Sport- Blauw1 totaaldag van -Wit geslaagd Van Bruggenbeker voor Victoria Grote deelname toernooi van de Bergruitertjes. sporty Kampioenskans voor tennisteams OKIA slaat toe in de C-klasse Zwemmen Klein maar dapper REGEN SPELBREKERBIJ 7eTOERNOOI OKIA trekt touw HOLTENS NIEUWSBLAD VRUDAG 1 JUNI 1984 Het zaterdag mixed-7-team o.l.v. Anno Huiting, ontmoette zaterdag 26/5, het team uit Borne, dat tot dan toe als sterkste genoteerd stond. Hoewel mix-7 als laagst geklasseerde van Holten in de competitie deel neemt, draait het uitstekend: zelfs de kansen op een kampioenschap zijn (nog) niet uitgesloten. Het wordt nu dringen aan de top: De Schapekolk met 20,Salland met 19 en Holten met 18 punten zullen zaterdag 2 juni de beslissing over het kampioenschap moeten brengen: wie weet wordt dat Holten wel?? Zaterdag mix 2. Gooï-Holten 2-3 In deze wedstrijd ging het er om of Goor een aanval zou kun nen doen op de koppositie van Holten in deze derde klasse. Hol ten begon namelijk met een voorsprong van 2 punten op de nr. twee. Er werd de gehele middag langdurig en fanatiek gestreden door beide teams. De emoties liepen soms erg hoog op. In de damesdubbel werd zelfs een lan ge pauze ingelast omdat één van de Goorse dames haar zenuwen niet meer in bedwang kon hou den toen de derde set voor Goor Voor de vierde keer organiseert de zwemclub van de sportvereni ging A.B.S. Bathmen een zwem- vierdaagse. Dit evenement wordt gehouden in het zwembad „Looërmark" te Loo-Bathmen van 4 juni tot en met 8 juni a.s. Gekozen is voor vijf zwemdagen zodat men, één dag verhinderd is, toch de vier dagen kan vol zwemmen. De gehele dag van 's morgens 9 uur tot 's avonds 8 uur kunnen de twintig baantjes in eigen tem po gezwommen worden. Zowel op maandag 4, als dinsdag 5 juni is er gelegenheid tot inschrijven aan het zwembad. De kosten be dragen f5.- per persoon; hier voor krijgen de deelnemers een sticker en na afloop van de zwemvierdaagse een medaille. verloren dreigde te gaan. Uitein delijk werd deze partij onder lei ding van een Goorse scheids rechter uitgespeeld en op prima wijze door de Holtense dames gewonnen. Daarmee kwam de eindstand op 8-2 in het voordeel van Holten omdat even daarvoor de Holtense heren hun dubbel in een zeer goede party nipt in de derde set verloren. In deze klasse valt de beslis sing nu in de laatste wedstrijd. Holten moet dan een uitwed strijd spelen tegen de nummer twee Luctor uit Almelo. Luctor staat 1 punt achter op Holten, doordat zij hun wedstrijd in het afgelopen weekend met 5-0 won nen. De winnaar van deze wed strijd mag zich dus kampioen noemen, een spannender slot had de kompetitieleider niet kunnen bedenken. De wedstrijd begint om twee uur in Almelo. Holten, heren 1-Beukersweide „The A-team" had een hele kluif aan Beukersweide-3. Na de enkelspelen hielden de partijen elkaar in evenwicht. Gerrit Roos verloor ondanks een veelbeloven de start van de eerste heer van Wierden en Martien Willemsen won kreunend en steunend de tweede single. De dubbelspelen moesten de beslissing brengen. De dubbel Damink en Kramer gaf ons spanning, sensatie en avontuur, maar na 3 sets gingen de punten toch naar de tegen partij. Het tweede dubbelspel van Gerard en Martien bracht na een twee-sets overwinning de spanning terug. Gerrit en Jan stonden klaar om in het laatste dubbel het karwei af te maken, doch ondanks hun verwoede po gingen ging de zege toch naar Wierden. Eindstand 2-3. Volgen de week: ontknoping tegen Drij vers T.C, Uitslagen: zaterdag 26/5: Mix 1- Groot Driene 3-2, Mix 2-Goor 3-2, Mix 3-Rec. Delden 5-0, Mix 4-Vriezenveen 3-2, Mix 5-Sal- land 1-4, Mix 7-Bome 4-1, He ren 1-Beukersweide 2-3. Dinsdag 25/5: Dames I-De Veldmaat 1-4, Dames 2-Rijssen 3-2. Vol trots toont Ton Veldhuis zijn trofeeën, als algemeen winnaar en kampioen van de sportdag grond Renger van Lindenberg, van Blauw Wit. Op de voor- winnaar van de penalty-bokaal. Als .afsluiter" van het seizoen 1983/'84 hield zaterdag op sportpark 't Vletgoor de ZW .Blauw Wit" de jaarlijkse sport-totaaldag waaraan door alle pupillen, junioren en senio ren werd deelgenomen. Het doel van deze dag is om tenminste 1 keer per jaar met alle leden en supporters als een grote familie gezellig recreatief bezig te zijn en onderlinge band waar mogelijk nog te versterken, 't Was reeds voor de 13e keer dat de totaal- Voor de zevende keer in successie werd afgelopen zaterdag en zondag op het sportcomplex „Meermans kamp" het Allard van Bruggen-jeugd- toernooi gehouden, genoemd naar het (te) vroeg overleden jeugdlid Al lard van Bruggen van de organiseren de vereniging S.V. Holten. Deelne mende verenigingen waren ook dit jaar Victoria'28 uit Enschede, de voetbalvereniging Schalkhaar en gastheer de S.V. Holten. Zaterdag speelden de junioren en zondag tra den de pupillen van de drie deelne mende verenigingen tegen elkaar in het veld. In totaal werden 102 wed strijden afgewerkt. De gedegen organisatie, die ook dit jaar weer in handen was van de actieve bestuursleden van de Jeugdafdeling van S.V. Holten zorgden voor een uitste kend wedstrijd verloop. Jammer, dat de weersomstandigheden, met name zondagmiddag het af lieten weten. Desondanks kan de voetbalclub terugkijken op een uiterst geslaagd toernooi met sportieve wedstrijden. Slechts twee incidenten waren te betreu ren: een junior van Victoria brak zaterdag bij een botsing met een tegenstander zijn neus, en direct bij de eerste wedstrijd zondag morgen, kwam een van de pupil len van Schalkhaar ongelukkig ten val en brak zijn onderarm. De laatste kon, na in het zieken huis in het gips te zijn gezet, de wedstrijden langs de kant verder volgen terwijl de voetballer van Victoria na het bezoek aan het ziekenhuis in de eigen kantine alweer gesignaleerd was. Traditiegtrouw was de beker voor de eindoverwinnaar weer beschikbaar gesteld door de fa milie Van Bruggen, die dit jaar een nieuwe wisselbeker had gele verd, nadat Victoria vorig jaar de eerste wisselbeker definitief in haar bezit kreeg. Ook dit jaar keerde Victoria met de beker te rug naar Enschede. Zaterdag wist Victoria 47 pun ten te verzamelen tegenover Hol ten 35 en Schalkhaar 22 punten. De eindstand van de zondag ge speelde wedstrijden waren: Vic toria 46 punten, Holten 44 pun ten en Schalkhaar 25 punten. De totaalstand was: Victoria 93 pun ten, Holten 79 punten en Schalk haar 47 punten. Tot besluit van het toernooi reikte in een bom volle kantine de heer Van Brug gen de beker uit aan de eind overwinnaars, bijgestaan door voorzitter J. Heyda van de afde ling Jeugdvoetbal. dag werd gehouden en er was ook deze keer ook van de zijde van de ouders een goede belangstelling. Algeheel winnaar en kampioen van de sportdag werd pupil Ton Veldhuis en aan hem werd door voorzitter Gert Welink de fraaie bokaal uitgereikt die beschik baar werd gesteld door Hotze Wiersma te Dokkum, oud-speler/ voorzitter van Blauw Wit. De pe nalty bokaal werd gewonnen door pupil Renger van Linden- berg. Bij de lengte van een lint ra den was Hans Blok er het dicht ste bij met 813 cm (juiste lengte was 818 cm) en hij ging glunde rend met een leren voetbal naar huis toe. Als scheidsrechter bij het voetballen fungeerden Cor Beukenkamp, Wim Beldman, Dick Beldman, Herman Schutte, Egbert Beldman, Roel Smid, Ge rard Duteweert, Ben van Doom en Ben IJspeerd. Tijdens de prijsuitreiking werd afscheid ge nomen van de jeugdleiders/trai ners Henk Veldhuis, Harry Dul, Benny Aanstoot, Jan Pruntel, Hans Stam, Gerald Meijerink en Ben IJspeerd. Voorzitter Welink dankte allen en bood bloemen aan en dankte verder de zeer velen die aan het welslagen van der sport-totaaldag hun mede werking verleenden. Hij richtte zich in 't bijzonder tot de EHBO afd. Holten en organisator Ben IJspeerd die enorm veel werk heeft verricht Alle deelnemers en medewerkers(sters) aan het geslaagde evenement ontvingen als herinnering een fraai vaantje in de clubkleuren met opdruk „Blauw Wit '66. Totaaldag 26 mei 1984. De prijzen voor de winnaars bestonden uit bekers en plaguettes. Afgelopen zondag 27 mei werd het vijfde N.T.B. competitietournooi georganiseerd door T.T.C. Ooster- wijk. Ondanks regenachtige omstan digheden waren er weer spannende wedstrijden te zien. In de B klasse stonden naar 4 toumooien Des en Oosterwijk boven aan met 44 punten ge volgd door Bathmen met 43 pun ten en O.K.I.A. met 30 punten. Ondanks het verschil van 13 punten tussen O.K.I.A. en Bath men ging O.K.I.A. er met volle moed tegen aan. O.K.I.A. begon tegen een van de koplopers, Oos terwijk, dit werd een gelijkspel waardoor O.K.I.A. nog meer ge motiveerd werd. De volgende twee trekbeurten werden zonder moeite gewonnen. Hierna moest men tegen Bathmen, onze buurt vereniging. De eerste trekbeurt was een spannende strijd. Het werd een gelijkspel. Tegen Des werd verloren de twee volgende partijen werden weer gewonnen. Hierdoor behaal de O.K.I.A. 10 punten wat goed was voor een derde plaats. In de C klasse was O.K.I.A. de sterk ste. Na 4 toumooien stond O.K.I.A. boven aan met 41 pun ten gevolgd door Heure met 36 punten en Treklust met 32 pun ten. Tegen Erichem, Bekveld en Des werd zonder moeite gewon nen. De volgende partij moest tegen Heure worden getrokken. Heure had de afgelopen twee toumooien de dagoverwinningen behaald. Maar desondanks won O.K.I.A. zonder probleem. Hierna moest men tegen Treklust, wat meestal een sterke tegenstander is, maar ook zij werden gemak kelijk verslagen. Ook tegen Bathmen werd de partij in het voordeel van O.K.I.A. beslist. Hierdoor behaalde O.K.I.A. de 20 p. 2. Gerjan At is Beldtetnen* 116 p. VeWe BI ca Al juforta: 1. Au dries van Ipei Harsenhorst 119 p, 3. Hans B Voctbakircnil senioren: 1. Henk Aanstoot 126 p, 2. Pim Boog 122 p. Speldrcnit supporters-recreanten Jonger dan 16 jaar: Juliette Meijerink 59 p, 16 jaar eo ouder: Cobie Beldman-Ekkelkarnp 64 p. Voetbaltoernooi (finale) Senioren: 1. Blauw Wit 2, 2. Blauw Wit 7. Joniorencop: 1. BI, 2. B3, 3. Al, 4. B2. Pupillen cop: 1. Cl, 2. Dl, 3. C2, 4. D2. Groepswinnaars E en F-pupfllen: 1. Coen Beukenkamp 89 p, 2. Jeroen Eektimroennan 78 p, 3. Ton Veldhuis 76 p. n 107 p, 3. 9 p, 2. Oedse Blok 105 p, 3. Eddy Kruk 103 p. B2 en B3 junioren: 1. Gerwin de Velde Harsenhoist 114 p, 2. Dick Schuppert 107 p, 3. Albert Slotman 104 p. De heer Wan Bruggen reikte in de bomvolle kantine van de s.v. Holten de Allard van Bruggen- bokaal uit aan een van de spe lers van winnaar Victoria '28 uit Enschede. Het bestuur van de ponyclub „De Bergruitertjes" organiseerde zater dag 26 mei op het schitterend gele gen en in prima conditie verkerende ruitersportterrein aan de Borkeldweg een z.g.n. „uitnodigingsconcours" waaraan door ruim honderd jongens en meisjes uit Salland en Twenthe en Gelderland werd deelgenomen, 's Morgens werden de dressuurproe- ven (individueel en afd. dressuur) verreden alsmede de voorwedstrij den springconcours in de namiddag. Het middagprogramma opende met een grote parade die geïn specteerd werd door de Federa tievertegenwoordiger de heer J. Kloosterman te Hellendoom en de vooratter van de Bergruiter tjes de heer F.W.H. Dollekamp. Toon Broekhuis, instructeur van de Bergruitertjes, leidde deze show van kracht en elegance perfect. Het parcours was zeer deskundig gebouwd door de heer H. Beunk te Rijssen, Pauline Wansink, die via de geluidsin stallatie van de MAC „De Hol- terberg", verslag gaf van het hip pisch gebeuren deed het weer voortreffelijk. Als juryleden fun geerden mevr. G.A.M. Stolmeijer- Cremer te Nijverdal en de heren. G. Beldman en Th. Luiten te Holten, B.J. Holterman, Haarle; E.H. Lammers, Raalte; H.B. schotman, Mariënheem en A.J. Weyschede te Nijverdal. Club- voorzitter Dollekamp sprak een dankwoord tot allen die aan het welslagen van het concours me dewerking verleenden. Uitslagen: AfdelmgsdrtMtrar: 1. De Bergruitertjes 120 p. Dressuur klasse B ring I: 1. Renatc Aaldcrink, Vriezenveen 128 p; 2. Willie van C-oeverden, Holten 126 p; 3. Silvia Leus, Holten 125 P- Klasse B ring 2:1. Marie Elise Dollekamp, Holten 133 p; 2. Irma Kuiper Albergen 130 p. Klasse L ring 3: 1. Annemiele Stoeien, Heiienóoom 134 p.; 3. Henri Stegeman, Holten 128 p. Klasse L ring 4: 3. Alisja Roodnat, Holten 126 p; 4. Melanie Huiskamp, Holten 122 p. Klasse L2 ring 5:1. Carols Rohof, Vriezenveen 130 p; 2 Barbara Luigies, Wierden 127 p; 3. Zwennie Vincent, Holten 126 p. se Z cat. C/D: 1. Zwennie Vincent 4 strf.p. Springen: klasse L.CaLD: 1. Heieen Wichers, Vrie zenveen 0 strf.p. 33.50 sec.; 9. Jolanda Bolink, Holten 0 strf.p. 43.69 sec. Springen klasse B Cat.C: 1. Belinda Hamberg Lochera 0 strf.p. 72 p.; 2. Hermien Bronsvoort Holten 0strf.p. 63 p. Springen B. Cat C: 5. Jan Janssen, Dijkerhoek met Noran 0 strf.p. 65 p. Progressief springen klasse L/M/Z. Dit springnummer was een grandioze afsluiting van het onder optimale weersomstandigheden gehouden concours waarvoor helaas een matige belangstelling bestond. Er namen in totaal aan het ,F,S" 15 combinaties deel waarvan er 13 het parcours foutloos afmaakten. .Alexander" van Carola Rohof en .Sil via" van Karin Hamberg, beide van de P.C. .Vjtnne- ruiters" uit Vriezenveen, weigerden 3 keer en dat betekende de bel en diskwalificatie. Uitslag: klasse L/B: 1. Renate Aalderink, Vriezenveen 36.78 sec.; 2. Yvonne Dekkers, Hellendoom 37.68 set Klasse L/D: Dinand Heilersig, Markelo 35.41 set; 2. Heieen Wichers, Vriezenveen 37.83 sec.; 3. Yvonne Bense, Bome 39.77 sec.; 4. Jolanda Bolink, Holten 42.12 sec. Klasse M: 1. Dinanda dinanda Uitslag, Vriezenveen 37.1 sec. Klasse zwaar: 1. Zwennie Vincent met .Mark" Holten 36.22 sec. De touwtrekvereniging OKIA zal zondag 3 juni voor het eerst na negen jaar in eigen plaats een competitie- toernooi kunnen organiseren. Nadat in 1975 het voormalige touwtrek-ter rein in Kaifstermansweide door t Nederlandse Touwtrek Bond werd af gekeurd, week men voor de competi tie uit naar omliggende gemeenten. Na jaren overleg met de sportcom- missie, ambtenaar en wethouder van Sportzaken heeft OKIA nu de beschik king gekregen over een voetbalveld op Meermanskamp. De vereniging heeft het veld op Meermanskamp voor één jaar gehuurd, want zoals de situatie er nu voor ligt, kunnen de touw trekkers volgend jaar terec ht op 't Vletgoor, een prima ac commodatie, waar de leden van de vereniging nu al enkele zater dagen druk aan het werk zijn om een goede grasmat aan te leggen. Het terrein biedt vol doende ruimte voor het organi seren van toernooien en bied te vens ruimte om te trainen. Het terrein op 't Vletgoor zal in 1985 in gebruik worden genomen. Het toernooi a.s. zaterdag op het Meermanskamp is gratis toegankelijk. Tevens wordt er getrokken in een recreatieklasse waaraan ook Holtense ploegen kunnen deelnemen. Wanneer men een ploeg van 6 personen (met eventueel 2 wisselspelers) kan samenstellen, dan is men van harte welkom. De kosten bedragen f 4.- per persoon. Eventuele inlichtingen bij de se cretaris van OKIA: 05483-3148. BLAUW WIT zaterdag 2 juni: Blauw Wit F 1 naar toernooi SC Daarle. A. 9.40 u. Vertrek van 't Vletgoor: 8.45 u. Donderdag 7 juni: 19 u. Blauw wit 1-SV Holten 1, Blauw Wit 2-Holten 2 PROGRAMMA S.V. HOLTEN Zondag 3 juni: Holten C 1-Herreveld CIA. 10.00 u, Holten D 2-Herreveld D 2 A. 10.00 u. SPORTHAL 'T MOSSINK Voor de week van 2 juni tot en met 8 juni Maandag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 18.00-22.00 Badmin-:, tonclub Holten Dinsdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 16.00-22.30 Mintonet- te Woensdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 18.30-22.00 Badmin tonclub Holten Donderdag: 08.10-16.30 scholen gemeenschap, 20.00-21.00 s.v. Holten, All Stars Vrijdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 18.30-23.00 Mintonet- te. Vol trots, maar ook een klein beetje verlegen, nam de vierjarige Anita Podt, Ma- nenschijnsweg 16, de hulde blijken in ontvangst, nadat zij de Holtense avondvier daagse had volbracht. Vier avonden lang liep de kleine Anita, samen met haar broertje Martin en haar moe der de vijf kilometer. „Vorig jaar had haar broertje Martin (6) al mee gelopen. Dat had ze goed onthouden, want toen Martin vertelde dat hij dit jaar ook weer mee wilde doen moest en zou Anita ook mee. Ze was met haar vier jaar wel klein, maar ze heeft geen en kele keer vlekkeloos, te wil len stoppen", aldus mevrouw Podt. Anita had speciaal haar rode laarsjes uitgezocht om op te lopen, want natte voeten, daar houdt de jonge dame niet van. Na afloop kreeg ze per soonlijk van de voorzitter van de CMSN de medaille opgespeld. Op de vraag of ze volgend jaar weer van de partij is, knikt ze ja. Het aantal uitvallers bij de Avondvierdaagse was dit jaar minimaal: slechts een wandelaarster moest wegens ziekte tussentijds verstek la ten gaan. De organisatie ver liep vlewkkeloos, al bleek op de laatste avond, dat onver laten enkele routepijlen op de grond hadden gegooid, wat een aantal telefoontjes van verdwaalde wandelaars opleverde. Ook moest op het allerlaatste moment een rou tewijziging worden aange bracht omdat door de ruil verkaveling in het gebied van het wandelparkoers rond de Zuurberg e Beuseberg en kele wegen waren onderge- ploegd. dagoverwinning met 12 punten. In de D klasse staan de Bisons boven aan met 50 punten, ge volgd door E.H.T.C. met 36 pun ten, Oosterwijk met 34 punten, en O.K.I.A. met 32 pnt. O.K.I.A. in de D klasse begon tegen E.H.T.C. deze partij werd in het voordeel van E.H.T.C. beslist. Tegen Vorden werd met moeite gewonnen. Tegen Oosterwijk werd gemakkelijk gewonnen. Te gen de koploper kon O.K.I.A. nog enige tegenstand bieden maar moest de overwinning aan de Bisons laten. Stand na 5 toumooien. B klasse: 1. Des 58 punten, 2. Bathmen 54 pt., 3. Oosterwijk 50 pt., 4. O.K.I.A. 40 pt. C klasse: 1. O.K.I.A. 53 punten, 2. Heure 43 pt., 3. Treklust 40 pt., 4. Bekveld 23 pt. D klasse: Bisons 65 punten, Oos terwijk 44 pt, E.H.T.C. 44 pt., O.K.I.A. 41 pt.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7