Reklameborden werden overgedragen Gerard Overvelde hanteerde geheim wapen Programma Sporthal 't Mossink' R esul taten s. H Iten Overwinning poloclub Twenhaarsveld MEDEWERKERSAVONB BLAUW WIT UITSTEKEND GESLAAGD Holtense atleten in aktie Achterhoekcros Gaanderen HOLTENS NIEUWSBLAD Programma s.v. „Holten" Goede klassering Henk Mulder JEUGDCOMPETITIE TENNISCLUB Jongenshandbal badmintonelnbholten Badminton leren kennen HO 1*1 EN VERLIEST OPNIEUW BERGRUITERNIEUWS SENIOREf V, 0 WIELERVERENIGING HOLTEN GESTART MET ACTIVITEITEN DONDERDAG 31 MAART 1983 Door Holten 2 is in de op 18 maart gespeelde uitwedstrijd te gen ABS 3 zeer sterk gespeeld, getuige de uitslag 9-1. Wijnand Falk en Arjan Hakkert wisten hun respectievelijke tegenstan ders op overtuigende wijze te verslaan, terwijl zij ook het dub belspel naar zich toe trokken. Gerard Overvelde liet in zijn laatste partij, waarschijnlijk als gevolg van overconcentratie, een steekje vallen. In zijn voor gaande twee partijen waren zijn slagenwisselingen echter onna volgbaar. Na een langdurige trainingspe riode is het Gerard gelukt de op tafeltennisgebied vooraanstaande Chinezen een slag voor te zijn op het gebied van de serve. Hij misleidt daarbij de tegenstander door te serveren met zijn rug naar de tafel gekeerd. De spe lers van MTC 3 waren tegen dit uiterst verrassende geheime wa pen niet opgewassen en werden op' rij verslagen. Ook Arjan won zeer gedecideerd zijn drie par tijen in deze thuiswedstrijd en dit zelfs zonder trucs, geheime wapens of andere de tegenstan der in verwarring brengende in- MW 2-HoIten 2 3-1. Volkomen tegen de verwachting in verloor het reserve-team twee kostbare punten. Als excuus kan échter aangevoerd worden, dat de komplete achterhoede moest opdraven in het eerste vanwege de talrijke blessures al daar. Omdat de koploper deze week geen fout maakte heeft Holten een bijna onhaalbare achterstand opgelopen. Holten 3-PH 4 3-0. Voor de vierde achtereenvol gende keer bleef de Schu- chard-brigade ongeslagen. Het slachtoffer was deze keer nie mand minder dan koploper Prins Hendrik 4, dat duidelijk schrok van de agressieve instel ling. Als jufferhondjes liepen de Almeloërs in de wei naar hun vorm te zoeken. Het bleek dui delijk dat de inbreng van enkele routiniers positieve gevolgen heeft voor de hele ploeg. De schutters van deze week: Deyk, Wissink en Vixseboxse. De Zweef 5-Holten 5 1-3. Holten speelde haar beste wed strijd van het seizoen. In Nijver- dal nam de elf van Bannink duidelijk afstand van haar te genstander. Het vijfde heeft zich met dit resultaat in veilige ha ven gemanouvreerd. Holten 6-Enter 4 2-2. Holten 6, de ploeg die de vorige keer tekort werd gedaan door een foutieve uitslag te vermel den, wist koploper Enter een moeilijke morgen te bezorgen. Dit team heeft zelfs nog uitzicht gehad op de volle winst, maar dit werd kort voor tijd teniet gedaan. Hector 5-Holten 7 4-0. Evenals enkele maanden geleden was Hector superieur. Tot het tweede doelpunt wist Holten nog redelijk tegenstand te bie den, maar daarna was het ge daan met de pret. Holten 8-SOS 5 1-4, Op dit vroege morgenuur (9 uur zomertijd) kwam het achtste re delijk uit de startblokken. De wedstrijd golfde op en neer. De laatste 10 minuten ging het ech- Zaterdagavond speelde de po loclub heren 1 in het overdekte IJselbad te Deventer tegen de IJsel 3 een competitiewedstrijd. In de eerste periode wisten de heren van Twenhaarsveld een voorsprong op te bouwen met goals van Edwin Stegehuis en Ernst van de Ende 2-0. De twee de periode wist Edwin Stegehuis de voorsprong nog verder op te voeren met een mooi afstands schot 3-0. In de derde periode liepen de goed spelende Holte naren nog verder uit en roken een overwinningskans, weliswaar maakte de IJsel nog een tegen- goal maar door goals van Edwin Stegehuis, Anton Aarsen en Ernst van de Ende werd het toch 6-1 voor Twenhaarsveld. De laatste periode was aangebroken en het zag er voor Holten hoop vallen. Het jeugdig talent in op komst, Robert Klein Wassink, won één en verloor op het nip pertje twee partijen, beide in drie games. Gebrek aan wed strijdervaring is hierbij waar schijnlijk de doorslaggevende faktor geweest. In deze wedstrijd toonde Ro bert echter aan dat hij uitgroeit tot een speler waarmee terdege rekening moet worden gehou den, want ook in het gewonnen dubbel had hij een belangrijk aandeel. Als einduitslag kon dus 8-2 in het voerdeel van Holten worden genoteerd en de aan het begin van het seizoen door het tweede team geventileerde kam pioensaspiraties zijn inmiddels ter volkomen mis. Er moesten in korte tijd 3 tegentreffers toe gestaan worden. Omhoog 5-Holten 9 1-0. Met het kleinst mogelijke ver schil keerde deploeg huis waarts. De Omhoog-veteranen bleken ook deze keer een te moeilijke hindernis voor een Holten-team. Enter 9-Holten 10 1-2 Geheimen in de sport. Dat is juist het fascinerende van voet bal. Zo sta je hopeloos onderaan (Holten 10), zo win je voor de tweede achtereenvolgende keer in een uit-wedstrijd. Overigens worden de gastspelers bij deze bedankt voor hun aandeel. Holten 12-De Zweef 12 1-3 Onder de voortreffelijke leiding van Luuk Schipper begonnen Holten en de Zweef aan de 15e competitieronde. Helaas was de conditie van de thuisclub maar tot de rust toereikend om de blauwen te bedwingen. Nadien was het de gastploeg die de wedstrijd dicteerde, omdat de Holtenaren niet meer vooruit t° branden waren. Senioren: voor zaterdag 2 april is geen programma vastgesteld. Junioren: Excelsior a2-Holten a2 2.30 u. V. I.45 u., Holten a3-Excelsior a3 2.30 u.. Holten b3-Den Ham b2 12.45 u., Holten cl-Stevo el 1.00 u.. Hector c3-Holten c2 1.00 u. V. 12.15 u. Pupillen: Holten dl-PH dl 10.00 u., Hol ten d3-SWN d4 10.00 u., Holten el-Excelsior e2 10.00 u., Excel sior e4-Holten e2 10.15 u. V. 9.30 u., SWN e5-Holten e3 9.15 u. V. 8.45 u„ Holten fl-MW'69 fl II.00 u., DES f2-Holten f2 11.00 u. V. 10.15 u., Excelsior f4-Hol- ten 'f3 8.45 u. V. .8.14 u. Holten d2 is vrij. vol uit ondanks een tweede te- gengoal voor Deventer gevolgd door een snelle tegenaktie van Ernst van de Ende werd er weer gescoord. De Holtense club was goed gemotiveerd en aanwijzin gen van coach Hr. H. Pekkeriet werden prima opgevolgd. De einduitslag werd dan ook beslist in 7-2 in het voordeel van Twen haarsveld die hiermee de eerste overwinning binnenhaalde en wel van een club die op de der de plaats staat van de competi tie. Tevens werden er nog 2 wed strijden gespeeld tegen A.B.S. uit Bathmen, de uitslagen hier van zijn: A.B.S. heren 2-Twen- haarsveld heren 2 5-0, A.B.S. meisjes 1-Twenhaarsveld meisjes 1 4-3. gepromoveerd van motiverende grootspraak tot serieuze moge lijkheid. In de eveneens op 21 maart gespeelde thuiswedstrijd van het eerste team furfgeerde als tegenstander het zevende team van De Veluwe uit Apel doorn. Nico Valk, Jan van Heun en Freddy Hulleman waren ge waarschuwd tegen onderschat ting van dit laaggeplaatste team door het recent bereikte gelijke spel tegen medekoploper Meta- bouw uit Deventer. Van onder schatting was absoluut geen sprake, wel van het maken van korte metten, hetgeen blijkt uit de einduitslag van 8-2 voor Hol ten. Nico en Jan moesten beide één keer het onderspit delven. Met de officiële overdracht van de contracten zijn de lang verwachte reklameborden rond het hoofdveld op het sportcom plex Meermanskamp een offi cieel gegeven. Jan Nikkels over handigde de heer J. Warrink de bescheiden, tijdens een bijeen komst vrijdag 25 maart op Meermanskamp. Zondag werd in Eerbeek weer de jaarlijkse lenteloop georgani seerd door de Rotaryclub Eer beek. Gelopen kon er worden over 6- 12- of 18 km. Op de 18 km werd er zeer goed gepres teerd door de Holtense atleet Henk Mulder. Hij behaalde in een deelnemersveld van plm. 100 atleten de 8e plaats in een fraaie tijd van 1.06.33 uur. Deze wedstrijd werd gewonnen door Martin Mulder uit Dieren (broer van Henk) in 1.00.45 uur. In tegenstelling tot Fred beweer den zij medelijden met de tegen partij te hebben gehad. Bij de nabespreking van de wedstrijd probeerde Nico deze bewering, tot grote hilariteit van alle aan wezigen, staande te houden. Het vierde team, dat voor het eerst dit seizoen uitkomt in de kompetitie, vertoonde deze avond een stijgende lijn. Werden de voorgaande twee wedstrijden nog met 10-0 verloren, in de wedstrijd tegen Humanitas 3 wist Gerard Jonkman één van zijn partijen in winst om te zet ten, waardoor de eindstand 1-9 werd. Dat het krachtsverschil kleiner was dan de einduitslag doet vermoeden, blijkt uit het grote aantal games dat met zeer klein verschil werd verloren. Met wat meer wedstrijdervaring en een wat eerlijker verdeling van de geluksfaktor zijn de vooruit zichten voor dit team zeker niet hopeloos. Tenslotte het wedstrijdpro gramma voor de komende pe riode: 5 april: Wijk 16 3-Holten 2 en Colmschate 6-Holten 4. 11 april: Holten 1-De Maten 1 en Holten 3-GWA 2. De Wielervereniging heeft voor het komende seizoen volop plan nen, men denkt bijvoorbeeld aan vrije toertochten, sterritten, een avondfietsvierdaagse en een provinciale fietsdag. Dan zal er twee maal per maand een toer tocht in de directe omgeving ge reden worden. Verder is het de bedoeling om midden september een tocht naar .Duitsland te or- De jaarlijkse medewerkers avond van de ZW „Blauw Wit" was ook dit jaar weer een suc ces. Deze avond die bedoeld is voor diegenen die een deel van hun vrije tijd beschikbaar stel len voor het goed functioneren van het verenigingsleven vond zaterdagavond plaats in de gro te zaal van café-rest. „De Pop- pe". De plm. 140 aanwezigen wer den welkom geheten door Blauw Wit-voorzitter Gerrit We- link die in z'n openingswoord wees op het grote belang van het goed functionren van de vereniging en het vele en be langrijke werk dat de door de medewerkers(sters) wordt ver richt. Indien dat werk betaald zou moeten worden zou de con tributie zeker het dubbele moe ten bedragen van het geldende. Dat er momenteel naar elders verhuisde „Blauw Witters" naar Holten komen om o.a. kantine- dienst te verrichten is een zeer ganiseren van zo n 150 kilome ter. Om aan al deze aktiviteiten mee te kunnen doen is het zaak goed getraind aan de start te verschijnen. Nou... dat trainen kan dus weer vanaf zaterdag 26 maart aanstaande. Voor meer informatie kan men terecht bij de heer Jacobs, Canada straat 105, tel. 24 05 of de heer Berkhof, Verzetstraat-18, tele foonnummer 19 10. men aanvallend te weinig karak ter toonde om het nodige geluk af te dwingen. Dit gevoegd bfi het feit dat er te weinig lijn in de organisatie zat verklaard voor een belangrijk deel de ne derlaag. Het gevaar moest komen van het middenveld, maar Johan Huzen en Henk Jansen misten enkele keren op een haar na het doel. De voorwaartsen zochten het te veel in persoonlijke ac ties, die in de meeste gevallen tot balverlies leiden. Door deze nederlaag is Holten nu nog één punt verwijderd van de onderste plaats. Een 16-jarig verblijf in de KNVB dreigt verloren te gaan, tenzij. Holten-Labor Voor de Paasdagen is er voor Holten geen programma vastge steld. Het is te hopen dat deze extra rustperiode het herstel be vordert van de geblesseerden. Zondag 10 april volgt de thuis.- wedstrijd tegen het Deventer Labor, een ploeg die het harde voetbal niet schuwt, en dat in middels één punt meer heeft verzameld dan de Holtenaren. duidelijk bewijs van clubliefde. Ik hoop, dat op een avond als deze, onze medewerkers het schouderklopje krijgen dat ze dubbel en dwars hebben ver diend zo besloot Welink. Afwisselend programma Nadat actiegroep-voorzitter Dick Beldman een indeling van de avond had gegeven, werden er enkele spelletjes bingo ge speeld waarvoor een aantal prij zen beschikbaar waren gesteld door de Holtense Middenstand. Halverwege de avond zorgde het komische duo Derk Janssen en Eb Veneklaas uit Diekerhoek voor dol plezier met vlotte con ference en schetsjes (in dialect) waarbij de plaatselijke politici, enkele mensen uit de zaal en enkele bekende Holtenaren op een nette manier op de korrel werden genomen. Het duo kreeg vele malen een daverend" applaus. Tegen elven volgde de traditionele verloting waarvoor zo'n grote animo was dat de ruim 2000 loten binnen tien minuten verkocht waren. De loting wertf verricht door de sportpark„beheerders" Hof man en Nuus. De hoofdprijs was voor de heer en mevrouw Bril. Dick Beldman sprak rond de •Jok van twaalf een dankwoord tot allen die aan het welslagen van de avond hun medewerking verleenden. De jeugdcommissie van de TC-Holteri had zondag 27 maart, een uitwisseling met de competi- tiespelende jeugd van de TC-Bathmen georganiseerd. Het was goed tennisweer en de jeugd van beide clubs heeft dan ook een fijne oefendag gehad. De einduitslag was 165 punten voor Holten tegen 160 punten voor Bathmen. Deze Holtense zege kwam vooral van het twee de meisjesteam, bestaande uit: Cornelie Heemstra, Fenneke van Doorninck, Heieen Louweren- burg, Pascale Dommelholt en van het Zondag mix team, be staande uit: Hans Erik Lukkien, Margot Kramer, Michel Huis kamp, Petra van Setten. Zij wonnen met maar liefst 14 en 10 punten verschil. Het was een goed georgani seerde en geslaagde dag. Een nuttige voorbereiding op de ko mende competitie. De uitslagen waren: Meisjes I Holten 23-Bathmen 19; Meisjes n Holten 30-Bathmen 16; Jongens Holten 21-Bathmen 19; Mix team I (woensdag) Hol ten 21-Bathmen 26; Mix team II (Woensdag) Holten 17-Bathmen 29; Mix team (Zaterdag) Holten 21-Bathmen 29; Mix team (Zon dag) Holten 32-Bathmen 22. Sinds enkele weken traint een groep jongens van 10 tot 13 jaar op woensdagmiddag van 5 tot 6 in de sporthal. Het is de bedoe ling dat bij voldoende deelname volgend seizoen gestart wordt met een jongensgroep in de competitie. Heb je belangstelling voor handbal of wil je het ge woon eens een paar keer probe ren kom dan gerust eens mee- trainen. BCH 2-Hardenberg 4. De uitwedstrijd werd met 6-2 door Holten gewonnen, zodat hoop op minstens een gelijkspel zeker gerechtvaardigd was. Alle partijen werden door Holten ge wonnen, waarbij de eerste mix, de dames- en herendubbel nog wat spanning brachten. Eind stand 8-0. Survive-BCH 3. Ook winst voor BCH 3 in De- demsvaart. Na de enkelpartijen was de stand 3-1 voor Holten. De eerste mix ging in 3 games verloren; alle andere partijen werden in winst omgezet. Eind stand 2-6 voor Holten. Den Ham 1-BCH 4 Tegen een zwak eerste team van Den Ham, dat aantrad zonder de sterke eerste heer, werden al le partijen zonder moeite gewon nen. Eindstand 0-8 voor Holten. Kennis maken met de bad- mintonsport, dat kan in de paasvakantie op vrijdag 8 april tussen half Iwee en half vijf in sporthal 't Mossink. Hoezo?? De groep kinderen tussen de acht en elf jaar die de badminton in Holten beoefenen, is bijna groot genoeg, maar de groep 12 tot en met 16 jaar wordt te klein. Heb je belangstelling, neem dan sportkleding en een racket mee. Voor shuttels wordt gezorgden wanneer je niet in het bezit bent van een racket kun je die ook lenen. Voor zes april kun je je opgeven bij J. Scholman, tel. 1019, D. v.d. Vreede, tel. 28 08 en T. v.d. Runstraat, tel. 27 36. De vierde op rij al weer van de in totaal zes gelopen PJGO-wed- strijden vond deze keer plaats in Delden. Door de vele regen en sneeuw van de laatste dagen was het, ondanks het zonnetje, een zware loop met veel modder en drassige weilanden, een echt bagger parkoers. Op de vijf kilo meter waren er enkele goede prestaties van de Holtense ju nioren. In een redelijk sterk deelnemersveld werd Jeroen v.d. Ree 9e en Gerwin Leppink 10e. In de middenmoot was er een plaats weggelegd voor Wim Klein Bal tink. Op de 10 km werd het een strijd tussen de beide Markvoorts hierbij bleek Gerard Markvoort net iets snel ler te zijn dan Dinant Mark voort. Respektievelijk 10e pl. in 37.55 en 12e in 38.19. Ap Koet sier die normaal de 20 km loopt liep deze keer vanwege het zwa re parkoers de 10 km in een tijd van 46.00 min. en Horst Louws die moeite had de schoenen uit de modder te houden liep de 10 km in 49.00 min. De volgende PJGO crossloop is 9 april in Diepenheim, in schrijving en start bij café de Viersprong. Tijdens de finale van de dres- suurwedstrijden die deze winter te Heeten zijn verreden be haalde Harm Kuiper met Rolf de 3e prfis in de klasse L2. Eric Vincent met Chef won de 5e prijs in de klasse B. Bij de fi nale van het springen bezetten Theo Van Dijk met Ukkie en Sandra Dieperink met Sander respectievelijk de 5e en 6e plaats in de klasse B. Ineke ter Maat bezocht met Twellight een springconcours in Maliënheem en won daar de 5e prijs in de klasse L. In deze wedstrijd waar een groot deel van de oostelijke top aanwezig was heeft Egbert Vene klaas zich goed staande weten te houden. Resultaat een vierde plaats in een tijd van 33.37 min. Winnaar werd hier Tonny Lut- tikholt van ASV Eibergen in een tijd van 31.42 min. Een taktisch zwak opererend Holten moest tegen Lemelerveld genoégen nemen met een 3-0 ne derlaag. De taktische tekortko mingen manifesteerden zich het meest opvallend in de derde minuut, toen de roodzwarten een indirecte vrije trap binnen het strafschopgebied mochten nemen en vijf minuten voor af loop, toen de rechtsback Zwin- selman van Lemelerveld onge hinderd het hele veld kon over bruggen om het derde doelpunt te scoren, zonder een tegenstan der te ontmoeten. Holten begon de wedstrijd zonder vijf vaste basisspelers en na een half uur spelen moest ook aanvoerder Nico Labobar geblesseerd het veld verlaten. Met twee gelukkige doelpunten in de eerste tien minuten door kopballen van Renee Jansen had Lemelerveld toen al een vei lige voorsprong genomen. De jeugdige doelman van Holten kreeg daarmee geen gelukkige start. Hoewel de roodzwarten hun best deden deze zware tegenval ler te overwinnen bleef het suc ces uit, mede door het feit dat Week van 2 april 1983 tot en met 8 april 1983 Zaterdag: 9.00-19.30 uur: mevr. T. Arends. Zondag GESLOTEN (le Paasdag). Maandag: 13.00-17.00 uur: De Schure. Dinsdag: 16.00-22.30 uur: Volleybalver. Mintonette. 22.30-23.30 uur: Z.V.V Blauw Wit. 19.00-20.30 uur: Instruktielokaal: schaken. Woensdag: 9.00-18.00 uur: Wegenwacht Markelo. 18.30-22.30 uur: Badmintonclub Holten. Donderdag: 16.30-22.00 uur: S.V. Holten, afd. handbal. 22.00-23.30 uur: All Stars. Vrijdag: 13.30-17.30 uur: Badmintonclub Holten. 17.30-18.30 uur: Brandweer Holten. 18.30-23.00 uur: Volleybalver. Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekende, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (.AFD. Wwel- zijnszaken, tel. 16 66, toestel 25), en indien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. Afgelopen zaterdag is de Wielervereniging Holten weer gestart met haar activiteiten. Vanaf die datum kan weer iedere zaterdag vanaf half tien gestart worden vanaf de Sporthal voor de weke lijkse trainingsritten. Zodra de dagen wat „langer" worden gaat men wekelijks dinsdag- en donderdagavonden vanaf 18.45 op de flets, eveneens vanaf de Sporthal voor een avondrit.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 9