gemeente holten gemeente holten V LEERLINGEN GAVEN CONCERT IN RAALTE Bejaarden Carnaval! Gast aan tafel 1 ^wee en een f uur vermaak „Schoolkring Dijkerhoek" Schrijven in bibliotheek KREDIET HOCKEYCLUB; TOEZEGGING ONDER VOORBEHOUD Straatvoetbaltoumooi 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD ia! DONDERDAG 24 FEBRUARI 1983 - Negentien leerlingen van de Muziekschool „Holten" gaven donderdag 17 februari een geva rieerd concert voor personeel en verpleegkundigen van het Verzorgingstehuis Sint Fransis- cushof te Kaalte. Eerlijk gezegd zagen ze op tegen dit optreden want musiceren in een echte schouwburg is niet niks. Dat verschillende van hen dan ook de zenuwen in hun keel voelden was begrijpelijk. Een combo bestaande uit An- nemarie van Hoof (zang), Cas- perd Schuppert (dwarsfluit). Er- win Heergrave (gitaar) vulde de gaten in het programma op met Nederlandse volksliedjes. Toe hoorders zongen enthousiast mee. Er waren 4 solisten op or gel: Ineke Bolink, Gerard Stam, André Aanstoot en Henk van Zeijts. Op dwarsfluit en altblok fluit werden duetten uitgevoerd. Fluitduo's werden gespeeld door Marieke Schuppert en Karin Beldman en de duo's voor alt fluit werden uitgevoerd door Marjan Boogaard en Margreet Veldman. Het duo Bas Bennink (gitaar) en Peter Bennink (fluit) en het duo Manon Middelink (gitaar) en Yvonne Schenk (fluit) vertolkten een aantal kleine werkjes voor fluit en gitaar en veel waardering was er ook voor het solistisch optreden van Mar- loes Wille (gitaar) en Marjan Os- sebaard (piano). Marloes speelde o.a. het bekende „Romance" en Marjan kreeg een hartelijk ap plaus voor een swingende Rag time van S.- Joplin. De toehoor ders konden verder genieten van het gitaartrio Manon Middelink, Tanja van Zeijts en Jannet Os- sebaard, het duo Tanja en Jan net en een tweede optreden van het combo. Annemarie van Hoof zong een aantal liedjes en speel de op gitaar hét stuk „Serenade Espagnola". Erwin Heeregrave (gitaar) en Casperd Schuppert (dwarsfluit) zorgden voor een zuivere afsluiting van het pro gramma met het prachtige „Feelings" en het bekende „Ta- ke-Five". De toehoorders onder streepten hun dank en waarde ring met een spontaan applaus. Ik heb steeds weer versteld ge staan Waar laten al die mensen dat eten heen gaan Gebakjes, kaas, rolmops, zoute haring, pillen worst Een niet te stillen eetlust en een niet te lessen dorst Maar ik ben er uiteindelijk wel achter gekomen Een lósse bokse an, een ouder wetse kakstoel meegenomen 't Ja, dat alles had ik nog niet eraan gewend, vergeten Zodat ik alleen maar een blokje kaas kon eten Ik wil zo graag namens alle aanwezigen bedanken De buutredenaars, bediening, De buurtvereniging „Schoolk ring Dijkerhoek" hield zaterdag 19 februari weer haar feest avond, bij 't Bonte Paard in Dijkerhoek. „Ne deerne veur den Drees- prong" werd door de bezoekers prima gewaardeerd. Het stuk werd gespeeld door de toneel groep uit „Stokkum" en gespro ken in het dialect. Rond elf uur was het tijd voor het gebruike lijke afrondende dansfestijn dat tot rond één uur doorging. Maandag 28 februari, zal door de Werkgroep Holten van Am nesty International, zitting worden gehouden in de openbare bi bliotheek aan de Pastoriestraat voor het schrijven van brieven ten bate van gevangenen, die om wille van politieke overtuiging, geloof of ras, gevangen worden gehouden of het slachtoffer zijn van, in sommige landen veelvuldig voorkomende, „verdwijnin gen". Mevrouw L. Popelier-Codee, van de werkgroep, zal daar aanwezig zijn met adressen, voorbeeldbrieven, schrijfbenodigdhe den en voorlichtingsmateriaal. Zij zorgt ook voor de verzending van de brieven. Bijna dagelijks worden we daar wat aan en tracht mensen De raad besliste positief betreffende een extra krediet voor de hockeyclub, maar wenste ten aanzien van de uitvoering wel dege lijk een vinger aan de pols te houden. Het krediet werd dan ook onder voorbehoud toegezegd. Met name de WD bij monde van de heer Spijker stelde voor de uitgave pas dan acceptabel te vinden als deze voorziening (zorg voor bespeelbaarheid sportdal) ten min ste enige jaren nodig is omdat de derde fase van 't Vletgoor voorlopig niet te realiseren is. door de kranten, radio en televi sie geïnformeerd over de em- blijvend te mobiliseren het leed te verzachten en de gevangenen, stige schending van de mensen- hierboven geschetst, te helpen rechten in de Latijns-Ameri kaanse landen als El Salvador, Guatemala, Argentinië, Uruguay, bevrijden. Ook de Werkgroep Holten tracht hierin een steentje bij te dragen door haar schrij- rnet de onmenselijke strijd in facties. Dank zij de medewer- Afghanisten en de wreedheden in Iran. De mensenrechten, na de Tweede wereldoorlog, vastge legd in de „Universele verklaring van de Rechten van de Mens" worden in vele landen met voe ten getreden. Het gevaar be staat, dat b.v. al die ellende op de beeldbuis mensen afstompt king van tal van Holtense ver enigingen, die in de pauze van hun vergaderingen, deze schrij- facties toestaan, konden het af gelopen jaar talrijke brieven aan de autoriteiten van de betrok ken landen worden verzonden. Zij doet een dringend beroep op alle welwillende mensen haar in en op den duur gevoelloos die acties bij te staan. De bi- maakt. Amnesty International doet bliotheek is 's maandags ge opend van 14.30-17.00 uur. „Wij hebben het idee dat de Hockeyclub bereid zal zijn om 'van deze investering af te zien indien er enig zicht is op de mogelijkheid dat zij binnen af zienbare tijd kan beschikken over een adequate voorziening op het Vletgoor. Als de Hockeyclub in haar rapport beweert dat zij in staat zijn de voltooiing van de 3e fase te realiseren voor een bedrag van ca. 270.000.-, terwijl de Ge meente is uitgegaan van ca. f. 550.000- dan zou het mis schien aanbevelenswaardig zijn dat de Gemeente dit rapport uitvoerig bestudeert en boven dien eens kijkt of de geplande 2e fase die volgens wethouder Rustebiel beneden de f. 600.000.- zou kunnen worden ook niet goedkoper zou kunnen. Misschien zou het zelfs moge lijk zijn zowel fase 2 als het eer ste deel van fase 3 (door de Hockeyclub geraamd op ca. f. 108.000.-) tegelijkertijd te reali seren. Wij zouden daarom het vol gende willen voorstellen voorop gesteld dat dit mogelijk is: de Gemeenteraad gaat met het voorstel van het College ak koord, zodat indien onze andere oplossing geen goed alternatief is, men in ieder geval door kan gaan zonder dat het voorstel weer eerst in de Raad moet worden gebracht. Echter voordat men de be schikbare gelden gaat aanwen den moet het College eerst met de diverse belanghebbenden en Gemeente Werken in overleg treden om te zien of de voorstel len van de Hockeyclub zoals verwoord in hun rapport inder daad realiseerbaar is en tevens bekijkt of een goedkopere uit voering van fase 2 inderdaad mogelijk is"., aldus Spijker. Het plm. 40 personen tellende gezelschap „De Rijssensc revue" heeft woensdagavond (16/2) in het uitgebreide en gemoderni seerde Parkgebouw met het pre senteren van de negende revue ,,'t Is leefebrieje" een flonke rend succes behaald en de staande langdurige ovatie die de meer dan tevreden 600 be zoekers aan het einde brachten was zeer verdiend. De maar liefst twintig „nummers" wer den o.l.v. regisseur Herman Roosink met veel vaart en ver ve voor het voetlicht gebracht. Het liep als een trein en „sto ringen" deden zich niet voor. o.l.v. Henk Miel. Dat de bezoe kers hadden genoten bleek dui delijk.bij het zingen van het ref rein (uit volle borst) van het slotlied ,,'t Was leefebrieje". Donderdagavond (17 febr.) speel de het gezelschap voor gehandi capten. De 5e en 6e voorstelling zijn inmiddels uitverkocht, voor de zevende voorstelling (10/3) zijn aan het parkgebouw nog kaartjes verkrijgbaar. Regisseur Herman Roosink verwacht dat er zeker tien voorstellingen ge geven zullen worden maar wie weet worden het er twaalf, steeds op dinsdag- en donder dagavond. I.W. Gait Harm Agteresch) en Heen- drik (Jan Zandbergen) als kleedjesverkopers Zandvoort). Door burgemeester en wethouders op 15 februari 1983 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer H. Klein Teeselink voor het vergroten van een rundveestal bij het perceel Boerendanssteeg 33; - aan de heer A. Schippers voor het veranderen van de woning Deventerweg 72; - aan de heerG. H. Meesterberends voor het vergroten van een veestal bij het perceel Broekweg 16; - aan de heer G. A. Jacobs voor het bouwen van een bijkeuken bij de woning Hoffesstraat 10. 2. aan de heer H. J. Markvoort vergunning verleend voor het kappen van een aantal eiken en hakhout aan de Beusebergerweg; 3. aan de heer E. J. Keuterman vergunning verleend voor het kappen van enkele bomen bij het perceel Dorperdijk 6; 4. aan de Kerkvoogdij Herv. Gemeente Holten vergunning verleend voor het houden van een verloting; 5. aan Volleybalvereniging Mintonette ontheffing verleend voor een geluidsinstallatie en verkoop consumpties tijdens het volleybaltoernooi op 18 juni 1983. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 28 februari 1983 spreekuur te houden. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie zal worden gehouden op dinsdag 1 maart a.s. en wel des avonds van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. Uitloting obligatielening Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare kennis, dat in een op 1 maart 1983 te 9.00 uurte houden openbare vergadering van hun college zullen worden uitgeloot 7 obligaties van de per 1 maart 1957 gesloten obligatielening groot f 140.000- Holten, 21 februari 1983. Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters Burgemeester en wethouders der gemeente Holten herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 15 van het besluit bevolkingsboekhouding en brengen als voornaamste bepalingen ter openbare kennis: 1Behoudens afwijkingen, moet ieder, die in Nederland nachtrust geniet, zijn opgenomen in één van de persoonsregisters. 2. leder behoort te zijn opgenomen in het persoonsregister van de gemeente waar hij zijn nachtrust geniet en duu rzaam of voor onbepaalde tijd in de regel zal genieten. 3. In geval van onzekerheid omtrent het onder 2 vermelde, gelden bijzondere voorschriften. 4. Behoudens afwijkingen, moet ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het persoonsregister worden afgevoerd. 5. Bij adresverandering binnen de gemeenten moeten de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister worden aangebracht. Voorts is in verband met het bovenstaande het volgende van belang: 6. Aangifte van vertrek uit de gemeente dient mondeling of schriftelijk te geschieden op de dag van of uiterlijk vijf dagen nè het vertrek (bij het verlgten van Nederland ten hoogste vijf dagen tevoren) met opgave van het laatste adres, de naam van de vestigingsgemeente en het adres aldaar (bij vertrek uit Nederland de naam van het gebiedsdeel of het land, alsmede de plaats en het adres aldaar). 7. Aan de aangever van een vertrek wordt, behoudens in bijzondere gevallen, onmiddellijk een verhuiskaart uitgereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke binnen vijf dagen na dagtekening moet worden ingeleverd bij het bestuur van de gemeente in welker persoonsregister de persoon moet worden opgenomen. 8. leder, die in de gemeente in welker persoonsregister hij is opgenomen, verhuist of van adres verandert, is verplicht daarvan niet eerder dan vijf dagen voor en niet later dan vijf dagen na de verhuizing of adresverandering mondeling of schriftelijk aangifte te doen bij het gemeentebestuur, met opgave van het oude en het nieuwe adres. 9. leder, die in Nederland nachtrust is gaan genieten en voor opneming in een van de persoonsregisters in aanmerking komt, moet zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in Nederland in persoon aanmelden bij het gemeentebestuur met overlegging van een paspoort of een ander identiteitsbewijs. 10. Hoofden van inrichtingen, zoals verpleeg- en bejaardentehuizen, rusthuizen, hotels, pensions en kamerverhuurbedrijven moeten tenminste éénmaal in de veertien dagen o.a. mededeling doen van de (geslachts)naam, voornamen, geboortedatum, geboorteplaats, datum van aankomst, gemeente van herkomst en laatste adres aldaar van ieder persoon, die langer dan dertig dagen in de inrichting nachtrust zal genieten of inmiddels heeft genoten. 11Overtreding van de voorschriften wordt gestraft volgens de wet. 12. Voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister wordt gelegenheid gegeven van maandag tot en met vrijdag, van 8.30 tot en met 12.30 uur (uitgezonderd ter gemeentesecretarie (afdeling bevolking) adres Dorpsstraat 27. Datum: 15februari 1983. Burgemeesteren wethouders voornoemd. De secretaris G. J. Langenbarg. De burgemeester W. L F. C. van Rappard Afgelopen week werd weer een collecte gehouden voor de inter nationale hulpverlening, waarbij door radio en tv extra aandacht j werd besteed aan het werk van Gast aan tafel. In dit kader I vraagt Gast aan tafel aandacht voor een nieuwe partnerorganisa tie: Maisons Familiales Rurales uit Senegal. Een organisatie die verspreid over dat Afrikaanse land werkt met talloze hardwer kende boerenfamilies, met als motto. Nooit meer honger. Daar werken wij aan. Gast aan Tafel werkt al veel langer met Maisons Familiales Rurales samen. In 1975 al is de I aanleg van waterputten gefinan- I cierd en later werden met fond sen van Gast aan Tafel 16 oplei dingscentra ingericht. Verspreid over heel Senegal werken er nu in totaal 52. Ieder centrum be reikt ongeveer2000 tot 7000 mensen. Elk centrum richt zich uitsluitend op de bevolking ter plekke en op de diverse proble men van het betrokken gebied. Maisons Familiales Rurales is de zesde partnerorganisatie van het Gast aan Tafel Plan naast JRM Nicaragua, Aware India, f CDTF Tanzania, ICS Kaap Ver- dische Eilanden en CAP Malei- j sië. De organisaties zijn in het Plan opgenomen omdat zij hun I werk nooit alléén kunnen vol- brengen. Zij hebben steun nodig. II Daarom heeft Gast aan Tafel de mogelijkheid geschapen om op één van deze organisaties in te tekenen. Intekenaars op Maisons Familiales Rurales Senegal (f180.- per jaar, f45.- per kwar taal of f 15.- per maand giro 100200 t.n.v. Gast aan Tafel) ontvangen naast een informatie map over de organisatie regel matig (zo'n vier keer per jaar) een nieuwsbrief van Maisons Fa miliales Rurales. Deze brief wordt grotendeels door de orga nisatie zélf geschreven en staat vol informatie over de ontwikke lingen binnen MFR en de be haalde resultaten. Ook is het mogelijk voor de intekenaar om vragen te stellen aan de organi satie zélf. Contactpersoon voor Maisons Familiales Rurales is Niko Tetteroo, actiesecretaris Af rika, Novib, Amaliastraat 7, 2514 JC 's Gravenhage, tel. 070- 62 40 81. In deze „negende" maakte Riet Teeselink uit de buurt schap Zuna als Dientje, de vrouw van Goajt (Harm Agte resch) haar debuut en de manier waarop ze dit deed was zonder meer subliem. Opvallend goed is ook het optreden van de Rijs- sense balletmeisjes in de scenes „In Paries", in een harem en in de poeszta in Hongarije. De plaatselijke politiek kreeg ook nu weer een fikse beurt waarbij het duo Hendrik (Jan Zandber gen) en Harm oët Riessen (Harm Agteresch) de zaal deed daveren van de lach en zoals gewoonlijk was het „smoelwerk" van. Harm weer goed voor dolle pret. Ook na de pauze is de re vue een aaneenschakeling van hoogtepunten met o.a. een ode van Herman Roosink (mede-op richter van het revuegezelschap) over „Riessen vroeger en nu". Harm Agteresch oogstte als con ferencier-liedjeszanger, waarbij hij zich zelf op z'n banjo bege leidde, enorm veel bijval o.a. met het iledje op oud-minister president Dries van Agt die nu in de luwte als bouwvakker „werkt" bij het Rijssense bouw bedrijf Wessels. Een groot aan deel in het succes van de pre mière had ook het dubbelman- nenkwartet van de „Twente Zangers" en het revue-orkest muziek, Mans en Tinekes klan ken De middenstand voor al hun ve le gaven Boer Biet, Jan Maats, Tonny Brands die onze dorsten wisten te laven Prins Theo en de Raad van Elf De Eritriaanse zanger vanzelf Fienpreuvers een driewerf Alaaf allemaal Voor die kostelijke middag en het reuzen onthaal! B. C. de Haas-Boekbinder Holten,. 18 febr. 1983 Het ligt in de bedoeling om het 6e Straatvoetbaltoemooi te hou den op zaterdag 11 juni op het sportpark „Meermanskamp". Aan gezien in 1982 door de tropische temperatuur het toumooi werd afgelast zal dit jaar worden gespeeld om de „Beltman-cup 1982/ '83". Het organisatiecomité verzoekt de vertegenwoordigers van straten, buurtschappen aanwezig te zijn op de vergadering op maandag 7 maart om 20.00 uur in de cantine van „Blauw Wit". Heel het oorlogsgebeuren leeft nog steeds sterk bij mij Dan denk ik accepteert men mij, hoor ik er wel bij? Ik zonder me veel af maar nu had ik geen spijt Wat een leut, wat royaal, wat een gezelligheid Ik was voor 't eerst naar het be jaarden carnaval Het was fantasties in één woord knal Ik was eigenlijk niet van plan te f gaan Maar lieve buurtjes sleepten me uit mijn eenzaamheid vandaan

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5