Goede prestaties van BCH-jeugd Hockeyclubhuis officieusin ge vruik genomen TWEEDE TEAM TTV HOLTEN KAMPIOEN MiMTOMiTT Eerste plaats ZC Twenhaarsveld Sporthal 't Mossink Kerst Zaalvoetbal toernooi 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD volleybalvep. Zaalvoetbal S.V. Holten holteen DONDERDAG 22 DECEMBER 1983. 7 Mi» Op zaterdag 17 december vertrokken vier jongens van BCH on der begeleiding naar Didam, om aldaar deel te nemen aan dc Distrikts Jeugd Kampioenschappen. De deelnemers waren: Pietei Aarsen, John Jacobs, Jan Erik Jansen en Arjan Kramer. Er werd op leeftijd en in poules gespeeld. Pieter moest twee wedstrijden spelen, waarvan hij er één won en de ander verloor. Arjan ver loor helaas beide wedstrijden. Jan Erik en John hadden het mak keiijker, daar hun respectieve tegenstanders in de eerste ronde niet kwamen opdagen, zodat zij geplaatst werden voor de vol gende dag. Jan Erik en Arjan hadden ook ingeschreven voor hel herendubbel, doch ook daar waren de tegenstanders te sterk. Middeleeuwse taferelen tijdens hard krijgt de sleutel overhan- de „officieuze" opening van het digd! hockey clubhuis. Voorzitter Rein- In de achtste finale ging Jan Erik uiteindelijk ook ten onder, zodat John als enige doorging; de partij in de kwartfinale werd eveneens vrij gemakkelijk door John gewonnen. De halve finale was een zeer spannende wed strijd, die tenslotte in drie ga mes door John gewonnen werd. Hij schakelde met deze overwin ning zijn tegenstander, die al enkele jaren achtereen de eerste plaats opeiste, uit. De finale ten slotte was een zeer spannende aangelegenheid, die in drie ga mes gespeeld werd. Helaas liep John in de derde game een spierblessure op; mede daardoor moest hij de partij verloren ge ven en eindigde hij op een zeer verdiende tweede plaats van dit toch sterk bezette toernooi. Ook in het herendubbel was John, met zijn partner van ZBC uit Zwolle, succesvol. Zij speel den zeer sterk, zodat zij ook daar in de finale terecht kwa men. Tenslotte was ook hier de tweede prijs hun deel. John, proficiat en voor de anderen: volgende keer (nog) meer succes! Het gemengde-dubbel van Jen ny en Eddie liep weer als de spreekwoordelijke trein, zodat opnieuw een punt voor Holten bijgeschreven kon worden. Zelfs de mix-partij van Dinie en Ger- rit werd op wonderbaarlijke wij ze gewonnen. Met dat al waren alle partijen door Holten gewon nen en kon men met een ver diende 8-0 overwinning de thuis reis aanvaarden. BCH 2 - En Blok 4. De laatste wedstrijd voor de winterpauze werd gespeeld tegen En Blok 4 uit Ommen. Om acht uur begon Ton ten Broeke aan zijn enkel partij, die hij zonder al te veel problemen wist te winnen. Ook de andere enkelpartijen werden in winst omgezet, al had Jet de Beus er drie games voor nodig. Het beloofde een vrij gemakke lijke overwinning te worden, maar dat kun je pas aan het einde van de avon avond Het eerste gemengde dubbel duurde 3 games, waarvan de derde met verlenging. De overwinning was wel voor En Blok. De tweede mix vergde twee games, beiden met verlenging, maar weer mis vor voor Holtenaren. Het dames- dubbel moest de beslissing bren gen, daar het herendubbel even eens verloren werd; weliswaar in 3 games maar toch... Gelukkig wisten Sonja de Roos en de al eerder genoemde Jet het ontbre kende punt binnen te halen, zo dat de einduitslag 5-3 voor Hol ten was. Diepenveen 3 - BCH 3. Belofte maakt schuld, moet het derde team gedacht hebben, toen zij naar Diepenveen vertrokken. Zij sloot de eerste helft van de competitie tenminste af met een mooie overwinning. Ria Groene- veld, Heike v. 't Holt en Jan Ja cobs wonnen hun enkelpartij, terwijl Theo Nieuwveld deze keer geen greep op zijn tegen stander kon krijgen. Eindelijk dan ook winst voor het eerste gemengde-dubbel van Heike en Jan. Ook het damesdubbel werd een overwinning voor Holten. De rendubbel gingen naar Diepen veen. Eindstand dus 3-5 voor BCH 3. Op de thuisreis was de algemene stemming dan ook: „Dat geeft de burger weer moed". BCH 4- Deventer 8 en En Blok 6 - BCH 4. Twee keer kwam het vierde team deze week tussen de fijnen en zowel tegen Deventer als tegen En Blok 6 werd een 6-2 overwinning behaald. Tegen Deventer was, evenals tegen En Blok, de stand na de enkelsplen 3-1, want zowel Sijtze Meinsma (2x), als Harry Dul en Hans Zuethoff wonnen hun enkelspel. De dames Ans Jacobs en Tiny v.d. Runstraat verloren hun enkel, terwijl Gea Beldman ook twee keer won. Zowel tegen Deventer als tegen En Blok werden de gemengde dubbels gewonnen. Typerend is wel, dat in alle twee de wedstrij den de damesdubbel verloren ging. en dat het herendubbel steeds werd gewonnen. Na dit drukke weekje en dit misschien enigszins verwarrende 2-wedstrij- den verslag staat het vierde team nog immer ongeslagen bo venaan. Witte Veder 3 - BCH 5. Opge wekt trok het viertal van BCH 5 naar Vroomshoop. Ook Bert Postma was na langdurig ge blesseerd te zijn geweest, weer van partij. Witte Veder 3 stond op de ranglijst nog onder BCH 5 en er zat dus na lange tijd misschien weer een winstje in. punten van het gemengde dub- ^at kwam het vijfde bedrogen bel van Ria en Theo en het he- Wat heet officieus, want het zag er dusdanig professioneel uit, tijdens de eerste inwijding van het zelf gebouwde clubhuis van dé Hockeyclub Holten, dat nauwelijks sprake was van een niet officiële gebeurtenis zaterdag de zeventiende december. Het buitengebeuren trok de speciale aandacht, want dit bleek een bijna Middeleeuws spektakel in de vorm van drie maagden, uitgebeeld door Natasha van Wijk, Elsbeth Kooy en Catelijn de Reuver. Zij overhandigden de sleutel" van het clubhuis, begeleid door muziek uit de selectie liederen van Carmina Bur ana, gecom poneerd door Caral Orff. Vuurwerk, „mist" en lichtbeel den omlijstten het geheel. En toen snel naar binnen want ook, of misschien wel juist de wereld lijke maagden leken het koud te krijgen. Binnen rondom het haardvuur was het prima toeven in een gezellig ingericht club huis. „Sfeer viert hier de boven toon", zoals voorzitter John De jaarlijkse zaalvoetbal hap pening op 2e Kerstdag kent ook dit jaar een groter deelname. Zo'n 80 sportmensen (seniorenle den van de s.v. Holten) worden 's morgens om half negen ver wacht in sporthal 't Mors ink, waar om kwart voor negen een bekende Holtenaar (wie, dat blijft nog een verrassing) de af trap zal verrichten voor de eerst wedstrijd. Volgens een poulesys teem zal rond de klok van enen de finale gespeeld worden. Er wordt een grote publieke be langstelling verwacht, want de verloting alleen al maakt de gang naar de sporthal meer dan waard. De spelers dienen een extra wit shirt mee te nemen. Reinhard terecht opmerkte. Hij bedankte leden en ook ouders van leden voor hun fantastische inzet de afgelopen drie maanden bij de totstandkoming van een dergelijk prima resultaat. Ka- dootjes waren er ook en wel in de vorm van een wijnrank (een goed idee voor de toekomst), een „echte" zwijnenkop, die noodde tot aaien en een collage gemaakt door meisjes D. Het „officieuze" feest duurde tot in. de late uurtjes. Zaterdag 7 januari volgt de of ficiële opening in de vorm van een receptie. De Tafeltennisvereniging Hol ten heeft het najaarsseizoen kunnen afsluiten met een kam pioenschap van het tweede team. Verantwoordelijk daar voor waren Arjan Hakkert, Ge rard Overvelde en Wijnand Falk die met 18 punten uit 10 wedstrijden de concurrentie weinig kans lieten. De laatste wedstrijd tegen MTC 3 was voor Holten zelfs niet meer van belang. Invaller Willem Gütüch verloor zijn drie partijen, Falk en Overvelde won nen en ook het dubbel Valk-Overvelde eiste de overwin ning voor Holten op. voor de week van 24 december 1983 tot en met 30 december 1983 Zaterdag: 8.30-12.00 Blauw Wit 12.00-15.00 s.v. Holten, afd. voetbal 15.00-17.00 Blauw Wit gesloten vanaf 18.00 uur Zondag: gehele dag gesloten Maandag: 8.00-15.00 s.v. Holten, afd. voetbal Dinsdag: 8.00-17.00 O.P.C. pupillentoemooi 17.00-22.30 Mintonette 22.30-23.30 Blauw Wit 19.00-21.00 instruktielokaal: s.v. Holten, afd. schaken Woensdag: 8.00-17.00 O.P.C. pupillentoemooi 17.00-18.30 hockeyclub Holten 18.30-23.00 Badmintonclub Holten Donderdag: 11.30-16.30 Blauw Wit 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.00 s.v. Holten, All Stars Vrijdag: 12.00-16.00 s.v. Mariënheem 16.00-18.30 hockeyclub Holten 18.30-22.30 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 16 66 toe stel 25), en indien mogelijk tussen 9.00- en 12.00 uur. Ht eerste team van de TTV Holten speelde moeizaam gelijk tegen Olst I. Wijnand Falk liet het als invaller afweten, maar Fred Hulleman (de laatste tijd in een prima vorm) en Nico Falk wonnen respectievelijk 3 en 2 partijen, maar in het dubbel gingen zij tenonder na een span nende strijd. Door deze punten- deling eindigde het eerste team als tweede in haar afdeling. Ook TTV Holten 3 werd twee de, alweer voor de derde achter eenvolgende keer. De laatste wedstrijd tegen Uilennest 2 werd duidelijk met 8-2 gewonnen waardoor de tegenstander degra deerde. Voor de Holtense punten zorgde J. Nikkels (3x), R. Hulle man (3x) en H. Hendriks (2x). Holten 4 eindigde troosteloos onderaan en kon ook de laatste wedstrijd tegen Trias 22 niet in winst omzetten (3-7). De punten kwamen van J. Klunder, C. Zuurveld en H. Joostink-C. Zuurveld in het dubbelspel. Holten 5 tenslotte was kans loos tegen DSC 3 (0-10). Dit jon ge team, aangevuld met enige routine van G. Beldman ein digde in de middenmoot. Een goed resultaat gezien het feit dat H. Rensen R. van de Meer en R. Vos voor het eerst in de seniorencompetitie meespeelden. Resultaten distrikts-competi- tie. De laatste wedstrijden van de eerste helft van de competi tie waren voor BCH redelijk succesvol. Alleen het vijfde team maakte een misstap door onno dig van Witte Veder te verliezen. Alle andere teams wisten hun wedstrijd te winnen of tenminste gelijk te spelen. En Blok 3 - BCH 1 De intrede in de zaal geschiedde met een feestelijk tintje: de heren droe gen nl. witte anjers, zogenaamd n.a.v. de periode-titel die was binnengehaald. Geïnspireerd door de witte anjers begonnen de heren Eddie Willemink, nog steeds in het Kawasaki-shirt rondlopend, en Gerrit de Roos aan hun enkelspelen, die beiden in winst werden omgezet. Bij de dames Jenny Scholman en Dinie Wegstapel gebeurde hetzelfde, al had Jenny in het begin wat moeite om in het spel te komen. De dubbels, zowel bij de dames als bij de heren, werden gewon nen, zij het hier en daar met een beetje nonchalance. Mintonette 1-Rivo 2 (heren): 3-0 Uit het Mintonette kookhoek. Recept voor een overwinning (vooral rond de Kerst maken) Ingrediënten: 6 8 spelers of speelsters naar kwaliteit uitge zocht, 1 ronde bal van echt leer, één eetlepel geluk, één paar stalen zenuwen (liefst ijskoud), enkele zweetdruppels (het liefst mèt zout, anders toevoegen), enkele liters water, een afgemeten hoeveel heid speelveld, één net en 360 kg Rivo. Ga als volgt te werk: Doe de spelers, de bal en het net in de afgemeten en afgestre ken hoeveelheid speelveld. Ver deel eerlijk. Laat de spelers langzaam draaien, zonder dat echter de bal od de grond komt. Na drie keer de bal uit het speelveld halen en hard op de grond gooien. Mocht dit door de verhitte situatie dreigen mis te gaan, dan enkele druppels zweet èn de stalen zenuwen toe voegen. Ook de spelers af en toe met water besprenkelen. Het ge hele procédé 15x herhalen. Dan het geheel in een andere afge- Zaterdag 17 december nam zwemciub Twenhaarsveld deel aan recreatieve zwemwedstrij den voor niet-startvergunning- houders om de Tijenraantrofee die plaatsvonden in Raalte. Twenhaarsveld behaalde de eer ste plaats. Einduitslag: 1TwenhaarsveldHolten, 2. Oostdob- bers-Raalte, 3. Olde Vechte-Ommen, 4. Zandstu- ve-Vroomshoop. Individuele uitslagen: 50 m. schoolslag meisjes boven 14 jaar: Erna Veldwijk 43.5, Irma Arfman 45.0. 50 m- schoolslag jongens boven 14 jaar: Erik Bekkernens 40.1. Anton Aarsen 42.1. 50 m. schoolslag meisjes onder 14 jaar: Thea Kemper 45.9, Herma Oolbekkink 49.0. 50 m. schoolslag jongens onder 14 jaar: Coenraad Lichtenberg 48.7, André Kers 48.8. 50 m schoolslag meisjes onder 12 jaar: Oolbek kink 26.2 Oolbekkink46J2, Rieneke Stukker 47.0. 50 m. schoolslag jongens onder 12 jaar: Henry Rensen 59.1, Arjan Vros 46.4. meisjes onder 10 Jaar: Ingrid Bertien 25 m. schoolslag meisjes onder 8 )t Stukker 26.7. Anita Schuppert 29.6. 25 m. schoolslag jongens onder 8 Pinkert 25.9, Martin Podt 28.6. 50 m. rugslag meisjes boven 14 jaar: Irma Arfman 39.0, Margreet Veldman 44.6. 50 m. rugslag jongens boven 14 jaar: Wim Mooi- weer 37.3, Erik Bekkernens 35.8. 50 m. rugslag meisjes onder 14 jaar: Johanna Paalman 43.3. 50 m. rugslag jongens onder 14 jaar: Gerhard Rensen 45.1, Andre Kers 49.7. 50 m. rugslag meisjes onder 12 jaar: Bianca Rou- wenhorst 44.9, Inge Kerkdijk 49.2 50 m. rugslag jongens onder 12 man 50.7. Arjan Bart Brink- 25 m. rugslag jongens onder 10 jaar: Henk Jan Beltman 27.9. John Moeliker 32.1. 25 m. rugslag meisjes onder 8 jaar: Bertien Stukker 23.6. 25 m. rugslag jongens onder 8 jaar: Martin Podt 39.6. 50 m. vrije slag meisjes boven 14 jaar: Erna Veldwijk 34.4., Margreet Veldman 39.2. 50 m. vrije slag jongens boven 14 jaar: Wim Mooiweer 29.3, Anton Aarsen 31.9. 50 m. vrije slag meisjes onder 14 jaar: Agnes Tulier 39.6, Herma Oolbekkink 39.6. 50 m. vrije slag jongens onder 14 jaar: Arjan Vros 35.7, Coenraad Ligtenberg 34.6. 50 m. vrije slag meisjes onder 12 jaar: Bianca Rouwenhorst 38.0. Rieneke Stukker 37.1. 50 m. vrije slag jongens onder 12 jaar: Henry Rensen 49.3, Erik Huzen 49.5. 25 m. vrije slag meisjes onder 10 jaar: Annemarie v.d. Maat 18.9, Cindy Denekamp 22.6. 25 m. vrije slag jongens onder 10 jaar: Henk Jan Beltman 22.8, John Moeliker 27.3. 25 m. vrije slag meisjes onder 8 jaar: Anite Schu- pert 23.1. 25 m. vrije sleg jongens oi 31.3. 4x25 m. vrije slag estafette 2 j/2 m. onder 10 ja Rudy Vrugteveen, Dennis Schreurs, Jose Meu man, Ingrid Steenbergen 1.22.1.6x50 m. vrije sl estafette 3 j./3 m. onder 14 jaar: Thea Kemf Agnes Tuller. Johanna Paalman, Gerhard Rensi Coenraad Ligtenberg, Gerald Jansen. 3.43.1. meten hoeveelheid speelveld overdoen. Het gehele bovens taande procédé herhalen, terwijl u Rivo in hun eigen sop laat gaar koken (ovenstand 10-6-9). Daama het geheel nög een keer overdoen en voor de derde keer het geheel zoals bovenstaand behandelen. Giet op het laatst de eetlepel geluk erbij! Als het geheel klaar is kunt u er volop van genieten. Serveer ema een kroket en drink er een biertje na. Speel smakelijk! JAMS Mintonette 1-Rivo (dames): 2-2. Er valt eigenlijk weinig te schrijven over deze wedstrijd. Wij speelden erg slordig en de tegenpartij profiteerde ervan. We keken dus snel tegen een grote achterstand aan. De time-out van Frans hielp ook niet meer. We verloren de set met 3-15. De tweede set ging net zoals de eerste, er werd slecht gespeeld. We wisten wel dat we slordig speelden, maar het werd er niet beter op. We verloren de set met 8-15. In de derde set ging het veel beter. Er werd beter ge speeld en het publiek zag het ook zitten en moedigde ons uit alle macht aan (bedankt!). Waar wfi de eerste en tweede set last van hadden sloeg over op de te genpartij. Zij gingen nu slordig spelen en wij profiteerden ervan. Iedereen zag het weer zitten en wij wonnen de set met 15-4. Door deze setwinst wilden we ei genlijk wel meer, nl. één wed- strfidpunt. Deze vierde set ging in het begin gelijk op. Wfi wa- uit. Het zat dan ook wel wat te gen. Reijer Dorresteijn kreeg last van zijn rechterarm en ook Bert Postma was nog niet in zijn oude doen. Gerrie Oolbek kink had nogal wat moeite met haar services. Alleen Dinie v.d. Vreede maakte er nog iets van en had dan ook het belangrijk ste aandeel in beide tegenpun- ten die Holten wist te scoren. SAS 6 - BCH 6. Voor de be langrijke wedstrijd tegen me de-titelkandidaat SAS 6 uit De venter, ging het viertal van het zesde team met trillende knie tjes naar Deventer. Daar zowel SAS als BCH tot nu toe alles gewonnen hadden, zou het wel eens heel spannend kunnen wor den. En dat werd het ook. John Jacobs en Hermanna Krikkink wonnen hun enkelpartij, maar Chris Gemaat en Pieter Aarsen moesten na een spannende par tij het punt aan hun tegenstan ders laten. Van de gemengde dubbels werd er één gewonnen en de andere verloren. Helaas ging ook het herendubbel verlo ren, zodat de dames de op dracht hadden dat laatste pun tje binnen te halen in hun dub bel om zodoende nog een gelijk spel te behalen. En dat is ze ge lukt, zodat ze alle vier, maar ook nog een vfifde, 's nachts lekker konden slapen! Met dit gelijke spel blijft BCH 6 nog steeds aan de leiding van hun klasse. Op 27, 28 en 29 december wordt weer het jaarlijks terugke rend O.P.C. Kerst Zaalvoetbal- toernooi gehouden in de rpor thallen te Rijssen, Nfiverdux en Holten, voor de pupillen uit de regio Nijverdal. In dit toernooi gaan, 126 teams dat is zo'n 1400 jongens van 6 tot 12 jaar in ver schillende poules tegen elkaar zaalvoetballen. Het O.P.C. be stuur hoopt dat het leuke, spor tieve dagen worden voor de pu pillen. Ook ouders zijn van har- te welkom, om te kijken naar ren er op gebrand de set te win- het spel van hun zoons, nen. Het publiek schreeuwde »r 8 jaar: Arno Knapen lilt. HOLTEN Waterpolo De Holtense Tafeltennisvereniging organiseert op zaterdag 14 januari van het volgende jaar weer haar jaarlijkse recreantentoer- nooi. Men kan zich laten inschrijven voor zowel het enkel- als het dubbelspel. Het toernooi wordt gehouden in de sporthal 't Mos sink en begint 's morgens om half tien. Inschrijven kan al vanaf nu en wel bij N. Valk, Köllingserf 65, telefoonnummer 14 13 of bij H. Hendriks, Noordenbergstraat 5, telefoonnummer 23 51. De uiter lijke inschrijvingsdatum is 8 januari '84. Ook op zaterdag speelden de waterpoloteams een oefenwed strijd in het overdekte bad te Markelo tegen de Whee uit Goor. Het herenteam won met 3-2 door doelpunten van Ernst v.d. Ende, Wim Boode en Anton Aarsen. Het damesteam leed een ne derlaag met 1-11, met een doel punt van Johanna Paalman. ons vooruit. Uiteindelijk wonnen we de set met 15-7. Zo werd de ze wedstrijd toch nog 2-2. Het puntentotaal was ook nog gelijk, nl. 41-41. Nog maar enkele nachtjes sla pen en dan zijn ze er weer... De Mintonette Oliebollen! Du- s... nu niet meer eten en vas ten tot a.s. woensdagavond. Want dan komen ze langs, met die heerlijke, originele en alle maal verschillende oliebollen. En denk om uw vingerswant u zult ze er bijna ook bij opeten! Tot woensdagavond! En denk er om: beter één oliebol in de mond, dan 6 aan uw neus voor bij. Denkt u aan de opgave aan het recreanten volleybaltour- nooiü Voor dinsdag a.s. bij dhr. K. Jol, tel. 26 95. DOOOOEE- EENHÜ Pupillen van S.V. Holten hier is het programma. Holten Dl woensdag 28 dec. te Holten aanwezig zijn 10.30 uur Holten D2 woensdag 28 dec. te Rijssen vert. Meemanskamp 13.30 uur Holten D3 woensdag 28 dec. te Holten aanwezig zijn 7.30 uur. Holten El dinsdag 27 dec. te Holten aanwezig zijn 7.30 uur Holten E2 dinsdag 27 dec. te Holten aanwezig zijn 13.30 uur Holten E3 dinsdag 27 dec. te Holten aanwezig zijn 8.15 uur Holten E4 woensdag 28 dec. te Holten aanwezig zijn 11.00 uur. Holten F1 dinsdag 27 dec. te Holten aanwezig zijn 10.30 uur Holten F2 donderdag 29 dec. te Nijverdal vert. Meermanskamp 10.45 uur Holten F3 dinsdag 27 dec. te Holten aanwezig zfin 11.00 uur. Kijk verder in het kastje bij Sporthuis Beltman.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7