Medische diensten Rooie vrouwen organiseerden thema-avond Bekroonde spellen AC GOURMET OF FONDUE. fcswflaitfiifij Kinderpostzegelactie op volle toeren Kerkdiensten Portretdag Politie S weckjournadl HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA - -1 Verloren en gevonden BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD AC RESTAURANTS Gezelligheidsrit DONDERDAG 17 NOVEMBER 1983 - EEN GUL SMULMENU VOOR IS.- P.P.. KINDEREN 10.- GULDEN. verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen -kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, telefoon 12 24 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34, telefoon 16 65 tot dinsdag 12.00 uur Woensdag 9 november organiseerden de Rooie vrouwen in de PvdA in Holten een thema-avond voor vrouwen, met als onder werp alcohol en drugs. Mevrouw Wil IJzerman, coördinatrice van het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (CAD) te Groningen hield een inleiding over dit thema. Zij sprak over de oorzaken van het gebruik van alcohol en drugs, bijvoorbeeld spanningen in relaties of in de werksituatie, werkeloosheid, en ook over de gevolgen die dit overmatige gebruik voor relaties met anderen kunnen hebben. Zo'n 800.000 mensen drinken dagelijks overmatige hoeveelhe den drank en zo'n 20.000 men sen zijn verslaafd aan drugs. Daarbij komt verslaving aan medicijnen steeds meer voor. Het alcoholgebruik door vrou wen neemt enorm toe, terwijl men ook in het gezin met een toenemend alcohol en drugge bruik geconfronteerd wordt. Mevrouw IJzerman gaf aan in hoeverre mensen met een alco hol- of drugsprobleem door het CAD geholpen kunnen worden en op welke manier preventief, door middel van goede voorlich ting iets gedaan kan worden. Ook plaatsen waar alcohol ge schonken wordt zouden volgens haar eens nader bekeken moe ten worden. Denk bijvoorbeeld aan sportkantine's, jongerencen tra en discotheken. Mevrouw Kieboom, lid van de kerngroep van de Rooie Vrou wen bedankte mevrouw IJzer man aan het einde van deze ge slaagde avond, die overigens ook bezocht werd door vrouwen uit andere vrouwenverenigingen en emancipatiegroepen. In maart 1984 hopen de Rooie Vrouwen opnieuw een openbare avond voor vrouwen te organise ren. Het forum van de openbare the ma-avond voor vrouwen, dat sprak over alcohol- en drugsge bruik in gezin en maatschappij Donderdag 17 november 20.00 uur: Bijeenkomst Chr. Plattelandsvrouwen afd. Holten in „De Kandelaar". Spr. mevr. Warnink uit Nijverdal. Onder werp Vrouwen en vrede". Vrijdag 18 november 19.45 uur: Jaarfeest Geref. Jeugdverenigingen in kerkzaal „De Kandelaar". Viering 110-ja- rig bestaan. 20.00 uur:Grote bingo-avond Z.V.V. „Blauw Wit" in clubhuis „Meermanskamp". 20.30 uur: Gezellige avond en huldiging kampioenen vliegsei- zoen 1983 P.V. „De Bergvliegers" in kantine camping „Veneklaas". Zaterdag 19 november 19.00 uur: Start jaarlijkse gezel- ligheidsrit M.A.C. „De Holterberg" (zie ber.). Zondag 20 november 13.30 uur: Start eerste deelne mer puzzelrit M.A.C. „De Holter berg" bij clubhuis „De Biester". (Zie adv. en ber.). 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing ,De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dan- cing „Boode", te Bathmen (zie adv.). Maandag 21 november 20.00 uur: Jaarvergadering H.H.V. „De Rietvoorn" m rest. „Vosman". 20.00 uur: Maandelijkse bijeen komst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman". Deze avond wordt verzorgd door de zangcommissie m.m.v. het provinciaalkoor, mevr. F. Boezeman (volksliede ren) en mevr. S. Vrieze, piano. Dinsdag 22 november 20.00 uur: Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in ,3ethanië". Vrijdag 25 november 20.00 uur: Jaarvergadering IJs club „De Noordpool" in café Jansen (zie adv.). Donderdag 1 december 19.45 uur: Bijeenkomst H.V.G. „Ora et Labora" in „De Kande laar". Eigen avond met verras sing...!! Arts W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging -Dienst: 17-24 nov. J. Roelvink, Deventer, tel. 05700-2 10 89 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur Stich ting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tiste spreekuur (op afspraak) el ke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts R. Jongkees, Middenstraat 15, Goor, tel. 05470-60 21. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts Th. A. Oostenbrug. Diessenplas- straat 5, tel. 05483-15 15. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk. Gaar- denstr. 29, tel. 14 36. Maatschap. Dienstverl. Midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene- Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel.: 1 35 53. Open bejaardenwerk: Inlichtin gen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen-Consultatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Gem. Energiebedrijf Storing elektriciteits- en gas- voorziening tel. 18 14. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer Tel. 00 11 (dag en nacht). Gourmetten of fonduen, wie het ooit gedaan heeft, weet hoe gezellig 't is zo samen, ontspannen eten met familie of vrienden. En ook voor de kinderen is het een feest. Wij serveren u heerlijke soorten vlees, diverse sauzen, salade, frites, stokbrood etc.. Nu voorde AC Vriendenprijs van f 15.- p.p.. (Kinderen t/m 12 jaar betalen slechts f 10.- Op maandagavond na 17.00 uur eten kinderen t/m 12 jaar gratis. Per kind dient minimaal één volwassene mee te dineren minimale besteding f 15.- p.p I. Verder bieden wij ieder kind t/m 12 jaar. dat ons restaurant bezoekt, een leuke verrassing aanNiet geldig op zon- en feestdagen. UITEN TOCH EEN BEETJE THUIS. AC Restaurant Holten, Langstraat 22, E8/A1 Deventer-Hengelo.Tel.05483 -26 80. De Holtense Motor- en auto mobielclub „De Holterberg" or ganiseert zaterdag 19 november de jaarlijkse „Gezelligheidsrit" voor leden en introducé's. Tij dens de rit, start tussen 19.00 en 20.00 uur bij clubhuis „De Bies ter" in de Stationsstraat, moe ten verschillende niet al te moeilijke problemen worden op gelost en vragen worden beant woord, waarop bij de finish bij camping „De Holterberg" het juiste antwoord zal worden gege ven. Voor de rit, die is uitgezet door enkele MAC-bestuursleden, zal zeker weer een flinke belang stelling bestaan. Knipselkunst van Gerlof Smit 1983 van de kinderpostzegelac- voor de wenskaartencollectie tie. Woensdg 16 november is een belangrijke dag voor de kinder postzegelactie: op die dag zijn de kinderzegels voor het eerst echt verkrijgbaar en start de verkoopactie van de plaatselijke co- mité's. Daartoe is in veel postkantoren een speciale verkoopstand ingericht, waar vrijwillige medewerkers een grote collectie wens kaarten ten verkoop aanbieden. Ook de kinderpostzegels zelf zijn aan de stand verkrijgbaar in ieder gewenst aantal. Bovendien als serie (f3,25), in een velletje (4x50+25 en 2 x 70+30, f5.-) en als serie in een speciaal PTT-mapje met nadere informatie (f4,25). Op de zegels heeft Joost Roelofsz het thema „Kerst en Kind" vrolijk en kleurig uitgebeeld. De opbrengst van de kinderpostzegelactie komt ten goede aan voorzieningen voor kinderen die extra zorg nodig hebben, in bin nen- en buitenland. Een verkoopstand is op vrijdag opgesteld in het Postkantoor. De kinderzegels en de prachtige kaarten kunt u ook verkrijgen bij de leden van het kinderpostzegelcomité afdeling Holten en wel bij: mevrouw Ballast Holterenkstraat 18. tel. 34 26, mevrouw van Beek Oude Hellendoornseweg 8, tel. 15 80, mevrouw Brinks Oude Diepenveenseweg 3, tel. 16 50, mevrouw Diemer Rörikstraat 1 tel. 14 53, mevrouw Heideweg Molenbeltflat 9-304, tel. 38 91, mevrouw de Laat Nagelhoutstraat 34, tel. 27 67, mevrouw Postma Schouten straat 57, tel. 3153, mevrouw Visser Markollenweg 18, tel. 25 56, me vrouw Alons Markollenweg 5, tel. 26 68, mevrouw Udema Sparren- weg 4, tel. 18 80, mevrouw van Rappart Jeurlinksweg 1, tel. 36 61. Gevonden: Spin (voor fiets); rode sleutelhanger met opschrift „Dries Willems" met eraan twee sleutels; groene wollen deken; donkerblauwe linnen portemon nee, inhoud een sleutel en f 12,50; zonnebril, gebogen zwart model. 279 Verloren: Broche, langwer pig, ovaal model; armband hor loge, wijzerplaat en dag en met een leren bandje; donkerblauw wollen vest; zwarte lederen por- temonne, inh. f 1331,00 lederen hanger „C", met ongeveer drie sleutels; „Tottenham Hot- spurs"-shirt; verlengsnoer van 15 meter; groene overal; buskaart (maandkaart); fietssleutel „Union"; bos sleutels in zwart etui, ongeveer 4 lipssleutels en een schuursleutel; een rode leren damesportemonnee met knipslui ting, inhoud ongeveer f55.- en bankpasje en Eurochequepasje; padvindersbaret, kleur zwart. GEVONDEN EN VERLOREN HUISDIEREN Gevonden: Drie poezen, 2 zwart/wit en 1 grijs Verloren: 1 kater (grijs) witte pootjes/witte punt aan de staart. Inhakend op de kadosugge- sties die van vele kanten op ons afkomen komt foto Mulder met een Sipttip in de vorm van Portretdag. Zaterdag aan staande kan men zonder afspra ken vooral zichzelf, de kinderen of het beestenspul tegen een Sintprijsje op de kiek laten zet ten, Misschien een leuke s(h)int voor pakjesavond? Holten Ned. Herv. Kerk: 10.30 uur ds W. Vons. Herdenking van de ontslapenen, 19.15 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscoll.: Kerkblad (Herv. Holten). Oppasdienst: Fenny Lammers en Jenny Vukkink, 10.00 uur jongerendienst in „De Schakel". Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. Joh. Jellema van de Glindt. In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2de voor rente en aflossing. Kindernevendienst: klas 1 en 2 o.l.v. mevr. G. Wolters. Oppasdienst: Gea Zwiers, mevT. Smit-Paalman en Jenny Nfj- kamp. Mevr. Paalman-Zwiere, mevr. Dul-de Fockert, Anja Veldhuis (res.). R.K. Kerk: 9.15 uur Heilige Mis in Ned. Herv. Kerk. Dijkerhoek: 10.00 uur ds H. J. Ekker. Uitgangscoll. voor Kerk blad „Hervormd Holten". Okkenbroek 10.00 uur: ds. G. Bouman. Uit gangscoll. voor de zending. Nieuw Heeten Zaterdag: 19.00 uur, zondag: 8.00 en 10.00 uur. BURGERLIJKE STAND Overleden: V. R. Zimmerman, oud 59 jaar (overl. te Deventer); C. Dijkstra, oud 60 jaar; H. J. Baltus, oud 61 jaar. Ondertrouwd: R. Bom, oud 27 jaar, Gorssel en J. H. Getkate, oud 20 jaar, Holten. Gehuwd: J. H. G. Veltkamp, oud 27 jaar, Rfjssen en F. A. Groenewegen, oud 22 jaar, Hol ten. De Stichting Goed Speelgoed be- verschillende categorieën een educatieve en rekreatieve sfeer, kroonde ook dit jaar weer in aantal spelletjes en spelen in de voor verschillende leeftijdsgroe pen. U komt toch ook op de Weerselose ANTIEK- EN GEBRUIKTE GOEDERENMARKT? Vooru is er ook gelegenheid uw overtollige goederen te koop aan te bieden. Elke zaterdag geopend van 8.00-13.00 uur. De enige markt met duizenden bezoekersPer openbaar vervoer bereikbaar stat. Borne, buurtbus W.eerselo, Bornsestraat 14, Weerselo,05416-12 85. UIT HET POLITIERAPPORT Op 12 november bleek er te zijn ingebroken in de kantine van Blauw Wit in het sportpark „Meermanskamp". Ontvreemd werd een cassetterecorder, ook heeft men bij het snoep gezeten. Men is binnengekomen door een raam dat toegang geeft tot de bestuurs kamer. Op 12 november vond een eenzijdige aanrijding plaats, de be stuurder van een personenauto reed tegen een boom. De bestuur der raakte gewond aan zijn hoofd. De personenauto moest worden afgesleept. De Stichting goed Speelgoed bekroonde onlangs een aantal nieuwe spellen voor kinderen in verschillende leeftijdsgroepen. Nu het Sinterklaasfeest lang zaam maar zeker dichterbij komt en de eerste tv commerci als (voor en na het journaal) over speelgoed het beeld sieren reikt de Stichting Goed Speel goed opnieuw verschillende prij zen uit aan het speelgoed van het jaar. Vijf artikelen uit de verschillende categorieën werden bekroond. Criteria waaraan goed speelgoed moet voldoen zijn bij voorbeeld; speelmogelijkheden, grootte, materiaal, sterkte, kleur, vorm, veiligheid, speeldoel, con structie en prijs. Bekroond Bekroond werden dit jaar on der andere het spel Scotland Yard, in de categorie spellen en puzzels, een detective spel voor kinderen vanaf 10 jaar. In de ca tegorie hobby en techniek het spel Booreiland van Reveil, ter wijl in de categorie baby- en peuterepeelgoed de prijs ging naar Spinnerscope van Ambi Toys, een spel waarbij inzicht wordt verkregen in het principe van de film. Voor de kleuters werd van Fisher Price het spel Kreatieve kleicontainer be kroond, een set met veel moge lijkheden waarbij kinderen van drie tot pak weg zeven jaar klei- creaties kunnen maken. Voor het schoolgaande kind werd het Majo-Kit systeem bekroond, een spel dat allerlei elementen om vat, die het kind dagelijks op straat tegenkomt, zoals een trot toir, verkeersborden, kruispun ten, slagbomen enzovoorts. Een eervolle vermelding kreeg het spel Rummikub. Dit spel werd door een minderheid van de jury erg hoog gewaardeerd. Het is een oud Israëlisch spel, dat door jong en oud gespeeld kan worden. Een concentraties- pel dat al door kleintjes vanaf zes jaar gespeeld kan worden. Voor nog veel meer informatie ten aanzien van goed speelgoed kan men natuurlijk terecht bij een goed geoutilleerde speel goedzaak. Medewerking aan dit artikel werd verleend door speelgoed zaak v.d. Maat.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3