JaarvergaderingVVV in teken afscheid heer Kers Mans uut Holten weer op pad lm Medische diensten Politieweekjournaal Kerkdiensten ▲Joix Bluswatertank voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD G. TEN HARKEL B.V. AGENDA Accord tenharkeI EERSTE AANZET UITBREIDING „IRENE" FINANCIEEL SUCCES PAASAKTIVITEITEN Prijzen DONDERDAG 31 MAART 1983 „Jarenlang leidde u alles geruisloos en onopvallend in goede banen. Pas toen u ziek werd merkten we hoe belangrijk uw func tie was." Met die woorden nam het bestuur van de Holtense VW, afgelopen maandag op de jaarvergadering in restaurant Vosman bij monde van voorzitter J. H. Baard afscheid van de om gezond heidsredenen vertrokken administrateur van het VW-kantoor de heer G. Kers. Jarenlang bepaalde Kers het gezicht van Holten naar de toeristen toe. Op 1 maart j.l. werd hij officieel opgevolgd door H. Willcms. voortijdig te hebben moeten be ëindigen. Kers: „Helaas kan ik er niet mee doorgaan, maar ik zal zeker blijven meeleven met de VW. Ik wens mijn opvolger Willems veel succes toe en hoop dat hij ook de 29 jaar vol mag maken. Tegen die tijd zijn we een heel eind verder, maar Hol ten moet ook een ruime blik op de toekomst houden. Het is van groot belang dat de Holtense VW haar goede plaats in het toeristisch gebeuren in blijft ne men." Kers bedankte iedereen voor de toespraken en de ca deaus. Voorzitter Baard betrok in zijn dankwoord tot Kers ook diens vrouw, als stille werkster op de achtergrond. Vooral in de beginjaren van de Holtense VW moest zij in het hoogsei zoen nogal eens bijspringen. Baard: „Wij zijn u beiden dank baar daarvoor. Met uw inzet en uw grondige kennis van het Holtense gebied heeft u het ver trouwen van alle gasten en le den gewonnen. Ik hoop dat u nog vele jaren als lid in ons midden zult blijven". De voor zitter van de Holtense VW liet zijn woorden van dank gepaard gaan met een gratis WV-lid- maatschap voor het leven, een fraai Makkummer-wandbord en een envelop met inhoud van de leden. Ook directeur H. Haverkort van de Streek VW Overijsselse Heuvelrug en Salland was vol lof over de inzet van Kers in al die jaren dat hij met hem sa- Aandachtspunten Ook de rest van de jaarverga dering van de VW stond gro tendeels in het teken van de wisseling Kers-Willems. Doordat het kantoor nu weer een full-ti me bezetting heeft kan de VW in Holten weer wat meer aan de weg timmeren. In zijn openings woord noemde voorzitter Baard menwerkte. „Wij hebben dan dan ook vier aandachtspunten ook dankbaar geprofiteerd van die het komend jaar verwezen- uw werk en speurzin. Met name lijkt moet worden, wanneer we weer een kaart uit- Ten eerste is dat de opening brachten was er altijd wel een van de gerestaureerde molen foutje dat wij dankzij u konden van Dijkerhoek die een grote verbeteren." Ook Haverkort had publiekstrekker moet worden. In een blijvend aandenken voor het samenwerking met de gemeente, echtpaar Kers. de VW Deventer en de ANWB De vroegere VW-administra- zal een fietsroute worden uitge- teur zei in zijn dankwoord het zet, die vanuit verschillende jammer te vinden zijn werk plaatsen langs de Dijkerhoekse molen leidt. Een ander punt dat de aan- dacht krijgt dit jaar is de sa menwerking met de Holtense Handelsvereniging. Die was door de personeelsproblematiek op een zacht pitje gedraaid maar krijgt nieuwe impulsen. Het zelfde geldt voor samenwerking met de VW Deventer. Die moet worden uitgebouwd om te ko men tot dagtochten die beide plaatsen aandoen. Daarover zijn AUTOBEDRIJVEN Goor: Deldensestraat 7 - Tel. 05470-28 01 Markelo: Noordachtereschiveg 10 - Tel. 05476-16 19 NED.-HERV. KERK Goede Vrijdag 10 uur ds. W. Vons (Viering Hei lig Avondmaal); 19.30 uur Hol- tens Mannenkoor zingt het Lij- dens Evangelie volgens Johan nes. Eerste Paasdag: 8.30 uur ds. H. J. Ekker (Gezinsdienst voor jong en oud); 10 uur ds. H. J. Ekker m.m.v. jongerenkoor „Helicon". Tweede Paasdag: 10 uur ds. R. Visser. Uitgangscollecte, tijdens de paasdagen paascollete. Oppasdienst: (le Paasdag): 8.30 uur mevr. Van Bruggen-Meester- berends en Berty Vene- klaas-Slots 10 uur mevr. Admi- raal-Koenders en Aly Tempel man. GEREF. KERK Goede Vrijdag, 19.15 uur ds. M. Berg. In deze dienst is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Eerste Paasdag: 9.30 uur en 19.15 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de eerste collecte voor evangelisatie in Nederland en de tweede voor rente en af lossing. Tweede Paasdag: 9.30 uur (Zangdienst) ds. M. Berg, m.m.v. H.M.V. en Interkerkelijk Kinder koor Mozaïk. In deze dienst is dc eerste collecte voor Algemeen Op 21 maart werd aangifte ge- Chr. Doeleinden en de tweede daan van diefstal van twee fiet- voor rente en aflossing. sen bij het NS-station. Eén van Oppasdienst (3 april) de fietsen was niet afgesloten. Mevr. Tromop-Imhof, mevr. Eveneens werd op deze datum Paalman-Verveda, Jeanette Pot- aangifte gedaan van diefstal van man (res.). Mevr. Stam-Com- een bromfiets bij de scholenge- pagne, mevr. Stam-Slotboom, meenschap. mevr. Beldman-Slootweg (res.). In de Schoutenstraat ontstond R.K. KERK (Geb. Irene) tussen de middag een schoor- Zaterdag 20.30 uur, Paaswake, steenbrand. Eerste Paasdag 10 uur en Twee- een vergaande besprekingen gevoerd die binnenkort worden afgerond. Als laatste doelstelling voor dit seizoen heeft de VW zich de permanente bezetting van een informatiedienst gesteld. Op die manier wordt de toerist van mi nuut tot minuut op de hoogte gehouden van wat er in Holten nog vrij is aan hotel-, bungalow- of kampeeraccommodatie. Hier voor is natuurlijk de medewer king van de recreatie-onderne mers vereist. Op bestuursniveau is de Hol tense VW ook goed vertegen woordigd. Zo is er een twee mans vertegenwoordiging in het dagelijks bestuur van de Streek VW. Belangrijkste onderwerp van gesprek daarin is het op gaan van de Streek VW's in verbanden die niet meer zijn ge bonden aan de regio-indeling die thans wordt gehanteerd. Door middel van een vertegen woordiger in het Holtense be stemmingsplanforum spreekt de VW een woordje mee bij de in vulling van het bestemmings plan Buitengebied en ook zit er iemand van de Holtense VW in de zogenaamde Holter- berg-groep, een initiatief van het Recreatieschap Salland, waarin een advies wordt uitgebracht over de plannen om de Holter- berg eventueewl in een Natio naal Landschapspark om te to veren. Daarin komt ook de pro blematiek aan de orde van het al dan niet afsluiten van de zandwegen in de Holterberg voor auto's. Dat dat ook bij de leden van de Holtense VW speelt bleek tijdens de vergadering toen zich daarover een discussie ontspon. Met name de taxi-ondernemers pleitten ervoor in ieder geval een gedeelte van de Holterberg open te houden om zodoende te gemoet te kunnen komen aan de wensen van bezoekers uit het westen „die al genoeg beton om zich heen zien". De Holtense VW zal in haar definitieve standpuntbepaling ook met deze argumenten rekening houden. Contributie Het formele gedeelte van de vergadering kon vlot worden af- Mans uut Holten zoals hij don derdagavond en zaterdagmiddag vermomd als Mans uut Holten het dorp doortrekt om eieren en kadootjes uit te delen onder het winkelende publiek. 4 jjm;-' J HOIVUA MARKELO f homdAI gewikkeld. Weliswaar nam een onverwacht voorstel tot een an dere manier van contributie be talen nog enige tijd in beslag, maar aangezien het hier gaat om een regeling die uiteindelijk weinig gevolgen heeft voor de leden had de vergadering ook hier vrede mee. Met name bin nen de Holtense Handelsvereni ging moet overleg worden ge pleegd om tot een definitieve re geling te komen. De Holtense VW kent sinds afgelopen maandag een nieuw bestuurslid. De heer W. J. M. Muller van het Holtense AC-res- taurant werd met een bindende voordracht van het bestuur be noemd. Hij komt in de plaats van de heer H. Heusinkveld die met zijn bestuurswerkzaamheden wilde stoppen. Vanuit de verga dering kwam van de heer Beij- ers het verzoek in de toekomst niet het ideële aspect vah de VW uit het oog te verliezen. Met de benoeming van louter mensen die vanuit him beroep in het bestuur zitting nemen zit dat gevaar erin volgens Beijers. Voorzitter Baard kon daarin meegaan, zij het dat hij bena drukte dat ook de VW zich steeds professioneler moet op-" stellen. De ledenvergadering nam met genoegen kennis van de nieuwe wandelkaart van Holten die zo juist van de drukpersen is geko men. Aangezien de kaart is uit gebreid in de richting van Rijs- sen en Markelo (het Elsenerveld) verwacht het bestuur een goede verkoop daarvan. Bij monde van bestuurslid Van Rappard, die reageerde op de vraag of er nu eigenlijk wel wat gebeurt met de uitkomsten van de enquête die vorig jaar onder toeristen werd gehouden, kreeg de vergadering te horen dat iedereen voor zich daar zijn conclusies uit moet trekken en alles moet proberen om iets aan de klachten te doen. De ge meente Holten doet dat in ieder geval, aldus Van Rappard. Evenals vorig jaar zal ook ge- zaterdag 2 april van 's middags durende de laatste koopavond half twee tot rond 17.00 uur zal en laatste koopdag vóór Pasen hij onder het winkelend publiek „Mans uut Holten" met zijn be- doosjes met eieren en andere kende mandje met eieren ver- verrassingen uitdelen. Verscho- kleed als boer „Mans" op pad len achter boer „Mans" zit even gaan. Donderdag 31 maart tus- als vorig jaar weer de bekende sen 19.00 uur en 21.00 uur en middenstander Herman Maats. Een netto bedrag -van onge- den lijkt een succes te worden, veer 12.000 gulden was het re- Nu al zijn meer dan 6500 loten PA AI HI JUS sultaat van de bazar in gebouw verkocht. Een aantal „verko pers" heeft het boekje nog niet ingeleverd dus het getal van 6500 zal zeker nog stijgen. Mocht men nog loten willen ko pen dan kan men terecht op het kerkelijk bureau. Donderdag 31 maart 20.00 uur: Voortzetting „Brede Maatschappelijke discussie" in gebouw „Irene". Zaterdag 2 april 11.30 uur: Opening afhaalcen- trum-snaekhoek ,,'t Vosje" (rest. „Vosman") Oranjestr. Zie adv., 20.00 uur: kontaktavond dona teurs „Hóólter Dóónsers" in zaal „Het Bonte Paard" (zie adv.). Zondag 3 april (le Paasdag) 14.00 uur: Dansen in bai-dan- cing „De Wippert" (zie adv.)., 19.30 uur: Dansen in bar-dan- cing „Boode" Bathmen (zie adv.). Plm. 21.00 uur: Ontsteken grootste Paasvuur 1983 door burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard. Maandag 4 april (Paasmaandag) 13.30 uur: Aanvang Badminton- tournooi Jeugdsoos „De Schu- re", 14.00 uur: Dansen in bar-dancing „De Wippert", 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen. Zondag 10 april 14.00 uur: Start le deelnemer Oriënteringsrit M.A.C. „De Hol terberg" bij clubhuis „De Bies- ter Maandag 11 april 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman", 19.30 uur: Voorjaars-afdelingsver- gadering van de FNV afd. Hol ten in rest. „Vosman". Vrijdag 15 april Vanaf 18.00 uur: Lompenaktie Holtense Muziekvereniging in het dorp. Irene ten bate van het bouw fonds Irene. Mede door de prima medewerking van middenstand ders en leden van verenigingen kon het kostenaspect beperkt worden tot een minimum. De kerkvoogdij dankt dan ook de bazarcommissie, alle medewer kers de middenstand van Holten en het personeel van Diessen- plas. (die voor oliebollen en slaatjes zorgden). Leden van de Hervormde gemeente waren vol lof over deze aktie en velen zeg den een gift toe of besloten een renteloze obligatie te kopen. Het juiste bedrag hiervan is op dit moment nog niet bekend. Toch denkt men in de richting van 150.000 gulden, als zijn de uit eindelijk resultaat. Om echter de extra uitbreiding van Irene te realiseren moet een bedrag van 200.000 gulden boven de ta fel komen. Een eerste aanloop is er inmiddels en de kerkvoogdij heeft goede hoop op realisatie van het plan. Met het geplande ingraven van een oude gastank van het GEB heeft het gemeentebestuur van Holten in samenwerking met dat van de gemeente Hel- lendoorn een belangrijk wapen in handen gekregen bij de be strijding van eventuele bosbran den. De tank, die vroeger als gas tank werd gebruikt, kan name lijk 60.000 liter bluswater bevat ten evenveel als 2 3 brand weerwagens. De bluswatervoor ziening wordt gerealiseerd aan de Toeristenweg, net op het ge bied van de gemeente Hellen- doorn. Momenteel wordt nog be studeerd hoe het transport van dit gevaarte het best kan wor den georganiseerd. Voor een rijksdaalder per ak- tiviteit kunnen jongens en meis jes tussen de acht en twaalf jaar gedurende de Paasvakantie op 't Paalhuus terecht, waar hun een zalig vakantiepro gramma wordt voorgeschoteld. Dinsdag 5 april is er een excur sie naar de krant, 's middags om half twee gaat men met een groep tot en met acht jaar naar de kinderboerderij. Woensdag 6 april gaan we be kijken hoe een brand wordt ge blust. Deze aktiviteit is weer voor de groep 8-12-jarigen (Denk aan oude kleren). Donderdag wordt met de hele groep (6-12 jaar) een picknick ondernomen. Eten hoeft niet meegenomen te worden, dit wordt met elkaar zelf klaargemaakt. Tevens wor den allerlei leuke spelletjes ge daan. Voor alle aktiviteiten geldt dat vertrokken wordt van af het Paalhuus. Meer informatie (en ook als je je wilt opgeven) kan bij telefoonnummer 27 55 of 16 54, 28 03. De brandweer had ander snel onder con- na een gegeven stopteken en voor dit weigeren. De afgelopen week moest de politie een paar keer handelend optreden doordat paasvuurbou wers hun wagens op onverant woordelijke wijze hadden bela den en daarmee over de open bare weg gingen rijden. Er werd zelfs een wagen aangetroffen van meer dan 5 meter breed. Ook werd er geconstateerd dat Mariska v.d. V/iel was de winna res van het kalf tijdens de ba zar. Maar ja. een kalfje, waar laat je dat. De tuin lijkt de meest aangewezen plek, maar oj het beestje daar zo gelukkig mee is? Besloten werd het dier te schenken aan „Irene" in die zin dat de opbrengst van de verkoop van het kalfje in de pot gaat voor de verbouwing van „Irene". Tijdens de bazar konden prij zen gewonnen worden en de hoofdprijs een levend kalf ging naar Mariska v.d. Wiel uit de Ab Jansenstraat. Een kalf in de voortuin leek vader v.d. Wiel een beetje te veel van het goede en in overleg besloot men het dier te schenken aan „Irene". Een veehandelaar zal het dier verkopen. Namen van poppen en een hond moesten worden geraden, maar dit bleek een pro bleem. Het rad van avontuur deed uiteindelijk besüssen dat de poppen gingen naar mevrouw Israël en de hond naar Tanja Wibbelink. Gemeld kan ook nog even worden dat de stand van de vrouwenvereniging, met origi nele handwerken veel aftrek vond. De grote loterij, waarvan de trekking eind april zal plaatsvin- lel 05470-2264 Sialinsiaai 21 RIITII Tel 05403-1147 f IS Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 de Paasdag 10 uur Heilige Mis. trole, zodat erger werd voorko- jgugdige personen boven op de lading werden meegevoerd. Tij dens een dergelijk vervoer twee jaar geleden gebeurde nog een vrij ernstig ongeval doordat het hele zaakje kantelde. Helaas heb ben sommige personen het idee dat de politie de traditie van het paasvuur wil ondergraven, doch niets is minder waar. De veiligheid staat echter wel voor op en als de politie een stokje steekt voor een onverantwoorde lijk vervoer, zal men de hand in eigen boezem moeten steken. DIJKERHOEK men. Goede Vrijdag: 10 uur ds. R. De verkeersgroep van de Rijk- Visser (Viering Heilig Avond- spolitie hield op 22 maart in de maai) Oranjestraat een verlichtingscon- Eerstê Paasdag: 10 uur ds. W. trole. Vier bestuurders van au- Vons, Gezinsdienst voor jong en to's werden bekeurd omdat de oud m.m.v. de zondagsschool, verlichting niet deugde. Bij de uitgang paascollecte. Aan de Forthaarsweg bleek OKKENBROEK dat een hut, die was gebouwd Goede Vrijdag: 19.30 uur ds. G. in een boom, de storm van de Bouman. Viering Maaltijd des nacht van 22 op 23 maart, niet Heren. had overleefd. Het hele bouw- Eerste Paasdag: 10 uur ds. G. werk kwam naar beneden, waar- Bouman m.m.v. zanggroep. onder een butaangasfles van en- Tweede Paasdag: 10 uur ds. J. kele tientallen kilo s, hetgeen van Willigen van de Veen uit ernstige gevolgen had kunnen Deventer. Tijdens paasdagen bij hebben. Nu liep alles met een de uitgang paascollecte. NIEUW-HEETEN Goede Vrijdag: 15 uur (Kruis weg), 19 uur plechtige herden king van Christus' Kruisdood. Zaterdag, 23 uur Paaswake. Eerste Paasdag: 8 uur en 10 uur Heilige Mis. 15.30 uur Plechtig Lof. Tweede Paasdag: 8 uur Heilige Mis. 10 uur Gebedsdienst m.m.v. jongerenkoor. sisser af. Een inwoner uit onze ge meente vond het in de nacht van 24 op 25 maart niet nodig te stoppen, toen de politie een stopteken gaf. Hfj kon bij zijn woning worden achterhaald. Toen bleek ook dat hij drank had gebruikt. Hij weigerde ech ter een blaasproef af te leggen. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt voor het doorrijden In de nacht van 26 op 27 maart werden in het Sportdal drie hockeydoelen geheel ver nield. De schade bedraagt en kele duizenden guldens. Indien er personen zijn die die nacht iets verdachts hebben gemerkt worden zij verzocht dit bij de politie te melden. Het betreft hier weer een ergelijke vorm van baldadigheid die de politie al leen maar kan bestrijden met medewerking van de bevolking. 1001 bouwmaterialen onder één dak ARTS J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53 van vrijdag 17.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst: 31 maart t.m. 7 april 12.00 uur zuster R. van der Weij, Deventer, tel. 05700-2 95 00, b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werk dag van 13.30-14.00 uur en te vens afhalen en terugbezorgen van magazijn-artikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS 1 en 2 april: N. A. Bakx, Reg- gestr. 14, Enter, tel. 05478-27 74. 3 en 4 april: H. F. Steunenberg, Pastoriestraat 42, tel. 05483- 14 33. Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS 2, 3 en 4 april: Th. A. Oosten- brug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483-15 15. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. ST. VOOR MAATSCH. DIENSTVERLENING MIDDEN-OVERIJSSEL Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur Groene-Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. ZUIGELINGEN- CONSULTATIE-BUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gas- voorziening, tel. 18 14. POLITIE Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur beUen 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3