Jan Denekamp 25 jaar bij „Nido-Universal" t •4 Medische (densten Flevohof-buffet ging er in als koek Openbaarheid commissievergaderingen in conceptnota aangeboden Twee extra voorstellingen van „D.A.T." Kerkdiensten KONINGIN WILHELMINA FONDS EN KANKERBESTRIJDING HOLTENS NIEUWSBLAD ANWB wandel/fietstocht over de Holterberg Verloren en gevonden AGENDA Fietspuzzeltocht mmm DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1983 In de kantine van het constructiebedrijf/machinefabriek „Nido- Universal" is vrijdagmiddag medewerker Jan Denekamp uit Rijs- sen gehuldigd in verband met het 25-jarig dienstverband bij dit bedrijf. Jammer Brinks: Het is jammer dat de beloningen voor de jeugdigen wettelijk zo zijn opgevoerd dat het nu economisch niet meer mogelijk is de beginnende jon geren naast een volwassen vak man het vak te leren. Een ge volg van dit beleid is dat er op dit moment en in de nabije toe komst een groot tekort aan goed opgeleide vaklieden ont staat De jubilaris werd namens het bedrijf toegesproken door adj. dir. de heer H. J. G. Brinks die herinnerde aan de dag van in diensttreding op 4 augustus 1983. Jan Denekamp werd toen met vier andere jongens die pas waren geslaagd aan de L.T.S. in Rijssen toegevoegd aan een vak man die ze de kneepjes van het vak moest leren. De jongelui werden overal op afgestuurd; veel sjouwwerk, lasspetters af- bikken, boren enz. en bovenal goed opletten hoe hun leermees ter werkte. Die leermeesters wa ren toen Wim Eshuis, Jan Lam mere, Johan den Heijer, Jan Es- huis (Nijverdal) en Jan Spenke- link. Het aanvangsloon was f 16.32 per week, waarvan na af trek van sociale lasten f 14.60 overbleef. Een volledige vakman had toen f84.- bruto en f68.- netto. Dat jij van de voormalige leer meesters het vak goed hebt ge leerd bewijst het feit dat je ja ren lang als lasser hebt gewerkt en vanaf je komst bi) ons bedrijf heb je zo heel wat Mammouth's en sneeuwploegen helpen ma ken. Je hebt in die 25 jaar altijd klaar gestaan en een beroep op jou was nooit vergeefs. We dan ken je hartelijk en hopen dat de komende jaren op dezelfde wijze zullen verlopen zowel als mede werker als collega. Brinks liet zijn woorden van dank en waar dering vergezeld gaan van het gebruikelijke geschenk in cou vert en bood aan mevr. H. De nekamp—Schepers een fraai boe ket aan. Adj. dir. J. Nikkels die namens de collega's het woord voerde wees op de prettige sa menwerking met de jubilaris die altijd spontaan bereid is om te helpen als men hem nodig heeft voor één of ander klusje. Hij bood namens de collega's een filmviewer, een verfafbrander en een schuurmachine aan. Nadat Denekamp, mede namens zijn vrouw en de kinderen met en kele woorden had bedankt voor de waarderende woorden en de geschenken bleef men onder het genot van een drankje en een hartig hapje nog een uurtje ge zellig bi) elkaar. V.l.n.r. de adj. directeuren Brinks en Nikkels, Dietrik Bene- kamp en de heer en mevr. De nekamp, Het Friese Vierspan zoas afge lopen weekend een half jaar op Flevohof gehuisvest. Reden dus om een feestje te vieren. Dat werd gedaan met een groots koud buffet voor pony's en paarden, vóór het restaurant van Flevohof. Tientallen viervoe- door de koks en kelners van het ters togen naar Flevohof, waar Flevohof-restaurant. Zoals op een kleine 100 meter buffet ge- bijgaande foto te zien is, lieten reed stond, o.a. met wortelen, de gasten zich de Flevohof-pro appels, brood, bix, sla, haver en dukten goed smaken, niet te vergeten: de suikerklont jes. Dit alles werd opgediend Van 29 augustus tot 11 sep tember wordt de jaarlijkse kol- lekte van het Koningin Wilhel- mina Fonds voor de kankerbe strijding gehouden. In de strijd tegen kanker zijn resultaten ge boekt. Lange tijd was er bij kanker nauwelijks enige hoop op genezing. Nu genezen steeds meer kankerpatiënten. Toch sterft in ons land nog altijd een op de vier mensen aan deze ziekte. De strijd tegen kanker moet dus doorgaan. De Neder landse bevolking voelt zich erg betrokken bij de kankerbestrij ding. Dit blijkt onder meer uit de resultaten van de jaarlijkse kollekte. De opbrengst stijgt ie der jaar. Vorig jaar bracht de kollekte maar liefst 10,7 miljoen gulden op. Het Koningin Wilhel- mina Fonds besteedt de ingeza melde gelden aan wetenschappe lijk onderzoek, voorlichting over kanker, patiëntenbegeleiding en nascholing van hulpverleners. Kollekte-opbrengst Met hun gift aan het Koningin Wilhelmina Fonds leveren veel mensen in ons land op hun ma nier een aandeel in de strijd te gen kanker. Juist nu de over heid moet bezuinigen - ook op de kankerbestrijding - is deze bijdrage voor de strijd tegen kanker hard nodig. Het Konin gin Wilhelmina Fonds krijgt nJ. steeds meer verzoeken voor het betalen van wetenschappelijk Dit jaar heeft de ANWB Hol- aan de Stationstr. 10 in Holten, ten weer uitgekozen als start- (tegenover het NS-station). U plaats voor haar wandel fietstochten. In de eerste 2 weekeinden van september kunt u met de ANWB op stap door de prachtige natuurgebieden van de Holterberg. Wanneer de natuur nog een beetje meewerkt voor niet-Ieden bedragen de in- kunt u de heide in bloei zien schrijvingskosten f5.-. staan. De wandeltochten die zijn uitgezet zijn 7, 13 en 18 km lang, De fietstochten zijn respectie velijk 29 tot 58 km lang. U kunt zich op 3, 4, 10 en 11 sep tember laten inschrijven als deelnemer bij café „De Biester" Tijdens de gemeenteraadsvergadering dinsdag 30 augustus zul len de raadsleden onderling kunnen stoeien over het ja dan nee openbaar maken van de commissievergaderingen. Bij de behande ling van de begroting '83 werd door de raad uitvoerig gediscussi eerd over deze openbaarheid. Voor- en nadelen zullen dinsdag opnieuw ter tafel komen. Bij de laatste begrotingsbehandeling is nog weer eens duidelijk gebleken, dat niet alle frakties in de raad in dezelfde mate openbaarheid van commissies voorstaan. De C.D.A.-fraktie heeft duidelijk gesteld erg te hechten aan een gefa seerde invoering en heeft daarbij voorgesteld de commissies fi nanciën, energie en onderwijs openbaar te maken. De fraktie Ge meentebelang heeft te kennen gegeven in principe voorstander te zijn van openbaarheid van commissievergaderingen, doch er wel In de conceptnota komen ook van de vergaderetukken, het punten aan de orde als het al tijdstip van de commissieverga- dan niet openbaar moeten zijn deringen en de plaats. 1. Aan het vergaderen in de avonduren zijn extra kosten ver bonden, zoals loon overuren ambtenaren, verlichting en ver warming etc. Dit is uit een oog punt van bezuinigingen niet reëel. Aan dit bezwaar zou tege moet kunnen worden gekomen, door commissievergaderingen te houden tussen bijvoorbeeld 16.00 en 18.00 uur (deze uren worden namelijk niet als overuren uitbe taald, doch kunnen met uren op mee in kan stemmen, dat bij wijze van experiment wordt begon nen met de openbaarheid van enkele commissievergaderingen. De fraktie van de P.v.d.A. staat openbaarheid van alle commissies voor, terwijl de fraktie van de V.V.D. verdeeld is over de open baarheid van commissievergaderingen. Gelet ook op de nadelen die aan openbaarheid van commissievergaderingen zijn verbon den, meent men dat het aanbeveling kan verdienen om langs de weg van de geleidelijkheid de openbaarheid van commissieverga deringen in te voeren, Bij wijze van proef zou begonnen kunnen worden met het openbaar maken van de vergaderingen van de commissies gemeentewerken, financiën en onderwijs. In principe zou met ingang van 1 september a.s. daartoe kunnen worden overgegaan. Ned. Herv. Kerk: 9.00 uur ds. R. Visser. 19.15 uur Ds. W, Vons. Uitgangscol- Secte voor Kerkkoor en Helicon Oppasdienst: Mevr. Ymker en Jeanet van Bruggen Geref. Kerk: 9.30 u en 19.15 uur ds. M. Berg In beide diensten is de le colL voor de zending en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Klas 1 en 2 oi.v. mevr. J. Stam-Slotboom. Oppasdienst: Mevr. Tromop-Nij- kamp: Andrea Schipper, mevr. Op 18 augustus vond een aan- Hulsman-Zwiere (res). mevr. rijding plaats op de kruising Aanstoot-Stam, Anita Aanstoot, Dorpsstraat-Larenseweg. Een Johanna Faber (res). personenauto komende uit de B.K. Kerk: richting Deventer werd de door- 10.30 uur: Heilige Mis in Ned. gang belemmerd door een uit Herv. kerk tegenoverstelde richting ko- Dijkerhoek mende wielrijder die linksaf 9.30 uur ds. W. Vons. Uitgangs- sloeg voor de auto langs. De collecte voor Kerkkoor en Heli- fietser werd licht gewond. Dit laatste was niet het ergste voor hem, want nadien bleek dat hij andere dagen worden verdiscon teerd). 2. Vergaderen in de avonduren legt een groter beslag op de ambtenaren, daar deze veelal se cretaris van een commissie zijn, hetgeen leidt tot een werkweek van meer dan 40 uur. Dit is in strijd met de alom in het kader van de huidige economische cri sis (werkloosheid) verkondigde opvatting van arbeidstijdverkor ting. Conclusie die in de concept, no ta wordt getrokken luidt volgt: 1. Openbaarheid is geen doel op zichzelf, maar een middel om de communicatie tussen bestuur en bestuurden te bevorderen. 2. Openbaarheid zal noch het al gemeen belang, noch privébelan- gen mogen schaden. 3. De meerderheid van de raad geeft de voorkeur aan een gefa seerde invoering van openbaar heid van commissievergaderin gen. Okkenbroek: 9.30 uur ds. J. H. Israël van niet (WA) verzekerd was. zodat Holten. Uitgangscollecte: Kerk- dit ongeval nogal financiële con- voogdfj. sequenties voor hem heeft om- Nieuw Heeten: dat hij de schade nu zelf moet R.K. Kerk: betalen. Op 19 augustus ont- Zaterdag; 19.00 uur. Zondag 8.00 stond een defect aan de spoor- en 10.00 uur wegbomen aan de Rijssenseweg doordat een vrachtauto de bo venleiding kapot had gereden. Ook de overgang bij de Geskes- dijk bleek niet meer te functio neren. Treinpassagiers moesten met de bus worden vervoerd, hetgeen flinke vertragingen ople verde. Aan de Sangeldijk werd tijdens graafwerkzaamheden een Duitse steelhandgranaat gevon den. Het projectiel werd veilig gesteld en zal door de Explosie ven Opruimingsdienst uit Cu- lemborg onschadelijk worden ge maakt. Op 20 augustus werd een fiets vernield bij het NS sta tion door jeugdige treinreizigers. De daders konden niet worden achterhaald. 4. Met ingang van 1 september als a.s. kan bij wijze ^an proef wor den begonnen met de openbaar heid van de vergaderingen van de commissies gemeentewerken, financiën en onderwijs. 5. Invoering van openbaarheid van commissievergaderingen dient budgettair neutraal te ver lopen, in verband waarmede het wenselijk is de commissieverga deringen omstreeks 16.00 uur te laten aanvangen. 6. Openbaarheid van ambtelijke adviezen wordt om diverse rede nen principieel onjuist en onno dig ter bereiking van het ge stelde doel geacht. 7. De agenda en de bijbehorende stukken (concept-raadsvoorstel len) dienen op gelijke wijze ver krijgbaar te zijn als de agenda en de stukken van de raadsver gadering. 8. Van de openbare commissie vergaderingen dient tevoren openbare kennisgeving te wor den gedaan met een beknopte weergave van de te behandelen agendapunten. Na het zeer succesvolle optre den van het Dijkerhoeks Ama teur Toneel „D.A.T." met de re vue „Hej dreijt wier" in juni en begin juli volgen er op veler verzoek nog twee extra voor stellingen op vrijdag 2 en zater dag 3 september in de grote feestzaal van café-rest. „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Het blijkt dat de belangstel ling voor de „D.A.T.-revues" nog steeds toeneemt en ongetwijfeld zullen ook nu weer zeer velen komen om te genieten van het rijk gevarieerde programma dat de plm. 30 medewerkenden on der zeer fraaie lichteffecten en begeleid door eigen revue orkest voor het voetlicht zullen bren- Gevonden: een zonnebril; een bruine portemonnaie met in houd; een zwarte portemonnaie met inhoud. Verloren: een donkerblauwe re genbroek in hoes; een geel/brui ne fietstas inhoudende een re genpak; een sleutelbos met on geveer 8 sleutels aan zwart la bel; twee „Volvo" sleutels in bruin étui; een zwarte damestas Inhoudende een bril en een por temonnaie; twee sleutels aan een „betonhaak"; een fietssleutel aan naamplaatje; een porte feuille inhoudende autopapieren en cheques; een zwarte porte monnaie met inhoud. kankeronderzoek. Dit jaar heeft het Koningin Wilhelmina Fonds voor het eerst in zijn geschiede nis om financiële redenen aan een aantal verzoeken niet kun nen voldoen en is goed en we tenschappelijk verantwoord on derzoek blijven liggen. U kunt dus begrijpen dat het KWF hoopt dat de kollekte ook dit jaar weer meer opbrengt Een dezer dagen komt de kol- lektant van het KWF bij u aan de deur. Lever uw aandeel in de kankerbestrijding en geef alstu blieft. En als het even kan: geef meer. kunt starten tussen 9.00 uur en 14.30 uur op de genoemde data. De kosten voor ANWB-leden met een wandel- of fiets be wijs zijn f 1.-. Voor ANWB-leden zon der dit bewijs is het f 2^0 en Wilt u fietsen huren in Hol ten, dan kan dat bij de vol gende bedrijven: J, Aanstoot, Larenseweg 12, tel.: 05483-29 80. B. v.d. Bos Smidsstr. 4, tel.: 05483-29 80. J. Stam Oran- jestr. 23, tel. 05483-17 79. gen. Beide avonden (aanvang half 8) worden met een gezellig bal besloten. Kaarten in voor verkoop zijn f7.50 verkrijgbaar bij salon Wander Drent, Oran- jestr. en Hans Steunenberg, Dij- kerhoekseweg. Donderdag 25 augustus 19.00 uur Aanvang Zaalvoetbal- toernooi ZW „Blauw Wit '66" in sporthal 't Moss ink 9.00-10.00 uur Roosteruitreiking Dorpsschool (klas 2-3) Dagmavo Vrijdag 26 augustus 19.30 uur Feestavond met revue Buurtvereniging „Espelo" in tent bij Teurüs Boode aan de Espelo- dijk. Zaterdag 27 augustus School- en volksfeest in Espelo op feestterrein bij Teunis Boode. Start optocht met Holtense mu ziekvereniging om half negen bij SPLO-school (zie bericht) 16.00 uur Oprichten Fietscros- svereniging in café-rest. „Vos man" (zie bericht) Zondag 28 augustus Nationaal concourshippique in Bathmen (zie bericht) 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 14.30 Jeu de Boules bij Jeugd soos „De Schure" Beuseberger- weg 27. Maandag 29 augustus Wielereterrit. Start 18.30 - 21.00 uur bij sporthal 't Moss ink Di verse afstanden Dinsdag 30 augustus 9.00 uur Inschrijfuur Dagmavo Woensdag 31 augustus 13.00 uur Fietstocht Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek. Bestem ming Markelo. Vertrek vanaf ge bouw ,3ethanië". Alle leden worden verwacht! Bij slecht weer per auto. Donderdag 1 september 9.00 uur Gelegenheid tot in schrijving Dagmavo. Vrijdag 2 september 19.30 uur Revue „Hej dreit wier" door Dijkerhoeks Amateur To neel" DA.T. in zaal „Het Bonte Paard". Zaterdag 3 september 9.30 uur Aanvang keuring Fok- veedag Espelo op terrein bij B. J. Stevens. 19.30 uur Revue „Hej dreit wier" door Dijkerhoeks Amateur To neel „DA.T." in zaal „Het Bon te Paard" De jaarlijkse fietspuzzeltocht, georganiseerd door CJ.V. „De Vriendenschaar" wordt gehou den op zondag 28 augustus aan staande. Gestart wordt bij ge bouw „Irene" tussen half twee en kwart over twee. Het in schrijfgeld bedraagt één gulden per persoon. Onderweg moeten opdrachten worden uitgevoerd en vragen beantwoord. Voor de beste puzzelaars zijn prijsjes be schikbaar. Als de weersomstan digheden dubieus zijn dan kan men bij E. Klein Teeselink (32 87) informeren of de fiet spuzzeltocht door gaat. Arts: J. H. A. Bruins, Keizere- weg 32, tel. 05483-35 53; dokter W. R. van Couwelaar is met va kantie tot maandag 29 augustus Wijkverpleging Dienst 25-8 t.e.m. 1 sept.: zr. D. Klijn Velderman, Laren (G) tel. 5738-12 92 b.g.g. 57 00-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval 's morgens bereiken. Diëtiste-spreekuur Stichting Kruiswerk. Gaardenstraat 29 tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van maga zijn-artikelen. Diëtiste-spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins dag van de maand. Dierenarts; T. H. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 1515 Tandarts: N. A. Bakx, Reggestraat 14, En ter, tel. 05478-27 74. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Maatschap. DienstverL Midden Overijssel, Gaardenstraat 29, teL 05483-27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag tiru vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds. Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, teL 35 53. Open Bejaardenwerk. Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17 Zuigelingen-Consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Gem. Energiebedrijf: storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel. 1814 Politie. TeL 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34 Brandweer: Telefoon 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3