Bazar Nierstichting ondanks warmte een goede opbrengst m ■ON Feest in Espelo Agenda gemeenteraad dinsdag 30 augustus HOLTENS Nieuwbouw Deventer mengvoeder centrale D.M.C. B.V. gestart Expositie J. Rijkeboer in bibliotheek Strengere aanpak parkeerders Smidsbelt llositvanfltg^^iL- WRSSflhnnnee opflEBft- In memoriam oud-wethouder J. Rietberg Torenuurwerk uit 1913 Si HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice: Nan Heidema Dr. Nagelhoutstraat 3, tel 05483-2583 Red. adres: Smidsbelt 37, tel. 05483-38 03 Openingstijden redactie: maandag- dinsdagmorgen 9.00-12.00 uur Red. medewerker: J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-13 56 Stichtingsbestuur W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties, Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-1 66 66 Abonnementsprijs f31,26 Losse nummers 65 cent Donderdag 25 augustus 1983 - 37e jaargang - nr. 34 Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De bazar, die woensdag 17 en donderdag 18 augustus werd ge houden in zaal Vosman ten bate van de Nierstichting bracht on danks de warmte toch nog een bedrag op van rond de 4000 gul den, waaruit blijkt dat terwijl menigeen verkoeling zocht in het water ook aardig wat belangstellenden richting bazar gingen. En werd geschoten, geknikkerd, met ballen gegooid, er was een mar- mottenbaan, een touwtrekspel en nog veel meer attracties, waar In haar openingswoorden noemde mevrouw A. Ja- cobs-Schouten medewerkster in de buitendienst van de Nier stichting, het resultaat van de bazaar in Holten een hoogte punt in de aktiviteiten van men sen die zich vrijwillig inzetten voor het leven van de mede mens. Zij prees de maanden lange voorbereidingen van de le den van de werkgroep, dankte de eigenaars van Vosman voor 1. Notulen van de vergadering van 28 juni 1983. 2. a. Mededelingen. 2. b. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot verhuur van de kelderruimte onder de muziek koepel aan de M.A.C. „De Holterberg". 4. Voorstel tot vastlegging van de huurprijs voor podiumele menten. 5. Voorstel tot vastlegging van de nota openbaarheid van commissievergaderingen. 6. Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van een herzie ning van een gedeelte van het bestemmingsplan „Holten 1968". 7. Voorstel tot vastlegging van de vragenlijst nieuwbouw en vernieuwbouw 1984 Urn 1986. 8. Voorstel om in te stemmen met de nota „Woningbouwpro- grammering 1983-1987" en de .Knelpuntennota 1983". 9. Voorstel tot vastlegging van de 14e wijziging van de Bouw verordening. 10. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een lening ten behoeve van de bouw van 18 premie-huurwo ningen door de Algemene Nederlandse Woningstichting. 11. Voorstel tot het verharden van een gedeelte van de Rus- sendijk. 12. Voorstel tot het verharden van een gedeelte van de Scheursweg, 13. Voorstel tot vervanging van het mechanische uurwerk van de toren der N.H.-kerk door een elektrisch aangedreven uurwerk. 14. Voorstel tot vervanging van een compressordeel van de airconditioning van het gemeentehuis. 15. Voorstel tot liquidatie van de Stichting bevordering schooltandverzorging en continuering van de tandheelkundige voorlichtingsactiviteiten. 16. Voorstel om in te stemmen met het bestedingsplan van de Stichting Openbare Bibliotheek Holten. 17. Voorstel tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling woonwagenschap Zuid-West Overijssel. 18. Voorstel tot vaststelling van een verordening geldelijk steun woonwagens. 19. Voorstel tot indiening van een bezwaarschrift tegen door gedeputeerde staten van Overijssel verleende vergunning in gevolge de Energieverordening Overijssel. 20. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vra gen. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! volop prijsjes mee in de wacht gesleept werden. Voor de kinderen was buiten op de parkeerplaats een miniscooterbaan aangelegd, waar flink gebruik van werd gemaakt. Een aantal hoofdprijzen werd tijdens de bazardagen gewonnen door Jaap Bogaard (een OAD-reis), een fiets door Gerrit Koopman en een mooie pop was voor Karin Knapen. het gratis ter beschikking stel len van de zaal en zij bedankte de Holtense Middenstand voor het beschikbaar stellen van de prijzen. Een dankwoord ook richting de Schietvereniging Let- tele voor haar medewerking. .Alleen met vereende krachten was het mogelijk zo iets groots op te zetten", aldus mevrouw Jacobs-Schouten. Mevrouw Jacobs-Schouten be nadrukte één van de doelstellin gen van de Nierstichting, het bestrijden en voorkomen van nierziekten. „Deze doelstelling heeft betrekking op vrijwel alle aktiviteiten van leden en be langstellenden en heeft zeer ze ker ook betrekking op deze ba zar in Holten. Onder het motto „Redt een leven" zullen de be schikbare gelden in goed overleg een nuttige bestemming vinden ter bestrijding en voorkoming van nierziekten", aldus mevrouw Jacobs. Rechts op de foto mevrouw Ja cobs-Schouten van de Neder landse Nierstichting, naast haar plaatselijk voorzitter de heer Koopman. Tal van spelletjes werden tijdens de bazardagen. Holtenaar J. Rijkeboer exposeert nog tot en met 23 september met een 12-tal stukken in de bibliotheek aan de Rörikstraat. Openingstijden van de bibliotheek zijn maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag tussen 14.30 uur en 17.00 uur, maandag- en vrijdag avond tussen 18.30 uur en 20.00 uur en woensdagochtend tussen 10.00 uur en 12.30 uur. Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede I Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad I Dhr./mevr.: j Adres: Woonplaats: j Hij/zij betaalt het abonnementsgeld s per jaar ad 31,26 De gedachten van velen hebben elkaar in deze dagen bij hetzelfde punt ontmoet, nl. bij de oud-wethouder de zer gemeente Jan Rietberg, die op 19 augustus j.l. door de dood aan de gemeenschap Holten is ontvallen. Holten verliest in Rietberg een man, die zijn leven in dienst heeft gesteld van de gemeenschap, waarin hü tot dienen geroe pen werd. In zijn arbeidzame leven heeft hij niet alleen zijn eigen akker bewerkt, maar tevens de akker in het maat schappelijk leven, dat hem tot die arbeid riep, daarbij er nauwlettend op achtend, dat de voren, die hij trok recht waren. Rechte voren trekken in het leven, stempelen ie mand tot een rechtschapen betrouwbaar en een gaaf mens. Nu deze zeer bijzon dere man, die zo velen ten zegen is geweest, die door zijn levensopvatting, zijn ga ve zijn wijsheid en zijn be reidheid tot dienen, waar hij tot dienen werd geroepen, is heengegaan, is het goed stil te staan bij het vele dat deze voor onze gemeenschap heeft betekend. Van 1945 tot 1978, 33 jaren lang, heeft hij de gemeente eerst als raadslid en vervol gens als wethouder op voor treffelijke wijze gediend, het geen acht jaren geleden tot uitdrukking kwam in zijn be noeming tot Ridder in de Oranje van Oranje Nassau. De bezonkenheid van zijn oordeel, de breedheid van vi sie en de wijsheid van zijn hart, schonken aan zijn woord in de Raad een groot gezag. Op velerlei gebied werd een beroep gedaan op Rietberg en steeds was hij paraat om medeverantwoor delijkheid te dragen, om me de zijn schouders te zetten onder het werk, dat gedaan Op woensdag 17 augustus, om precies te zijn om half twaalf, heeft de heer E. W. Maas, we thouder van Economische Za ken van de gemeente Deventer op het Industrieterrein aan de Roermondstraat in tegenwoor digheid van een aantal genodig den, waaronder burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rap- pard, de eerste paal de grond ingedreven van de nieuwe fa briek van „D.M.C." die als alles volgens plan verloopt eind 1984 in bedrijf zal worden gesteld. „D.M.C." is een particulier be drijf dat in 1982 is ontstaan door fusie van de drie zelfstan dige mengvoederbedrijven Men- gUnie Holten B.V., Bessem B.V. te Bathmen en B. J. W. ten Ha ve B.V. te Olst. Deze bedrijven hebben de af gelopen jaren een forse groei doorgemaakt, stonden alle drie op het punt te gaan uitbreiden en besloten dit gezamenlijk in Deventer te gaan doen, en een volledige samenwerking aan te gaan. Deze samenwerking zal eind 1984 resulteren in een 40 meter hoge fabriek met een computergestuurde produk- tie-eenheid en opslagcapaciteit van 4 miljoen kilogram De pro- duktiecapaciteit van het nieuwe bedrijf, dat plm. 10 miljoen gaat kosten, bedraagt gemiddeld 37 ton per uur en dat is bijna het dubbele van de capaciteit van de bedrijven in Holten en Olst. Het werkterrein van „DMC" beslaat Salland, Twente, de Gel derse Achterhoek en het weste lijk deel van de Veluwe. De moest worden. Zo kon men Rietberg vinden o.a. in de besturen van de standsorga nisatie, de zuivelfabriek, de ruilverkaveling, het bejaar dencentrum. Diepgelovig man als hij was, behoefde de Ne derlandse Hervormde Kerk niet tevergeefs een beroep op hem te doen voor de vervul ling van kerkelijke ambten. De eerlijkheid en de warm te van zijn hart, daarnaast de helderheid van zijn ver stand, stempelden Rietberg tot een voortreffelijk en hu maan bestuurder, die bij een ieder respect heeft afgedwon gen. Nu deze oud-wethouder Jan Rietberg uit ons midden is weggenomen, zij dit „in me moriam" een hommage aan deze voortreffelijke burger van Holten. Zoals de mens blijft voortleven in de resulta ten van zijn arbeid, zo zal ook Jan Rietberg blijven voortleven in de harten van velen, die hem op hun le venspad mochten ontmoeten. Moge hij zijn ingegaan in de vrede van zijn Heer. W.H. Enklaar. Oud-wethouder Jan Rietberg nieuwe fabriek biedt werkgele genheid aan 31 mensen. Na het ceremonieel op de bouwplaats gingen de genodigden naar het IJsselhotel waar directielid H. J. Dikkers een woord van dank sprak tot wethouder Maas voor zijn bereidheid om de eerste paal te slaan die naar hij hoopt een stevige aanzet zal zijn voor een goed fundament van een modern bedrijf niet een goede toekomst. Al eerder attendeerde de politie de plaatselijke bevolking op het feit dat op Smidsbelt niet geparkeerd mag worden. Smidsbelt is aangeduid als zijnde winkelerf en parkeren is hier volledig uit den boze! Pas wanneer parkeervakken aangeduid zijn met een witte letter P is parkeren op een winkelerf toegestaan. De politie heeft de laatste weken erg veel waarschuwingen uitgedeeld, maar vanaf heden wordt het menens en gaat het echt geld kosten wan neer uw auto door de politie op Smidsbelt wordt gesignaleerd. Dat het torenuurwerk op de Hervormde kerk aan vervanging toe is weten we allemaal allang, want menigmaal werd een blik in de lucht beloond met een volslagen opjuist tijdstip op de torenklok. Dit uurwerk blijkt dan ook, volgens een aange bracht plaatje te dateren uit 1913. Het uurwerk bevindt zich op de eerste verdieping en van daaruit loopt een ongelagerde, al enkele malen herstelde aan drijfas naar een verdeelwerk op de derde verdieping. De verdeel werken zijn echter onbeschermd, zodat overal vuil (denk aan de vogels) kan komen. Flinke slij tage is het gevolg. Tijdens de komende raadsvergadering zal men zich over dit probleem bui gen en het ziet er naar uit dat het mechanische torenuurwerk vervangen zal gaan worden door een elektrisch. Het jaarlijks School- en Volksfeest in Espelo zal worden gehou den op zaterdag 27 augustus, maar vrijdagavond 26 augustus om 19.30 uur zal Splose-revueSplose-revuejjezelschap in de grote tent in de weide bij Teunis Boode aan de Espelodijk met de presenta tie van de revue „Splo laot zich wier hörn" zorgen voor een daverende opening. Het is zo als altijd weer een zeer gevarieerde en dolkomische aaneenschakeling van korte schetsjes, conference, zang en muziek waarin allerlei zaken die zich in de buurtschap afspeelden aan bod zullen komen. Na afloop is er gelegenheid voor een dansje. Zaterdagmor gen begint het feest met de op tocht van versierde wagens, fiet sen en steps. Na de keuring die om half negen zal plaatshebben op de parallelweg bij de Splo- school vertrekt de optocht om plm. 9.00 uur naar de feestweide waar van plm. 10.00-12.00 urn- feest zal worden gevierd met de kinderen. De jongelui doen ver schillende spelletjes waarmee leuke prijsjes zijn te winnen. Zij kunnen de hele dag gratis draai en in de draaimolen. Om half twaalf zullen de volksspelen be ginnen met o.a. ringsteken, touwtrekken, stoelendans, hin- demisbaan enzovoorts. Het feest zal 's avonds worden besloten met een groot bal in de tent met medewerking van het Madi- go-combo.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1