n Medische diensten Herdenking Canadese LUDIEKE ONTVANGST ZWEEDSE DANSERS Vlag in top socio-woningen Politie pg weekjournaal voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA BERG- RUITERTJES VRLIDAG 13 MEI 1983 s Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 GOOD HBITIH za. 9.00-12.00 lei. 05470-2284 lei 05483-I847 koopavond Goor SIllInsllllH Vaagweg 15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! MÉttaMHtÉÉMÉHÉ ARTS J. H. A Bruins, Keizersweg 32, teL 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 uur. Dhr. Bruins van 24 t.e.m. 27 mei afwezig (zie adv.). WIJKVERPLEGING Dienst: 12 tot en 19 mei: zuster H. Aanstoot, Wierden, tel. 05496- 15 66 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel, 05483- 14 36. Spreekuur wijkverpleeg kundige elke werkdag van 13.30- 14.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazijn-arti kelen. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS W. Pot, Bilderdijkstraat 3, Goor, tel. 05470-22 79. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur, DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-1515. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat STICHTING VOOR MAATSCHAPP, MIDDEN-OVE RIJSSEL Gaardenstraat 29, teL 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag tm. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen, teL 12 01 of 1517. ZUIGELINGEN-CONSULTA TIE-BUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat, GEM. ENERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel. 1814. POLITIE Tel. 13 52 en 26 55. Na 13.00 uur bellen 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon 0011 (dag en nacht). Op de Canadese Begraafplaats op de Holterberg hebben woens dagmorgen 4 mei leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klas sen van de zeven basisscholen bij de herdenking van de geval lenen in de Tweede Wereldoor log bloemen gelegd op een aan tal graven terwijl ook een door de leerlingen zelfgemaakte prachtige bloemenkrans werd neergelegd aan de voet van het monument op de begraafplaats. Voordat de bloemen en kran- slegging plaats had werden de leerlingen toegesproken door burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard. Vandaag zo zei mr. van Rappard zyn wij bij elkaar om te gedenken de men sen die voor onze vrijheid hun leven hebben gegeven. Hier op de begraafplaats waar bijna 1400 Canadese militairen hun laatste rustplaats vonden. Waarom ge denken? 't Is al zo lang geleden. Acht en dertig jaar! Zo oud als jullie ouders of nog ouder. Jullie grootouders hebben het wel meegemaakt en kunnen er nog over vertellen. Wat vertellen, spannende verhalen, ook ja,' maar waar ging het toen om? Wat is vrede en vrijheid? Het is Is moeilijk voor ons die het niet meemaakten. Eigenlijk net zo moeilijk te begrijpen als gezondheid. Je merkt pas wat het is als je zelf eens ziek bent geweest. Zo is het met vrede en vrijheid ook. Voor ons is het zo gewoon dat we er niet meer bij nadenken. Het is gewoon zo! Doodgewoon'. Jongelui kijk om je heen: al die witte grafzerken betekenen dat hier 1400 jongens en mannen begraven liggen die gevochten hebben voor onze vrijheid en die dat met hun le ven hebben moeten bekopen. Jongens en mannen die net zul ke idealen hadden als jullie maar die met hen gesneuveld zijn en hier begraven. Het is goed te bedenken en te geden ken omdat zij dat voor ons ge daan hebben met zo ontzettend veel andere mensen. Wij moeten daar dankbaar voor zijn! Hoe tonen wij die dankbaar heid? Door ieder jaar met elkaar hierover na te denken en door ons die vrijheid en vrede waar dig te betonen. Wij moeten met z'n allen proberen om een her haling van 1940-1945 te voorko men en ons blijven inzetten voor de miljoenen in deze we reld die niet in vrijheid leven maar verdrukt worden zo be sloot burgemeester van Rap pard. Na de toespraak blies Pie- ter Keestra de „Last Post" en werden na enkele ogenblikken van stilte de „Reveille" geblazen en de vlaggen van Canada en Nederland gehesen. Na de kran- slegging droeg Leo Aanstoot het gedicht „Hier boog..." van Ber- tus Aafjes voor: Hier boog hun stervende gelaat Tegen de stenen van de straat Hier stierven zij voor gans het volk En jij gaat fluitend langs? Lacht? Praat? Hier op het grauw en morsig steen Stierven zij, moederziel alleen. Hier werd de straat, gewijde grond Gaap er niet onverschillig rond. Hier lagen zij, zo arm en kil Hier viel de wereld rond hen stil Geen mens vroeg naar hun laatr ste wil Ontbloot het hoofd dan - en zwfjg stil De eenvoudige maar stijlvolle plechtigheid werd besloten met het zingen van het Wilhelmus. van hun leven werden getrac- teerd op Hollandse Boerenjon gens stelden dit zeer op prijs en lieten hun woorden van dank vergezeld gaan van een glazen bokaal. Het gezellig sa menzijn werd afgesloten met een spontaan „Lang zal ze le ven" voor de jarige echtgenote van de burgemeester. De ontvangst van de Zweedse dansgroep Vastbergaringen op het gemeentehuis is uitgedraaid op een ludieke bijeenkomst. Na het welkomstwoord van burge meester Ridder van Rappard die het grensoverschrijdende as pect van dansen benadrukte en de Zweedse gasten elk een pos ter van de beruchte Holtense brand overhandigde werd de hal van het gemeentehuis omge toverd in een danszaal. Het der tig personen grote gezelschap uit Stockholm liet enkele ty pisch Zweedse dansen zien bId'wTi, mmeen' Jj*™" T* maanden nadat "P 1 werd begonnen met de tesecretaris L^genb^f h™ V*", socio-woningen aan de Haarstraat, kon afgelopen tesecretaris Langenbarg hnn maandag de vlag m top ten teken dat het hoogste punt bereikt was. frppn Wfindpr Hal aHinnnt^1i*n/>ta,.. XT T Jr.1 Op 3 mei reed een vrachtauto over de Larenseweg die tijdens het passeren van een personen auto in moeilijkheden kwam met een tegenligger. Van deze tegenligger, een personenauto, werd de buitenspiegel af gere den, De vrachtwagen reed ech ter gewoon verder; vermoedelijk had de chauffeur niets van de aanrijding bemerkt. Deze chauf feur, komende uit Markelo, kon later worden achterhaald. Eveneens op deze dag hield de politie een snelheidscontrole op de Larenseweg. Elf bestuurders hadden het gaspedaal te ver in getrapt en kregen een bekeu ring, De hoogste snelheid be droeg 74 km per uur. In de loop van deze week kon den twee knapen uit Bathmen worden aangehouden. Zij bleken de daders te zijn van diefstal van drie bromfietsen uit onze gemeente. Eén bromfiets werd in maart ontvreemd bij de Scho lengemeenschap. De twee andere bromfietsen werden veertien da gen geleden uit het dorp ont vreemd. Deze twee bromfietsen waren zo goed als nieuw. Aange zien één van de daders onraad rook, gooide hij een bromfiets maar in de Schipbeek. De an dere bromfiets was al gedeelte lijk gemonteerd. In de nacht van 3 op 4 mei raakte een personenauto op de Aaltinksweg van de weg. Het voertuig schoot enkele tientallen meters het weiland in, waarbij het vlak langs een flinke eik scheerde. Een droge sloot voor kwam vermoedelijk dat het voertuig in de pas aangelegde vijver verdween. Tegen de be stuurder werd proces-verbaal op gemaakt terzake roekeloos rij den. Deze week werd weer vier keer aangifte gedaan van dief stal van een fiets. Meestal blij ken de karretjes niet te zijn af gesloten. Ook werden er enkele fietsen gevonden, doch die wa ren niet overeen te brengen met de vermiste fietsen. Zet uw fiets op slot en Haal een fiets regi- stratiekaart op het politiebu reau. Op 6 mei ontstond er een lich te aanrijding in de Kerkstraat, doordat een personenauto ach teruit reed, terwijl er een andere auto achter stond. Enkele deu ken waren het gevolg. Op de Markeloseweg nabij de afslag AI ontstond die avond een aanrijding tussen twee per sonenauto's. Doordat een perso nenauto komende vanaf de AI geen voorrang verleende aan een auto komende uit Markelo. Ook hier alleen materiele schade, doch wel iets meer dan alleen enkele deuken. Een takelbedrijf uit Wierden versleepte de auto's. In de nacht van 6 op 7 mei ontstond er een aanrijding op de AI. Een personenauto week naar links uit om een andere auto in te halen. Eerstgenoemde auto werd echter al ingehaald en zo breed was de rijbaan nu ook weer niet. Ook hier moest een takelbedrijf zijn diensten weer bewijzen. De auto's raak ten zwaar beschadigd. Gelukkig waren er geen persoonlijke onge lukken. Op 7 mei werd door een trein- beste beentje voorzetten. De Stockholmers die voor het eerst --=> •.v.atu uu nel, uuugste pum Deren» was. Geen wonder dat adjunct-directeur N. J. van den Elzen van De Lathmer in Wilp, waarvoor de huizen worden gebouwd, een speciaal woord van dank uitsprak aan de werknemers van aanne mersbedrijf Voordes. Een woord van dank ging ook uit naar ver tegenwoordigers van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten die het projectbeheer over deze socio-wonirigen heeft. De bijeenkomst werd bijgewoond door talrijke ouders van toekomstige bewoners. Namens hen hees de oudste ouder, de heer Ten Hove, de vlag in top. NED. HERV, KERK 10.00 u. ds. R. Visser (gezins- avondmaal) 19.15 u ds. H. J. Ekker. Uit- gangscoll. voor kerkkoor en He licon. Oppasdienst: mevr. Lich tenberg-Schooien en Marianne Bogaard. 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene". GEREF KERK 9.30 en 19.15 uur ds. M. Berg Openbare geloofsbelijdenis. In beide diensten is de le colL voor de kerk en e 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst klas 4 oi.v. H. Beltman. R.K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" DIJKERHOEK '9.30 uur ds. H. J. Ekker Uit- gangscol.voor kerkkoor en Heli con. OKKENBROEK 9.30 uur ds. G. Bouwman Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN Zaterdag 10.00 uur, zondag &0C en 10.00 uur. Op 1 september hoopt Voor des de aaneengeschakelde wo ningen op te leveren. Dan duurt het nog een maand voor twaalf pupillen van De Lathmer, bege leid door een staf van 6 10 Lathmer-medewerkers er hun in trek in nemen. Deze manier van wonen past goed in de nieuwe opvattingen over de gezond heidszorg, waarin ernaar ge streefd wordt de voorzieningen meer naar de mensen te bren gen, In dat kader bouwt De Lathmer 2 socio-woningen in Holten en 4 in Wilp. Nieuw aan deze vorm van wo nen is ook dat de kinderen di rect vanuit het ouderlijk huis in een socio-woning worden ge plaatst zonder vooraf in De Lathmer in Wilp te verblijven. De twaalf kinderen die voor Holten uit een wachtlijst zijn ge selecteerd komen allemaal uit een gebied met een straal van 30 kilometer rond Holten. In de hele voorbereiding van dit pro ject en in de selectie van de kinderen was een belangrijke rol weggelegd voor de Holtenaar K Jol, die als psycholoog is ver bonden aan de Lathmer. De Lathmer is met haar so cio-woningen nog juist op tijd geweest. Direct nadat de bouw vergunning werd verleend kon digde de rijksoverheid een bouwstop af in de gezondheids zorg. Met de realisering van de ze twee woningen krijgt Holten haar eerste „binnenmuurse" ge zondheidsvoorziening binnen de grenzen. Oudste ouder de heer Ten Hove hees de vlag in top van de bei de socio-woningen die rond de eerste oktober bewoond zullen gaan worden. Naast hem ad junct-directeur van De Lathmer de heer van den Elzen. Vrijdag 13 mei 18.00 uur: Start lompeninzame- lingsaktie voor Holtense Muziek vereniging „H.M.V." in de buurtr schappen. Afhalen in Holterberg, villapark Look, dorp en in naas te omgeving na telefonische op gave (bellen 12 20 of 33 51). Zondag 15 mei 14.00 uur: Start le deelnemer Orienteringsrit M.AC. „De Hol terberg" bij clubhuis „De Bles ter". 14.00 uur: Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Dinsdag 17 mei: 19.30 uur Uit' reiking visvergunningen „De Rietvoorn" in café „Kalfster- man". Woensdag 18 mei Reisje Herv. Vrouwengroep Dij- kerhoek. Vertrek: 8.00 uur vanaf „Bethanie". 18.45 uur: Fietstoch tje Geref. Vrouwenvereniging „Priscilla" (zie ber.). passagier, die moeilijkheden had gehad met de conducteur, aan de noodrem getrokken, waardoor de trein tot stilstand kwam. Daama vluchtte de dader de trein uit, doch kon door de poli tie worden aangehouden. Donderdag 19 mei 19.30 uur Uitreiking visvergun ningen „De Rietvoorn" in café ,,'t Wapen van Markelo" te Mar kelo. 20.00 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Holten in zaal „Vos man" m.m.v. Kleinkunstrio uit De Bilt. Vrijdag 20 mei Reisje Bejaardensociëteit „Hol ten" naar Harderwijk. Vertrek 8.30 uur, vanaf „Diessenplas" en „Irene" Voor 15 mei opgeven bij kantoor VW Holten, teL 15 33. Op 8 mei werd een fietser be keurd die op de autosnelweg AI reed. Hij dacht dat hij zo sneller thuis kwam. Helaas hield de po litie hem op, waarbij hij tevens tegen een proces-verbaal opliep. Zodoende was hij nog laat thuis en tevens iets armer. Pinkstermaandag Autovoetbal M.AC. „De Holter berg" Terrein Beusebergerweg, Zaterdag 28 mei Totaaldag Z.V.V. „Blauw wit '66" op Sportpark „Meermans kamp". Op de Parallelweg van de Rijssenweg met de kruising van de Lichtenbergerweg ontstond op 10 mei een aanrijding tussen twee personenauto's. Een auto komende uit de richting Holten sloeg linksaf en verleende geen vrije doorgang aan de tegenlig ger. Ook hier bleef het alleen bij materiele schade. Gevonden en verloren: Gevonden: 25 balen laktose (melkpoeder); een geel-witte crossbril; een sleutel van een VW-auto; drie pinken; een Par kerpen. Verloren: een abonnement van de bibliotheek t.n.v. Landeweert. de groepscommandant, G. W. Oberink. Op zaterdag 7 mei namen leden van PC De Bergruitertjes deel aan het uitnodigingsconcours van de PC De Eschruitertjes uit Wierden. Zij behaalden de vol gende prijzen: B-dressuur (cate gorie D): eerste prijs Simone Bruggeman met Mustang 130 punt. Vierde prijs Silvia Holl met Danny 121 punt. Andere ring: vierde prijs Zwennie Vin cent met Mark 128 punt. (Sprin gen categorie D (klasse B): vijf de prijs Zwennie Vincent met Mark.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3