Trainings week voor jeugdleden van tennisclub EEN ZüCOTmN VERLICHTING IN EEN PURE TIJD. „Invullen van kern met winkels voor Holten belangrijk" 60 pï°° Korting RIJSSEN NOG EEN PAAR DAGEN PROFITEREN TAPIJT WATTSTRAAT 60 PROCENT DE PLUIM TAPIJT WATTSTRAAT IN Politie weekjournaal Collecte voor Astmafonds Verbod op vervoer van varkens HOLTENS NIEUWSBLAD VOORZITTER VAN DER MAAT VAN DE HHV: DONDERDAG 3 MEI 1984 i ^pi«= Op 24 april werd er aangifte gedaan van diefstal van een mand vanaf een fiets. De mand was met beugels (los) aan de fiets bevestigd, zodat het gemak kelijk weggenomen kon worden. In de mand bevond zich alleen een vest. De laatste tijd heeft de politie klachten ontvangen over misdra gende jeugd bij de vijver 't Vlet- Een mens kan een week zon der eten, een dag zonder drin ken, maar geen minuut zonder lucht.Voor de meeste mensen is ademen de gewoonste zaak van de wereld. Gelukkig wel, maar dat geldt niet voor hen die last hebben van astma, allergie, bronchitis of longemfyseem. Bij de kinderen en jonge vol wassenen komt de benauwd heid in aanvallen. Na zo'n aanval ben je uitgeteld, kapot. Oudere patiënten hebben vaak een voortdurende ademnood. Het astmafonds is op weg om deze aandoeningen uit de wereld te helpen, ervoor zorgen dat de mensen deze aandoeningen niet meer krijgen. Maar ook ervoor zorgen dat degenen die het nu hebben, in de toekomst genezen. Dat is nu nog niet mogelijk en daarom steunt het Astmafonds doelgericht onderzoek naar ast ma, allergie, bronchitis en lon gemfyseem èn naar betere be handelingsmogelijkheden. Om het werk van het Astma fonds financieel mogelijk te ma ken, wordt van maandag 7 tot zondag 13 mei de Nationale Ast macollecte gehouden. goor. Grotere knapen schijnen kleinere kinderen in het water te gooien, hetgeen op zichzelf na tuurlijk erg gevaarlijk is. Tevens is gebleken dat er op snoek wordt gevist. Ofschoon er geen gesloten tijd meer bestaat voor het vissen, zijn hierop echter di verse uitzonderingen. De geslo ten tijd is namelijk wèl van toe passing o.a. op het snoeken en het vissen op paling. De politie zal dan ook één en ander nauw lettend in de gaten houden. Op 25 april vond er per abuis een rijwielverwisseling plaats bij de Spar in de Dorpsstraat. Een damesfiets, kleur bruin, merk Batavus, werd verwisseld voor een soortgelijke fiets. Voor nade re inlichtingen kan men zich wenden bij de politie. Op 26 april kwam een kind, die bij zijn moeder achterop de fiets zat, met zijn voet in de spaken. Oorzaak: de fiets was niet voor zien van jasbeschermers. Na een medisch onderzoek bleek het voetje in dit geval alleen maar gekneusd te zijn. Op 27 april werd geconstateerd dat er nabij de Aalpolsweg een vuilnisbelt was ontstaan. Olieva ten, oude wasmachines en derge lijke zijn daar door onbekenden gedeponeerd. De politie zal trachten de storter(s) te achter halen die dan op een bekeuring kunnen rekenen. Grof vuil kan men elke zaterdag bij de gemeentewerken kwijt ra ken. In de nacht van 27 op 28 april werden van een bromfiets die bij de Waag geparkeerd stond, di verse onderdelen gesloopt en weggenomen, o.a. twee zijkapjes en een spiegel. De jeugdleden van de tennisclub Holten hebben een leerzame trai- ningsweek achter de rug die weer mogelijk werd gemaakt door de steun van de adverteerders in het clubblad „1x stuiten" van de tennisclub. Tij dens de paasvakantie had ieder lid een trainingsdag en een slotdag. Onder leiding van enkele ou deren werd er hard gewerkt aan bijvoorbeeld een betere back hand en het goed plaatsen. Door de opzet van het toernooi werd het spelen in teamverband gestimuleerd. Niet alleen voor jezelf spelen, maar in een groep tot een zo goed mogelijk resul taat komen. Daarbij rekening houdend met de mogelijkheden van de teamgenoten. Ongeveer zeventig jeugdleden van de ten nisclub hadden zo enkele leuke tennisdagen. De tennisclub Holten heeft een goed weekeinde achter de rug met tal van winstpunten. De uitslagen van 14 en 15 april. Zo behaalde het eerste heren team van Holten met de set standen 2-6, 7-6 en 6-4 één punt op Schapekolk 2. De ploeg voel de zich op de gravelbaan eerst nog wat onwennig, waardoor de eerste vier partijen verloren gin gen. Ger de Roos was daarbij met 1-6, 6-4 en 4-6 toch nog heel dicht bij een overwinning. De laatste dubbelpartij van Gerard Damink en Martien Willemsen zou de ommekeer brengen. Ook hier moesten drie sets de beslis sing brengen en met 2-6, 7-6 en 6-4 werd in iéder geval nog één punt binnengehaald. De uitklagen van zowel het weekeinde van 14 en 15 apnl als van het algelopen weekeinde volgen hierna: 14-4 zat. mixed 1 -T.C. Delden 3-2; 28-4zat. Mixed 1 - T.V. Top 2-3; 14-4 zat. Mixed 2 - P. Braband 3-2; 28-4 zit. Mixed 2 - T.C. Nijverdal 5-0; 14-4 zat. Mixed 3 - T.C. Bathmen 0-5; 28-4 zat Mixed 3 - T.C. Enter 2-3; 14-4 zat. Mixed 4 - T.C. Smas B. 6 5-0; 28-4 zat. mixed 4 - Beukcrsweide 5-0; 14-4 zat. Mixed 5 - Drijvers T.C. 2-3; 28-4 zat. Mixed 5 - D.L.T.C. 3-2,14-4 zat. Mixed 6 - D.L.T.C. 3-2; 28-4 zat. Mixed 6 - Gooree T.C. 2-3; 14-4 zat. Mixed 7 - Salland 4 3-2; 28-4 zat. Mixed 7 - T.C. Bathmen 3-2; 14-4 zat. Mixed 7 - T.C. Enter 0-5; 28-4 zat. Mixed 7 - T.C. Salland 5 3-2. 14-4 zat. Heren - T.C. Bathmen 21-4; 28-4 zat. Heren - De Schapekolk 1-4. 15-4 Zondag Mixed 1 - T.O.P. 3 6-2; 29-4 zondag Mixed 1 - Rakum 14-4; 15-4 zondag Mixed 2 - Rijssen 2 5-3; 29-4 zondag Mixed 2 - De Scnapekolk 2 2-6; 15-4 zondag Mixed 3 - Rijssen 3 4-4; 29-4 zondag Mixed 3 - Nijverdal 2 4-4. 15-4 zondag Heren 1 - T.C. Bathmen 2 3-3; 244 zondag Heren 1 - Nijverdal 1-5; 15-4 zondag Mixed 2 - Markelo 2 4-2; 29-4 zondag Mixed 2 - Smash 3 0-6. Jeugdcompetitie zaterdag: 28-4 Mixed t/m 17 jr. - Haaksbergn 22-3; t/m 15 jr. - TC En ter 41, t/m 15 jr. - Always Ready 2-3; Meisjes t/m 15 jr. - Zwolse LTB 3-2. Het vervoersverbod voor var kens, dat op 13 april werd afge kondigd in een gedeelte van Overijssel en Gelderland wordt alleen gehandhaafd in het ge bied, waar sinds 19 april tevens een entplicht voor varkens geldt. Dit gebied ligt binnen de fijn Haaksbergen, Enschede, Bome, Almelo, Vroomshoop, Hancate, Hellendoorn, Nijverdal, Holten, Lochem Goor, Hengeveld, Haaksbergen. Wattstraatu - Rijssen - Tel. 05480-16225. Geopend van 8.30-18.00 uur. Donderdags koopavond - Dinsdags gesloten. Een zo snel mogelijke invulling van de kern van Holten met winkels is een zaak waar de voorzitter van de Holten- se Handelsvereniging zich van meet af aan voor heeft ingezet. „Winkels aan eengesloten en zoveel mogelijk in de kom van het dorp zijn mijns inziens een must voor een goede bewinke- ling", aldus de heer M. van der Maat, sinds 14 jaar voorzitter en destijds de opvolger van de heer Ten Berge. „In die 14 jaar is er gelukkig in Holten heel veel veranderd. Met name de contac ten met b. en w. zijn aanzienlijk verbe terd, waardoor inspraak en inbreng een steeds grotere plaats innemen. We zijn daardoor direct en vrij snel op de hoogte van nieuwe ontwikkelin gen". Om inderdaad volledig op de hoogte te blijven heeft de heer Van der Maat zitting in het be stemmingsplanforum, de markt- commissie, het overlegorgaan (in klein verband) en de evenemen tencommissie. Zijn informatie wordt weer doorgespeeld naar het bestuur van de handelsver eniging. Dat bestuur bestaat uit de heren J. Wissink, J. Wansink, H. Kraan, H. van Wingerden, J. Steunenberg, H. Dikkers, K. van Bruggen, P. Brands en A. M. Nij- kamp. Het aantal leden is door de jaren heen weinig gewijzigd en schommelt tussen de 85 en 90. De doelstelling van de vereni ging is in de loop der jaren wel degelijk veranderd en is de laat ste jaren duidelijk gericht op het promoten van Holten naar bui ten toe. „Vroeger ging het er meer om om de middenstanders onderling met elkaar in contact te brengen, ideeën uit te kunnen wisselen en hooguit een Sin terklaasviering voor te bereiden. Dat was zo'n beetje de enige ak- tiviteit die we organiseerden. Wat dat betreft is er verschrikke lijk veel veranderd, want de hui dige gang van zaken is juist hoofdzakelijk gericht op de orga nisatie van acties, braderieën, feesten. Afhankelijk van deze ac tiviteiten wordt ten minste vier maal per jaar met de leden ver gaderd en ettelijke malen meer met het bestuur, vooral in het vooijaar. wanneer het zomerpro- gramma op poten moet worden gezet". Teamverband „Als voorzitter ben ik gemid deld zo'n uur of vijf bezig met Annemarie bleek in haar spel daarvan geen last te hebben, want haar bijdrage op gitaar was heel zangerig, ritmisch goed en heel gevoelig gespeeld. Een ano- nyme romance en „Serenade Es- pagnol" van René Bartholy maar ook in een prelude in d-moll van J. S. Bach wist ze de toehoor ders muisstil te krijgen. Tot slot de uitvoering van de sonate voor viool en piano op 12 nr. 1 van Ludwig van Beethoven, waarin de 17-jarige Lotje Dries- sen een enthousiaste, levendige uitvoering bracht van deze toch altijd weer kleurige muziek, los van het luistergenot was het boeiend om te zien met welk een gemak haar stok en vingers over de snaren dansen. De piano-par tij door Erna Fransen was al weer een bewijs voor haar tech nisch en muzikale mogelijkhe den. Al met al een heel geslaagd concert dat als lustrumconcert het feestelijk karakter van dit feit onderstreept en ook voor de Holtenaren een aansporing de koffieconcerten in de toekomst intensief te steunen. Voor het volgende seizoen, zo werd meegedeeld, is de werk groep al weer druk doende. Zij zou het erg op prijs stellen sug gesties te krijgen over muzikaal talent in Holten. R.B. tal van zaken voor de handels vereniging. Vergaderen, telefone ren, zaken nalopen, etcetera. Het slokt al met al aardig wat van je tijd op. Niet zo'n punt natuur lijk, maar als er ook maar iets fout gaat, krijg je het wel op je brood. Je werkt in teamverband, maar de eindverantwoordelijk heid ligt bij jou. Dat maakt de zaken wel eens een beetje lastig, maar wel logisch natuurlijk. Het voorzitterschap brengt ook met zich mee dat jouw ideeën direct bij b. en w. terecht komen waar door je een net iets grotere in vloed hebt dan de bestuursleden, want je hoeft niet bij alle zaken de achterban te raadplegen. Na 14 jaar heeft men wel degelijk een bepaald vertrouwen in je. Dat maakt natuurlijk dat die po sitie van voorzitter invloedrijk en daardoor sorns bepalend voor de gang van zaken en het uitgangs punt van de handelsvereniging. Mede daardoor denk ik dan ook dat het misschien tijd zou kun nen worden te denken aan een opvolger, die misschien weer to taal andere prioriteiten stelt dan ik. Ik weet dat ik me steeds weer inzet voor de invulling van de kom van Holten terwijl een ander daar misschien totaal an ders over denkt en zijn eigen verlanglijstje heeft ten aanzien van de middenstand en de be- winkeling in Holten". Jonge ondernemers Een goede ontwikkeling is vol gens de heer Van der Maat de komst van steeds meer jonge on dernemers. Familiebedrijven gaan over van vader op zoon of andere familieverbanden, maar er is een doorstroming naar een jongere generatie, hetgeen ver bouwingen en veranderingen van zaken (ten goede) met zich mee brengt. Als vereniging is men geduren de een viertal jaren lid geweest van het overkoepelend orgaan van ondernemers, het Koninklijk Nederlands Ondernemers Ver bond. „Hier kwam echter vrij weinig uit en men is nu nog wel persoonlijk lid maar niet meer als afdeling. Toch hebben we veel geleerd in de jaren van lid maatschap, waardoor we zelf konden doorborduren op tal van zaken. Al met al hebben we in de loop der jaren heel wat ken nis vergaard om deze zomer op nieuw een aantrekkelijk pro gramma samen te kunnens stel len. In het kader van het vijftig jarig bestaan van de HW zal Holten dan ook nadrukkelijk naar buiten treden als „het groe ne hart van Overijssel". Feestmaand Deze maand zal bij de komst naar het dorp Holten duidelijk zichtbaar zijn dat men aan de weg timmert! Letterlijk, in die zin dat er borden geplaatst zul len worden met opschriften die voor zich spreken en dat om de vijftig meter stalen kabels over de Dorpsstraat worden gespan nen die worden versierd met vlaggen. Verder krijgt ieder lid van de handelsvereniging een ei gen vlag in de kleuren rood groen om aan de gevel te han gen. Dan zijn er ballons in be stelling eveneens in de kleuren rood en groen en zullen de shir tjes met het groene hart te koop zijn. Eerste actie zal zijn van 4 tot en met 30 mei onder het motto meimaand-feestmaand. Klanten krijgen een groene kaart en bij iedere tien gulden aan bood schappen krijgt men een stem pel. Volle kaarten künnen wor den ingeleverd in de daarvoor bestemde bussen en op deze ma- nier doet de dagelijkse trekking (behalve op maandag). De dag prijs is 250 gulden aan waarde bonnen. Een aardige opening van de festiviteiten en aktie's ons inziens! Voor wat betreft de toekomst geeft de heer Van der Maat aan dat die duidelijk afhankelijk zal zijn van de indeling van de kom van Holten. Verder zal hij zich, zo stelt hij, duidelijk inzetten voor het verkeerslam maken van de Dorpsstraat, een felbegeerde maar nauwelijks haalbare wens van velen. bezorging, reservering en leggen in overleg De verhuiskortingen gelden alleen zolang de voorraad strekt. De Pluim Tapijt aan de Wattstraat 11 op het Industrieterrein in Rijssen moet ruimte maken voor Pluimers Isolatie. Daarom gaat de Pluim Tapijt verhuizen naar MULTITAPIJT aan de Galvanistraat. Van deze gelegenheid kunt u profiteren want alles wat u koopt, hoeven wij niet te verslepen.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 11