Paosdage Medische diensten 'F Jaarfeest EJV „De Bouwers" Emmabloem-collecte (15- 21 april) Onthulling portret mr. Enklaar en Langenbarg in gemeentehuis Vrouwenontmoetingsmimte Fietscrossbaan open tijdens Paasvakantie Politie- weekjournddl HOLTENS NIEUWSBLAD Koffieochtend plattelandsvrouwen Dijkerhoek AGENDA BURGERLIJKE STAND SUPER- BENZINE 1 BAKKER Gazon- maa ers DONDERDAG 12 APRIL 1984 „Dat we dit kunnen en mogen doen betekent dat we een traditie willen voortzetten en op deze manier aan u beide, die onze gemeente meer dan 30 jaar op uitnemende wijze en in grote trouw hebt gediend eer willen bewijzen. We bewaren aan u beide goede herinneringen en uw portret in het gemeentehuis (nu nog in het oude maar t.z.t. in het nieuwe) in de rij van uw voorgangers bewijst uw nimmer aflatende trouw, continuïteit en vriendschap. We hebben het zeer op prijs gesteld dat u bereid was om medewerking te verlenen", zo zei burgemeester mr. W. R. F. C. ridder van Rappard, na de officiële onthulling van de door de Holtense kunstschilder Riemko Berends vervaardigde pasteltekeningen die een plaatsje kregen in het trappenhuis bij de portretten van oud-fimctionarissen/bestuurders van Holten. Mr. Enklaar zei in een korte toespraak diep erkentelijk en dankbaar te zijn voor deze bij zonder aardige geste. Dit gebaar wordt door mijn vrouw en mij op hoge prijs gesteld. Riemko Berends, die niets voelde voor het vervullen van de opdracht met een foto als voorbeeld, heeft z'n werk heel goed gedaan en de uren die bij hem thuis werden doorgebracht waren erg prettig. De heer Langenbarg dankte, mede namens zijn vrouw, het ge meentebestuur voor de heel bij zondere wijze van waardering, 't Is een eer om een plaatsje te krijgen in de portrettengalerij. Een stuk historie komt als sym boliek naar voren, als een herin nering aan het verleden. Ook hij dankte Riemko Berends voor zijn prettige manier van werken. Ik ben zo besloot Langenbarg onder de indruk gekomen van de moeilijke bezigheid van pastelte kenen. De dames Enklaar-van Andel en Langenbarg-Hols werden door kunstschilder Berends verrast met een fraaie pasteltekening van een kaapsviooltje en een pri mula. V.l.n.r. de combinaties Johan SmitlVruggink, Agust Muller! Henk van Heek en Berry Vru- ivink/Bert Hulsbergen. I Ned. Herv. Kerk: 10 u.: ds. H. J. Ekker, ds. R. Visser, ds. W. Vons m.m v. „Helicon". Openba re belijdenis en Heilige Doop. 19.15 u.: ds. H. J. Ekker. Uit- gangscoll. in beide diensten voor „Irene". Oppasdienst: mevr. Schoolen- Aanstoot en Carla en Comelie Heemstra. GEREF. KERK In de morgendienst openbare geloofsbelijdenis. 9.3D en 15 u.: ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor Werelddiakonaat en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: klas 5 o.l.v. mevr. G. Wolters, klas 6 o.l.v. mevr. G. van Zeijts. Oppasdienst: mevr. Kolkman- Bolink, Karin Beldman, mevr. Beldman-Staman (res.). Mevr. Oostefveld-Potman en mevr. Im- mink-Bartels. R.K. KERK 10 u.: Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK GEEN DIENST OKKENBROEK 10 u.: ds. G. Bonman. Zendings bussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 u. Zondag 8 u. en 10 u. Vorige week heeft u al iets over dit initiatief kunnen lezen. Dit keer willen we iets meer van onze ideeën vertellen. Sinds kort is er in Holten een groepje vrouwen bezig met de opzet van een vrouwenontmoetingsruimte in Holten. Een vrouwenontmoetingsruimte: wat móeten we daar nu mee??? Wat wij als werkgroep willen, is het bieden van mogelijkhe den aan vrouwen om elkaar te ontmoeten, met elkaar in kontakt te komen. Daarnaast willen we een bijdrage leveren aan de bewustwording en de emancipatie van vrouwen, Dat is nog al wat natuurlijk! We beseffen terdege, dat er al heel wat gedaan wordt (en werd) voor vrouwen in Holten. Toch willen we dit eraan toevoegen. Onze bedoeling is namelijk (anders dan de meeste groepen) om alle Holtense vrouwen te bereiken. Dus niet alleen vrouwen van één bepaalde politieke of levensbeschouwelijke stroming. Het is voor iedereen be doeld. Als werkgroep hebben we al allerlei ideeën; maar we vinden het erg belangrijk om rekening te houden met de wensen van alle Holtense vrouwen. Wij willen een aanzet geven, maar we denken dat we de vrouwenontmoetingsruimte met haal haar moeten dragen. Iedereen kan meepraten, mee denken, meebeslissen, maar vooral meedoen. =illlllll!llllllillllllllll!IIIIIIIllill!l!!ll!!!!llllllllll! iiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiimifmiiniiininiiiiiijÈ Aj teeg'n Poasen 's mangs vrog in 'n barg loopt, wat is daor als dan vredig en mooi. jE De vogels fluit en zingt al onder 't nössel'n. S De beuken bint al 'n betje greun in lentetooi. De wichter maakt stillekes 'n pisveurke 5 en Paoszundag as de grote baokes braand, H zeej waor aj ok kiekt in 'n still'n aovend E 'n rossen glood oaver 't Twentelaand. Wat kan 't toch allemaol good en mooi wèên. E Met 'n Palmpaosenoptocht en 't eierkuul'n, E Meer aj kiekt wat in 't milieu bedorven is, zo'j van spiet dage könne'n huul'n. Wat mut er van ons en de kinder wódd'n, 5 as ter ooit 'n atoomoorlog lósbraand? Laow vertrouw'n op Jezus, vuur ons opestaon, Hij heult ons wa vaste b'j de haand. Hij zal ok zorgen vuur de Polen. Wat hef Hoolten volle bi'j mekaar ebracht! Een trailer vol etten, kleere, medicienen enz. reed naor Polen, eendracht maakte macht! 'k Hoppe, det ok de Poolse mensen vredige Paosdage magt belèèm. En det ze völle plezeer magt hebb'n van als wat de Hoolter leu hebt egèèm! We zijn van plan om van half mei tot en met juni in to taal vier keer „proef te draaien". In deze periode willen we ook graag van iedereen horen of ze iets willen en zo ja, wat ze dan willen: thema-avonden, film, ka- baret, informatieavonden, mu ziek, enz. Als alles lukt willen we in sep tember definitief beginnen; als het kan met een vast program ma. We zijn momenteel met vijf vrouwen. We kunnen dus nog heel wat hulp gebruiken, want we zijn van plan om twee maal per maand op woensdagavond open te zijn. De zogenoemde kennismakingsavonden zullen plaatsvinden in gebouw Irene. Waar we met ingang van sep tember zullen zitten willen we samen met bezoekende vrouwen beslissen. Ook een naam moet gezamenlijk gekozen worden. Als er iemand naar aanleiding van dit stukje belangstelling heeft om mee te werken, neem dan kontakt met ons op. Kon- taktpersoon van de werkgroep is Hilda Poortman, Churchillstraat 101, telefoon 3034. De overige le den zijn Matjan Heetveld, Frie da Vorst, Marian Heitink en Martien Sarink. Ook tips of pro gramma-ideeën zijn van harte welkom. We houden ons aanbe volen. U hoort zeker meer van ons!!! Werkgroep Vrouwenontmoetingsruimte Vrijdag 6 april werd in het Trefpunt te Espelo weer het jaar feest gevierd van de Espelose Jongeren Vereniging „De Bouwers". Voorzitter Teun Stevens heette de vele aanwezigen hartelijk wel kom en maakte bekend dat de vereniging nieuwe t-shirts en een bekerkast aangeschaft bad. Vervolgens werd het Espelose Volks lied gezongen, waarna Marti Jansen het jaarverslag voorlas en na dit alles ging het doek open voor het blijspel „Zilveruitjes en Augurken". Het stuk speelde zich af op de camping wat voorheen boerderij was van Mans Zwanepoel (Henk Nijkamp) en z'n nicht Trui Ale- bes (Willy Reilink) die tevens z'n huishoudster is. Trui verdenkt Mans ervan dat hij verkering heeft met een kampeerster Ade- le Piët (Joke Oruggink) en is bang dat hij met Adele zal trou wen en dan kan trui wel opstap- PerL Daarom roept ze de hulp van haar zuster Mina Bak graag (Ria Jansen) en haar man Gra- dus Bak graag (Henk Blankena) in. Maar Mina helpt haar zuster alleen maar als ze er geld voor krijgt. Dan komt buurvrouw Hermien Kweldons (Ina Ulfman) met haar zoon Albert (Henk Meilink) opdraven. Albert moet in de militaire dienst, hij gaat er als verlegen jongen naar toe maar komt als hippie erug. Gra- dus Bak graag heeft een oogje op Hermien maar Mina steekt hier een stokje voor. Dan ver koopt Gradus Mina aan een man die zich voor oliesheik uit geeft, maar in werkelijkheid is hij Salomon van Gelder (Manny Wegen), iemand die artikelen aan de deur verkoopt. Zo kan Gradus ongestoord een nacht bij Hermien doorbrengen. Ondertus sen gaan Mina en Trui op on derzoek in de caravan van Ade le en ze vinden er een heleboel potten met „Zilveruitjes en Au gurken". Ze denken er Adele van dat ze in verwachting is "van Mans. Dus moet Adele weg en wel zo snel mogelijk. Daarom geeft Gradus zich uit voor zus ter Annie van het leger en Mina - als Caféhouder Grootebroek. Ze vertellen allerlei kwade dingen over Mans. Aan het eind komt alles op z'n pootjes terecht en blijkt dat Adele getrouwd is en in verwachting van de zoon van Mans. Het was een goed toneel stuk en ook de rollen waren goed verdeeld. In de pauze heeft de meisjesclub „De lenteklokjes een toneelspel opgevoerd. Na af loop van de toneelavond be dankte de voorzitter de spelers, de regisseur Bert Krikking, Wander Drent (grime) en de to neelmeester Marti Jansen voor hun inzet. Daarna was er een verloting met tal van mooie prij zen. Deze avond kan als ge slaagd omschreven worden. - Jannöken E ^lllllll!ll!lllllllll!llli(lll!!lllllfl!!ll!llllllll!lllllll!llllll!llll(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!l!l!!!n!!lfli!lill!l!!fl!!!lllll!!il!!lllfllll!llllllllllllll||illlil||)fifnitillllimill^ Tijdens de koffieochtend van de plattelandsvrouwen afdeling Dijkerhoek werd door de wijk verpleegsters zuster Heeringa en zuster Klein-Velderman uit leg gegeven over de werkzaam heden van de Stichting Kruis werk. Het werkgebied van deze Stichting bestaat uit Deventer, Raalte, Bathmen, Schalkhaar en Holten, Tien tot 15 wijkverpleegkun digen werken in deze regio met als doel het verlenen van ge zondheidszorg aan mensen in hun directe omgeving in samen werking met andere hulpverle ners. Presidente mevrouw Ren- sen-Podt dankte, na afloop de beide dames voor hun uiteen zetting. Tijdens de komende Paasvakan tie zal de fietscrossbaan weer open zijn en wel tussen 10 en 12 uur en tussen half twee en vijf uur. Niet leden moeten twee gulden betalen per dag. Het ledental van de fïetscross» club is inmiddels gestegen tot 60 en de officiële opening van de baan staat gepland voor 19 mei; op die dag zal tevens de eerste grote wedstrijd worden gehouden. ARTS W, R, van Couwelaar. Keizerswe- g 32, tel. 05483-351 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst 12-19 april: zr. H. Assies, Deventer,, tel. 05700-3 01 90 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundigen in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van' 13.00-14.30 uur; tevens afhalen en terugbezorgen van magazijnarti kelen. Diëtiste-spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS R. Brouwer, Boomkamp 10A, Rijssen, tel. 05480,-131 94. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 u. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483,-20 04. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. St. voor Maatsch. dienstverle ning Midden-Overijssel. Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag tot vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. Open bejaardenwerk Inlichtingen tel. 12 01 of 1517. Zuigelingen- Consultatie-burean Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Gem. Energiebedrijf Storing electriciteit- en gasvoor- ziening, tel. 1814. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038,-97 12 34. Brandweer Telefoon 0011 (dag en nacht). DONDERDAG 12 APRIL: 19.45 u.: paaswijding Herv. Vrou wengroep „Ora et La bora" in „Irene" VRIJDAG 13 APRIL: 20 u.: Laatste Klaverjaswedstrijd comp. 83/84 ,31auw Wit" in clubhuis „Meermanskamp" (zie ber.) Balpoint- en zeepverkoopactie Zwem- en poloclub „Twenhaars- veld" ZATERDAG 14 APRIL: 20 u.: Gezellige avond H.S.V. ,3e Rietvoorn" in café-restau rant" De Poppe" met bingo, muziek en... humorist ZONDAG 15 APRIL. 13 u.: Start kampioens motor/zij- spancross op Zuurbergcircuit (zie ber.) 14 u.: Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 u.: Dansen in bar-dancing ,3oode" Bathmen (zie adv.) MAANDAG 16 APRIL: 19.45 u.: Bijeenkomst afd„ Espe lo Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Trefpunt" Medewer king ANBW 20 u.: Jaarvergadering Rabo bank „Holten" in café „De Bies- ter" 20 u.: Ledenvergadering Speel tuinvereniging ,3e Gaarden" in aula Scholengemeenschap DINSDAG 17 APRIL: 20 u.: Paaswijding Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in.,3etha- nië" WOENSDAG 18 APRIL: 20 u.: Bijeenkomst afd. Dijker hoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „het Bonte Paard" nuav. Gewestelijk Ar beidsbureau. Onderwerp „Werk loosheid bij jongeren". 20 u.: Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in zaal „Vosman" Solo-to neelavond door mevr. Aafje Top met ,3e Dame met de Came lia's" Geboren: Max Jozef, z.v. M. G. M. Meinders en E T. M. Pen- ninga. Ondertrouwd: W. R. Brouwer, oud 25 jr., Holten en G. B. Lo- deweges, oud 21 jr., Holten. Gehuwd: M. J. Koopman, oud 27 jr., Holten en G. F. Ophof, oud 22 jr., Holten; D. Ligten- berg, oud 26 jr., Rijssen en H. J. Deijk, oud 26 jr., Rijssen; C. L. Enklaar, oud 28 jr., Utrecht en R. M. C. Cooymans, oud 27 jr., Utrecht. Overleden: D. J. Meuleman, oud 59 jr. Tankt u binnenkort ook per Itr. voorI Lees snel ome advertentie elders in dit blad. AUTOBEDRIJF Rijssen-Nijverdal 1954 30 JAAR RENAULT 1984 In de week van 15-21 april wordt weer de jaarlijkse Emmabloem- collecte gehouden, waar van oudsher de opbrengst bestemd was voor de bestrijding van tuberculose. Nu tbc niet meer de gevaarlijkste volksziek te is van weleer- althans niet meer in ons eigen land - wordt tegenwoordig een groot deel van de opbrengst besteed aan tbc bestri jdingsprojecten in de Derde Wereldlanden. Zo zijn er projecten in Tanza nia, Indonesië en op de Antillen die steun van de Emmabloem krijgen. In Derde Wereld-landen is tbc namelijk nog steeds een volksgesel. Jaarlijks sterven mil joenen mensen aan deze ziekte. Het gruwelijke daarbij is, dat zij volstrekt onnodig sterven. Want er zijn uitstekende medicijnen, waarmee een patiënt spoedig kan genezen. Alleen: het geld voor die medicijnen ontbreekt. De Emmabloem-collecte kan de tuberculose niet wereldwijd be strijden. Daar is de opbrengst niet groot genoeg voor. Maar zij wil in elk geval hulp bieden op een aantal plaatsen. Uw gift helpt voorkomen, dat mensen onnodig sterven. verkoop slijpen en onderhoud ijzerhandel Op 5 april ontstond er een kleine aanrijding in de Haarstraat. Een geparkeerde auto werd aangereden door een andere auto. De veroorzaker reed echter door zonder zich verder bekend te maken, ofschoon hij wel schade had veroorzaakt. In de loop van die dag kon hij worden opgespoord. De bestuurder verklaarde wel de aan rijding te hebben bemerkt, doch niet te hebben gezien dat hij schade had aangebracht. In de nacht van 6 op 7 april werd er bij een tankstation aan de Al weer eens getantk zonder te betalen. Het kenteken kon wor den opgenomen, doch bleek bij nader onderzoek niet juist te zijn. Het onderzoek naar de dader is nog gaande. Op de kruising Beusebergerweg en de Kroepingsweg vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's op zaterdag 7 april, doordat er geen voorrang werd verleend. Eén auto werd bescha digd, terwijl van de andere auto de aanhangwagen werd bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Zondagmiddag 8 april kreeg de politie van Holten een seintje van hun collega's uit Apeldoorn door dat zij op de Al achter een auto aanzaten, die met grote snelheid richting Holten reed. Toen deze auto even later de afslag naar Holten opreed, plaatste de politie hun voertuig dwars op deze afslag. De betreffende autobe stuurder trok zich hier echter niets van aan en stoof met grote snelheid achter de politieauto langs, ondanks het zwaailicht dat in werking was gesteld. Om onnodig verdere risico's te vermijden werd volstaan met het noteren van het kenteken. De betreffende bestuurder kan op de postbode gaan wachten, want dit muisje heeft uiteraard nog wel een staartje. Gevonden en verloren vinger handschoen; Gevonden: een zwarte kunstlederen handschoen (2x); een bruine vingerhand- schoen een rode (Rabo) porie- monnaie; een blauw centuur; een zwarte hond (soort kees hond). Verloren: een zilveren speld; een dames horloge, merk Zen tra; een gouden broche; een gouden broche met paarse steen; een gouden horloge met achterop de namen: Anten- Arend Jan-Ge ja.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3