Fusie Industrie en Voedingsbond gemeente holten Vrienden van Hartstichting Ledenvergadering Holten In Holten Scholengemeenschap op de bres voor kansarmen in Haïti Volop Kerstvermaak bij de Stichting VERGISSING OP KERSTMIS 1 Teleurstelling? TRUUS VAN DE SPORTHAL BOKAAL HOLTENS NIEUWSBLAD W- Zaalvoetbal - ONDERDAG 22 DECEMBER 1983- In restaurant „Vosman" kwamen de leden van de afd. Industriebond CNV en de afd. Voe dingsbond CNV in vergadering bijeen onder leiding van de heer Henk Koster te Wierden, voorzitter van de Regioraad. Hij sprak na het lezen van Gen. 11:4 en Luk. 6:46 en 47 en gebed een openings woord waarin hij uitvoerig aandacht schonk aan het samengaan van beide afdelingen in één afde ling waartoe in zeer veel plaatsen inmiddels reeds is besloten. „Het is belangrijk dat de afdelingen weer levend Woïdën. De organisatie kan niet bestaan Uit leidinggevende functionarissen maar moet ook rekenen op de volle medewerking van de leden als vertegenwoordigers van de afdelingen", aldus Koster. Volgens hem is het van emi nent belang dat er ook in Hol ten een afdeling komt. „We moeten oppassen dat we niet vervreemden van onze achter ban", zo besloot Koster. Ook door de heer Jan Gijsen, dis trictsbestuurder te Hardenberg, die een toelichting gaf op de vraag" Hoe zit onze Industrie- en Voedingsbond CNV in el kaar?" werd gewezen op het sa mengaan van de beide afdelin gen in Holten. Nadat nog enkele vragen wa ren beantwoord werd het voor stel tot opheffing van de afdelin gen met algemene stemmen aangenomen en werd het voor stel tot oprichting van een plaatselijke afd. Industrie- en Voedingsbond CNV unaniem aanvaard. Als bestuursleden werden gekozen de heren H. Rietman (voorz.) D. Harting, W. Verveda, G. Westerik en B. J. Kruimelaar. Jubilarissen Na de pauze werden 7 leden die meer dan 25 jaar lid van V.l.n.r. C.N.V.-jubilarissen. G. Westerik, H. Aanstoot, H. Riet man, G. J.' Klein Nagelvoort, G. J. Potman, J. Kolkman en A. Jansen een van de opgeheven afdelin gen zijn geweest onderscheiden met de gouden speld en tevens werd aan hen een fraaie oor konde uitgereikt. Het waren de heren H. Rietman, A. Jansen, J. Kolkman, G. J. Potman, H. Aanstoot, G. J. Westerik en G. J. Klein Nagelvoort. Aan de le den J. Haverslag, J. W. Paalman en M. Scholman die niet aanwe zig waren zal de onderscheiding thuis worden uitgereikt. De heer Koster wenste hen ge luk met de onderscheiding en wees op de dringende noodzaak van lid zijn van een vakorgani satie in het bijzonder in deze tijd nu er weinig of geen werk is voor honderdduizenden. „Bedan ken vor de vakbeweging is altijd een slechte zaak maar nu wel in het bijzonder. Het betekent in de kaart spelen van de werkge- vers. Zonder de vakbeweging zou het met inspraak en mede zeggenschap snel afgelopen zijn". Koster, die aan de dames bloemen aanbood, prees hen omdat ze het presteren om elke maand van hun misschien wel aan de krappe kant zijnde huis- J. houdgeld de bondscontributie terug te leggen", „Het CNV, dat in haar vaandel heeft staan; voor naastenliefde en gerechtig heid, wist zich ook in moeilijke jaren staande te houden mede dank zij onze vrouwen", zo be sloot Jan Koster die opriep tot trouw aan het Christelijk Natio naal Vakverbond (C.N.V.) dat in 1984 haar 75-jarig bestaan hoopt te vieren. Door burgemeester en wethouders op 13 december 1983 verleende vergun ningen, ontheffingen e.d. 1. Aan C.F.O. te Den Haag vergunning verleend voor het vergroten van een berging op een perceel aan de Vianenweg; 2. aan Supportersvereniging S.V. Holten vergunning verleend voor een kerststollenaktie op 19 en 20 december 1983; 3. aan de Holtense Boerendansers vergunning verleend voor het houden van een loterij t.b.v. het Internationaal Folklore Festival Holten 1984. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kunt u zich in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Commissie voor woonruimtezaken. De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 3 januari 1984 en wel van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. Spreekuur burgemeester en wethouder Stegeman De burgemeester en wethouder Stegeman houden in de week na Kerstmis (27 december - 31 december) geen spreekuur. „Er moet hier iets veranderen" zei paus Johannes Paulus tijdens zijn bezoek aan Haïti, het armste land van het westelijk halfrond. En met die noodkreet, van de zich anders niet bepaald politiek uitlatende Paus van Rome, in het achterhoofd zijn de leerlingen van de Holtense Scholengemeenschap deze week bezig met tal van activiteiten waarvan de opbrengst ten goede moet komen aan hulp voor de straatarme jeugd van Port au Prince in Haïti. Zo werd vorig jaar een slordige 4500 gulden ingezameld voor een kinderdorp in het Hondurese Tela. De medewerkers van de Stich ting voor Sociaal-Cultureel Werk in Holten hebben voor de twee vakantieweken weer een aan trekkelijk programma opgesteld. Dat begint komende zaterdag al wanneer er in het Paalhuis kerstbakjes worden gemaakt voor de Holtense bejaarden. Ook dinsdag 27 december wordt er geknutseld, maar dan gaat het om kalenders, kaarten, kaarsen en wat zoal meer aan de cre atieve geesten van de kinderen ontspruit. Op woensdag 28 de cember is er in het Paalhuus de Tom and Jerry Parade. De films beginnen om 14.30 uur. Voor de kleintjes is er donderdag 29 de cember in het Kolnus het een en ander te beleven. Om half drie begint dan namelijk een poppenkastvoorstelling. Voor de wat groteren is er die middag gelegenheid om hun sportieve prestaties te tonen in de gym zaal aan de Haarstraat. Deze sportieve happening staat geheel in het teken van Oud en Nieuw. Over de activiteiten vanaf vrij dag 30 december bericht het Holtens Nieuwsblad van vol gende week. De kinderen die willen meedoen moeten zich van tevoren opgeven. Dat kan d.m.v. de speciale kaart die in het ver spreide programmaboekje is op genomen. Inlichtingen kimt u krijgen bij het Paalhuus (27 55). In het kort volgen hier nog eens de activiteiten voor de komende twee weken: za. 17 dec.: tien uur: kerstbakjes maken voor de bejaarden in 't Paalhuus (6 t/m 12). di 27 dec.: twee uur: nieuw jaars... kalenders maken in 't Paalhuus (6 t/m 12). wo 28 dec. half drie: film: „Tom Jerry parade" in 't Paalhuus (alle leef tijden). do 29 dec, half drie: poppenkast in 't Kolnus (3 t/m 6) twee uur: sport in teken van oud en nieuw in gymzaal de „Haarstraat" (7 t/m 12). vr 30 dec. tien uur: creatieve morgen in 't Paalhuus (6 t/m 12) - Glas in Lood. di 3 jan. twee uur: ge- lukwensmiddag in 't Paalhuus (6 t/m 12). wo 4 jan. half drie: kleutermiddag in 't Kolnus (3 tl m 6) twee uur: „oliebollentocht" v.a. 't Paalhuus (7 t/m 12). do 5 jan. tien uur: creatieve morgen in 't Paalhuus (6 t/m 12) -figuur zagen zelf lunch meenemen, twee uur: film: „De zoon van de Sahara in 't Paalhuus (v.a. 8 jr.) Het moeilijke van de Kersttijd is, dat men bedolven raakt onder de vele Kerstuitingen, die in toenemende mate met behulp van techniek en welvaart over ons worden uitgestort. Men kan dan nauwelijks meer adem halen en komt aan stille bezinning niet toe. En dat moet Kerstmis toch allereerst zijn: adem halen uit de ruimte. Er dreigt altijd weer een teleurstelling, die wij van een vorig jaar hebben overgehouden: zal het eigenlijke nu komen, de echte blijdschap om iets anders dan om wat wij van God te horen krijgen? Daar is natuurlijk altijd wel iets: warmte, gezelligheid, ontmoeting, bedoening met de kinderen of kleinkinderen, maar dat iets is toch niet wat wij hoopten en verwachtten als wij zongen: Hoe zal ik u ontvangen? Wij hoopten op iets anders, op meer. Mag ik enkele oorzaken voor die teleurstelling zoeken? Waardoor? Wij maken het Kerstfeest vaak te klein. Het verliest zfjn afme ting, als men het al te sterk aan het huiselijke milieu bindt. De eerste Kerstboodschap weerklonk in de open lucht. Er moet altijd ruimte omheen zijn. Wanneer zovelen het laatste levende contact met de kerk verloren hebben, missen ze, ook als ze dat niet besef fen, de zegen van die ruimte. Kerk is ruimte. In de kerk is de ander onontkoombaar naast mij. In de kerk is het geruis der eeu wen, waarin de Kerstboodschap duidelijk mede hoorbaar wordt. Ik ben niet meer alleen, ik ben ook niet enkel meer in de knusheid van mijn eigen huisgezin. Het kan ook zijn, dat ik met kerk en al toch nog niet echt in de ruimte adem haal. Een bepaalde kerk kan, geestelijk gesproken, bijna even klein behuisd zijn als een huiskamer. Als de kerk, waarmee wij contact hebben, niet wezenlijk met de mensenwereld rondom te maken heeft, kan zij ook niet tenvolle fungeren als kerk, die ik bedoelde. Maar wij zijn nog niet toe aan de kernvergissing. Wat verwachten wij eigenlijk? Wij verwachten soms het onmogelijke. Daartoe worden wij soms pbracht door de dagen, die aan het Kerstfeest vooraf gaan. Ik Maar wat misschien nog be langrijker is dan het geld is de bewustwording van de proble men in dit deel van Mid- den-Amerika. Sinds 1804 toen Haïti onafhankelijk werd lijdt het merendeel van de bevolking al onder het juk dat hen wordt opgelegd door een kleine groep bezittenden onder aanvoering van president Jean-Claude Du- valier, de zoon van de beruchte Papa Doc die tot 1971 het land terroriseerde. Duvalier kan reke nen op de steun van de Ver enigde Staten die op die manier een vinger in de Middenameri- kaanse pap houdt. Weliswaar is de jonge Duvalier wat minder moordzuchtig dan zijn sinistere voorganger, maar aan de uitbuiting en onderdruk king van de vijf miljoen Haïtia- nen is geenszins een einde geko men. Geen wonder dat de 200.000 Haitianen die op het vliegveld van Port au Prince naar de woorden van Paus Jo hannes Paulus luisterden en thousiast reageerden toen deze ervoor pleitte de vrijheid van meningsuiting en pers te respec teren en de regering opriep min der van haar eigenbelang uit te gaan. Het geld dat deze week door de scholieren van de Scholenge meenschap is opgehaald gaat naar de Stichting Cohan, een ontwikkelingsorganisatie die is opgezet door de Nederlandse pa ter Quirinus Muth. De thema- week, die samenviel met een ex positie van negen leraren aan de Holtense Scholengemeenschap zal vanavond wordenm besloten met een cabaretvoorstelling an nex feest voor de bovenbouw. Op de woensdagavond (14/12) in restaurant Vosman gehouden jaarvergadering van de afdeling Holten van de Nederlandse Hartstichting gaf na een woord van welkom door de voorzitter, de heer J. F. Sijtsema, secreta ris-penningmeester H. J, G. Brinks een overzicht van de ac tiviteiten van de „Vrienden van de Hartstichting" in 1983. De jaarlijkse huis-aan-huiscol- lecte werd gehouden van 18-24 april. Mede door de enthousiaste üizet van de collectanten, waar bij de EHBO-ers van de afdeling Holten weer het leeuwenaandeel voor hun rekening namen, was de opbrengst f7233,50. Vanaf het begin van de activiteiten van de afdeling Holten in 1970 werd door de Holtense gemeenschap f 63220 bijeengebracht. De op brengst in Holten ligt altijd flink boven het landelijk gemid delde en hiervoor past een har telijk woord van dank aan de ingezetenen. Inplaats van heer Brinks werd als secretaris benoemd de heer A. Jalink. Mevr. Kruit-Pras die te kennen had gegeven, te wil len aftreden was bereid nog een jaartje te blijven aangezien het bestuur thans nog geen kandi- Op 12 oktober 1983 had een baat kon stellen in deze vaca- bestuursvergddering plaats met ture. als gast de heer Veltkamp, pro motor van de Ned. Hartstich ting. Hij reikte aan de dames Kruit-Pras, Rietberg-Lubbersen, Stevens-Boode en de heren Ja- link en Sijtsema de zilveren speld van de „N.H.S." uit als dank voor hun inzet gedurende tien jaar. De heer Brinks - sinds de oprichting van de afdeling in 1970 lid van het bestuur - ont ving de onderscheiding reeds eerder. De afdeling Holten telt momenteel 93 leden. Voorzitter Sijtsema sprak een woord van dank tot de heer Brinks voor het tien jaar waar nemen van de „dubbelfunctie". Hij was altijd de motor van de afdeling en dat hij de „pennin gen" wil blijven beheren wordt zeer gewaardeerd. Na de rond vraag sloot de heer Sijtsema de vergadering en wenste allen wel thuis. De jaarlijkse huis-aan-huiscollete zal in 1984 worden gehouden in de week van 9 tot 16 april. bedoel nu niet de overeenkomst, die in sommige gezinnen bestaat tussen de verwachting van de kinderen voor Sint Nicolaas en die van het Kerstfeest. Die verwachting komt inderdaad voor, waar men de gezegende bliksemafleider van het Sinterklaasfeest niet weet te waarderen als beveiliging voor de Kerstdagen: de cadeau tjes en grappen moeten dóór hun weg hebben gevonden, dan kun nen de Kerstdagen inderdaad hun eigen godsdienstig karakter be houden en behoeven ze geen herhaling van de huiselijke pret te zijn. Geen verwachting maar her-innering Wij verwachten dón het onmogelijke, als wij ons zó instellen, alsof wij verwachten, wat reeds geschiedenis is. Toch doen velen dat, misschien half bewust telkens weer. In feite is ons Kerstfeest geen geweldig gebeuren, dat we met spanning tegemoet zien. Kerstfeest is een herdenking. Er is niets onzekers in. Het Evangelie van Johannes zegt: Hij is gekomen. Het is een vervalsing om te doen alsof Christus op het Kerstfeest komt. Dan stelt men zich verkeerd in. Het element van onzekerheid en verras sing ligt alleen in onze ontvankelijkheid en bereidheid. Wij staan in het heden van 1983 en moeten van dat heden uit allereerst naar de komst van Christus terugzien. Het is niet in te zien, waarom juist op de Kerstdag voor ons persoonlijk de diepste toeëigening daarvan zal plaats vinden. Men bepaalt soms te gemakkelijk het bezoekuur, waarop men God ontvangen zal. Dat leidt gemakkelijk tot teleurstelling. Hij zal niet komen, want Hij is gekomen. Wij behoeven niet naar het Kerstfeest toe te leven, maar mogen van Kerstmis uit leven, ook vóór (en vooral nè) de 25e december. Het feest is geen doel maar uitgangspunt van onze verwachting. Er ligt een Goddelijke realiteit, een werkzame werkelijkheid aan ten grondslag. U zelf en elkaar daarvan te doordringen is onze eigen- lijkste taak. Het moet als een wonder over ons komen: Zó is het! God is met ons, voor altijd, hoe uw omstandigheden ook zijn. Hij heeft, ons gekozen. Verwacht het niet. Het is zo. Wees ervan door drongen. Her-inner het U. Ik wens U allen vreugdevolle Kerstdagen. Ds. W. Vons. m: Het echtpaar J. W. Baltes en A. Balies-Meilink (OAD). OAD chauffeur Baltes maakte laatste rit Exact op het in de dienstrege ling aangegeven tijdstip (15.43 uur) draaide chauffeur Jan Wil lem Baltes (61) zaterdagmiddag de DA.F.met kenteken AB-62-72 het parkeerterrein op hij het OA.D busstation en hiermee kwam definitief een einde aan 34 jaar buschauffeur bij de Ove rijsselse Autobusdiensten. Een heel fijne periode in z'n leven maar aan alles komt een einde zo zei Jan Willem die in de VUT gaat. De laatste rit Heeten-De- venter-Bathmen-Nieuw Heet- en-Holten was ondanks het feit dat het een afscheidsrit was toch een gezellige want in de bus zaten als passagiers een aantal familieleden o.a. zijn vrouw en collega's die de bus keurig hadden versierd. Vol gende maand zal de OA.D.- di rectie officieel afscheid nemen van chauffeur Baltes die de enorme groei van het bedrijf sinds 1949 heeft meegemaakt. Het kostte niet veel moeite om het aantal van zestien ploegen in te schrijven voor het nachtelijke zaalvoetbaltoernooi om de Truus van de Sporthal Bokaal. Het toernooi zal gespeeld worden van vrijdag 6 op zaterdag 7 januari aanvang 22.00 uur. Dit is mogelijk dank zij de volleybalvereniging Mintonette die bereid was om 1 uur van hun zaaitijd af te staan. De scheidsrechters Klein Velder- man, Avezaathr en Hallink zul len er ook weer het beste van proberen te maken. Als alles normaal verloopt zal om onge veer 06.30 uur de finale begin nen. Hel wedstrijdschema ziet er als volgt uit: 22.00 Klavier 1-Klavier 2 22.18 Vletgoor-Canadastraat 22.36 BC Jansen-TTVH 22.54 HMV-Zaagmolen 23.12 Real Cavety-.Beusebeig 23.30 Morsink-Pers AC 23.48 Look-Borkeld 00.06 Pers GS-SAM 00.24 Klavier 1-Vletgoor 00.42 Klavier 2-Canadastraat 01.00 BC Jansen-HMV 01.18 TTVH-Zaagmolen 01 36 Real Caveiy-Morsink 0154 Beuseberg-Pers AC 02.12 Look-Pers SG 02.30 Borkeld-SAM 02.48 Klavier 1-Canadastraat 03.06 Klavier 2-Vletgoor 03.24 BC lansen-Zaagmolen 03.42 TTVH-HMV 04.00 Real Cavety-Pers AC 04.18 Beuseberg-Morsink 04.36 Look-SAM 04.54 Borkeld-Pen, SG 05.30 Winnaar poule 1-Winnaar poule 2 05.48 Winnaar poule 3-Wiiinaar pc-ule 4 06.06 Verliezer poule 1-2-Verliezer poule 3-4 06.24 Winnaar poule 1-2-Winnaar poule 3-4.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5