Woningen de Haar vrijwel volgeboekt gemeente holten Sietze Markvoort biljartkampioen Zomervakantie '85 weer vroeg V.O.O. Holten naar congres na vier toernooien Jeugd kiest mooiste boek „Totaaldag" voor leden Blauw Wit iers Met FNV naar okia houdt leiding HffiM demonstratie Verrassings- tocht dames uit Espelo Uit met supporters HOLTENS NIEUWSBLAD LAATSTE WONING VANDAAG OPGELEVERD m Gazon maaiers BlSBiE®/«/&ïïË33S rlpmnrsstrnttp O RADIO OOST RADIO OOST DONDERDAG 24 MEI 1984 Vandaag heeft burgemeester W.L.F.C. van Rappard de sleutel over handigd van de laatst opgeleverde woning van het bestemmingsplan „de Haar". Ondanks de vrij pittige huurprijzen: tussen de f 628 en f 735 zijn vrijwel alle achttien woningen verhuurd. Slechts één woning staat op dit moment nog leeg, maar de verwachting is dat nog voor 1 juli a.s. ook hiervoor een gegadigde gevon den zal worden. De vlotte verhuur van de vijf-kamerwoningen die gebouwd zijn in opdracht van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten is het resultaat van het actieve aquisitiebeleid van de gemeente Holten. Zoals bekend gaat Hol ten met haar (dure) huurwonin gen „de boer op", om zodoende leegstand te voorkomen. Al eer der volgde de gemeente een der gelijke procedure voor de wonin gen aan het Mossinkerf terwijl ook voor de woningen aan de Nagelhoustraat en de Keneman- straat gegadigden gezocht wor den buiten de lijst van woning zoekenden die sociaal of econo misch gebonden zijn aan Holten. Voor de woningen in het plan „de Haar" is allereerst gezocht naar gegadigden van de be staande wachtlijst, want on danks het ruime aanbod van woningen in Holten, staan van daag de dag nog 417 mensen in geschreven in afwachting van een huurwoning. Toen de animo gering bleek te zijn, werd via de voorkeurslijst naar nieuwe gega digden gezocht. Dit leverde ook weinig op, zodat via adverten ties in regionale en landelijke dagbladen woningzoekenden ge attendeerd werden op de aan trekkelijke mogelijkheden die Holten op woongebied te bieden heeft. „De mensen verhuizen niet zo gemakkelijk meer", verklaart de heer E. K. Pronk, chef van de afdeling sociale zaken en huis vesting van de gemeejite Holten. „De onzekerheid over de werkk ring van zichzelf of de partner speelt hierin een grote rol. Daar door moeten we er extra aan trekken om Holten wat wonin gen betreft buiten de eigen grens aantrekkelijk te maken. Ik denk dat we nu op de goede weg zitten". In het nieuwe be stemmingsplan komen acht ge zinnen te wonen die sociaal-eco nomisch gebonden zijn aan Hol ten, drie oud-Holtenaren, een fa milie waarvan reeds een kind woonachtig is in Holten, één ge zin heeft een woning gekregen via de voorkeurslijst, vier gezin nen via de advertentie cam pagne terwijl één gezin zonder meer enthousiast was over de nieuwe wijk. Het Holtens biljartkampioen schap van de drie plaatselijke biljartverenigingen werd afge rond met finalewedstrijden in het café Jansen. Net als in de biljartcompetitie van Ons Genoe gen werd er gespeeld om het ge middelde. Dit betekende dat ook minder begaafde spelers toch een kans op het kampioenschap hebben. Sietze Markvoort behaalde op zeer fraaie wijze de titel met een Bijma pakte met 2.02 als gemid delde de tweede plaats en Wilco van de Noort zorgde voor een verrassing door met 1.91 als der de te eindigen. Alle drie zijn lid van de biljartvereniging Jansen. Verder vielen nog in de prijzen J. Gjaltema (vierde met 1.89), J. A. Jansen (vijfde met 2.41) en Johan Arfman (zesde met 1.48). Het toernooi was uitstekend georganiseerd door Jan Beumer, Evenals dit jaar, valt de zome rvakantie 1985 voor de scholen in onze regio weer vroeg. De va kantie voor het kleuter- en lager onderwijs begint op zaterdag 22 juni tot en met zondag 4 augus-. tus. Het Voortgezet onderwijs heeft vakantie van zaterdag 29 juni tot en met zondag 11 au gustus. De volledige vakantie- lijst voor het komende school jaar is als volgt: Voortgezet onderwijs: Regio A: van zaterdag 6 juli tot en met zondag 18 augustus. Re gio B: van zaterdag 13 juli tot en met zondag 25 augustus. Re gio C: van zaterdag 29 juni tot en met zondag 11 augustus. Kleuter- en lager onder wijs: Regio A: van zaterdag 6 juli tot en met zondag 18 augustus. Regio B: van zaterdag 20 juli tot en met zondag 1 september. Regio C: van zaterdag 22 juni tot en met zondag 4 augustus. In regio A vallen Noord- en Zuid-Holland en de woonkern Almere. In de regio B vallen Zeeland, i Noord-Brabant en Limburg. In de regio C vallen Groningen, I Friesland,- Drenthe, Overijssel, i Gelderland, Utrecht en de Zui delijke IJsselmeerpolders. De voorjaarsvacantie valt in de pe riode van 16 februari tot en met 19 februari. De paasvakantie be gint op vrijdag 5 april tot en met 14 april. De herfstvacantie valt in de periode van zaterdag 12 oktober tot en met zondag 20 oktober. Bij de kortere vakan ties zijn plaatselijk afwijkingen mogelijk. verkoop slijpen en onderhoud gemiddelde van 6.33. Andries Gerhard Brands en Jan Arfman. De Vereniging voor Openbaar On derwijs, afdeling Holten hield afgelo pen donderdag een ledenvergadering omtrent de congresvoorstellen. De plv. voorzitter deelde aan een goed gevulde zaal mede hoe het stond met het voorstel van de afdeling Holten, welke op het congres aan de orde zal komen. Het voorstel gezamenlijk inge- Het FNV protesteert op dins dag 29 mei in Den Haag tegen het plan van de regering om per 1 juli nogmaals te korten op de uitkeringen van mensen zonder werk en arbeidsongeschikten. Ook vanuit Holten kan men op stap met de FNV dat voor gra tis vervoer naar Den Haag zorgt. Ook niet-leden van de FNV kunnen gratis mee als er ruimte in de bus is. Het vertrek vanuit Holten is om 9.30 uur vanaf het NS-station. De Holte- naren reizen met bus 2. Opgave bij de heer D. J. Schakelaar, Canadastraat 40, tel. 24 22; of bij de heer G. Hogen- dorp, Hoffesstraat 28, tel. 30 60. In het vierde touwtrektoernooi bij De Hofboys in Harbrinkhoek wist OKIA in de C-klasse naar de vierde plaats op te klimmen, terwijl de eer ste plaats in de C-klasse behouden bleef. OKIA was echter in de D-klasse niet zo op dreef, want de gedeelde tweede plaats werd verruild voor de vierde plaats op de ranglijst. In de B-klasse is de strijd om de eerste plaats bijzonder span nend. Bathmen, DES en Ooster- wijk bevechten elkaar in ieder toernooi fel. Ditmaal behaalde DES de eerste plaats, terwijl Bathmen en Oosterwijk respec tievelijk tweede en derde wer den. OKIA wist door vier over winningen op achtereenvolgens EHTC, Hófboys, Eibergen en Vorden op te klimmen naar de vierde plaats. In de C-klasse ging het ook dit toernooi weer tussen OKIA, Heure en Tre klust. Deze keer was het Heure dat de meeste punten behaalde. Deze ploeg speelde gelijk tegen Treklust, maar wist van OKIA te winnen. Aangezien OKIA ver der alle partijen won, blijft zij de ranglijst aanvoeren in de C- klasse. De Beltrumse Bisons zijn in de D-klasse onbetwist het beste team, met nu al 14 punten voor sprong op de nummer twee. Om de tweede plaats wordt door Oosterwijk, OKIA en EHTC ge streden. OKIA was ditmaal niet zo in vorm, behaalde slechts zes punten en zakte van een ge deelde tweede plaats naar de vierde plaats. De stand na vier toernooien in de B-klasse: DES en Oosterwijk 44 pt.; Bathmen 43 pt.; OKIA 30 pt. C-klasse: OKIA 41 pt.; Heure 36 pt.; Treklust 32 pt.; Erichem 18 pt. D-klasse: Bisons 50 pt.; EHTC 36 pt.; Oosterwijk 34 pt.; OKIA 32 pt. Het eerstvolgende toernooi is op zondag 27 mei bij de touw trekvereniging Oosterwijk. diend met nog een aantal andere afde lingen eist van het hoofdbestuur een duidelijker omschrijving van de doel stelling van de vereniging. Het pread vies van het hoofdbestuur is echter negatief, daar de doelstelling van het openbaar onderwijs bij de wet is gere geld, aldus het hoofdbestuur. De vergadering was van mening dat het hoofdbestuur, dan maar bij de wetgever op een duidelijker profile ring moet aandringen. Voorts was de ledenvergadering van mening, dat het congres centraal in het land diende te worden gehouden en niet zoals nu het geval is, steeds in verschillende re gio's. De afgevaardigden naar het congres kregen de opdracht mee op met de afd. Nijkerk contact op te ne men omtrent de spreektijd op het congres. Met de overige voorstellen ging de ledenvergadering accoord. Als afgevaardigden werden de heren E. J. Krooshof en J. D. Bult aangewe zen. Ontspanning was vooral na de oorlog troef. Vandaar dan ook dat in 1947 de OCH, de Ontspannings Club Holten, werd opgericht. Deze christe lijke vereniging repeteerde wekelijks in het gebouw Ami- citia dat inmiddels is verdwe nen en waarvoor het Du- ra-complex in de plaats is ge komen. OCH had nog twee accommodaties in gebruik, want voor de opvoering van de „grote" werd gebruik ge maakt van hotel Holterman en de toneelstukken „kleine" toneelstukken werden opge voerd in gebouw Irene. Vlak na de oprichting in 1947 werd in gebouw Amici- tia deze groepsfoto gemaakt van de OCH-leden. Op de voorste rij zitten van links naar rechts: Jan Krikkink, Naatje Uitman, Jan Holter man, Jo Wansink en Jo Wol- ters. De achterste rij: Johan van Geenhuizen, voorzitter Ebbe Koopman, souffleur Slots, Herman Koopman, Jan Oosterkamp, Gert Steunen berg, Henk Koopman, Rinus Rouwenhorstx en Jan van Bruggen. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. verleende bouwvergunningen: aan de heer E. D. Ballast voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Holterenkstraat 18; aan de heer H. Oosterhof voor de bouw van een carport bij de woning Schoutenstraat 43; 2. aan de heer W. v.d. Berg vergunning verleend voor het kappen van 4 bomen bij het zomerhuis Winkelbergweg 16 Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 28 mei a.s. spreekuur te houden. Verplaatsing markt In verband met een voorgenomen reconstructie van het pleingedeelte van de Smidsbelt zal de markt gedurende de maand juni verplaatst worden naar de Kerkstraat. Huisvuilophaaldienst In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de donderdagroute op 31 mei (Hemelvaartsdag) wordt opgehaald op woensdag 30 mei. Het grof vuil van de vrijdagroute wordt niet op 1 juni maar op 8 juni opgehaald. Wel wordt op 1 juni het normale huisvuil opgehaald. Het huisvuil van de maandagroute op 11 juni (2e Pinksterdag) wordt opgehaald op dinsdag 12 juni. De container aan de Waagweg (gemeentewerf) is gesloten op donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag), vrijdag 1 juni en op maandag 11 juni (2e Pinksterdag). Onttrekken voetpad (passage) aan het openbaar verkeer. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voornemens zijn de raad der gemeente Holten voor te stellen over te gaan tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van het voetpad (passage) tussen de winkels met bovenwoningen van de DURA aan de Smidsbelt. Bedoeld gedeelte van het voetpad is nader aangegeven op de hierop betrekking hebbende tekening, welke tekening ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken ter inzage ligt. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld bezwaren tegen deze onttrekking binnen 30 dagen na heden schriftelijk in te dienen bij de Raad der gemeente Holten, Postbus 13,7451 AA Holten. Holten, 24 mei 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd. W. L. F. C. van Rappard, burgemeester J. P. Stegeman, secretaris De Plattelandsvrouwen uit Es pelo hadden een verrassings- tocht, die naar onder meer het Afikamuseum in Berg en Dal voerde. Per bus vertrokken de dames vanaf de school in Espelo naar Het Witte Huis in Lent voor de koffie, waarna het Afri- kamuseum werd bezocht. Vervol gens werden de Espolose dames in 's Hertogenbosch rondgeleid door medewerksters van de plaatselijke VW en werd een bezoek gebracht aan het mu seum De Brabantse Poffer en de St. Janskathedraal. Met twee huifkarren werd een rit gemaakt door de bossen rond Oosterwijl. Na een drankje in Nieuwkuyk werd in café Bosgoed in Wilp een diner gebruikt. Op 16 mei werd de eindbijeenkomst van de jeugdjury gehouden van de De supportersvereniging van de SV Holten houdt op zaterdag 26 mei een gezelligheidsrit per auto voor het hele gezin. Sup porter of geen supporter, ieder een kan meerijden. Vertrek om 19.30 liur vanaf de Meermans kamp. bibliotheken in Holten, Diepenveen, Schalkhaar en Bathmen. In totaal na men 60 kinderen aan deze bijeen komst deel daarin werd de uitslag bekend gemaakt van het beste boek. Verder namen de kinderen deel aan een rebus. Als beste boek werd gekozen: De Ster van Napels, geschreven door N. Boumaza. Schrijver-bioloog Midas Dekkers vertelde die middag over zijn werk en speciaal over het ontstaan van zijn nieuwste boek het Walvis- meer, en de dieren die daar in voorko men. FM KANAAL 8-89.4 Mhz Blauw Wit houdt zaterdag 26 mei op sportpark 't Vletgoor ter afsluiting van het seizoen de inmiddels traditioneel geworden „Blauw Wit totaal dag" waarop alle Blauw Witters, van klein tot groot, op één of ander manier in actie komen bij diverse spelletjes of een partijtje voetbal. Alle Blauw Witters (ook supporters, dames, ouders van de jeugdspelers en andere belangstellenden) worden om 9 uur verwacht. Na de opening door voorzitter Welink kunnen pupillen, jeugd- en seniorenspelers hun capaciteiten tonen in een voetbalcircuit met maar liefst 14 onderdelen, waaronder penalty schieten, biljarten, koppen op doel, korfbal, busschie- ten, eriz. Vanaf 10 uur kunnen op elk gewenst tijdstip supportersgroepen aan de slag op een spelcircuit. Bij het spelcircuit voor de jeugd gaat het om de fraaie Wiersma-bokaal die Gerben Smid moet verdedigen. Na de pauze (12.45-13.15 uur) start het voetbaltoernooi voor de 8 seniorenelftallen, de junioren Al, BI. B2 en B3 en pupillen/junioren Cl, C2, Dl en D2. De organisatie van de „Totaaldag" berust bij de jeugdcommissie die hierbij geassisteerd door een dertigtal medewerkers(sters). DAGELIJKS OM HALF 8-12 EN 5 UUR Donderdag 24 mei: 07.30-08.00 uur: Nieuws verkeersinformatie, agenda, weerbericht. 12.00-12.30 uur: Actualiteiten en agenda. 17.00-18.00 uur: Nieuwsagazine. Vrijdag 25 mei: 07.30-08.00 uur: Nieuws, verkeersinformatie, agenda, weerbericht. 12.00-12.30 uur: Actualiteiten en agenda. 17.00-17.30 uur: Nieuws uit Overijssel en Gelderland. 17.30-18.00 uur: Met Radio Oost het weekend in. Zaterdag 26 mei: 11.00-12.00 uur: Radio Salland. 17.00-17.15 uur: Nieuws en agenda. 17.15-18.00 uur: Actueel sportprogramma. 20.00-21.30 uur: Radio Oost Sport, Rechtstreekse verslagen van de nacompetitie voetbal. Zondag 27 mei: 10.00-11.00 uur: Een bakje troost met Radio Oost. 11.00-12.00 uur: Het verzoekplatenprogramma. 12.00-12.30 uur: Sportmagazine. 18.00-19.00 uur: Actueel sportprogramma. Maandag 28 mei: 07.30-08.00 uur: Nieuws, verkeersinformatie, agenda, weerbericht 12.00-12.30: Actualiteiten en agenda, de groente- en fruitrubriek. 17.00-17.30 uur: Het boerenprogramma. 17.45-18.00 uur: De consumentenrubriek: „op de koop toe"! Dinsdag 29 mei: 07.30-08.00 uur: Nieuws, verkeersinformatie, agenda, weerbericht 12.00-12.30 uur: Actualiteiten en agenda. 17.00-18.00 uur: Nieuwsmagazine. 20.00-21.30 uur: Radio Oost Sport. Rechtstreekse wedstrijdverslagen nacompetitie voetbal. Woensdag 30 mei: 07.30-08.00 uur: Nieuws, verkeersinformatie, agenda, weerbericht. 12.00-12.30 uur: Actualiteiten en agenda. 17.00-17.30 uur: Nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda. 17.30-18.00 uur: Zegt u 't maar. 21.00-22.00 uur: Radio Oost Cultuur.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5