Sterker Holten verliest toch van Lemelerveld Okia's D-team heeft prima dag met veel winst Gedeputeerde opent nieuw sportcomplex l«i Kampioenstitels Mintonette-teams Examens bij Herderclub Toernooien klootschieten 't VLETGOOR IS „ECHT MAGNIFIEK" DONDERDAG 10 MEI 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD7 1 sin Hotten Hoewel Holten in de wedstrijd te gen Lemelerveld vooral de eerste helft technisch iets beter was en dit ook tot uitdrukking bracht in een licht veldoverwicht en een drietal uitste kende scoringskansen, moest men bij het laatste fluitsignaal toch genoegen nemen met een 2-0 nederlaag. Door het ontbreken van Henk Veeneklaas, Daniel Saamangun, Evert Dalemans en Henk Jansen was vooral de aanval van de roodzwarten gehandicapt. Toch waren de beste kansen voor Holten. Na een kwartier spelen kreeg René Bannink voor open doel een niet te missen kans,' maar door veel te laconiek reageren kreeg de doelman van Lemelerveld de kans hem de bal van de schoen te „plukken". Vijf minuten later was het Herman Deyk, die kon in schieten. Zijn schot ging echter naast. Renee Bannink 'faalde daarna nog een keer toen hij de bal met zijn zwakke rechterbeen inschoot. Lemelerveld zette daar een ge vaarlijk afstandsschot tegenover dat naast het doel van Stukker ging. Na de pauze werden de gas theren wat sterker, terwijl de eerste kans wederom voor Hol ten was. Uit een voorzet van rechts kon Herman Deyk de bal inschieten, maar de bal ketste op het bëen van een tegenstan der. De combinaties bij de rood zwarten werden onnauwkeuriger en vooral op links werd veel balverlies geleden door Renee Bannink. Lemelerveld trachtte de voorhoede met lange passen aan het werk te zetten. In eer ste instantie werd een misser van Herman ten Velde nog ge corrigeerd door de scheidsrech ter, doordat deze affloot voor buitenspel. Enkele minuten later bezondigde Ten Velde zich aan dezelfde fout en dit keer was Bert Holterman er als de kippen bij om Lemelerveld op een 1-0 voorsprong te zetten. Holten probeerde daarna de zeker verdiende gelijkmaker te forceren. Het aanvalsspel was echter te onsamenhangend om veel gevaar te stichten, ook niet toen Johan Huzen en Henk War- rink van plaats verwisselden. Anton Labobar en Renee Ban nink werden respectievelijk nog vervangen door Jan Traanman - De kringgroep Oost van de Holland se Herder Club hield zaterdag voor haar leden een gedrags- en gehoor zaamheidsexamen op het trainings terrein de Dikke Steen. Er werd in drie categorieën examen gedaan. Voor het A-examen slaagden mevrouw Dekker met Sonja en mej. Van Bentem met Bas. De laatste combinatie behaalde het hoogste aantal punten en kreeg hiervoor de beker. Het B-examen werd met goed gevolg afgelegd door mevrouw Hage met Haro. De heer Hunneman moest met Randa een punt prijsgeven op de topprestatie die de heer Vos met Beffel liet zien en waar hij terecht de beker mee wist te ver overen. De heer Bouwman deed met Astor het C-examen. Hij kreeg in deze categorie zonder tegenstand toch verdiend de beker. Na aflbop van de examens reikte voorzitter B. van Doom de clubdiploma's uit. De heer Schenkenberg van Mierop werd een attentie aangeboden voor de voortreffelijke wijze waarop hij de examens had afgenomen en hij complimenteerde op zijn beurt trainer Pijnacker met de goede kwaliteit van de trainin gen. en Hans Kieftenbeld. De periode was echter te kort voor deze jeugdspelers om in de wedstrijd te geraken. Toen Herman ten Velde en kele minuten voor afloop door zijn directe tegenstanders werd uitgespeeld vormde dit de inlei ding tot de tweede treffer. Uit de voorzet van Holterman kon Gerard IJsseldijk van dichtbij via de korte hoek intikken. De wedstrijd werd tenslotte afgeslo ten met een schot van Jan Traanman dat via de lat over ging. Zondag speelt Holten haar laatste uitwedstrijd in dit sei zoen in en tegen Heino. Twee ploegen, die niets meer te win nen of te verliezen hebben. Ho- penlijk hebben beide ploegen de moed om risico's te nemen, dan kan het voor het publiek een leuke „pot" worden. Holten senioren De kaarten zijn geschud. In het voorlaatste weekend zijn voor de Holter elftallen de be slissingen gevallen. Een jaar waarin geen succes was wegge legd voor de senioren. Twee elf tallen zullen het volgend seizoen in een lagere klasse moeten pro beren het verloren gegane ter rein te herwinnen. NEO 3-Holten 2 0-2. Holten 2 heeft aan alle onze kerheid een einde gemaakt door in Bome via een fraai bevochten zege zich in veiligheid te stellen. Onnodig lang hebben de Holte naren tegen de dreigende degra datie moeten knokken. Opval lend was het heroptreden van André Dekker, die voor het eerst dit seizoen, na een hard nekkige blessure weer van de partij was. Er rest nog één wed strijd, tegen DOS 3, en dan kan de balans opgemaakt worden. Inmiddels wordt driftig gezocht naar een nieuwe leider. Holten 3-Omhoog 2 3-3. Als Holten 3 met de rust een veilig lijkende voorsprong heeft opgebouwd (3-0) dan mag het niet gebeuren dat de tegenstan- der de tweede driekwartier als nog langszij komt. Vooral tegen Omhoog niet, want men weet dat deze opponent nooit opgeeft. Tegen NEO 6 krijgt men nog de kans het doelsaldo een flinke kick te geven. Langeveen 2-Holten 4 3-1. Holten heeft lange tijd uitzicht gehad op een gelijkspel. Maar als zo vaak dit seizoen was de voorhoede zwak in het afwerken. Alleen Ep Boode haalde een rui me voldoende door zijn grote in zet, maar 1 man kan de wed strijd niet maken of je moet de klasse van Cruyff bezitten. Het vierde moest de verre reis naar het grensdorp maken zonder hun vaste leider Beltman, die we van harte beterschap wensen in het ziekenhuis te Deventer. Gerrit Soer nam de honneurs tijdelijk waar. Voor de overige eltfallen zit de competitie er op. Er rest nog een onderling toernooi ter afslui ting van het seizoen 1983/1984. m—a—im «iiiiiwfflwwrcffl Het team Markelosebroek 3 heeft het klootschiettoernooi voor recreanten om het kam pioenschap van Holten/Markelo gewonnen. Tweede werd in dit door de trimclub Horna georga niseerde gebeuren de familie Jansen uit Holten, gevolgd door het eerste team van Markelose broek. Alle winnaars mochten een beker in ontvangst nemen. Er werd door liefst dertig teams sportief gestreden om de door café De Poppe vorig jaar beschikbaar gestelde wisselbeker. BLAUW WIT Senioren (Nederlaagtoernooi 't Vletgoor) Dinsdag 15 mei: Blauw Wit 1 - Mariênheem 1 19 u.; Blauw Wit 2 - Mariênheem 2 19. u. Donderdag 17 mei: Blauw Wit 1 - Haarle 1 19 u.; Blauw Wit 2 - Haarle 2 19. u. In verband met het „Open-Huis" in het nieuwe clubhuis op sport- parkl, 't Vletgoor" op zaterdag 12 mei van 1-3 uur hebben alle Blauw Witters (senioren-junioren en pupillen) vrij. Met de pupillen Dl, D2, El en F1 zal zaterdag morgen in en rond het nieuwe clubhuis een heel gezellig feestje worden gebouwd. Toernooi Daarle De pupillen Dl gaan op zaterdag 19 mei naar Daarle om deel te nemen aan het toernooi van de SC „Daarle" Aanvang toernooi: 9 u. Vertrek vanaf 't Vletgoor: 8 u. HOCHEYCLUB HOLTEN Zaterdag 12 mei: Meisjes Cl - Goor C2, aanvang 11 uur PW Dl - meisjes Dl, aanvang 11 uur, vertrek 10 uur. S.V. HOLTEN Senioren: Heino 1 - Holten 1 14.30 u; Holten 2 - DOS '19 3 10 u.; NEO 6 - Holten 3 10 u. V. 9 u.; Holten 4 - Luctor 3 10 u. Junioren: Holten Al - De Zweef Al 2.30 u; Holten A2 SVZW A2 2.30 u; De Zweef BI - Holten B 1 2.30 u; Holten B2 - SVZW B2 11.15 u.; Enter V B2 - Holten B3 12.30 u. V. 11.45 u.; Holten Cl - Enter Cl 2.30 u. Pupillen: Holten D3 - Haarle D2 11 u; Holten El - Den Ham El 10 u.; SDOL El - Holten E2 10 u. V. 9. u; SOS E2 - Holten E3 11 u. V. 10.15 u.; Holten F1 - SWN F2 11 u.; Nieuw Heeten F2 - Holten F3 10 u. tegen Achilles om 14 uur. Ver trek 12.30 uur. De wedstrijd van pupillen Cl is uitgesteld tot 26 mei. Een aantal meisjes uit dit team nemen deel in het team van de Haarschool, dat dit jaar voor het eerst de Holtense scholen vertegenwoor digd in het scholenkampioen schap van de Afdeling IJssel- streek, dat in Dalfsen wordt ge speeld. Het derde competitietoernooi waar aan de touwtrekkersvereniging OKIA deelnam, vond zondag plaats bij EHTC in Eerbeek. Er werd deelgenomen in de B-, C- en D-klasse door OKIA. Het B-team lukte het niet om hoger dan de vijfde plaats te komen op de ranglijst na drie wedstrijden. De eerste twee wedstrijden van het B-team van OKIA werden verloren, waarna er werd gewon nen van de organiserende vereni ging EHTC. De daaropvolgende zware wedstrijden tegen respec tievelijk Bathmen en Vorden werden beide verloren, maar ver volgens werd van Eibergen weer gewonnen. Die winstpartij lever de de ploeg zoveel moed op dat de Hofboys tenslotte weinig pro blemen opleverden, zodat het B- team tenslotte zes punten wist te behalen. Het C-team had na twee com petitiewedstrijden nog steeds geen partij verloren maar kreeg het ditmaal behoorlijk zwaar te verduren. De eerste drie wedstrij den werden glansrijk gewonnen, maar tegen Erichem - een ploeg waar men normaal gesproken ge makkelijk van wint - werd het ditmaal een gelijkspel. De daar opvolgende wedstrijd tegen Treklust werd zelfs verloren, evenals het laatste duel met Bekveld, er werden zo zeven punten binnengehaald, waardoor het OKIA-team nog altijd zes punten voorsprong heeft op nummer twee, Heure. Prima vorm Tenslotte het D-team dat dit maal in een prima vorm bleek te verkeren. Trekt de ploeg nor maal gesproken mee in de mid denmoot, ditmaal werd er slechts éénmaal verloren en wel van EHTC. Door dit prima resul taat schoof OKIA met één plaats op in het klassement naar nu een gedeelde tweede plaats met EHTC achter Bisons. De stand na drie wedstrijden: B-klasse: 1. Oosterwijk 33 pun ten; 2. Bathmen en Des 31 pun ten; 4. Hofboys 23 punten; 5. O.K.I.A. 22 punten; 6. Vorden 20 punten; 7. E.H.T.C. 5 punten; 8. Eibergen 3 punten. C-klasse: 1. O.K.I.A. 31 punten; 2. Heure 25 punten; 3. Treklust 24 punten; 4. Erichem 16 punten; 5. Bekveld 14 punten; 6. Bath men 10 punten; 7. DES 6 pun ten. D-klasse: 1. Bisons 35 punten; 2. O.K.I.A. en EHTC 26 punten; 4. Oosterwijk 25 punten; 5. Treklust 6 punten; 6. Vorden 4 punten. Het sportveldencomplex 't Vletgoor werd maandag met het omdraaien van de sleutel door gedeputeerdedrs. J.Dijkema geopend voor genodigden. In zijn openingswoorden in de kantine van Blau w-Wit benadrukte hij de positieve invloeden op de werkgelegenheid van het opgeleverde project. „Het bestrijden van de werkloosheid staat hoog in het vaandel bij hetprovinciaal bestuur". Dit project droeg daartoe ruimschoots haar steentje bij. Acht leerlingen van de leerlinge n-bouwplaats, te weten drie tim merlieden en vijf metselaars zijn vanaf midden juni '83 in de weer geweest om zorg te dragen voor een tijdige oplevering van het sportveldencomplex. De tweede fase is hiermee gerealiseerd en daarmee voorlopig de laatste, want zoals wethouder Rustebiel opmerkte: "De bodem van de subsidiepot is duidelijk zicht baar. Dank zij de 168.000 gulden uit de pot van de provincie werd het plan Blauw Wit gerealiseerd. Alleen al het kantinecomplex nam een bedrag van 350.000 gul den voor haar rekening. Deze kosten zijn voor Blauw Wit. De vijf kleedkamers, plus behandel kamer en scheidsrechtersruimte zijn voor rekening van de ge meente. De voorzitter van de sportcom- missie de heer Groeneveld stelde deze op z'n zachtst gezegd mag nifieke voetbal-accommodatie zijn eerste aanzet kreeg in de economisch „betere' jaren". De barometer geeft inmiddels een totaal andere stand aan en even als wethouder Rustebiel merkte hij op dat afronding van het pro ject nog ettelijke jaren op zich zal laten wachten. Evenals het continue de vinger aan de pols houden ten aanzien van de ex ploitatie van de diverse gemeen telijke sportaccommodaties geldt dit ook richting fase drie van 't Vletgoor. Voor wat betreft onder houd van het complex merkte Groeneveld op dat niet vakkun dig onderhoud of onvoldoende onderhoud kans op kwaliteitsve randering en daardoor mogelijk zelfs kan leiden tot kapitaalsver nietiging. Wel zijn er een aantal werk zaamheden die zonder al te veel risico door verenigingen zelf kun nen worden uitgevoerd. Kortom aanleg van sportaccommodatie is één, maar er tevens voor zor gen dat er niet alleen 'nu, maar óók in de toekomst op een ver antwoorde wijze van gebruik ge maakt kan worden is een andere zaak", aldus Groeneveld. Beperkt „De financiële middelen van vele gemeenten zijn beperkter geworden en dat geldt eveneens voor Holten". De heer Bassens van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijven stelde het jam mer te vinden dat het project achter de rug is en dat geen vervolg in Holten aan de orde zal zijn. Voorzitter van Blauw-Wit, de heer G. Welink stelde met de ingebruikname van het gebouw eindelijk als vereniging af te zijn van het zwerversbestaan. De ont wikkeling van onze vereniging op Meermanskamp, de groei naar 350 leden heeft ervoor ge zorgd nu een eigen onderkomen volledig waardig te zijn. Voor wat betreft de naamge ving deed wethouder Rustebiel nog even een greep in het verle den omdat het ruim een jaar heeft geduurd voor deze zaak een beetje rond was. „Suggesties als weilanden, doelbewust, de Haar en Holterbroek werden stuk voor stuk bekeken, maar zoals alle sportaccommodaties in Holten zou ook dit complex een historische naam krijgen en zo werd gekozen voor 't Vletgoor. De boeken moesten er overigens aan te pas komen om tot een juiste schrijfwijze te komen. Met de ingebruikname van 't Vletgoor, waar dinsdag de vijf tiende de eerste wedstrijd op ge speeld zal worden werd deze te vens overgedragen naar de sport- commissie, die de verantwoorde lijkheid ervan draagt. Op haar beurt nodigde men de heer Wel ink uit de formele schriftelijke toestemming tot ingebruikne ming van deze accommodatie in ontvangst te willen nemen. Hier mee waren de officiële verplich tingen afgewerkt en werd een rondgang gemaakt door het complex, dat overigens zo vol maakt kwa inrichting en stijl is dat je nauwelijks het gevoel hebt in een sportcomplex rond te lo pen en burgemeester Van Rap- pard merkte dan ook (weliswaar informeel) op dat aankleding en uiterlijk van het gebouw nauwe lijks in verhouding staat tot het gemeentelijk onderkomen... en dat geeft te denken! De mini's van Mintonette in kampioensstemming. TENNIS HOLTEN Zaterdag 12 mei: A 1 thuis tegen Apeldoorn '80 om 15 uur.; BI thuis tegen SDOL om 14 uur; B2 thuis tegen IJsselstars om 13 uur; JB1 uit Zondag 13 mei: Dames junioren uit tegen V K. om 11 uur. Vertrek 9.45 uur. Dames senioren thuis tegen Raalte om 13 uur; Heren senio ren uit tegen V. K. om 13 uur. Vertrek 11.45 uur. Het derde herenteam van Mintonette. De Mintonette-mini's Sandra Krikkink, Ester Avezaath, Linda Mekenkamp en Thea Nijhof be haalden het kampioenschap in de hoogste klasse van het mini- volleybal in de regio Almelo. Hun laatste wedstrijd - ze waren toen al kampioen - speelden ze in Vriezenveen en daar ontvin gen ze ook de kampioensbokaal. Helemaal „echt" was het kam pioenschap niet aangezien Volley uit Wierden de meeste punten had behaald. Dit team deed van wege de leeftijd van de meeste meisjes echter buiten mededin ging mee. In de slotronde wist Mintonette echter wel met grote overmacht van Volley te winnen zodathet kampioenschap dus toch gerechtvaardigd is. Heren 3 van Mintonette be haalde ook het kampioenschap. Diverse spelers van dit team be leefden tien jaar geleden hun laatste kampioenschap als heren 1 van de volleybalafdeling van Bato.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 15