Schoollokaal toch onder voorbehoud egers naar Nieuwe apparatuur Radio Diessenplas Curses ouderen in leren meebesturen gemeentholten Politie journaal Holtenaren fietsen Wethouder opent De Imhof HOLTENS NIEUWSBLAD DOOR GIFT ZOMERPOSTZEGELS Gazon maaiers VRIJDAG 1 JUNI 1984 Namens het Comité voor de Zomer- postzegels werd vorige week woens dagmiddag door Mevr. A.M. Helde- weg-de Janssen een bedrag ad. fl.1750,-- aangeboden aan het team van Radio Diessenptas. De aanbie ding van dit bedrag vond tijdens het theeuurtje plaats in de recreatiezaal van het bejaardencentrum en werd naast vele bewoners en personeel o.m. ook bijgewoond door burge meester mr. W.L.F.C. Ridder van Rap- pard, die bij de totstandkoming van deze bijdrage een belangrijk steentje had bijgedragen De feestelijke bijeenkomst werd ingeleid door de heer J. Vuureg- ge, voorzitter van het Stichting Driessenplas. Hij zei verheugd te zijn met deze bijdrage omdat het voortbestaan van Radio Diessen- plas is verzekerd. Binnen het be jaardencentrum verzorgt Radio Diessenplas sedert drie jaar een maandelijkse radiouitzending met voornamelijk privé-appara- tuur. Tot vorig jaar werd het team daarbij ondersteund door disco Dorrestein en daama door de O.Z.O. te Nijverdal. Het radioteam wordt gevormd door technicus Fred Droog en de dames Jeanette Droog, Janny Mondeel en Wil Vos die de pres tatie van het programma verzor gen. Sprekend namens het team zei Janette Droog dat het idee om voor de bewoners van Dies senplas een radioprogramma te maken eertijds werd geboren Van Rappard: „saneringsgeval' omdat het voor veel bewoners steeds moeilijker werd ontspan ning buiten het centrum te vin den. „Om een kwalitatief goed programma te brengen is goede apparatuur één van de middelen om de meest noodzakelijke ap paratuur aan te schaffen. Via een „gouden tip" van burgemees ter Van Rappard hebben wij be gin 1983 reeds een aanvraag in gediend bij de Stichting Zomer- postzegels. Dat jaar echter kre gen andere aanvragen uit de re gio blijkbaar hogere prioriteit waardoor wij niet in aanmerking kwamen voor-een bijdrage. Afge lopen zaterdag waren we dan ook dolgelukkig met de brief van ons Holtens Comité Zomerpost- zegels waarin de vreugdevolle boodschap stond vermeld. Met deze gift is Radio Diessenplas voorlopig uit de eerste zorgen", aldus Jeanette Droog die tenslot te dank bracht aan het Stich tingsbestuur en de Bewoners commissie van Diessenplas voor de intussen geboden steunverle ning. Met de opschortende voorwaarde dat de ledenvergadering van de SV Holten nog akkoord moet gaan met de aankoop van het oude clubhuis van Blauw Wit zal de gemeente Hol ten het voormalig schoollokaal aan de Slachthuisstraat voor 2000 gulden verkopen aan Postduivenvereniging Door burgemeester en wethouders op 21 mei 1984 verleen de vergunningen etc. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer D. Aanstoot voor het vergroten van een berging bij de woning Boldersweg 2; - aan de heer B. Protzmann voor de bouw van een werktuigenberging bij het pand Helhuizerweg 14; 2. aan de Vereniging v.h. aangespannen paard „de Bergrijders" toestem ming verleend voor het houden van een koetsenrit op 17 juni 1984; 3. aan de Wielertrimgroep Gorssel toestemming verleend voor het houden van een fietsvierdaagse van 6 t/m 10 augustus 1984; 4. aan de S.V. Bato ontheffing verleend voor de show „Holidays on Weels" op 23 juni 1984; 5. aan de heer G. B. Nahuis ontheffing verleend voor het innemen van een standplaats voor de verkoop van ijs aan de Haarlerweg; 6. aan het Hoitens gemengd koor vergunning verleend voor het houden van een loterij Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. VERPLAATSING MARKT In verband met voorgenomen reconstructie van het pleingedeelte van de Smidsbelt zal de markt gedurende de maand juni verplaatst worden naar de Kerkstraat. HUISVUILOPHAALDIENST Het grof vuil van de vrijdagroute wordt niet op 1 juni maar op 8 juni opgehaald. Wel wordt op 1 juni het normale huisvuil opgehaald. Het huisvuil van de maandagroute op 11 juni (2e Pinksterdag) wordt opgehaald op dinsdag 12 juni a.s. De container aan de Waagweg (gemeentewerf) is gesloten op vrijdag 1 juni en op maandag 11 juni (2e Pinksterdag). COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 5 juni J984 en wel van 19.30 uur - 20.30 uur in het gemeentehuis. SPREEKUUR WETHOUDER STEGEMAN Wethouder Stegeman is verhinderd maandag 4 juni a.s. spreekuur te houden. OPENBARE COMMISSIEVERGADERING De commissie financiën vergadert op dinsdag 5 juni 1984 om 16.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - advies inzake aanleg van een pick-nick-parkeerplaats aan de Braakmans- steeg te Bathmen; advies inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor: a. de aanschaf van meubilair tb.v. de openbare scholengemeenschap; b. de aankoop van diverse ieer- en hulpmiddelen tb.v. de o.l. school Espelo; c. het aanbrengen van een nieuwe dakbedekking op de kantine van gemeentewerken; - advies inzake de slotwijziging van het dienstjaar 1983. De commissie onderwijs vergadert op woensdag 6 juni 1984 om 16.30 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - advies inzake vaststelling exploitatievergoeding bijzonder kleuteronder- - wijs over 1983; - advies inzake vaststelling exploitatievergoeding bijzonder lager onder wijs over 1983; - advies inzake een verzoek om medewerking voor de verbouw van de bijzondere lagere school de Schakel en de bijzondere lagere school het Kompas; - advies inzake beschikbaarstelling krediet voor: a. de aankoop van diverse leer- en hulpmiddelen t.b.v. de o.l.s. Espelo; b. de aankoop van meubilair tb.v. de openbare scholengemeenschap. commissie gemeentewerken vergadert op maandag 4 juni 1984 om 15.15 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - aanvraag rietsubsidie voor de panden Borkeldsweg 93 (G. J. Paalman) en Tromopsweg 1 (A. Brinkman); - concept-raadsvoorstel m.b.t. aanleg picknick-parkeerplaats aan de Braak- manssteeg te Bathmen; - concept-raadsvoorstel tot vernieuwing dakbedekking van kantine ge meentewerken aan de Waagweg. - concept-raadsvoorstel inzake huurverhoging per 1 juli 1984 van gemeen tewoningen en -panden. TIJDELIJKE AFSLUITING VOOR HET VERKEER VAN HET PLEINGEDEELTE VAN DE SMIDSBELT Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in verband met reconstructiewerkzaamheden het pleingedeelte van de Smidsbelt naar alle waarschijnlijkheid met ingang van 4 juni a.s. en verder gedurende de gehele maand juni (tijdelijk) afgesloten zal zijn voor het verkeer. De aan het plein gevestigde bedrijven zullen voor zover mogelijk voor voetgangers bereikbaar blijven. AFBRAAK PANDEN IN DE KOM VAN HOLTEN Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op maandag 4 juni a.s. een begin zal worden gemaakt met de afbraak van de pander. Binnenstraat 4, 6 en 8 en Kerkplein 4. VERKEERSMAATREGELEN KOM HOLTEN Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij in verband met een reconstructie van het pleingedeelte van de Smidsbelt en enkele aansluitingen van wegen bij hun besluit van 21 mei 1984, nr. 50/IJm, voor enkele wegen in de kom van Holten de navolgende verkeersmaatregelen hebben vastgesteld: 1. een wijziging in de begrenzing van het bij hun besluit van 29 maart 1983, nr. 9/IJm, tot „woonerf" verklaard gebied, in die zin dat hieronder thans de gehele Smidsbelt en Kerkstraat vallen; 2. een eenrichtingverkeer voor de toegangen tot het pleingedeelte van de Smidsbelt, in die zin dat het plein vanaf de Dorpsstraat voor het verkeer (uitgezonderd voetgangers) alleen toegankelijk is via de inrit naast het pand Dorpsstraat 18 (Bazuin) en slechts via de uitrit naast het pand Dorpsstraat 16 (lunchroom Nijkamp) en de doorgang tussen de panden Smidsbelt 4 (v.d. Bos) en 6 (voormalige garage Muller) mag worden verlaten. Voor voetgangers, fietsers en bromfietsers blijft het gedeelte van de Smidsbelt tussen het Dura-complex en het pand Smidsbelt 6 in beide richtingen open. 3. een eenrichtingverkeer behalve voor voetgangers, fietsers en bromfiet sers voor de doorgang tussen de panden Smidsbelt 4 en 6 en ^t gedeelte van het Kerkplein vanaf bedoelde doorgang in zuidelijke richting tot aan de Kerkstraat, in die zin dat het verboden is te rijden in de richting van de Smidsbelt resp. bedoelde doorgang: 4. een parkeerverbod voor langer dan de aangegeven tijd (op ma t/m za. max. 1 uur) met verplicht gebruik van een parkeerschijf voor bet pleingedeelte van de Smidsbelt (zgn. parkeerzone); 5. een parkeerverbod voor anderen dan invaliden voor de meest zuideiijke aan te leggen parkeerplaats voor het Dura-complex aan de Smidsbelt (aanwijzing tot algemene invalidenparkeerplaats); 6. opheffing van. het parkeerverbod voor de bij hun besluit van 27 oktober 1981, nr. 4, aangewezen algeméne invalidenparkeerplaats op de Smids belt, direkt grenzend aan het trottoir langs de Dorpsstraat naast het pand Dorpsstraat 18, daar deze parkeerplaats komt te vervallen. Bovenvermelde verkeersmaatregelen kunnen afhankelijk van het gereedko men van de reconstructiewerkzaamheden gefaseerd in werking treden. Het besluit ligt vanaf heden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Van dit besluit is een afschrift verzonden aan de instanties, die krachtens wettelijk voorschrift in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan op grond van artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter openbarekennis is gebracht. Het beroepschrift moet aan Hare Majesteit de Koningin worden gericht, doch worden ingediend bij de Commissaris ter Koningin in Overijssel, postbus 10078,8000 GB Zwolle, Holten, 1 juni 1984, De Bergvliegers. Tevens krijgt die vereniging onder hetzelfde voorbe houd voor een periode van veertig jaar het recht van erfpacht op het stuk grond aan de Slachthuisstraat waar het clubgebouw van de Berg vliegers zal worden ingericht Met name over het voorbehoud .dat het college aan dit voorstel verbond bestond verschil van mening. Met name de PvdA bij monde van A. Moeliker, J. War- rink die in de fractie van Ge meentebelang hierin alleen stond en de WD (zij het na een schor sing) voelden niets voor de rela tie die het college legde tussen de verkoop van het clubhuis van Blauw Wit aan de SV Holten en de verkoop van het noodlokaal aan de Bergvliegers. Toen de stemmen echter staakten had J. Warrink er geen probleem mee zich bij de rest van zijn fractie aan te sluiten en ook het colle gevoorstel te steunen. Wanneer de leden van SV Holten geen problemen hebben met de 10.000 gulden die hun bestuur wil beta len voor het clubhuis van Blauw Wit op Meermanskamp wordt de transactie met de Bergvliegers pas officieel. Anders zullen alle partijen nog eens om de tafel moeten gaan zitten om een eind te maken aan deze slepende zaak. Lawaai Met een blik op het klokje dat de raadsleden cadeau hadden ge kregen van de 100-jarige Vereni ging van Energie Exploitanten in Nederland werd de rest van de agenda vrij snel afgehandeld af gelopen maandag, zij het dat de raad nou niet bijster gelukkig was met de nieuwe bepalingen in de Wet Geluidhinder die met name het toegestane verkeersla waai langs wegen en in woon straten regelt. Ook burgemeester Van Rappard maakte geen ge heim van zijn scepsis tegenover deze wet. „Ik ben er ook niet enthousiast over. Het is typisch een wet uit de jaren zeventig toen alles nog mogelijk was. Als je de bepalin gen consequent toepast dan mag zelfs mijn eigen woning aan de Raalterweg er niet staan. Dat is dan ook een saneringsgeval. We moeten dit echt relativeren an ders kim je driekwart van Neder land wel afbreken. Wel moeten we er bij het plan-Beuseberg alert op zijn, met name bij het akoestisch onderzoek daar". De raad had geen moeite met het extra krediet van 18.000 gul den voor de herziening van het Bestemmingsplan Beuseberg. Vooral niet omdat burgemeester Van Rappard toezegde dat dit echt het laatste krediet was en er daarbij al rekening is gehou den met eventuele tegenvallers. Zoals in de commissievergaderin gen Gemeentewerken en Finan ciën al duidelijk werd krijgt Hol ten een nieuwe verordening Sub sidiëring Rieten Daken die he laas voor H. J. Robers (WD) nog steeds niet van toepassing is op particulieren met een rieten dak, maar alleen voor agrarische bedrijven. Op 26 juni vond er een tragisch ongeval plaats bij een landbouwer aan de Beusebergerweg. De man was bezig zijn tractor met daarachter gekoppeld een mestverdijver schoon te spuiten. Hij had de motor van de trekker daarbij laten draaien waar door tevens de aandrijfas draaide. Hierbij kwam hij met de mouw van zijn overal in deze aandrijfas, waar door hij klem kwam te zitten tussen de aandrijfas en de aanhangwagen. De man kwam door verstikking om het leven. In de nacht van 24 op 25 mei werd een ree aangereden op de Deventerweg. Het dier overleefde de botsing niet. De bestuurder van de betreffende auto was aan vankelijk niet bekend, totdat een politieman twee dagen later werd aangesproken door een man die verklaarde dat hij ver moedelijk een wild varken onder de auto had gehad op de Deven terweg. Bekenden van hem had den namelijk medegedeeld dat er in de bossen rondom Holten wil de zwijnen waren losgelaten. De man werd uit zijn droom gehol pen met de mededeling dat een varken knort en een ree niet. De auto had nog een behoorlij ke schade opgelopen. Op 25 juni ontstond er schade aan een personenauto op de Markeloseweg, doordat er een plank op de rijbaan lag, waar over een andere auto reed. De plank werd daardoor in de lucht geslingerd en kwam op de mo torkap terecht van die andere auto. Dat dit ook andere gevol gen kon hebben, behoeft geen nadere uitleg. Op 25 juni werd er aangifte gedaan van diefstal van een naaimachine vanuit een winkel. Hoe de diefstal plaats heeft ge vonden is nog een raadsel. Niet uitgesloten moet worden geacht dat de dader zich heeft laten in sluiten, zodat hij na sluitingstijd zijn slag kon slaan. Naar aanleiding van een op roep naar getuigen in deze krant betreffende de bedreiging van een jongeman op de Hoiterberg door een nog onbekende auto mobilist, hebben de twee mensen zich gemeld die op dat moment over de Hoiterberg fietsten. Zaterdagmorgen om zes uur zijn 25 toertochtfietsers vanuit Rijssen vertrokken voor een zes daagse tocht met op de zesde dag als finish de beruchte Alp d'Huez in de Franse Alpen. Bij de groep zijn twee Holtenaren t.w. Louis ter Beest, Borkeldweg en Gerard Höften, Waagweg. Za terdag 2 juni komen de fietsers per OAD-bus tegen 's avonds 8.00 uur in Rijssen terug. Bij voldoende deelname wil de Landelijke Stichting Opleidingen Be- jaardenwerk een cursus organiseren voor ouderen vanaf 55 jaar die geïn teresseerd zijn in het meebesturen van instellingen, zoals kruiswerk, ge zinsverzorging, ouderen-oorden, wo ningbouwverenigingen etc. om voor al de wensen en behoeften van oude ren door te laten klinken in het nemen van beslissingen. De cursus wordt georganiseerd op initiatief van de CQSBO-Overijssel, het overkoepe lend orgaan van alle bejaardenver- enigingen. „Wie oud is, telt niet meer mee", is een veel gehoorde klacht van de ouder-wordende mens. Om echter de belangen Burgemeester en wethouders voornoemd, W. L. F. C. van Rappard, burgemeester. J. P. Stegeman, secretaris. verkoop slijpen en onderhoud ijzerhandel van deze grote bevolkingsgroep te behartigen is het zaak dat de ouderen zélf zitting nemen in al lerlei besturen, om zo hun stem te laten horen. Zo komen er kliëntenraden van gebruikers van diensten van gesubsidieerde instellingen; in besturen van be jaardenoorden zullen meer be stuurszetels beschikbaar komen voor ouderen. De cursus van het COSBO wil zoveel mogelijk inha ken op bovengenoemde proble matiek. Zo kan men o.a. verwachten: informatie over de instellingen, informatie over: hoe kom ik ach ter de wensen en behoeften van de ouderen die ik vertegenwoor dig, hoe doe ik zinnig mee in de vergaderingen van genoemde in stellingen etc. Er is plaats voor 18 ouderen, die nu reeds lid zijn van een ouderenbond, maar ook voor mensen die nog geen üd zijn, maar wel bij het ouderen werk betrokken willen worden. Wilt u aan deze cursus deelne men, dan kunt u zich opgeven - liefst zo spoedig mogeüjk - bij de heer W. Beijers, secretaris- penningmeester van de afdeling Holten van cle Algemene Bond. van Ouderen (ANBO), tel. 12 34. Vrouwen Speciaal voor vrouwen wordt een cursus „Vrouwen leren be sturen" georganiseerd, die ge houden wordt in het Hervormd Centrum aan de Constantijn- straat 7a te Nijverdal, met de zelfde doelstelling als de alge mene ouderencursus. Opgave en nadere bijzonderheden zijn eveneens verkrijgbaar bij de heer W. Beijers. De Holtense Motor- en Auto mobielclub „De Hoiterberg" opent woensdag 6 juni 's avonds om 19.00 uur haar nieuwe jeugd- crossterrein „De Imhof' aan de Imhofsweg, een zijweg van de Larenseweg (plm. 300 m. voorbij Vletgoor) De officiële opening zal plaats hebben door de wethou der van sportzaken de heer H. Rustebiel. Na de opening wordt een klei ne cross verreden waarna, even eens door wethouder Rustebiel, om 20.30 uur de clubkelder „De Mac-Koepel" onder de muziek tent in „Kalfstermansweide" (in gang Kerkhofsweg) zal worden geopend. Ter gelegenheid van de ope ning zal er donderdagavond 7 en vrijdagavond 8 juni van 20.00 tot 22.00 uur „Open-Huis" worden gehouden.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5