Sint in a IJAITEyC yiEIlUfCDl All Fienpreuversprins 110 jaar gereformeerd jeugdwerk in Holten Laatste voorbereidingen r Jantje Beton bracht f 1649,31 op Sinterklaasje komt! Bh (fiS üWa 1H hhmÉ n n Ml HA AH ggjl MA nna MA m| H MM KB HB a B8B Jm BHA Nagelhoutstraat tel. 05483-25 Bejaardensociëteit Plattelandsvrouwen hielden boekbespreking O «m -- -■ nMM m— iMMb «MA MA AMI MM MA AM M mm MM mAIM MBBTKV f''"! M Hoofdredactrice: Nan Heidema HULI INj NIcUWjdLAU ii& Abonnementsprijs f31,26 Losse nummers 65 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Donderdag 17 november 1983 - 37e jaargang - nr. 46 BIF De onlangs in Holten gehou den collecte van het Nationaal Jeugdfonds (Jantje Beton) heeft het forse bedrag opgeleverd van f 1649,31. Van dit bedrag komt ongeveer 50 procent ten goede aan de plaatselijke jeugdgroeperingen, die aan de collecte hebben mee gedaan, te weten de Peuters speelzaal in Dijkerhoek en de Kindervakantieaktiviteiten van de Stichting Sociaal Cultureel Werk. Het overige deel van de opbrengst zal door het Natio naal Jeugdfonds worden besteed aan de financiering van tiental len projekten, ten behoeve van het Jeugdwerk in ons land. Het gaat hierbij om speelplaatsen, kinderboerderijen, clubhuizen, speelotheken, peuterspeelzalen, etcetera. Concrete hulp voor nieuwe voorzieningen en mogelijkheden. Het plaatselijk actie-team be dankt iedereen voor zijn/haar bijdrage. Tijdens de maandelijkse bij eenkomst van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen werd het boek „Het bloeien van de porseleinboom" besproken van de schrijver Olaf J. de Lan- del. Een boek over de vrouw- van toen en nu gedateerd 1842. 25 en 2 uit ps. 78) werden in de oude berijming gezongen en de ouderen hadden hierbij de bril en de liturgie niet nodig. Jong geleerd Feestavond Vrijdagavond zal er vanaf kwart voor acht in De Kande laar feest worden gevierd rond het 110-jarig bestaan. Het zeer gevarieerde programma met veel eigen werk betreffende heden en verleden zal door de leden van de GJV worden gepresenteerd. J. W. Dinsdag 29 november is er weer bejaardensociëteit in de Kandelaar. Men begint niet zo als gebruikelijk om half drie, maar om twee uur. De middag duurt tot rond vier uur. Deze boekbespreking werd ge houden door mevrouw Cousin uitTwello. De presidente me vrouw D. Rensen-Podt bedankte haar voor haar inbreng in deze. Aan het einde van de avond werd nog even bekend gemaakt dat de Kerstbijeenkomst staat genoteerd voor 22 december. middenstand loopt ook tot en met vijf december en houdt in dat per 10 gulden aan bood schappen één lot wordt uitge reikt. Prijzen die op ae loten te winnen zijn, staan uitgestald in de Dura-etalage aan de Dorps straat. Het prijzenpakket heeft een gezamenlijke waarde van f 12.000.- en varieert van een va kantiereis voor twee personen tot en met allerlei spelletjes en levensmiddelenpakketten. Al met al zal Sint en zijn ge volg de komende weken weer voor veel plezierige momenten zorgen. O, Ga eens mere kijjken wie je zaterdag in Holten vindt, Hij komt ons weer bezoeken de goede Sint, de kindervrind, Onze hartjes gaan van rikke tikke tik, Wat brengt hij jou en wat krijg ik. De oogjes glunderen zo blij, Uit volle borstjes zingen zij. Sinterklaasje komt in Holten met zijn knecht, We zijn nooit stout maar lief heel echt, Voor 't paardje staat de schoen gereed, Met alles wat hij zo graag eet. We hebben worteltjes en brood, EWen emmer water ook heel groot. Wat suikerklontjes en ook haver, Zegt u me zelf 't kan toch niet braver. Ik heb op school mijn best gedaan, Niet één keer in de hoek gestaan. Ik heb nooit belletje getrokken Nu ja, misschien een beetje jokken, Doe.ik .wel. eens een enkele keer, Maar ik plaag geen oude mensen meer. Ik ben blij dat u weer bent gekomen, Benieuwd wat u hebt meegenomen. Zo veel en duur breng maar niet mee, Met weinig zijn we heus tevree. De centjes wegen vast dit jaar Voor Sint in Spanje ook heel zwaar. We hebben wel één grote vraag, Want Sint we willen o zo graag Aan al die hongerende kindertjes denken, En ons daarvoor minder te schenken. In de arme landen is grote nood Breng alstublieft daar kleertjes en brood. En of ze donker zijn of bruin of zwart We vragen het U met heel ons hart. 14 november 1983. B. C. de Haas-Boekbinder Jan Schuchard werd nieuwe to wordt Prins Jan Andries de zijn adjudant Wim Klein Vélder- Fienpreuversprins '84. Op de fo- Prinsenmantel omgehangen door man. Afgelopen zaterdag vierden de Fienpreuvers in zaal Vosman hun Elfde van de Elfde-avond. President Jan Markvoort betreurde het in zijn openingsspeech dat zijn voorganger Jan Luesink, die wegens uiterst drukke werk zaamheden moest terugtreden, geen gebruik had willen maken (van een „spo(r)tvliegtuig") om het „Wilde Westen" sneller te be reiken'. Vervolgens waren er optredens van hofkapel de Fienbloazers o.l.v. Alex Voordes. Ook een pa rodie van de Holtense Hayden- zangers bestaande uit het trio Renee Schoenmaker, nieuw lid van de Raad v. Elf, Herman Deijk en André Schuchard Jr. viel erg in de smaak. In de nieuwe Fienpreuversorde de Se natoren werden vervolgens be noemd de oud Prinsen Jan Maats en Jan Nikkels en Anne B.Jansen. Daarna was er voor Smids- vorst Theo I gelegenheid om af scheid te nemen van zijn onder danen. Hij liet in een vlotte toe spraak tevreden zijn regeringspe riode de revue passeren en werd uiteindelijk in een oude kruiwa gen door zijn adjudant Herman Biestere weggereden. Tegen elf uur begon Jan Markvoort met de bekendma- king van de nieuwe Prins. Na een leuke selectieprocedure van alle aanwezigen bleef uiteindelijk een klein groepje over. Precies om Elf over Elf werd onder groot enthousiasme Jan Schu chard voorgesteld als Prins Jan-An dries I, heer van Pampus, regent van Mokum tot de Haar. Oud Amsterdammer Jan Schu chard is in het dagelijks leven werkzaam in het vormingsonder wijs en heeft namens de tennis club zitting in de Sportcommis- sie. Hij is bovendien leider van het dit seizoen redelijk succes volle derde voetbalteam van de s.v. Holten. Prins Jan-Andries I stelde als zijn adjudant Wim Klein Velder- man voor en benoemde vervol gens zijn voorganger Theo de Smidsvoret in de Prinsengarde. Het feest werd verder erg ge zellig voortgezet onder muzikale begeleiding van het Sal- land-combo die met veel over gave het lijflied van de nieuwe Prins „het Sallandlied" vele ma len ten gehore bracht. De route die Sinterklaas aan houdt door het dorp, is als volgt: vanaf het gemeentehuis, richting Larenseweg, Diessen- plasstraat, Wilhelminastraat, La renseweg, Pastoriestraat, Riet molenstraat, Oranjestraat, Dorpsstraat en als eindpunt het OAD-station. Winkelopenstelling In de week vóór vijf december zullen weer als vanouds de win kels ook tijdens de avonduren open zijn. Maandag 28 november de hele dag tot 18.00 uur, dins dag 29 november tot en met vrijdag 2 december zijn er koop avonden tot 21 uur en maandag 5 december sluiten de winkels om 17.00 uur. Tijdens de koop avonden zal Zwarte Piet weer zijn ronde doen en speculaas poppen onder het winkelend pu bliek uitdelen. De Sint Nicolaasaktie van de Op 20 november is het 110 jaar geleden dat in Holten een afdeling werd opgericht van de Nederlandse Bond van Jongelings verenigingen op Gereformeerde Grondslag. De oprichting had plaats mede op initiatief van ds J. H. Brilman die de kerk van Holten als voorganger diende van mei 1873 tot november 1875. De JV kreeg de naam Prediker 12-la (Gedenk aan uw Schepper in uw jongelingsjaren). In verband met het jubileum ds R. A. Hoogkamp te Hoog- werd er zondagmorgen 13 no vember in het Geref. Kerkelijk centrum De Kandelaar een her eveen (van mei 1946-november 1974 voorganger der Geref. Kerk) na het lezen van het bij- denkingsdienst gehouden waarin belgedeelte Prediker 12 1-7 preekte over Spreuken 2323a „Koop Waarheid en verkoop ze niet". Het is zo jammer, zo zei ds Hoogkamp, dat op vele plaatsen geen jeugdwerk meer bestaat of veranderd is in groe pen met sport en spel, waar de bijbel niet meer ter sprake komt. Het wegvallen van het op Gods Woord gerichte jeugdwerk is gewoon een ramp voor de kerk. Daarom jongelui, koop de waarheid en verkoop ze niet. Stel Jezus Christus niet buiten je leven, verkoop Hem niet als waardeloos goed, als iets waar aan je geen waarde meer hecht. Koop de waarheid elke dag en mag naast het gezin, de kerk, de school en de catechisatie, ook het jeugdwerk een belang rijke rol spelen. Immers, jullie zijn de kerk van morgen. Trek de lijn door in liefde tot Jezus Christus, in geloof en leven, in belijdenis en wandel. Jonge mensen onthoud het „Koop de waarheid en verkoop ze niet". Laten de ouderen daarin naast hen staan. Bid en werk voor de kerk van morgen. Bewaar de eenheid met elkaar in het geloof in de enige Heiland. Ouderen en jonge mensen koop de waarheid en verkoop ze niet, nu niet en nooit, zo besloot ds Hoogkamp. Aan de dienst, waarvoor zeer veel belangstelling bestond, werkten mee ds M. Berg (li turg.), het Interkerkelijk kinder koor Mozaiek, o.l.v. E. Paalman, mevr. J. A. Evere-Meijer, piano en mevr. H. Kruk-Aanstoot, or gel. Het kinderkoor, getooid in costuumpjes van vroeger, zong Mevrouw Jalink viel onlangs in hoofdprijswinnaressen. Zaterdag o.a. Er gaat door alle landen de prijzen die door centra Dik- ontving zij uit handen van on- een trouwe kindervriend en kers, via een puzzelaktie werden dernemer Dikkers haar fiets met Daarboven juicht een grote uitgeloofd. Mevrouw Jalink werd de daarbijbehorende feestelijke schaar van kinderen voor Gods de winnares van een fiets en zij bloemen. Proficiat! troon. was hiermee één van de 40 De psalmen (3 verzen uit ps. Met de komst van Sinterklaas zaterdagmiddag naar Holten wordt weer een tijdperk ingeluid vol spanning, verwachting en plezier. De Sint zal zaterdag om kwart voor twee officieel door burgemeester en wethouders op het bordes van het gemeente huis worden ingehaald, omlijst door muziek van HMV. Daarna volgt een rijtoer door het dorp, met als eindpunt het OAD-bus- station. Van daaruit wordt koers gezet naar Dijkerhoek, waar Sint en zijn gevolg vanaf de school per rijtuig naar het Bon te Paard zullen gaan, om daar de Dijkerhoekse oudere en kin deren, zo tussen half vier en vier uur te verblijden. Route saterdag over een week is het zover, dat na een uitstel van een aantal weken (het geplande optreden van 30 september kon in verband met een TV special voor de NCRV niet doorgaan) de groep BZN zaterdag 25 november voor een optreden naar Holten komt. Dit optreden zal voorlopig de laatste zijn in deze regio. Organisatoren Hans Wolven en Truus Arends zijn al vanaf april van dit jaar bezig om de zaak zo goed mogelijk voor te bereiden en samen met een kleine 40 vrijwilligers worden de laatste voor bereidingen getroffen voor dit grootse gebeuren. Het hardst zal er gewerkt moeten worden tijdens de laat ste uurtjes vóór dit optreden. Er zal een speciale vloer gelegd moeten worden en de sporthal zal een feestelijke aanblik moe ten krijgen. Bloemsierkunst Mar- jo zal zorgen voor een bloem rijke aankleding en door de fir ma Stukker zal een decor ge maakt worden. Vrijwilligers zul len in groepen worden verdeeld, waarbij iedere groep een taak heeft. Zo zijn er de mensen voor de horeca, de kaartverkoop, be waking, parkeermogelijkheden en het toezicht in de zaal, waar gedurende het optreden niet ge- «S rookt mag worden. In de pauze zullen er barretjes zijn ingericht voor een pittig drankje en vis- WO handel Reinaardus zal zorgen fc**— v voor een hartig hapje daarbij. Om grote parkeerproblemen te voorkomen worden Holtenaren vriendelijk verzocht te voet of per fiets te komen. Er wordt na melijk een groot aantal auto's van bezoekers uit de regio ver wacht. Verder is het zo dat nog een beperkt aantal kaartjes be schikbaar zijn en verkrijgbaar bij de inmiddels bekende voor verkoopadressen in Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1