Beekman winnaar Frits Paule-cup 1983 m m Zo viste de HSV de Rietvoorn Heart Rubinoos Paul Brady Resultaten Blauw Wit 7 '©M 17 1 Resultaten sv Holten HOLTENS NIEUWSBLAD .JUNIOREN volleybalver. holten DONDERDAG 27 OKTOBER 1983 Jan Beekman, winnaar van de Frits Paule-cup! Op woensdag 19 oktober werd er weer gestreden om de Frits Paule Cup. Het weer was fantas tisch en het geheel goed opge zet. .De middag was georgani seerd door Frits Paule en Henri Bronsvoort; helaas moest Paule verstek laten gaan wegens ziek te. Henri Bronsvoort had de lei ding; hij werd geassisteerd door aantal vrijwilligers. Verschillende onderdelen moesten worden af gewerkt waaronder het voet-bil jart spel, dat nogal eens op de lachspieren van de toeschouwers werkte. De middag werd beslo ten mét een voetbalwedstrijd tussen de leiders en de jeugd, scheidsrechter was Jan Beldman die bij de leiders Ter Schure en jeugdbestuur. leiders en een en Theo Deyk het' veld uit moest sturen. De wedstrijd werd met 4-3 door de leiders gewonnen. Hierna ging jeugdvoorzitter Hey- da over tot het uitreiken van de prijzen bij de verschillende leef tijdsgroepen. De Frits Paule Cup werd uitgereikt door Henri Bronsvoort aan de winnaar Jan Beekman. 7-8 jaar: 1. Piter Ehren, 2. Arno Knapen, 3. Robert Jansen. 9-10 jaar: 1. Jan van Beek, 2. Jeroen Hendriks, 3. Herbert Beldman. 11-12 jaar: 1. Marcel Jansen, 2. Marcel Wansink, 3. Erik Jansen. 13-14 jaar: 1. F. Pasop, 2. H. Soer, 3. B. Vincent. 15-16 jaar: 1. Erik Broekmaat, 2. Aijan Krijgsman, 3. Richard den Heijer. 17 jaar en ouder: 1. Arno Stuk- ker, 2. Hennie Jalving, 3. Jan Wansink. RAC 3-Minlonette 1 (Heren): Samen met Heren 2 werd de tocht naar Almelo ondernomen. Naast elkaar spelend werd er weer eens getoond dat overwin ningen niet makkelijk te beha len zijn. Met name de derde set werd op een ondubbelzinnige manier door Heren 1 verloren. Toen stond het echter al 0-2, zo dat het op zich niet zo erg was. De eerste twee sets liep het goed in de ploeg. De aanval kwam goed door en door zuiver doch tegelijkertijd ook te moei lijk voor RAC te serveren wer den de punten vlot binnenge haald. Resultaat: 11-15 en 5-12. De derde set ging te ongecon centreerd. Het lukte niet meer en ondanks de goede inzet van de invallende en vooral op sup portster- lettende Albrecht wer- der een achterstand opgelopen. Zelfs de uitermate snelle aanval- ballen van Harry werden ge blokt. Jan-Herman (wat heeft die man toch nog een conditie!!) en Paul (onze Napo van het team) deden wat ze konden, maar de fut was eruit. Met 15-12 De onlangs in Holten ge houden huis aan huiscollecte voor de Ned. Nierstichting heeft f5655.25 opgebracht en dat is ruim f600.- meer als het vorig jaar. De plaatselijke afdeling zegt hiervoor harte lijk dank aan allen die gaven en bedankt tevens de vele collectanten voor hun zeer gewaardeerde medewerking. werd weer eens een set cadeau verdedigingsfouten en gebrek gegeven. In de vierde set was aan aanvalskracht. De tweede het weer „van dik hout zaagt en de derde set gaven een afwis- men planken". Johan (de toch selend beeld te zien. De dames wat ondergewaardeerde goede speelden beter dan in de eerste aanvaller), Wim (de door de Jor- set. maar lang niet consequent daan-trekkende volleybaltrai- genoeg. Er waren uitstekende ner-coach-en speler) en Arjan (de aanvallen, mooie ralley's en er snelpratende maar hardslaande was een subliem geblunder voor- Benja van het team) zagen de_ 31 binnen de s-meter lijn. Toch gaten weer en punt na punt werden beide sets gewonnen werd behaald. Jan (die nooit met 15"12 en 15-13. In de vierde weet waar te staan, zonder hulp set was het al heel snel 4-11 van de rest van het team zwer- voor Set-Up. Anja, die deze wed- vend zou zijn) serveerde de laat- strijd voor het eerst als spelver- ste punten bijeen en schonk Al- deelster werd ingezet, gaf goede brecht het laatste punt. Gerard set-ups af, maar de afronding te-vreden, Jan-Herman vloog was daar lang niet altijd naar. weg met onbekende bestemming de grote achterstand van 4- en supportster en langzame- 11 vroeg coach Frans nog een rhand werd het leuk. Eerst wanhoops time-out aan. Het eni- melk. Morgen uit tegen HVC, in ge wat hij kon uitbrengen was: Den Ham. Zonder Wim, helaas. ..Meiden, jullie hebben niets meer te verliezenVolleybal- len moeten jullie"! LangMam maar zeker werd de achterstand ingehaald. De Set Up dames durfden niet meer te scoren. Het gevolg was toch nog een set winst van 15-12. Uiteindelijk dus een totaaloverwinning met 3-1. Blauw Wit A 1-Excelsior A 2. In een belangrijke en goede wedstrijd heeft Blauw Wit A 1, Excelsior A 2 de eerste neder laag toegebracht. Blauw Wit be gon meteen met veel inzet en goed opgezette aanvallen. Na vijf minuten gaf Gerjan een dieptepass en Thijs kon vanaf 16 meter vrij inknallen. Blauw Wit werkte hard en toonde veel inzet en Excelsior probeerde met uitvallen wat terug te doen. Na een half uur onderschepte Henk een foutieve terugspeelbal, tikte de bal terug naar de opko mende Gijs die de doelman geen schijn van kans gaf (2-0). Na rust kreeg Blauw Wit nog meer kansen en een vrije trap van Rob Stam kon de keeper maar net overtikken. In de 25ste minuut gaf Henk een bal tussen door en de toesnellende John Landeweerd liet de doelman kansloos (3-0). Vijf minuten voor tijd kon invaller André Stam na een een-tweetje met Gerjan "ge makkelijk scoren en de eind stand op 4-0 bepalen. Zaterdag uit tegen RV Al met de zelfde inzet zit het gebakken. Blauw Wit Bl-O.N. B2. Opnieuw kwam het BI elftal snel op een 0-1 achterstand toen een boogbal de keeper verraste. Blauw Wit kwam voor rust nog op gelijke hoogte toen een indi- rekte vrije trap langs de muur en onder de O.N. keeper door ging. Deze ruststand was voor Blauw Wit gezien het veldover- wicht zeer geruststellend. Al snel werd het in de tweede helft 2-1 en 3-1. Toen dachten wé dat we er waren een groot veldover- wicht en dus... Helaas O.N. kwam goed terug 3-2. Nu sloop de angst in de ploeg en O.N. zag mogelijkheden om de stand gelijk te trekken. En die 3-3 kwam er, waardoor de zekere winst alsnog verloren ging. Een onterechte uitslag gezien het veldoverwicht maar een 3-1 voorsprong uit handen geven concentratie heren! Blauw Wit B2-R.V. BI Blauw Wit heeft er in Rijssen tegen R.V. niet veel van gebak ken, een eindstand van 1-7 was het resultaat. Bij de rust was het al 2-0. De kansen die er in de tweede helft voor Blauw Wit wel waren werden echter niet benut, maar R.V. scoorde wel. Helaas maar waar, volgende keer meer inzet! Haarle B2-Blauw Wit B3 Door afwezigheid van twee spelers moest "Blauw Wit met een gewijzigd elftal de wei in. Dit pakte niet slecht uit. Er werd hard gewerkt en iedereen ging er flink tegenaan. Toch ble ken de spelers van Haarle wat sterker. Met name op het mid denveld waren zij beter, waar door zij meer kansen kregen. Dankzij goed keeperswerk van Erik, kwam Haarle niet op voor sprong. Blauw Wit kreeg door enkele, counters een paar kans jes. Vlak voor rust kon Wenier uit een van deze counters sco ren (0-1). Na rust het zelfde spel- beeld, een aanvallend Haarle en een counterend Blauw Wit. Op het middenveld werd er eerder gestoord, waardoor Haarle min der kansen kreeg. Na een over treding van Blauw Witter gaf de matig leidende man in het zwart een vrije trap stak zijn hand op ten teken indirekt. De bal werd direkt op doel geschoten en zon der tussenkomst van wie dan ook verdween de bal in het net dus doeltrap dacht de keeper, maar tot verbazing van iedereen en tot vreugde van de Haarle spelers,gaf de scheidsrechter een doelpunt. Hierna probeerde Blauw Wit het nog wel maar het bleef 1-1. Een gezien het spelbeeld goede uitslag. Vesos Cl-Blauw Wit Cl. Blauw Wit speelde zaterdag de lastige uitwedstrijd tegen Vesos. Blauw Wit dat dé puntjes hard nodig heeft begon direkt met aanvallen. Het geluk was niet aanwezig en Vesos scoorde in de counter 1-0. Na de thee ging Ve sos er steviger tegen aan dit lei- de tot twee doelpunten. Blauw Wit kwam nog even terug op links ging Gerald er van door zijn inzet belandde op de lat maar de goed meegekomen Jac- co rondde alsnog af. Hierna werd de druk weer groter op het Blauw Wit doel. Vesos wist nog een maal te scoren. Eindstand 4-1. Blauw Wit C2-DES C3. Na de goede wedstrijd vorige week tegen SDOL dachten de Blauwwitters het tegen DES ook wel te kunnen. Noem het maar onderschatting. Bij rust was de stand al 0-4. Na enkele felle woorden ging het in de 2e helft wat beter. Toch konden ze niet voorkomen dat DES nog 2 maal scoorde. Een zeer terechte uit slag gezien de kansen van DES. Zaterdag zal er heel anders ge speeld dienen te worden om te gen DOS een redelijk resultaat te behalen. Voor de Nierstichting Maar het pQtentieel genoeg om de wedstrijd goed te besluiten. wedstrijd goed te besluiten. Mintonette 1-Setup 3 (Dames): 3-1. Afgelopen vrijdag speelde het eerste damesteam weer een thuiswedstrijd, dit keer tegen Setup uit Ootmarsum. In de voorbereiding bleek dat de Se- tup-dames een goede aanval hadden. In de eerste set liep dit ook zo, zodat Mintonette terecht het onderspit dolf. Aan onze zij de mede veroorzaakt door vele Thuisprogramma 't Mossink Holten a.s. vrijdagavond 28-10: 19.00 Jongens B-ATC 1, Meisjes B 1-Pollux 1, Meisjes C 2-Zwalu- wen 1, Eindklassement IJsselmeer 1983 1. H. Achterkamp 5.97-3.71 cm totaal 9.68 mtr.; 2.A. Ulfinan 4.05-4.30 cm totaal 8.35 mtr; 3. G. Jansen (j) 3.46-3.72 cm to taal 6.18 mtr.; 4.H. Kers 1.78- 2.32 cm totaal 5.10 mtr; 5. H. Kettelarjj 2.13-2.96 cm totaal 5.09 mtr.; 6. H. Mooiweer 3.19- 0.83 cm totaal 4.02 mtr: 7.W. Nijenhuis —3.25 cm totaal 3.25 mtr.; 8. G. Slotman 1.26-1.80 cm totaal 3.06.; 9. E. Aanstoot 2.98— cm totaal 2.98 mtr.; 10. W. Pin- kert 38-2.42 cm totaal 2.80.; Holten Al-Deto Al. In deze wedstrijd liet Holten zich al in de eerste minuten totaal over rompelen door de tegenstander. Hieruit kwamen enkele gevaar lijke aanvallen, en na 7 min. was er uit een hoekschop wat gerommel voor het Holten doel en kon Deto 0-1 scoren. Tien min. later weer een fout in dé Holten verdediging en het was en scoorde 2-4, en 5 min. later 0-2. De Holten verdediging was maakte een Deto verdediger helemaal niet op dreef en vooral hands binnen de beruchte lijnen de rechterkant was zo lek als waarop Hans K. op de toege- een mandje. Na 25 min. een te- kende strafschop feilloos benutte genaanval van Holten waarop 3-4. Alles was toen nog mogelijk Jan W. goed doorliep tot aan de maar het kwam er niet meer doellijn van Deto en uit een uit, maar in de laatste minuut schijnbaar onmogelijke positie had Hans H nog een prachtkans scoorde hij 1-2. Hiermee kwam op de gelijkmaker maar hij mis- de rust, maar de thee had onze te deze, en zo ging Deto toch jongens geen goed gedaan want wel verdiend met de beide pun- na 6 min werd weer een fout in ten haar huis. onze verdediging afgestraft 1-3. Holten A2-R.V. Al. In deze vier Na een kwartier spelen werd er punten wedstrijd, moest Holten een hard schot gelost op het aantreden tegen R.V. Al, die Holten doel en kwam de stand een plaats boven Holten ston- op 1-4, doordat Tom deze bal den. In de eerste helft had Hol- liet glippen. Een grote achter- ten het betere van het spel, wat stand maar ineens werden de resulteerde in aantal uitstekende heren van Holten wakker en kansen. Jammer dat er zo on prompt profiteerde Jan W. van zorgvuldig met de geboden kan een fout in de Deto verdediging sen omgesprongen werd. Na 30 11. J. ten Zijthof 53-1.77 cm to taal 2.30 mtr.; 12. H. Woltman 69-1.50 cm totaal 2.19 mtr.; 13. B. Foks —2.01 cm totaal 2.01 mtr.; 14. J. Tuitert 45-1.56 cm to taal 2.01 mtr.; 15. Driezes 2.00— cm totaal 2.00 mtr.; 16. J. v.f Avezaath 76-1.04 cm totaal 1.80 mtr.; 17. D. Klunder —65 cm to taal 0.65 mtr.; 18. H. Middendorp 0.64— cm totaal 0.64 mtr.; 19. Kamphuis 0.62— cm totaal 0.62 mtr.; 20. A. Zanting —0.59 cm totaal 0.59 mtr.; 21 .Stege- man 44- cm totaal 0.44 mtr.; 22. Traanman 25— cm totaal 0.25 mtr.; 23. D. Zanting 2— cm to taal 0.02 mtr. minuten spelen wist „snoekie" op behendige wijze te scoren 1- 0. Na de thee kwam al gauw de gelijkmaker 1-1, maar een mooie lob van Klaases bracht de span ning terug 2-1. Hierna liet Holten zich verras sen door de tegenstander. Hol ten hield het hoofd niet koel en kreeg achter elkaar twee tegen goals te verwerken, zodat de einduitslag uiteindelijk een te genvallende prestatie werd (2-3). Hiermee zakt Holten weer ver der naar de onderste plaatsen. Jongens er moet nu worden aangepakt, voordat het te laat Holten B2-R.K.S.V. BI. In een zeer harde wedstrijd wist Holten beide punten in de zak te ste ken. Na 5 minuten was het al raak door een doelpunt van B. J. Vincent. Hiema ging het spel op en neer. Maar na 20 minuten spelen kreeg R.K.S.V een straf schop toegekend en dat bete kende 1-1. Na de thee was Hol ten die de toon aan gaf, alleen ze vergaten om te scoren. Het werd hierdoor een spannend en keihard duel. Holten moest win nen om mee te blijven draaien in de kopgroep. Na legio kansen wist Holten uiteindelijk toch te scoren, weer een doelpunt van B. J. V. 2-1. Het werd tenslotte nog 3-1 door een strafschop van Fridriches. Holten draait weer mee in de kopgroep. Excelsior C7-Holten C3. De jon gens gingen zeer sportief per fiets naar Rijssen. Dit had geen gevolgen voor het verloop van de wedstrijd. Ze begonnen direct al agressief wat resulteerde in een doelpunt 0-1. Een kwartier later begon Holten zwakker te spelen, maar ze kwamen toch nog op een 0-2 voorsprong. Na de thee werd er nog één maal gescoord (0-3), zodat ze naar huis fietsten met twee punten op zak. Eindklassement 1983. wedstrijden 1. A. Ulfman 850 pt.; 2. J. v. Ave zaath 785 pt.; 3.A. Driezes 715 pt.; 4. G. Jansen (j) 715 pt.; 5. H. Achterkamp 675 pt.; 6. B. Groot Obbink 670 pt.; 7.J. Tuitert 645 pt.; 8. H. Middendorp 600 pt.; 9. A. Lichtenberg 595 pt.; 10. J. Klunder 570 pt.; 11. H. Kettelarij 555 pt.; 12. W. Pinkert 550 pt.; 13. H. Aanstoot 545 pt.; 14. B. Foks 490 pt.; 15. J. v. Langen 445 pt.; 16. G. J. Driezes 440 pt.; 17. R. Slotman 435 pt.; 18. D. Klunder 430 pt.; 19. D, Zanting 400 pt.; 20. Grades Jansen 390 pt; 21. G. Slotman 375 pt.; 22. J. ten Zijthof 345 pt.; 23. A. Zan ting 345 pt.; 24. H. Kers 335 pt.; 25. H. Wonnink 295 pt.; 26. W. Nijenhuis ,190 pt.; 27. Vrugteveen 155 pt.; 28. G. Brands 140 pt.; 29. E. Aanstoot 130 pt.; 30. Ste- gemanm 105 pt.; 31. A. Ongena 95 pt.; 32. H. Woltman 90 pt.; 33. G. Jansen (men) 75 pt.; 34. E. •Denekamp 75 pt; 35.Beeftink 45 Pt. Vanaf de singles „Magie man" en „Dreamboat Annie" wa- ren de uit Canada afkomstige dames Ann en Nancy Wilson regelmatig in de Amerikaanse en Canadese hitlijsten te vin den. Op hun debuutelpee „Dreamboat Annie" bestond de band verder uit Roger Fisher en Steve Fossen terwijl ojl Howard Leese en Mike Flicker muzikale assistentie verleen den. Uit die samenstelling is op de nieuwe Heart elpee „Passionworks" behalve Ann/vocals en Nancy/vocals-guitars alleen Howard Leese/guitars-synthesizers nog te horen; Mark Andes/bas en Denny Carmassi/drums vormen de vernieuwde ritme-sectie. In navolging van die eerste langspeler kenden de meeste Heart albums een mix van stevige rockers en wat gevoeliger werk, evenals reeds op hun voorlaatste lp „Private audition" is Heart echter ook nu bijna uitsluitend met rockers bezig. „How can I refuse" en „Blue guitar" zijn fraaie staaltjes van deze rock-a-la-Heart: uiterst stevige gitaarrockers met een en kele rustige passage en de bekende Wilson vocalen. Het tem po ligt weliswaar wat lager in „Johnny Moon" maar rit me-sectie en gitaarspel zijn van de pittige soort. In „Sleep alone" gaat vervolgens de beuk erin: een uitstekende compo sitie (met een tikkeltje Survivor's „Eye of a tiger") die in hardrockvorm de groeven uitknalt. Dit peil kunnen ze helaas niet vasthouden in „Together now", een middelmatige song die opnieuw - en dit keer te sterk - doet denken aan Survi vor. Het enige nummer dat de dames Wils,on niet schreven is Jonathan Cain's „Allies", een fraaie song die evenzo fraai wordt uitgevoerd door Heart, overigens wel langzaam maar zeker niet rustig! Daarna is het in „(Beat by) Jealousy" even gedaan met de pret; het nummer is het vermelden eigenlijk niet waard. „Heavy heart" en .Love mistake" klinken beter, vooral het laatste nummer is voorzien van een prima melo die. Ook „Language of love" is een redelijke compositie waar na „Ambush" een stapje terug naar de middelmaat betekent. Deze door Keith Olsen geproduceerde Heart elpee „Passion works" kent 2 fikse uitschieters, 6 goede en 3 zwakke songs;) opgeteld levert dat een „gaat wel" album op. Heart/Passion works Epic 25491 Opgericht in '71 verscheen van de uit Califomiè stam mende Rubinoos in '76 de eerste langspeler „the Rubinoos" met daarop o.a. een prima cover van ,4 think we're alone now" (origineel van Tommy James Sbondells). Na enkele meer of minder - vaker minder dan meer - geslaagde pla ten zijn van de vijf Rubinoos anno '71 en de vier ten tijde van hun debuut nu slechts Jon Rubin en Tommy Dunbar overgebleven. Dit tweetal heeft een mini-elpee (maxi-ep?) uitgebracht met 5 eigen composities, geproduceerd door Todd Rundgren. Met „If I had you back" opent de lp redelijk; de pseudo-disco van „Faded dreams" is vervolgens een fikse afknapper. Even zo onopvallend is „The girl" waarna „Crash landing" met z'n Raspberriesachtige vocalen een betere song blijkt. De titel „The magic's back" voorspelt veel maar het nummer maakt dat niet helemaal waar, hoewel het duo hiermee een vlotte, dwingende popsong aflevert. Ook de personeelsinkrimping heeft the Rubinoos nog geen overtuigende come-back elpee opgeleverd-, het blijft bij wat trainingswerk. The Rubinoos/Party of two WB 92.3940-1 Vorig jaar verscheen van de Ierse componist/zanger Paul Brady de door hem zelf samen met Hugh Murphy geprodu ceerde elpee „Hard station". Daarop acht knappe eigen com posities die zowel qua stijl als door het stemgeluid van Paul sterk aan Van Morrison doen denken en die Paul in Engeland en de VS de nodige bekendheid opleverdenJVfet „Crazy dreams" scoorde hij tegelijkertijd in beide landen een singlehit, een prachtig nummer dat op het Europese vasteland volledig over het hoofd werd gezien, evenals de lp trouwens. „True for you" is een nieuwe poging om z'n carrière in Europa van de grond te krijgen waarbij dit keer Neil Dorfs- man als mede-producer is aangetrokken. Als eerste voert hij „The great pretender" ten tonele, niet de beroemde Platters figuur maar een geheel nieuw door Paul verzonnen perso nage. Diens belevenissen worden verteld in een fraaie mid- tempo ballad, luister vooral eens naar de sterke intro en het opvallende gitaarspel van Phil Palmer. In „Let it happen" vertolkt opnieuw Phil's prima spel een hoofdrol naast Paul's knappe zang, het nummer wordt steviger uitgevoerd en kan bijna een rocker genoemd worden. „Helpless heart" is vervol gens een zalige „voeten-omhoog" ballad zonder drums of bas en met slechts synthesizers en acoustische gitaar als begelei ding; daarna is „Dance the romance" teleurstellend, een licht disco-getint stuk muziek. Gelukkig is „Steel claw" duide lijk beter: een prima up-tempo song met een uitstekende tekst over het crisis-leven; ook „Take me away" is een lek kere compositie waarna „Not the only one" na „The great pretender" voor het tweede hoogtepunt zorgt. Een uitste kende song met gitarist Phil Palmer weer in een schitterende solo in een prachtige compositie. Na het instrumentale „In terlude" volgt „Trouble round the bend", een prima swingend nummer waarin Paul Brady nogmaals al z'n kwaliteiten laat horen! Niet geringe kwaliteiten, zoals hij ook al op „Hard station" liet horen en wat hij nu nogmaals een elpee lang bewijst; hoewel iets minder als die vorige plaat is „True for you" weer een overtuigend werkstuk geworden. Paul Brady/True for you 21 Records 210.005

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11