Landschapsverzorgende dag vanuit Staatsbosbeheer CDA prominenten in Holten Grote belangstelling voor forumavond CDB Kers nam afscheid Holtens Nieuwsblad Twee films S. de Sc) mre Koffieconcert met Cynthia Wilson Medische diensten Voorlichtingsmiddag te Bathmen Onderwijs volwassenen Plattelandsvrouwen Espelo hielden bijeenkomst Open Deur bijeenkomst -hm Kerkdiensten Populieren breken weg op Jk HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA Infomarkt I DONDERDAG 26 JANUARI 1984 De Stichting Coördinatie Landschapsonderhoud Overijssel, kort weg SCLO organiseert zaterdag 28 januari vanuit het ontmoe tingscentrum Noetselerberg van half tien tot rond half twee een Landschapsverzorgende dag. Het is voor de eerste maal dat een dergelijk gebeuren op poten is gezet, waarbij een ieder vanaf een jaar of tien zich zaterdagochtend kan melden om mee te werken aan deze opzet. Achterliggende gedachte hier bij is om mensen een grotere betrokkenheid te bieden ten op zichte van de natuur, maar het mes snijdt duidelijk aan twee kanten, want met deze zelfwerk zaamheid kunnen nu projecten aangepakt worden waar anders geen geld voor zou zijn. Voor za terdag staat op het programma het zogenaamde heide schonen, dat wil zeggen de verschillende heidevlakten ontdoen van in dit geval kleine berkjes. Mocht ech ter gezien de winterse omstan digheden de grond bevroren zijn, dan heeft men bij wijze van al ternatief krentafzetten op het programma staan. Men hoopt dat deze landschapsverzorgende dag jaarlijks, maar dan liever aan het begin van het „natuur- seizoen" zo in oktober, zal te rugkeren. Begeleidster zaterdag zal zijn boswachter Marjolein Freilink eventueel geassisteerd door vrijwilligers van de werk groep Mens en Werk uit Nijver- dal, een ploeg mensen die mo menteel aktief is in het boson- derhoud. Gevonden: drie fietssleutel- tjes; een suède schoen (rechts); een rose pop; een donkerbruine herenhand schoen; een hond, Duitse staande reu. Verloren: een zwart zonne scherm; een plastic tas met sportkleding; een rode knip- portemonnaie met inhoud; een zilveren horloge. Voor de forumavond die donderdagavond 19 januari op initia tief van het chr. democratisch beraad in het „Voorhuis" van het kerkelijk centrum „De Kandelaar" werd gehouden bestond een grote belangstelling, een feit waarover de heer J. Hilverda te Almelo, coördinator regio Overijssel CDB zeer verheugd was. Hij sprak na schriftlezing en zeggen de hand uitsteken naar gebed een welkomstwoord in 't de mensen die aan het voeten- bijzonder tot de CDA politici J. eind liggen. We moeten voorko- van Houwelingen (staatssecreta- men dat er twee klassen komen ris defensie) en de kamerleden zoals we in de z.g.n. dertiger ja- mr. J. Buikema te Hengelo en ren hadden. Voor mensen die dr. S. Faber te Hardegarijp. behoren tot de echte minima is In een kort openingswoord zei de uiterste grens bereikt. Hilverda het jaar 1984 is niet Buikema: Chr. politiek moet het jaar van Big Brother uit Ge- altijd actueel zijn. Een program orges Orwell beroemde boek van uitgangspunten is op zich maar ook voor '84 geldt Anno goed maar het is van belang Domini: het jaar van de Heer! hoe dit in de praktijk wordt ver- Vanuit dit perspectief zullen taald! Met z'n allen dragen naar we ons met elkaar moeten be- draagkracht en aan solidariteit zinnen op de maatschappelijke opnieuw gestalte geven en met en politieke problemen die om elkaar de gevolgen dragen van een oplossing vragen. Voor het het tekort aan werk en de grote CDA is '84 het jaar van de werkeloosheid waarmee we nog waarheid. Met de rapporten van jaren geconfronteerd blijven. De „Verzorgingsstaat tot verzor- kerk moet dienstbaar zijn aan politici van gedachten te wisse len. De heer W. Bunt te Rijssen leidde de algemene discussie. De heer Hilverda sprak een woord van dank tot allen die aan het welslagen van de avond mee werkten en overhandigde aan de sprekers een attentie, 't Lukt niet zo makkelijk om 3 promi nenten uit de partij aan één ta fel te krijgen en deze bijeen komst in Holten mag dan ook uniek worden genoemd. Het doel van het Chr. Demo cratisch Beraad, zo besloot hij, is beslist niet om een party te vormen binnen het CDA doch om het evangelie meer gestalte te geven binnen onze partij. De bijeenkomst werd door mevr. G. G. Berg-Laninga na het lezen van Mattheüs 5: 13-16 besloten met het gebed van Fransiscus van Assisi. Tijdens een gezellige avond in de bovenzaal van cafe-rest. „Vosman" heeft de heer G. Kers afscheid genomen van „Holtens Nieuwsblad". Hij was van 1964 tot medio 1983 penningmeester van de „Stichting Holtens Nieuwsblad" en heeft evenals zijn vrouw, die van 1964-1977 de administratie verzorgde, de be langen van Holtens Nieuwsblad Wanneer u elders in Holtens Nieuwsblad een advertentie heeft gelezen van de Scholenge meenschap Holten, waarin u at tent werd gemaakt op het „Open huis" voor belangstellen den op vrijdag 3 februari, 's avonds tussen 19.00 uur en 21.30 uur, dan kunt u in lokaal C-9 informatie krijgen over het dag-avondonderwijs voor vol wassenen. in Holten. De col lega's van dit type onderwijs zullen aanwezig zijn om u over de verschillende mogelijkheden van deze vorm van onderwijs in te lichten. op uitnemende wijze behartigd. De voorzitter van het Stichtings bestuur de heer J. Wiggers bracht hem hiervoor dank en bood als blijk van waardering en herinnering het prachtige hondenfotoboek van Rien Poort vliet aan. Ter gelegenheid van zijn 15-jarig jubileum in 1979 werd hem een nieuwe fiets aan geboden. Aan mevr. Kers-Lam- mers werden bloemen aangebo den. De heer Kers dankte, mede namens zijn vrouw, met een kort woord voor de ontvangen attenties en de waarderende woorden en hij wenste Holtens Nieuwsblad, waarvoor ze altijd met plezier hebben gewerkt, een goede toekomst. In het Trefpunt hielden de le den van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen van het buurtschap Espelo maandag hun maandelijkse bijeenkomst. Presidente mevrouw Blankena opende zoals gebruikelijk de bijeenkomst en verwelkomde in het bijzonder de leden van de Volksdansgroep uit Holten. Mevrouw Reilink las eerst in dialect het jaarverslag voor en elf leden kregen voor hun trouw vergaderbezoek een presentie aangeboden. Daarna kwam de Volksdansgroep in aktie en wer den verschillende dansen gede monstreerd onder andere uit Amerika, Frankrijk en een Twentse dans werden voor het voetlicht gebracht. Na deze de monstratie konden de damens uit Espelo zelf proberen zich de kunst van het Volksdansen ei gen te maken. Donderdag 26 januari: 19.45 uur Eigen avond H.V.G. „Ora et La- bora" in „De Kandelaar"; 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten Chr. Plattelandsbond in „De Kandelaar". Zaterdag 28 januari: 9.30-16.00 uur Jaarlijkse springwedstrijden met pony's en paarden in ma nege T. Beldman, Markeloseweg. Zondag 29 januari: 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wip- pert" (zie adv.); 19.30 uur Dan sen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). Maandag 30 januari: 20.00 uur Bijeenkomst „Snijmaiskem-Hol- ten" en alle belangstellenden in maisteelt in café-rest. „Vosman" (zie adv.). Dinsdag 31 januari: 20.00 uur Bijeenkomst leden afd. Holten EHBO in zaal „Vosman". De avond zal worden verzorgd door het Brandwondencentrum te Be verwijk. Donderdag 2 februari: 19.45 uur Ledenvergadering Veren, voor Prot. Chr. Onderwijs te Holten in school „Het Kompas", Hoffe- straat. Vrijdag 3 februari: 20.00 uur Derde klaverjaswedstrijd comp. '83/84 ZW „Blauw Wit" in club huis „Meermanskamp" (zie ber.). Zondag 5 februari: 11.3Ö uur Koffieconcert aula Scholenge meenschap (zie ber.). Maandag 6 februari: 20.00 uur Vergadering i.v.m. organisatie „Straatvoetbaltoemooi '84" in clubhuis „Blauw Wit" (zie be richt). Dinsdag 7 februari: 13.15 uur Voorlichtingsmiddag voor land bouwers in café-rest. „Boode" te Bathmen (zie bericht). Woensdag 22 februari: Platte landsvrouwen Dijkerhoek naar brandwondencentrum Beverwijk. Zondag 29 januari aanstaande wordt er in de Hervormde Kerk weer een Open Deur bijeen komst gehouden, met als spre ker de evangelisatiepredikant ds. H. Olde uit Zwolle. Hij zal spre ken over het thema „1984-Leven en Overleven". De gospelgroep „New Future", uit Deventer ver leent hun medewerking aan deze bijeenkomst. De bijeenkomst be gint om 19.15 uur en een ieder is van harte welkom. gingsmaatschappij" worden fij nen uitgezet voor de koers van de partij in de komende jaren. We willen ons inzetten voor een beleid dat christelijk mag heten in woord èn daad. En dat bin nen het CDA! Chr. politiek in de jaren tachtig de samenleving en moet mee doen om de spiraal van de be wapeningswedloop om te buigen. Met betrekking tot de kernbe wapening zei Faber dat staatsse cretaris Jan van Houwelingen het nooit voor zijn politieke ver antwoording kan nemen wan- neer er kernwapens in Neder- De forumleden Van Houwelm- land worden geplaatet, Een heel oma o-at,o« belangrjjjc deej van CDA-kiezers is tegen het plaatsen van raket ten. Ook president Lubbers spant zich in om in ons land plaatsing te voorkomen en heeft gen, Faber en Buikema gaven hierna in kort bestek hun visie _o.m. over Chr. sociale politiek, relatie kerk en politiek, de rol en de plaats van de overheid, ontwikkelingssamenwerking en vrede en veiligheid. De politiek schijnt volgens Van Houwelingen beheerst te worden door economische pro blemen. De Christelijke politiek moet iets idealistisch hebben zo dat men er perspectief in ziet. Chr. politiek, zo zei Faber, wil Ned. herv. kerk: 10.30 uur ds. R. Visser (Heilige Doop) Uitgangs- coll. Inwendige zending; 19.15 uur Open Deurbijeenkomst. Voorganger ds. H. Olde, evang. predikant te Zwolle. Medewer king: Gospelgroep „New Fu- tura", Deventer. 10.30 uur oppasdienst: Joke Vo- gely en Frieda van Zon. Geref. kerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. Oppedijk van Ommen. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor ren te en aflossing. Kinderaevendienst klas 3 en 4 o.l.v. mevr. Stam-Slotboom. Oppasdienst: mevr. We- link-Stam, mevr. Stobbe-Akker mans, mevr. Lubberdink-Assink (res.), Ans Aanstoot en Dianne Bosschers. R.K. kerk: 9.15 uur Heilige Mis in Ned. herv. kerk. Dijkerhoek 10.00 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscoll. Inwendige zending. Okkenbroek 10.00 uur ds. G. Bouman. Uitgangscoll. kerkvoogdij. dit bij z'n bezoek aan Amerika duidelijk laten weten. Van Houwelingen ontkende noch bevestigde de rechtmatig heid van het standpunt van Fa ber. We dragen allemaal verant woordelijkheid en de politieke opdracht voor alle CDA-ers is het aantal kernwapens terug te dringen. Het zouden verloren ja ren zijn wanneer dit kabinet aan het eind van de rit zou moeten constateren dat het aantal kern wapens niet is teruggedrongen. In de kerk en in de partij moe ten we elkaar blijven steunen bij het zoeken naar een oplos sing waarin een meerderheid van ons volk zich kan vinden. Om oorlog te voorkomen heb je een instrument nodig dat i.v.m. de veiligheid wat te betekenen heeft. Een oorlog zoals we die in de jaren veertig hebben gehad mag nooit weer voorkomen. Er werden n.a.v. de korte in leidingen aan de forumleden een groot aantal vragen gesteld en ook werd gebruik gemaakt van de gelegenheid om met de heren Dit weekend staan er twee totaal verschillende films op het programma: Ten eerste „I never promised you a Rosegarden" en ten tweede „de Boezemvriend". „I never promised you a Rose- garden" is zoals men dat in de filmwereld noemt, een discussie film. De psychologie speelt in deze film de hoofdrol. De 16-ja- rige Deborah leeft in een eigen fantasiewereld. Een wereld die zich fel afeet tegen de maat schappij waarin zij door haar di- rekte omgeving geacht wordt zich te kunnen handhaven. Na een poging tot zelfmoord bren gen haar ouders haar naar een psychiatrische kliniek. Ze komt onder behandeling van de vrou welijk arts Dr. Fried. Tijdens hun eerste gesprek onthult De borah per ongeluk het bestaan van haar geheime fantasiewereld en gekweld door deze „fout" probeert zij diezelfde nacht op nieuw zelfinoord te plegen. Ze komt bij op afd. D, de afdeling voor zwaargestoorden. Tijdens haar gedwongen verblijf groeit er een vertrouwensrelatie tussen het meisje en Dr. Fried. Het is fascinerend te zien hoe Deborah onder begeleiding van Dr. Fried gaat begrijpen dat de fantasie wereld, die haar kwelt haar ei gen schepping is en dat zij zich De komende twee jaar zal Ge meentewerken fasegewijs de po pulieren langs de Broekweg en de Doorlopende Dijk gaan kap pen. De bomen die zo'n 10 jaar geleden in het kader van de ruilverkaveling Holten-Markelo zijn geplant blijken namelijk met hun wortels de verharde weg op te breken. Dit euvel, dat vooral na de afgelopen droge zo mer merkbaar werd, is ook de gemeente Markelo overkomen met de aanplant van populieren. In overleg met de Ruilverkave lingscommissie Holten-Markelo is nu besloten om de populieren te vervangen door wilgen en ie pen. Om de kaalslag zo beperkt mogelijk te houden zal er in fa sen worden gewerkt. Over 2 jaar moeten alle populieren vervan gen zijn. De in Amerika geboren Cyn thia Wilson zal op 5 februari a.s. een koffiekoncert geven in de Aula van de Scholengemeen schap Holten. Cynthia Wilson is gehuwd met de Clavecimbelbouwer Jo hannes Steenbeek. Zij is lid van twee Barokensembles en treedt ook regelmatig als soliste op. Zij bespeelt spinet en clave- cimbels. Het koncert begint weer om half twaalf, maar vanaf 11.00 uur is de zaal open. Einde één uur. Toegangsprijs inklusief een kopje koffie f5,-. Kinderen tot en met 14 jaar en C. J. P. kaarthouders f3,-. Er is een gratis kindercrèche. Voorver koop van de kaarten bij de V.V.V., 't Paalhuus en de Ra- bo-Bank Holten. ■immuun Ook in het Beukenlaantje is er werk aan de winkel voor Ge meentewerken. De drie beuken die vorig jaar ziek bleken te zijn, zyn nu geheel afgestorven en zullen moeten worden ge kapt, Daarvoor in de plaats ko men drie nieuwe beuken. hiervan moet bevrijden om weer in de gewone wereld te kunnen leven. Het verhaal is schitterend verfilmd door regisseur Anthony Page. U kunt hem vrijdag 27 ja nuari om 2.30 in J. S. de Schure bekijken. Zondag 29 januari is het weer eens de beurt aan André van Duin. Hij speelt in „de Boezem vriend" de rondreizende kiezen trekker Fred van der Zee, zich noemdend „Professor Pasdu- pain". Hoewel Fred bepaald niet #^nt*cnc in pijnloos te werk gaat, verlost hij v>uiaua 111 uiteindelijk toch Napoleon van zijn kiespijn en wordt daardoor de boezemvriend van de keizer. Dus zondag om 14.30 uur weer zo'n dol dwaas avontuur van André van Duin in J. S. „de Schure". Arts: J. F. Sijtsema, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uur: 11.00 en 16.00 uur. Dokter W. R. van Couwelaar is met vakantie tot en met 29 jan. Wijkverpleging Dienst 26/1-2/2: J. Roelvink, Deventer, tel. 05700- T\„ Kruidentuin" 21089 b-S-e- 22700. U kunt de mUlUCllLUlll wijkverpleegkundige in ieder ge- De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Bathmen, Diepenveen en Holten organiseert op dinsdagmiddag 7 februari om 13.15 uur in café-rest. „Boode" te Bathmen een „Voorlichtingsmiddag". Op deze bijeenkomst zal ing. L. Rompelberg, medewerker aan het Proefstation voor de Rundveehouderij te Lelystad een inleiding houden over het onderwerp „Graslandexploitatie in bedrijfsver- voor de band". De verschillende bewijdingssystemen en de voederwinning zullen Nieuw Heetcn zaterdag 19.00 hierbij aan de orde komen. Na de inleiding is er ruime gelegenheid uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. tot het stellen van vragen. Op vrijdag 3 februari 's avonds van 19.00 uur tot 21.45 uur zullen de Scholengemeen schap Holten en de Scholenge meenschap De Marke in de ge bouwen van de Scholengemeen schap Holten gezamenlijk een informatieavond over het voort gezet onderwijs in Holten verzor gen. De avond is bedoeld voor de ouders van nieuwe leerlingen. Maandagmiddag 12 maart, be gint de cursus „De Kruiden tuin". U leert dan hoe u kruiden moet kweken en verzorgen in en om het huis. De andere lessen zijn op 26 maart en 9 april. De vierde les staat nog niet vast omdat men dan een kruidentuin gaat bezichtigen. De cursus wordt gegeven in het Paalhuus van 13.30 uur tot 16.00 uur on der leiding van mevr. P. v.d. Stadt. Deze vier lessen kosten f27.50. Heeft u belangstelling, geef u dan op bij het Paalhuus (tel. 27 55). Er zijn nog maar een paar plaatsen vrij. val bereiken 's morgens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483- 14 36. Spreekuur wijkverpleeg kundige elke werkdag van 13.30— 14.30 uur tevens afhalen en te rugbezorgen van magazijnartike- lén. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tanfiarts: T. van Noort, Scher- penzeelseweg 13, Goor, tel. 05470-53 17; spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenburg, Diessenplasstraat 5, tel. 05483- 15 15. Fysiotherapie: aUe werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatsch. Dienstverl. Midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuur maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 1 35 53. Open bejaardenwerk: inlichtin gen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen Consultatiebureau: elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Gem. Energiebedrijf: storing elektriciteits-, gasvoorziening, tel. 18 14. Politie: tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3