MJMTON JL- ^„Niet streven naar van Glashouwer" I Richard Fields Greg KihnBand Berlin Uitslagen Mintonette CCH lfflltcltlC Blauw Wit'66 ontmoet Denekamp HOLTENS NIEUWSBLAD volleybalver. Enschedeër dr. J. Meulink voorzitter van EO: holten Schietwedstrijd Jaarvergadering supportersvereniging i^^.&SïïS' we DONDERDAG 31 MAART 1983 ONI 1 - Mintonette 1 (heren) 0- Om 13.00 uur waren we daar even inspelen en om half twee Als een trein, zo liep het weer werd begonnen. De eerste set bij Mintonette. Net zoals vorige verliep vlot: we wonnen met 15- week, toen de nummer 4 van de 1. De tweede set verliep al net ranglijst verpletterd werd, werd zo snel: we wonnen alweer, nu nu de zeer lastige uitwedstrijd met 15-2. En de derde set ging in Westerhaar/Vriezenveensewijk alwéér zo snel; nu werd het 15-4. gewonnen. Nadat we eerst met 4 Het was geen spannende wed- teams meer dan een kwartier strijd. Hij werd in een re- buiten moesten wachten, omdat cord-tempo afgewerkt. Volgens de beheerder nog warm moest Ria binnen 33 minuten, eten, werd de eerste set voor- Pe Mintonette C3 speelsters, spoedig ingezet. Tot 8-13 liep ei genlijk alles voorspoedig. Toen Mintonette 2-Maesa (heren) 0-3. weer de matheid, de foutjes en Deze wedstrijd tegen kampi- het fanatisme van Oni en het oenskandidaat Maesa werd een werd 13-13. Wissels in de ploe- mooie, spannende en sportieve gen en toch op karakter met 13- wedstrijd. In de eerste set bleek, 15 de set gepakt. Opgelucht. De dat we zeker niet kansloos wa- tweede set werd gewonnen door ren om een puntje te pakken, de prima blokkering onzerzijds. Na een 5-5 stand wilde Maesa gecombineerd met een prima het te mooi maken met moei- aanval 11-15. lijke kombinaties. Deze gingen In de derde set bleek hoe sterk meestal helemaal mis en wij de basis van 8 man is, daar ook konden puntjes maken. Bij een Johan keihard door het blok 10-6 voorsprong zag Maesa dat heen sloeg. Ze waren op, op ze toch wat moesten doen. Toen conditie en op tempo werd de lieten ze zien dat zij toch wel de derde set gemakkelijk afge- sterkere ploeg in het veld waren maakt met 6-15. Er zijn nog en ze wisten de set met 11-15 te maar enkele wedstrijden te spe- winnen. In de tweede set kwa len en we hebben de kansen men er eerst op een achterstand nog geheel in eigen hand. Zowel te staan, maar we konden lek- nummer 1 als nummer 3 krijgen ker terug komen. Opnieuw wist we nog. Wanneer precies? Blijft Maesa echter in de eindfase van de verslagen lezen en ook gij, de set de nodige puntjes te ma- zult het weten. Morgen zijn we ken. Ook deze set eindigde in vrij, maar de volgende week een 11-15 zege voor Maesa. In weer van de partij in Holten, de derde set was wel te zien, Komt, ziet en geniet. dat we een mentale klap had- Jams den gekregen door de eerste twee sets te verliezen. We waren Vredestein-Mintonette 1 (dames) nergens meer, terwijl Maesa 2-2 maar bleef doorgaan. Deze set Al weer een erg belangrijke was met 4-15 vlug bekeken. wedstrijd deze week. De strijd in (door Maria de Jong) vriendelijk doch beslist in zijn Djei Dobbel Joe ENSCHEDE - „Je kunt de EO huis aan de Getfcrtsingel over de onderste regionen is nog in Deze week geen wedstrijdpro- veel verwijten, maar ze heeft de omroep, waarvan hij sinds Dr. J. Meulink ..eigen gezicht.. volle gang en ook door deze jramma. In verband met het wel en heel eigen gezicht," zegt wedstrijd is daar nog geen ver- paasweekend ligt de kompetitie de Enschedeër dr. J. Meulink andering in gekomen. Het was stil. een matige spannende wedstrijd, waarin de kansen steeds op en neer gingen. De eerste set nam Mintonette een riante voor sprong (7-1), die echter binnen tien minuten helemaal verspeeld werd door domme persoonlijke Bij de door de Schietvereni ging „De Eendracht" in zaal „Vosman" om het clubkampi- fouten. Met 15-8 won Vredestein oenschap gehouden wedstrijden deze set. De tweede set verliep als eni ge vrij konstant; dit keer had Senioren: Blauw Wit 1-Dene- kamp 1 2.30 u.; Blauw Wit 2-Voorwaarts 5 2.30 u.; Blauw Wit 3-Blauw Wit 4 12.45 u.; werden de volgende resultaten behaald: Luchtge weer/Klasse A: 1. G. Mintonette de langste adem en Koopman 181 pnt.; 2. G. H. won met 10-15. De derde set Paalman 165 pnt. (4x10); 3. H. J. Blauw Wit 5-Blauw Wit 6 12.45 leek Vredestein plotseling opper- Nekkers 165 pnt. (3x10); 4. D. J. u.; Lemele 6-Blauw Wit 7 12.30 machtig. Ze werkten zich naar Nijendijk 161 pnt.; 5. Dick Jan- u., v. 11.30 u. een 11-1 voorsprong. Maar sen 150 Pnt- Junioren: Blauw Wit Al-SDOL Mintonette vocht zich terug tot Klasse B: 1. G. J. Schuppert Al 2.30 u.; SVZW Bl-Blauw Wit zelfs 14-14. Helaas wisten ze niet 161 Pnt-I 2. A. Paalman 146 BI 12.45 u., v. 11.45 u.; Blauw door te zetten. Vredestein sloot Pnt-! 3- w- Paalman 141 pnt.; 4. wit 2-Hector B3 11.00 u.; Wier deze set af met en 16-14 over- E- J- Grootentraast 135 pnt. den B2-Blauw Wit B3 2.30 u., v. Klasse C: 1. Bets Paalman 147 1.45 u.; Blauw Wit C2-Enter C2 Pnk 1.00 u.; Blauw Wit Cl is vrij. - K,asse D: 1 H. Vincent 152 pupillen: Blauw Wit Dl-Vesos brengen om zo veel leden voorsprong; gaf daarna toch nog Pnt-i 2- C' L' TromoP 123 Pnt. Dl 10.00 u.; Markvogels Dl- te krijgen, dat de B-status aan- 9 punten aan Vredestein voor Luchtpistool/Opcnklasse: 1. H. Blauw Wit D2 10.00 u., v. 9.15 gevraagd kan worden. Meulink: (met 9-15) de set gewonnen J- Nekkers 169 pnt.; 2. A. J. Bie- u.; Blauw Wit El-Omhoog E2 »Daar zitten twee overwegingen werd. De stand onderaan met leman 168 pnt.; 3. H. Mulder 160 10.OO u.; Blauw Wit Fl-DES F1 achter. Als een ander B-omroep nog twee wedstrijden te gaan; Pn^! 4. H. Paalman 157 pnt. 11.00 u. wordt, gaat dat ten koste van onze zendtijd. En we hebben al zo weinig! Verder gaan er ge ruchten, dat de regering niet zo happy is met de kleine omroe pen. Wie weet wat er van uit winning. De vierde set was het tegenovergestelde van de derde. Mintonette nam een 13-0 kort voorzitter is. Na het over lijden onlangs van ds. Glashou wer nam hij tijdelijk diens functie over. Hij hoopt, dat er spoedig een jonger iemand opstaat, die het voorzitterschap op zich neemt. Enerzijds omdat de EO een ei gen gezicht als dat van ds. Glashouwer nodig heeft, ander zijds omdat hij zich zijn pensio- neringstijd wat rustiger had voorgesteld. Naast het waarne mend voorzitterschap is hij on der andere immers ook nog tweede voorzitter, voorzitter van de Commissie Evangelisch Dienstbetoon, bestuurslid van een bejaardentehuis, bestuurslid van 't Bouwhuis, en heeft hij „op kerkgebied een geweldige verzameling functies." De EO gaat in navolging van de VPRO een campagne op Mintonette op de derde plaats van onder, op een gedeelde plaats met Juliana. Er kan dus echt nog van alles gebeuren. Maar zoals altijd; we houden de moed erin en vechten moedig door! Tot vrijdag 15 april bij on ze laatste en beslissende (thuis wedstrijd!!!! Omdat ook afgelopen zaterdag wit, in de le klasse van de TVB het programma door afgelasting en hebben inmiddels al heel wat Rac 2-Mintonette C3 (meisjes) werd getroffen hoopt Blauw Wit duels met de Holtenaren uitge- 0-3. a.s. zaterdag voor het eerst na 4 vochten. De resultaten waren nogal verschillend, zodat ook Op zaterdag 26 maart gingen weken weer competitie-voetbal we (Tonnie, Inge, Annet, Irene, te kunnen spelen. Voor de derde Guusta, Nicole en meneer Hes- week in successie selink, met onze assistente thuiswedstrijd op coach Ria, die tevens onze gramma en wel tegen Sc Dene- trouwste supportster is) naar Al- kamp. De grensbewoners bivak- Den Haag gaat gebeuren. Zo doende zijn we wel gedwongen het in hogere regionen te zoe ken." LEDEN Momenteel heeft de EO 275.000 leden. Voor eind april moeten dat er 330.000 zijn. Een indringende wervingscampagne als de VPRO voert, ligt niet in de aard van de EO. „Wij gaan voor de komende match een staat een open strijd verwacht mag wor- het pro- den. Trainer Scholten heeft, we- J gens afwezigheid van André tijdschriften benaderen die ge- melo om tegen Rac 2 te spelen, keren al vele jaren, mét Blauw schuppert A-junior Hans Stam a worden met de EO te sym- aan zijn seiectje toegevoegd en Pat,hiseren. Via de radio, televi- C T/ TJnltPn" leiding van scheidsrechter Alber- 45 Sebleken, dat we O. V y j ttUlit-tl sen uit Wierden begint het spek- ",a"'an nn takel op Meermanskamp half drie. Blauw Witters attentie! Willen degene die de loten hebben verkocht de contranum mers vóór 3 april inleveren bij een van de leden van de aktie- groep. Bij voorbaat bedankt! toch moeten werven onder men sen, die al naar onze pro gramma's luisteren en kijken. Na de radiouitzending van vrij dagmorgen krijgen we wel dui zend telefoontjes van mensen die lid willen worden." Een verklaring van dat hoge aantal kan Meulink niet geven, enmin als van het feit, dat de grootste aanhang van de EO on- In de vorige week dinsdag in Meermanskamp gehouden jaarver gadering van de Supportersvereniging „S.V. Holten" is de heer H. J. Arfman gekozen tot voorzitter in de plaats van de heer H. H. Pieters, die het om gezondheidsredenen wat rustiger aan moet doen. Arfman neemt de bestuursplaats in wegens het bedanken van de heer G. M. Bannink. De periodiek aftredende bestuursle den mw. G. den Heijer-Schuurman, J. Aaftink, W. Beijers en H. G. Bekkernens werden bij enkele kandidaatstelling herkozen. In zijn jaarverslag gaf secreta- van Doorninck, voorzitter van ris W. Beijers een overzicht van het algemeen bestuur, de talrijke activiteiten der sport vereniging die door de suppor tersclub werden ondersteund, zo- heer als de trainingskosten van de de afdeling voetbal naar voren, T~> T~7 /^T~) 77 A TrT1T~,\ TrT[/~\ 7? 7~) A I/™) T jeugdelftallen van de afd. voet- dat de club ruimte zoekt (bv I EjIS 1 LJLLi\1\kJKJL bal, het werk van de commissie 3x4 m) Voor het onderbrengen „Orcom", handbal recreanten- van de installatie voor het druk- Het Kemperkamptoernooi het toumooi, olieboUencross, jubilea ken van 't clubblad ,,'t Meer- jaarlijkse recreantentoernooi. van de schaakclub en attenties menneke". De huidige drukkos- van de afdeling handbal van de ten worden veel te hoog. Ir. van s.V. Holten, was dit jaar zowel Bij de rondvraag bracht de JC\AITR JC9 ^AfTAfAf A A R ïer J. Warrink, voorzitter van r r VY ±111 bij ziekte en ongelukjes van spe- w Iers, enz. Daarmede was blijkens Doorninck dankte het bestuur sportief als wel gezien de pu- het financieel verslag van pen- van de supportersvereniging blieke belangstelling een zeer ningmeester J. Beltman in het Voor zijn inzet op alle fronten, geslaagd toernooi. In 2 poules afgelopen jaar weer een belang- ;(Het geld kan goed gebruikt streden 7 verenigingen om de rijk bedrag gemoeid. Zijn kas en worden", zei spreker. Vice-voor- prijzen en de wisselbeker: de administratie werden door de zatter F. ter Hoeven, die de ver- Truusbokaal. In Poule A werd commissie H. J. Arfrnan en Dick gadering leidde, verklaarde nog, Kwiek winnaar door een beter Bekkernens keurig in orde be- dat de jeugd het meeste profijt doelgemiddelde dan S.D.O.L. In vonden. Nieuw lid van de kas- m0et hebben van het werk der Poule B was Broekland winnaar commissie werd de heer ir. J. M. supportersvereniging. nadat in de laatste wedstrijd van Holten 1 met 3-1 was ge wonnen. In de daarop volgende kruiswedstrijden waarbij de ge lijk geplaatsten uit de beide poules tegen elkaar speelden was het Kwiek dat met een rui me 7-1 overwinning op Broek land de le prijs in ontvangst mocht nemen. De eindstand van het toernooi was: 1. Kwiek 2. Broekland 3. S.D.O.L. 4. Holten 1; 5 Achilles (na het. nemen van strafworpen) 6 Heeten; 7 Over- wetering; 8 Holten 2. der ouderen en jongeren te vin den is. „De middenmoot berei ken we niet. Vooral onder jonge ren is onze aanhang groeiende. Dat zou je toch eerder bij Ver onica verwachten!" Gezien de groei, die er nu al in zit, verwacht hij niet dat er ontslagen gaan vallen zoals bij de VARA. In de loop van 1983 en 1984 moeten daar maar liefst negentien arbeidsplaatsen ver dwijnen. De 148 EO-medewer- kers kunnen, als het aan hem ligt, laten zien wat ze nog meer in hun mars hebben. „Alle me dewerkers zijn jong; ik heb de indruk dat deze mensen meer kunnen. Ik wou liever laten zien dat we over de hele linie goede programma's kunnen maken. De versnippering van ons omroep bestel houdt dat echter tegen, al moet ik zeggen dat zo'n rijke schakering aan omroepen de burgers wel de mogelijkheid geeft hun eigen omroep te her kennen. Alleen de NOS mag wat mij betreft terugtreden; ik vind het niet juist dat die zich op stelt als een omroep op zich." VERANDERING Meulink: dertig jaar lang poli tiek hard gewerkt als raadslid en gedeputeerde, nu bezig met omroepzaken. Aan zijn tuin komt hij niet toe. Maar: „elke functie maakt je ervaringswereld rijker." Hij is blij dat hij met .zijn 66 jaren nog zo veel kan 'doen. „Het enige wat ik begin te merken is wat stijfheid van al dat zitten. Ik probeer daarom elke dag een uur te fietsen." Twee dagen per week brengt hij in Hilversum door, in het ou de klooster aan de Oude Amer- sfoortseweg waar de EO zetelt. Een aantal veranderingen heeft hij al in gedachten. „We zijn niet erg tevreden over onze kijk dichtheid, daar moet wat aan gebeuren. In de Stichtingsraad die toezicht houdt op het be stuur, zit een aantal bestuursle den. Maar een bestuur dat kon- trole uitoefent op zichzelf - dat kan niet. De verbinding tussen dienst en bestuur is ook niet optimaal te noemen." Een uitnodiging om opnamen in Israël bij te wonen, heeft hij afgeslagen, „niet dat ik niet naar Israël zou willen, maar ik let erg op de penningen," ver klaart hij zijn weigering. Om het nieuwe gezicht van de EO te worden, daaraan heeft hij geen enkele behoefte. „Ik wil niet streven naar een imitatie van dominee Glashouwer. Ik ben ook geen predikant. De grootste verdienste van Glashouwer was, dat hij de verschillende groepe ringen als reformatorische en evangelische, evenals de baptis ten, Hernhutters en Pinks ter ge-» meente, bij elkaar kon houden. Hijzelf was niet in te delen." Sinds z'n tweede album „Dimples" en de hitsingle „She's got papers on me" heeft de naam Richard .Dimples' Fields een steeds bekendere klank gekregen in de V.S. Met zijn debuut „Ready for anything" had hij al veel succes in San Francisco en omgeving, altijd nog meer inwoners dan heel Nederland, en met „Dimples" kon hij dat uitbreiden over de gehele Ver. Staten. Overigens was hij op jeugdige leeftijd een uiterst talentvol baseball-speler maar Richard besloot een zangcarrière op te bouwen en dat bleek achteraf een goede beslissing. Al vrij snel kreeg hij een contract aangeboden in een be kende nachtclub in San Francisco Bay en via die optredens de mogelijkheid een elpee op te nemen. Na „Dimples", de single „She's got papers on me" had trouwens zo'n succes in Amerika dat het blad Newsweek er zelfs een hele pagina over maakte, verscheen „Mr. Look so good" met daarop de nummer 1 hit „If it ain't one thing, it's another". De nieuw ste langspeler van Richard Fieids heet „Give everybody so me" en heeft hem in eigen land al weer het nodige succes opgeleverd. Als eerste swingt „People treat you funky (when ya ain't got no money)" uit de boxen; een prima, calyp- so-achtig nummer waarbij de voeten tot meetikken gedwon gen worden. Vervolgens is „Butter" een pittige disco-stamper waarna Richard met „Wisch somebody loved me (the way I love you!)" bij z'n specialiteit is aangelandt: een gevoelige ballad met wat jazz invloeden. „Don't ever stop chasing your dreams" begint sterk maar eindigt mierzoet middels een dia loog tussen pa Fields en z'n 5-jarige zoon Groucho, „You- shouldn't have made it so good" maakt echter weer veel goed: een puike disco-swinger met een ijzersterk arrange ment. Ook „Let it all hang out" kan de vloer van elke disco theek vol laten stromen (met dansers natuurlijk!), luister vooral eens naar de bassist; „You send me" is vervolgens een niet onaardige versie van Sam Cooke's klassiek meesterwerk. Tot slot volgen „Moody's mood for love" en „Goodbey "■>u- ....hello her", de eerste song een opname van Richard's voea len uit '72 met een jazz begeleiding en een in '82 opgenomen begeleiding van PatriceRushen. De laatste compositie is weer een soepel swingende ballad met mr. Dimples weer in prima vorm. Deze uitstekende langspeler moet Richard Fields een volkomen verdiende Europese doorbraak kunnen bezorgen: een prima stem, prima stem en en ook nog een dito uiterlijk, wat kan een zanger zich nog meer wensen? („Een grote Europese hit" z'n manager) Richard .Dimples' Fields/Give everybody some Boardwalk 518519 GREG KIHN BAND Nadat de laatste langspelers van de Greg Kihn Band het 'in ons land niet bijzonder goed deden lijkt het erop dat zijn nieuwste lp „Kihnspiraey" een beter lot beschoren is. Onze meest beluisterde discjockey de heer Spits koos vorige week hun single „Jeopardy" tot steunplaat en dat staat (bijna altijd) garant voor hitsucces. Misschien dat door die aandacht de opvolger van „Kihnti- nued" zorgt voor hernieuwde interesse want in tegenstelling tot de V.S. is aan de elpee die verschenen na „Again" erg weinig aandacht besteed. De single „Jeopardy" opent het al bum en laat de groep (met gitarist Greg Douglas als vervan ger van Dave Carpender) horen in een disco-achtige rocker, het nummer is dan ook in een speciale mix op 12-ineh ver schenen. Daarna is het echter rock wat de klok slaat: „Fasci nation", „Tear that City down", „Talkin' to myself', „Can't love them all", „I fall to pieces" (een fraaie cover van een Patcy Cline hit uit '61), „Someday", „Curious", „How long" en „Love never fails" zijn typische Kihn-pop-rock- songs. Een vlotte, zeer commerciële melodie en ongecompliceerde teksten over alledaagse zaken zijn daarvoor de ingrediënten. De Greg Kihn Band brengt zo spelende alweer de achtste lp uit en dat is wederom een prima plaat geworden. Greg Kihn Band/Kihnspiracy Beserkley 96.0224-1 In de zomer van '79 besloot John Crawford (bas/synthesi zers) zijn muzikale ambities inderdaad te gaan botvieren en richtte hij de groep Berlin op. De daaropvolgende twee jaar werkte hij met diverse musici en speelde allerlei stijlen; in die tijd trad de groep op in het zuiden van Californiê en werd de single „Matter of time" uitgebracht. Terri Nunn (zang) en David Diamond (synthesizers) versterkten medio '81 de groep en er verscheen een single getiteld „Teil me why/The metro". Dit 45-toeren produkt kreeg veel aandacht op de Amerikaanse radio en eind '82 nam het drietal geheel op eigen kosten de lp „Pleasure victim" op waarmee ze momenteel tot de vijftien best verkochte elpees behoren. Zoals de aanwezigheid van 2 toetsen-techneuten al doet vermoeden speelt het trio typisch tachtiger jaren synthesizer pop en met John hebben ze daarbij een prima componist in huis. Een nieuwe versie van „Tel me why" komt direkt al in de 5e versnelling de boxen uit, gevolgd door het rustige en sfeervolle titelnummer. Het ook in Nederland op single uitge brachte en in Amerika al zeer succesvolle „Sex (I'm a..)" met zijn aan duidelijkheid niets te wensen overlatende tekst is inderdaad een prima hitsong. Parttime Berlin-lid Chris Ruiz Velasco schreef het hevig door Blondie geïnspireerde en pri ma klinkende „Masquerade" waarna John Crawford in „The metro" herinneringen ophaalt aan Parijs. „World of smiles" en „Torture" zorgen vervolgens voor een uitstekende finale van deze eerste Berlin elpee „Pleasure victim", éen prima debuut van dit drietal Californische synthesizerfreaks. Berlin/Pleasure Victim Mercury 6302 236 Henk Oldenhof

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11