Speels en kleurrijk koffieconcert Voorjaarsshow bij Schuppert Energiediscussie vanavond WOONERF IN DORPSKOM ill I Éfl p a Boomplantdag aanValkenweg Wethouder Rustebiel heropende vernieuwde tennisaccommodatie 4iilé0Ëm HOLTENS NIEUWSBLAD Routeboake VW Reumafonds wmtashêkammAi Zondagsschool nieuws HOLTENS NIEUWSBLAD BURGEMEESTER STELT WISSELBEKER TER BESCHIKKING HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice Nan Heidema Dr. Nagelhoutstraat 3, tel. 05483-2583 Red. adres Smidsbelt 37 tel. 05483-3803 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-3022 Advertenties Getfertsingel 41, Enschede, tel. 053-32 04 20 Abonnementsprijs f31,26 Losse nummers 65 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Donderdag 31 maart 1983 - 37e jaargang - nr. 13 In de aula van de Scholengemeenschap Holten werd zondag het voorlaatste koffieconcert van dit seizoen gegeven en wel door het Belgisch Blaaskwintet. Het laatste koffieconcert zal worden ge houden op zondag 24 april en wordt geheel ingevuld door Holtens Muzikaal Talent. Muzikale terugblik Een muzikale terugblik op zondag werd gegeven door de heer H. Fransen. „Het blijft een interessant gebeuren om te luis teren naar een blaaskwintet. Er zijn maar weinig ensembles op 't gebied van de kamermuziek die zoveel variaties bieden als juist een blaaskwintet. De ver schillende timbres en speelmoge- lijkheden geven een kleurrijk en vooral speels klankbeeld. verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, telefoon 12 24 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34, telefoon 16 65 tot dinsdag 12.00 uur 07HNI911 Het Belgisch Blaaskwintet heeft een homogeniteit in de klankba lans bereikt die een positieve in vloed heeft op het gehele ver loop van het concert. Het is daarbij jammer, dat de fluitist door te uitbundig vibrato in de tutti's de klankbalans wat ver stoort ten opzichte van de an dere blazers. Dit was vooral merkbaar in het prachtige 2e deel van Ibert waar fluit en kla rinet .samen de inzet verzorgden. Vooral na de pauze was het vijf tal bijzonder op dreef en kwam tot muzikale prestaties. Dat lag voor een groot deel aan de kwa liteit van de komposities. Haydn en Ibert konden meesterlijk schrijven voor dergelijke ensem bles en dat is dan ook aan het resultaat te merken. Vooral de korte stukjes van Ilbert boeiden van begin tot eind door hun ori ginaliteit maar zeker ook door de geconcentreerde en muzikale uitvoering. Ook de klassieke op zet van het Divertimento van Haydn met de prachtige St. An- toniuskoraal werd prachtig in klank gezet met bijzonder speel se hoekdelen. Hier vooral viel het prima werk en de fraaie toon van de klarinettist op. Voor de pauze kon het werk van Cambini wat de kompositie betreft niet boeien. Met name het tweede deel kwam erg saai over en bovendien werd het ook Modehuis Schuppert hield donderdag 24 maart voor de tweede maal een aantal modeshows. Vorig jaar werd in het najaar voor de eerste maal een dergelijke opzet van modepresentatie aan de Holtense bevolking voorgeschoteld. En met succes! De vijf shows die donderdag op het programma stonden: 9.30 uur, 10.30 uur, 14.00 uur, 15.00 uur en 16.00 uur werden door ongeveer 600 mode- minnende Holtenaren bezocht. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u _j, daarvan verzekerd. |li niet feilloos uitgevoerd. Veel be ter waren de variaties over „Für Elise" van Alfons B au wens, al viel deze kompositie wel wat lang uit. Het meest interessant waren de drinkliederen van Mal colm Arnold. Grappige muziek met leuke vondsten, soms even wat salonachtig en buitenge woon geraffineerd uitgevoerd. Het publiek reageerde uitbun- dig na de Polka van Shostako vich aan 't slot van het pro gramma. De kennismaking met deze 5 Belgische musici is goed bevallen". Vanavond om 20.00 uur wordt in gebouw Irene het startsein gegeven voor de Brede Maat schappelijke Discussie over de energieproblematiek in de toe komst. Na de voorlichtingsavond twee weken geleden verwachten organisatie-voorzitter Hugo Ver geer en discussieleider Bart Feldbrugge een geanimeerde uit wisseling van ideeën. Weliswaar hoefden er op 16 maart geen ex tra stoelen te worden aange schoven, met 14 deelnemers toen (na de pauze maakte bur gemeester Van Rappard, die eer- der op de avond een college-ver gadering moest bijwonen, de vijftien vol) sprong Holten er in positieve zin uit. Welk energiebeleid moeten we voeren tot het jaar 2000? Dat is de centrale vraag waarmee de honderd free lance BMD-mensen in 50 regio's op pad gaan. Zelf zijn ze in feite alleen maar een doorgeefluik voor de meningen en stemmingen uit de bevolking. Een unieke procedure omdat ie dereen in Nederland nu eens werkelijk zijn zegje kan doen. Daarvoor zijn kosten noch moei te gespaard. Volop voorlichtings materiaal, uitgebreide reclame campagnes en een team van specialisten die het geheel moet gaan begeleiden op avonden zo als in Holten. Gediscussieerd gaat er worden aan de hand van een tussenrap port van de BMD waarin vier mogelijke scenario's voor ener gievoorziening zijn opgenomen. Dat dit rapport in Holten nogal moeilijk te verkrijgen is bleek in Irene toen verschillende belang stellenden voor vijf gulden als nog een exemplaar aanschaften. Maar goed, de brede energiedis cussie (in 1974) aangezwengeld door de Hervormde Synode) heeft een aanvang genomen. Om er echt verzekerd van te zijn dat hun mening meetelt hebben de aanwezigen op 16 maart een vragenformulier mee naar huis gekregen waarop alle ideeën en verlangens kunnen worden ingevuld. Aan de hand daarvan wordt een eindrapport opgesteld. mg Vol enthousiasme togen 118 leer- uit Holten, woensdag 23 maart, lingen, allemaal vierdeklassers op Nationale Boomplantdag, met «V i - W* 3000 struiken, bomen en heesters richting de Valkenweg omge ving Meermanskamp). Gaten werden vooraf gegraven en ge wapend met één schop per twee leerlingen was het zaak gemid deld 25 struiken per duo te planten. Dat lukte voortreffelijk; onder het toeziend oog van burgemees- In en om Holten is ook dit jaar weer een aantal Paasvuren ge bouwd. Het zijn er vijf in getal en de VW heeft deze Paasvuren op kaart aangegeven (Beuseberg, Aalpolsweg, Dijkerhoek, 't Hol- terbrock en Espelo). Deze route kan per fiets of auto worden gevolgd, om de Paasvuren te beoordelen op originaliteit en groot te. Tijdens de tocht kan een keu ze gemaakt worden welk Paas vuur men 's avonds wil gaan be kijken. De routekaart is vóór het VW-kantoor aangebracht. Rond half acht zal bekend wor den gemaakt wie het grootste Paasvuur heeft gestapeld en wie de schoonheidsprijs in ontvangst mag nemen! Voor het eerst in de geschie denis van de Holtense „bo- aken"-bouwerij ontvangen de winnaars een wisselbeker. Con form een afspraak die hij daar, bij het ontsteken van het win nende paasvuur vorig jaar over maakte, stelt burgemeester Van Rappard deze beker ter beschik king. De naam die hij aan de trofee heeft gegeven zal Holtens burgervader op Eerste Paasdag bekend maken. ter Van Rappard. Per te verzor gen gebied stond de school op een bordje aangegeven. Voor ie dere school stond hel voor hen te verzorgen gebied op een bordje aangegeven. Zoals op de foto te zien spitten ook de da mes er lustig op los. Wanheer alle voorbereidingen zijn voltooid, en dat kan nog wel een maandje of twee duren, wordt de kom van het dorp tot woonerf bestempeld. Het gaat hier om de driehoek Dorps straat - Larenseweg - Kerk straat, waarbij de Kerkstraat wel maar de Dorpsstraat en de Larenseweg niet tot het woon- erfgebied behoren. Met deze maatregel wil het gemeentebe- Zondag a.s. Ie Paasdag, vie ren we met alle kinderen van Zondagsschool, en de jongeren van de jongerendienst en C.J.V. het Paasfeest in de le dienst van de N.H. kerk. Aanvang half 9. We zouden het heel fijn vin den, als er veel ouders en be langstellenden deze dienst met ons komen mee vieren. Voorganger in -deze drenst is Ds. H. J. Ekker. Wij verwachten alle Zondagsschoolkinderen om kwart over acht bij de Dorps school (Tuinstraat) en komen vandaar gezamenlijk naar de kerk en hopen daar met elkaar een fijne Paasdienst te hebben. De collecte voor het Reuma fonds bracht in de gemeente Holten een bedrag op van f4851,53. Het organiserende co mité bedankt bij deze alle gulle gevers en de 78 collectanten die hiervoor op pad gingen. Na afloop van deze kerkdienst is er voor de oudste kinderen (klas 5 en 6) de gelegenheid om in het bejaardenhuis de Dies- senplas - samen wat paasliede- ren te zingen, waarop aanslui tend de paasmaaltijd zal wor den gehouden in gebouw Irene. Met vriendelijke groet Het Zondagsschoolpersoneel stuur van Holten een einde ma ken aan de onvrede die er, met name binnen de Holtense Han delsvereniging, heerste over de invoering van een blauwe zone vorig jaar. In de praktijk komt het -erop neer dat in genoemd woonerf wel auto's mogen komen, maar dat ze er niet mogen stoppen. Voor de stapvoets rijdende au to's zijn en worden er 'wel spe ciale parkeerhavens aangelegd die worden aangeduid met een P. Daar bestaat dus de moge lijkheid om te parkeren. Om te voorkomen dat er vanaf het Smidsbelt een sluiproute ont staat naar de Larenseweg zullen er bij de doorgang naar de Her vormde kerk en bij het kantoor van het Holtens Nieuwsblad pa len worden gezet. De parkeerha- ventjes aan de Dorpsstraat (bij de toegang tot het Smidsplein) blijven gehandhaafd voor kort-parkeerders. Hetzelfde geldt voor de parkeerhavens bij groen- tehandel Altena even verderop. De inrit van de Dorpsstraat naar de Kerkstraat wordt lichte lijk verhoogd. De maatregel van B en W, die in overleg met de Holtens Han delsvereniging en verkeersspecia- listen van de ANWB is genomen heft tevens de blauwe zone op die nu nog geldt voor het par keerterrein bij de ABN-bank, bij Schuppert aan de Stationsstraat en voor de bloemenhandel van Ten Dam aan de Larenseweg. Voor Ten Dam betekent dit dat hij zijn bezwaarschrift tegen de parkeerzone (die hij bij de Raad van State had ingediend) kan laten vallen. Tevens wordt Hol ten door deze plannen verlost van heel wat verkeersborden hetgeen zeker bevorderlijk is voor de aantrekkingskracht van de Dorpskom. Inclusief de jeugd, die met na- licht geel, pistache groen en di me de laatste show een bezoek verse kleuren blauw. Ook de bracht. Per show kon men na meer aardse kleuren lichtbruin afloop de geshowde modellen en beige waren ruimschoots aan- volop in verschillende maten in wezig. „We gaan zeker in het de rekken terugvinden. Drie najaar opnieuw onze collectie mannequins en één dress-man winterkleding op deze wijze pre- showden de nieuwe voorjaars- senteren", aldus een tevreden mode met als modekleurtjes Johan Schuppert. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. I I Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad j Antwoordnummer 97 Enschede Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Hollens Nieuwsblad Adres: Woonplaats Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 31,26 Wethouder H. Rustebiel her opende vrijdag, met links aan zijn zijdè de heer J. Huiskamp en in hun midden voorzitter A. Bogers de vernieuwde tennis ac commodatie, die voor het meren deel door de zelfwerkzaamheid van de leden leidde tot dit ge wenste resultaat. Voor de onge veer 500 leden moest een gro tere en betere kleedruimte ko men en dat is nu gelukt. Voor de uitbreiding van de kleedruim tes werd door de raad een kre diet beschikbaar gesteld en eind vorig jaar werden de eerste werkzaamheden aangepakt. We- Het buitenaanzien van de tenni saccommodatie onderging even eens een aanzienlijke wijziging. thouder Rustebiel sprak in zijn openingswoorden over de groei van de tennisclub vanaf de op richting in 1972, met als accom modatie twee kleedkamertjes en twee velden. In 1978 ging het in middels om vijf velden, maar de kleedgelegenheid werd nauwe lijks aangepast. Het ledental groeide gestaag en zoals men er nu met de nieuwe kleedruimte voorstaat is iedereen dik tevre den.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1