Hockeyclub hijst de vlag Z.A.C.HOLTEN Resultate n s.v. Holten 15 april: Kampioenscross zijspannen op „De Zuurberg Wisselende resultaten voor teams BCH Holten wint van Zwolle Programma Sporthal HOLTENS NIEUWSBLAD |3É ffrs 'Ujapgawi Programma s.v. „Holten' SENIOREN De Fienpreuvers gaan kegelen '.UV'wmnï DONDERDAG 27 OKTOBER 1983- Ondanks (of dankzij?) het veelvuldig gebruik van inval- lers(-sters) wisten diverse teams toch nog tot winst te komende komen week. Na ongeveer 5 competitie-weken blijkt, dat de meeste teams goed meedraaien. Het le, 2e, 3e en 5e team bevin den zich zo'n beetje in de ho gere regionen van de midden moot, terwijl het 4e en 6e team boven aan de ranglijst prijken; beiden nog ongeslagen. Voor waar geen slecht resultaat tot nu toe. Jeugd BCH-Lcttele 1. Zaterdag morgen 24 oktober moest het jeugdteam aantreden tegen Let- tele. Toen Jan-Erik Jansen en Erik Hanenburg (als invaller) vrij gemakkelijk hun enkelpartij wonnen, was een eerste (echte) zege in zicht. De dames troffen echter zeer sterke tegenstand sters. Femande Hofhuis, zowel als Johanna Koopman moesten in 2 games het hoofd buigen Het gemengde-dubbel van Fer- nande en Jan-Erik ging helaas ook verloren, maar Johanna en Erik konden hun partij in winst omzetten, zodat de stand weer in evenwicht werd gebracht. De punten bij de dames- en heren- dubbel werden broederlijk ge deeld, zodat de eindstand 4-4 werd. Geen slecht resultaat en zeker een morele opkikker voor de wedstrijd van volgende week tegen Phoenix. Deventer 5-BCH 1. De slechte verlichting in Deventer was een faktor waarop was gerekend, maar een voetblessure van Jen ny Scholman, die daardoor haar enkelspel gewonnen moest ge ven, was pas de eerste echte te genslag. Jetty Dorresteijn kwam. Zaterdagmiddag 22 oktober j.l. kon de vlag gehezen worden op het „dak" van het clubhuis. Een mijlpaal in de geweldige samen werking van hockeyleden e.a. Jong en oud, man en vrouw, ik geloof dat de meesten onder ons inmiddels wel een steentje Senioren: Holten I-Overwetering I 14.30 u.; Holten 2-Reutum 2 10.00 u.; Sportlust 2-Holten 3 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 4-Her- acles 3 10.00 u.: De Zweef 6-Hol- ten 5 10.45.u. V. 9.45 u.; Holten 6-Wierden 3 10.30 u.; Holten 7-Almelo 4 10,00 u.; Holten 8-En- ter 6 10.45 u.; PH 17-Holten 9 11.00 u. V. 10.00 u.; Enter 7-Hol- ten 10 10.00 u. V. 9.00 u.; Bor- nerbroek 5-Holten 11 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 12-PH 16 9.00 u.; Wierden 6-Holten 13 10.00 u. V. 9.00 u. Junioren: Luctor A 1-Holten A 1 14.30 u. V. 13.15 u.; Holten A 2- Sp. Rijssen A 2. 14.30 u.; Holten B. 1-Almelo B 1 14.30 u.; Holten B 2-V.E.S.O.S. B 1 11.15 u.; Blauwwit B 3-Holten B 3 10.00 u.; D.E.S. C 2-Holten C 2 12.45 u. V. 12.00 u.: Holten C 3-S.O.S. C 3 11.30 u.: Holten C 1 is vrij. Pupillen: Holten D 1-Excelsior D 1 10.00 u.; Wierden D 1-Hol- ten D 2 11.30 u V. 10.45 u.; Hol ten D 3-Wierden D 2 11.00 u.; Holten E 1-De Zweef E 1 10.00 u.; Holten E 3-O.N. E 3 11.15 u.; Holten F. 1-Blauwwit F 1 11.00 u.; Twenthe F 3-Holten F2 11.00 u. V. 10.15 u.; Holten E. 2 en F. 3. zijn vrij. hebben bijgedragen, al zal er straks geen steen meer zicht baar zijn. Avond aan avond wordt er gewerkt: schotten staan, dakbalken liggen en de eerste plafondplaten zijn ook al bevestigd. Opvallend is het feit, dat, wanneer je ook op die bouw bent, of dc zon schijnt, of het regent of het ijs koud is, het ALTIJD gezellig is. In de herfstvakantie waren er geen jeugdwedstrijden en trai ningen. Heren I speelde op 16 okt. j.l. tegen Arnhem in Arn hem en verloor na een bijzonder spannende wedstrijd met 3-2. Uitslagen 23 okt.: Heren-Driener- loo 2-4, EHV-Heren 3 1-0: PW 5- Heren 2 1-7; Hengelo B-Vetera nen A 3-1. Wedstrijdprogramma: 27-10: PW-B-dames Veteranen. 29-10: Jongens Al-Lochem Al, Jongens Bl-Salland BI, Almelo Al-Meisjes Al, Lochem Bl-Meis- jes BI, Nijverdal B2-Meisjes B2, Avanti Cl-Jongens Cl, Meisjes Cl vrij, Lochem Dl-Jongens Dl, Bully Dl-Meisjes Dl, DKS mi- ni's-Jongens mini. 30-10: Holten 2-Drienerloo 5, Holten vet.-Apeldoorn C, Lo- chem-Holten, Reserve-Holten 3. li Het duel tussen Z.A.C. en Holten werd gekenmerkt door een grote matheid. Beide ploe gen probeerden te voetballen, maar vielen daarbij aanvallend volkomen door de mand. Hoe wel de roodzwarten gedurende de gehele wedstrijd een licht veldoverwicht hadden, was het Z.A.C. dat na een half uur spe len de leiding nam en na achte raf zou blijken daarmee de overwinning zeker stelde. Onvoldoende ingrijpen van achtereenvolgens Dijkman, Wis- sink en ten Velde bracht Gert van Eyck in vrije schietpositie en deze maakte geen fout. De Holtense vleugelspelers maakten steeds weer de fout naar binnen te trekken, daarmee het speelveld verkleinend, waar door de verdediging van Z.A.C. gemakkelijk baas kon blijven, temeer omdat deze leemte bij de roodzwarten vanuit de twee de lijn onvoldoende werd opge vuld. In de eerste thuiswedstrijd van deze zaalcompetitie heeft Holten beide punten in eigen huis gehouden. In de wedstrijd tegen Zwolle leek Holten weinig moeite met de gasten te zullen krijgen. Vlot kwam men op een 3-0 voorsprong, hiaar daarna bleek ook Zwolle, dat met een aantal nieuwe spelers speelde vooral van afstand het nodige gevaar te kunnen stichten. Hol ten hield de voorsprong tot de rust vast (9-6). Na rust kwam Zwolle terug, doordat er vooral aanvallend rommelig werd ge- HOLTEN enkele foutjes in de verdediging speeld. Holten keek nog even 5 treffers tegen. Vlak na tijd be- zelfs tegen een 12-13 achterstand aan. In de laatste 10 minuten hervond Holten het spelpeil van het begin en won toch nog rede lijk gemakkelijk met 17-14. Doel punten: Jan de Wit 5; Pim Neu teboom 4-Johan Plantinga 3- Frans v. Gennep en Nico Vorst 2; Ron de Geus 1. De dames senioren speelden tegen Lettele. Bij rust stond het al 5-1 voor de gasten. De tweede helft verdedigde Holten uitste kend. Lettele kreeg nauwelijks enige kans. Helaas kon Holten aanvallend te weinig gevaarlijke aanvallen opzetten om de Let tele defensie in grote moeilijkhe den te brengen. De eindstand bleef 1-5. Doelpunt: Ria Jansen. De dames junioren speelden technisch een goede wedstrijd. Tegen L. H. C. werd een 2-0 voorsprong genomen. Daarna stokte het bij Holten. Voor rust kwam L. H. C. nog op 2-1. Ook na rust een zelfde beeld. Goed opgebouwde aanvallen van Hol ten leverden weinig kansen op, alhoewel Holten pech had dat 2 prima kansen op „hardhandige wijze" zonder straf door de L. H. C. defensie om zeep werden ge bracht. Holten kreeg zelf door paalde een hard schot van Her- ma Dondertman de eindstand op 3-6. Jeugd: Slechts 2 jeugdteams kwamen in aktie. Holten A 1 speelde uit tegen L. H. C. Na een vlotte voorsprong (0-4) ver slapte het Holtense spel en kon L. H. C. op gelijke voet komen. In de tweede helft nam Holten ruimer afstand en won verdiend met 16-9. De pupillen speelden een spannende wedstrijd tegen Broekland die met het minimale verschil van 8-7 werd verloren. Programma: za. 29-10: A 1 uit tegen Wesepe om 12.45. Vertrek 11.45.; B. 1 uit tegen Heeten om 13.00. Vertrek 12.00; B 2 uit te gen Zwolle om 16.30. Vertrek 15.15.; J. B. 1 Thuis tegen Kwiek om 14.30. C 1 is vrij. Zo. 30-10: Dames junioren thuis tegen Lettele om 12.50. Dames senioren uit tegen Voorwaarts om 14.20. Vertrek 13.00. Heren senioren uit te-en D.S.C. om 15.05. Vertrek 14.00. Standen: Naast de winst van Holten won alleen W.S.V. van .Achilles met 20-14. Zondag speelt Holten tegen het sterke D.S.C. Bij winst kan Holten de Na de thee oefenden de pupil len van Jan Veenstra meer druk uit. Henk Jansen schoof op naar het middenveld en daarmee werd het loopvermogen in deze linie duidelijk vergroot. René Bannink en Johan Huzen wer den respectievelijk vervangen door Daniel Saamanun en Henk Warrink. De roodzwarten kregen ook wel enkele kansen, doch de acties verliepen net iets te ge haast om tot succes te leiden, al was Herman Deyk er enkele ke ren vlak bij. Met kunst en vlieg werk wisten de Zwollenaren ech ter het doel schoon te houden. Hoewel Holten zeker een punt had verdiend bleef het bij deze 1-0 nederlaag. Het vraagt tijd en geduld om binnen een team van mensen de juiste man op de juiste plaats te krijgen, dat is ook na deze zondag weer geble ken. Vooral aanvallend zullen de roodzwarten wat slimmer en met meer overleg moeten spe len, dan komen de doelpunten vanzelf. Holten-Overwetering. Zondag a.s. ontmoet Holten sportclub Overwetering uit Olst. Een tegenstander, die telken ja- re voor grillige wedstrijden zorgt. De roodzwarten kunnen zich echter niet permitteren om zich thuis de kaas van het brood te laten eten. Mogelijk dat de wedstrijdbal, aangeboden door de carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" een stimulans vormt om zondag weer het con tact met de top van 4H te her stellen. Nadat de mist opgetrokken was werd zondagmorgen een aanvang gemaakt met de 7e competitieronde. Het werd een zondag die voor meerdere elftal len in dubbel opzicht zonnig is verlopen. Rietvogels 2-Holten 2 2-1. Het ging 'te goed de laatste weken en dan kun je op een terugval wachten. De eerste helft leek er voor Holten nog geen kou aan de lucht. Toen echter een pen- gel gemist werd zakte de ploeg 'weg en kregen de vogels vleu gels. De tweede helft werd een slappe vertoning, zodat de jarige .Coach" moest toezien hoe de puntjes in de Riet bleven. Holten 3-Heracles 2 4-0. Een uit stekend spelend derde heeft haar supporters niet in twijfel gelaten, dat ze dit seizoen nog een hartig woordje mee willen spreken in de race om het kam pioenschap. De bezoekende ze bra's kregen geen poot aan de grond. Er blijkt toch meer kwa liteit in dit elftal te zitten dan aanvankelijk'werd verondersteld. De grote organisator in dit team is zondermeer Gerrit Markvoort die door zijn spelinzicht de jon geren kan sturen. Bornerbroek 2-Holten 4 2-3. Een wedstrijd die duidelijk op karak ter is gewonnen. De 0-2 rust stand werd nog wel uitgebouwd tot 0-3, maar daarna kwam de thuisclub sterk terug en werd het nog erg benauwd voor Hol ten. Holten 5-RKSV 2 1-0. Het onder- aanstaande Holten 5 verraste vriend en vijand (RKSV) door de Rijssenaren met het kleinst mogelijk verschil te verslaan. Het was de eerste seizoenzege voor de goed keepende Soer en zijn secondanten. Er zit dpide- lijk meer lijn in dit elftal de laatste weken. SOS 3-Holten 6 9-0. Beide ploe gen stonden voor de aanvang van de wedstrijd op een gelijk aantal punten, maar de roodge len hebben er geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. Onder leiding van scheids rechter Pleizier (uit Holten!) leed Holten 6 haar grootste neder laag uit de geschiedenis. Het keepersprobleem is nog groot. Rietvogels 4-Holten 7 2-1. Het zevende kreeg haar vierde ne derlaag te slikken. Het moest Rietvogels voor laten gaan op de standenlijst. Al zijn de neder lagen steeds met maar 1 doel punt verschil toch vallen ze zwaar. Adri wind je niet op! kop in de 2e klasse B innemen. Voor dc week van 29 oktober tot en met 4 november 1983. Zaterdag 10.00-6.00 N.H.V. 20.00-21.00 van Eunen. Zondag 11.00-12.00 s.v. Holten, afd. da mesvoetbal 12.00-19.00 N.H.V. Maandag 27308.10-15.30 scholengemeen schap 16.00-22.00 Bloedplasma-avond Ned. Rode Kruis, afd. Holten. Dinsdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-22.30 Mintonette 22.30-23.30 Blauw-Wit. Instruktie- lokaal: 19.00-21.00 s.v. Holten, afd. schaken. Woensdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.30-18.30 Wegenwacht Markelo 18.30-23.00 Badmintonclub Hol- Donderdag 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. hand bal 22.00-23.30 s.v. Holten, All Stars. Vrijdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-23.00 Mintonette 23.00-24.00 fa. Koopman. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80.). Overige re serveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnsza ken, tel. 16 66 toestel 25), en in dien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. Holten 8-Omhoog 5 1-6. Holten trof in Omhoog een ploeg van allure. Dit veteranenelftal speelt al jaren in de bovenste regionen mee. De wisselvalligheid van het achtste team brengt hun niet op de plaats waar ze kwalitatief wel thuis horen. Holten 9-Almelo 10 4-0. De Hol tenaren drukten haar tegenstan ders nog vaster op de laatste plaats. De jeugd toonde weer een geweldige inzet en Jan t.V. schoffelde dat het een lieve lust was. Vaak tot groot ongenoegen van zijn directe tegenstander! RV 3-Holten 10 1-1. In Rijssen behaalde het tiende haar vierde competitiepuntje binnen. De scheidsrechter bij dit treffen was de meest opvallende figuur. Enter 9-Holten 11 1-0. Een on verdiende nederlaag voor het hard werkende elfde. Naar de veldverhouding was een punten- deling beter op zijn plaats ge weest. Maar de doelpunten be palen nu eenmaal wie er wint. Holten 12-Omhoog 7 7-0. „Met blijdschap geven wij u ken nis zo zou de eerste zege van Holten 12 kunnen worden aangekondigd. Slangenmens Wa genvoort was ouderwets op dreef met vier doelpunten. Na de thee leed de ploeg aan concentra tie-verlies. Aanvoerder Teun Deyk ontpopte zich op dat mo ment als de beste man van het. veld, maar ook fluitist Geert Kwintenberg krijgt een ruime voldoende. Holten 13-SOS 6 0-1. Holten was heel dicht bij haar tweede over winning. Het bezoekende SOS dacht misschien wat al te licht over de Holternaren wat hun bijna noodlottig werd. als invalster, tijdens de single niet in haar spel en had de pech de damesdubbel te moeten spelen met een geblesseerde me despeelster, waardoor ook hier de punten te gemakkelijk naar de Deventer dames gingen. Ed dy Willemink wist in 3 games zijn enkel te winnen, terwijl Gerrit de Roos in de verlenging van de derde game zijn tegen stander niet meer kon bijhou den. De gemengde dubbels le verden nog een punt op voor Holten; Jetty en Gerrit wonnen via bekeken spel. Eddy moest ontdekken dat je in je eentje nooit een dubbelspel wint, als je medespeelster niet optimaal kan bewegen. Met dat al was de 2-6- stand zeer geflatteerd voor De venter en zal de return een dui delijker beeld geven van de krachtsverhouding. BCH 2-Kwick 4. Met invalster Joke Gerards werd op 17 okto ber vol goede moed begonnen aan de wedstrijd tegen Kwiek 4 uit Raalte. Tony ten Broeke be gon zijn enkelpartij erg goed en won de le game vrij gemakke lijk, maar zijn jonge tegenstan der kwam in de 2e game sterk terug, zodat een 3e game de be slissing moest brengen; door erg goed spel wist Tony ook deze game te winnen. Theo Aarsen had het heel wat moeilijker; in het begin kon hij nog goed mee komen, maar moest toch in 2 games zijn meerdere erkennen in zijn tegenstander. Bij de da mes won Sonja de Roos de le game vrij gemakkelijk, maar de 2e ging door niet al te best spel verloren, zodat ook hier een 3e game gespeeld moest worden, die met veel moeite door Sonja gewonnen werd. Joke moest dui delijk wennen -, aan het spelen van een enkelpartij en zij ver loor dan ook in 2 games. Bij de gemengde dubbels wonnen Son ja en Tony vrij gemakkelijk, ter wijl Joke en Theo verloren. Stand 3-3, zodat de beide dub bels de beslissing moesten bren gen. Joke en Sonja lieten zich van hun beste kant zien en wonnen overtuigend, terwijl de heren helaas hun partij uit han den moesten geven, met als ein dresultaat een 4-4 gelijkspel. BCH 3-Trefzeker 5. Ook dit team moest aantreden met een invaller i.e. Dinie v.d. Vreede. De punten moesten hier van de dames komen. Ria Groeneveld en Dinie wonnen beiden hun single, terwijl Jan Jacobs en Theo Nieuwveld het niet konden bolwerken. Ook de beide ge mengde dubbels gingen naar de gasten uit Dalfsen. Gelukkig wisten de dames hun dubbel te winnen, zodat er nog een gelijk spel inzat. Helaas zagen Jan en Theo geen kans het herendubbel in winst om te zetten, waardoor het 3e team met 3-5 verlies ge noegen moest nemen. BCH 4-NOP 4. Op volle oorlogs sterkte opererend wist het 4e team ook in hun 4e competitie wedstrijd ongeslagen te blijven. Dat het niet gemakkelijk was mag blijken uit de uitslag: 5-3. Sytze Meinsma won zijn enkel spel, terwijl Harry Dul verloor. De beide dames Tiny v.d. Run straat en Gea Beldman wisten hun enkelspel in winst om te zetten. De gemengde-dubbel van Gea en Sytze werd gewonnen, .naar de andere moest gewon nen gegeven worden. Ondanks de winst in het enkelspel, werd het dames-dubbel een prooi voor de dames uit Emmeloord. De beslissende heren-dubbel werd na een spannende 2e game door Harry en Sytze gewonnen. Deventer 9-BCH 5. De uitslag (8-0) doet vermoeden, dat het 5e uit Holten geen partij was voor het 9e van de Deventernaren. Niets "is echter minder waar. In maar liefst vijf van de acht par tijen moest een derde game de beslissing brengen. Heel span nend was het soms, waarbij De venter, helaas, steeds aan het langste eind trok. Misschien hebben Roelie Zuethoff, Gerrie Oolbekkink, Harry Menkhorst en Bert Postma meer succes in de return op het eigen ..honk". Programma: 27 okt.: BCH 6 uit tegen Mistral 1. 29 okt.: BCH 1 uit tegen Phoenix 4. Jeugd BCH thuis tegen Phoenix 2. 31 okt.: BCH 3 uit tegen Netwerk 3. BCH 6 uit tegen NOP 5. 1 nov.: BCH 4 uit tegen Deventer 7. 2 nov.: BCH 5 thuis tegen Hanze '83 1. De Fienpreuvers beginnen a.s. zondagmiddag het nieuwe sei zoen met een kegelinstuif bij het kegelcentrum Barbarossa. Ieder een is welkom vanaf half vijf tot half zeven en er kan strijd worden geleverd op een jeugd- baan, dames- en herenbaan. Voor prijzen wordt gezorgd en ongeveer half zes wordt er een wedstrijd gespeeld tussen de spelers van het eerste voetbalelf tal van de SV. Holten en de Raad van Elf o.l.v. Prins Theo I, Smidvorst van het keunedarp. Bovendien kan men de vide ofilm van de laatste carnaval soptocht bekijken en voor de jeugd staan nog sjoelwedstrijden en tekenfilms op het pro gramma. Oh ja, de toegang is gratis. Op de op zaterdag 19 oktober in Scherpenzeel gehouden z.g.n. „Kalenderdag" van de K.N.M.V. waar het wedstrijdprogramma 1984 voor motoren werd vastge steld is de 3e wedstrijd voor zijspannen toegewezen aan de M.A.C. „De Holterberg". Om het Nationaal kampioenschap wor den in totaal 8 wedstrijden ge reden. De cross op 15 april is een thuiswedstrijd voor kampi oen August Muller en z'n bak kenist Cor van der Bijl. Het be stuur van de „MAC" is erg ge lukkig met de kampioenscross die ongeUvijfeld vele duizenden motorsportliefhebbers zal trek ken. Nationaal kampioen August Muller met bakkenist Cor van der Bijl.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7