Beuseberg had weer grootste paasvuur Old Holten Medische diensten bouwmaterialen All! HQLTENS NIEUWSBLAD EENZAAMHEID Volksspelen Koninginnedag Gouwe Ouweavond AGENDA voor iedereen die iets te bouwen o£ te verbouwen heeft mm G. TEN HARKEL B.V. Veldcompetitie van start DONDERDAG 7 APRIL 1983 Dat de Paasvuren in Holten al ettelijke jaren een keurig afge werkte „boake" waren en zijn blijkt uit deze foto daterend uit 1948 en destijds geschoten aan de Aalpolsweg. Ook in die tijd was er in Holten sprake van meerdere Paasvuren. Glorie, kennis en vakmanschap gingen nooit verloren. Op de foto staan zo'n veertig personen waarvan een aantal achterhaald kom worden. De overigen zullen mis schien zichzelf voor een deel herkennen. We deden voor u een greep: Jan en Johan ten Velde, Jan Aaftink (van Luuks- kesmans), Wirri Aaftink, Gerrit Haarman, Willem Wolters, Jan van Luukske (aaftink), broer -Aaftink van Sens, Bülsink, J. 't Was Pasen, ik was zo alleen, met slechts de hondjes om mij heen. Ik kon niet daar ik kon niet hier, 'k was een geketend weerloos dier. 'k Dacht waarom ben ik toch geboren, zo gaan mijn jaren nu verloren. In eenzaamheid, verdriet en Pijn, wat is het wreed om oud te zijn. Een vlinder gevangen in een net, daar in die torenhoge flat. Geen mens die even aan jou denkt, die je een beetje aandacht schenkt. Ging nog maar eens de telefoon, heel eventjes een bel, maar iedereen is veel te druk, je bent niet meer in tel. Zo heel veel oudjes zijn in nood, die eenzaamheid weegt zwaar als lood! Holten, Pasen '83 B. C. de Haas-Boekbinder Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. W. Vons, 15.00 uur ds. R. Visser (dienst voor gehandicapten), uit gangscollecte: Inwendige zen ding. Oppasdienst: mevr. Slette- rink-Kromdijk en Jenny Vuk- kink, 10.00 uur Jongerendienst in gebouw „Irene" Gercf. kerk: 9.30 uur ds. A. G. Kornet van Nijverdal, 19.15 uur ds. C. Gros van Aalten. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en af lossing. Kindemevendienst: klas 1 en 2 o.l.v. mevr. G. Wolters. Oppasdienst: Mevr. Kruime- laar-Kistemaker, mevr. Riet- man-Jansen, Ina Stam (res.), Mevr. Zwiers-Berkel, mevr. Hei- nen-Bremer, Hannie Stam (res). R.K. kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek 10.00 uur ds. R. Vis ser, Uitgangscollecte: Inwendige zending. Okkcnbroek: 10.00 uur ds. Ph. F. Faber uit Bathmen. Uitgangs- coll.: Diaconie. Nieuw Hccten: zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 uur en 10.00 uur. Schoppers (Jupke van Kuut), hij bestuurde de vrachtwagen (rechts op de foto) van Herman Vosman, Johan Aaftink Spier, Minie Wissink, Eg Wissink, Jan Slotman, J. Aaftink (melkwin- kel), J. Aaftink junior (Sens), J. Aaftink senior (Sens) Appie van Dollekamp, Hendrik Bouwhuis, Ab Lensink, Jan Romijn, Appie Meerman en J. Wissink. Bovenop de Paasboake staan Willem van Luuksmans en Jan Avezaath. De paarden links op de foto waren afkomstig van Transportbedrijf Ab Lensink. De foto is weer af komstig uit het archief van Jan Smale Voor de vierde keer zullen op 30 april a.s. de Volksspelen worden gehouden. Diverse teams zullen op deze feestelijke dag strijden om de Oranje^bo- kaal; een wisselbeker die in voorgaande jaren in het bezit kwam van de teams: Look/Rijs- scnseweg, de carnavalsvereni ging „de Fienpreuvers" en Es- pelo. Ook dit jaar zal het zeker weer een spannende maar spor tieve strijd worden en de deel nemende ploegen zullen alles in het werk stellen om de Espe- lofs van een prolongatie te weerhouden. De deelnemende teams kunnen bestaan uit: -straat- en/of buurtbewoners - leden van Holtense verenigin gen - jeugdploegen met deelnemers van 15 t/m 18 jaar. Voor elk van noemde categorieën wordt naast het normale prijzenschema, ook nog een afzonderlijke catego rie-prijs uitgereikt. Elke ploeg dient te bestaan uit 6 spelende dames en/of heren plus een non-playing captain-coach. Vol gens de organisatoren belooft het weer een leuke en sportieve happening te worden en doet u zelf niet mee; neem dan gerust een kijkje op 30 april vanaf 17.00 uur op Kalfstermansweide. Belangstellende teams dienen zich zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk op vrijdag 22 april a.s. aan te melden bij: J. W. Klein Velderman - Larenseweg 65 - telefoon 13 99. Zaterdagavond 9 april zal in De Schure een Gouwe Ou we-avond worden gehouden, met muziek dus uit het Stenen Tijd perk, de zestiger- en zeventiger jaren, met andere woorden 'mu ziek met een stukje jeugdsenti ment. Nummers onder andere van Gerry and the Pacemakers, Them (Gloria), Shocking (Ve nus), Manfred Man (Mighry Quinn), The Sparks, Peter Paul and Mary, Tee Set, Peggy Lee KNIPTIP Slow motion... als het met mate wordt toege past dan kan het uw film levendiger "ff; maken. - .5 De Beusebergse baokenbou- wers hebben evenals in 1981 en 1982 aan de Evertjesweg in een perceel weiland van Aanstoot („Huusken") weer het grootste paasvuur gebouwd en ze zagen hun ijver en werklust beloond met de eerste prijs van honderd vijfenzevenenvijftig gulden. De tweede prijs f125.- was voor de bouwers uit het Holterbroek die aan de Dorperdijk een grote ba- oken bouwden. De beide voor gaande jaren was het verschil tussen de le en 2e prijswin naars belangrijk groter en het zou best es kunnen zijn dat in het voorjaar van 1984 (het vier de lustrum baokenbouwen) een andere buurtschap met de le prijs en de wisselbeker ging strijken en de Beusebergers die dit jaar voor de derde op een- volgende keer de grootste ba- oken bouwen kunnen rekenen op zware concurrentie. De derde prijs van honderd gulden was voor de Diekerhoe- kers die toen de jury kWam om te keuren nog bezig waren met de afbouw. Doordat de bouw plaats in een laag gelegen per ceel grasland aan de Espelodijk begin van de week nog een modderpoel was verliep de op bouw zeer traag en wanneer de terreinomstandigheden beter wa ren geweest zou er ongetwijfeld een grotere baoken zijn verre zen. De vierde prijs van f75.- was voor de kleine groep bouwers van de Paasvuurvereniging „De Noordenbarg" die hun baoken evenals voorgaande jaren weer Burgemeester Van Rappard overhandigt de wisselbeker aan Henk Pekkeriet en Martin Aan stoot (rechts). hadden gebouwd op een hoog gelegen perceel bouwland in de enk ten zuiden van de Aalpols weg. Wanneer er een prijs be schikbaar zou zijn gesteld voor de kleinste groep met het min ste transportmateriaal dan zou die so wie so zijn toegekend aan „de Noordenbargers". De Espelose jongelui die een baoken bouwden aan de Okken- broekseweg kregen de vijfde prijs van f50- en evenals in 1982 ook de prijs van vijftig gul den die beschikbaar was gesteld voor de mooiste baoken. Er was deze keer door alle bouwers zeer veel zorg besteedt aan de afwer king van het paasvuur en vooral tussen de baokens van de Noor denbarg en Espelo was het ver schil in schoonheid uiterst klein en de keuringscommissie die be stond uit de h.h. W. Beijers, G. J. Blinkers (Markelo), G. J. Lan- genbarg, P. B. Müller en J. Wig- gers kwam pas na lang beraad tot een beslissing. De prijzen werden in café „Kalfsterman" (Betsie en Tonny) uitgereikt door de organisator van de jaar lijkse paasvuurwedstrijd Jan Wiggers die alle bouwers dank bracht voor hun inzet. Hij bracht tevens een hartelijk woord van dnak aan zakenmen sen, campinghouders, hotelliers, bedrijven etc. die geld beschik baar stelden voor de prijzen. Ontsteken Om pl.m. 9.00 uur werden bur gemeester W. L. F. C. ridder van Rappard, mevr. Van Rap- pard-Buitenhuis en de kinderen op het erye „Huusken" namens de bouwers welkom geheten door Henk Pekkeriet en Martin Aanstoot en werd het glas gehe ven op de grootste baoken en de buurtschap. Aan mevrouw van Rappard werd een fraai boeket aangebo den en voor burgemeester van Rappard had Pekkeriet een „drankje". Voordat mr. Van Rappard de grote stapel in de fik zette feliciteerde hij via de geluidsinstallatie van de M.A.C. „De Holterberg" de Beuseber gers met het behaalde resultaat en reikte hij de door hem be schikbaar gestelde prachtige be ker uit die bij het ontsteken van het paasvuur op zondag 11 april 1982 was toegezegd. De be ker zal driemaal achtereen of vijf keer in totaal gewonnen moeten worden om definitief in bezit te krijgen. Terloops liet mr. van Rappard de Beuseber gers, om misverstand te voorko men, weten dat 1981 en 1982 niet meetellen. In tegenstelling met voorgaande jaren duurde het vrij lang voordat de stapel flink brandde en het dreigde zelfs eventjes dat het vuur doof de en dat het helemaal mis zou gaan. Gelukkig had men nog een voorraadje petroleum achter de hand en dat maakte aan alle onzekerheid snel een einde. Er bestond voor alle baokens grote belangstelling niet alleen van Holtenaren maar ook van vele gasten die hier hun paasva kantie door brengen en van mensen soms van heel ver die als vast punt op het paaspro- gramma hebben staan een be zoek an het grootste paasvuur in Holten, die mogelijk met en kele zwarte strepen over de wangen naar huis toegingen maar ook dat hoort nu eenmaal bij een paasvuur. J. Wiggers. Zondag 10 april 14.00 uur: Start le deelnemer Oriënteringsrit M.A.C. „De Hol terberg" bij clubhuis „De Bies- ter". 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 11 april 19.30 uur: Vooijaars-afd. verga dering FNV afd. Holten in rest. „Vosman" (zie ber.). 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". Donderdag 14 april 19.45 uur: Jaarl. Ledenvergad. „School m/d Bijbel" in „De Schakel" (Boschkampsstraat). Vrijdag 15 april Vanaf 18.00 uur: Inzameling van lompen t.b.v. Holtense Muziek vereniging. Woensdag 20 april 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Hol ten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in zaal „Vosman" le zing (met dia's) door dr. G. Ver meer, internist te Deventer. On derwerp „Niertransplantatie en Nierdialyse". Vrijdag 22 april: 19.30 uur: Vier de en tevens laatste klaverjas- wedstrijd ZW „Blauw Wit" comp. '82/'83 in clubhuis „Meer manskamp", huldiging kampioen en trekking verloting. de bovenge- Biljarten om kampioenschap t wordt naast *- Op maandag 18 april wordt op de biljarts van de verenigin gen „Jansen", „Kalfsterman" en „Vlishoek" een begin gemaakt met het Kampioenschap van Holten. Ruim 50 biljarters zul len strijden om de titel die G. Wegstapel van „Kalfsterman" vorig jaar in de wacht sleepte. De deelnemers zijn onderver deeld in verschillende poules die op maandag 18, dinsdag 19, maandag 25 en dinsdag 26 april op de biljarts van de drie speellokalen hun voorrondes af werken. Na eventuele loting uit de verliezers worden 24 biljar ters toegelaten tot de volgende ronde. Die wordt op maandag 2 en dinsdag 3 mei gespeeld. Op maandag 9 mei vinden dan de halve finales plaats. Hierin spe len 12 biljarters in 3 poules. De winnaars daarvan gaan uitein delijk uitmaken wie zich kam pioen van Holten mag noemen. Dat gebeurt op het biljart van „De Vlishoek" op vrijdag 20 mei. De nummers 2 van de hal ve finales komen op maandag 16 mei tegen elkaar uit voor de bezetting van de vierde tot en met de zesde plaats. KNIPTIP Een onbewaakte auto met daarin een came ra... dat is vragen om diefstal. 6oor lei 05470-2284 Slaiianslaao 24 MUM Iel 05483-1847 9Vaa9veg 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! U kunt nu automaat rijden voor een haast ongeloofwaardige prijs: f 11.399,-voor de Alto Automaat drie-deurs. f 11.999.- voor de vijf-deurs incl. BTWaf importeur Kom eens langs. Voor de ontdekking van de leukste manier om uitgeschakeld te raken. SUZUKI. EEN RAAAZEND KNAP KARRETJE. DE NIEUWE SUZUKI ALTO AUTOMATIC V.A. F U.399,- AUTOBEDRIJVEN ten harkei}: Goor: Deldensesiraat 7 - tel. 05470-28 01 Markelo: Noordachtereschweg 10 Tel. 05476-1619 SUZUKI Zondagmiddag komt de twee de film aan bod. Het is de film „Platvoet aan de nijl" met in de hoofdrol Bud Spencer. Deze film is weer een typische Spencer kolderfilm. Een film met veel ge- knok en dolmische situaties. Dus wil je gewoon lekker lachen kom dan zondagmiddag om 14.30 uur naar J.S de Schure. Komend weekend gaat het tweede deel van de veldcompe titie beginnen. Alle teams ko men in het veld. Vooral de he ren senioren zullen hun beste beentjes moeten voorzetten om in hun kleine afdeling (slechts 5 teams, waarvan er één degra deert) om de 2e klasse te kun nen behouden. 13.00; A2 uit za 9-4: A. 1 thuis tegen SDOL om 13.00; 2 uit te gen LHC om 14.00. Vertrek 12.45; BI uit tegen KHC om 9.30. Vertrek 8.30!! B2 thuis te gen Overwetering om 12.00; Cl uit tegen Actief om 10.30. Ver trek 9.15. zo 10-4: Dames J uit tegen Schalkhaar om 10.00. Vertrek- 9.00. Dames S uit tegen Heeten om 12.30. Vertrek 11.30 Heren S uit tegen KHC om 11.00 uur vertrek 10.00. Vertrek: bij uitwedstrijden nu weer vanaf Meermanskamp! De jongensgroep van 12-13 jaar speelt donderdag 7 april haar eerste wedstrijd. In een oefen wedstrijd wordt gespeeld tegen een jongens teams van Achilles uit Apeldoorn. De wedstrijd be gint om 18.45 uur in Sporthal 't Mossink. De welpen oefenen te gen ABS uit Bathmen. Deze wedstrijd begint om 16.30 uur. J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 uur. Dr. Sijtsema af wezig van ma. 11 tot en met ma. 18 april. WIJKVERPLEGING Dienst: 7 tot en met 14 april: zuster H. Assies, Deventer, tel. 05700-3 01 90 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens afha len en terugbezorgen van maga zijn-artikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins dag van de maand. TANDARTS T. van Noort, Scherpenzeelse- weg 13, Goor. tel. 05470-53 17. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Hout weg 18, tel. 05483-20 04. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw. Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. ST. VOOR MAATSCH. DIENST VERLENING MID DEN-OVERIJSSEL Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene-Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. ZUIGELINGEN-CONSULTA- TIE-BUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel. 18 14. POLITIE rel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3