gemeente holten EHBO examen Blauw Wit vergaderde op „Meermanskamp" Wijziging afgifte oefenvergunning voor motoren T afeltennisteam Holten 4 kampioen Klaverjassen bij „Blauw Wit" Feest 60-plussers schoolkring Dijkerhoek Telefonische Hulpdienst SOS vraagt mensen! STERK BEZETTE KAMPIOENSCROSS Prijzen voor ZIJSPANNEN OP ZUURBERGCIRCUIT grootste paasvuren Aktie zwem-poloclub Twenhaarsveld3 HOLTENS NIEUWSBLAD ■wSmi fyy yy DONDERDAG 12 APRIL 1984 Vanaf 1 januari 1984 is een nieuwe rijbewijs-regeling van kracht geworden, waarbij onder meer het theoretische en praktische deel van rijbewijsexamens van elkaar gescheiden plaats vindt. Blijkens via de Afdeling Voorlichting van het Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen verkregen inlichtingen kan op de 30 plaatsen in ons land waar rijbewijsexamens worden afgenomen, thans 4 x per dag examens worden ge daan ter verkrijging van het theorie- certificaat. De kandidaat die zich hiervoor schrif telijk aanmeldt kan - mits voorzien van de vereiste bescheiden - binnen een week a 14 dagen theoretisch exa men doen. In sommige gevallen is het mogelijk om bij aanmelding bij het plaatselijk loket reeds op de zelfde dag examen te doen ter verkrijging van een dergelijk certificaat. Zo'n certificaat blijft drie jaar geldig. Het theorie-exa men wordt voor inwoners van Holten afgenomen in Apeldoorn of Hengelo. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot uw (motor)rijschoolhouder. Gelet op het vorenstaande kunnen rij bewijs A-kandidaten zich met ingang van heden melden bij de politie voor het verkrijgen van een oefenvergun ning, waarbij dan echter als voorwaar de wordt gesteld dat zij dan in het be zit dienen te zijn van een theoriecertifi caat, waaruit blijkt dat met goed ge volg theorie-examen is afgelegd. Het bezit van een rijbewijs B. C. of DE wordt gelijkgesteld met het bezit van eerder bedoeld certificaat. De groepscommandant der rijkspolitie G. W. Oberink. Zo'n 80 Dijkerhoekers, de 60 gepasseerd genoten van een optreden van de dames Harkink uit Exel, tijdens een door de buurtvereniging school kring Dijkerhoek georganiseerde avond. De zusjes Harkink boeiden de zaal met zelf gemaakte liedjes en declamaties in het dialect, die veelal betrekking hadden op situaties uit de jaren veertig, vijftig. De tijd waarin de kachel nog stond te snorren in het bakhuis, gestookt met houtblokken en oude „rieze bessems" een kachel die vaak de enigste warmtebron was van het huis. diiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuimiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii<| Heel gevoelig werd de komst van de eerste zwaluw vertolkt, en hoe de geur van het voorjaar de avondlucht vult rondom de boerenhofstede waar de beide dames hun jeugd doorbrachten. Er volgde een potpourri van ou d-Hollandse liedjes en de zaal zong dapper mee. Onder het ge not van een versnapering werd aan het eind van de avond door J. W. Baltus een film vertoond over het Dijkerhoekse doen en laten zo'n tien jaar geleden. Rond elf uur bedankte voorzitter J. Veneklaas een ieder voor het welslagen van de avond. Aan het vorige week gehouden EHBO examen in Holten, namen 8 personen deel. De cursus stond onder leiding van dokter O. Lohmann en de verbandleer werd gegeven door de reeds lang gedi plomeerde EHBO-ers A. Groen en G. Jansen. Als examen arts was door „Het Oranje Kruis" aangewezen dokter N. Osinga uit Deventer. Het examen had een vlot verloop, mede door de prettige manier van exa mineren door dokter N. Osinga. Geen der kandidaten werd afgewezen, zodat over enkele weken deze personen, 4 da mes en 4 heren hun diploma zullen ont vangen. Dit zal plaatsvinden tijdens de jaar vergadering, welke eind mei zal wor den gehouden. De EHBO-vereniging afd. Holten, telt thans ruim 150 leden, voorwaar een respectabel aantal voor een plaats als Holten. De volgende personen slaagden voor het eenheidsdiploma EHBO: de dames C. A. F. Kok-v.d. Veen, H. de Reuver-Helleman, H. Saalmink-Stam en H. Meesterberends en de heren J. W. Gjaltema, J. W. Huzen, J. H. v.d. Pluym en H. Stegeman. ffliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiMiNiNiiiiiiiimiiinmiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiii: In de wedstrijd tegen het veertiende team van De Toekomst uit Lochem is het felbegeerde kampioenschap behaald. Ondanks het feit dat de spelers van de tegenpartij zeer gemotiveerd aantraden was er voor deze heren eigenlijk geen beginnen aan. Dit deden ze toch, met het gevolg dat ze na anderhalfuur de terugreis konden aanvaarden met een 10-0 nederlaag in de bagage. Willem Gütlich, Ron Hulleman en Chris Schooneberg waren absoluut onbespeelbaar, waarbij alleen Willem in de laatste partij drie games nodig had; de rest ging allemaal in twee games. Chris vond het zelfs nod ig in zijn tweede partij zijn tegenstander in de eerste game met 21-0 het nakijken te geven. Het vierde is nu dus kampioen en de leden van dit team begin nen weer enig verbaal geweld te ontwikkelen, dat bij voorkeur ge richt is op het derde team. Het derde was afgelopen week vrij, maar doordat de nummer twee, Colmschate, een punt heeft laten liggen zijn de kampioenskansen van dit team nog verder toege nomen en men hoopt deze week de enig juiste repliek te kunnen geven, namelijk ook de titel be halen. Olst 2-Holten 2 (7-3) De problemen voor het tweede team stapelen zich voortdurend op. De kleine kans op het be houden van het derde klasse schap bestaat nu nog uit het winnen van de enige nog te spe len wedstrijd. In de uitwedstrijd tegen Olst, dat in vergelijking met de eerste ontmoeting wel herboren leek, wist alleen Gerard Overvelde twee partijen te win nen. Arjan Hakkert verloor twee partijen in drie games en één in twee games. Dat dit bepaald geen inmaakpartij was blijkt uit de uitslag; 20-22 en 18-21. Gerard en Arjan wisten in het dubbel spel het derde punt voor Holten te scoren. Na een zwaar bevoch ten eerste game (25-23), werd de tweede vrij simpel met 21-8 ge wonnen. Jan Nikkels viel in voor de nog steeds geblesseerde Wij- nand Falk, maar kon ondanks taaie tegenstand geen punten aan het Holtense totaal toevoe gen. De kwalificatie van de he ren na afloop van de wedstrijd was kort en overduidelijk; „rampzalig". ZTTC 11-Holten 5 (8-2) Een bij de spelers van het vijf de vrij hard aangekomen veriies- partij. Vooraf werd het behalen van één puntje zeker mogelijk geacht, maar de werkelijkheid pakte wel even anders uit. Inval ster Ellen Helmer verloor haar drie partijen, maar zij kon als geldig excuus aanvoeren lange tijd niet meer gespeeld te heb ben. Ondanks zijn stijgende vorm wist ook René van der Meer in deze wedstrijd niet tot winst te komen. Harry Rensen speelde weer ouderwets sterk en zorgde voor de twee Holtense punten. Het dubbel, waarvoor Harry en René aantraden, ging na een bikkelhard gevecht met 15-21 en 21-23 uiteindelijk toch nog naar de tegenpartij. Wan neer het vijfde de mouwen nog even stevig opstroopt, behoort een positie in de middenmoot gezien het vertoonde spel, nog tot de mogelijkheden. ATTC 2-Hoiten (0-10) Een verpletterende overwin ning van dit jeugd team, bestaan de uit Teunis Rensen, Stefan Trentelman en Dennis Damen. De heren hadden blijkbaar de na de vorige wedstrijd geuite kritiek ter harte genomen, want het team verscheen zeer gemotiveerd achter de tafel. De tegenstander liet zich zeker niet willoos ter slachttafel leiden, maar stond machteloos tegenover het ontke tenende Holtense geweld, zodat er toch wel enige overeenkomst was te bespeuren met aktivitei- ten die normaal gesproken slechts in slachthuizen plaatsvin den. Holten had een vliegende start; Teunis, Stefan en Dennis wonnen ieder him eerste partij in twee games, zodat ATTC bin nen zeer korte tijd tegen een 3-0 achterstand zat aan te kijken. Blijkbaar had men besloten iets terug te gaan doen, maar het effect was zeer gering; in plaats van in twee, gingen nu drie achtereenvolgende partijen in drie games naar Holten en stond het 6-0. Hierna gaf alleen Dennis nog één game weg, terwijl Teu nis en Stefan geen game meer afstonden. Het gevolg van deze doortastende aanpak was een overwinning met de grootst mo gelijke cijfers voor de Holtense kampioenskandidaten. Clubkampioenschappen 1984 De jaarlijkse kampioenschap pen voor leden van de Tafelten nisvereniging Holten worden bin nenkort weer gehouden in de vaste speelzaal aan de Vrijheids laan. Toeschouwers zijn uiter aard van harte welkom. De tij den zijn: Jeugd: van 18.45 tot 20.00 uur; voorrondes vrijdag 13 april en fi nales maandag 16 april. Senioren: van 20.00 tot 22.30 uur, voorrondes maandag 16 april en finales dinsdag 17 april. -r- DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGci ONTHEFFINGEN E.D. 1. aan de heer A. Kers vergunning verleend voor de verbouw van de wonin Looikolkstraat 14; 2. aan de heer H. J. Slijkhuis vergunning verleend voor het kappen van een eik en grove den aan de Helhuizerweg; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN V, OVER EVENTUELE MOGELIJKEHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. KAPPEN VAN BOMEN BINNEN DE BEBOUWDE KOM Ten aanzien van het kappen van bomen binnen de bebouwde kom wordt ee- beleid ontwikkeld, waaraan aanvragen om kapvergunning eenvoudig getoetst kunnen worden. Dit beleid zal gebaseerd zijn op een plan voor het groen in de bebouwde korr. Naar verwachting zal dit plan rond oktober 1984 gereed zijn. Tot dat tijdstip zullen aanvragen om kapvergunning voor bomen, gelegen binnen de bebouwde kom, in principe worden aangehouden, zodat daarop geen beslissing wordt genomen. Alleen indien de noodzaak daartoe ondub belzinnig blijkt, kan vóór dat tijdstip een kapvergunning worden verleend. HUISVUILOPHAALDIENST. In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de vrijdagroute op 20 april (Goede Vrijdag) wordt opgehaald op donderdag 19 april terwijl het huisvuil van de maandagroute op 23 april (2e paasdag) wordt opgehaald op dinsdag 24 april. Het huisvuil in het buitengebied zal niet op dinsdag 24 april maar op woensdag 25 april worden opgehaald. Het huisvuil van maandag 30 april (Koninginnedag) wordt op dinsdag 1 mei opgehaald, terwijl het huisvuil van het buitengebied niet op 1 mei maar op 8 mei zal worden opgehaald. De container aan de Waagweg (gemeentewerf) is gesloten op Goede Vrijdag 20 april, maandag (2e paasdag) 23 april en op maandag (Koninginnedag) 30 april. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderde maandag 16 april a.s. spreekuur te houden. SUBSIDIËRING RIETEN DAKEN De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor 1984 geen gelden meer beschikbaar zijn voor subsidiëring van herstel van rieten daken. Nieuwe aanvragen om rietsubsidie kunnen dan ook niet meer worden gehonoreerd. Reeds ingediende aanvragen zullen met inachtneming van de voor dit doel nog beschikbare middelen worden afgehandeld. De Telefonische Hulpdienst Deventer heeft dringend behoefte ?.an mensen die dag en nacht, door de week en in het weekeinde er willen zijn voor mensen die in nood verkeren en met iemand willen praten. Geen gemakkelijke taak, maar als u denkt dat het u ligt, neem dan eens eo nta op met deze Stichting (telefoonnummer 05700-110 22 of 05700-1 97 49. Het adres van de Stichting Telefonische Hulpdienst is Postbus 117400 AA in Deventer. U krijgt dan een uitnodiging voor een informatie-avond. Zondag 15 april a.s. organiseert de MAC „De Holterbcrg" weer haar jaarlijkse motocross op het circuitJ)e Znurberg". Hoofdnummer van het programma is zonder enige twijfel de kampioenscross in de klasse zijspannen senioren en internationalen. Een klasse die zich in deze regio in een wel bijzondere belangstelling mag verheugen, met name het grote aantal deelnemers uit de omgeving en het Ned. kampioenschap van de Holtense combinatie August Muller-Henk van Heek, afgelopen jaar, hebben hier zeer aan bij gedragen. Met het noemen van de namen Muller-Van Heek, zijn we metéén gekomen bij de grote kanshebbers voor de eindzege op„De Zuurberg". Beide heren zijn actief lid van de organiserende club MAC „De Holterberg" en als zodanig rijden zij dan ook een thuiswedstrijd op eigen circuit. Maar alvorens zij de hoogste trede van het ereschavot zullen kunnen betreden, zullen zij eerst nog een naar verwacht, harde strijd moeten uitvechten met de concurrentie. En de eerste kampioenscross van dit seizoen, 25 maart j.l. te Wychen, heeft wel geleerd dat di verse combinaties er bijzonder op gebrand zijn om de titel van Muller-Van Heek over te nemen. Met name Ton van Heugten met bakkenist Frits Kiggen, het duo dat in 1981 nog wereldkam pioen was in deze klasse, maakte hier een bijzonder sterke indruk en met een eerste en een tweede plaats in de manches, trokken zij op hun razend snelle tweetakt Husqvarna, de overwinning tot zich. Een aantal jaren terug waren we blij dat we onze eerste le denvergadering in dit clubge bouw konden houden, immers we kregen toen van niets iets, vandaag zijn wij blij dat we hier voor de laatste keer als Blauw Witters in ledenvergade ring samen komen zo zei Gerrit Welink in z'n openingswoord tot de plm. 100 senioren en junioren die gevolg gaven aan de uitno diging tot het bijwonen van de ze halfjaarlijkse ledenvergade ring. De volgende vergadering me dio oktober hopen we in ons nieuwe riante clubhuis op 't Vletgoor te houden. Een toch wel grote vooruitgang waaraan vele leden en Blauw Wit-fans een steentje hebben bijgedragen wat niet wil zeggen dat we er al zijn. Er moet nog heel wat gebeuren maar door inzet en mee helpen aan de bouw - en aanverwante activiteiten zal het best voor el kaar komen zo besloot Welink. Na lezing van de notulen van de vorige ledenvergadering door secretaris Cor Beukenkamp deed Dick Beldman als voorzitter van de „Aktiviteitencommissie" me dedeling over de opening van het sportpark en het clubhuis. Het sportpark zal op maandag 7 mei officieel worden geopend door de heer Dijkema, lid van Ged. Staten. Op donderdag 10 mei zal het clubhuis worden geopend in te genwoordigheid van een groot aantal genodigden. Het ope- nings-ceremonieel zal worden verricht door senior Johan Stam aan wie Blauw Wit niet alleen als speler maar ook als „bouw vakker" enorm veel te danken heeft. Op zaterdag 12 mei zal er van 10.00-12.00 uur wat georganiseerd worden voor de pupillen en 's middags van 1.00 tot 3.00 uur is er „Open-Huis". De deuren van het clubhuis staan dan wagen wijd open voor ALLE Holtena- ren. De dag wordt besloten met de jaarlijkse gezellige avond voor de Blauw-Wit medewerkers. Maar ook de combinaties Jan Bakens-met de oudbakkenist van August Muller, Cor van der Bijl, Rein van Gastel-Erik Hurk- mans, de gebroeders Jack en Tom Maessen en Mari Bens-Piet van Deutekom, om er maar een paar te noemen, zullen alles op alles zetten om voor de fel be geerde ereplaatsen in aanmer king te komen. Ook internationaal zijn inmid dels de eerste kaarten geschud, afgelopen zondag vond in het Zwitserse Frauenfeld de eerste Grand Prix van dit seizoen plaats en onze landgenoten maakten hier meteen maar even duidelijk wat hun bedoelingen waren voor het komende seizoen. Een prachtige overwinning voor de combinatie Van Heugten-Kig- gen en een eveneens mooie der de plaats voor Muller-Van Heek, dit jaar voor het eerst op een twee-takt ELM-Jumbo. Voor MAC „De Holterberg" be looft het zondag een wel heel bijzondere cross te worden, want naast de deelname van de ge noemde clubleden Muller-Van Heek, zullen ook de combinaties van de clubleden Berrie Vruwin- k-Bert Hulsbergen en van Johan Smit-Wim Vruggink aan het star thek verschijnen. Wanneer de voortekenen niet bedriegen, zal het er zondag bij zonder spannend toegaan daar op het prachtige circuit „De Zuurberg". Naast de zijspannen zullen er ook nog wedstrijden zijn in de klassen 125 cc en 500 solo's na tionaal. De trainingen beginnen 's-mor- gens om 10.00 uur, terwijl 's-mid- dags om 13.00 uur het eerste startschot voor de wedstrijden wordt gelost. De toegangsprijzen bedragen f 12.50 voor volwasse nen en f 5.- voor kinderen terwijl kinderen tot 8 jaar (mits onder geleide) gratis toegang hebben. Evenals voorgaande jaren zullen ook dit voorjaar weer voor de grootste paasvuren die rond Holten „gebouwd" worden geldprij zen beschikbaar worden gesteld. De bouwers die met het aanvoe ren van brandbaar materiaal, hout en takken al een paar weken volop in touw zijn, moeten bedenken dat onder het „grootste" wordt verstaan het aantal kubieke meters. Wel is er ook nu wee een extra prijs beschikbaar voor de mooiste „boaken". De af spraak die een paar jaar geleden met de „bouwers" is gemaakt dat bij het opbouwen geen gebruik mag worden gemaakt van mechanische middelen (hijskranen) geldt ook dit jaar weer. Wan neer men wil meedingen naar één van de prijzen moet men dit opgeven bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14 tel. 1356. De keuring zal plaatshebben op zaterdag 21 april tussen plm. 16.30 en 18 uur. In het clubhuis op sportpark „Meermanskamp" wordt vrijdagavond om 20.00,uur de laatste wedstrijd gespeeld om het kampioenschap „Klaver jassen 1983/84". Er heeft zich voor deze wedstrijd reeds een groot aantal dames en heren opgegeven en het zal voor de „Activiteitencommissie" weer passen en meten worden om voor de maximaal 52 gegadigden een plaatsje te vinden. De stand na drie wedstrijden is: 1. Gerard Duteweerd 11628 p.. 2. Jan Paalman (Pastoriestr.) 11581 p„ 3. Henny Paalman 11282 p„ 4. Cor Beukenkamp 11241 p„ 5. Jan Tromop 11109 p. Uiteraard zijn ook zij die nog maar 2 avonden hebben gespeeld beslist nog niet kansloos omdat de drie hoogste scores meetellen voor de hoofdprijs en het kam pioenschap. Ben IJspeerd, Gerard Kolkman en J. IJmker die in 2 wedstrijden resp. 8030, 7710 en 7424 punten scoorden hebben nog een kans op de titel. Opgave voor deelname op het publicatiebord in het clubhuis of telefonisch; 33 48. Vrijdag en zaterdag houdt ZPC „Twenhaarsveld" een ver- koopaktie ballpoints en stukken zeep. Met de opbrengst van deze aktie hoopt de club een aanko mende verhoging van de contri butie uit te stellen. In tegenstel ling tot voorgaande jaren gaat het nu om ballpoints en zeep in plaats van de traditionele zwem- clublucifers. Deze waren echter in prijs zodanig verhoogd dat er bij verkoop door de vereniging weinig aan te verdienen viel. Het bestuur van de zwem- en poloclub hoopt dat u even als voorgaande jaren de verkoop ten gunste van de vereniging weer volop zult steunen.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5