Strooiers voor Amerika MDO-Universal gaat overzee IK Medische diensten AC BAKT EN ËM WILD. D Nederlands-Vlaams toneel in Deventer ADVENT mm autobedrijf BV Holtens duo bij Frank Kramer Jubilarissen PTT Verwerping f J2?° Kerkdiensten Regionale telefonische hulpdienst A.s. zaterdag op de buis 7 HOLTENS NIEUWSBLAD SCHADEREGELING CARROSSERIEWERK SPUITWERK Kerstfeest van Zondagsschool AC RESTAURANIS DONDERDAG 22 DECEMBER 1983- Afgelopen dinsdag zal als een gedenkwaardige dag worden op- ten. Dankzij het opgaan van het Holtense bedrijf in de multina- getekend in de geschiedschrijving van het Holtens machinebedrijf tional Schmidt uit het Westduitse St. Blasien ziet de toekomst er NIDO-Universal. In twee grote containers werden de vijf eerste voor NIDO-Universal bijzonder rooskleurig uit. strooiers opgehaald voor de verscheping naar de Verenigde Sta ing. J. Jansen, samen met de heren H. J. G. Brinks en G. J. Nikkels het driekoppige directie team vormend, legt uit waarom. Jansen: „Sinds de opname in het Schmidt-concern per 1 okto ber van dit jaar officieel is be krachtigd, besprekingen waren er al vanaf juli, is het aantal landen waarnaar wij exporteren aanzienlijk uitgebreid. In België hadden we altijd al veel afne mers, maar nu gaan onze pro- dukten ook naar Engeland, Frankrijk, Zwitserland en vanaf vandaag dus de Verenigde Sta ten. Dat heeft twee voordelen. Enerzijds neemt de produktie de komende twee jaar waarschijn lijk flink toe en anderzijds zijn we nu niet meer zo afhankelijk van beschikbare budgetten en van het weer in Nederland. Via het natuurlijk verloop hebben we begin dit jaar wat mensen moeten laten afvloeien, maar als alles naar wens verloopt, en daar ziet het naar uit, zit er in de toekomst wel uitbreiding van werkgelegenheid in" Specialist Vanouds heeft NIDO-Universal zich toegelegd op de fabricage van grote strooiers en daaraan zijn nu de eerste orders uit de Verenigde Staten te danken. Schmidt zelf, die ook nog doch terbedrijven in Amerika, Frank rijk, Oostenrijk en Engeland heeft, is in Duitsland namelijk gespecialiseerd in de produktie van sneeuwblazers (de grootste van de wereld) en grote sneeuw ploegen, maar was nog op zoek naar een specialist voor strooi ers. Vandaar dat ze in Holten aan de Industriestraat terecht kwa- Ned. Herv. Kerk Zat. 24/12: 23.00 uur: Open Deurdienst ds. W. Vons m.m.v. Chr. Koor „Per spectief'. Ie Kerstdag: 10.30 u. ds. R. Vis ser m.m.v. Kerkkoor. Uitgangs collecte voor „Kerk en Wereld". Oppasdienst: mevr. Poort- man-Schuitert en Gerdien Slot man. 2e Kerstdag: 10.30 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscollecte voor Kerk en Wereld. Oppasdienst: mevr. School- en-Aanstoot en Carla/Conelie Heemstra. Geref. Kerk: Zat. 24/12: 21.00 uur: Open Deurdienst ds. W. Vons m.m.v. Interkerkelijk Kinderkoor „Mozaiek". Ie Kerstdag: 9.30 en 15.00 uur ds. M. Berg. 2e Kerstdag: ds. M. Berg (Zang- dienst). Tijdens de kerstdagen is de le coll. bestemd voor de zen ding en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst (le Kerstdag): mevr. Beldman-Staman, mevr. Kolkman-Bolink, Karin Beldman (res.), mevr. Immink-Bartels, Ine ke Paalman, mevr. Ooster- veld-Potman (res.). R. K. Kerk: (diensten in Ned. Herv.Kerk) Zat. 24 dec.: 21.00 u. Nachtmis. Zondag 25 dec.: 9.15 u. Heilige Mis. 2e Kerstdag: 9.15 uur Kinder kerstfeest. Dijkerhoek: le Kerstdag: 10.00 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscoll. voor „Kerk en Wereld". Okkenbroek: Zat. 24 dec. 22.00 uur Kerst nachtdienst. Voorg. ds. G. Bou- man m.m.v. muziekveren. „Be atrix" echtpaar Rosbergen uit Zwolle en catechisanten. Uit gangscoll. voor „Solidaridad". 2e Kerstdag: 10.00 u. ds. G. Bouman. Uitgangscoll. voor „Kerk en Wereld". Nieuw Heeten: Zat. 24 dec.: 19.00 u. Gezinsmis, 23.00 u. Nachtmis. Zond. 25 dec.: 10.00 u. Hoogmis, 15.30 u. Plechtig Lof. Maandag 26 dec.: 8.00 u. H. Mis, 10.00 u. Gebedsdienst. men, waar de onderhandelingen met Thijssen/Bornemisza (de vo rige grootste aandeelhouder) vrij snel tot overname leidden. In augustus al kwam de directeur Amerika een kijkje nemen en een maand later bezocht direc tielid Jansen alvast wat beurzen overzee. Vooral voor het strooien op vliegvelden ligt de appara tuur van NIDO-Universal goed in de Amerikaanse markt. Jansen: „Wij maken daarbij gebruik van een procédé dat en kele jaren geleden door Rijkswa terstaat is ontwikkeld. Het zout wordt daarbij met water ver mengd waardoor het op het te strooien oppervlak blijft liggen en niet wegwaait. Alleen gebrui ken wij geen zout maar ureum en vermengen we dat met de vloeistof Fricantine. Het voor deel daarvan is dat die combi natie beter blijft plakken. Voor de vliegvelden in Amerika kun nen we complete machines per Op 6 locaties met 7 verschil lende speelplekken zullen de Nederlandse/Vlaamse theaterda gen aan het einde van dit jaar worden gehouden. Van 27 de cember tot en met 1 januari 1984 in Deventer. In deze korte periode van zes dagen zal een representatief mo gelijk overzicht worden gegeven van oorspronkelijke Nederlandse en Vlaamse theaterproducties. Voor jong en oud. Van oud tot nieuw: jeugdtheater, marge-the ater, repertoirtoneel, (acteur ver sa regisseurtoneel bewegingstheater, mime, ama teurtoneel, poppentheater, regio toneel. performances, cabaret, clownerie, acting en solotoneel. Het festival - Neder lands/Vlaamse theaterdagen wil de werkwijze en de opvattingen van verschillende theaterschrij vers, theatermakers en theater groepen laten zien. In een landelijke reclamecam pagne zal binnenkort de aan dacht worden gevestigd op het probleem van vereenzaming waar veel mensen mee te kam pen hebben. Hierbij valt te den ken aan mensen die na een ver huizing geen aansluiting kunnen vinden in hun nieuwe omgeving, aan mensen die werkloos zijn geworden, alleenstaanden die moeilijk contacten leggen, men sen die na een ongeluk invalide rijn geworden of aan degenen van wie de partner weggaat of overlijdt. De bedoeling van de reclamecampagne is om deze mensen zelf hun isolement te la ten doorbreken door een beroep te doen op de Telefonische Hulpdienst in hun omgeving. In Deventer is die hulpdienst te bereiken onder nummer 05700- 1 10 22. De hulpdienst is 24 urn- per dag te bereiken. De gesprek ken zijn anoniem en er worden geen vertrouwelijke of persoon lijke gegevens gevraagd. Voor jongeren is er een aantal kinder en jeugdtelefoons beschikbaar. Het nummer daarvoor is 05700- 1 12 23. Toegangsprijzen De entreeprijs is (voorlopig) vastgesteld op: f5,- per voorstelling per per soon middels een strippenkaart. Overdraagbaar. f7~50 per persoon per voorstel ling zonder strippenkaart. f 10,- voor de openingsavond of 2 strippen. Eén van de vijf strooiers die in containers richting U.SA. gaan. schip versturen, maar voor de steden en de wegen daar zullen we in de toekomst waarschijn lijk anders gaan werken. We le veren dan alleen de vitale on derdelen van de strooiers die overzee geassembleerd kunnen worden". Een andere poot voor NI DO-Universal vormen de sneeuwploegen. En ook hier le vert de samenwerking in Schmidt-verband aanzienlijke voordelen op. Hierdoor werd het namelijk mogelijk in twee maan den tijd een sneeuwschuiver met een ploegblad van 5 meter te ontwikkelen. En dat heeft weer voor de levering aan Rijkswater staat, die de komende jaren aanzienlijk moet gaan bezuini gen, o.a. op het inzetten van vrachtauto's. Met het nieuwe ploegblad van NIDO-Universal is het mogelijk met minder auto's in dezelfde tijd Rijkswegen toch net zo schoon houden. Al met al voor NIDO-Univer sal reden genoeg om optimis tisch de komende jaren te be- Vader, het donker heimwee van dit laat getijde, heeft alle dagen van hun glans beroofd. Waar is de ster, die Gij toch hebt beloofd? Waar zijn het zingen en het diep verblijden, de vreugd van die u vonden in de nacht het kleine licht, dat groter werd en straalde, eenvoudig uw barmhartigheid verhaalde, - de wind was teder en de sneeuw zeer zacht hei wonder van uw eeuwige genade? - een glanzen heeft de nacht doortrild. Maria heeft uw kleine lichaam opgetild toen koningen en herders samen baden- wij zijn vermoeid en onze zwakke stem breekt in de stormen dezer grauwe dagen: o, laat ons groeien door de barre vlagen naar het beschermende geheim van Bethlehem. GABRIEL SMIT VRIJBLIJVENDE PRIJSOPGAVE SCHADEAFDELING STATIONSDWARSWEG 19, 7461 AR RUSSEN TEL. 05480-1 30 24. Het is zaterdagavond 24 de cember 1983, twaalf minuten over zeven. Het anders zo woe lige centrum van Holten ligt er verlaten bij. Waar normaal de plaatselijke jeugd zich opmaakt voor weer een heerlijk avondje uit heerst nu een serene rust. Zeker zult u zeggen, wat wil je ook op Kerstavond. Akkoord, maar er is iets meer. Heel Hol ten zit gekluisterd aan de buis waar op dat moment de enige zoon van Moeder Kramer die nooit heeft willen deugen zijn zoveelste Frank Kramer-Show aankondigt. Op de tribune 81 enthousiaste Holtenaren die met twee bussen naar het Hilversumse zijn ge reisd om luidkeels hun steun te betuigen aan de leden van Hol tens oudste en tevens enige cu linaire club Het Stooflapje. In de personen van Theo Maats en Nicole Leonhart zal deze club van fijnproevers een geheel ei gen invulling geven aan het be grip Holten Promotion, waar over Holtens vroede vaderen zich ter gemeentehuize alweer enkele jaren het hoofd breken. Beperken wij ons hier tot het nuchtere commentaar van ex- Prins Carnaval Theo Maats op de gebeurtenissen die zich op 7 december j.l. in Hilversum af speelden: „Eigenlijk waren wij veel te intelligent voor deze quiz". Hoe het allemaal afliep leest u in onze aflevering van volgende week. Theo Maats en Nicole Leon hart hebben het „voorrecht" Het Stooflapje te vertegenwoor digen ten aanschouwe van zo'n slordige 7 miljoen televisiekij kers. Willem Leonhart, de aan stichter van al dit onheil, Joke Leonhart, Gerrie Brammen en Herman Stukker vallen bij de lichttest door de mand en moe ten zichtbaar teleurgesteld van af de tribune machteloos ver richtingen van de andere twee smulpapen volgen, in afwach ting van de dingen die gaan ko men. Net zoals u trouwens, want de verdere belevenissen van de twee Holtenaren in Omroepland kunt u zaterdag zelf meemaken. Vrijdag 23 december 20.00 uur Potstoten biljartclub café Jansen (zie adv.) Zaterdag 24 december 21.00 uur Kerstnachtsamen komst in „De Kandelaar" m.m.v. ds. W. Vons en Interker kelijk Kinderkoor „Mozaiek". 23.00 uur Kerstnachtsamen komst in Ned. Herv. Kerk m.m.v. ds. W. Vons en Chr. Gem. Koor „Perspectief'. Maandag 26 december 10.00 uur en 11.00 uur: Start buitenrit manege „Snorrewind" (zie adv.) 13.30 uur Start le deelnemer aan „Gezinspuzzelrit „M.A.C De Holterberg" bij clubhuis „De Biester" (zie adv. en ber.) Woensdag 28 december 19.00 uur Kerst springtoumooi in manege „Snorrewind" zie adv.). Donderdag 29 december 19.30 uur Grote verwerping S.V. „De Zaagmolen" in „Het Bonte Paard" (zie adv.). Vrijdag 6 zaterdag 7 januari 22.00-06.24 uur Nachtzaalvoetba!- toumooi in sporthal ,,'t Mos- sink" (zie ber.) Zondag 8 januari 9.30 uur Aanvang „Oliebollen cross" S.V. „Holten" bij sport park „Meermanskamp". Maandag 9 januari 20.30 uur Kennismakingskegel- avond „De Houtvellers" in „Bar- barossa" (zie adv.). Zaterdag 14 januari 9.30 uur Recrantentoumooi Ta feltennisvereniging in sporthal 't Mossink (zie ber.). De besteller bij de PTT de heer G. J. Aaftink, Oranje straat 17 herdacht zondag 18 de cember dat hij 40 jaar gelden in dienst trad bij de PTT. Hij kreeg maandag bezoek van een bedrijfsdeligatie die hem de gou- denspeld met oorkonde en de gebruikelijke gratificatie voor 40 jaar trouwe dienst uitreikte. Ook bezocht de deligatie de collega van Aaftink de heer G. J. Wes- seldijk, Flisweg6 die 25 jaar ge leden in dienst trad bij de over heid. Hij was eerst 5 jaar werk zaam bij de N.S. en daarna 20 jaar bij de PTT. Aan Wesseldijk werd alleen de gebruikelijke gra tificatie voor 25 jaar overheids dienst overhandigd. Hopelijk volgt over vijf jaar ook voor hem de zilveren speld, als be steller PTT. Komende zondag, Eerste Kerstdag vieren de kinderen van de Holtense Zondagsschool het Kerstfeest, het feest van het licht. Alle familieleden zijn daar bij van harte welkom. Vanaf de Dorpsschool vertrekken de kin deren om 14.45 uur naar de Ne derlandse Hervormde Kerk. Het Kerstfeest begin om 15.00 uur. ,De Dijkerhoekse Schietvereni ging „De Zaagmolen" houdt donderdagavond 29 december vanaf 19.30 uur in zaal „Het Bonte Paard" de jaarlijkse ver werping van grote taarten, kar bonade, braadhaantjes, krenten- brook en wat meer ter tafel komt. Ook zijn er vele prachtige prijzen te winnen met schieten, rad van avontuur, ringgooien etc. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de adverentie in dit blad. MEESTERLIJKE WILDSCHOTELS VANAF... Wild is nu op z'n lekkerst en staat dan ook centraal op de kaart bij AC. Zwijnsbout, hertesteak, hazerug, noemt u maar op. Grotendeels geselecteerd door de eigen wildslagerijen op de Veluwe en door onze chef-kok met smaak en aan dacht voor u klaargemaakt. AC serveert u al zo'n welvoor ziene wildschotel vanaf lll/Sctf 1^1 UITEN TOCH EEN BEETJE THUIS. - Ed Albert René.Goscinny Uderzo 1982. AC Restaurant Holten, Langstraat 22, E8/A1 Deventer-Hengelo. Tel. 05483-2680. Arts: J. H. A. Bruins, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53 van vrij dag 23-12 17 uur tot dinsdag 27- 12 8.00 uur. Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst: 23 t.e.m. 30 december: zr. M. Koggel, Deventer, tel. 05700-2 57 57 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazij- nartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins dag van de maand. Tandarts; 24 dec. E. R. M. Bijlsma, Grotestraat 19, Diepen- heim, tel. 20 10, 25/26/12: H. G. Koop, Spoorstraat 3, Goor, tel. 05470-13 50. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: 24, 25 en 26 dec. W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstr. 29, tel. 14 36. Maatschap. Dienstver!. Mid den Overijssel: Gaarden straat 29, tel. 05483-27 84. Maat schappelijk werk, gezins- en be jaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 1 35 53. Open bejaardenwerk: inlichtin gen, tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen Consultatiebu reau. Elke donderdag van 8.15- 11.30 uur in gebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Gem. energiebedrijf: storing elektriciteits- en gasvoorziening. Tel. 1814. Politie: tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer; teL 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3