Edah deze zomer nog op Smidsbelt Okia sterk in C-klasse Grote successen voor de Hockey Club club Holten Ontmoetingsruimte vrouwen „op proef in 't gebouw Irene HOLTEN KOP OP! OPDONDERDAG17MEI NEEMT CJOOO VOORDEELMARKT ZIJN INTREK IN DE DORPSSTRAAT „Wet dorps vernieuwing goede zaak" Fusie van ziekenhuizen Telefoon nummer politie Prijzen voor Vincent en Schoneveld Opnieuw strijd om de Truusbokaal HOLTENS NIEUWSBLAD PRINCIPE ACCOORD GESLOTEN TWEEDE TEAM WERD KAMPIOEN Gazon maaiers DONDERDAG 3 MEI 1984 9 Nogdezezomerzalde grootkruidenierEdah eenfiliaal in Holten openen. Metde exploitatiemaatschappij DURA is een principe-overeenkomst gesloten die voorzietindeaankoopvande leegstaande winkelpanden op het Smidsbelt. Wanneer de Holtense gemeenteraad in haarvergadering van 28 mei akkoord gaat metde realisering van tussen de30 en 35 parkeerplaatsen op het Smidsbelt kan er nog in juni worden begonnen met de herinrichting van het plein waarna Edahhaarpoortenzalopenen. Voldoende parkeerruimte en mogelijkheden voor de bevoorra ding. Dat waren de twee eisen die Edah in de onderhandelingen met de DURA en de gemeente Holten altijd gesteld heeft. Met de goedkeuring van B en W en alle fractievoorzitters ontwerpt de DURA op dit moment een plan dat daaraan tegemoet zal komen. Zolang het nieuwe ge meentehuis nog niet op het Smidsbelt is verrezen zegt Edah genoeg te hebben aan de par keerruimte op het Smidsbelt. Dit plein zal daarom de bestemming van winkelerf verliezen en wordt weer toegankelijk voor auto's. De kosten van herinrichting ko- „De overdracht van bevoegdheden van de rijksoverheid naar de provincie en gemeenten is hard nodig en zal wat de burgers betreft de interesse voor en de invloed op het gemeentelijk beleid doen toenemen. Hetis dan ook een goede zaak dat de Tweede kamer der Staten-Generaal dezerdageninhoofdlijnenheeft ingestemd met de totstandkomingvandeWetop de stads- en dorpsvernieuwing, aldus gedeputeerde H. G. J. van Roekei, die als Overijssels bestuurder o.m. belastismetde zorgvoordeprovinciale financiënenhettoezichtopde47 gemeenten. De gemeenten zullen bij de invoeringvandenieuwewet- per vermoedelijk 1 januari 1985- veel meer zeggenschap krijgen en verantwoordelijkheid gaan dragen. Volgens VanRoekel kunnen de gemeenten dan zgn. stadsvernieuwingsplannen gaan vaststellen. Deze plannen strekken tot behoud, herstel, verbetering, herindeling of saneringvanhetdaarin begrepen gebied. Zo'n plan wordtin 't algemeen gelijk gesteld meteen bestemmingsplan. Ookzullen de raden kunnen besluiten tot invoeringvanzgn. leefinilieuverordeningen die strekken totweringvan dreigende en het tot stilstandbrengen van reeds ingetreden achteruitgang van de woon-en werkomstandighedenenhet uiterlijkaanzienvanbepaalde gebieden in de gemeente. Een 13-tal men voor rekening van de DU- RA die van het gemeentebestuur te horen heeft gekregen dat niet getornd mag worden aan de sfeer die het Smidsbelt nu uita demt. Er zal dus gewerkt moeten worden met de bestaande mate rialen. In totaal zullen tussen de 30 en 35 gratis parkeerplaatsen voor kortparkeerders worden ge creëerd. Bovendien krijgt de ge meente Holten van de DURA een bijdrage van 100.000 gulden in de kosten die moeten worden gemaakt voor het scheppen van een aanvoerroute voor EDAH-ar- tikelen. Bij de besprekingen met DURA en EDAH heeft de ge meente Holten bedongen dat de wekelijkse markt en de jaarlijkse Dorpsfeesten gewoon op het Smidsbelt plaats blijven vinden. In een reactie op de komst van de Edah liet burgemeester w L. F. C. Ridder van Rappard zich positief uit: „Hierdoor wordt misschien de kopersstroom rich ting Rijssen omgebogen naar Holten. Naast de Edah is er ze ker ruimte voor de bestaande su permarkten. De Edah richt zich op de primaire sector met een assortiment basisartikelen". Sloop Naast de aan te leggen par keerplaatsen op het Smidsbelt komt er binnenkort ook ruimte vrij op de plek waar het nieuwe gemeentehuis is gesitueerd. B en W heeft namelijk besloten de leegstaande panden Kerkplein 4, Binnenstraat 6/8 en Binnenstraat 4 te laten slopen. Met een ge deelte van de in totaal 250.000 gulden saneringsbijdrage voor al le panden die moeten worden ge sloopt voor het gemeentehuis worden tijdelijke parkeerplaatsen gefinancierd. De nog bewoonde panden van de voormalige gara ge Muller worden in stand ge houden om het aangezicht vanaf het Smidsbelt te handhaven. Pas wanneer de bouw van het nieu we gemeentehuis zich aandient gaan ook die panden tegen de vlakte. Dan wordt er ook begon nen met het creëren van par keerruimte aan de zuidelijke van de Kerkstraat, met name voor langparkeerders. Burgermeester Van Rappard: „De gemeente kan het zich niet veroorloven een nieuw gemeentehuis te bouwen zonder voor meer parkeerruimte te zorgen. Wij voelen ons verant woordelijk voor de grotere par keerdruk die dan ontstaat en zullen rond het nieuwe ge meentehuis zorgen voor ruimte voor langparkeerders". Het tweede zomertoemooi van de Nederlandse Touwtrekkers Bond werd zondag gehouden te Bathmen. OKIA was met vier ploegen present in de B-klasse, de C-klasse, de D-klasse en de vrije klasse. Maar aangezien er in de vrije klasse maar twee ploegen kwamen opdagen, was OKIA voor niets naar Bathmen gereisd. In de B-klasse verloor OKIA enkele punten in de eerste par tijen, maar later op de middag kwam ze beter in haar ritme en won van Vorden en Eibergen. In deze klasse staan alle ploegen dicht bij elkaar zodat het nog bijzonder spannend kan worden. Stand na twee toernooien Oos tenrijk 21 punten, Bathmen 21 punten, Hofboys 19 punten, DES 18 punten en OKIA 16 punten. In de C-klasse was OKIA on betwist de sterkste. Er waren wel enkele ploegen die goed te genstand boden maar door goed en mooi touwtrekken gingen toch alle punten weer naar Hol ten. OKIA heeft in twee toer nooien nog geen punt verloren en nu 8 punten voorsprong op nummer twee. Stand na twee toernooien OKIA 24 punten, Treklust 16 punten en Heure 15 punten. In de D-klasse was deze keer ook EHTC aanwezig. Deze ploeg trok bijzonder goed en wist di rect een gedeelde eerste plaats te bezetten samen met Ooster- wijk. OKIA was deze keer niet zo goed op dreef als in het vo rige toernooi. De ploeg won van Vorden en Treklust en wist zich ddardoor op de derde plaats te handhaven. Stand na twee toer nooien: Bisons 24 punten, Oos tenrijk 19 punten en OKIA 14 punten. Het volgende toernooi is op 6 mei bij de EHTC in Eerbeek. Vertrek 11 uur per bus bij Ton- nie Brands. De eenwording en tiisie van de Deventer ziekenhuizen begint langzaam aan concrete vormen aa" te nemen. Na jaren van voorbereiding kan op 26 en 27 april de eerste duidelijke stap gezet worden. Op die data zul len de beide verloskundige afde lingen van de Deventer zieken huizen worden samengevoegd. Alle patiënten die klinische verloskundige hulp in Deventer nodig hebben zullen dan worden opgenomen op afdeling G1 van het St. Geertruiden Gasthuis. Na deze eerste stap zullen geleide lijk aan andere afdelingen vol gen. Met name geldt dit voor de afdeling kindergeneeskunde. De couveuse afdeling zal voorlopig in het St. Jozef ziekenhuis blij ven. Dit kan inhouden dat de moeder in het St. Geertruiden Gasthuis wordt verpleegd en het kind in het St. Jozef Ziekenhuis. Gezonde zuigelingen zullen na tuurlijk in het St. Geertruiden Gasthuis kunnen blijven. Wanneer de baby in het St. Jozef Ziekenhuis op de couveuse afdeling moet worden opgeno men zal zorg gedragen worden dat de moeder regelmatig de ba by kan bezoeken. De directie van de Deventer ziekenhuizen verwacht dat de verloskundige zorg binnen de ziekenhuizen door deze samen voeging van afdelingen in ieder geval op het zelfde peil kan blij ven en zo mogelijk verbeterd kan worden. „Alles zal gedaan worden om de moeder zich op de nieuwe afdeling zo vertrouwd mogelijk te laten voelen", aldus de directie. Een windef of motor drive... een ideaal hulp middel om zeer snel achterelkaar enkele op namen te I maken. De politie in Holten is bereik baar van 8 tot 18 uur via het telefoonnummer 05483-26 55 of 13 52. Het alarmnummer is 0011. De meldkamer van de rijkspolitie in Zwolle is bereik baar via telefoonnummer 038- 97 12 34. Eric Vincent van de Bergrui- ters won met Chef zowel het klassiek springen in de klasse L als het jachtspringen in de klas se L in het jaarlijkse concours hippique van de LR Markelo op de terreinen rond café de Pot. Rikus Bronsvoort plaatste zich met Tavemes als vijfde bij het klassiek springen L en werd tweede bij het jachtspringen L. Jan Schoneveld werd met Oppo nent eerste bij de dressuur in de klasse Z2. Met Landa behaalde dezelfde ruiter de derde prijs bij de dressuur in de klasse L. Dit weekeinde toonde het Sportdal een grote menigte hockeyende en feestvierende gasten en Holtenaren. Vanwege het Baggers- en Keiierstoer- nooi moesten de 2 thuisspelende teams, welke nog competitieverplich tingen hadden, extra vroeg beginnen. Reeds om 9.30 uur klonk het beginsig- naai voor Jongens C en Meisjes D. Een veelbelovender start voor een gewel dig weekend was nauwelijks moge lijk. Zij wonnen allebei hun wedstrijd, resp. met 3-2 en 4-3. Alle andere jeugdteams speel den uit. Meisjes B2 en Jongens BI mochten het kunstgras van D.K.S. betreden. Voor de meisjes een overwinning van 1-0, de jon gens deden het „iets" minder goed, zij verloren met 13-0. Jon gens D en Meisjes C lieten ook de ontvangende verenigingen de wedstrijdpunten houden en ver loren met 6-2 en 2-0. Vermoede lijk wilde iedereen snel weer te rug zijn in Holten waar de A- jeugd al vroeg bezig was de reeds weken durende voorberei dingen voor haar toernooi af te ronden. Vanaf 11.00 uur werden de gas ten van Lochem, Goor, Sou- burgh en Hattem verwelkomt met muziek, koffie en gebak. De eerste dag van het Baggers- en Keilerstoemooi werd afgewerkt in een mannen- en vrouwenpou le. In beide gevallen werd hard gewerkt voor de punten maar bovenaan stond vooral gezellig heid, op het veld, langs de lijn, in de tent en in het clubhuis, 's Avonds werd er een prima bar becue gehouden, welke helemaal door de Holtense jeugd was ver zorgd. Daama natuurlijk disco. Op zondagmorgen begon de strijd om de Baggers- en Keilers Wisselbeker. Alle clubs speelden mixed, en het moet gezegd, ook de vrouwen stonden hun man netje. Goor, de winnaar van vo rig jaar, haalde het deze keer niet en moest met een tweede plaats genoegen nemen. Voorzit ter Reinard reikte de wisselbeker uit aan de combinatie Souburgh/ Hattem en dankte onze A-jeugd voor haar vele werkzaamheden. Een groot succes. Heren I speelde zondag tegen Epe een moeilijke wedstrijd. Zij konden het niet verder brengen dan een 3-1 achterstand en zul len dan ook volgend weekend hard moeten werken tegen Lo chem om hun plaats in de derde klasse te behouden. Maar toen, inmiddels is het dan al 15.30 uur, moesten er nog twee compe titiewedstrijden gespeeld worden. Holten veteranen tegen Hengelo veteranen, de wedstrijd eindigde in een 1-0 overwinning en Holten 2 moest de strijd aanbinden te gen D.K.S. 8. Veel echtgenotes en kinderen langs de lijn, want ons Heren 2 kon, en het zat er dik in dat ze het realiseren zou den ook, kampioen worden. In de eerste helft scoorde Hol ten twee keer en D.K.S. kreeg een terechte strafbal toegewezen. Spanning en sensatie. De Hol tense doelman stopte de bal keurig. De tweede helft bleef doelpuntloos en de Hockey Club Holten heeft haar eerste kam pioen in huis. verkoop slijpen en onderhoud ijzerhandel Sindsenigetijdisereen werkgroep bezig met hettot stand brengen van eenvrouwenontmoetingscentrum in Holten.. Hetiszover" heet hetverslag datdewerkgroep Vrouwenontmoetingsruimte Holten heeft uitgebracht waarin wordt aangekondigddaterdezeen volgende maand een proefperiode is, waarin wordt gekeken of er inderdaad behoefte is aan een ontmoetingscentrum voor vrouwen in Holten. De werkgroep heeft vooralsnog gekozen voor het gebouw Irene als ontmoetingsplaats en daar worden dan ook de vier kennis makingsbijeenkomsten gehou den. Deze bijeenkomsten vinden plaats op de woensdagen 9 en 23 mei en 13 en 27 juni. De werk groep richt zich met het vrouwe nontmoetingscentrum op de ge hele vrouwelijke bevolking, on geacht politieke of levensbe schouwelijke overtuiging. De bezoeksters van het toe komstige centrum kunnen zelf meedenken over de activiteiten, maar de werkgroep heeft alvast wat ideëen op papier gezet. Zo als thema-avonden over diverse, door de bezoeksters aan te ge ven onderwerpen, (video-)films, kennismaking met diverse activi teiten als zelfverdediging, yoga, schmincken en techniek en caba ret. Ook denkt de werkgroep aan het via een leesmap uitwisselen van vrouwenliteratuur. De werkgroep bestaat momen teel uit vijf vrouwen, maar men wil deze toch wel vrij kleine groep gaan uitbreiden. Alle werkzaamheden in het vrouwe nontmoetingscentrum zullen wor den verricht door vrijwilligsters. Dit ook al om de kosten binnen de perken te houden. Er zullen bijdragen gevraagd moeten wor den om het centrum financieel op de been te houden. „Het is een bekend feit", aldus de werk groep in haar rapport, „dat deel- neemstersbijdragen veelal drem- pelverhogend werken. Daarom zullen we ernaar streven de kos ten voor deelneemsters-bezoek sters zo laag mogelijk te hou den". Voor de kosten die niet gedekt kunnen worden door deelneemstersbijdragen, met na me de huisvestingskosten, zal via de gemeente Holten een be roep worden gedaan op de Tijde lijke Rijksbijdrage-regeling Emancipatiewerk. Keuze Er is door de werkgroep Vrou wenontmoetingsruimte Holten nog geen keuze gemaakt voor wat betreft de huisvesting. Er zijn diverse mogelijkheden die allemaal hun voor- en nadelen hebben, meent de werkgroep. Voor de proefperiode is gekozen voor het gebouw Irene. „Het is onze bedoeling om samen met bezoekende vrouwen te beslissen welke ruimte we definitief zullen gaan gebruiken. Het zou voor ons initiatief ideaal zijn als we Opnieuw wordt dit jaar de strijd gestreden om het „Holtens I Kampioenschap Volleybal", ook wel genoemd de „Truusbokaal". De hoofdprijs wordt dan ook uitgereikt door Truus Arends van de sporthal. Het toumooi vindt plaats op vrijdag 25 mei en begint om 19 uur. Hoewel vooral bedoeld voor rekreatieve sportbeoefening, is het toegestaan om maximaal vier kompetitiespelers per team te laten deelnemen. De teams uoeten gemengd zijn (echter da mesteams zijn wel toegestaan) en bestaan uit (ex-)Holtenaren. Rond 23.30 uur zal de uitrei king van de prijzen plaatsvin den. Evenals voorgaande jaren belooft het weer een prima vol leybalavond te worden, waar ge zelligheid en sportiviteit hoog genoteerd staan. Er kunnen maximaal 15 teams worden in geschreven; inschrijvingskosten bedragen f20,- per team. Opgave kan tot 19 mei bij K. Jol, Beusebergerweg 13, tel. 26 95. een plaats kunnen krijgen in het in de dorpskern te bouwen nieu we sociaal-cultureel centrum, „al dus de werkgroep die er daarbij op aandringt dat de plannen voor dit centrum zo snel moge lijk worden gerealiseerd. De werkgroep tenslotte in het rapport: „Wij zullen laten zien wat we willen en we hopen dat veel Holtense vrouwen hun wen sen en ideeën aan ons kenbaar maken. In augustus '84 kunnen we dan ons eerste echte seizoen ingaan".

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9