Niet overdrijven bij geluidshinder Duo Gait en Willem smaakmakers Espelo „In harmonie met elkaar samen één" „Dl kan een bult gein verdragen" van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten 0p bezoek bij.. Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand jj|l H0LTENS NIEUWSBLAD S Fietstocht TOYOTA Schuppert GARAGE SCHUPPERT BV Donderdag 30 augustus 20.00 uur Bovenbouwfeest in bar-dancing :,De Waag" donderdag 31 aug. en vrijdag 1 september: Fietsengraveren bij de Scholen gemeenschap, Haarstraat. Zaterdag 1 en zondag 2 sep tember Uitnodigingsconcours Land. Rijvereniging „Bergruiters" op terrein aan de Borkeldweg. Zaterdag 1 september 11.00 u. Start fietscrosswed- strijd FCG „De Holtertrappers" op 't Vletgoor", 14.00 uur Feest middag voor alle kinderen van de lijsttekenaars School- en Volksfeest Espelo in gebouw „Trefpunt", 14.30 uur Demon stratie Amnesty International op het plein bij de Schildkerk in Rijssen (zie ber.). Zondag 2 september 7.00-10.00 u. Viswedstrijd H.S.V. „De Rietvoorn" in Twenteka naal. Vertrek: 6.00 u. vanaf Smidsbelt, 14.00 uur Discobal in dancing „De Wippert" (zie adv.) Maandag 3 september 20.00 uur Instructie-avond voor grensrechters leiders ZZV „Blauw Wit" in clubhuis Vlet goor (zie bericht) Zaterdag 8 september 9.30 uur Aanvang keuring fok- veedag Espelo op terrein bij Stevens, Espelod. 7, 20.00 uur Jaarlijkse Taptoe Holtense Mu ziekvereniging „H.M.V." op Sportveld bij de Scholenge meenschap m.m.v. Toporkes ten. Maandag 10 september 19.30 uur. Eerste ruilavond Hol tense Postz. Club seisoen '84/'85 in rest. „Vosman" Zondag 16 september 14.00 uur. Start le-deélnemer oriënteringsrit M.A.C. „De Hol- terberg" bij clubhuis „De Bies- ter". ARTS J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst: 30/8 t/m 6/9: S. Brug man, Laren, tel. 05738-21 53 b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundigen elke werkdag van 13.30-14.30 uur. Stichting Kruiswerk. Gaarden- straat 29, tel. 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag v.d. maand. TANDARTS A. J. Boerman, Zuiderstraat- 27a, Rijssen, tel. 05480-1 25 35. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 u. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtwe- g 18, tel. 05483-20 04. KLEUTER- ZUIGELINGENBUREAU Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat op afspraak. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden- str. 29. Maatschappelijke Dienstver lening: Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Overijssel, Gaarden- straat 29, tel. 05483-27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in Het Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 05483-35 53. Bejaardenwerk: Voor inlich tingen over het „open" bejaar denwerk, tel. 05483-12 01 of 1517. Energiebedrijf: Storing elek- triciteits- en gasvoorziening melden bij het Gem. Energie bedrijf, tel. 05483-18 14. Politie: Tel. 05483-13 52 en 26 55, na 18.00 uur bellen tel. 038-97 12 34. Brandweer; Tel. 0011 (dag en nacht). „Het is beslist niet de bedoeling dat de gemeente bij elk festiviteit of partij op de loer gaat liggen met het meetapparaat in de aanslag. Het moet echter ook niet zo zijn dat als de ene helft van het dorp feestviert, de ander daar tegen zijn zin in van moet meegenieten". Dit verklaarde raadsvoorzitter mr. W. L. F. C. ridder van Rap- pard op opmerkingen van het CDA-raadslid H. J. Westerik. De ze verweet de burgemeester enigszins buiten zijn boekje te zijn gegaan in zijn spontane uit spraak, gedaan tijdens de pers bijeenkomst met de plaatselijke en regionale pers. Westerik be treurde het dat de burgemeester een eenmalig feest als het Inter nationale Folklorefestival als voorbeeld had genomen voor de geluidshinder. Het raadslid J. Warrink Gemeentebelangen) viel hem bij met de opmerking dat hij zich door de uitlating van de burgemeester verontrust voelde omtrent het gebruik van de meetdienst. Burgemeester van Rappard verklaarde met de hand op het hart dat hij de op merking omtrent het Internatio nale Folklorefestival had ge maakt als een voorbeeld, maar niet als reden. „De meetdienst wordt geen wapen voor de ge meente. De gemeente dient in het kader van de Wet Geluids hinder er voor te zorgen dat de geluidmetingen, nodig voor een goede uitvoering van de aan het gemeentebestuur opgedragen ta ken, kunnen worden uitgevoerd". De PvdA-er J. H. v.d. Harst meende dat zijn collega's spij kers op laag water zochten. „Ik zie niet in waarom de burge meester niet voor zijn mening mag uitkomen. Ik heb hetzelfde ervaren en ik ben blij dat we nu het instrument in huis hebben om echt overlast te kunnen aan pakken". „Zoveel volk hebben we nog nooit in de tent gehad", aldus de enigszins verbaasde regisseur Wim Vruggink van de Espelose revue. De feestcommissie moest dan ook in allerijl stoelen bij slepen om alle mensen een plaatsje te geven, terwijl de jeugd het middenpad als zit plaats koos. De ruim vijfonderd bezoeker zullen er geen spijt van hebben gehad, want de revue „Splo löt zich wier hörn" was van uitste kend gehalte. Zoals al tien jaar het geval is, waren ook dit keer Gait (Rensen) en Willem (Mei link) de smaakmakers van het Espelose feest. Zij zorgden direct al voor een spectaculaire opei- ning om samen op de fiets op het toneel te verschijnen. Voor dien had de voorzitter van de feestcommissie, A. Waaskop Ref ers burgemeester mr. W. L. F. C. Ridder van Rappard en zijn ge zin en gemeentesecretaris J. Ste- geman en zijn vrouw verwel komd. Ook herdacht hij het ere lid Willem Nijland die afgelopen jaar is overleden, en bedankte hij de familie Stevens die gast vrij hun weiland ter beschikking stelde voor het Splose school- en volksfeest. Alle voorvallen die maar enigszins van het normale afweken dit jaar in Espelo waren zorgvuldig genoteerd en werden vrijdagavond, met de nodige overdrijving, door Gait en Wil lem in het „plat" na verteld. Voor buitenstaanders soms onbe grijpelijk, maar aan het donde rend gelach te oordelen, waren alle betrokkenen in de zaal aan wezig. Ook de buurman die ken nelijk in het bad in slaap was gevallen, zoals het duo smakelijk wist te vertellen. Kinderspelen In de sketches viel het spel op van Johan Meilink die een fraaie typering weggaf van een „gewo ne boer", in het stuk „Boer, je varken heeft mijn hond gebe ten". Joke Vruggink kreeg het verdiende applaus voor haar zangsoli met begeleiding van The Funmakers uit Laren die na afloop ook zorgden voor de dans muziek. Volksfeest De school- en volksspelen wer den ondër uitzonderlijk goede weersomstandigheden afgewerkt. De jongste jeugd startte zater dagmorgen met een spellencir- cuit. De oudere jeugd leefde zich 's middags uit bij het fietscros- sen, de stoelendans en de hin- dernisbaan, waarbij het laatste onderdeel het waterbad grote aantrekkingskracht had. Het Espelose feest werd 's avonds uitgeluid met een bal onder lei ding van de stevige klanken van het Madigo-combo. Klas 1: 1. Hans ten Dam, 41 pnt; 2. Rob Beumer, 36 pnt.; 3. Joke Kappert, 36 pnt.; 4. Carolien Rotzmann, 34 pnt.; 5. Edwin van Schooten, 29 pnt.; 6. Sandra Reilink 26 pnt.; 7. Anita luggenhorst, 21 pnt. Klas 2: 1. Jeroen Lubbersen, 42 pnt.; 2. Karin Luggenhorst, 40 pnt.; 3. Sylvia Bekkerens, 39 pnt.; 4. Liesbeth van Schooten, 33 pnt.; 5. Wendy Kuster, 35 pnt.; 6. Bertine Mark voort, 22 pnt. Klas 3: 1. Karin Krikkink, 50 pnt.; 2. Hendry ter Stal, 42 pnt.; 3. Gerwin Boode, 37 pnt.; 4. Henriëtte Markvoort, 31 pnt.; 5. Janneke Slijkhuis 30 pnt.; 6. Mar- gien Bekkernens, 23 pnt. Klas 4: 1. Erik Schippers, 42 pnt.; 2. Henry Lubbersen, 41 pnt.; 3. Tanja Kappert, 37 pnt.; 4. Anneke Waanders, 31 pnt. Klas 5: 1. Benny Nijen- huis, 50 pnt.; 2. Mariska Rensen, 43 pnt.; 3. Marieke Markvoort, 35 pnt. Klas 6 en schoolverlaters: 1. Rik Waanders, 51 pnt.; 2. Sandra Krikkink, 51 pnt.; 3. Klazien Tuiters, 48 pnt.; 4. Gerwin Rensen, 46 pnt.; 5. Gerrit ten Dam, 45 pnt.; 6. Johan Lubber sen, 40 pnt.; 7. Ronnie Schippers, 32 pnt. Volksspelen Ringsteken op de fiets: 1. J. Vos, 2. Anton Reilink, 3. Ida Lubbersen, 4. Teun Stevens; 4. J. W. Nijland; 6. Gerrit Lubbersen. Touwtrekken: 1. Groep Jansen; 2. Groep Meilink; 3. groep Slijkhuis; 4. groep Stegin- k-Dekker. Stoelendans; 1. mevr. Nijland; 2. Hendrika Haverslag; 3. Jannie Stevens; 4. Johanna Stevens; 5. Johanna Rensen; 6. Gerda Lubbersen; 7. Ina Warfman. Hinder nis paren: 1. H. Blankema-M. J. Nekkes; 2. H. Nijenhuis-Bert Meester Berend; 3. Willy Reilink-lda Ulfman; 4. Herman Slijkhuis- Jannie Koopman; 5. Matty Jansen-Ma- rietje Brinks; 6. J. W. Nijland-Wim Schone- wold. Fietscross; heren: 1. Gerrit Blanke- ma; 2. J. Lubbersen; 3. J. Koopman; 4. A. Nijland; 5. B. Schoonewold; H. Blankema; J. Meilink. Fietscross; dames: 1. Klasien Tuitert; 2. Joke Stevens; 3. Gerda Lubber sen. Met een kampdienst in de tent op De Borkeld, afgelopen zondag, is het recreatiewerk van de gezamenlijke Holtense kerken voor dit jaar weer afgesloten. Ondanks dat de vakantie voor veel mensen alweer voorbij is, was de belangstelling voor deze laat ste dienst nog groot. Opvallend was het grote aantal jonge Holtenaren die deze laatste dienst in de tent bij woonden. Hoewel alle gegevens' nog niet met elkaar zijn vergeleken, blijkt het recreatiewerk van de drie kerken weer goed te zijn ontvan gen bij de vakantiegasten. Op vallend dit jaar was het grote aantal kerkgangers die op zon- De hevigheid waarmee de Espelose bevolking reageerde op de aankondiging, dat dit nu echt z'n laatste revue was, heeft Wim Vruggink (49) enigszins overdonderd. Van alle kanten werd hem afgelopen zaterdags tijdens het gezellige Espelose- feest te verstaan gegeven dat hij nog niet gemist kan worden. „Ik ben van mening, dat tien jaar lang genoeg is geweest, dat de jongeren het werk maar eens over moeten nemen, maar nu ik zoveel verzoeken krijg om als- je-blieft toch te blijven, twijfel ik aan mijn besluit. Ik heb dan ook maar gezegd, dat ik be schikbaar blijf als men in de problemen komt". Als echte Sploër van geboor te, Vruggink woont nog steeds op de plek waar hij geboren is, betekent het school- en volks feest een stuk van hemzelf. „Je rolt er als het ware vanzelf in. Als de kinderen klein zijn, dan maak je deel uit van het ouder comité, en voor je het weet, maar je deel uit van het feestco mité". In totaal maakt Wim Vruggink nu twintig jaar deel uit van het organiserend comi té en de laatste tien jaar kwam daar de regie van de Slopse revue nog bij. „De mensen heb ben geen flauw benul hoeveel werk er in steekt. Ze komen, gaan zitten en zeggen: is dat nu alles? Elk jaar neem ik een week van mijn vakantie op om de laatste puntjes nog op het feest te kunnen zetten. Met de spelers van de revue repeteren we de laatste drie weken vrijwel elke avond. Dan wordt er wel eens door mij met de vuist op tafel geslagen, als het niet zo loopt als het moet". Dat slaan op tafel moet overigens met een korreltje zout genomen worden, want in al de tien jaar dat Vruggink de regie voert is er nog nooit een speler wegens onenigheid vertrokken. „Ik kan een bult gein verdragen. Daar bij komt dat ik graag met jonge mensen omga. Zelf hebben we drie kindem, zodat ik wel onge veer weet wat er in hen omgaat. Ik geloof ook niet dat de jeugd van nu slechter is dan vroeger. Het enige verschil dat ik merk, is dat ze zaterdagsavonds later uit gaan en ook later thuis ko men. Voor de rest is er maar weinig verschil". De geheelonthoudersbond heeft in Espelo maar weinig klanten, dat is algemeen be kend. „Er wordt inderdaad flink gedronken, maar dat leidt nooit tot vechtpartijen verklaart Wim Vruggink. „Dat komt om dat wij feestvieren onder el kaar. Als een vreemde proble men zou maken, dan ziet hfj de hele bevolking van Espelo te genover zich. Voor een buitenstaander is de sfeer op het Splose feest moei lijk te omschrijven. „Dat klopt", de Espelose bevolking is een bijzonder hechte gemeen schap. Een vreemdeling moet niet verwachten dat hij zonder meer met open armen ontvan gen wordt. Daar moet je wat voor doen. Je moet open staan voor de eigen bevolking. Doe je dat, dan hoor je er bij." De gehechtheid aan de eigen iden titeit komt tijdens het feest vooral tot uiting in de revue. Grappen en gebeurtenissen uit een jaar Espelo worden zorgvul dig genoteerd om later door Gait (Rensen) en Willem (Mei link) flink aangedikt voor het voetlicht te worden gebracht. „Wie de mensen en de situaties niet kent, begrijpt nog niet de helft van wat die twee daar staan te vertellen. Wij van Espelo lachen ons een bult om die verhalen." dag de dienst bijwoonden. Soms was het zo druk dat de klapstoe- len van zolder moesten worden gehaald, omdat de tent vol was en de mensen buiten moesten zitten. Vooral de jongeren, zo bleek uit de gesprekken die met de gasten werden gevoerd na af loop van de dienst, voelden zich duidelijk aangesproken door de vorm waarin ze werden gehou den. De kindermorgens vertoon de als vanouds het vertrouwde beeld van spelende kinderen, be zig met tal van activiteiten, afge stemd op het weekthema. Ook de andere activiteiten voldeden goed, al was het weer, met name in de bouwvakvakantieweken, soms spelbreker. Tijdens de laatste dienst was pastoor Pouw voorganger. Als thema had hij gekozen: samen één, in harmonie met elkaar. De schriftlezing was op dit thema afgestemd, ICor. 12: 12-31, één licham met vele ledematen. Pas tor Pouw vroeg zich in zijn over weging af, of de kerk in zijn hui dige vorm nog toekomst heeft. „Ik vraag mij af, van welke kerk Jesus Christus lid zou moeten worden, indien hij terug kwam". Wij allen menen het ware geloof te hebben, zonder te kijken naar de ander. De kerken hebben geen toekomst als ze niet bij el kaar komen in een tent zoals hier. Geen eenheid wordt, maar in harmonie met elkaar, samen één. Op donderdag 6 september wordt een fietstocht gehouden door de Hervormde Vrouwen groep Holten. Vertrokken wordt 's morgens om half elf bij ge bouw Irene. De deelneemsters moeten zelf zorgen voor een lunchpakket, 's Middags om twee uur volgt een excursie naar de Encko. Dames die gebruik willen maken van een auto kun nen zich in verbinding stellen met tel. 27 90 of 22 44. De garantie vóór service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1984 - Gevonden: een enveloppe met geld; een zwarte helm merk Nava; een binnenband van een racefiets; Visol-touw; Quartz horloge merk OMAC. een zogenaamde „Pieper"; een bruine herenportemonnaie met o.a. inhoudende speel kaarten; een jonge grijze poes (kater); een bruine eend; een blauwe parkiet Verloren: een bos van zes ge lijksoortige sleutels; een brui ne portemonnaie met strip penkaarten; èen gele bood schappentas; een linker voet balschoen; een Talveren dub bele armband; een zwemabon nement „Looiermark; een wit damesvesfe Geboren: Kgrin dv A. van Beek en J. J. Wassink. Overleden: H. Scholten, oud 78 jaar (overl. te Grossel), T. van der Veer-van Zuilen, oud 81 jaar, H. van de Steeg-Ra- venhorst, oud 77 jaar. Ondertrouwd: J. Aaftink, oud 32 jaar, Holten en B. J. Wille- mink, oud 28 jaar, Diepen veen; M. Nfiland, oud 26 jaar, Holten en M. G. Grotebo'er, oud 22 jaar, Holten. Gehuwd; T. IJdens, oud 26 jaar. De Wijk en J. G. Vor- kink, oud 21 jaar, Holten. GEREF. KERK 9.30 u. ds. M. Berg 19.15 u. ds. Leijsen van Hattem. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. OPPASDIENST: Joke Paalman en Anja van Leeuwen. Gea Aanstoot en Wil- ma Meijerink. KINDERNEVENDIENST R.K. KERK: klas 3 en 4 mevr. A. Beldman- Staman. 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" Bosch- kampsstraat. DIJKERHOEK Geen dienst. OKKENBRÖEK: 10.00 u. ds. G Bouman. Uit gangscollecte voor Medische zending. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 u. Zondag: 8.00 en 10.00 uur. NED. HERV. KERK 9.30 u. Ds. Ekker, ds. Visser en ds. Vons. Opening winterwerk. Gezinsdienst m.m.v. Kinder koor „Mozaik" en Kerkkoor. 19.00 uur ds. Vons. Uitgangscol lecte: Medische zending Oppas dienst: mevr. Boode-Veneklaas en Ariëtte Groen. DIESSENPLAS: Woensdag 5 september 19.30 u. ds. J. W. Dragt

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3