Medische diensten Holtense Boerendansers op de Franse toer «Bandeloze' badpakkenmode Team G.E.B. winnaar ,Houthakkersfeest" 8e Holtense Kerkdiensten AUTORACES DORPSSTRAAT zwemvierdaagse Politie w weekjournaal AGENDA BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD «jji* Op 3 augustus is er een granaat gevonden, die op de camping de Prins is neergelegd, 's Middags werd de granaat door de EOD opgehaald en vernietigd. Op 3 augustus vond een eenzij dig ongeval plaats op de Sprok- kelweg. Volgens de bestuurder, kwam hij in een slip, verloor de macht over het stuur en reed tegen een boom. De personen auto werd door het ongeval zwaar beschadigd. Op 4 augustus vond een aanrij ding plaats op de kruising La- re ns- weg/Dorpsstraat/Stationstraat met alleen materiële schade. Eén van de beide bestuurders verleende geen voorrang. Op 6 augustus 1983 werd de heer G.H.A. aangehouden. Hij bleek niet in het bezit van een rijbewijs te zijn (nog geen 18 jaar), en had te veel drank op. Bij de verdachte werd een bloedproef afgenomen en hem werd een rijverbod opgelegd. Ook werd de heer G.H. uit De venter aangehouden, ook deze bleek te veel drank op te heb ben. Een bloedproef werd afge nomen en een rijverbod opge legd. Op 6 augustus is bij het tank station aan de Larenseweg een radio/cassetterecorder vanuit de shop van het station gestolea Op 5 augustus vond een aanrij ding plaats met één gewonde op de Borkeldsweg/Landuwerweg. Uit het onderzoek bleek dat K.V. zonder uit te kijken de Landuwerweg was overgestoken. Hij werd daarbij door een perso nenauto gegrepen en is met een beenbreuk overgebracht naar het St Geertruidenziekenhuis te Deventer. Tijdens het weekend zijn twee fietsen gestolen, één fiets werd bij jongerensociëteit De Schure weggehaald, de andere fiets werd bij de Hervormde Kerk weggehaald. Respectievelijke aangiftes zijn opgenomea Geboren: Rineke dv J. Assink en E A Lassche (geb. te Deven ter); Juirian Peter zv H Paal man en E C Lam Overleden: J. Klouwen, oud 69 jaar (overl te Deventer). Ondertrouwd: G W Schalk, oud 22 jaar. Holten en: M Steunen berg, oud 21 jaar, Ermelo.; A G Dijkman, oud 26 jaar, Lochem en: T J Bronsvoort, oud 24 jaar, Holten. Arts J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, teL 05483-35 53 Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur Dokter W. R. van Couwelaar is roet vakantie tot maandag 29 augustus. Wijkverpleging: Dienst 11 tm. 18 aug.: Zr. C. Bleijenberg, Hol ten, tel 1662 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval terug bezorgen 's morgens Diëtiste-spreekuur Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29, teL 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terugebe- zorgen van magazijn-artikelen. Diëtifce spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, teL 05483- 1515 Tandarts: J. H. Went, Mare. Sa- muëlstraat 3, Enter, tel. 05478- 1653 Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 Fysiotherapie: Alle werkdagen wijk ge bouw St Kruiswerk, Gaardenstraat. Maatscap. Dienstverl. Midden Overijssel. Gaardenstraat 29, teL 05483-27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag tm. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur, Groene Kruis- gebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, teL 35 53. Open bejaardenwerk: Inlichtin gen teL 12 01 of 15 17. Zuigelingen-Consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15- 11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat Gem. Energiebedrijf: Storing electricitelts- en gasvoorziening, teL 1814. Politie: Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-9712 34. Brandweer: Telefoon 0011 (dag en nacht). De bedoeling van de zwem- vierdaagse is, dat men op 4 van de 5 beschikbare avonden steeds een afstand zwemt van 500 me ter; dat zijn 20 „baantjes". Deel nemers van 10 jaar en jonger en van 60 jaar en ouder mogen vol staan met de helft, dus met 250 meter per avond. Voor de ou dere deelnemers is tenminste één aparte baan gereserveerd. Op de laatste avond (vrijdag) ontvangt men een medaille. Dit kan zijn „brons", „zilver", „goud" of „goud" met één van de cijfers 4 t/m 8, al naar gelang het aantal malen dat men in Holten aan de zwemvierdaagse heeft meegedaan. Voor de ongetrainden merkt de organisatie op dat een avondzwemvierdaagse beslist niet vergeleken kan worden met een avondwandel- of avondfiets- vierdaagse. Men behoeft beslist geen „waterrat" te zijn om de vereiste 250 of 500 meter per avond ruimschoots binnen het uur te volbrengen. Overigens is het helemaal niet belangrijk hoe lang men over die afstand doet. De zwemvierdaagse is geen wed strijd tegen de klok of tegen an dere deelnemers. Iedereen be paalt zijn eigen tempo. Boven dien is tussentijds rusten toege staan, mits men het water niet verlaat. Ook het starttijdstip kan men zelf bepalen: tussen 17.30 en 20.00 uur. De folkloristische boerendans- groep JDe Holtense Boerendan sers" heeft de geplande buiten landse reis naar Frankrijk tot grote tevredenheid afgesloten en denkt met heimwee terug aan de mooie dagen. Vrijdag 8 juli vertrok de groep met natuurlijk weer Jan Boon aan het stuur van de touringcar voor een lange nachtrit naar St. Dié in de Vogezen. Zaterdagmor gen tegen acht uur was de gren spost bij Straatsburg gepasseerd en tegen tien uur was na een mooie rit door de Vogezen St Dié in zicht Nadat het Holtense gezelschap zich had gemeld bij het gemeentehuis werd hun kwartier opgeslagen in een kost school samen met groepen uit Polen en Spanje. 's Middags was er eerst een optocht door de stad (ca. 40.000 inwoners) waarna 's avonds het grote spektakel zou beginnen in de sporthal. Met groepen uit Frankrijk, Spanje en Polen zet ten natuurlijk De Holtense Boe rendansers hun beste been voor en onder veel applaus van de 2000 bezoekers en in een warm te van meer dan 40* dansten ze o.a. De Hollandse Windmolen, de Broedsdaans en natuurlijk de Drikusman. Tot slot werd het Twents Volkslied gezongen waarna de dansers onder luid applaus de hal verlieten. Ontvangst door B en W. Zondagmorgen werden de dan sers ontvangen door de burge meestér van St Dië Monsieur Jean-Claude Sommier. Na de gebruikelijke welkomst woorden en het uitwisselen van de souvenirs werd het glas champagne geheven als toost en op het slagen van het festival „La fête folklorlque de Voges". 's Middags was er een show met oude ambachten in het Kloos ter. maar de zomerse tempera tuur hield de dansers van een De Holtense Boerendansers in het Franse zonnetje. lange show af en het pro gramma werd drastisch ingekort. 's Middags werden de boeren dansers uitgenodigd door de be volking van St. Dië en gingen alle dansers naar hun gastgezin nen om kennis te nemen van de Franse cultuur en natuurlijk de Franse keuken. Dit werd een bijzonder gezellige dag en er ontstonden volop vriendschaps banden tussen de bevolking en de dansers. 's Avonds was er weer een grote show in een uitverkocht sportpaleis waar de dansers weer volop onthaald werden op applaus en de miniatuur-klomp jes erg in trek waren bij het pu bliek. Dinsdagmorgen werd afscheid genomen van de organisatoren, de dansgroepen uit Polen en Spanje, waarna de dansers huis waarts gingen. Na een mooie reis door de Vogezen werd nog een uurtje gewinkeld in het toe ristenstadje Colmar en 's avonds leverde buschauffeur Jan Boon tegen 22.00 uur iedereen tevre den en voldaan af. Internationaal Festival De voorbereiding voor het fes tival t.g.v. het 10-jarig bestaan van „De Holtense Boerendan sers" is in volle gang. De vol gende landen hebben reeds hun medewerking toegezegd, o.a. Ne pal, Egypte, Rusland, Spanje, Tsjechoslowakije, U.S.A. en Bel gië en in de komende maanden zullen Duitsland, Oostenrijk en Frankrijk volgen. Het hele feest zal gehouden worden van don derdag 19 juli tot woensdag 25 juli 1984 op Kalfstermanweide. Badpakken zijn alweer enkele jaren in opmars. Wat natuurlijk niet zeggen wil dat er geen biki ni's meer gedragen worden. Maar badpakken lenen zich uit stekend voor mooie motieven en kleden ook de niet meer zo zoals Dorlastan: ze hebben niet alleen een goede pasvorm maar geven ook optimale steun. De elegante badpakkenmode '83 mag gerust .bandeloos' wor den genoemd, waarbij men dat .bandeloos' beslist niet in de Voor het vierde en tevens laatste „Houthakkersfeest" In dit vakantieseizoen dat dinsdag avond plaats vond was de be langstelling iets minder maar er waren toch nog plm. 1000 be zoekers die wat spanning en sensatie betreft het volle pond hebben gekregen. Aan de wed strijd die bestond uit flintstone- race, hontdragen, steltlo- pen/ringwerpen en houtzagen namen ploegen deel van de campings „De Poppe", „De Has pel", „De Prins" en bet Ge meentelijk Energie Bedrijf. Ned. Herv. Kerk 9.00 uur ds. W. Vons. Bed. Hei lige Doop. 19.15 uur ds. R. Vis ser. Viering Heilig AvondmaaL Uitgangscollecte: Zendingsbus- senproject. Oppasdienst: mevr. Wol- ters-Teeselink en Fenny Lam» mers. Geref. Kerk 9.30 uur ds. H.J. Wijnja van Die ver. 19.15 uur ds. J.W. Dragt In beide diensten is de le col lecte voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Oppasdienst: Ingrid Stam, mevr. Rietman-KL Nagelvoort, mevr. Tromop-Prins (res.). Mevr. W. Stam-Bosschers, mevr. Van Wil» sum-de Boer, mevr. Scheurwa- ter-Potkamp (res.). R.K. Kerk 10.30 uur Heilige Mis in Ned. Herv. Kerk. Interkerkelijk recreatiewerk 10.45 uur Kampdienst in tent op de Borkeld. Voorganger ds. B. Visser. Dijkerhoek 9.30 uur ds. R. Visser. Uitgangs- collecte Zendingsbussenproject Okkenbroek 0.30 uiir ds. C.C. Addlnk van Holten. Uitgangscollecte: Plaat selijke diaconie. Nieuw Heetea Zaterdag: 19.00 uur. Zondag: 8.00 en 10.00 uur. Nadat alle teams de verplichte Dick Plekkenpol. Het was tot nummers hadden afgewerkt bij twaalven erg gezellig op bleek dat het „G.E.B." met een „Smidsbelt" bij muziek van de totaalscore van 115 punten win- band „Day Break" en de Ro- naar was geworden. De beslis- "bic-drive-in show. sing viel pas in het laatste on derdeel het houtzagen,, een kar wei dat de mannen van het G.E.B. in 36 seconden klaarden. Het team van camping „De Haspel" dat met 20 punten voorsprong aan het zagen begon v werd derde en dat leverde slechts 15 punten op en een eindscore van 110 punten. De derde plaats was met 80 punten voor het team van camping „De Poppe" en het team van cam ping „De Prins" werd vierde met 60 punten. Het winnende team bestond uit Margreet Veld man, Herman Dam Wichers, Henk Marktvoort, Arend Ligten- berg en Henk Wans ink (coach) De prachtige beker die door de Holtense Handelsvereniging (tevens organisator van de wed strijden) beschikbaar was ge steld werd uitgereikt door de voorzitter van de „HHV" de heer Albert v.d. Maat. Hij sprak een woord van dank tot allen die aan het welslagen van de „Houthakkersfeesten 1983", waarvoor bij de vakantiegasten enorm veel belangstelling be stond, medewerking verleenden, alle deelnemers ontvingen als herinnering een keurig vaantje met het wapen van Holten. Ook op dit laatste feest kwam de sterkste man van elke ploeg in aktie bfl het paalwerpen en booms tamheffen. slanke vrouw mooi af. Boven dien worden de pakken steeds geraffineerder vervaardigd. Zo zijn er badpakken met grote Ma rilyn Monroe-achtige strikken achterop en gerirppelde naden - voor de superslanken onder ons. Dan zien we de badpakken met draperie-effekten, zoals een namaak overslag, die heel flatteus staan. En daarnaast prachtig glanzende pakjes, nauwsluitend en in de mooiste kleuren, gemaakt van super dunne en elastische materialen, minder goede betekenis mag zien. Vrijwel alle ontwerpers hebben strapless pakjes in hun kollektie. En als er al straps zijn, kunnen ze naar believen gedra gen of weggelaten worden. De bandjes zijn spaghettidun en zit ten aan rechte decolletés of aan haltermodellen. Er zitten ook wel koordjes in het decolleté, in de zijnaden (zodat de pijpjes hoog opgetrokken kunnen wor den) en soms zelfs in de bil naad, zodat een soort vlinder broekje ontstaat. De Drentenaar Jelle van Veen uit Vries won met 80 punten de eerste prijs die bestond uit een meter verse worst en een boom stammetje metinscriptie „Sterk ste man van Holten". Speaker Co Schut uit Colm- schate gaf via de microfoon een zeer deskundig verslag waarin veel ruimte was gelaten voor de komische noot. Voor de muzi kale omlijsting zorgde de Tiro- lerkapel „De Holtemergbouten" van „H.M.V." en in de twee kor te pauzes genoten de bezoekers van een demonstratie van de Folkloristische dansgroep „De Holtense Boerendaansers" oXv. Plm. 16 h 1700 bezoekers waaronder vee! jeugd hebben donderdagavond van 7 tot plm. 9 uur in de Dorpsstraat, die voor het normale verkeer was afgesloten tussen de Kol weg en de Stationsstraat, genoten van een demonstratie met radiogra fisch bestuurde formule 1 ra ce-autootjes waarvoor een baan van plm. 50 meter was uitgezet tussen de Smidsbelt en het ge meentehuis. De hobbyisten, leden van de R.C. Autoclub Enschede die wa ren uitgenodigd door de Hol tense Handelsvereniging, hadden in het begin moeilijkheden met het natte wegdek waardoor de wagentjes in de bochten slipten en tegen de vangrail botsten. Later toen het wegdek droog was bereikten de racertjes snel heden van 120 kilometer. De „chauffeurs" die met hun radio grafische apparatuur hadden plaats genomen op een klein po dium hadden toen de wagentjes beter onder controle (remmen werkten feilloos) en slippartijen en botsingen kwamen toen veel minder voor. Een zeer gewaardeerd onder deel van het aan spanning en sensatie rijke evenement was een demonstratie met een door de Vriezenvener Henk Vetker ge bouwde Kenworth truck met op legger waarvan de besturing ge schiedt dm een automatisch ruitenmechanisme motor van een Renault TS 20 en een om- pool-schakelaar met stuurmotor die op een zender bediend kan worden. Vetker gaf met dit prachtige werkstuk, waaraan hij meer dan 2000 uur spendeerde, op tal van plaatsen demonstra ties o.a. bij nationale wedstrij den op banen in Utrecht en Heemstede. Bfl het organiseren van de demonstratie in Holten was ook betrokken modelbouwer Jaap Kruk. Na de successen van de vorige jaren, xal binnenkort voor de achtste maal in zwembad Twenhaarsveld een avondzwemvier daagse worden georganiseerd. Iedereen, die redelijk kan zwem men, kan aan deze zwemvierdaagse meedoen. De zwemvierdaagse is een evenement voor alle leeftijden: in vorige jaren varieerden de deelnemers in leeftijd van 5 jaar tot ruim 70 jaar. Dit jaar wordt de zwemvierdaagse gehouden van maandag 22 t/m vrijdag 26 augustus, dagelijks van 17.30 tot 20.30 uur. Ook dit jaar kost de deelname weer f4,- per persoon bij vóórin schrijving. Het entreegeld voor alle avonden, de medaille en de originele zwemvierdaagse-stlcker zijn begrepen in het inschrijf geld. Informatiefolders met aan- meldingsstrook worden bij deze krant in de gemeente Holten verspreid. Deze formulieren zijn ook verkrijgbaar bij de V.V.V., de kassa van het zwembad en het gemeentehuis afdeling wel zijnszaken. Men moet zich voor af aanmelden bfl de kassa van het zwembad of op het gemeen tehuis afdeling welzijnszaken, onder gelijktijdige betaling van het inschrijfgeld. Evenals vorige jaren wordt de zwemvierdaagse omlijst door een randgebeuren. Dit randgebeuren wordt dit jaar geheel verzorgd door zwemclub Twenhaarsveld. A Donderdag 11 augustus 19.00 uur Koopavond en Klein- veemarkt op „Smidsbelt". Zaterdag 13 augustus 9.00 uur Aanvang keuring Paar- denfokdag „Holbatheo" bij ca fé-rest. „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. 21.00 uur Bouwvakavond in Jeugdsoos „De Schure". Zondag 14 augustus 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 14.30 uur Klootschieten bij Jeugdsoos „De Schure" Beus- ebergerweg 27. 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen" (zie adv.). Maandag 15 augustus 18.30 uur Start Fietspuzzeltocht op „Smidsbelt". Dinsdag 16 en woensdag 17 au gustus 15.00 uur Grote bazar Nierstich ting afd. Holten in zaal „Vos man" (zie adv.). Woensdag 17 augustus 14.00 uur VW-fietstocht onder leiding. Vertrek vanaf VW-kan- toor. Zondag 21 augustus 10.00 uur Start motortoertocht M.A.C. „De Holterberg" bij ca fé-rest. „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Afstand: plm. 240 km. Dinsdag 23 augustus 20.15 uur Hervatting repetities Holtens Mannenkoor. Vrijdag 26 augustus 20.00 uur Feestavond met revue Buurtvereniging Espelo in tent bij Teunis Boode, Espelodijk. 17.30 uur Maandag 22 t.e.m. vrij dag 26 augustus. Zwemvier daagse in zwembad „Twenhaars veld". Zaterdag 27 augustus School- en Volksfeest buurt schap Espelo bij Teunis Boode, Espelodijk. Start optocht om half negen bij de SploschooL 21-28 augustus Jaarlijkse actie voor Holtens fonds Internationale Hulpverle ning.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3