, Diepe- veenseweg 76 te Deventer een re gionale bijeenkomst plaats van het FNV. Spreker zal zijn Cees Commandeur, federatiebestuur der. Zoals gebruikelijk op deze re gionale bijeenkomsten, staat de sociale en economische actuali teit centraal op deze bijeen komst die begint om 19.30 uur. Uitgebreid zal de federatiebe stuurder de Miljoenennota de re vue laten passeren, waar hij het FNV-beleid tegenover zal stellen. kunnen komen", verklaart Ga zan. Als eigenaar van de nieuwe Music-workshop aan de Oranje straat krijgt hij veel klanten die dit middengebied in de muziek bespelen. „Iedereen krijgt een kans, al willen we graag van te voren enig inzicht hebben in de mu ziek, die men brengt. Grote bands kunnen we dit jaar nog niet plaatsen, daarvoor denken we een aparte dag te organiseren ergens volgend jaar. Wat we wel hopen, en verwachten dat er zich ook meisjes aanmelden. Ik zeg maar zo: dames laat u er zich niet onderspelen door de jon gens. Een ensemble hoeft niet uitgebreid te zijn, een dwarsfluit met gitaar begeleiding kan even goéd, al hoop ik niet dat we alleen gitaren krijgen. In Holten is talent genoeg aanwezig, ik hoop dat het er ook uitkomt". Inlichtingen en opgave kan (voor 1 oktober a.s.) bij Herman Gazan en Jos Kamphuis van het Klavier. U276NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. W. Vons, 19.00 u. ds. H. J. Ekker. Uitgangscoll. voor Vredeswerk van Herv. Kerk. Oppasdienst: mevr. Schoolen- Ebrecht en Janet van Bruggen. Diessenplas: woensdag 26 sept. 19.30 u. ds. Lindeboom. GEREF. KERK 9.30 uur ds. J. van Wijngaarden van BameVeld. 19.15 uur ds. H. Lenters van Apeldoorn. In bei de diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing.'In de morgendienst voorbereiding Heilig Avond maal. Kindernevendienst klas 3 en 4 H. Beltman. Oppasdienst: mevr. Aanstoot- Stam, mevr. Beldman-Aan- stoot, Lianne v.d. Zwaag (res.), Karin Bosschers en Loes Dijkink. R.K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK 9.30 uur ds. H. J. Ekker. Uit gangscoll. voor Vredeswerk van Herv. Kerk. OKKENBROEK 10.00 uur ds. R. Visser van Hol ten. Uitgangscoll. Algemeen Kerkewerk NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur. Zondag 8.00 en 10.00 uur. DONDERDAG 20 T/M ZATERDAG 22 SEPTEMBER Huis aan huiscollecte t.b.v. het Prinses Beatrixfonds. DONDERDAG 20 SEPTEM BER 19.00-21.00 uur Demonstratie Kung Fu in gymlokaal Tuin straat. 20.00 uur Gecombi neerde vergadering Geref. Vrouwen- en Mannenvereni- ging in „De Kandelaar", Spr. ds. H. Lenters van Apeldoorn. 20.00 uur Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen SEPTEMBER zaal „Vosman". Mevrouw Mar- ga van Egten-Kool, voor drachtkunstenares. VRIJDAG 21 NOVEMBER 20.00 uur Opvoering platte- landscomedie „Beloofd is be loofd" door „O.C.H." op uitno diging van CJV „De Vrienden schaar" in gebouw „Irene". ZATERDAG 22 SEPTEMBER 20.00 uur Koffieconcert aula Scholengemeenschap door Praags Jazz Collegium met Tsjechische Weinstube. ZONDAG 23 SEPTEMBER 14.00 uur Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" MAANDAG 24 SEPTEMBER 19.30 uur Openbare raadsver gadering. WOENSDAG 26 SEPTEMBER 9.00 uur Grote Ponymarkt in Heeten. DONDERDAG 27 SEPTEM BER 19.45 uur Openingsavond v.h. winterseizoen H.V.G. „Ora et Labora" in „Irene". 20.00 uur Vergadering afd. Holten C.P.B. in „De Kande laar" Spr. ds. Lambers Heer spink van Nijverdal. Onderw. „De levensloop van Paulus". VRIJDAG 28 SEPTEMBER 18.30 uur Start jaarlijkse koekverkoopaktie Z.V.V. „Blauw Wit" ZONDAG 30 SEPTEMBER 9.30 uur Jubileumdienst ds. W. Vons in Ned. Herv. Kerk. MAANDAG 1 OKTOBER 20.00 uur VARA-propaganda- avond in zaal „Vosman". ARTS J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst: 20 t.e.m. 27 september: A. van Beem, Bathmen, tel. 05704-30 92, b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen elke werkdag van 13.30- 14.30 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Te vens dan afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag v.d. maand. TANDARTS F. B. Zeilstra, Brederode- straat 6, Rijssen, tel. 05480- 145 69". Spreekuur voor spoed gevallen: 17.00-17.30 u. DIERENARTS W. C. C. Wamelink, Houtweg 18. Tel. 05483-20 04. KLEUTER/ZUIGELINGEN- BUREAU Gaardenstraat 29, op afspraak. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Maatschappelijke Dienstver lening: Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Overijssel, Gaarden- str.29, tel. 05483-27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in Het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-35 53. Bejaardenwerk: Voor inlich tingen over het „open" bejaar denwerk, tel. 05483-12 01 of 1517. Energiebedrijf: Storing elek- triciteits- en gasvoorziening melden bij het Gem. Energie bedrijf, tel. 05483-18 14. Politie: Tel. 05483-13 52 en 26 55, na 18.00 uur bellen, tel. 038-97 12 34. Brandweer: Tel. 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3