SS* bon Martijn Hage iin bibliotheek Ruilverkaveling nadert einde Verkoop ten bate van Unicef Uw bloed, nog steeds broodnodig Achterhoekse romantiek HOLTENS NIEUWSBLAD Banden- en door Veilig verlichtingscontrole Verkeer Ned. V VN Bijeenkomst Chr. Plattelandsvrouwen Kruiden en huismiddeltjes plattelandsvrouwen/Espelo Mieuren: HOLTENS NIEUWSBLAD Kindernevendiensten Gereformeerde kerk SV BATO (AEROBIC DANCING) LERAAR SLAAGDE IN LOS ANGELES HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f 31,26 Losse nummers 65 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 27 oktober 1983 - 37e jaargang - nr. 43 Hoofdredactrice: Nan Heidema Dr. Nagelhoutstraat 3, tel. 05483-25 83 Red. adres: Smidsbelt 37, tel. 05483-38 03 Openingstijden redactie: Donderdag-vrijdagmorgen 9.00-12.00 uur Red. medewerker: J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-13 56 Stichtingsbestuur W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties, Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 0549O-1 66 66 Voor de derde maal brengen „de Laornse Spoilers" een to neelstuk in achterhoeks dialect van de bekende schrijver Jan Willem Gossink uit Laren. Het stuk „Martha" dat wordt opge voerd handelt over een te von deling gelegd kindje. De regie is in handen van Henk Langen- kamp uit Laren. Er wordt ge speeld op 11, 12, 18, 19, 25 en 26 november in zaal „Witkamp". Op zaterdag 19 november is er een extra voorstelling voor alle bejaarden en alleenstaanden ook voor niet ingezetenen Inl. omtrent kaartverkoop etc. bij Ap Pasman, tel. 05738-19 03). Een groot gedeelte van de op brengst is voor de afd. Laren EHBO. Tijdens - de maandelijkse bij eenkomst van de plattelands vrouwen afdeling Espelo sprak mevrouw Rotstein-v.d. Brink uit Zalk over haar hobby „kruiden en huismiddeltjes". Zij schonk tijdens haar verhaal aandacht aan de verstopte neus, exceem, dauwworm en kneuzin gen. Al deze kwalen en kwaal tjes gingen uiteraard gepaard met een kruidenrecept van haar hand. Zo bleek exceem te be strijden met madeliefjes en kool bladen deden voortreffelijk dienst bij kneuzingen. Deze wijs heid had zij voor een groot deel opgedaan van haar grootmoeder, zoals zij vertelde. Na de pauze konden volop vragen worden ge steld en men kon ook kruiden zalfjes kopen. Het was een gezellige goedbe zochte avond en de presidente mevrouw Blankena bedankte mevrouw Rotstein voor haar medewerking. Jaarlijks worden over de hele wereld artikelen verkocht van Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde Naties. Met de op brengst van de verkoop van deze artikelen kunnen kinderen in de Derde Wereld geholpen worden. Ieder jaar weer kunnen een aan tal projecten worden opgezet van het geld dat via de verkoop van wenskaarten, agenda's, puzzels etc. beschikbaar komt. verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur Maandag 31 oktober a.s. wordt weer de jaarlijkse bloed- plasma-avond gehouden in de Sporthal Het Mossink. Vorig jaar waren er 625 donors, die hun halve liter bloed afston den om er een ander mee te helpen. Heel blij waren we met dat grote aantal. Mocht u zich dit jaar nog niet mondeling of schriftelijk hebben aangemeld, dan kan dat alsnog; of kom zonder oproep naar de afname-avond, daar schrijven we u nog heel graag in. Maar misschien vraagt u zich af: Donor? Waaro- m? Omdat er jaarlijks meer dan 600.000 donaties nodig zijn om aan de landelijke vraag te voldoen. Omdat in noodgevallen (bij rampen en ongevallen) grote hoeveelheden bloedplasma nodig zijn. Omdat u het voor uw zieke medemens mogelijk maakt een zo normaal mogelijk le ven te leiden. Denkt u maar eens aan kinderen, die lijden aan een bloederziekte. Omdat iedere gezonde vol wassene zonder enig risico minstens 2 maal per jaar een halve liter bloed kan missen. Het afgestane bloed wordt snel uit de reserve voorraden weer aangevuld. Omdat u het misschien zelf ook eens nodig zult hebben. Omdat iedereen zich eerlijk af moet vragen, waarom hij of zij eigenlijk nog geen do nor is. Daarom vraagt het Rode Kruis; u geeft toch ook? Namens het bestuur van het Rode Kruis afd. Holten C.H. van Iperen-Esseboom Schoutenstraat 50 Holten tel. 2126 11 dec. klas 1 2 H. Beltman; 18 dec. klas 5 IJpie Sijsling; Heusinkveldt; 12 jan. klas 3 4 mevr. G. Wolters; 19 jan. klas 1 2 IJpie Sijsling; 26 jan. klas 5 Hans Paalman; klas 6 J. Stam. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. I i Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede I I Naam: J Adres: I I Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 31.26 Tot 19 november exposeert zaak de natuur, insecten, plan- Martijn Hage met een tiental ten en bomen weergeven. „Veel- I pentekeningen in de Holtense al bizarre voorstellingen opge- bibliotheek. Tekeningen die op borreld uit mijn fantasie en dro- t zeer gedailleerde wijze in hoofd- men",, aldus Martijn. Ten aanzien van de kinderne vendiensten van de Gerefor meerde kerk is het volgende rooster opgesteld: 6 nov. klas 3 4 mevr. J. Stam-Slotboom; 20 nov. klas 1 2 mevr. G. Wol ters; 4 dec. klas 3 4 J. Stam; klas 6 mevr. G. v. Zeyts; 1984: 8 jan. klas 1 2 mevr. A. Beld- man-Staman; 15 jan. klas 3 4 Hans Paalman; 22 jan. klas 1 2 Johanna Faber; 29 jan. klas 3 4 mevr. J. Stam-Slotboom; 5 jan. klas 1 2 mevr. T. H. De afdeling Holten van Veilig Verkeer Nederland houdt zater dag 29 oktober weer haar jaar lijkse banden- en verlichtings controle aan de Waagweg in de gemeentegarage. Men kan die dag gratis tussen 9.00 uur en 12.00 uur banden en verlichting van de auto laten controleren en adviezen hierover krijgen. De heren J. Bluemink en D. Schoo- len zullen in samenwerking met een bandenbedrijf deze „contro le-ochtend" voor hun rekening nemen. Vorig jaar maakten zo'n 70 automobilisten gebruik van deze VVN controle gelegenheid. In Holten telt men een kleine 100 leden en het afgelopen jaar was men onder meer aktief met de verkeersquiz, de school ver- keersexamens en de regionale caravancontrole. In die laatste fase gaat het er om wie wat moet gaan betalen. Aangezien tegen deze financiële afwikkeling ook nog bezwaren mogelijk zijn kan het nog wel zal zijn, waarna alleen nog de drie jaar duren voordat het Lijst van Geldelijke Regelingen hoofdstuk Ruilverkaveling Hol de definitieve realisering van de ten-Markelo kan worden afge ruilverkaveling in de weg staat. ten. Momenteel is men in Dijker- hoek (achter het Bonte Paard en aan de Maneschijnsweg) druk bezig met werkzaamheden in het kader van de Ruilverkave ling Holten-Markelo. De nieuwe toedeling van gronden is per 1 november een feit. Tegen de plannen voor de ruilverkaveling werden oorspronkelijk 588 be zwaren ingediend waarvan er nu nog bijna 50 moeten worden af gehandeld. De verwachting is dat de akte in 1984 gepasseerd Mevr. v. Leuvensteyn-Breu- kink, gastspreekster op deze avond, vertelde hierna in Gel ders dialect over het kleinste stadje Bronkhorst, aan de IJssel tussen Zutphen en Dieren, dat in 1482 stadsrechten kreeg. De Rijksdienst voor Monumenten zorg restaureerde gedurende een 20-tal jaren gemiddeld een wo ning per jaar. Door deze restau- Toine Paauwe heeft afgelopen week het uiteindelijke examen gedaan - in het instituut van Jacki Sorensen in Los Angeles. ratie heeft het geheel een zeer verzorgd bouwkundig aanzien gekregen waarop de Bronkhor- sters trots zijn. Het gezellige stadje heeft veel bezienswaardig heden oa. Het Hooge Huis, de z.g.n. dwangmolen en de Kapel. De dames genoten van de prachtige kleurendia's die mevr. van Leuvensteyn vertoonde en de toelichting hierbij in sappig dialect. Mevr. Bulsink-Bakker bracht haar hiervoor dank en bestoot de gezellige en druk be zochte bijeenkomst met dankge bed. Er wordt hard gewerkt aan de laatste ruilverkavelingswerk zaamheden. Na de nodige voorbereidings cursussen en het bijwerken en studeren thuis - moest afgelo pen week het totale programma afgewerkt worden. Voorwaar geen gemakkelijke taak, want alle dansen plus de warming up de cooling down routines moes ten exact worden uitgevoerd - met de kennis welke bewegin gen belangrijk ^aren voor wel ke spiergroepen - en het stage lopen in de nodige dansklassen aldaar. Daarnaast was er ook nog de complete opleiding voor het opleiden van leraren in AE ROBIC DANCING om ervoor te zorgen dat er absoluut niets aan de kwaliteit van de lessen verloren gaat. Ieder jaar is er een herhalingscursus (verplicht) met certificatie - in het insti tuut in Los Angeles. Waarom het zolang duurde voordat het naar Nederland kwam? Juist omdat het zulke zware eisen stelt aan diegenen die het willen doceren, en men in het instituut van Jacki er ze ker van wilde zijn - voor het programma naar het buitenland gaat en men er dus minder con trole over kan uitoefenen - dat het correct en verantwoord ge geven BLIJFT worden. De leden van de afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond (C.P.B.) hielden donderdagavond in „De Kandelaar" hun maandeljkse bijeenkomst onder leiding van de 2e presidente mevr. M. Bulsink-Bakker die na een woord van welkom een korte inleiding hield naar aanleiding van het gelezen schriftgedeelte Marcus 12: 28-32. (Het grote gebod) Martijn Hage met fantasie" beelden in de Holtense biblio theek Martijn Hage is eerste jaars student aan de kunstacademie in Groningen en heeft eerder ge ëxposeerd in Galerie La' Cigale in Holten. Geïnteresseerden zijn van harte welkom tijdens de volgende openingstijden: ma. van 14.30-17.00 en van 18.30- 20.00, wo. van 10.00-12.30 en van 14.30-17.00, vr. van 14.30-17.00 en van 18.30-20.00 uur. Hoe meer er verkocht wordt, hoe meer projecten opgezet kun nen worden. Projecten voor kin deren die de meest elementaire dingen als medicijnen, voedsel, zuiver drinkwater en onderwijs moeten missen. Door familie, be kenden en relaties te verblijden met Unicef-artikelen helpt u mee de noden van de kinderen in Afrika, Azië en Zuid-Amerika te verlichten. Als u interesse heeft bel dan één van de onder staande personen om inlichtin gen of vraag even een folder aan; Mevr. Schaap Bessinkpas- straat 8; mevr. Bogaard Chur- chillstraat 141; mevr. Harmeijer Houtweg 13; mevr. v.d. Harst Houtweg 25; mevr. Jansen Mr. G. Vixscboxsestr. 37; mevr. Lan- gendoen Raalterweg 13.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1