Hockey- Pittig cross-country kampioenschap S.G. Resultaten sv Holten Sporthal 't Mossink Zo werd er geschaakt Pingelloop S.V. Holten kon geen vuist maken HOLTENS NIEUWSBLAD PUPILLEN GEFLATTEERDE NEDERLAAG BLAUW WIT IN GLANERBRUG DONDERDAG 10 NOVEMBER 1983 7 verre reizen, leidde de Holten D2 - Enter D2 In een leuke en goede wedstrijd werden de punten verdeeld. Door de aanwezigheid van vele moeders, werden de jongens ex tra geïnspireerd zodat er een goede wedstrijd werd gespeeld. Jongens zo door gaan! Haarle El - Holten El Holten heeft een moeizame over- nu ook ondervonden wat verlie zen is. Men was dan ook vastbe sloten de goede draad weer op te pakken na de twee nederla gen. Dit moest dan tegen én in Enter gebeuren. Holten speelde een uitstekende wedstrijd en er werd prima gecombineerd. He laas was de afwerking zwak en liet Enter zien hoe de kansen het behaalde kampioenschap jongens in de bloemetjes gezet zeer tevreden. In het clubhuisen getrakteerd. Proficiat Blauw op Meermanskamp werden de Wit D 2!! Het eerste team, dat in de externe competitie in de overgangs klasse tegen Borne won en tegen Almelo 2 verloor, heeft een goede kans om de derde partij, tegen Winterswijk, te winnen. Joep speelde remise aan het eerste bord, maar Lex Griffioen won zijn partij. Dat resultaat haalde Henri ten Brinke ook, en wel tegen mevr. Bos. Heel behoedzaam heeft hij naar naar de neder laag geleid. Dinant kreeg een jongeman tegenover zich, die, geze ten in een electrische rolstoel, braaf partij gaf. Dinant sleepte een remise uit de strijd. Jan Scheperman vergat in de spanning dat zijn Dame klem kwam te staan, en zijn tegenstander maakte daar gretig gebruik van, zodat Jan zijn Dame en de partij verloor. Ton van Oyen miste deze keer zijn gewone scherpte, en incasseerde, net als Jan, een nul. Om tien over twaalf liet de wedstrijdleider de partijen die nog op het bord stonden, afbreken. Dick stond een pion achter, Henk van Beek stond in even wicht en Philip Eijzinga had nog een paar tiitvallen achter de hand. We stonden nu 3 Mi-3 Vu met drie afgebroken partijen. Op het voorstel van Holten om twee partijen in ons voordeel te beslissen en een in ons nadeel, ging Winterswijk maar gedeelte lijk in. Ze gaven de partij tegen Philip op, en de 14e nov. komen ze naar Holten, om tegen Dick en Henk de matches af te ma ken. Voorlopige stand Hol ten-Winterswijk: 4 Vu-3 Vu plus 2 afgebroken partijen. Twee remi ses of een overwinning en we hebben deze poet binnen. Het tweede team ging de der de novemher naar Ommen, om het Zwarte Paard te temmen, maar het werd afgeworpen. Theo van Lindenberg won zijn partij binnen niet al te lange tijd, en revancheerde zich voor zijn ne derlaag tegen Bathmen, Bertus van Beek, Gerrit Stevens en Be rend Jonkers hielden remise over, en de laagste vier borden moesten capituleren. Stand Om men-Holten 5 Vu-2 Vu. Naar uit in terne kringen wordt vernomen, wil Holten 2. die beide nederla gen er niet bij laten zitten. De 21e nov. krijgen ze Raalte 1 op bezoek, en ze zijn geladen! Op dinsdagavond schaakt de jeugd in het instructielokaal van de sporthal o.l.v. Dinant van Beek, die wordt geassisteerd door de voorzitter Jan van Cal- car, en door Dick van der Knaap die cursus geeft voor het koningsdiploma. De laatste tijd hebben zich zeven nieuwe leden aangemeld, te weten J. Linde- naar, Frits Friderichs, Ronnie Klein Teeselink, Sander Bus, Ri chard Hofs, Bart Kempers en Erik Boogaard. Deze jeugd speelt ook een interne competi tie, waarvan hier een kort ver slag der wedstrijden op 1 no vember. Lankhort-Lindenaar 1-0; R. Hofs kan tegen de reeds min of meer geroutineerde Gerrit Luggenhorst niet op; en verloor, Bosman won van Fridericks on danks zijn gebrek aan concen tratie, Beldsnijder wint van Ronnie klein Teeselink, Bart Kempers-Sander Bus 1-0; Sander stond helemaal niet gek, maar overzag gewoon dat Bart zijn to ren gratis kon inpikken; nou, dat moet je bij Bart niet probe ren. Gerard van Calcar moest buigen voor Erik Boogaard die een -scherp partijtje speelde, Jansen was vrij. Op 8 nov. geeft Dick cursus voor de knapen, te beginnen om 7 uur. winning behaald tegen het laag benut moesten worden. Een 2-0 geklasseerde Haarle. Het spel nederlaag was dan ook het ge- van Holten was goed evenals de volg. Indien ook Holten weer tot scoren komt, zullen de punten ook weer binnen komen, gezien het goede spel. Holten F1 - DES F1 Nadat de uitwedstrijd tegen DES met ruime cijfers werd ge wonnen verkeerden de jongens in een overmoedige stemming. Dat onderschatting gevaarlijk kan zijn liet de 1-1 eindstand duidelijk zien. Holten maakte al snel 1-0, maar ver in de tweede helft kwamen de iets grotere jongens van DES echter langszij. Een verdediger van Holten stond nog in de voorhoede! Ver der viel het goede keeperswerk op, zullen de keepershandschoe nen hiervan de oorzaak zijn? Nu nog een keeperspetje en de uit rusting is compleet. inzet van de jongens. Hierdoor kreeg Holten veel mogelijkheden om te scoren, doch het afwerken was bar slecht. Uit de vele kan sen wist Holten slechts één maal te scoren, zodat de eind stand 1-0 bleef. Holten E3 - Excelsior E5 Ze staan niet voor niets bove naan. Van de tegenpartij kwam weinig tegenstand. De ruststand brak aan met een 4-0 ruststand. Na de rust werd de tegenpartij geheel weggespeeld. Wat uitein delijk resulteerde in een 10-1 eindstand. Prima jongens! Excelsior F3 - Holten F2 Deze wedstrijd werd voorname lijk in de eerste helft al beslist. Door goed samenspel werd het doel van Excelsior onder druk gezet. Vier doelpunten in het voordeel van Holten was dan ook het resultaat van deze eer ste helft. Na de rust ging Excel sior orde op zaken stellen. Toch hield Holten een licht veldover- wicht, maar van vele kansen, die er kwamen kwam Holten maar eenmaal tot scoren. Via enkele counters probeerde Ex celsior nog tegen te scoren, maar de verdediging van Holten zat deze week perfect in elkaar, zodat dit voorkomen kon wor den. Een goed resultaat van de F2 jongens, dat na negen wed strijd 15 punten heeft en onge slagen is. Enter Dl - Holten El Na de goede start heeft Holten Haarle F3 - Holten F3 Zeer gehavend door een foutieve krantmelding, ging Holten zon der reserves en 1 gastspeler naar Haarle. Gelijk na de aftrap nam men het heft in handen, zodat het met de rust al 0-3 was. Een reden om al dik tevre den te zijn. Maar deze jongens waren zeer gemotiveerd en stoomden in de tweede helft door naar 0-5. Haarle deed iets terug door een onhoudbaar doel punt 1-5. De strijd was nog niet ten einde, want de score werd nog opgevoerd tot 1-7. Volgende week is er de uitwedstrijd tegen Nieuw-Heeten F2. Jongens ga zo door! De wedstrijden die voor dc in terne competitie van de senioren op 7 nov. werden, gespeeid in de 7e ronde, verliepen als volgt: Wim Kees van Rijssen speelt remise tegen Lex, wat voor Wim Kees een knappe prestatie is. Dick wint van Dinant, die te goed is voor deze wereld en een stuk cadeau gaf. Ton v. Oyen remise tegen Bertus van Beek, Theo v. Lindenberg wint van Jan ten Velde, Joep verslaat Jan van Calcar, Henri blijft de baas over Hans vanOyen. Be rend Jonkers en Jan Beltman (ja! weer een nieuw lid) delen het punt, Jan de Vries wint van Jan v. Oostveen en in een slo pende partij komen Gerrit Ste vens en Jaap Schipper remise overeen. Volgende keer iets na ders over de interne competitie. Tot ziens in de kantine van de Heermanskamp, iedere maan dagavond om 8 uur. En ben je van plan te komen, bel voor de veiligheid even op naar Jan van Calcar tel. 25 90. Je bent wel kom. Blauw Wit zal met zeer gemengde gevoelens terugdenken aan de uitwedstrijd tegen Sportlust Glanerbrug. Na een zeer accepta bele le helft, die met een 0-0-stand werd afgesloten moesten de Holtenaren in een zeer dichte mist die spelen feitelijk onmogelijk maakte, een 6-0 nederlaag incasseren. In dichte mist werd er uit Holten vertrokken voor de uit wedstrijd tegen Sportlust; maar tot verrassing van velen bleek op dat moment het uiterste Oosten van het land nog vrij helder. Beide ploegen wilden een leuke wedsteryd op de grasmat brengen en het publiek kon van aantrekkelijk spel genieten. Bei de doelen kwamen regelmatig in gevaar, maar gescoord werd er niet. De thuisclub had een zeer gevaarlijke corner-variant en de bezoekers waren met de snelle spitsen Beldman en Aanstoot voortdurend gevaarlijk. Na 15 minuten resulteerde een goede aanval bij een hard schot van Richard Beldman in het zijnet. Toch was, in totaliteit gezien, de thuisclub iets sterker, maar Har- rie ten Wolthuis, teruggekeerd Het afgelopen weekende zorgde de jeugd voor enkele spannende wedstrijden. De dames Veteranen, die donderdag 3 november thuis speelden, behaalden een makkelijke overwinning van 4-0 op hun tegenstander Almelo. Op de in Haaksbergen op zon dag 6 november gehouden „Pin gelloop" over een afstand van 8.8 kilometer was de achtste plaats met 28.14 minuten voor Henk Reitsema en de 9de met 28.31 voor Egbert Veneklaas. Gezien de zeer sterke bezetting mooie successen. Hoewel zaterdagmiddag 5 no vember de mist steeds dichter werd, was dit geen reden de wedstrijden af te gelasten. Meis jes BI moesten in dichte mist naar Nijverdal, waar ze een moeilijke strijd leverden, die met 4-0 eindigde in het voordeel van Nijverdal. Meisjes B2, die op het thuisveld speelden, tegen Hardenberg BI, verloren de wed strijd met 0-5. Hieronder de uit slagen van het afgelopen week end: Meisjes Al-Lochem Al 3-1, Nij verdal Bl-Meisjes BI 4-0, Meis jes B2-Hardenberg BI 0-5, Meis jes Cl-P.W. C3 0-9, Bully A3- Jongens Al 1-6, Jongens Bl-Al- melo B2 0-1, Jongens Cl-Sal- land Cl 7-6, Jongens Dl-DKS Dl 1-1, Meisjes Mini-Hardenberg Mini 2-1, Jongens Mini-Haackey Mini 9-2, Lochem III-Holten III 4-3. Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit voor 12 november a.s.: Meisjes Bl-DKS BI 12.15 uur, Jongens Al-Hengelo A4 13.45 uur, Jongens Cl-Haackey C2 12.30 uur, EHV Al-Meisjes Al 13.30 uur, P.W. B2-Meisjes B2 12.00 uur, Avanti Bl-Jongens BI 11.00 uur, Almelo C3-Meisjes Cl 11.30 uur, Haackey Dl-Jon- gens Dl 10.30 uur, DKS D2- Meisjes Dl 12.45 uur, Jongens Mini-Goor Mini 10.30 uur, Har denberg M-Meisjes M 10.00 uur. Voor zondag 13 november is het programma: Holten 2-Zutphen 3 13.00 uur, Holten 3-Hengelo ti 11.00 uur, HCHN-Holten 14.15 ■uur, Bully B-Holten A -. De wedstrijden, die op 23-10 of 30- 10 waren afgelast, worden nu in gehaald. Met de bouw van ons clubhuis gaat het geweldig!! De jaarlijkse Ledenvergadering moest nog wel gehouden worden in ons tijdelijk club-verblijf, plaats hebben in het sporthal maar half december hopen we restaurant bij Thea maandag' 21 toch echt klaar te zijn. november vanaf 20.00 uur. van verre reizen, leidde de de fensie bekwaam en als sluitpost bewees Gé Blokvoort enige ma len dat Blauw Wit ook over ge duchte reserve-keepers beschikt, vooral in de 36e minuut had hij al zijn talenten nodig op een keiharde lage schuiver, die hij tot corner omboog. Aan de andere kant had Henk Aanstoot pech toen hij 4 verde digers omspeelde maar zijn schot via een Sportlust been net naast zag gaan. Na de pauze begon Sportlust overrompelend. In de 46e mi nuut verraste een aanval over links invaller Henk Bolink (Jan Paalman was met een armbles- sure uitgevallen). De voorzet werd knap ingekopt (1-0). Blauw Wit leek enigszins aan geslagen en in de 48e minuut was een fout van Blokvoort, hij liet een terugspeelbal, onder zich doorgaan, oorzaak van het 2e doelpunt. (2-0). Inmiddels was een dichte mist over het speelveld neergedaald maar arbiter Peters wilde van staken niet weten. Voor het pu bliek was de wedstrijd totaal niet te meer volgen en voor de spelers was het steeds moeilijker om de medespelers te ontdek ken. Sportlust bleek dit korte spel veel beter te beheersen dan hun gasten want in de mist ble ken zij, buiten de waarneming van uw verslaggever, nog liefst 4 keer gescoord te hebben zodat een zeer geflatteerde 6-0 neder laag een feit was. Op initiatief van Truus Arends en Arie Ongena zal in de nacht van vrijdag 6 op zaterdag 7 ja nuari '84 in sporthal 't Mossink weer het grote voetbaltoernooi worden gehouden om de prach tige „Truus van de sporthalbo kaal". Alle straten, buurt en an dere verenigingen uit Holten kunnen aan het evenement mee doen behalve, teams van de S.V. „Holten" en de ZW „Blauw Wit '66". Opgave voor deelname en betaling van inleggeld kan Opnieuw ging Holten in en tegen Broekland door schotloos heid ten onder. Holten dat de eerste 15 minuten het beste van het spel had bracht met goed opgezette aanvallen over de vleugels de thuisclub herhaalde lijk in de problemen o.a. bij ;en spijkerhard schot in de hoek van Johan Huzen dat door le keeper op voortreffelijke wijze werd verwerkt. De beste <ans om te scoren kreeg na een ■cwartier spelen, uit een voorzet van Huzen, Daniël Saamangun lie de bal voor het inknikken lad in een „keeperloos" doel naar hij faalde jammerlijk. Vanaf dat moment ging Broek and in de aanval en kwam op 1-0 door Ger van den Enk, na slecht werken van Dijkman en van Mullem. Doelman Stukker was bij deze inzet kansloos. De gastheren probeerden hierna Holten onder druk te zetten en ze werden daarbij geassisteerd door de rood-zwarten die het middenveld vrijwillig opofferden. Broekland kwam hierdoor veel te makkelijk in balbezit en kwam Holten in bezit van de bal dan resulteerde dit toch wel in een aardige aanval. Wederom een verdedigingsfout van Holten bracht Broekland in de 40ste minuut op een 2-0 voorsprong. Te Wierik kon ongehinderd de bal op links opbrengen, speelde of voor het doel waar Stukker misgreep en Jan van Mullem van schrik in eigen doel knalde. Dijkman liet zich hierna wegens een kuitblessure vervangen door Henk Warrink die voortreffelijk speelde. Vlak voor het einde van de eerste helft kreeg Grolleman van Broekland een officiële waarschuwing toen hij de voor hem veel te snelle Dalemans on deruit haalde. In de 2de helft waren de bordjes duidelijk ver hangen, de Veenstra-boys trok ken furieus ten aanval en zetten Broekland onder zware druk. Het geluk dat dan toch wel aan wezig moet zijn liet Holten in de steek of is het misschien koelbloedigheid. Op rij: in de 15e minuut een schitterende vrije trap van Henk Warrink vanaf 25 meter, doelman weet te redden, 20ste minuut Henk Jan sen sluit lange solo of met een harde schuiver die door een ver dediger van de doellijn wordt getrapt, 22ste minuut schot van 35 meter, waarop doelman Stuk ker zich verkeek (3-0), 30, 32 en 40ste minuut drie beste kansen voor Holten die alle drie verlo ren gingen door gehaast en on- geconsentreerd te werk te gaan. Dat al deze pech nog niet ge- Programma sporthal 't Mossink voor de week van 12 november tot en met 18 november 1983: Zaterdag: 8.30-12.00 Sallandse Bank, 12.00-18.00 NHV, 18.00-19.30 KNKV, 19.30-20.30 R. v.d. Wijk, 21.00-22.00 A. Oolbekkink. Zondag: 11.00-12.00 uur s.v. Holten, afd. damesvoetbal, 12.00-19.00 NHV. 8.10-15.30 scholengemeenschap, 18.00-23.30 Badmintonclub Holten, instruktielokaal: 20.00-21.00 T. Arends. Dinsdag: 8.10-15.30 scholengemeenschap, 16.00-22.30 Mintonette, 22.30-23.30 Blauw-Wit. Instruktielokaal: 19.00-21.00 s.v. Holten, afd. schaken. Woensdag: 8.10-15.30 scholengemeenschap, 16.00-18.30 Hockeyclub Holten, 18.30-23.00 Badminstonclub Holten. DonderdagO 8.10-16.30 uur scholengemeenschap, 16.30-22.00 s.v. Holten,afd. handbal, 22.00-23.30 s.v. Holten, All Stars. Vrijdag: 8.10-15.30 scholengemeenschap, 16.00-18.30 Hockeyclub Holten, 18.30-23.00 Mintonette, 23.00-24.00 Fa. Koopman. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken), tel. 16 66 toe stel 25), en indien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. Valk. Tot besluit van het Kam pioenschap namen ongeveer 150 lopers deel aan een prestatie loop over drie kilometer. Deze afstand moest binnen een tijd van 18 minuten worden gelopen. De prijzen werden na afloop in een overvol restaurant van de sporthal, namens de SG Holten uitgereikt door de heer F. Wes- sels, hij was overigens ook de man die als commentator op trad tijdens de cross-country. Gerwin Leppink, individueel winnaar bij de groep 15 jarigen. Blauw wit D 2 ongeslagen kam pioen!! Met een zege (2-1) op Excelsior D 5 en met nog 1 comp. wed strijd te spelen kan Blauw Wit D 2 zich nu reeds kampioen noemen met 13 punten uit 7 wedstrijden (doelsaldo 20-5). De spelers en hun leiders H. Paal man en G. Meijerink waren met Jan Rietberg. Zij wisten beslag te leggen op de derde plaats. Glorieus individueel winnaar uit een veld van 80 lopers werd bij de 15-jarige jongens; Gerwin Leppink (SG Holten). Bij de 19 jarige meisjes werd de groep van het Chr. Lyceum uit, Zeist winnaar. Bij de 19-jarige jongens won de groep van het Herman Wesselinkcollege uit Amstelveen. In deze laatste categorie werd het Holtense team toch nog ver dienstelijk vierde. Hun team be stond uit Jeroen v.d. Ree, André Heitink, Robert Vos en Marcel noeg was bleek in de laatste mi nuut van de wedstrijd toen Henk Jansen voor poging tot van het veld werd gezonden. De zeer slechte leidende scheids rechter vergiste zich kennelijk want niet Jansen trapte na maar en speler van Broekland en Holten mocht dan ook het spel hervatten met een vrije trap. Het is jammer dat een vrij sportieve wedstrijd, waarin beide ploegen om de puntjes knokken op dergelijke manier moet eindi gen. Veel Holten supporters gin gen teleurgesteld - en dus mop perend - naar huis, jammer want hun elftal had beter ver diend. We blijven echter met z'n allen achter Holten staan en we krijgen 3 weken achter elkaar daar de gelegenheid voor.A.s. zondag half drie thuis tegen streekgenoot en aartsrivaal A.B.S. uit Bathmen. Zondag 20 nov. thuis tegen L'veld en zon dag 27 nov. thuis tegen Heino. Ik ga Holten aanmoedigen. U toch ook!! In de Beuseberg (aan de Aal- polsweg) werd zaterdagmiddag op een zwaar parcours door 250 leerlingen van diverse middel bare scholen uit Nederland ge streden om het Nederlands Kampioenschap cross-country. In de leeftijdscategorie tot en met 15 jaar werd zowel bij de meisjes als bij de jongens het St. Joriscollege uit Eindhoven winnaar. Het team van de Hol tense Scholengemeenschap be stond uit Gerwin Leppink, Sven Kurz, Ronald Brinks, Gerrit Luggenhorst, Wim Janssen en

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11