yan Rappard: Diepe bewondering en respect voor geleverde prvstotk 1 MARKELO Medische diensten Plattelandsvrouwen Dijkerhoek sloten hun seizoen af MOTOCROSS e GRAND-PRIX 250 CC 7 Politie 0: weekjournaal voor iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen heeft Herdenkings bijeenkomst Reisje bejaardensociëteit AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD Verkabeling van elektriciteitsnet SPREEKUREN 7 en 8 mei 1983 ÜI DONDERDAG 28 APRIL 1983 In tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden heeft woensdagmiddag (20 april) de Dijkerhoekse Schietvereniging „De Zaagmolen" haar nieuwe clubhuis dat is aangebouwd aan het gebouw „Bethanie" aan de Maatmansweg officieel in gebruik ge nomen en tevens herdacht dat 25 jaar geleden de vereniging werd opgericht. Voorzitter Henk Sluiter sprak een woord van welkom in 't bijzonder tot burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rap- pard en medeoprichter Hendrik Jan Koopman die 25 jaar geleden een schuur bij de timmerwerkplaats beschikbaar stelde voor het houden van schietoefeningen. Mr. van Rappard verrichtte hierna het openingsceremonieel met een fraai versierde sleutel die hem werd aangeboden door het jongste lid van de vereniging Linda Rensen (13 j.) Aan mevr. T. Koopman-van Essen werden bloemen aangeboden. De heer Koopman, die het eerste schot mocht lossen, toonde z'n meesterschap met een welgericht schot (een elf) een goed voorbeeld dat door mr. van Rappard niet werd opgevolgd, Iaat staan verbeterd, want het werd bijna een „afzwaaier". Toege geven het was bij de baan wat onrustig en het „puntloos" schot was mede hierdoor verklaarbaar. Aansluitend aan de officiële opening van het clubhuis (met vier banen) recipeerde het be stuur in de grote zaal van ca fé-restaurant „Het Bonte Paard" waar zeer velen w.o. een groot aantal afgevaardigden van sport en andere verenigingen kwamen geluk wensen. De 2e voorzitter de heer L. H. Rensen sprak een welkomstwoord. Hij dankte de buren voor het versieren van het clubgebouw en de leden/ schutters die i.v.m. de nieuw bouw en het zilveren jubileum enorm veel werk hebben ver richt. Tijdens de bouw werd aan het personeel van de lagere school en kleuterklas nog al wat last bezorgd. Dat men dit in be lang van de goede zaak altijd sportief heeft geaccepteerd werd erg gewaardeerd. Feestjaar Burgemeester mr. van Rap pard noemde in zijn toespraak het bouwen van het clubhuis een goede zaak, een prachtig staaltje van zelfwerkzaamheid en een goede start van het fees tjaar 1983 met nog twee hoogte punten nl. op 7 mei het officieel ingebruik nemen van de prach tige molen en later in het jaar groot feest rond het honderdja- rig bestaan van het schoolge bouw. Het hele jaar door activi teit, het kenmerk van zo'n klei ne gemeenschap. Als iedereen in Het bestuur van de jubile rende vereniging: staan v.l.n.r. Joh. Tuitert, Henk Haverslag, L. Nijland en J. Koopman Hzn. Zittend: v.l.n.r. G. Markvoort, L. H. Rensen, H. Sluiter, J. Sluiter en J. Koopman Azn. Vooruitlopend op het Verkabe- lingsplan dat eind 1983 wordt vastgesteld gaat het GEB bin nenkort beginnen aan de verka beling van drie kleine stukjes in het buitengebied. Dit gebeurt in het kader van onderhoud dat sowieso moet gebeuren. Het gaat hier om gedeeltes aan de Haalmansweg, de Veenweg en de Valkenweg. Op 18 april 1983 werd er aangifte gedaan van vernieling. Onbe kenden hadden van een personenauto een band lekgestoken ver moedelijk met een mes. De auto stond geparkeerd in de omgeving van de Smidsbelt. Het betrof hier pure vernielzucht vermoedelijk gepleegd door zich „vervelende" jeugd. Ned. Hcrv. kerk 10.00 u. ds. W. Vons; 19.15 u. ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Ver bouwing gebouw „Irene". Oppas dienst: Dinie Aalpol en Henny Wibbelink 10.00 uur Jongeren- dienst in „Irene". Geref. kerk 9.30 en 15.00 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de diakonie en de 2e voor rente en aflossing. Kindemeven- dienst klas 1 en 2 o.l.v. mevr. J. Stam-Slotboom. Oppasdienst Mevr. Tro- mop-Prins, Ingrid Stam. mevr. Rietman-Kl. Nagelvoort (res.). Mevr. van Wilsum-de Boer, mevr. W. Stam-Bosschers, mevr. Scheurwater-Potkamp (res.). R.K. kerk 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek 10.00 uur: ds. R. Visser. Uit gangscollecte: Verbouwing ge bouw „Irene". Okkenbroek 9.30 uur: ds. G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur; zondag 8.00 u. en 10.00 uur. Op 19 april controleerde de politie een auto in de Dorpsstraat. Een bestuurder van een bromfiets kon zijn nieuwsgierigheid niet bedwingen over het één en ander, keek achterom en botste par does op een stilstaande vrachtauto. Gelukkig had één en ander nagenoeg geen nadelige gevolgen voor hem. Overigens was de poli tie bijzonder snel ter plaatse bij dit ongeval. En stel knapen had een merelnest uitgehaald, omdat, volgens hen, de jongen niet meer werden verzorgd door de ouders. De politie bracht de jonge vogels over naar een deskundige, die zal trachten ze in leven te houden. Op 20 april hield de plaatselijke politie een verkeerscontrole aan de Deventerweg. Diverse bestuurders liepen een bekeuring op voor onder andere het rijden met een verlopen rijbewijs, met een onjuist kenteken, met gladde banden e.d. Een volkswagenbusje werd van de weg gehaald omdat de dwarsbalken geheel door geroest waren. In de avond van de 20e april sprong de waterleiding aan de Landmansweg. Enkele stukken land veranderden min of meer in een meertje. Deskundigen wisten in de loop van de avond het lek te dichten. Op 21 april werd aangifte gedaan van diefstal van enig gereed schap uit een zomerhuisje in de Borkeld. Het is mogelijk dat deze diefstal reeds geruime tijd geleden heeft plaatsgevonden, doch de eigenaar kwam nu pas tot de ontdekking dat er was ingebroken. In de nacht van 23 op 24 april deed zich weer een vorm van baldadigheid voor, deze keer in de Oranjestraat. Onbekenden wis ten een emmer muurverf te bemachtigen welke werd ontvreemd bij een in de buurt wonende schilder. De gehele emmer met inhoud werd op het wegdek gesmeten. De politie heeft met behulp van omwonenden de straat weer zo goed moglijk gereinigd. In dezelfde nacht ondernamen enkele jongelui een poging om een „cockpit" van een bromfiets te slopen. Terwijl ze daarmee bezig waren werden ze betrapt door de eigenaar. De politie kon in de loop van de dag de daders achterhalen. Tegen hen wordt pro- ces-verbaal opgemaakt terzake poging tot diefstal. Op 25 april werd er weer een verkeerscontrole gehouden, waarbij tevens enkele reservisten van de rijkspolitie werden ingezet. Ook hier liepen weer diverse bestuurders tegen een bekeuring op. Een inwoner uit Deventer werd aangehouden omdat hij te veel alcohol had genuttigd. Van hem werd een bloedproef genomen. het dorp zo veel activiteit ont wikkelde zouden we daar erg ge lukkig mee zijn. „De Zaagmolen „klopte" niet bij de gemeente aan maar runde het helemaal zelf. Hiervoor past ons niet al leen veel waardering maar ook diepe bewondering en respect. De schutters en de Dijkhoekers hebben bewezen dat het wel lukt wanneer de wil er maar is om iets te bereiken. Burgemees ter van Rappard wenste de ver eniging een goede toekomst en wie weet zo besloot hij viert u uw 50 jarig bestaan dan wel in een buurthuis. Allemaal trots Wii voelen ons allemaal trots op onze schietvereniging en onze kleine gemeenschap zo zei 2e voorzitter Rensen. Het vereni gingsleven in Dijkerhoek is ge baseerd op zelfwerkzaamheid. Heel veel dank zijn wij verschul digd aan de familie Koopman want mede dank zij hun gast vrijheid kunnen wij vandaag ons zilveren jubileum vieren. Rensen dankte ook het gemeentebestuur waarvan bij 'het realiseren van de bouwplannen veel medewer king werd ondervonden. Hij bood als blijk van waardering en herinnering een fraaie pla quette met schutter in lauwer krans en het opschrift „DE ZAAGMOLEN" 20 april 1983. De heer J. W. Reijlink die sprak na mens de vereniging „Bethanië" wenste de schietvereniging, die haar bestaansrecht duidelijk heeft bewezen, geluk met het nieuwe clubhuis en het 25-jarig bestaan. „Bethanië" werkte graag mee aan de nieuwbouw. De naam „Zaagmolen" heeft men terecht aangehouden want dat is een echte Dijkerhoekse naam. De heer J. Veneklaas die na mens de Buurtvereniging „Schoolkring Dijkerhoek' het woord voerde wees op de pret tige samenwerking met „De Zaagmolen". Wanneer men de schutters nodig heeft staan ze altijd klaar om te helpen. Dat de vereniging een flink aantal jeugdleden heeft is niet alleen van groot belang voor de toe- Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.3Q-17.30 tüol HUI* za. 9.00-12.00 Tel 05470-22S4 Tel 05411-1847 koopavond Goor Slllllisllll 21 mitngli donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! In de Ned. Herv. Kerk met aansluitend een herdenking bij het monument aan de Molenbel- terweg, onder auspiciën van de Stichting Viering Nationale Feestdagen, waarin ook het Co mité van Oudstrijders te Holten, wordt een herdenkingsbijeen komst gehouden. Zoals ieder jaar op 4 mei, in de Ned. Herv. Kerk. Aanvang 19.00 uur. Deze bijeenkomst zal een enigszins ander karakter hebben dan de eerdere Interkerkelijke diensten. Na deze bijeenkomst zal aanslui tend om 19.40 uur, de stoet voor de „stille tocht" worden ge vormd. Vertrek van deze stoet vanaf de Herv. Kerk om 19.45 uur precies naar het monument aan de Molenbelterweg. Een bijzondere oproep aan alle Oudstrij ders-Indonesiëstrij ders het Verzet en de Binnenlandse strijdkrachten, om zich aan te sluiten bij deze stoet. Ook Oud-militairen welke veelal niet mee lopen, bij deze stille tocht, zijn van harte welkom! Bij het monument zal een korte herden king worden gehouden waarbij gelegenheid is voor het leggen van kransen en bloemen. Aan de inwoners van Holten wordt verzocht de vlag half stok te hangen. De Bond van Oudstrijders-In- donesiëstrijders-Verzet- en de Binnenlandse strijdkrachten. Zaterdag 30 april: 12.30 uur Motorcrosswedstrijden op het Zuurbergcircuit. (zie ber.) Zondag 1 mei 12.30 uur Motorcrosswedstrijden^ op het Zuurbergcircuit (zie ber'.)* 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 9 mei 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman"' Maandag 9, dinsdag 10 en woensdag 11 mei: 20.00-21.00 uur Inlevering vakan tiezegels Hout- en Bouwbond CNV bij G. Kruimelaar, Smids-- belt 6 (zie adv.) Vrijdag 13 mei 18.00 uur Inzamelen van lompen voor de Holtense Muziekvereni ging „H.M.V." in de buurtschap pen. Afhalen in Holterberg, villa-, park, dorp en naaste omgeving op telefonische afspraak (bellen 12 20 of 33 51). Vrijdag 20 mei Reisje Bejaardensociëteit Holten naar Harderwijk. Vertrek 8.30 uur vanaf „Diessenplas" en „Irene" Burgemeester mr. Van Rappard, Linda Rensen en voorzitter H. Sluiter. komst maar ook een bewijs dat de jeugd ook nog wat anders wil dan t.v. en disco. Secretaris G. Markvoort, die tijdens de receptie als ceremo niemeester fungeerde, liet in een gedicht van meer dan honderd regels (eigen werk in dialect) 25 jaar „De Zaagmolen" de revue passeren. De laatste 12 regels luiden als volgt: Saamhorigheid steet in Dieker- hoek boven an, en de zölf warkzaamheid num mer een van 't plan, want met mekaar hew toch mar e doan, en hew d'r no een nieuw ge bouw stoan. Veurzitter ik bin an 't ende van mien gerijm, mar ik wil toch nog wat zegg'n en dat is dit refrein: Diekerhoek doot oe beste, Zaagmolen zet oe schrap, 25 joar hej 't um knap e lapt, zet ok in de toekomst de schoolders under 't wark, dan zal de „Zaagmolen" blieven, zo blif Diekerhoek stark. Dank De heer L. H. Rensen dankte hierna met enkele woorden vóór de belangstelling, de felicitaties, cadeaus, bloemen en de „ge schenken" die in couvert werden aangeboden. Op de eerste en derde dins dag van de maand zal op het gemeentehuis in Holten door Woningbouwvereniging „Onze Woning" spreekuur worden gehouden op de eerste dins dag 's morgens tussen 10.00 uur en 12.30 uur en de derde dinsdag tussen 14.00 uur en 17.00 uur. Het eerste spreek uur werd al gehouden afgelo pen dinsdag de 26e. Mevrouw Stegink, hoofd verhuur- en bewonerszaken zal in principe dit spreekuur houden. Op de laatste avond van het seizoen hebben de Plattelandsvrou wen in Dijkerhoek kunnen genieten van een gourmet-party dié werd verzorgd door de firma Dikkers. De bijeenkomst in het Bonté Paard werd begonnen met het voorlezen van het verslag van de jaarvergadering zoals die in Zwolle werd gehouden. Twaalf leden' uit Dijkerhoek waren daarbij aanwezig. Op de landelijke handwerk-' tentoonstelling was Dijkerhoek met 16 inzendingen en 13 prijzen goed vertegenwoordigd. Op 17 mei maakt de NBvP afdeling Dijken hoek haar jaarlijkse reis en in juni volgt nog een puzzeltocht. Aanvang 1 uur Kaarten in voorverkoop van 1 t/m 6 mei bij: Boekhandel Prins Café „De Pot" Motorhuis Ben van Erp Sigarenmagazijn Boer Voorverkoopprijs: Zondag volwassenen f 12.50 Gecomb. kaart voor zaterdag en zondag Volwassenen f 15.- tot 14 jaar f6.- Op vrijdag 20 mei hoopt de bejaardensociëteit op reis te gaan naar Harderwijk, per O.A.D. bus. Er wordt eerst gevaren op het Veluwemeer waarbij het land van af het water wordt bekeken. De warme middagmaaltijd wordt ge noten in Hulshorst, waarna 's middags het Veluwemuseum in Har derwijk wordt bezichtigd. Hier is veel te zien over Harderwijk en de Veluwe. Vertrektijd: 8.30 uur vanaf Diessenplas en gebouw Irene. De kos ten bedragen f48.- per persoon. Terugkomst tussen 18 uur en 18.30 uur. U kunt zich opgeven tot 15 mei bij de V.V.V., tel. 15 33. Het spreekt vanzelf, dat wanneer men onverhoopt, op het laatste ogenblik, om welke reden dan ook, moet afzeggen, men, in verband met aangegane verplichtingen en reserveringen, wel bepaalde kos ten tot f 15.- aan u in rekening moet brengen. Arts W. R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, Tel 05483-35 53 Spreekuur: 11.00 uur en 16.00 uur. Donderdag 5 mei: van woensdag 17.00 tot vrijdag 8.00 uur: J. H. A. Bruins, Keizers- weg 32, Tel. 05483-35 53. Spreek uur: 11.00 - 16.00 uur. Wijkverpleging Dienst: 28/4 t.e.m. 5 mei: Zr. C. Bleijenberg, Holten, Tel. 05483-16 62 bgg: 05700-22700 T^pdarts: J. Webbink, de Ruy- terstraat 19, Rijssen, Tel 05480- 14140 Donderdag 5 mei: A. J. Boerman, Zuiderstraat 27a, Rijs sen, Tel. 1 25 35 Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00 - 17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, Tel 05483- 15 15 Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat. Stichting voor maatsch. dienst verlening midden-Overijssel: Gaardenstraat 29 Tel 05483-27 84. Maatschappelijk werk gezins- eh bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene Kruis- gebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, Tel. 35 53. Open Bejaardenwerk Inlichtin gen Tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen-consultatie-bureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk. Gaardenstraat. Gem. Energiebedrijf Storing electriciteits- en gasvoorziening, Tel 1814. Politie tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34 Brandweer Telefoon 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3