Wilde watervogelpark Flevohof uitgebreid mÊSm Medische diensten i van der Harst (PvdA) in commissie Gemt tentewerken BAKKER JiM»l v Merficllenslen „Preventief onderhoud van platte daken \XGD88HUM) Openbare thema avond voor vrouwen 10e jaarlijkse stenenbeurs Geologicain Enschede Missionaire werkdag Rectificatie Afsluiting wielerseizoen Po,itie*>^Kiournadl „De Bergruiters" bestaan een halve eeuw Kwaliteit haal je bij van Buren 7 HOLTENS NIEUWSBLAD 1 O' 4 T'. ï*-i RAIDERS OF THE LOST ARK IN J.S. DE SCHURE -B|r> A ISfefcA* Verloren en gevonden RENAULT llllllllllli! Snel Service HET GOEDKOOPSTE ONDERHOUD! AUTOBEDRIJF RUSSEN: NIJVERDAL: AGENDA m\ DONDERDAG 3 NOVEMBER 1983 p "-*?* Zaterdag 22 oktober j.l. werd op Flevohof weer een tiental kop pels Europese watervogels uitgezet in het wilde watervogelpark van Flevohof. Met deze uitbreiding zijn 16 soorten van de in totaal 36 soorten bestaande Europese watervogels te zien op Fle vohof. Daarmee is de basis kollektie compleet, die op den duur zal moeten uitgroeien tot een park waar alle Europese soorten van dichtbij te observeren zijn. Naast de al aanwezige soorten zijn nu ook de dwerggans of goudoogje te zien, de grauwe gans. de zomer- en wintertaling, het witoogje, de kuifeend en de Europese smient. Veel soorten huizen ook in het polderlandschap, dat Flevohof omringt. Het zijn voornamelijk broedvogels en Europese trekvo gels, die hier blijven in de win ter. In het polderlandschap krijgt men echter niet altijd de kans om ze goed te observeren. Die mogelijkheid biedt Flevohof wel. Het 'wilde watervogelpark maakt deel uit van het punter- vaargebied, een biesbosch-achtig parkgebied van Flevohof. waar de omstandigheden voor de vo gels optimaal zijn. Veel planten, een goede waterkwaliteit en goe de observatiemogelijkheden, ter wijl tegelijkertijd de rust voor de dieren gewaarborgd wordt Het beheer van het wilde wa tervogelpark wordt gevoerd door Flevohof en Aviomis, een club van liefhebbers van fazantachti- gen, watervogels en wilde dui ven. De leden van Aviomis kwe ken en houden uit hobby zelf o.a. fazanten, patrijzen, kwartels, siereenden, ganzen, zwanen enz. Zij stellen ook de verschillende soorten ter beschikking aan het watervogelpark. "Daarnaast zet Aviomis zich in voor behoud van de soorten, raszuiverheid en verstrekt zij voorlichting op al lerlei gebied, o.a. ziektebestrij ding en voeding. In totaal zijn er nu zo'n 60 vo gels aanwezig in het watervogel park. Van wetenschappelijk on derzoek kan voorlopig nog geen sprake zijn. Bedoeling is een mogelijkheid te bieden voor ob servatie en te proberen de kol lektie aan te vullen met de zeld zamere soorten. Zodoende wordt Voor de mensen die van een avonturenfilm houden heeft de Schure dit weekend een film van groot kaliber. „Raiders of the lost Ark" is de, tot nu toe, één na de laatste film van topregis- seur Steven Spielberg. Na films als Jaws, Close Encounters en 1941, dus weer een meesterwerk van deze top-regisseur in „de Schure", Dit onwaarschijnlijk span nende verhaal speelt zich af in het jaar 1936. Twee archeologen zijn naarstig op zoek naar een object uit de bijbelse oudheid. Eén van hen werkt voor de Amerikaanse regering, terwijl de ander zijn uiterst bedenkelijke diensten heeft aangeboden aan Adolf Hitler. Het verhaal doet de ronde dat de bezitter van het gezochte voorwerp (De Arke des Verbonds) over onoverwinnelijke Ned. Herv. kerk: 9.00 uur, ds. H. J. Ekker. Bed. Heilige Doop. Uitgangscoll.: Najaarszendings- collecte. Oppasdienst: Joke en Alie Tempelman. 19.15 uur: Open Deursamenkomst; Voor ganger Pastoor A. Rademaker van Nieuw Heeten. Medewerking R.K. Jongerenkoor uit Nieuw Heeten. Geref. kerk: 9.30 u. en 15.00 uur ds. E. Wamink van Nijverdal. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor ren te en aflossing. Kinderncvendienst klas 3 en 4 o.l.v. mevr. J. Stam-Slotboom. Oppasdienst: Ina Stam, mevr. Kruimelaar-Kistemaker. mevr. Rietman-Jansen (res.), Hannie Stam, mevr. Zwiers-Berkel, mevr. Heinen-Bremer (res.). R.K. kerk: 10.30 uur Heilige Mis in Ned. Herv. kerk. Dijkerhoek: 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs coll.: Najaarszendingscollecte. OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouwman. Uit gangscoll. Vorming en toerusting PKV. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur - zondag 8.00 en 10.00 uur. m krachten komt te beschikken. Om de fel begeerde relikwie in handen te krijgen, gaan beide partijen werkelijk tot het uiter ste. „Raiders of the lost Ark" moet je zien, alleen al om het feit dat de regisseur Steven Spielberg is, die ook regisseur was van de bekende film „E.T." Hou je dus van een spannende avonturenfilm, kom dan zondag 6 november om 14.30 uur naar J.S. „de Schure". De inmiddels in binnén- en buitenland bekend geworden stenen- beurs „Geologica" wordt gehouden op zondag 6 november '83 van 10.00-17.00 uur. Omdat de Twentse Schouwburg wordt verbouwd, vindt de „Geologica" dit jaar plaats in de Twente (Veen- stra)ha!len in Enschede. Buiten het normale beursgebeuren om, zijn er voor de bezoekers een aantal aktiviteiten opgezet die men niet of nauwelijks op andere stenenbeurzen aantreft. Er zijn zaag-, slijp- en polijstde- monstraties, informatie-stands van o.a. Museum Freriks Winters wijk en van Geologische Verenigingen en er is voor iedere 50ste bezoeker een surprise in de vorm van een mooi verzamelstuk. Het aanbod is zeer divers: mineralen (ruw en geslepen), fossie len, schelpen, koralen, vakliteratuur, steenbewerkingsmachines en- toebehoren, opbergsystemen, accessoires, kortom alles op het ge bied van een hobby, die nog steeds een enorme vlucht neemt. T T T /T\ 1 A Teruggrijpend op de discussie in de vorige vergadering over een nieuwe dakbedekking voor de Dorpsschool pleitte J. van der Harst (PvdA) afgelopen maandagmiddag in de commissie Gemeen tewerken voor preventief onderhoud van alle gemeentelijke platte daken, „Is het niet mogelijk om, net als bij het aanbrengen van slijtlagen op de wegen, een schema op te zetten voor de controle op haarscheuren bij platte daken?" was de suggestie van Van der Harst aan Gemeentewerken. Het wilde watervogelpark van Flevohof werd uitgebreid met onder andere een koppel dwerg gansjes goudoogjesgenaamd. De heer de Vries, voorzitter van Aviomis bond in totaal 20 vo gels aanaan de heren Hemmer (links) en Reinders (midden) van Flevohof. gewerkt aan het in stand hou den van de soort, en heeft het park een edukatieve en rekre- atieve funktie. Gevonden: een zwart mapje met bromfietsgereedschap; een- blauwe dameshandschoen; een gehoorbeschermer, kleur groen; een sleutel merk Union: een bankbiljet.; Verloren: een zilveren arm band; sleutels van een Opel; een bankbiljet van vijftig gulden; een quartz herenhorloge met metalen band: een Lips sleutel; een bos sleutels; Gevonden dieren: een jonge zwart/witte poes; een zwart/witte hond met vlooienband, reu; een tamme gans. licht bruin; een hond, Friese Stabij, kleur zwart' wit teef. Op zaterdag 5 november is er in Overijssel weer de jaarlijkse Missionaire werkdag (vroeger geheten Zendingsdag) in het Kerkelijk centrum „De Kande laar" in de Stationsstraat. Het thema voor dit jaar is „Leven voor de wereld". Over de Assemblee van de Wereldraad van Kerken, die deze zomer in Vancouver werd gehouden, zal een kort klankbeeld te bekijken en te beluisteren zijn. De och tend-vergadering (ontvangst met koffie om 9.30 uur) die zal aan vangen om 10.00 uur zal een echte werkmorgen zijn waarin nagedacht en gesproken zal wor den over de vraag wat het nü voor ons betekend „Leven voor de wereld, ver-weg en dicht bij!!!". In de middagbijeenkomst (na de lunchpauze van 12.30- 13.30 uur) zal dr. Kruyswijk, de- putaat oecumene buitenland voor de Geref. Kerken vertellen over wat hij meemaakte op de bijeenkomst in Vancouver en er is gelegenheid om met hem hier over van gedachten te wisselen. Uitgaande van de vaststelling dat vroeger of later alle platte daken lekkages vertonen denkt de PvdA-er door preventief on derhoud („aflakken") aanzienlijk te kunnen besparen op de hoge reparatiekosten wanneer een dak eenmaal lekt. Directeur S. K. de Jong van Gemeentewer ken zegde toe dat zijn dienst dit voorstel zeker in overweging zal nemen. Indien mogelijk komt hij met een schema waarin de da ken eenmaal per jaar aan een „visuele inspectie" worden on derworpen. Öp verzoek van H. J. Robers (WD) zal daar ook een kostenafweging bijzitten. In het onderschrift bij de foto betreffende de wedstrijden om de „Frits-Paulecup" werd als winnaar van het evenement ge noemd Jan Beekman, 't Was in derdaad wel een Jan maar niet Jan Beekman maar Jan van Beek. De kampioen op de foto is niet Jan van Beek maar Mi chel Nijenhuis die bezig is met een balspel, Ere wie ere toekomt daarom eventjes deze rectifica tie. Een eerdere suggestie van Van der Harst om de mogelijkheden van een nieuw soort onkruidver delger (d.m.v. infrarode stralen) eens te bekijken bleek niet van toepassing omdat een dergelijk De wielervereniging Holten heeft haar seizoen afgesloten met een rit samen met de wie lervereniging van Leusden. Zondag 23 oktober vertrok een groep van 20 rijders voor een tocht van 100 km, die verreden werd onder prachtige weersom standigheden. In Diepenheim werd bij de watermolen even aangelegd voor een kop koffie met krentenbrood. Om deze winter de conditie op peil te houden, gaan de leden van w.v. Holten op zaterdagmor gen zaalvoetballen. Nieuwe leden die mee willen doen zijn van harte welkom. Geef hiervoor even een berichtje aan J. E. Diesseriplasstraat 24, tel. 18 09. rr-1':,: Op 24 oktober'werd er aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Deze fiets werd ontvreemd nabij het bejaardencentrum „De Dies- senplas". Op 26 november werd op de Al een personenauto zwaar bescha digd doordat een ijzeren pijp, die op de rijbaan lag, onder de auto sloeg. Deze pijp was kennelijk verloren door een vrachtauto. De identiteit van deze vrachtauto is tot op heden niet vastgesteld Op 27 november werd er aangifte gedaan van vernieling van een ruit in de A. J. Goldsteinstraat. Men had een batterij door de ruit gegooid. Waarom dit door onbekenden is gedaan is nog een raad sel. Eveneens op deze datum vond er een aanrijding plaats op de kruising Raalterweg-Haalmansweg. Een bromfietser reed pardoes de Raalterweg op en verleende geen voorrang aan een personenauto. De bromfietser brak hierdoor een been en moest naar een zieken huis worden vervoerd. Op 28 november vond er een aanrijding plaats op de kruising Larenseweg-Wilhelminastraat. Twee personenauto's botsten nage noeg frontaal op elkaar doordat één der automobilisten de bocht te ruim nam. Gevolg: ernstige schade aan beide voertuigen doch geen persoonlijke ongelukken. Op 29 november ontstond er een aanrijding op de Langestraat. Doordat een automobilist kennelijk min of meer links door de bocht reed, was een tegemoetkomende automobilist genoodzaakt naar rechts uit te wijken tot in de berm. Hierdoor kwam deze auto te slippen en schoot vervolgens de rijbaan weer op, om daama in botsing te komen met een tweede auto die uit de tegenoverge stelde richting kwam. Ook hier bleef het bij materiële schade. In de nacht van 29 op 30 oktober werd in samenwerking met de politie van Schalkhaar en Wijhe een alcoholcontrole gehouden. On geveer 400 automobilisten werden gecontroleerd. 87 personen ble ken alcohol te hebben genuttigd. Vier bestuurders gingen duidelijk „over de streep". Van drie werd een bloedproef genomen; de vierde weigerde deze bloedproef. Tevens werden nog diverse personen be keurd voor diverse gebreken aan hun voertuigen, zoals het rijden met gladde banden, met spoorverbreders of met een lekke uitlaat. Op 30 oktober werd een zo goed als nieuwe fiets gestolen nabij het station.' De fiets stond op slot. Voordien was een lichtkleurige bestelauto gesignaleerd en de politie acht het niet uitgesloten dat de inzittenden van deze auto meer van deze diefstal afweten. Het onderzoek in deze zaak is nog gaande. In de avond van de 30ste november werd een 41-jarige automobi liste aangehouden die ook te veel aan Bacchus had geofferd. Ook zij onderging een bloedproef. Het afgelopen weekend werd er ingebroken aan de Markollenweg. De bewoners .waren afwezig. Vermoedelijk werden de daders ge stoord, daar er niets wordt vermist. Men kwam binnen door een balcondeur te forceren. Enkele goederen had men reeds klaargelegd om mee te nemen. Op 31 oktober kwam een Duitse vrachtwagenbestuurder melding doen dat hij zijn vrachtauto kwijt was. Hij had deze laten staan op de Al. Na enig speurwerk bleek dat de vrachtauto onder Wier den had gestaan, doch dat deze in opdracht van de politie was weggesleept, gelet op de gevaarlijke situatie die was ontstaan door dit parkeren. Een halve eeuw bestaat officieel op 18 november de landelijke Rijvereniging „de Bergruiters" en dat wordt in restaurant Vos man gevierd met een receptie, met daarop aansluitend een feest avond voor zo'n 400 genodigden. Deze avond zullen een aantal ereleden worden benoemd. Receptie en feestavond staan gepland voor zaterdag 5 november aanstaande! De avond wordt muzikaal omlijst door Nijhof uit Laren en het beloofd een sfeervol gebeu ren te gaan worden. procédé nog slechts in de land bouw aan de orde is „en daar is het geen succes" aldus commis sielid H. J. Robers. Wethouder H. Stegeman deel de mee dat b. en w. van Holten alsnog zal proberen in aanmer king te komen voor subsidiering van de restauratie van de Dij- kerhoekse molen. Hoewel de mo len al weer enkele maanden in al zijn pracht en praal staat te pronken meent b. en w. toch in aanmerking te komen voor sub sidie omdat na een eerste afwij zing alvast met de restauratie was begonnen in afwachting van een tweede verzoek dat voor 1982 was ingediend. De nega tieve reactie daarop kwam pas IV2 jaar later, reden waarom het college schriftelijk zijn teleurstel ling daarover uitspreekt en een gedeeltelijke subsidiëring wel de gelijk op zijn plaats vindt. Stationsdwarsweg 8-10 Tel. 05480-1 22 55. Kerkstraat 138 Tel. 05486-1 62 65 Donderdag 3 november 19.45 uur Jaarvergadering H.V.G „Ora et Labora" in „De Kande laar". Vrijdag 4 november 20.00-21.00 u. Najaarsverzilvering van bonnen bij G. Kruimelaar. Smidsbelt 6, (zie adv.). Zaterdag 5 november 20.00 uur Disco-avond in café „De Oude Molen" Bathmen (zie adv.). Zondag 6 november 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Dinsdag 8 november 14.00 uur Bejaardensociëteit „Holten" op bezoek bij Vleeswa- renfabriek „Enkco" aan de Waagweg. 20.00 uur bijeenkomst H.V.G. Dijkerhoek in „Bethanië" lezing met film of dia's van de Prot. gemeenschap Maria zusters uit Nijverdal. Woensdag 9 november 20.00 uur Rayon Chr. Platte landsvrouwen Bond in gebouw „Het Anker" te Wierden. Spr. schrijfster Lize Stilma. Onder werp: „Mijn verdriet slaat" (kin dermishandeling). 20.00 uur vrouwenavond in rest. Vosman Thema: „Alcohol en drugs" (zie ber.). 20.00 uur voorvergadering i.v.m. begroting 1984 „Woning bouwvereniging" Deventer voor leden/bewoners in Holten in ca fé-rest. „Vosman" (zie adv.). Maandag 14 november 19.30 uur ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman" 19.45 uur bijeenkomst afd. Es- pelo Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Trefpunt" vertoning van dia's Oud-Holten door de heer G. Gervedink Nijhuis. 20.00 uur Algemene Ledenvergadering Tennisclub „Holten" in zaai „Vosman". Dinsdag 15 november 19.45 uur bijeenkomst H.V.G. „Ora et Labora" in „De Kande laar" bloemschikken en bloem- stukjes o.l.v. Henk Lammers van „Maijo". Van Buren is als bouwmaterialenhandel professionele leverancier van de vakman. U kunt daarvan profiteren door bij bouw en verbouw eerst uw licht op te steken bij Van Buren. Spinnerstraat 12, 7481 KJ Haaksbergen. Telefoon: 05427-11232 In restaurant Vosman zal woensdag 9 november een themaav ond over „Alcohol en drugs" worden gehouden, ingeleid door Wil IJzerman, directeur van het consultatieburo voor alcohol en drugs (CAD) Na afloop kunnen vragen gesteld worden en kan men discussiëren over dit thema. De avond wordt geor ganiseerd door de afdeling Rooie Vrouwen in de P.v.d.A. J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 uur en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst: 3-10 nov. zr. G. Honig, Fliermaten- weg, tel. 05731-445 b.g.g. 05700- 2 27 00. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur Stich ting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tiste spreekuur (op afspraak) el ke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: F. B. Zeilstra, Breder- odestraat 6, Rijssen, tel. 05480- 1 45 69. Spreekuur voor spoedge vallen 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Fysiotherapie: Alle werkdagen wfjkgeb. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatschap. Dienstverl. Midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel 05483-27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 1 35 53. Open bejaardenwerk: Inlichtin gen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen-Consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Gem. Energiebedrijf: Storing elektriciteits- en gasvoorziening tel. 1814. Politie: Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3