diensten Nieuwtje op broodgebied MAIICELO Wat is pleegzorg? Roemeens ensemble bracht massaal feest in aula Koffieconcert met accordeonspel üMmmmm „Waanzinnig" optreden in de Schure Politie w weekjournaal Gemeenteraad praat over basisscholen HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden AGENDA „Okia" houdt indoortoernooi J Gazon- maaiers PI.vrouwen Espelo naar Bronckhorst INTERNATIONALE MOTORCROSS 500CC ?n ZONDAG APRIL Kaarten in voorverkoop vanaf 26 maart bij de bekende adressen. ai DONDERDAG 22 MAART 1984 Gevonden: een zilveren bandje; Verloren: zwarte portemonnaie met giropas en enig geld; een sleutelbos; een sjaal, donker rood; een zwarte portemonnaie met drie Rabo-bankpasjes; een fietssleutel no. 101; een bril in koker; een bruine dameshand schoen; een grijze valkparkiet met gele kop. N.B. Alarmnummer Rijkspolitie: 0011 of 038-97 12 34 (Het laatste nummer is gewij zigd!!!) Op vrijdag 23 maart a.s. houdt de Touwtrekvereniging „Okia" in manege „Snorrewind" een groot indoortoernooi. Er zal worden getrokken in de 720 en 640 kg. klasse. In de 720 komen 6 ploegen uit en in de 640 kg. klasse komen niet minder dan 12 ploegen aan het touw w.o. Eibergen, Heure uit Beltrum, E.H.T.C. uit Eerbeek en Bath- men. Okia neemt met 2 ploegen deel. De krachtmeting begint 's avonds om 8.00 uur. Een voorbeeld: „Als je 14 jaar bent, word je niet serieus geno men. Veertien jaar was ik toen het voor mij duidelijk werd dat ik thuis weg wilde. Verschillende keren was ik al weggelopen wanneer het thuis allemaal weer mis ging door drankmisbruik. Maar steeds moest ik weer te rug, want wat moest ik anders? Ik had ook goede kontakten toen met wat naaste familiele den, maar ook zij wisten niet hoe ze mij het beste konden helpen. Onze huisarts die, toen ik totaal overstuur met een fa milielid bij hem kwam, zei, dat- het nog wel een beetje mee zou vallen. Want ja, ik was ook in de puberteit volgens hem. Maar ik kon niet meer. Ik was niet een zielig, lamgeslagen kind, maar wel volkomen op. Na veel aandrang van familie werd er een maatschappelijk werker bij gehaald. Het was iets. Maar nu denk ik toch dat ik ook door hem niet echt serieus genomen werd, want hij wilde een tijd lang alleen maar „lijmen en sus sen". Dat heeft een tijd geduurd en ik woonde ondertussen bij fa milie, tot het ook bij hem dui delijk werd dat er weinig, eigen lijk niets te lijmen viel in de omstandigheden zoals ze waren. Er is toen voor mij een pleegge zin gezocht en daar ben ik nu nog. Het gaat nu weer goed met mij. Maar ik heb me, toen het zo moeilijk was voor mij, heel erg alleen gevoeld door de hou ding van „ach, het zal nog wel mee vallen". De werkgroep J.O.D. Holten houdt een informatieavond op woensdag 4 april, aanvang 20.00 uur in hotel Vosman. De infor matie is geheel vrijblijvend en men hoopt op een goede op komst. Heel wat mensen uit Holten en omgeving zullen zeker de uit voering bezoeken van het Roe meense Nationaal Volksdansen semble Cununa Carpatilor in De Hagen in Almelo na de geweldig geslaagde ontmoetingsbijeen komsten van vorige week in Holten. Tot diep in de nacht hebben de leden van het orkest en de leden van de dansgroep gepraat met hun gastgezinnen in Holten waar ze gastvrijheid genoten. De leerlingen van klas 2 en 3 van de Holtense scholen gemeenschap kregen een uitge breide toelichting over de varia ties van de Roemeense volks danskunst. Ze konden horen en zien hoe de instrumenten zoals de Tarragot en de caval en een Roemeense doedelzak werden Arts W.R. van Couweiaar, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging Dienst: 22 Vm 29 maart: G. Ho nig, Holten, tel. 05731-4 45 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkver pleegkundigen in ieder geval be reiken 's morgens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur, tevens afhalen en terugbe zorgen van magazijnartikelen. Diëtiste-spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Dierenarts Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-15 15 Tandarts R. Jongkees, Middenstraat 15, Goor, tel. 05470-60 21. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw stichting Kruisweg, Gaarden- gemaakt en bespeeld. In het or kest was de cymbalon, een soort piano waar met een hamertje op wordt gespeeld, een stuwende kracht. Het instrument is in de elfde eeuw ontwikkeld in Neder land en nu in landen zoals Roe menië een volkomen ingebur gerd muziekinstrument. Bij de demonstratie voor de scholieren liet de groep onder andere een bruiloftsdans zien. Een bruiloft in Roemenië duurt drie dagen. Er komen tweeduizend gasten. Een alleraardigst onderdeel van de show was verder het tonen van de verschillende kleder drachten uit de Roemeense pro vincies waarbij de leden van de groep zelf de toelichting gaven. Na lang aandringen durfde een leerling van de scholengemeen schap naar voren te komen om een poging te wagen de panfluit te bespelen. Waarbij de virtuoze George Poppa (dirigent) hem hielp. De heer J. pepping van „Fransiscushof' uit Raalte praatte de onderdelen van het programma op een aantrekke lijke manier aan elkaar De feest avond werd geopend door de Hoölter Daansers en vervolgd door muziek en dans van het Roemeens volksdansensemble, waarin zowel de instrumentale solisten als de verschillende dansen in een virtuoze uitvoerig werden gedemonstreerd en zeker na de pauze een hoogtepunt be reikten in solo's van panfluitist. Marian Bucur de dirigent van het ensemble die een schitte rende solo bracht op z'n faragot een oorspronkelijk Hongaars in strument. De aanwezigen kon den tenslotte handen en benen niet meer stil houden bij de op windende muziek van het or kest. Een toenaderings af- scheidsdans van Hoölter Daan sers en danseresse van Cun. Carp, vormde een humoristische afsluiting van deze feestelijke avond. Waarna burgemeester Van Rappard in z'n toespraak hartelijk dank zei voor het eer volle bezoek aan Holten van de Roemenen en vervolgens direk- trice v/h ensemble een aanden ken aan Holten aanbood, tot na twaalf uur zaten gasten, gastge zinnen tezamen met B en W nog na te praten en werd een dronk op eikaars welzijn uitge bracht. Doel van de uitwisseling was: Ten eerste om de Roeme nen kennis te laten maken met de folklore, zoals die nog in Hol ten levend wordt gehouden, ten tweede kontacten te leggen op cultureel gebied en ten derde om zoveel mogelijk Holtenaren hierbij te betrekken, waardoor het een gemeenschappelijk-soci- aal gebeuren zou zijn. Deze op zet is dan ook volledig geslaagd! KNIPT1P Fotografeer uw huis eens als het heeft gesneeuwd. In zo'n versier de wereld komt het extra voor delig uit. Zondag 25 maart komen de „gezusters" Paula en Anny van Wanrooy naar de aula van de Scholtengemeenschap. Dit inmid dels door radio en televisie op treden al bekend geworden ac cordeonduo heeft een uitzonder lijke muzikaliteit. In 1981 wonnen zij in de hoog- A.s. zaterdag komen enkele grootheden uit de Nederlandse Popscene naar de Schure. Te weten Freek Joly, bijgenaamd Frederik Puntdroad toen hij nog bij de Achterhoekse formatie Normaal zat en Gerard de Bra- conier en hij speelde bij Toontje Lager in hun beste tijd onder andere ook op de Schuredag. Beide heren spelen nu samen met o.a. Hans Hoog Stoerenbelt (ex Jo Junks hotdogs) in de for matie Waanzin. Deze band speelt Nederlandstalige rockmu ziek. Ze zullen deze zomer op treden bij Slade in het voorpro gramma en op het Lochemse festival op Hemelvaartsdag en afgelopen vrijdag waren ze nog te horen in countdown café van Veronica. Kortom Waanzin staat in het middelpunt van de be langstelling en hun ster zal on getwijfeld snel stijgen. Komende zaterdag zijn ze in de Schure te zien en het begint om 21.30 (half tien). De toegangsprijs is f7.50, voor een ieder ouder dan 18 jaar en f5.- tot en met 18 jaar. Het belooft heel gezellig te wor den en ook vrij druk dus kom zeker op tijd. ste klasse het enige wereldcon cours voor accordeonduo's: ,JLe Grand Prix International d'Ac- cordeön" te St. Etiènne. Door middel van hun supe rieure muzikaliteit hoopt dit duo ook uw eventuele vooroordelen tegen de accordeon als „klas siek concertinstrument" weg te nemen. Paula en Anny van Wanrooy zijn sedert maart 1983 verbon den aan de Stichting Live Music Now Nederland. Zij kregen van de auditiecommissie het predi kaat Cum laude". Het concert begint om half 'twaalf maar vanaf elf uur is de aula van de Scholengemeen schap open. Einde plm. één uur. Toegangsprijs inklusief een kop je koffie f5.-. Kinderen tot en met 14 jaar en CJ.P.-kaarthou ders f3.-. Er is een gratis kin dercrèche. Voorverkoop van de kaarten bij de V.V.V., 't Paal- huus en de Rabobank Holten. Donderdag 22 maart 19.30 uur Bijeenkomst afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen Bond in ,De Kandelaar" onder werp „Variatie in de voeding met de maaltijdschijf'. Gasten zijn om 20.00 uur welkom! 19.45 uur Bijeenkomst van de H.V.G. Ora et Labora in „Irene". Ds. R. Visser zal spreken in het kader van het jaarthema „Nor men en waarden". Vrijdag 23 maart 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten CBTB in „De Kande laar" Zondag 25 maart 11.30 uur Koffieconcert door de gezusters Paula en Annie van Wanrooy (accordeon in aula „Scholengemeenschap" 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathem (zie adv.). 19.30 uur Zangavond „Bartimeüs in Herv. Kerk te Markelo (zie bericht). Woensdag 28 maart 20.00 uur Opvoering toneelstuk „Op reis naar het Geluk" in zaal „Het Bonte Paard" in Dij- kerhoek. Woensdag 4 april 9.30 uur Koffieconcert afd. Hol ten Nd. Bond van Plattelands vrouwen in zaal „Vosman", on derwerp „Het saunagebeuren". Spr. de heer A. L. M. van Well. verkoop slijpen en ondernoud ijzerhandel In haar vergadering van a.s. maandag moet de gemeenteraad van Holten een besluit nemen over het spreidingsplan voor openbare basis scholen. Krachtens de Overgangsweg op het Basisonderwijs (de nieuwe Wet op het Basisonderwijs treedt op 1 augustus 1985 in werking) heeft de gemeente Holten slechts recht op 4 openbare basisscholen. Het college vindt dit aantal onvoldoende en wil in het spreidingsplan 5 basisscholen opnemen: de Dorpsschool (die verbouwd moet worden om er ook de kleuterschool Tuinstraat in te huisvesten, de Kolschool en de Haarschool (waarin het kleuteronderwijs al is ondergebracht, de OLS Dijkerhoed (waarin met ontheffing ook de kleuters van Dijkerhoek onderdak vinden en de Bosschool in Esperlo. St. voor maatsch. dienstverle ning Midden-Overijssel. Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk Inlichtingen tel. 12 01 of 1517. Zuigelingen-consultatie-bureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Gem. Energiebedrijf Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel. 18 14. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur beUen 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon 0011 (dag en nacht) De laatste school is een pro bleemgeval omdat er geen kleu terafdeling aan is verbonden. Ge zien het berekende leerlingen aantal per 1 augustus 1985 en 1 augustus 1988 wil het college echter ook deze school als basis school aanmerken en het minis terie vragen toestemming te ge ven voor verbouw of nieuwbouw. Met de huidige twee leslokalen voldoet de Bosschool niet aan de eisen voor een nieuwe basis school. Het spreidingsplan moet door de raad voor 1 april worden in gediend bij Gedeputeerde Staten van Overijssel. Het voorstel van het college heeft de steun van de commissie Algemeen Bestuurlij ke Zaken en alle Voorlopige Me dezeggenschapsraden van de openbare kleuter- en lagere scho len. De agenda voor de gemeente raadsvergadering van a.s. maan dag om 19.30 uur in het ge meentehuis luidt als volgt: 1. Notulen van de vergadering van 27 februari 1984. 2. Mededelingen 3. Ingekomen stukken 4. Voorstel tot verkoop van bouwterreinen in het bestem mingsplan „De Haar" partieel plan 1976 5. Voorstel tot het verlengen van het recht van opstal op een per ceel grond aan de Dorpsstraat van de fa. gebr. Wansink. 6. Voorstel tot het vormen van basisscholen per 1 augustus 1985 en het vaststellen van een sprei dingsplan openbaar basisonder wijs ingevolge de Overgangswet op het basisonderwijs. 7. Beantwoording eventueel inge komen schriftelijke vragen. TV-foto's maken? Neem een 27 DIN-film - camera op statief op 1.20 m mid den voor de buis. Lens opening 5.6. Tijd: 1/30e seconde. Niet flitsen! De leden van de afdeling Es pelo van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hielden op maandagavond 12 maart hun maandelijkse bijeenkomst in het gebouw het Trefpunt. Bij pres. mevr. Blankema opende deze bijeenkomst De heette al len hartelijk welkom, in het bijzonder mevr. Leuvens- tein-Breukink uit Bronckhorst. Mevr. Leuvenstein geboren en woonachtig in Bronckhorst liet ons dia's zien van het kleinste stadje van Nederland en gaf hier toelichting op. Bronckhorst bezit sinds 1482 stadsrechten. Een nazaat van Bruncharus, de eerste graaf van Hameland heeft Bronckhorst ge sticht. Tot de voornaamste be waard gebleven oudheden beho ren de Kapel en een paar hui zen met trapgevels, alsmede eni ge woningen met houtwerk in de buitenmuren. De torenklok, de veerpoort, Het Hoogehuis de steenpoort waren op dia's te zien. De monumentenzorg heeft de zorg op zich genomen van de restauratie van deze oude ge bouwen en boerderijen. Momen teel wonen ongeveer 150 mensen in het stadje Bronckhorst. Mevr. Blankema bedankte mevr. Leu venstein voor deze avond en wenste allen wel thuis. Op 13 maart schoot een personenauto dwars door een schrikhek heen in de Langstraat. De bestuurder kreeg te laat in de gaten dat de weg hier dood loopt. Er ontstond alleen materiële schade. Op 16 maart werd een 24-jarige jarige inwoner uit Rijssen bekeurd omdat hij onder invloed een auto bestuurde op de Markeloseweg. Hij gedroeg zich nogal agressief en werd met zachte drang overgebracht naar het politiebureau te Rijssen, alwaar een bloedproef werd genomen. Tevens kreeg hij een rijverbod, doch daar trok hij zich niet zoveel van aan. Na verloop van enige tijd bleek zijn auto te zijn verdwenen. De politie van Deventer wist de man echter voor de tweede keer op te vangen alwaar hij weer een bon kreeg, niet alleen voor het rijden onder invloed doch ook voor het negeren van het rijverbod. Op 18 maart werd een ree doodgereden op de S.14 ter hoogte van de Raalterweg. De betreffende auto liep zware schade op. N.a.v. een politiebericht over.de televisie betreffende een vermiste man uit Groningen, welk bericht op 15 maart werd uitgezonden, kwamen twee telefonische reacties bij de politie binnen van personen wonende aan de Larenseweg, die mededeelden dat die man bij hun woning was gesigna leerd. De politie heeft de persoon echter niet kunnen opsporen, ofschoon zij er wel van overtuigd is dat het hier de betreffende man betrof. De politie van Groningen werd van het feit in kennis gesteld. (Het betrof hier een overspannen persoon) Tijdens de koffiepauze op het gemeentehuis werd dinsdagmor gen door Centra Dikkers een nieuwtje op broodgebied aange boden aan het college van B en W, een volkorenrozijnenbrood, de zogenaamde Dikkers-Wegge. Me de onder invloed van het zoge naamde wissel-dieet ondervond het volkorenbrood een enorme groei; men verwacht dat het vol koren-rozijnenbrood hierop als logisch vervolg zal dienen. Gerrit Megelink van Centra Dikkers merkte op dat het bij veel men sen een gezonde afwisseling op de traditionele broodmaaltijd zou zijn. Op de foto biedt de heer Henk Dikkers de Wegge aan aan de burgemeester. Ned. Herv. Kerk 10.00 uur (Jeugddienst) ds. R. Visser m.m.v. Jongerenkoor „Teil it everywhere uit 19.15 uur. Ds. W. Vons. TT Viering Heilig Avondmaal. Uitgangscoll. Plaat selijk jeugdwerk Oppasdienst: mevr. Tees- 1 EN ZIJSPANKLASSE elink-Scheperboer en Rita Mei link. Geref. Kerk 9.30 uur de heer Brethouwer uit Aalten 15.00 uur ds. H. Lenters uit Apeldoorn In beide dienst is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing Kindernevendienst: klas 3 en 4 o.l.v. Johanna Faber Kinderoppasdienst: Mevr. Tro- mop-Prins, Ingrid Stam, mevr. Rietman-Klein Nagelvoort (res.) Mevr. Scheurwater-Potkamp, mevr. W. Stam-Bosschers, mevr. Wieldraayer-Nijen Twilhaar (res.) R.K. Kerk 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" Dijkerhoek 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs coll. Plaatselijk jeugdwerk. Okkenbroek Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur zondag 8.00 uur en 10.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3