Vakaturebank vraagt mensen Volksspelen 1984 Holten helpt Polen f Lenteshow Schuppert ris sis-»8"- bon Rheuma Mans uut Hoolt'n HOLTENS NIEUWSBLAD Centra Dikkers verandert van formule Sr 'J ai H8KI holten WERKGROEP „KIND EN ZIEKENHUIS" SchiUenproject Holten lijkt te realiseren HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice: Nan Heidema Dr. Nagelhoutstraat 3. tel. 05483-25 83 Red.adres: Smidsbelt 37, tel. 05483-38 03 Openingstijden redactie: Donderdag- en vrijdagmorgen 9.00-12.00 uur Red.medewerker: J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-13 56 Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties: Getfertsingel 41, Enschede. Tel. 053-32 01 41 Abonnementsprijs f32,92 Losse nummers 70 cent Donderdag 12 april 1S83 - 37e jaargang - nr. 15 Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De vakaturebank in Holten zit dringend te springen om mensen zo bleek uit een gesprekje dat we hadden met twee medewerkers, Irma Eiling en Herman Bemer. „We hebben op dit moment slechts vier ingeschreven leden, maar er zijn werkzaamheden op komst voor veel meer mensen. Vandaar ook onze oproep via Holtens Nieuwsblad om mensen met veel vrije tijd of werklozen te vragen zich in verbinding te stellen met 't Paalhuus telefoonnummer 27 55. „We hebben de mensen bij voorbeeld nodig voor: onderhoud van fietsen, reparaties, koken, geluidstechnieken, schoonheids behandeling (make-up), bloem schikken en fotografie. Alleen al bij de scholenge meenschap gaat het het nieuwe schooljaar om een project waar zes mensen geplaatst kunnen worden, terwijl ook de Stichting Paardrijden gehandicapten 6 of 7 mensen kan gebruiken. Het zou jammer zijn wanneer we een project bij gebrek aan mensen zouden moeten laten schieten. Dat is gelukkig tot op heden nog niet het geval ge weest", vertelt Herman Bemer. de vrijwilligers vakature bank Projecten waarbij de mensen van de vakaturebank werden in gezet waren onder andere de speeltuinen op de Kol en de Gaarden, het coderen van fiet sen, HMV clubhuis, de Military, de actie Jantje Beton en vrij re centelijk Holten helpt Polen. „We hopen met deze oproep om mensen ook de komende werkzaamheden te kunnen doen". Maandagavond 2 april 1983 had de peuterspeelzaal in Dijkerhoek in samenwerking met de kleuterschool een ouderavond georganiseerd over het thema „Kind en ziekenhuis". Bij de Rijksvoorlichtingsdienst - Filmotheek was de film gehuurd „Er gebeurt helemaal niets", weike handelt over de voorbereiding en opname van kinderen in het ziekenhuis. Op uitnodiging van de peuterspeelzaal en de kleuterschool waren 4 leden van de werkgroep „Kind en ziekénhuis" Deventer naar Dijkerhoek gekomen om deze film te begeleiden en de avond verder te verzorgen. Het winnende team van vorig jaar was de rijkspolüiegroep Holten. Evenals in de vier voorgaande jaren, organiseert de Stichting Nationale Feestdagen op Koninginnedag wederom de Volksspelen op Kalfstermansweide. Diverse teams, vertegenwoordigende stra ten, buurten, verenigingen, bedrijven of instellingen, zullen op maandag 30 april a^., tussen 14.30 en 17 uur, de sportieve strijd aanbinden, om in het bezit te komen van de wisseltrofee; de Oranje-bokaal. Winnende teams waren achtereenvolgens: Look-Rijssenseweg -1980, carnavalsver. „de Fienpreuvers" -1981, Espelo I -1982, Rijkspolitie-groep Holten -1983. de „weergoden" zal dit zeker wel lukken. Elke ploeg dient te bestaan uit 5 spelende dames en/of he ren, met daarbij 1 non.playing captain coach. Opgave graag zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór donderdag 26 april bij: D. J. Schooien, Weversstraat 31, te lefoon 2528. Onder grote belangstelling werd de film bekeken, waarna 'in 2 groepen gediscussieerd werd. De leden van de werkgroep beantwoordden de vragen welke naar aanleiding van de film wer den gesteld over de gr*ng van zaken in de Deventer ziekenhui zen. Hierbij werd uitdrukkelijk gesteld dat je als ouder moet opkomen voor de gevoelens van je kind en moet proberen zoveel mogelijk bij je kind in het zie kenhuis te zijn - zelfs als het ziekenhuispersoneel het daar in eerste instantie niet mee eens is. Het welzijn van het kind is be langrijker dan het schema van wassen, temperaturen, aankleden etc. in het ziekenhuis. Om half 11 werd de avond af- geslóten onder dankzegging aan de leden van de werkgroep. (Heeft u vragen of wilt u folder materiaal over dit onderwerp Werkgroep „Kind en ziekenhuis" Postbus 185 7400 AD Deventer tel. 05700-5 00 26). De collecte voor het Rheuma- fonds bracht in Holten een be drag op van 4053,85 gulden. Het organiserende comité bedankt bij deze alle gulle gevers en de 78 collectanten die voor dit prima bedrag op pad gingen. Mans uut Hoolt'n doet donder- Klanten die Mans op dagavond 19 april en zaterdag- zijn ronde tegenkomen lopen de middag 21 april weer evenals kans verrast te worden met een voorgaande jaren zijn bekende grappige surprise, die hij zal faasronde" langs de Holtense aanbieden namens de Holtense winkels. Handelsvereniging. Centra Dikkers gaat van formule veranderen en zal vanaf 17 mei door het leven gaan als C 1000 voordeelmarkt. C 1000 voordeelmarkt kent een iets agressievere verkoopformule maar valt onder dezelfde organisatie Centra/Schuitema. Om de winkel kwa kleurstelling en routing aan te kunnen passen zal gedurende drie dagen (14,15 en 16 mei) de zaak worden gesloten. Het assortiment blijft nagenoeg gelijk maar de prijsstelling zal beduidend lager zijn. „Om de concurrentie tegen te gaan zijn we min of meer verplicht deze kant op te gaan", aldus eigenaar Dikkers. De C 1000 voordeelmarkt wordt de vijftiende in Oost Nederland. Centra is twee jaar geleden begonnen met deze ontwikkeling en inmiddels werden 60 winkels als zodanig ingericht. Centra Dikkers zal de vijftiende in Oost Nederland worden die als C 1000 voordeelmarkt gaat opereren. Ook dit jaar is er weer een leuk programma opgezet. Han digheid, snelheid, kracht, behen digheid en natuurlijk een beetje geluk, zullen de nieuwe winnaar niet mogen ontbreken. Zowel voor de toeschouwers als voor de deelnemers is getracht een aantrekkelijk geheel hiervan te maken en met medewerking van De aanvraag vanuit de vaka turebank voor een schillenpro- ject Holten is in eerste instantie goedgekeurd en als het een beetje meezit zal over zo'n zes tot acht weken begonnen kun nen worden met het ophalen van schillen en ongekookte groenterestanten. Holten zal hiervoor opgedeeld worden in vier wijken en twee maal per week zullen de schillen afge haald worden. Inmiddels werken al 64 van dit soort pro jecten in Nederland en met suc ces. Ondanks de lange wachttijd van 7 uur aan de Poolse grens, waarin alle goederen uit de vrachtwagen werden gehaald, dozen opengemaakt en nagekeken en daarna weer geladen, is het trans port behouden in Bydgoszcz aangekomen. Tijdens het lossen van de geweldige vracht-werd meteen begon nen de goederen per kleinere vrachtwagens over de verschillende kerken te verdelen. De begeleidende groep uit Holten, evenals de chauffeur van de trailer werden door de pastoor hartelijk verwel komd. Uit de gesprekken en onze bezoeken aan de gezinnen bleek dat kleding en schoeisel, hoewel weer verkrijgbaar, voor velen onbetaalbaar is. deeld onder zieken, bejaarden en zeer arme gezinnen. We zijn er van overtuigd dat onze hulp niet overbodig was, gezien de vele reacties. Hieronder volgt de dankbrief van pastoor Eugeniusz Barelkowski die u allen namens de bevolking van Bydgoszcz har telijk dankt en u blijde en ge zonde Paasdagen toewenst, (zie onderstaande br et). Aan het levensmiddelenpakket krap gerantsoeneerd. 2x per wordt het grootste deel van het maand is er een klein stukje Het comité „Holten helpt Po- inkomen uitgegeven. De voor- vlees waarvoor men 6 uur in de *en" naamste levensmiddelen; vlees, rij staat! De door ons ingezamel- vetten en granen zijn nog steeds de levensmiddelen worden ver- Bydgoszcz, den 31.3.1984 verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18. Nijverdal. Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 12 24 tot dinsdags 12.00 uur. In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 16 65 tot dinsdag 12.00 uur. Afgelopen donderdag gaf modehuis Schuppert 5 korte flit sende modeshowtjes. Op vlotte wijze gaf mevr. v.d. Wolvenne bijpassend kommentaar bij de getoonde modellen. Mannequins in de maten 38 tlm 44 showden zomerse japonnetjes, sets en mantels terwijl buiten de sneeuw neerdwarrelde. De kleuren voor de komende zomer zijn geel, ro se, blauw en kahki voor de jeugd. Voor de wat rijpere leef tijd zijn de kleuren wat beschei dener. Ook voor de heren was er wat te zien. Een dressman toon de vrijetijdskleding in de sportie ve sfeer. Ook de kostuums en kombinaties hebben een sportief karakter. De kleuren zijn blauw, grijs en beige voor de herenmo de deze zomer. De belangstelling voor de mo deshow was, ondanks het slechte weer, overweldigend en meneer Schuppert zei dan ook na het laatste modegebeuren tegen mannequins en publiek: tot vol gend seizoen! Als lezer van het llonr Holtens Nieuwsblad Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 32,92

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1