Gedichtenbundel mevrouw De Haas werd terugblik op fijne en minder fijne momenten Pleeggezinnen harde noodzaak Welfareverkoop Diessenplas Heel, heel erg blij! Belangstelling groot voor baan gemeentesecretaris Stiptheids akties politie Zomerpostzegelcomité schenkt aan Stichting Open Bejaardenwerk HOLTENS NIEUVVSBLM tvanotJlS HOLTENS NIEUWSBLAD Raad van State beslist over lot van berken Voorzitter Rabobank trekt zich terug HOLTENS NIEUWSBLAD Openingstijden redactie Open Deur Abonnementsprijs f31,25 Losse nummers 65 cent Donderdag 3 november 1983 - 37e jaargang - nr. 44 NIEUWSBLAD Hoofdredactrice: Nan Heidema Dr. Nagelhoutstraat 3, tel. 05483-25 83 Red. adres: Smidsbelt 37, tel. 05483-38 03 Openingstijden redactie: Donderdag-vrijdagmorgen 9.00-12.00 uur Red. medewerker: J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-13 56 Stichtingsbestuur W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties, Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-1 66 66 Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Vanaf haar tiende jaar schreef zij gedichten, ze is klein, tenger en een tikkeltje exentriek, wandelt bijna dagelijks met haar ge liefde hondjes in ons dorp en krijgt een pittig trekje rond haar mond wanneer ze je staande houdt. Het kan bijna niet anders of we hebben het over mevrouw B. C. de Haas-Boekbinder, een vrouw die met haar 71 levensjaren een enorm verleden achter zich heeft, met de daarbijbehorende prettige en minder prettige ervaringen. Dat zij deze ervaringen van tijd tot tijd op schrift stelde was ons natuurlijk bekend want ook in Holtens Nieuws blad verschenen regelmatig werkjes van haar hand. Al deze klei ne en grote werkjes en werken zijn inmiddels gebundeld tot een 108 pagina's tellende gedichtenbundel, die vanaf morgen 4 novem ber in de boekwinkel te koop zal zijn, voor een bedrag van 14.50 gulden. De eerste oplage is voorlopig 500 stuks. Allemaal fijne en minder fijne herinneringen geschaard onder de noemer „Tutti Frutti". Een toepasselijke titel die de lading volledig dekt. Het werd een mengeling van gedichten, spreu ken en gezegdes, waaronder haar eerste „smartlapje" ge naamd „Jippeke". Veel van haar werken spreken boekdelen over haar oorlogsverleden, maar zij belicht ook de vrolijke momen ten uit haar leven en natuurlijk worden haar dieren niet over het hoofd gezien. Sabine, Beauty en Fleur stonden gedrieën ga rant voor veel schrijfplezier van haar kant. Beestenboel Niet alleen levende dieren, zijn haar metgezellen, nee het is in haar flat aan het Kerkplein een ware beestenboel. In tal van for maten en uitvoeringen omringen speelgoedbeesten haar in haar kamer. Zelf schat zij hun aantal op bijna 200, allemaal bij elkaar vergaard in de afgelopen twee jaar. „Mijn flat is te warm voor bloemen en planten, vandaar dat ik langzaam begonnen ben met het planten van beestjes in- plaats van bloemen in de vens terbanken. Haar hobby groeide beter dan haar planten en zo gebeurde het dat haar verzame ling beesten haar huis wollig be volkt. Haar aanschouwend val len vooral haar kleding en sier raden in het oog. „Kleding zou een gemis aan iets anders kun nen zijn?", vraagt ze zich af. „En zonder oorbellen heb ik zo'n „naakt" gevoel! „Een tik keltje vermoeid van ons gesprek geeft ze aan lichamelijk niet meer zo sterk "te zijn en de pu bliciteit rondom haar de afgelo pen dagen ervaart ze als prettig, maar wel een beetje vermoeiend. Haar gedichtenbundel heeft zy opgedragen aan haar ouders, baar man Rudolf en haar vriend Nog deze week zullen in het gemeentehuis de eerste gesprekken plaatsvinden met kandidaten voor de functie van gemeentesecre taris. Zoals bekend zal Holtens huidige gemeentesecretaris G. J. Langenbarg per 1 maart 1984 vervroegd uittreden. Een eerste op roep heeft al 80 reacties uit het hele land opgeleverd. Via een voorselectie komen daaruit de meest geschikte kandidaten waar mee zal worden verder gepraat. De uiteindelijke benoeming zal in de loop van de volgende maand plaatsvinden. De Raad van State zal een De heer Robers is, in overleg met bestuur en raad van toe zicht, tot de konklusie gekomen dat zijn funktioneren als voorzit ter op een aantal punten niet meer in overeenstemming is. met zijn persoonlijke inzichten. uitspraak moeten doen over het al dan niet kappen van een groepje berken in de Churchill- straat. Nadat B. en W. van Hol ten afwijzend had beschikt over een verzoek daartoe heeft me vrouw C. Querido-Barendsen. mede namens enkele andere be woners van de Churchillstraat, de zaak aangekaart bij deze ho gere instantie. Zij zegt overlast te ondervinden van deze bomen, met name van de vallende bla deren. Het gemeentebestuur van Holten vindt de fraaie aanblik die de berken bieden belangrij ker. Mevrouw De Haas temidden van 'evende en pluche metgezellen iie wollig haar flat bevolken. Herman, waarmee ze 32 jaar lief sn leed deelde. Vrijdag 4 novem ber is het zover en we hopen dat Holten deze bundel een warm welkom zal heten! verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, telefoon 12 24 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Devenlerweg 34, telefoon 16 65 tot dinsdag 12.00 uur zomerpostzegelcomité Stichting Open Bejaardenwerk Het zal in de komende tijd nodig zijn dat meer mensen zich beschikbaar zullen stellen als pleegzorgadres. Door de veranderende inzichten op het begeleiden van kinderen en jongeren die in de knel zitten, maar ook door de bezuinigingen in tehuizen en internaten, zal het binnenkort niet meer toegestaan zijn om kinderen beneden 10 jaar in tehuizen te plaatsen. Dat alleen al betekent nogal wat voor de pleegzorg. Er zijn nu niet voldoende pleegzorgers om kinderen en jongeren op te vangen, maar voor de nieuwe opzet helemaal niet. Pleegzorg zal er in de toe komst anders uit moeten gaan zien. Dat is ook nodig. Maar daarvoor zullen mensen eerst anders naar pleegzorg moeten gaan „kijken". Werkgroep „Jeugd onder Dak" Holten houdt op 10 november a.s. om 20.00 uur in hotel Vos- gulden de in Holten. Namens dit comité heeft mevrouw A. M. Held- weg-Janssen aan mevrouw C. P. K. Enklaar-van Andel en me vrouw A. Kroon-Pasman mede gedeeld dat aan het Open Be jaardenwerk in Holten 500 gul den wordt toegekend en hiervan kan een schrijfmachine worden aangeschaft. Het comité voor zo- merpostzegels steunt jaarlijks tal van sociale en culturele instel lingen. Woensdag 16 november van half drie tot 6 uur 's middags zet Diessenplas haar deuren wijd open, om de Welfareafdeling Holten van het Rode Kruis, de gelegenheid te geven alle artikelen die door bejaarden en gehandicapten uit Holten werden gemaakt te koop aan te bieden. De gehele opbrengst komt ten goede aan de Welfare afdeling Holten. Het belooft een gezellige middag te wor den met tal van attracties voor jong en oud. Er is een rad van avontuur, een verloting, en natuurlijk allerlei lekkere drankjes en hapjes. Een prima gelegenheid om gezellig uw Sintinkopen te doen. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! I Geeft op als abonnee Gebruik deze bon voor j Hdtens Nieuwsblad het opgeven van een nieuwe abonnee. I Inzenden aan: j Holtens Nieuwsblad g Antwoordnummer 97 Enschede Naam Adres Woonplaats Dhr/mevr Adres Woortplaats Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 31.26 De openingstijden van de redactie zijn gewijzigd van maandag- en dinsdagmorgen in donderdag- en vrijdagmorgen Hebt u iets te melden of wilt u een gesprek met de redaktie over een artikel in het Holtens Nieuwsblad? U bentwelkomopons adres Smidsbelt 37 Holten Tel. 05483-3803 Donderdagmorgen 9-12uur Vrijdagmorgen 9-12 uur. Redaktie Holtens niéuwsblad. Op zondag 6 november a.s. wordt er weer een Open Deur samenkomst gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Pastoor A. Ra demaker hoopt dan te spreken over het thema „God bezuinigt niet". Het R.K.-jongerenkoor uit Nieuw Heetcn zal medewerking verlenen. De aanvang is 19.15 uur. zijn we met de 599 flessen bloed, die we maandag 31 oktober aan het team van het Rode Kruis mee konden geven naar Amsterdam. Donors, oud en jong, heel hartelijk dank! Fijn, dat dank zij u, de afname-avond zo'n succes kon worden. Om even na 6 uur werdén de eersten al geprikt en om half tien waren de laatsten aan de beurt. Als Rode Kruis bestuur willen we heel graag allen, die op de een of andere manier hebben meegeholpen om deze avond te doen slagen heel hartelijk bedanken. Zonder de hulp van de schudders (schudsters) de sjouwers, de mensen, die voor 't transport zorgen, de mensen die de koffie zetten en rondbrengen is zo'n avond niet mogelijk. Weet u dat we op zo'n avond wel 80 vrijwilligers hebben rondlopen? En wat dacht u van al het werk, dat door zovelen vóór de bloedplasma-avond al is gedaan? Wij hopen, dat we volgend jaar op u allen weer een beroep mogen doen. Wat ons betreft, trouwe en dit jaar voor 't eerst opgekomen donors, helpers en helpsters graag tot volgend jaar in de Sporthal!! Met vriendelijke groeten namens het Rode Kruis bestuur, afd. Holten C. H. van Iperen-Esseboom. man te Holten een informa tie-avond om samen met u over pleegzorg te praten en zo moge lijk mensen te vinden die zich. in welke vorm dan ook, als pleegzorgadres beschikbaar wil len stellen. U bent van harte welkom op deze informatie-avond. Kontaktadressen van de werk groep zijn: Everdien Spakman, tel. 05731- 230. Annie Rensen, tel. 34 00. De gezamenlijke afdelingen van de politiebonden, binnen de RP-groepen Diepenveen en Hol ten en de gemeentepolitie Raal- te, gaan er vanuit dat het over leg met de minister van binnen landse zaken, K. Rietkerk, niet aat resultaat oplevert, wat rede lijk en aanvaardbaar is voor ambtenaren, trendvolgers en uit keringsgerechtigden, omtrent de korting van 3,5%, per 1 januari 1984. Sinds 1978 hebben ambtenaren tussen 10% en 15% koopkracht verlies geleden ten opzichte van het bedrijfsleven. Dit naast aller lei beperkingen in de secundaire arbeidsvoorwaarden. De overheid heeft het voorne men de bezuinigingen op ambte naren in 1986 op 23% te bren gen. Daarbij tevens vaststellende dat de inhoudingswet 1983 ook voor 1984 van kracht blijft. Dit alles geeft voor ambtena ren, trendvolgers en uitkerings gerechtigden dusdanige maat schappelijke en economische problemen, welke in vele geval len onoplosbaar zullen zijn. Daar geen open en reëel over leg mogelijk is, zijn de gezamen lijke politiebonden dan ook ge noodzaakt hier aktie tegen te voeren, waar de plaatselijke af delingen aan mee zullen werken. Dit betekent, dat in de regio Holten - Bathmen - Diepenveen - Ra al te overeenkomstig de lan delijk gemaakte afspraken stipt heidsacties zullen worden ge voerd. Vanaf 7 november a.s. zal er dan ook alleen nog maar waar schuwend worden opgetreden, waarbij echter wel de volledige wettelijke bepalingen nageleefd dienen te worden, dit wordt ech ter heel stipt gedaan. De gezamenlijke afdelingsbesturen. ACP - NPB - ANPV

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1