Fietscross, warm en stoffig Singers Continental Warm en druk Recreatietent - draait op G. J. KOETSIER volle toeren Clubkampioenschappen Bato „De Rietvoornviste achter het net Een serie zomercon certen TSmS: HOLTENS NIEUWSBLAD KNIPTIP (J) Leerlingen Dijkerhoek naar „Piet Bos" ,De Rietvoorn,, Tsubaki 'eml ,De Rietvoorn, DONDERDAG 14 JULI 1983 Kijk, voor u met vakantie gaat, even uw filmcamera na. Dat voorkomt straks teleurstelling. Warm en stoffig was het maandagavond op Kalfstermans- weide tijdens de eerste fietscross van het seizoen. Maar waar was het dat niet de afgelopen da gen? Door de warmte waren er 22 deelnemers minder dan vorig jaar en ook het publiek hield zich voor een groot deel ver scholen achter de huizen met een koel drankje, tenminste daar zag het een tikkeltje naar uit, want ouders, oma's en opa's die vorig jaar in grote getale aanwezig waren, waren nu dui delijk in de minderheid. Petje af voor deelnemersteters, 140 in to taal, die onderverdeeld in zes groepen de strijd tegen het hete crossparcours en tegen elkaar opnamen. Eén van de organisa toren, Jan Stam gaf nog even aan dat het samenvallen van fietscross en avondfietsvier- daagse ook een punt is waar door minder toeschouwers dan vorig jaar aanwezig waren. .Jets wat we toch in de gaten moeten houden en met name een evene mentencommissie zou dit moe- De Continental Singers uit de USA komen in juli opnieuw naar ons land. Dat is dan de 17e toemee in 16 jaar. Hieruit blijkt wel dat men met een uniek gebeuren te doen heeft en nog steeds is de internationale belangstelling groeiend. Voor een deel wordt dat verklaard door het feit dat de groep zich steeds vernieuwd: andere aan kleding, nieuwe vormgeving, an dere presentatie, nieuw reper toire. Om zoveel mogelijk men sen in de gelegenheid te stellen hun concerten te bezoeken, wor den deze zomerconcerten op re gionale basis gehouden. Ook nu is er weer een schitterend nieuw repertoire te beluisteren o.a. een segment uit de nieuwe reli-musi- cal „The Dreamer". De Continental Singers heb ben overal ter wereld een be kende klank gekregen, hun vele toemees, LP's, radio- en TV-uit- zendingen zorgden daarvoor. Vanaf het ontstaan van deze groep tot nu toe worden nog steeds alle bezoekers-records ge broken. Him laatste toemee tel de een bezoekersgemiddelde van 800 personen per avond. De mensen worden over het alge meen bijzonder geboeid door het vermogen van de groep om ie dere toemee weer met nieuw materiaal te komen. Al deze ei gentijdse komposities van soul, gospel, folk, funk, spreken het concertpubliek aan, zodat de meeste concerten met staande ovaties plegen te eindigen. De Continentals leveren vakwerk af, dat kan daar de leden pas na zware selekties en audities toe gelaten worden. De groep is 45 man sterk en uit de hele USA afkomstig. Een interessant detail is nog dat er in totaal 15 van deze groepen overal ter wereld concerten geven, alle met het zelfde programma. Zo groot is de belangstelling voor dit gezel schap. Voor alle concertbezoekers is er een programmablad met si- multaanvertaling beschikbaar, zodat er een maximaal kontakt gewaarborgd wordt. De verwach tingen voor de komende concer ten zijn weer hooggespannen, zo melden ons de toemee-organisa- toren. Voor landelijke informatie kan men bij het management terecht: Continental Sound, 010- 21 10 98/21 55 47. Het dichtst bijzijnde concert is in de Geref. Kerk te Den Ham op zondag 17 juli 's avonds om 19.30 uur. De toegang is vrij. Leerlingen van de Lagere school en de Kleuterschool uit Dijkerhoek togen ter afsluiting van hun schooljaar per O AD bus de Holterberg cp richting museum Piet Bos. De kinderen kregen een rondleiding door het natuurmuseum en uitleg over de verschillende diorama's (Holter berg, Poolgebieden en de Alpen). De rondleiding werd onderbro ken door een filmvoorstelling over de schutkleur bij dieren. Daarna kon op eigen gelegen heid nog wat worden rond geke ken. Een leerzame afsluiting van het schooljaar! Sterkste man van 't Klavier in aktie op het Houthakkers/eest, voor de titel „sterkste man" De wedstrijd werd gewonnen door het team van camping „De Holterberg" met 135 punten. Het team bestond uit E. Jansen, Wil ly Veneklaas, H. Lammertink, Maija Algra, Toon Kamphuis en coach Gerard Lammertink. De tweede plaats was met 105 pun ten voor het team van restau rant „Het Klavier". Het team van camping „De Prins" scoorde 75 punten en werd derde en op de vierde plaats eindigde de ploeg van het AC restaurant met 45 punten. De prijs voor de allersterkste man was met 65 punten voor E. Jansen van camping „De Holter berg", 2. Arie Dalemans, Dron- ten 55 punten, 3. e.e. Joop Schintz en Jan Tuitert 35 pun ten. Er waren punten te verdienen met paalwerpen en boomheffen. De sterkste man kreeg een me ter heerlijke worst en een boom stammetje met inscriptie. Alle deelnemers kregen als he rinnering een fraai uitgevoerd ten proberen te voorkomen. Dit geldt niet alleen voor de fiets cross, maar denk bijvoorbeeld aan zaterdagavond, aan Taptoe van HMV en een muziekavond in de Kandelaar en zo zijn er jaarlijks voorbeelden te noemen Ik vind dit geen goede zaak", aldus Stam. Zijn kritiek lijkt te recht en per evenement zou er meer uitgehaald kunnen worden wanneer men hiermee rekening zou houden. „Vóór 21 april moesten onze programmaonder delen ingeleverd zijn bij de eve nementencommissie. ons inziens ruimschoots voldoende kwa tijd om een goed programma (afge stemd op elkaar) in elkaar te zetten", aldus Stam. Terug naar de fietscross waar het er hard aan toeging. Uiteindelijke win naars werden in de verschillende leeftijdscategorieën: 4 en 5 jaar: le Gerald Zand- voort, Rijssen; 2e Harmen KI. Velderman, Holten; 3e Jamo Driezes, Markelo. 6 en 7 jaar: le Erwin Jansen, Holten; 2e Gerwin ter Harmsel, Rijssen; 3e Eric Haan, Holten. 8 en 9 jaar: le Erwin Huiskes, Rijssen; 2e Erik Welmer, Mar- kelö; 3e Roy v/d Linde, Holten. 10 en 11 jaar: le Erwin Tragt, Nijverdal; 2e Alan Bos, Rijssen; 3e Arjan Lodeweges, Holten. 12 en 13 jaar: le Gerben Elfe rink, Rijssen; 2e Peter Aanstoot, Holten; 3e Cert Jan Baan, Rijs sen. 14 t/m 16 jaar: le Hendri Smal- brugge, Rijssen; 2e René Plek- kenpol, Holten; 3e Leo oude Koehorst, Deumingen. Tijdens de avond konden lo ten gekocht worden en het win nende lot bracht een rode cros- sfiets op. Het winnende lotnum mer was 61, maar eigenaar of ei genaresse was blijkbaar al ver dwenen, want niemand meldde zich op de oproep. Men kan als nog (met lotnummer 61) de cros- sfiets bij Jan Stam af komen halen. Prominentenloop De tweede fietscrossavond zal worden gehouden op maandag 25 juli en dan zal in de pauze een prominentenloop worden ge organiseerd. Men hoopt op deel name van vle bekende Holtena ren, dominees, politici, doktoren enzovoorts. Evenals afgelopen maandag zal August Muller weer aanwezig zijn met zijn zijs pan om zich na afloop te laten vereeuwigen met de winnaartjes. Door de afdeling Judo van s.v. Bato werden onlangs kampioen schappen georganiseerd. Naar leeftijd, gewicht en kunnen wer den de judoka's in verschillende poules ingedeeld. Poule-winnaars werden: Rik Oolbekkink, Anton Ekker, Coen Beukenkamp, Terry Kortlever, Henk Jan Beldman, .Erik Boogaard, Pim Beuken kamp, Marco Pieck, Brenda Boogaard, Erik Vincent. Op de foto de kleutergroep van de judoka's. vaantje in de kleuren van Hol ten met als opschrift „Houthak- kersfeest 1983 Holten". Albert v.d. Maat voorzitter van de Holtense Handelsvereni ging reikte de prachtige beker uit aan de winnende ploeg en sprak een woord van dank tot landlerkapelle „De Holterbergbu- ben", de folkloritische dansgroep „De Nijverdalse boerendansers" en spaeker Dinant Veneman. Door het AC-restaurant „Hol ten" werd aan het winnende team een etentje voor 10 perso nen aangeboden. Willy Vene klaas van camping „De Holter berg" dankte het bestuur van de Holtense Handelsvereniging voor de perfecte organisatie. Het tweede „Houthakkersfeest" zal worden gehouden op dinsdag 19 juli. Maandag 18 juli: Puzzelwandel tocht, 14.30 uur f 1.- Dinsdag 19 juli: Ochtendfiet stocht, 06.00 uur, na afloop sa men ontbijten met koffie, 14.30 uur, Knutselmiddag f 1.- Het eerste „Houthakkersfeest" dat dinsdagavond onder ideale weersomstandigheden door de Holtense Handelsvereniging in het kader van het „Evenemen ten-programma 1983" werd ge organiseerd trok meer dan dui zend bezoekers, voor het meren deel vakantiegangers naar „Smidsbelt". Er namen vier ploegen deel aan flintstone, houtzagen, steltlo- pen/ringenwerpen en houtdra- gen deel. Bij goed vliegweer werden 220 duiven van „De Bergvüegers" om 6.25 uur in Compiegne (Fr.) gelost voor een vlucht over pim. 408 km. De eerste duif die geklokt werd om 10.41 uur was van G. J. Koetsier en dat betekende een gemiddelde van 95 km. per uur. 1-11 G. J. Koetsier; 2-5-8-12-16 A. ten Dam; 3-10-17-26-32 H. Wil- lems; 4-6-51-54 Teun Schuppert; 7-13 Wim Aaftink; 9 M. Lodewe ges; 14-38-45 H. J. Paalman; 15 Ronald Kolkman; 18-23-31 Gert Steunenberg; 19-27-36 E. Vene klaas; 20-25-30-43-47 H. J. ten Velde; 21-22-35-39-40 G. Egberts; 24-49 Frits Meester en Zn.;28 A Baltus; 29-48 Joh. Veldhuis; 33 H. Wans ink en zn; 34 J. G. Jan sen; 41-53 Comb. Kwintenberg; 44 H. van Beek. Sinds veertien dagen „draait" het programma van de Interkerke lijke Recreatietent op de Borkeld en opnieuw met succes. Men is meenemen. Volleyballen 19.30 tevreden met de belangstelling tot nu toe en de programmaonder- uur f 1.— delen per veertien dagen samengesteld door een groep van vier Vrijdag 22 juli: Lampionoptocht vrijwilligers vinden voldoende aftrek. Het huidige team bestaat uit alternatief kampvuur 21.30 Harry Hoekjen, Bea v.d. Brink, Anja Berkhof en Ab Groen. Tot en uur, Lampions zijn bij ons te met 22 juli zullen zij u graag ontvangen in en om hun recreatie- koop. tent, van maandag t/m vrijdag ie- Woensdag 20 juli: Holtense dere morgen de gezellige kin- PROGRAMMA: Avond, 20,00 uur f 2.— Dit dermorgens, van 10.00 t/m 12.00 wordt een bijzonder gezellige uur> f 0.50. Zaterdag 16 juli: „Open Tent", avond, let maar op! Teamleden: Bea, Anja, Ab, Har- 20.00 uur, gratis Donderdag 21 juli: Pick-nick, ry. Tot ziens in de recreatie- Zondag 17 juli: Kampdienst, 11.00 uur, f 0.50 Wel zelf brood tent 10.30 uur, voorganger ds. Berk- bof Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" heeft inmiddels 3 van de 7 wedstrijden achter de rug en achteraf die balans opmakend is de conclusie, dat het tot nu toe erg slecht ging. Tijdens de eerste wedstrijd werd cr zelfs geen visje gevangen. Met nog volop kansen voor iedereen, ziet het voorlopige klassement er als volgt uit. l.W. Pinkert 265 pt., 2.A. Ulf- man 260 pt.,3. J. v. Avezaath 250 pt.,4. Middendorp 245 pt., 5. G. Jansen (jeur) 220 pt., 6. v. Lan gen 200 pt.,7. W. Nijenhuis 190 pt.,8. G. J. Driesses 175 pt.,9. H. Achterkamp 165 pt., 10. H.Aan- stoot 165 pt.. 11. J. ten Zijthof 160 pt., 12. A. Lichtenberg 135 pt., 13. G. Jansen (Kol) 135 pt., 14. Wonnink 130 pt., 15. E. Aan stoot 130 pt., 16. D. Klunder 120 pt., 17. R. Slotman 115 pt.,18. J. Tuitert 115 pt.,19.B. Foks 115 pt., 20. J. Klunder 110 pt., 21. B, Groot Obbink 105 pt., 22. A Driesses 100 pt., 23. D. Zanting 95 pt.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11