[Onderwijzer F. *Hol jubileerde tothIa?erep Keunedarp weer in camavalsban D. J. Wansink stapte uit Stichtingsbestuur Kindercarnaval I fiSSS?*1* bon I I Bejaardencarnaval Route caranavalsoptocht Filmnieuws de Schure Carnavalsavond I I0LTENS NIEUWSBLAD; Voorjaarsaktiviteiten tienersoos New Life HOLTENSE BEVOLKING OVER 1982 Verloren en gevonden Bejaardensociëteit VERKOOP KAVELS AAN BOUWFONDS HOLTENS NIEUWSBLAD Met de MAC naar de RAI S.v. „De Zaagmolen' HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice Nan Heidema Or. Nagelhoutstraat 3. tel. 05483-2583 Red. adres Smidsbelt 37 tel. 05483-3803 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-3022 Advertenties, Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f31,26 Losse nummers 65 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Donderdag 10 februari 1983 - 37e jaargang - nr. 6 Aantal inwoners per 1 januari 1982: mannen: 4352; vrouwen: 4331; totaal: 8683. Geboren: mannen: 44; vrouwen: 48; totaal: 92. Overleden: man nen: 33; vrouwen: 33; totaal: 66. Geboorte-overschot: mannen: 11; vrouwen: 15; totaal: 26. Totaal: mannen: 4363; vrouwen: 4346; totaal: 8709. Vestiging: mannen: 112; vrouwen: 134; totaal: 246. Vertrek: man nen: 132; vrouwen: 150; totaal: 284. Vestigingsoverschot: mannen: 20-; vrouwen: 16-; totaal: 36-. Aantal inwoners per 31 december 1982: mannen: 4343; vrouwen: 4330; totaal: 8673. Start 13.45 uur Keizersweg, route als volgt: Keizersweg, Gaardenstraat, Dorpsstraat, La- renseweg, Schoolstraat, Rietmo lenstraat, Oranjestraat, Noor denbergstraat, Waardenborch- straat, Holterenkstraat, Mv. G. Vixseboxsestraat, Kolweg, Noor denbergstraat, eventuele her groepering bij Hotel Vosman, Oranjestraat en via Dorpsstraat naar Gemeentehuis. (Eén dezer dagen was de heer r. J. Hol 25 jaar verhonden aan le Espelose „tweemansschool" m dit werd uiteraard gevierd. )e heer Hol is 64 jaar en daar- l nee nog maar één jaar verwij- lerd van zijn pensioen. Tijdens le afscheidsreceptie merkte de ieer J. Munk (Inspectie Holten) )>p dat de waarde van een zo tleme school (25 leerlingenen ie wenselijkheid tot behoud, zo wel vanuit de school als vanuit de gemeenschap moet komen. De school heeft op deze wijze wel degelijk ook een sterke ge meenschapsfunctie. De heer Hol neemt de bovenbouw voor zijn rekening en collega Ab Waak- op-Reyers geeft les in de klassen I, 2 en 3. „In de hoogste klas sen gaat het gezamenlijk om 11 leerlingen. Toen ik begon waren dat er maar liefst 43", vertelde de heer Hol. Een kleine 80 men sen waren aanwezig om met de heer Hol zijn jubileum te vieren. Vrijdag is er een feestmiddag voor leerlingen en ouders in het Trefpunt in Espelo. De middag begint om half twee. Vrijdag 11 en zondag 13 fe bruari staan bij de j.s. De Schu-, re weer in het teken van de film. Vrijdagavond draait de be kende film „Christiane F. wir Kinder von Bahnhof Zoo". De inhoud is ongeveer als volgt: De 13-jarige Christiane leeft samen met haar moeder, die echter weinig belangstelling heeft voor haar dochter. Samen met haar vroegrijpe klasgenoot Kessi bezoekt zij een diskotheek en drugscentrum. Christiane walgt van hetgeen zij hier ziet, maar om mee te doen slikt zij ook een peppil. In de disko theek wordt ze verliefd op Det- lev een verslaafde aan heroïne. Om aan geld te komen, wordt zij een heroinehoertje en zowel met haar als met Detlev gaat het bergafwaarts. Zullen ze dit ooit te boven komen? Een vraag die vrijdag 21.30 uur beantwoord zal worden. Zondag 13 februari (14.30 uur) draait j.s. De de Schure een film voor alle leeftijden, de spekta kelfilm „Smokey and the Ban dits". Dinsdag 15 februari is er weer een bejaardensociëteit in gebouw Irene, aanvang half drie en op het pro gramma staan de Do-Re-Mi's uit Bathmen. Gevonden: Sporttas „Arena", kleur rood met inhoud; Bebake- ningslamp, opschrift „Dorman Smith Trafilamp"; Linker gym schoen, kleur wit, maat 35; Brui ne hanglamp (gemaakt van touw); Verloren:Halflange legerjas; Sleutelmap, kleur rood met vijf sleutels; Zwartwitte sport schoen, merk Adidas (rechter). Zo langzamerhand naderen de bouwplannen op het Köllingserf hun voltooiing. Een volgende fa se hierin is de bouw van 6 pre- mie-A-woningen. De gemeente Holten heeft daartoe zeven bouwkavels verkocht aan het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten. Voor de zevende kavel is geen beschikking verkregen. 1 In onze krant van donder dag 3 februari staat als da tum voor een voorstelling van de toneelgroep Theater 10 april aangegeven. Dit moet uiteraard 10 februari zijn. Plaats van handeling aula van de scholengemeen schap. Aanvang 20.00 uur. Om de gunst van de gouver neur te winnen, wil Burdette, een politicus, dat een enorm krat met inhoud, met spoed door „de Bandiet" met zijn 200 tons truck van Miami naar Dal les wordt gebracht. De inhoud van het krat blijkt een levens grote olifant te zijn, die onder weg zelfs moet bevallen. Enfin, een "krankzinnige film met waan zinnige achtervolgingen, waarbij tientallen politiewagens gesloopt worden en de ene stunt na de andere van het doek afdendert. verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur Bij voldoende deelname wil MAC De Holterberg donderdag avond 24 februari een busreis naar de tweewielertentoonstel- ling in de RAI in Amsterdam organiseren. Het tweewielerweek- end waar dit jaar weer alleen motoren tentoongesteld staan wordt gehouden van donderdag 24 tot en met zondag 27 febru ari. Men wil donderdag de 24ste om 18.00 uur vertrekken vanuit Clubhuis De Biester. Zij die mee willen moeten zich vóór 18 fe bruari opgeven bij D. J. Schoo ien, telefoon 25 28. De kosten bedragen 20 gulden per persoon, inclusief entree. Prins Theo I, Smidvorst van Keunedarp, Jonkheer van Aam beeld tot Anker zal een drukbe zet en waarschijnlijk onvergete lijk carnavalsweekend ingaan. Vrijdagavond zal hij een eerste Zaterdagavond wordt er in de ëmieuwde feestzaal van de 'oppe een ouderwets carnavals- al gehouden met een prima nuziekje van de „Flying Birds", idle prijzen van de optocht wor- !en hier door Prins Theo I uit- ;ereikt en bovendien worden de iiooist gekostumeerden extra in iet zonnetje gezet. Busvervoer oor deze avond: vertrek eerste •us om plm. half acht vanaf de lofbar, tweede bus plm. acht lur. iekostumecrd voetbal en boe- enkoolmaaltijd De grote strijd om de Keune- up wordt zondagmiddag om lalf twee gestreden op de Meer- nanskamp. Een team van de 'rinsengarde en Raad van Elf irobeert dan te winnen van een earn uit de optochtversierders. Aansluitend hierop het „kleintje iamaval" vanaf ongeveer 3 uur n de Hofbar. Boerenkool met 'vorst en speklappen staan 's aanzet geven, door met zijn ge volg goodwill-bezoeken af te leg gen en onderscheidingen te ge ven aan enkele Keunedarpse in gezetenen die zich de afgelopen jaren verdienstelijk hebben ge maakt. Een traditioneel begin van alle camavalsaktiviteiten die dinsdagavond klokslag 12.00 uur weer eindigen met als laat ste officiële daad gedurende die avond het terug geven van de Dorpssleutel aan de burgemees ter. Zover is het echter nog lang niet. Voorlopig staan we nog maar aan de vooravond van een carnavalsesk „Keunedarps week end". Zaterdag, de eerste echte car navalsdag gaat het om drie on derdelen. de optocht, het kinder carnaval en het grote cama- valsbbal. De optocht begint om 13.45 uur, met als vertrekpunt Keizersweg, tegenover het Poli- tieburo. Deelnemers worden ver zocht zich om één uur op te stellen. Om ongeveer half drie zal Prins Theo I op het bordes van het gemeentehuis door bur gemeester W. L. F. C. van Rap- pard worden ontvangen, die hem ongetwijfeld de sleutel van Keunedarp zal overhandigen, en hem zodoende gedurende vier dagen de scepter laten zwaaien over de dorpelingen. Veldwach ter „Lucas" zal daarop de pro clamatie voorlezen. Van de optocht kan nog wor den verteld dat er bijna veertig groepen en wagens meedoen en zullen vanzelfsprekend H.M.V. en het Rijssense Wilhelmina voor de muzikale versiering zorg dra gen. Nieuw deze keer. de strijd om de Fienpreuvers Ere-Wissel- prijs toegekend door een pu blieke jury bestaande uit be kende Holtenaren. avonds om zeven uur op tafel bij café Tonny en Betsy. Voor de vijfde keer Rosenmon- tag Voor de vijfde keer al weer en nu wordt café Maats (bij Jan en Janne) weer op zijn kop gezet. Programma is nog onduidelijk maar het wordt erg gezellig met muziek van het Sail and Combo. Een speciaal berichtje voor de kleine Fienpreuvertjes. Zaterdag middag 12 februari vanaf 3 uur is het weer zover. Dan zal Prins Theo de Eerste de aanzet geven tot een groots kindercarnaval. Direkt na de optocht, waar jul- Fienpreuvertjes (fm 12 jaar) zijn hartelijk welkom in de voorzaal. De bussen kunnen tegen goed vijf uur worden terugverwacht. Alle kleine camavalisten een heel gezellige middag toege wenst en Alaafl li Als lezer van het U 9. Holtens Nieuwsblad p|/n|IISIBVv nnpPn t daarvan verzekerd. |IIC"" Geef dat ook eens aan een ander door! Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad pebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. I Dhr/mevr.: Inzenden aan: Adres Holtens Nieuwsblad Woonplaats: >ntwoordnummer 97 Hij/zij betaalt het abonnementsgeld Enschede 8 per jaar ad 31,26 lie natuurlijk ook allemaal aan meedoen, of meelopen, zal vanaf het plein bij de Mengunie een 5-tal OAD-bussen staan om jul lie naar de Poppe te brengen. In de rijk versierde zaal zal onze speciale presentator Dinant Ve neman een groots programma aanbieden. Een jury bestaande uit ouders van de feestvierende kinderen zal de mooist verklede feestvierders kiezen, die dan kunnen rekenen op fantastische prijzen. Natuurlijk kunnen de kleintjes nog even genieten van Jan Klaassen en Katrijn, want de Poppenkast is op dit feest niet meer weg te denken. Eén verzoek van de Prins: „Wil len jullie bij De Poppe niet met confetti strooien?" Vanzelfspre kend zorgt Prins Theo I voor een lekker hapje en drankje. Ouders van de deelnemende Wegens een ernstig ongeval van een onzer leden hebben wij besloten om alle activi teiten ter gelegenheid van de officiële opening van ons nieuwe clubgebouw tot een nader te bepalen datum uit te stellen. Het bestuur De heer D. J. Wansink stapte deze week officieel uit het Stich tingsbestuur van Holtens Nieuwsblad. Hij had al geruime tijd eerder een stapje terug ge daan, om plaats te maken voor zijn neef J. Wansink. Voorzitter van het Stichtingsbestuur de heer J. Wiggers bood de heer Wansink het boek „Stampende laarzen in Twente en Salland" aan plus een enveloppe met in houd. Mevrouw Wansink kreeg bloemen aangeboden. Een kado was er ook uit handen van de heer R. Houwert van uitgeverij v.d. Loejf. Dinsdag 15 febr. 's middags om half drie begint in Hofbar Jansen het bejaardencarnaval, een feest voor de Holtense se nioren van ongeveer 60 jaar en ouder. Motto voor deze middag ook deze keer weer „de knippe kuj thuus loaten". Keunedarpse senioren kunnen gehaald en ge bracht worden. Even bellen nummer 15 74. Hofm uzikant Jeurlinks Gert zorgt voor talloze Holtense artiestenbegeleiding. Een middag om niet te missen en die zal duren tot ongeveer half zes. Afsluitingsavond dinsdag 15 febr. Voor de allersterksten de laatste avond in hofbar Ab en" Mary met o.a. het teruggeven van de Dorpssleutel. Sluiting om exact klokslag 12 uur. Camavalsdisco - 15 februari Ook de soos doet aan carnaval. Op dinsdagmiddag tussen half 3 en 5 uur gaan we er een doldwaze boel van maken. Je bent verplicht om verkleed te komen. Bedenk maar wat idioots, leuks, dwaas of trek gewoon een boerenkiel aan. De D.J. is weer Leo Obdeijn en ook hij is nu al in carnavalssferen. De entree is dit keer fl.50. We hopen dat jullie in groten getale en het liefst in polonaise naar de soos aan de Beusebergerweg komen. Sporttoernooi Holten-Bathmen Deze wordt gehouden op woensdag 16 februari in de Sporthal. Het toernooi bestaat uit verschillende onderdelen, te weten: voet bal, volleybal, basketbal, handbal en lijnbal. Als je wilt kun je aan alle onderdelen meedoen. Geef je op vóór 12 februari per persoon, per team en per onderdeel bij 't Paalhuus of New Life. Bij opgave f2.- inschrijfgeld per persoon meenemen. Het toernooi begint 's morgens om 10.30 uur en we gaan door tot zeker half 4, je moet dus wel iets te eten meenemen. Geef je dus snel op! Want de tieners uit Holten gaan het zeker winnen! En er zijn een aantal prijzen te winnen! Doe mee! Schaatsen - 20 februari Zondag de 20ste gaan we weer met de soos schaatsen. We vertrekken 's middags om half 2 naar de ijsbaan in Deventer. De kosten bedragen f 3.- p.p.; dit is de vergoeding van de benzinekosten. Je moet daar naast zelf entreegeld voor de ijsbaan meenemen. We gaan met auto's, daarom willen we graag vóór 19 februari weten wie er meegaan. Geef je dus snel op!

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1