TALENTENJACHT Jaarvergadering Rode Kruis a OKIA-Nieuws DiaMonde MBBb DRINGEND VERZOEK!!! Lijdensmeditaties in de Stille week" 16-20 april) DEZE WEEK IN 't KLAVERTJE Effen baddoeken Klein beginnen? Groei-briljantsieraden. HOLTENS NIEUWSBLAD Jaarvergadering „De Rietvoorn" Ponyclubnieuws VOORZET HAARDEN Bami-of nasischijf1.00 Broodje hamburger speciaal3.25 Gezinszak patat6.00 cafetaria KUIJPERS b.v SL00TSMID DE POPPE ZIJN UW ACCOUNTANTS- KOSTEN OOK ZO HOOG???? DONDERDAG 12 APRIL 1984 y.oals ieder jaar organiseert het Paalhuus ook dit jaar weer een talentenjacht voor kinderen van 6 firn 12 jaar. Alles mag en alles kan; dus iedereen kan meedoen! Niet alleen playbacken en dansen, maar ook clown-acts, buikspreken, zingen, imiteren, bandparodiën kan heel leuk zijn op zo'n Talentenjacht. Denk er maar eens over. Maar vergeet niet je op te geven bij het Paal huus (tel. 2755) vóór dinsdag 17 april a.s. Ook als je hulp o.i.d. nodig hebt bij het voorbereiden kun je gerust bellen. Wie weet kunnen wij wel helpen. Er zal een echte jury zijn, die voor de moeilijke keus staat om te be palen wie er met de wisselbeker zal gaan strijken. Ja zelfs zal er een hele leuke presentator het hele gebeuren aan elkaar praten. Al met al kan het dus heel leuk worden. GEEF JE DUS SNEL OP! Als de opgave erg groot is, houden we in de eerste week van de paasvakantie voorrondes. Op 24 april zal er een huif rij den, die het publiek wat bij een talentenjacht ook hoort, ophaalt en later weer wegbrengt. Wil je nog meer weten over de Holten- se Talentenjacht, dan mag je ge rust even bellen. scholen opgehaald met de huif kar om vervolgens alle eieren te zoeken die we in het dorp ver stopt hebben. Ook gaan we broodjes bakken en misschien MAAR ER IS NOG MEERstaat er hog meer op het pro gramma. Als je 6 fm 12 jaar bent, mag je meedoen en het kost f 1,- p.p. Kleutermiddag-woensdag 25 april Omdat alleen de kleuters deze en duurt tot ongeveer dag nog vakantie hebben orga- Van de bijna zevenhonderd leden die de Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" (Holten-Markelo) telt waren er slechts 23 present op de woensdagavond in café-rest. „de Poppe" gehouden jaarvergadering en dat vond voorzitter Hendrik Kers toch wel erg weinig. Onder de 23 waren een zestal jeugdleden die in 't bijzonder welkom werden geheten. Secretaris Jan ten Zijthof liet sept.). De jeugd komt in totaal 6 keer aan bod, 2 keer in het Beu- sebergermeer, 1 keer in de Schipbeek, 1 keer visvijver Vlet- ;goor plus de wedstrijd van Dick Zanting (21 mei). Het zal dit sei zoen gaan om de centimeters en niet meer om de punten. Oude ren en jongeren die willen vissen in de Enterveenplas (tussen Goor en Enter) moeten weten dat er in deze plas niet gevist mag worden in de maanden april en mei. Er zal streng worden ge controleerd! Pessimistische geluiden waren er in de vergadering te beluiste ren over de Schipbeek waar door op het water drijvend gemaaid gras etc. vissen veelal niet moge lijk is althans erg moeilijk is. Men heeft hierover gesproken met het bestuur van het water schap maar hieraan is niets te doen. Geregeld maaien behoort bij het normaal onderhoud en heeft voor de sportvissers onple zierige gevolgen. Film Er werd tijdens de gezellige vergadering door Hans Bosman de prachtige kleurenfilm „Nog net niet te laat" vertoond. Eerder gehouden wedstrijd Op een zeer ongebruikelijke datum werd zondag. 1 april de eerste van de 10 wedstrijden ge houden van „De Rietvoorn". Ongebruikelijk omdat voor heen de maanden april en mei tot het gesloten seizoen behoor den en de meeste vissers pas voor het eerst in juni aan de waterkant verschenen. Toch wa ren 26 vissers present aan het Twentekanaal bij Eefde, waarvan enkelen duidelijk last hadden van de koude. Er werd redelijk goed gevangen, hoewel succes en pech soms dicht bij elkaar lagen. Enfin de kaarten zijn voorlopig weer geschud. De 2e wedstrijd is in de Berkel op 29 april a.s. To taal werd er 12.98 mtr vis gevan gen. Uitslag: 1. G. Jansen 309 cm, 2. A. Lichtenberg 219 cm, 3. R. J. Slotman 139, 4. W. Pinkert 94, 5. G. Brands 81. 6 H. Kettelarij 74, 7. Flierman 69, 8. M. Woltman 65, 9. H. Woltman 56, 10. G. Slot man 55. in een uitvoerig jaarverslag de vele activiteiten van het seizoen 1983 de revue passeren. Voor de jeugd werden 3 wedstrijden geor ganiseerd en voor/de „senioren" 7. Aan de door Dierenspeciaal zaak Dick Zanting te Holten bij Keulsdom in de Berkel georgani seerde wedstrijd namen een groot aantal hengelaars deel. Winnaar werd met 6.17 m. Henk Koeslag uit Bathmen en hij nam de wisselbeker over van Arie On- gena. Eindklassement senioren: 1. A. Ulfman 850 p., 2. Jan van Avezaat 785 p., 3. A. Driezes 715 p., 4. G. Jansen 715 p., 5. H. Achterkamp 675 p., 6. B. Groot Obbink 670 p., 7. J. Tuitert 645 p., 8. H. Middendorp 600 p., 9. A. Lichtenberg 595 p., 10. J. Klun- der 570 p. De grootste vis, een karper van 84 cm met een gewicht van ruim 24 pond werd gevangen door Gé Slotman, Oranjestraat. Eindklassement junioren: 1. A. van Langen 285 p. (30 cm), 2. J. Wansink 285 p. (28.5 cm), 3. E. Ulfinan 165 p., 4. E. Stevens 158 p., 5: A. Slotman 156 p., 6. M. Spenkelink 150 p., 7. M. Nij- enhuis 148 p., 8. J. Meijerman 146 p., 9. A. Tuitert 144 p., 10. F. Efftink 143 p., 11. D. Spenkelink 142 p. (34 cm), 12. M. Wansink 142 p. (131/2 cm). De grootste vis, een voorn van 20 cm, werd gevangen door Erik Ulfinan te Markelo. Financiën Penningmeester E. Elzink te Markelo boekte over 1983 een batig saldo van f 1298,01. De in komsten en uitgaven bedroegen resp. f 11268,41 en f9970,40. De h.h. H. Hendriksen en H. Achterkamp die boeken en be scheiden controleerden hadden alles in orde bevonden. Bestuursverkiezing Aangezien geen tegenkandida ten waren gesteld werden de af tredenden t.w. A. Ulfinan en J. ten Zijthof bij acclamatie herko zen. Wedstrijden: Voor de senioren zijn in totaal 14 wedstrijden gepland, 5 in het Twentekanaal, 5 in de Berkel, 3 in het IJsselmeer en de wedstrijd om de Dick Zantingbokaal. (19 Straattekenwedstrijden-dins dagmorgen 17 april Om 10.30 uur word je op de parkeerplaats voor de oude SPAR verwacht. We maken er dan één kleurig geheel van. Het kost f 1, 12 uur. Christiaans jeugdshow-woens- dagmiddag 18 april Christiaan begint om 14 uur in het Paalhuus te goochelen en verder bestaat het programma nog uit: poppentheater, ballonfi guren maken, bloemenshow, dis co-kwis en andere wedstrijden. En duurt tot ongeveer 16 uur. Het kost f 2,50 en is voor kinde ren van 4 fm 12 jaar. Je wordt met de huif van de scholen op gehaald en weer teruggebracht. Eieren zoeken en vliegers ma ken - donderdag 19 april 's Morgens om 10 uur begin nen we met het maken van vliegers in het Paalhuus. Ieder een tussen 6 en 12 jaar kan meedoen voor f 1,- p.p. 's Mid dags om 14 uur word je van de niseren we een middag alleen voor hen. Het zal wel een heel spektakel worden. We beginnen om 13.30 uur in het Kolnus en het kost f 1,-. Wat we gaan doen dat blijft nog even een verrassing. Opgave inlichtingen Je moet je voor alle activitei ten van te voren opgeven bij het Paalhuus (tel. 2755) en het liefst zo snel mogelijk. Want wie het eerst komt wie het eerst maalt. Op deze plaats willen de ouders en andere belangstellen den vragen om zo af en toe te komen kijken naar wat de kin deren doen. Vooral bij de Talen tenjacht en het Straattekenen, maar ook bij het eieren zoeken is belangstelling voor de kinde ren erg leuk. Het eerste competitietournooi, dat werd georganiseerd door de TTV Noordijk, is voor OKIA niet slecht verlopen. OKIA nam deel met 3 ploegen en ondanks de minder goede weersomstandigheden waren er goede wedstrijden te zien. OKIA dat vorig jaar gedegra deerd is moet zich dit jaar in de B-poule waarmaken en daarom kwamen de jongens met volle moed aan het touw. Er waren in llllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll) Holten glorieus kampioen In de eerste 5 sets van de be slissende ontmoeting tegen Me- tabouw/Shot lieten de holtena ren het er lelijk bij zitten. Een gelijkspel zou voldoende zijn voor het behalen van het kam pioenschap maar helaas was halverwege de stand 4-1 ach ter!!!. Maar toen werd men de zenuwen de baas en werd na werkelijk zenuwslopende wed strijden van Jan Nikkels en Rien Lammertink d.m.v. zeer sterk spel de stand omgebogen in een 4-4 gelijke stand. Op de schouders van aanvoerder Henk Hendriks hint toen de loodzware taak om het kampioenschap binnen te halen, Henk zag het eerst niet zo zitten maar na tak- tische aanwijzingen van de coach werd er met niet mooi maar wel efficiënt tafeltennis het beslissende punt behaald. Rien, Henk, Jan en ook Robert Klein Wassink proficiat. deze poule spannende wedstrij den te zien. Tegen Bathmen werd het een gelijkspel. OKIA 2 is vertegenwoordigd in de C-poule. Ook in deze poule was de tegenstand groot, maar OKIA kwam in deze poule onge slagen uit de strijd. OKIA 3, dat uitkomt in de D- poule, draaide ook goed mee. Doordat in deze poule weinig ploegen deelnemen is deze vroeg afgelopen, zodat ze de andere ploegen kunnen aanmoedigen. Stand na 1 toernooi: B-poule: Oosterwijk 12 pnt., Bathmen 12 pnt., OKIA 9 pnt., Vorden 9 pnt. C-pule: OKIA 2 12 pnt., Treklust 10 pnt., Heure 7 pnt. D-poule: Bisons 12 pnt., OKIA 3 8 pnt., Oosterwijk 6 pnt. Met deze standen kunnen de volgende toumooien nog bijzon der interessant worden. Het vol gende tournooi wordt georgani seerd door de TTV Bathmen op 29 april. Ook OKIA organiseert een tournooi en wel op 3 juni, dus genoeg mogelijkheden om een tournooi te bezoeken!! Tijdens een tournooi kan men ook deelnemen in de vrije klas se. Als men hierin deelneemt hoeft men geen lid van de NTB te zijn, en er wordt geen ge wichtslimiet toegepast. Voor informatie Bestuur OKIA. Tel. 05483-3148. De afdeling Holten van het Ned. Rode Kruis heeft in 1983 weer vele activiteiten ontplooid zo bleek uit het jaarverslag dat maandagavond op de ledenver gadering, onder voorzitterschap van dokter J. Sijtsema werd uitgebracht door de secretaresse mevr. C, P. L. Enklaar-van An- del. In het voorjaar werd de jaar lijkse huis aan huiscollecte ge houden, de „Bloedplasma- avond", weer voortreffelijk geor ganiseerd door het echtpaar van Iperen en met medewerking van vele EHBO-ers en Rode Kruis vrijwilligers had als resultaat 599 flessen bloed, de heer Die- mer, voorz. van de Jeugdafde ling Rode Kruis stuurde met as sistentie van de schooljeugd kerstkaarten aan de bewoners van het bejaardencentrum „Diessenplas" en t.g.v. Sint's verjaardag werden door de be stuursleden attenties bezorgd bij ruim 35 Holtenaren waarvan de meesten zich bevonden in ver schillende verzorgings- en zie kenhuizen. Aan de vakantiewe ken voor chronisch zieken en gehandicapten is meegedaan door 7 personen, 3 maakten een fijne boottocht met de „Henry Dunant" en 4 waren te gas in het vakantiecentrum „IJssel- vliedt". De organisatie was bij mevr. Koopman-Bouwhuis in goede handen. In september werd met de „Prins Maurits" met ruim honderd gasten (ge handicapten en bejaarden) een boottocht gemaakt van Deven ter naar Kampen v.v. Welfare. Ook de afdeling „Welfare" heeft zo bleek uit het verslag mevr. Oostenbrug-Bongenaar een druk jaar achter de rug. De onderlin ge band is prima en door de „Werkgroep worden de bezighe den goed verdeeld. De samen werking met de medewerkers- (sters) van „De Dissenplas" en de bezigheidstherapeute is pri ma. De op 16 november in het centrum gehouden bazar bracht plm. f 4000,- op. FINANCIEN Üit het verslag van penning meester W. Müller bleek dat de afdeling mag terugzien op een goed 1983. Van het totaal ont vangen bedrag (contributies, col lecte opbrengst, giften) a f 31750 werd aan diverse doeleinden (Welfare, vakantieweken, boot tochten, fruitbakjes, bloedplas- ma-avond, hoofdbureau en kring besteed. Samenvattend kan ge steld worden dat er veel voor de zieken, bejaarden en gehandi capten in de gemeente Holten is gedaan en ook in 1984 zal de afdeling weer het nodige gaan doen. De leden van de kascon trolecommissie de hh. C. Knijff en J. Wiggers hadden boeken en bescheiden in orde bevonden en zullen ook de bescheiden 1984 controleren. In plaats van de heer J. F. Sijtsema, die niet herkiesbaar was, werd als voorzitter gekozen de heer G. J. Langenbard. Mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel sprak een hartelijk woord van dank tot de heer Sijtsema die 7 jaar voor de afd. veel en belang rijk werk heeft gedaan. Als blijk van waardering en herinnemg bood mevr. Enklaar het boek „De lage landen aan de zee" van Annie en Jan Romeijn-Ver- schoor aan. OORKONDE Aan de volgende Holtenaren die in oct. 1983 voor de vijfde keer bloed gaven werd begin de cember een oorkonde van het Ned. Rode Kruis uitgereikt. Mevr. Tiekink-Klein Koerkamp; Mej. G. H. H. Wissink; mevr. B. Krikkink-Stevens; mevr. G. H. van Gelder-Vlogtman; mej. J. H. Stam; mevr. M. W. Valk-Falk; mevr. F. Kappert-Lubbersen; mevr. A. Arfinan-Huisken; mej. J. Jansen-Manenschijn; mevr. T. Smid-Manenschijn; mevr. J. E. Hufinan-Scheveers; mevr. F. Bosschers; mevr. M. Schoolen- Timmerman en de heren H. Beldman, H. Temmink; W. Huf- man; L. J. Traanman; W. F. Reijlink; H. Mossink; E. J. H. Wissink; R. Kuipers; B. W. Ste vens; H. K. Kluin; E. Leunk; D. J. Tromop; H. Steunenberg; G. J. Groteboer; M. Nijhuis en J. J ansen-Manenschijn. Op het kringconcours in Alme lo werden de volgende resulta ten behaald: DRESSUUR: Ring 1: 1. 1. Henri Stegeman met Dunja 132 p., 3. Huub Brands met Coy 128 p. Ring 2: 3. Melanie Huiskamp met Glenn 125 p. Ring 3: 5. Silvia Holl met Danny 123 p. Ring 4: 3. Zwennie Vincent met Mark 120 p. SPRINGEN: Kl. B cat. C: 4. Hermien Brons- voort met Sabine. Kl. B cat. D: Jolanda Bolink met Rufus, 7. Viola v. Akker met Kench. Kl. M. cat. D: 1. Zwennie Vin cent met Mark. Ook dit jaar zullen in de „Stil le Week" (tussen Palmzondag en Pasen) lijdensmedidaties worden gehouden. De samenkomsten op maandag 16 dinsdag 17 en woensdag 18 april zullen onge veer een half uur duren. Maandag 16 april 19.30 uur: ds. R. Visser zal spreken n.a.v. 2 Corinthe 5 vers 11-21 met als thema „Verzoening". Het Hol- tens Gemengd Koor zal mede werking verlenen. Dinsdag 17 april 19.30 uur: ds. M. Berg spreekt n.a.v. Genesis 3 Voor Wij gaan verhuizen en zijn daarom GESLOTEN van 16 t/'m 23 april. Vanaf 24 april bent U 'WOLLIG WELKOM' op ons nieuwe adres: HANDWERK „oudendijk Rengersweg 3 7245 AB Laren (Gld) Tel. 05738-2014 NIEUWE OPENINGSTIJDEN: Dinsdag t/m vrijdag van 9.00-12.30 en 13.30-17 30 uur Vrijdagavond tot 20.00 uur Zaterdag van 9.00-12.30 en 13.30-16.00 uur Maandag zijn wij gesloten! VANZELFSPREKEND HEBBEN WIJ GEDURENDE DE EERSTE WEKEN DIVERSE VERRASSINGEN EN AANBIEDINGEN! 1SNELKNOPEN ALTUD NA AFSPRAAK De professionele motorzagen komen van Husqvarna Voor nadere inlichtingen of een demonstratie: uw Husqvama-specialist: KUIJPERS B.V. „SL00TSMID" Laren (Gld.) 45cmblad.. 325i™" (0 Husqvarna D» motorzaag apaclallat Aan alle ouders van kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar De Kindergroep „De Hóólter- klepperklumkes' wordt opgeheven, indien er zich geen nieuwe leden aanmelden Dit mag niet gebeurenl! Informatie en aanmelden voor 16 april a.s. bij mevr. D. Rouwenhorst tel. 28 53 of de heer H. Mossink tel. 20 70 noutkacnels kolen- en oliehaarden Dorpsstraat 18d - Holten Laren (Gld) Tel. 05738-12 27 Café-Restaurant voor receptie, bruiloft etentje en feestavond Prima keuken Max. 350 personen Telefoon 05476-12 06 In extra-zware voorgewassen kwaliteit. Keuze uit vele kleuren 55x105 cm. 3 stuks vers 1-9 en Johannes 18 vers 1-9 met als thema „Vergeving". Me dewerking wordt verleend door het RK Mannenkoor Nieuw Hee- ten. Woensdag 18 april 19.30 uur: pastoor A. J. Rademaker zal spreken n.a.v. Mattheus 26 vers 36-46 met als thema „Navol ging". Het koor „Perspectief' zal medewerking verlenen. Donderdag 19 april 19.30 uur: zal het Heilig Avondmaal wor den gevierd. Voorganger ds. W. Vons. In deze dienst zijn allen, die behoren tot één der organi serende kerkgenootschappen, van harte welkom!! Vrijdag 20 april: 19.30 uur zal als afsluiting van de „Stille Week" het „Holtens Mannen koor" passiemuziek naar het Jo- hannes-evangelie zingen. In de loop der jaren is de be langstelling *voor deze avonden steeds toegenomen en de orga nisatoren hopen dat ook dit jaar weer velen in de „Stille Week" de weg naar de Her vormde Kerk zullen weten te vinden. De Liturgiecommissie van de Hervormde Gemeente Holten in samenwerking met vertegen woordigers van de Gereformeer de Kerk Holten en de RK Paro chie Holten. Briljant Komtjprachtig tot zijn recht gezet m goud. Keuze te over. In het groei-briljant-systeem vindt u naast de solitair (één-steens) ring ook slagringen, rivière- ringen, entourageringen, oorknopjes en hangers. Een gouden sieraad met briljant is binnen ieders bereik. U kunt immers klein beginnen. Met een briljant van bijvoor beeld 0,03 karaat Tot Pasen ter kennismaking met het groeibriljant systeem van Diamonde 10% KORTING! op de advies verkoopprijs Juwelier/Horloger 55? bazuin Dorpsstraat 18 7451 BT Holten Tel. 05483-36 18 of doet u het zelf en hebt wegens tijdgebrek achterstand Wij kunnen uw administratie, aangiftes loon- en omzetbelasting, op 'n snelle en korrekte wijze verzorgen tegen zeer aantrekkelijke tarieven. Ook goed bekend met het boerenbedrijf. Bel vrijblijvend om informaties. Tel. 05476-20 18

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7