Old Hoolt'n Volop vragen voor leden Sportcommissie Straat voetbal Raad beslist maandag over nieuwe secretaris gemeente holten Plattelandsvrouwen Dijkerhoek IÊ»533 HOLTENS NIEUWSBLAD "las «fee DONDERDAG 26 JANUARI 1984 <V i'l V m.iwm* ik In haar eerste vergadering van het nieuwe jaar (voortaan weer op de maandagavond) moet de gemeenteraad van Holten een uit spraak doen over de opvolging van gemeentesecretaris G. J. Lan- genbarg, die per 1 maart a.s. gebruik maakt van de VUT-regeling. Van het college van b. en w. hebben de raadsleden een verlang lijstje gekregen waarop J. P. Stegeman uit Waddinxveen bove naan prijkt. Stegeman is als financieel-economisch adviseur ver bonden aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Nummer twee op de voorkeurslijst van het Holtens college is H. Klok uit Hattem, chef van de afdeling Algemene Zaken aldaar en gespecia liseerd in administratief-juridische zaken. Nou, daar staan ze dan de kinderen van groep vijf van de openbare lagere dorpsschool en wel op 9 september van het jaar 1921. De „dametjes" keurig ge kapt en voorzien van een feeste lijke strik, de „heren" in hun matrozenpakjes en hoge laars jes, zo werd de groep vereeu wigd rondom juf Korteling. Vol trots stelt zij de volgende leer lingen aan u voor! De drie jon getjes op de voorgrond zijn Ab Meerman, Gerrit Hendrik Krom- dijk en Henk Oolbekkink. In de rij daarachter zien we: Riek Paalman, Dika Koopman, Minie Kevelam, Mina Zweers, Mine Krekel, Dika Broekmaat, Hen- drika Kromdijk, Hanneke Ach terkamp en Henk van Geenhui zen. Secretaresse mevrouw Op- laat-Vruggink las de notulen en mevrouw Luggenhorst-Stegink, de penningmeesteresse las op rijm de inkomsten en uitgaven. Een presentje werd uitgereikt aan zij die trouw elke keer tij dens de vergaderingen aanwezig waren, te weten de dames A. v.d. Berg-Jansen, J. Wegsta- pel-Beltman, W. Stukker-Bolink, Z. Roeterdink-Twellaar, G. Nek- kers-Wibbelink, M. Bos- man-Twellaar, J. Paalman-Podt, R. Bieleman-Vasters, J. Koops-Strijkers, R. Huzen-Koele- man. „Erelid" was bijna me vrouw G. Nekkers-Wibbelink, want zij had het zeifis gepres teerd gedurende vijf jaar elke keer weer aanwezig te zijn. De bijeenkomsten werden gemid- DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 17 JANUARI 1984 VERLEENDE VERGUNNINGEN ONTHEFFINGEN E.D. 1.aan de heer H. J. Slijkhuis vergunning verleend voor het gedeeltelijk veranderen van de woning Raalterweg 52; 2. aan de heer G. J. Paalman vergunning verleend voor het kappen van enkele bomen aan de Borkeldsweg; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan een ieder zich in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. HINDERWET TERINZAGELEGGING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Holten hebben op 17 januari 1984 vergunning ingevolge de Hinderwet, onder voorwaarden, verleend aan: de heer H. J. Vorkink, Doorlopendedijk 8 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (varkensfok- en -mestbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie - 1000 liter) omvattende vergunning in het perceel Doorlopendedijk 8 te Holten. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 30 januari 1984) op de gemeentese cretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur/ter inzage. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Hét beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisge ving van terinzagelegging, derhalve vóór 1 maart 1984, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Op de derde rij zien we: Dine Elbersen, Dine Jansen, Mina Paalman, Henkie Schöppers, Di ka Haan, Jantje Schutte en Ger- da Tuitert. Dan de vierde rij met Willem Schöppers, Ab Paal man, Cornelia Krekel, Gerdina Oolbekkink en Jan Roessink. Helemaal bovenaan staan van links naar rechts: Klaas Stege man, Willem Boode, Gerrit Paal man, Henk Huisman, Gerrit Aanstoot, Willem Mekenkamp, Johan Achterkamp, Jan Lodewe- ges, Marinus Stegeman en Jo han van Geenhuizen. Een bij zonder plaatje dat bij velen jeugdherinneringen zal oproe pen. Foto uit het archief van J. Sma- le. Deze twee kandidaten bleven over na een selectieprocedure waaraan aanvankelijk 82 perso nen deelnamen. Na een eerste schifting bleven 11 kandidaten over waaruit na gesprekken, waarbij de commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken (alle fractie voorzitters) en vertegenwoordi gers van het gemeentepersoneel een woordje meespraken, een se lectie van vier personen over bleef. Hiermee is het college ver der gaan praten resulterend in de voordracht van Stegeman en Klok, waarmee zowel de com missie ABZ als de personeelsver- tegenwoordigers akkoord kunnen gaan. Donderdag 9 januari hield de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Dijkerhoek haar jaarvergadering, plus de Nieuwjaarsvisite. Mevrouw Rensen-Podt opende de avond met een ieder een gelukkig 1984 toe te wensen. deld door 53 personen bezocht. Het aantal leden bleek over 1983 gelijkgeblevèn te zijn met het aantal van 92. Mevrouw Kroon-Pasman werd een attentie aangeboden omdat zij steeds de zorg droeg voor de uitnodigin gen voor de bijeenkomsten. Bij de bestuursverkiezing werd af scheid genomen van mevrouw Klaasses-Boode. Haar werd het Bondsspeldje opgespeld. Zij wordt opgevolgd door mevrouw D. Klein-Lankhorst-Pinkhorst. Na de pauze werden dia's ver toond van de heer en mevrouw Gevedink-Nijhuis over Holten van vroeger en nu. Mevrouw Rensen-Podt dankte na afloop de aanwezigen en wenste hen wel thuis. Tijdens de jaarlijkse vergade ring van de Sportcommissie in het bijzijn van de besturen van de Holtense sportverenigingen is eens te meer gebleken dat de positie van sportvereningen bin nen de samenleving steeds meer bedreigd wordt. Met name op financieel gebied. Geen wonder dat de agenda voor deze avond in zaal Vosman o.a. de punten „bezuinigen en zelfwerkzaam heid", „tarieven en gebruiksver- goedingen" en het „teruglopend aantal jeugdleden" vermeldde. Hoewel het laatste punt niet werd aangeroerd bleek uit het verloop van de vergadering overduidelijk dat de sportver enigingen in Holten steeds meer „op de centjes moeten passen". En dat was volgens SV Holten voorzitter Van Doominck moei lijk omdat „zonder richtlijnen van de gemeente de grenzen van het mogelijke nauwelijks zijn vast te stellen". Met name -op het gebied van de zelfwerk zaamheid wilde hij graag weten waar de komende jaren op gere kend moet worden.Voorzitter J. Groenevelt van de Sportcommis sie kon hem wat dit betreft wei nig houvast geven. „Ik ben blij met de zelfwerkzaamheid bij de verenigingen temeer daar we daar de komende jaren mis schien wel aan vast zitten, maar wat de toekomst zal brengen? Ik weet het niet. Toch moeten we die zelfwerkzaamheid niet al leen als een last zien. Juist hier door verminderen de lasten van de gemeente en kunnen de ge- bruiksvergoedingen van de ac commodaties op een aanvaard baar peil blijven. Ons uitgang spunt is dat een vereniging zon der jeugdleden (dus zonder sub sidie voor jeugdleden) met een redelijke contributie de huur van een accomodatie moet kun nen blijven opbrengen", aldus de voorzitter van de Sportcom missie. Waarmeè hij meteen een andere vraag van Van Door- ninck beantwoordde naar de mening van de gemeente over dekkingspercentages voor bin nen- en buiten-sportaccommoda ties. Wanneer zijn dekkingsper centages voor sportaccommoda ties nog reëel wilde de SV Hol ten-voorzitter weten. Groenevelt voelde er in ieder geval weinig voor om het dekkingspercentage te vergroten via geforceerde ta riefsverhogingen. Vrijwilligers Naar aanleiding van een vraag van W Blauw Wit-voorzitter Welink ontspon zich een wel haast politieke discussie over vrijwilligerswerk. Welink vroeg of de gemeente er niet aan kon meewerken dat het voor werklo zen gemakkelijker werd hun ge dwongen vrije tijd in dienst te stellen van de vereniging. Nu is het volgens hem nog vaak zo dat werklozen zich belemmerd voelen door allerlei wettelijke bepalingen. Welink vroeg dan ook het „menselijke aspect" zwaarder mee te laten wegen. Waarop wethouder H. Ruste- biel de werkwijze van de Inter gemeentelijke Toetsingscommis sie nader verklaarde. Deze com missie buigt zich o.a. over aan vragen voor vrijwilligerswerk en volgens Rustebiel zijn het vooral de vakbondsvertegenwoordigers in die commissie die steeds weer dwars liggen met als argument „concurrentievervalsing". Aange zien de wethouder het daarmee niet eens is riep hij op dergelijk vrijwilligerswerk niet eens aan te vragen om zodoende „geen moeilijkheden op te roepen". Dit was weer niet naar de zin van J. Warrink voorzitter van de af deling voetbal van de SV Hol ten. Hij wees Rustebiel op de ei gen verantwoordelijkheid van de gemeente in deze. Warrink vindt dat gemeenten niet te veel moe ten laten afhangen van het oor deel van de vakbonden waar het gaat om deze aanvragen. Vol gens hem moeten de gemeenten de zaken heroverwegen. „Vrijwil ligheid moet natuurlijk voorop blijven staan zodat concurrentie vervalsing niet in het geding is. Maar waar doen we nu eigenlijk zo moeilijk over. Wanneer je bij die aanvragen de beperking in bouwt dat de vrijwilligers lid moeten zijn van de vereniging dan zwak je dat argument van concurrentievervalsing al groten deels af', aldus Warrink die van wethouder Rustebiel als ant woord kreeg dat dit toch niet zo eenvoudig ligt aangezien ook het ministerie van Sociale Za ken een geducht woordje mee spreekt bij het bepalen van cri teria voor vrijwilligerswerk. Concreet Natuurlijk leende deze verga dering zich ook uitstekend voor het stellen van concrete vragen. IJsclub De Noordpool-voorzitter Bouwhuis maakte daar dank baar gebruik van. N.a.v. een no ta die zijn vereniging na afloop van de Wielerronde van Holten had gekregen voor het plaatsen en weghalen van de nodige dranghekken vroeg hij of zelf werkzaamheid zijn vereniging wat dit betreft geld zou kunnen besparen. Directeur Gemeente werken S. K. de Jong achtte dit zeker mogelijk, zij het dat de gemeente steeds eindverantwoor delijkheid blijft dragen voor de openbare veiligheid zodat die taak nooit door zelfwerkzaam heid kan worden ingevuld. Bouwhuis maakte maar meteen van de gelegenheid gebruik om zijn verontrusting uit te spreken over het alsmaar zakken van het grondwaterpeil op het ter rein van de ijsbaan aan de La- renseweg. Volgens hem hield dit verband met het aanleggen van de visvijver bij 't Vletgoor en met de goede drainage van het hoofdveld van Blauw Wit op dit sportcomplex. „Wij moeten nu wel IV2 week pompen voor we een laagje water op de baan hebben terwijl je vroeger in de herfst na een enkele regenbui al tot je enkels in het water stond". Aldus de voorzitter van De Noordpool die zich ook ver ontrust toonde over de alsmaar stijgende stroomrekening van het GEWB. Ook wilde hij weten waarom er van gemeentewege nog steeds niet was teruggeko men op het probleem „schaat sen op de Vletgoor-vijver" dat zijn vereniging in een brief van 8 maart 1983 bij de gemeente had aangekaart. J. Warrink van de SV Holten vroeg in hoeverre er nu al dui delijkheid was in de verkoop van de kantine van de W Blauw Wit op sportpark Meer manskamp. Voorzitter Groene velt haalde wat dat betreft een ambtenaar van de afdeling Sportzaken van de gemeente Delden aan die „de kans heel groot" achtte dat Delden het clubgebouw zou kopen voor de plaatselijke handbalclub die zon der zit. Planologische bezwaren en al dan niet subsidie voor de aankoop zouden nog roet in het eten kunnen gooien, maar vol gens dezelfde ambtenaar zou de Deldense raad er eind januari weinig moeite mee hebben. Voorzitter Welink van Blauw Wit zei desgevraagd dat hij er weinig moeite mee had wie de kantine nou uiteindelijk zou ko pen zij het dat hij wel pleitte voor een oplossing voor de huis vestingsproblematiek van Post duivenvereniging De Bergvlie- gers, de andere gegadigde voor het clubhuis. Op een vraag van voorzitter Bergman van de nieuwe Fiets- crossclub De Holtertrappers wat de verwachtingen waren voor re alisering van de derde fase van 't Vletgoor antwoordde wethou der Rustebiel dat zelfs wanneer die derde fase er binnen afzien bare tijd zou komen, er waar schijnlijk toch ruimte zou blij ven voor de fietscrossclub. Aansluitend op de begrotings vergadering van 12 december vorig jaar waarin de gemeente raad toestemming gaf om verder te praten met de Jorissen Archi tectengroep BV uit Rijssen over de bouw van een nieuw gemeen tehuis op het Smidsbelt vraagt het college van b. en w. nu om een krediet van ruim 100.000 gulden voor het maken van een definitief ontwerp door Jorissen. De uitgangspunten voor dit ont werp luiden als volgt: - een streven naar maximale ruimte tussen de Nederlandse Hervormde Kerk en het nieu we gemeentehuis, - een vergroting van het Smids belt in die zin dat de voorge vel van het te bouwen ge meentehuis zoveel mogelijk wordt teruggerooid t.o.v. de huidige bebouwing - een vergroting van het aantal parkeerplaatsen rond de Smidsbelt dat kan worden verkregen door enkele pan den af te breken. Het door het college gevraagde krediet komt ten laste van de reserve bouw nieuw gemeente huis. Ook voor het sociaal-cultureel centrum wordt een dergelijke procedure gevolgd, zij het dat hier architectenbureau D. J. Beeftink uit Holten is aange zocht voor het maken van een schetsplan en het nu gaat om een kredietaanvraag van 13.000 gulden. Beeftink levert hiervoor: - een schetsplan met kostenra ming voor de verbouw van de kleuterschool aan de* Tuinstraat tot sociaal-cultu reel centrum (het voorstel van b. en w. in de aanbie dingsbrief bij de begroting voor 1984). - een kostenraming voor de ver bouw van de voormalige broodfabriek De Halm over eenkomstig het plan van de Stichting voor sociaal-cultu reel werk in Holten, - een exploitatieraming van de-, ze beide plannen alsmede een vergelijkend onderzoek naar beider mogelijkheden. Dit krediet zal ten laste ko men van de reserve culturele voorzieningen. Op aandringen van de raad heeft het college toegezegd ook nog eens de mo gelijkheden van De Halm in ogenschouw te nemen waar het gaat om een nieuwe locatie voor een sociaal-cultureel centrum. Nadat er aanvankelijk nogal wat kritiek was gekomen op de plannenmakerij van b. en w. met de kleuterschool aan de Tuinstraat (met name uit de commissie sociaal-cultureel werk) is er nu een begeleidings commissie ingesteld bestaande uit: wethouder/portefeuillehouder Rustebiel, een bestuurslid van de Stichting voor sociaal-cultu reel werk, een beroepskracht van de stichting voor soci aal-cultureel werk, een lid van de commissie voor sociaal-cultu reel werk, een ambtenaar van de afdeling welzijnszaken en een technisch medewerker van ge meentewerken (adviseur). De agenda voor de raadsver gadering van a.s. maandag om 19.30 uur in het gemeentehuis luidt: 1. Notulen van de vergadering van 20 december 1983. 2. Mededelingen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot het benoemen van een gemeentesecretaris. 5. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwland in de Hol- terenk. 6. Voorstel tot het verlenen van een opdracht aan Jorissen Architectengroep B.V. te Rijs sen voor het maken van een definitief ontwerp met kos tenraming voor een te bou wen gemeentehuis op de Smidsbelt. 7. Voorstel tot het verlenen van een opdracht aan de heer D. J. Beeftink, alhier, voor voor bereidende werkzaamheden t.b.v. de totstandkoming van een sociaal-cultureel centrum (schetsplan met kostenraming voor locatie Tuinstraat en kostenraming plan locatie In dustriestraat, alsmede verge lijkend onderzoek). 8. Voorstel tot het verlenen van machtiging om namens de raad het woord te voeren by de behandeling van het be roep van de heer J. F. Boer e.a. tegen het ged. goedge keurde bestemmingsplan „Be drijventerrein de Haar". 9. Voorstel tot het verlenen van goedkeuring aan het „Regle ment spreekrecht toehoorders openbare vergaderingen com missie sociaal-cultureel werk. 10. Voorstel tot wijziging van de verordening geldelijke voor zieningen raads- en commis sieleden en de daarbij beho rende lfist, betreft aanvulling met de commissie sociaal-cul tureel werk. 11. Voorstel tot vervanging van een ophaalauto tb.v. de Voorcentralisatiedienst. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet tb.v. normale uitbreidin gen/aankopen voor het ener giebedrijf. 13. Voorstel tot aankoop van een strook grond t.b.v. de plaat sing van een trafohuisje aan de Okkenbroekstraat te Nieuw-Heeten. 14. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vra gen. Op 17 januari werd er langs de Rijssenseweg een dode ree gevonden, die slachtoffer was geworden van een verkeersongeval. De betreffende automobilist heeft zich echter niet gemeld. Op 18 januari werd er aangifte gedaan van diefstal vanuit een personenauto die geparkeerd had gestaan in de Pannebakkers- straat. Uit een portemonnaie die in de auto lag werd een geldsbe drag weggenomen. De diefstal werd gepleegd terwijl de eigenaar zij auto aan het wassen was en daar tussendoor enkele minuten in zijn woning verbleef. Ook op deze datum werd er een muskusrat gevonden op het Vletgoor. Het dier was dood. Deze ratten zijn zeer schadelijk bij waterwerken, omdat zij veel vernielingen daaraan plegen. Op 18 en 19 januari werden twee bromfietsen uit het verkeer genomen die bleken te zijn opgevoerd. Tegen beide bestuurders werd een proces-verbaal opgemaakt, met de toezegging dat bij een volgende constatering zij erop moeten rekenen dat de gehele bromfiets in beslag wordt genomen. In de nacht van 18 op 19 januari werden er in de Goldstein- straat van twee auto's de antennes vernield. Van de daderfs) geen spoor. Deze week ook weer de nodige fietsendiefstallen. Twee keer werd er aangifte gedaan, doch beide fietsen werden weer gevon- gehouden op zaterdag 2 juni op den en konden dank zij het postcodenummer aan de eigenaar Als alles volgens plan verloopt zal het 8ste „straatvóetbaltoer- nooi" om de „Sporthuis Beltman" bokaal worden sportpark „Meermanskamp". Het lag aanvankelijk in de be doeling om het toernooi dit jaar te houden op het nieuwe sport park „Vletgoor" maar na overleg met de heer Wissink, secretaris van de gemeentelijke sportstich ting zal dit niet kunnen omdat men gezien de grote deelname aan het toernooi over 4 a 5 vel den moet kunnen beschikken. In verband met het toernooi zal er op maandag 6 februari om 20.00 uur een eerste bespreking plaats hebben in de kantine van „Blauw Wit" met de leiders van buurtverenigingen, straatteams enz. worden terugbezorgd. De Koninklijke Marechaussee kon op 20 ja nuari een militair aanhouden die bekende dat hij die morgen een fiets had meegenomen vanaf de NS-stalling te Holten. Ook weer door de aangebrachte fietscode kon de fiets weer worden terug bezorgd aan de rechtmatige eigenaar. Op de kruising Valeweg en de parallelweg van de Raalterweg ontstond een aanrijding tussen een tractor en een Landrover, doordat de bestuurder van de tractor geen voorrang verleende. Er ontstond .aanzienlijke schade. Te omstreeks 23.15 van de 20-ste januari ontstond er een aanrij ding tussen twee personenauto's op de Deventerweg ter hoogte van restaurant Müller. Eén van de auto's sorteerde links voor en werd vervolgens van achteren aangereden door een andere auto. De bestuurder van deze auto had alchol genuttigd en van hem werd een bloefproef genomen. Beide auto's waren total-loss, en moesten worden weggesleept. Het gemeentehuis werd zaterdagmiddag voorzien van een „ech te" kleurentelevisie. Op het bordes stond een oud t.v. toestel die in vele kleuren was beschilderd. Tevens had men onder de pomp op de Smidsbeld een w.e.-pot geplaatst. Carnaval??

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7