Handwerk en kleding in Ans' Handwerkhuis mtm Uitstapjes HVG Soïï „We streven zoveel als mogelijk naar eigen woning-bezit" Hans Vincent: Holten moest galerie houden" van dag tot dag advertentie weer geslaagd Medische diensten MILIEUVERVUILING STOPT NIET BIJ ONZE GRENZEN Opbezoakbij. Br S Kerkdiensten CoUecte zending DOEN WAT NODIG IS GARAGE SCHUPPERT BV j Gazon- maaiers Burgemeester bij sleuteloverdracht huurhuis: 99 m Sinds een week of zes zijn moeder en dochter Veldhuis van Handwerk huis Ans druk doende om naast de verkoop van hun pakket handwerk- spulletjes kleding aan de „man" te brengen, in die zin dat het gaat om kleding voor meisjes en dames die nét het traditionele niet willen, maar ook geen extreme bedragen willen geven voor de wat betere mode. „Het moet betaalbaar zijn en toch redelijk exclusief', vertelt Ans. Het is in de maand juli twee jaar geleden dat men met het handwerkhuis een start maakte en als opvolgster van destijds Hester mode heeft deze zaak een aardige klantenkring opgebouwd. „Zo'n '60 procent bestaat uit een vaste kring Hol tenaren terwijl het overige klan tenbestand komt uit Bathmen, Laren, Heeten, Nieuw Heeten en uit Deventer. Met de verkoop van eerst en kele stuks werd eind vorig jaar een start gemaakt met de pre sentatie van kleding. Het ging toen hoofdzakelijk om broeken en jasjes en nog is het zo dat deze onderdelen van het assortiment het erg goed doen. De verkoop kleding-hand- werkmaterialen ligt verhoudings gewijs op 40-60, maar men denkt in de toekomst 50-50 te zullen halen gezien de stijgende lijn in de kledingverkoop. Men verkoopt merken als Tri angel, Fruit of the Loom en Frou-Frou. De drukste verkoop dagen voor de groep handwer ken zijn de dinsdag en woens dag, maar de verkoop van kle ding richt zich veel meer op de laatste dagen van de week. Vooral de vrijdag(markt)middag loopt lekker, „We zijn dan ook van plan om door extra aanbie dingen de vrijdagmiddag nog aantrekkelijker te kunnen ma ken. De kleding wordt door moeder en dochter (Renate) in het con- fectiecentrum in Amsterdam uit gezocht. Zfj selecteren naar ei gen smaak maar houden ook re kening met Holten en omgeving. „In het westen liggen de kleed gewoonten nu eenmaal toch iets extremer dan in deze streek van het land; men is toch iets meer ingetogen. „Ik hoop niet dat men nu denkt dat de groep handwerken in het gedrang zal komen, dat is be slist niet het geval. Wij zijn al weer volop bezig met het teke nen en uitwerken van de nieu we wintermodellen. We popelen om weer te gaan breien", aldus moeder en dochter Veldhuis. pagina Schuppert De garantie voor service en kwaliteit j Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 verkoop slijpen en In de week van 3 tot 10 juni houdt de zendingscommissie van de Hervormde Gemeente een huiscollecte bij de Hervormde gemeenteleden. Er komt eerst een folder door de bus, daarna komt een kollek- tant. De Zending der NHK hoopt ook ditmaal op uw wel overwogen bijdrage. Namens de zendingscie. Ds. H. J. Ekker. Op dinsdag 22 mei maakten de dames van de HVG en enkele gasten de jaarlijkse verrassingstocht. Om acht uur vertrokken de dames vanaf Bethanië, via de toeristenweg. Hel* lendoorn. Ommen richting Nieuwleu- sen waar zich de Union-fietsenfa- briek bevindt. Hier werd een koffies- top gehouden en kregen de dames een rondleiding langs de verschillen de afdelingen, waar per dag zo'n 700 fietsen afgeleverd worden. De reis ging verder naar het mini-terpdorpje Allingawier in Friesland dat bekend staat om z'n Drabbeldkoeken. In een klei ne bakkerij werd de Friese lek kernij uitgebreid geproefd. Te vens werd een bezoek gebracht aan het plaatselijke kerkje, waar in het Scheppingsverhaal werd getoond in een klank- en kleur- spel. De verrassingstocht werd voortgezet met een bezoek aan Hindelopen. Rond half vier werd de thuisreis aanvaard via de Noordoostpolder. In Kampen was er gelegenheid tot vrij win kelen. De reis werd besloten in Hotel-restaurant Aver in Heino, waar gedineerd werd. De dames Markvoort en Ulfman, die de ge slaagde tocht hadden georgani seerd, werden namens alle deel nemers bedankt door mevrouw Loorbach voor de prettige dag en de goede organisatie. O ra et La bora Op donderdag 24 mei jl., 's morgens om 8 uur, vertrokken de dames van de H.V.G. „Ora et Labora" vanaf het gebouw „Ire ne" via Hardenberg, Emmen en Ter Apel richting Boertange. Na het gebruik van een kopje koffie werd een bezoek gebracht aan het Kruithuis, waar een tentoon stelling werd gehouden van oude vondsten; ook werd geluisterd en gekeken naar een diaklankbeeld over het ontstaan van de ves ting. Hierna was er een rondlei ding, die zeer interessant was. Via Vlagtwedde en Veendam ging het richting Slochteren, waar na het gebruik van de kof fietafel de „Freijlemaborg" be zocht werd, om o.a. de prachtige costuums uit de televisieserie „Willem van Oranje" te bezichti gen. De terugtocht werd aanvaard en ging over Zuidlaren. Spier en Ommen naar Hellendoom, waar deze prachtige dag besloten werd met het gebruiken van een diner, 's Avonds om ongeveer 9 uur keerden de dames voldaan in Holten terug. Vrijdag 1 juni: 07.30-08.00 uur: nieuws, verkeers informatie, agenda, weerbericht; 12.00-12.30 uur: actualiteiten en agenda; 17.00-17.25 uur: nieuws uit Overijssel en Gelderland; 17.25-17.55 uur: Met Radio Oost het weekend in; 17.55-18.00 uur: nieuwsoverzicht. Zaterdag 2 juni: 10.00-11.00 uur: Een bakje troost met Radio Oost; 11.00-12.00 uur: het verzoekplatenprogramma; 12.00-12.30 uur: sportmagazine; 18.00-19.00 uur: actueel sportpro gramma. Maandag 4 juni: 07.30-08.00 uur: nieuws, verkeers informatie, agenda, weerbericht; 12.00-12.30 uur: actualiteiten en agenda, groente- en fruitrubriek; 17.00-17.25 uur: nieuws uit Over- en Gelderland, agenda; 17.25-17.40 uur: het Boérenpi gramma; 17.40-17.55 uur: de Cc sumentenrubriek: Op de ko toe; 17.55-18.00 uur: nieuwsov* zicht. Dinsdag 5 juni: 07.30-08.00 uur: nieuws, verkee informatie, agenda, weerbericl 12.00-12.30 uur: actualiteiten agenda; 17.00-18.00 uur: nieuv magazine; 20.00-21.30 uur: Rac Oost Sport, Rechtstreeks versl van voetbalwedstrijden in de r competitie. Woensdag 6 juni: 07.30-08.00 uur: nieuws, verkee informatie, agenda, weerbericl 12.00-12.30 uur: actualiteiten agenda; 17.00-17.25 uur: nieui uit Overijssel en Gelderlar agenda; 17.25-17.55 uur: Zegt t maar; 17.55-18.00 uur: nieuw overzicht. ARTS J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren: 11 en 16 u. Zure regen en een zoute Rijn trekken zich niets aan van onze grenzen. Ook de vervuiling van de Noordzee is typisch een probleem dat we alleen internationaal kunnen aanpakken. Wat de WD wil? De invoering van loodvrije benzine om zure regen tegen te gaan. Starten met herbebossing om de natuur meer afweer te geven. En wat de Noordzee betreft het dumpen van afval terugdringen en ervoor zorgen dat er steeds minder vervuild Rijnwater in onze Noordzee verdwijnt Als het milieu in ons land u echt interesseert, ga dan stemmen op 14 juni en kies WD. Burgemeester mr. W. L F. C. van Rappard overhandigde vorige week donderdag de sleutel van Morsink- serfS san de nieuwe bewoners, de iheer en mevrouw N. Mennes uit Ommen, die binnenkort hun woning hopen te betrekken. Deze sleute loverhandiging stoot de bouwactivi teiten van het bestemmingsplan „de Haar" officieel af. In totaal 18 wonin gen werden hier gebouwd door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten in opdracht van de Algemene Wo ningstichting. De woning van de heer en mevrouw. Mennes was de laatste in de rij die werd opgeleverd. In zijn toespraak sprak direc teur W. H. H. Taverne van het Bouwfonds rijn waardering uit over de góede samenwerking tus sen opdrachtgever en de ge meente Holten, waardoor alle of ficiële .hobbels" voor de realise- Toen in het najaar 1983 de kunstgalerie aan de Oude De- venterweg haar poorten sloot, wist Hans Vincent het zeker: hier ging een waardevol stukje cultuur verloren in Holten. Ten slotte is Holten niet verwend met kunstzalen en/of expositie ruimten. Hij aarzelde dan ook niet lang en richtte de kelder ruimte onder zijn bloemenwin kel aan het Smidsbelt in als kunstgalerie. Hans Vincent werd hierbij niet gehinderd door waarlijke vakkennis maar startte de galerie uit liefde voor de kunst, en in het bijzonder de schilderkunst in al haar facet ten. „Ik vond het zonde dat in Holten zoiets leuks als een gale rie verloren ging", vertelt Vin cent, „en omdat ik vaak in mijn schaarse vrije tijd rondscharrel in allerlei galerie's hier in de omgeving, was Galerie Vincent al gauw geboren. Holten heeft voldoende kunstliefhebbers, die graag- in eigen gemeente willen genieten van een mooi schilderij of aquarel, al viel het in het begin beslist niet mee, goede contacten te leggen". Inmiddels is de galerie aan de Oude Deventerweg weer ge opend met een andere eigenaar, maar Hans Vincent heeft zo de smaak te pakken, dat hij al weer boordevol plannen zit voor het komende seizoen. Een lange rij van kunstschilders staat op zijn verlanglijstje, waarvan hij het werk onder de aandacht wil brengen van het Holtens publiek, en straks de zomergasten. „De enige voor waarde die ik voor een exposi tie stel, is een artistiek goed niveau. Het maakt niet uit of de kunstenaar voldoet aan mijn eigen gevoel voor schoonheid - tenslotte kan ik niet elk schil derij in mijn kamer hangen - maar het moet kwaliteit heb ben. Ik moet er achter kunnen staan". Regelmatig is hij te vinden in de galerie's van zijn collega's om ervaringen uit te wisselen en het „vak" te leren, Concuren- tiestrijd komt vrijwel niet voor, de collegialiteit staat voorop. Galerie Vincent geeft de voor keur aan lokale of regionale kunstenaars. Geopend werd de galerie dan ook met een verza- melexpositie van Holtense kun stenaars. Om zoveel mogelijk variëteit te brengen, wordt elke maand een andere kunstenaar uitgenodigd. Om te zien of de kunstenaar inderdaad past in de filosofie van Hans Vincent: goede artistieke kwaliteit, zoekt hij persoonlijk contact met de kunstenaar. „Dan wëet ik dat ik de mensen te bieden heb". Gelukkig biedt de regio ruim voldoende talenten om een keus uit te maken. Voor de maand juni heeft ga leriehouder Vincent de kunste naar Jan Gierveld uitgenodigd. „Een groot kunstenaar", zegt hij „Gierveld geeft o.a. les aan de AKI in Enschede en heeft al tal van exposities op zijn naam staan. Het is wat je noemt een alleskunstenaar. Omdat onze ruimte beperkt is, stelt Gier veld bij ons olie-verf-schilderfj- en, aquarellen en tekeningen ten toon, maar ook als beeld houwer heeft Gierveld erken ning gekregen. De expositie is te zien vanaf 7 juni tot en met 30 juni. ring van dit plan snel en effi ciënt genomen konden worden. Ook stond hij stil bij het feit dat het Bouwfonds weliswaar warm voorstander is voor het eigen woningbezit, maar door de reali sering van dit complex huurwo ningen heeft laten zien thuis te zijn op alle gebieden van de volkshuisvesting. „Wij blijven streven naar zoveel mogelijk ei gen woningen van een kwalita tief hoog niveau, zoals we in an dere plannen al hebben gereali seerd, maar voor sommigen is een dergelijke financiële stap niet mogelijk. In - het plan De Haar hebben we getoond, huur woningen te kunnen leveren die nèt dat stukje extra hebben wat betreft kwaliteit, comfort en lig ging en tot in lengte van jaren tot de betere huizen zullen beho ren." Burgemeester van Rappard was vooral content over de ken nis-overdracht van het Bouw fonds en de lokale aanpak. „U hebt gezorgd dat er gewerkt werd met lokale ondernemers, zoals architect Beeftink en aan nemer Voogdes, maar ook voor de onderaannemers zocht u het in Holten. Dat betekende een stukje werkgelegenheid". Woonlast Terugkijkend naar de allereer ste plannen voor „de Haar", was burgemeester van Rappard toen optimistischer dan nu. „Wij wer den geconfronteerd met een da ling van de koopkracht, terwijl de prijzen, en ook de woonlasten bleven stijgen. Daardoor moeten wij onze plannen voortdurend bijstellen. Toch zijn wij van me ning dat deze woningen, met toch een flinke huurprijs, passen in het woningbeleid van de ge meente Holten", aldus de burge meester. „Als straks de plannen voor de uitbreiding van het plan Beuseberg rond zijn, zullen we geconfronteerd worden men nog hogere huren op „de Haar". De Holtenaar zal door de stapsge wijze aanpak van de huuraan- passing op den duur wel wennen aan deze hoge huren. Holten is er wel rijp voor". In een speciaal woord richtte burgemeester Van Rappard zich tot de nieuwe be woners. „U laat allemaal elders wat achter, en gaat samen op nieuw beginnen. Maak er samen een gezellig buurtje van. Het to taal is meer dan de som van achttien losstaande huizen". Heimwee. Voor de heer en mevrouw Men nes was de officiële plechtigheid van de sleuteluitreiking tegelij kertijd een hernieuwde kennis making met tal van oude beken den, zoals de beide wethouders die de sleuteloverdracht even eens bijwoonden. „Mijn man is Burgemeester van Rappard opent de laatst opgeleverde wo ning van tiet Bouwfonds aan het Mossinkerf 5. jarenlang gymnastiekleraar ge weest in Holten. Na wat omzwer vingen zijn wij uiteindelijk in een serviceflat in Ommen terecht gekomen, maar mijn man kreeg heimwee naar Holten. Hij kent hier nog zoveel mensen. Wie zijn dan ook blij weer „thuis" te zijn." Aldus mevrouw Mennes. Oud-leerlinge mevrouw Voogdes die speciaal voor deze gelegen heid namens het aannemingsbe drijf een fraai sleutelkussen had gemaakt, voorstellende het wa pen van Holten, wist zich nog te herinneren dat zij de gymlessen van de heer Mennes op de toen malige Ulo met veel plezier had gevolgd. WIJKVERPLEGING 31-5 Vm 7-6: zr. G. Honig-van Spijker, Holten, tel. 05731-44 b.g.g. 05700-2 27 00. De wijkverpleegkundigen zij in ieder geval 's morgens vóór uur te bereiken bij de Stichtin Kruiswerk Gaardenstraat 2! tel. 05483-14 36. Spreekui wijkverpleegkundigen elk werkdag van 13-14.30 uur. T< vens dan afhalen en terugbezo: gen van magazijnartikelei Diëtiste-spreekuur (op a spraak) elke le en 3e dinsda van de maand. TANDARTS W. Pot, Bilderdijkstraat Goor, tel. 05470-22 79. Spreel uur voor spoedgevallen: 17.01 17.30 u. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtwe 18, tel. 05483-20 04. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebow Stichting Kruiswerk, Gaarder cfï"Qot 90 MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING Stichting voor Maatscl Dienstverlening Midden-Ovei ijssel: Gaardenstraat 29, te 05483-27 84, Voor maatschappe lijk werk, gezins- en bëjaarder verzorging. Spreekuren maar dag Um vrijdag van 8.30-9.3 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-1 uur in het Groene Kruis-ge bouw, Gaardenstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 05483-35 53. BEJAARDENWERK Voor inlichtingen over he „open" bejaardenwerk; te: 05483-12 01 Of 15 17. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Elke donderdag van 8.15-11.3' uur in het gebouw van de Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraa ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteits- en gas voorziening melden bij he Gem. Energiebedrijf, tel. 05483 1814. POLITIE Tel. 05483-13 52 en 26 55. Na 11 uur bellen tel. 038-97 12 34. BRANDWEER Tel. 0011 (dag en nacht). NED. HERV. KERK 9.30 u ds. W. Vons (Dienst voor jong en oud met kinderen van de zondagschool) Uitgangscollecte: Prot. Interk. Thuisfront Oppasdienst: Fenny Lammers en Jenny Vukkink GEREF. KERK 9.30 u ds. Th. van Loo van Vroomshoop 19.15 u dr. E de Vries van Kam pen Collectes: le coll. voor de diaconie, 2e voor rente en aflossing Kindernevendienst: kl. 5 o.l.v. Hans Paalman, kl. 6 oJ.v. mevr. G. van Zeijts Oppasdienst: Lianne v.d. Zwaag, mevr. Aanstoot-Stam, •mevr. Aanstoot-Stam (res.) Ka rin Bosschers en Loes Dijkink, R.K. KERK Zondag 10 uur H. mis in ge bouw Irene DIJKERHOEK 9.30 u. ds. H. J. Ekker. Uit- gangscoll. Prot. Interk. Thuis front, OKKENBROEK 9.30 u ds. G. Bouman. Ze: dingsbussen bij de uitgang. NIEUW-HEETEN Zaterdag 19.00 u. Zondag 8 10 u. GEMEENTEZONDAG 3 JUK Voor de tweede maal hou de Herv. Gemeente èen meentezondag, dit jaar op zo dag 3 juni in en rond het Tr< punt in Espeló, De bedoelii van deze dag is dat de gemee teleden elkaar ongedwongt ontmoeten, samen eten, sami praten. Er is een programn voor alle leeftijden. Kleine ki deren kunnen dus meegen men worden en ook voor al jeugdgroepen is er een eig( programma. De velen die h vorig jaar aanwezig waren zi len ook deze keer zeker wei present zijn na de kerkdienst* in Holten, Okkenbroek, Dijke broek in het Trefpunt, de df wordt om 16.00 uur beslote met een korte kerkdienst.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3