Scheikunde-prakticum voor ouders mm WVC wil pas volgend jaar over muziekschool praten gemeente holten Resultaten sv Holten Nijkamp (CDA): Oudheidkamer positief benaderen Herenpolo behaalde 2 punten Resultaten Blauw Wn Club/cursus programma van de stichting Sociaal Cultureel Werk voor Holten Zwennie Vincent tweede op „S.G.W." in Markelo HOLTENS NIEUWSBLAD yy yy PUPILLEN DONDERDAG 27 OKTOBER 1983- frr In een brief aan het minis terie van WVC eist burgemees ter W. L. F. C. Ridder van Rap- pard namens het college van B en W dat het al drie maal toe gezegde gesprek tussen beide partijen inzake de problematiek van de Holtense muziekschool nu zo spoedig mogelijk zal plaatsvinden. Dit werd afgelo pen dinsdag duidelijk tijdens de raadsvergadering toen de ach terstallige subsidie aan de Mu ziekschool Holten over de jaren 1980 tot en met 1982 werd vast gesteld. Met die subsidie had geen van de partijen moeite, maar de gang van zaken in de komende jaren was wel aanleiding tot dis cussie. A. Moeliker (PvdA) wil dat de Muziekschool in de toe komst gelijk behandeld wordt als andere welzijnsinstellingen en is het dan ook niet eens met de voorkeursbehandeling die het college voor 1984 heeft gepland voor de muziekschool. M. F. Spijker (WD en bestuurslid van de Muziekschool) vindt daaren tegen dat er nog te weinig reke ning wordt gehouden met de problematiek van de Muziek school, die van het Rijk allerlei benoembaarheidseisen krijgt op gedrongen waar tegenover geen financiële vergoedingen staan. Hij heeft bok moeite met het niet trendmatig verhogen van de subsidies vanaf 1979 waardoor de Muziekschool in 1984 eigen lijk 100.000 gulden had moeten krijgen in plaats van 75.000. Ook J. Warrink (Gemeentebe lang) had begrip voor de moei lijke positie waarin het Rijk de Holtense Muziekschool heeft ge manoeuvreerd. Hij pleitte ervoor gezien het niet trendmatig ver hogen van de subsidie in de af gelopen jaren, deze in de ko mende jaren ook niet trendma tig te verlagen. CDA-fractievoor- zitter H. J. Westerik tenslotte vindt dat er alles aan gedaan moet worden om het schrikbeeld van een elitaire muziekschool te voorkomen. Waarna zich een discussie ont spon tussen wethouder H. Rus- tebiel die de Muziekschool ver weet nog steeds niet met bezui nigingsvoorstellen te zijn geko men en WD-er Spijker die me moreerde dat voor dit jaar de tarieven al verhoogd zijn met zo'n 17 a 20 procent. Volgens hem zou B en W ook al een herziene begroting voor 1984 van de Muziekschool hebben gekre gen, maar bij Rustebiel was daarvan nog niets bekend. De rest van de gemeenteraads vergadering gaf nauwelijks aan leiding tot enige opwinding. De „Het CDA juicht elke initiatief tot het oprichten van een oud heidkamer in Holten toe. Maar dan zal er wel een coördinerend orgaan moeten komen. Nu is iedereen nog teveel individueel be zig". Dat zei CDA-er A. J. Nijkamp afgelopen dinsdag tijdens de raadsvergadering n.a.v. een ingekomen stuk van de heer J. Smale inzake inrichting van een oudheidkamer in Holten. Nijkamp meent dat een oud heidkamer in een breder kader (inclusief de heemkunde, enz.) in Holten in een leemte voorziet. Ook PvdA-er A. Moeliker had graag gezien dat de heer Smale zijn collectie aan een wat breder publiek, inclusief toeristen, zou kunnen laten zien. Het college van B en W stelt zich positief op tegenover dit initiatief maar zal zelf geen stappen onderne men om een oudheidkamer van de grond te krijgen. Wel kunnen de initiatiefnemers daartoe reke nen op de medewerking van het gemeentebestuur. Beschikbaar stelling van het oude, defecte torenuurwerk zoals de heer Smale had gevraagd, gaat het college te ver. In antwoord op een vraag van E. M. van Schooten (Gemeente belang) naar de mogelijkheden van de VW verschillende fiet- stroutes te laten uitgeven nu erv in het kader van de overname van het onderhoud van rijwiel paden door het Recreatieschap 'Salland, weer heel wat goed be rijdbare fietspaden bijkomen, antwoordde voorzitter W. L. F. C. Ridder van Rappard dat zoi ets al gedeeltelijk gebeurt, maar dat die service aan de toeristen het uitbreiden waard is. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 18 OKTOBER 1983 VER LEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer H. Stegeman voor het bouwen van een berging bij de woning Burg. van der Borchstraat 12; - aan de heer G. J. te Wierik voor de bouw van een kapbSrg-schaapskooi bij het perceel Deventerweg 21 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer H. L. Brandes voor het kappen van een boom bij het perceel Klompsteeg 1; - aan de heer G. v.d. Graaf voor het kappen van een boom bij het perceel Beusebergerweg 14; - aan de heer G. J. Teeselink voor het kappen van enkele bomen aan de Toeristenweg ervEricaweg; 3. aan de heer T. van Dijk toestemming verleend voor het houden van het Abrahamconcours op 22 oktober en clubkampioenschap L. R. Bergruiters en P.C. de Bergruitertjes op 29 oktober 1983 op enkele aan of nabij de Oude Diepepveenseweg gelegen percelen. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL ÓVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE- ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH IN VERBINDING STELLEN MET DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 1 november a.s. en wel van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. OPENBARE COMMISSIEVERGADERING De geplande openbare vergadering van de commissie financiën op 1 november a.s. gaat niet door. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 31 oktober 1983 te 15.00 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - subsidiëring herstel rieten dak pand Espelodijk 13. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd maandag 31 oktober a.s. spreekuur te PvdA ging alsnog akkoord met het verlenen van een krediet van 53.000 gulden voor een nieu we dakbedekking op de Dorps school nadat voorzitter Ridder van Rappard had meegedeeld dat Van Kimmenade BV, het bedrijf dat dit karwei moet gaan klaren, de garantie alsnog had uitgebreid met een bepaling dat „vochtblazen in het dak" ook voor haar rekening kwamen, waarmee het meningsverschil tu- sen wethouder H. Stegeman (CDA) en J. van der Harst (PvdA) over al dan niet aanwe zig zijn van vocht meteen uit de wereld was geholpen. Ook op een ander punt kwa men PvdA en CDA nader tot el kaar. Het verschil van opvatting tussen wethouder H. Stegeman en A. Moeiliker (PvdA) over het een inventarisatierapport over de toestand van de wegen in Holten liep met een sisser af. Alleen het punt van de toeris tenbelasting was voor het col lege aanleiding om iets gas te rug te nemen. Hoewel de beslis sing om deze belasting voor 1984 niet te verhogen bleef ge handhaafd wordt de mogelijk heid opengehouden om daar, in dien de begroting voor 1984 daartoe aanleiding geeft, op te rug te komen. Met name H. Dul (CDA) en M. F. Spijker (WD) hadden daar bij de behandeling in de commissie Financiën nogal moeite mee gehgd. Waarbij de vraag open bleef in hoeverre het zinvol is een belasting voor 1984 vast te stellen wanneer daar binnen enkele maanden weer al dan niet voorhanden zijn van verandering in kan komen. Holten D 2-Nijverdal D 1. On danks de 4-1 nederlaag tegen Nijverdal hebben de Holtense jongens goed gespeeld. Maar het resultaat is ook wel heel belang rijk, zodat de volgende wedstrijd met iets meer wilskracht moet worden tegemoet gezien. S.O.S. E2-Holten E3. Ditmaal was het een uitwedstrijd voor onze jongens. Na een goede eer ste helft aan beide zijden, moest toch tegen een 1-0 achterstand aangekeken worden. Na de rust deden beide partijen niet voor elkaar onder, maar het geluk was ditmaal niet aan Holtense kant. De eindstand werd uitein delijk 2-0. Jammer jongens, vol gende keer beter. Holten F2-Excelsior F2. Een sentationele opening van deze wedstrijd begon met Holten di rect al richting Excelsior doel. Dit werd meteen al 1-0. Nog met de gedachten bij het eerste doelpunt scoorde Excelsior onge hinderd tegen 1-1. Hierna zette Holten alles op de aanval en scoorde voor rust 2-1. Na de rust kreeg Holten een licht vel- doverwicht, wat tenslotte resul teerde in een 4-1 overwinning. Haarle F3-Holten F3. Onder goe de weersomstandigheden hebben de Holtenaren zich goed tegen Haarle geweerd. Al vrij snel had men een goed veldoverwicht en dat resulteerde in een treffer van Rob W. De tweede helft was het zelfde spelbeeld, toen echter scoorde Marcel K. num mer twee, en even later nummer drie door Marcel Gr. Vijf minu ten voor tijd kreeg Haarle nog een strafschop te nemen maar doelman Huisken stopte deze prachtig, zodat de einduitslag 0- 3 werd voor Holten. S.O.S. F 1-Holten F 1. In een erg spannende wedstrijd tussen de beide koplopers werd evenals in de thuiswedstrijd een 1-1 ge lijkspel behaald. Door dit gelijke spel blijft S.O.S. F1 koploper met twee punten voorsprong. Hoewel er erg goed gespeeld werd moet het kansen benutten van de jongens' nog wel wat ver beterd worden. Dus maar veel trainen jongens! De scheikundedocenten van de Scholengemeenschap Holten no digden 10, 11 en 12 oktober j.l. de ouders van leerlingen uit het derde leerjaar uit om een kijkje ie nemen in de keuken van het moderne chemie-onderwijs. Na een korte inleiding van één van de docenten gingen de ou ders onder leiding van de lera ren in de prakticumruimtes be zig met allerlei proeven, die de leerlingen ook in hun lessen doen. Aan het slot van het prakticum maakten de ouders een huidcrème die zich kon me ten met de beste Franse cosme tica. Dat het veelvuldig prak tisch bezig zijn met chemie de interesse voor het vak ten goede komt, was ook aan de „leer- vreugde" van de ouders te mer ken. De in totaal 120 deelne mende ouders waren vol lof over het initiatief van de scheikunde- sectie, die op een zeer geslaagde avond kan terugzien. Zwennie Vincent van de Lie- zenweg in de Beuseberg heeft zaterdag in Markelo op de Pro vinciale Kampioenschappen van Overijssel met het behalen van de 2e plaats in de „Samenge stelde wedstrijd" (dressuur, cross en springen) met haar po ny „Mark" een schitterende prestatie geleverd. Helaas mag de twaalfjarige amazone, die lid is van de ponyclub „De Ber gruitertjes", niet deelnemen aan de wedstrijden om het kampi oenschap van Nederland aange zien hiervoor de minimum leef tijd van 13 jaar geldt. Zwennie hartelijk gefeliciteerd met het prachtige succes en wie weet ben je er met „Mark" het vol gend jaar wel bij. Zaterdag 22 oktober traden beide poloteams op voor een thuiswedstrijd in het overdekte bad te Rijssen. Het damesteam moest het opnemen tegen de Grunte uit' Hardenberg en men moest in de eerste periode al gelijk twee goals incasseren en in de 2e periode zelfs eeri goal in eigen doel. De derde periode liep de stand uit tot 0-6. En in de vierde en laatste periode wis ten de dames uit „een speelster meer" situatie (doordat een Grunte speelster voor 45 sec. uit het water was gestuurd) er 1-6 van te maken door een pracht goal van Gerrie Veneman en sloot hiermee de wedstrijd af. Het heren team had een zware klus met de Steur 3 uit Kam pen, de Kampemaren waren tot nu toe nog ongeslagen. Tot gro te vreugde van de Holtemaren werd het al na 25 sec. 1-0 door een goal van Edwin Stegehuis gevolgd na twee min. door een tweede goal, nu door Ernst v.d. Ende 2-0 en even later kwam een verrassende tegengoal 2-1. De tweede periode verliep ook in het voordeel van de Holtema ren en weer door de beide heren 4-1. In de derde periode liep de stand nog verder op tot 5-1 door een doelpunt van Anton Aarsen en toen werd het spel wat rom melig door een misverstand tus sen de scheidsrechter en een Holtense speler waarna de Kam penaren protesteerden en na on derling overleg in het gelijk wer den gesteld. Het spel werd weer hervat door het toekennen van een strafworp voor de Steur. Het werd 5-2. De Kampenaren probeerden er nog van alles aan te doen om alsnog te scoren maar door een goed samenwer kend spel en het zeer goede keeperswerk van Eric Bekker- nens bleef de stand beperkt tot 5-2 in het voordeel van Twen- haarsveld dat na 3 wedstrijden te hebben gespeeld 4 punten wist te behalen. Volgende wedstrijd zaterdag 29 oktober, een thuiswedstrijd voor het dames team in Rijssen, ver trek vanaf de Dorpsschool 16.00 uur precies. Ook voor het seizoen 1983/1984 heeft de stichting weer een groot aantal activiteiten op haar programma staan. Kinderclubs en instuiven. De ze richten zich voornamelijk op de eigen ideeën van de kinderen en ontspanning en gezelligheid staan hoog in het vaandel. Ze worden wekelijks gehouden. Kleuterclub op woensdagmiddag van 13.30-14.30 uur voor f4.-per maand. Kinderclub 6 t.m. 8 jaar op dinsdag van 16-17 uur voor f5.- per maand. Kinderclub 9 t.m. 12 jaar op donderdag van 16-17 uur voor f5- per maand. Kindersoos „Kwiebus" 6 t.m. 8 jaar op woensdag van 15-16.30 uur fl.- per middag. Club voor gehandicapte kinderen op woensdag van 13.30-15 uur voor f5- per maand. Kindercursussen. Deze gaan dieper in op de bepaalde tech nieken en beogen voornamelijk basisbeginselen, baisbeginselen De cursussen vormen een afge rond geheel en worden gedu rende een bepaalde periode we kelijks gehouden. Timmeren op maandag van 16-17 uur. 8 lessen voor f35.-. Bloemschikken op donderdag van 16-17 uur, 8 lessen voor f25.-. Tekenen op maandag van 16-17. uur, 8 lessen voor f 15.—. Pottenbakken op woensdag van 15-16.30 uur, 8 lessen voor f20.-. Batikken op maandag van 15.45- 17.15 uur, 10 lessen voor f35.-. Textiele werkvormen op donder dag van 16-17 uur, 8 lessen voor f20.=. Koken op dinsdag van 15.45-17.15, 10 lessen f25.-. De kinderclubs, zowel als de cursussen zijn inclusief alle no dige materialen, dus er zijn geen bijkomende kosten. Volwassenen- cursussen. Deze vormen een afgerond geheel en worden gedurende een bepaalde periode wekelijks gehouden. Kruidentuin op maandag van 13.30-16 uur, 4 lessen voor f27,50, start: 31 oktober a.s. Bloemschikken beginners op maandag 19.30-22.00 uur, 9 les sen voor f60- excl. bloemen, start: 31 okt. kamerplanten ver zorgen dag en tijd in overleg, 3 lessen f21.-, start: maart/april. Milieu-vriendelijk tuinieren dag en tijd in overleg, 4 lessen f 10.-, start: half januari. Koken voor mannen (beginners) op dinsdag van 20-22 uur, 6 lessen f 90.-, start: 17 januari. Yoga begin ners/gevorderden op dinsdag avond, 12 lessen voor f90.-. Volksdansen op woensdag van 21.15-22.45 uur, f15.- per maand. Tekenen voor beginners op maandag van 19-21 uur, 6 lessen voor f30.-, start: januari. Kant klossen voor beginners op dins dag van 9.30-11.30 uur, 6 lessen voor f105.- incl. maart, start: 1 november a.s. Leerbewerken op woensdag van 9.30-11.30 uur, 6 lessen voor f52,50, start: 26 ok tober a.s. Inlichtingen en opgave: Voor ie dere club of cursus moet u zich opgeven bij het Paalhuus, Beus ebergerweg 27, 7451 NG Holten, telefoon 05483-27 55. Op dit adres kunt u ook meer informa tie krijgen over de activiteiten. DETO 7-Blauw Wit 2. Het 2de dat deze middag in de eerste helft eens goed op dreef was miste evenals in de vorige wed strijden weer elk vleugje van ge luk. Er werd zeer goed en snel gespeeld en de gastheren kwa men bijna niet aan een aanval toe. Bij een van hun schaarse tegenstoten wist Gé Blokvoort met een schitterende safe een doelpunt te voorkomen. Blauw Wit kreeg in de eerste helft een hand vol beste kansen maar raak schieten was er niet bij. (Rust 0-0). Blauw Wit ging in de 2e helft sterk gemotiveerd van start en na plm. tien minuten was de Deto-doelman kansloos bij een keihard schot van Jan Verveda (0-1). Deto ging toen op alles of niks spelen maar Blauw Wit gaf geen krimp' en wist zich uit goed opgezette aanvallen doelrijpe kansen te scheppen die stuk voor stuk op knullige wijze werden verprutst en zo bleef het een nipte 1-0 zege want Deto bakte er ook erg weinig van. Goede raad voor de Blauw Wit-aanvallers: Vertrouw wat meer in eigen kunnen en hou het koppie er bij! In de thuis wedstrijd van a.s. zaterdag tegen DOS 4 zal dat dringend nodig zijn. DES 6-Blauw Wit 4. Doelpunten maken is er voor het vierde de laatste paar wedstrijden niet meer bij. Men was duidelijk de meerdere en DES moest alle zei len bijzetten om schade te voor komen. Blauw Wit kreeg goede kansen om op voorsprong te ko men maar liet die onbenut en 't moet gezegd de DES-goalie stak in grote vorm. Na rust twee aanvallende ploegen voor wie raak schieten toch te moeilijk was en zobleef het 0-0. Blauw Wit 6-Excelsior 10. De „hardheid" van de gasten be kend zijnde deed de thuisclub met zorg de wei ingaan, maar door de voortreffelijke leiding van scheidsrechter Wim Beid- man werd het een faire wed strijd. Blauw Wit zocht het van mee taf in de aanval en na plm. een kwartier toen Wim Paalman uit een verre trap doorging en de doelman omspeelde was het 1-0. Excelsior zette hierna een stevig offensief in dat door de verdediging goed werd afgesla gen (Rust 1-0). Na de thee pas ten de gasten een andere tac tiek toe maar ook hiermee wist Blauw Wit wel raad. Het resul taat was een vrije trap binnen de 16 meter die door Ron Hulle- man bekwaam werd gestopt. Blauw Wit kreeg nog wel een paar kansjes op 2-0 maar die werden niet benut De krappe 1- 0 was de eerste overwinning voor Blauw Wit. Sp. cl. Daarle 4-Blauw Wit 8. Blauw Wit 2, in deze uitwed strijd in de le helft met Nico Beldman in het doel die een ruim voldoende haalde, heeft het tegen de sterke koploper niet gered. De achterhoede kwam al vrij snel onder zware druk maar Nico hield z'n doel schoon. Blauw Wit was zo als gewoonlijk weer bereid om voor de punten te vechten en kreeg de kans om op een 2-0 voor sprong te komen maar helaas: Dick Aanstoot liet die onbenut. Toch kwam Blauw Wit in de twintigste minuut op 1-0 door Hans. Daarle speelde hiema be ter en bepaalde de ruststand op 2-1. Na de thee kreeg de thuisclub een strafschop toegewezen die door Henk Aanstoot (die de plaats van Nico Beldman had ingenomen) onschadelijk werd gemaakt. Blauw Wit probeerde toen met snelle uitvallen nog gelijk te maken maar de enkele kleine kansjes leverden geen doelpunt op. Toch een pluspunt voor Blauw Wit deze wedstrijd. De inzet was er bij iedereen en... er werd niet gekankerd. Dus... toch een winstpunt!

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5