d*ELDM ffèmga Mediï iche dienste >n V Dominee en mevrouw Dragt dubbel jubileum CONTANT GELD! .lomMlen Kerkdiensten AANBIEDINGEN voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft A\ Neem nü een appartement in hartie Holten en wij verblijden u met gratis nieuwe gordijnen. HOLTENS NIEUWSBLAD CONTANT WRAGINAm DEZE WEEK GELDBESPARENDE AGENDA Oud-Holtenaar Goldstein nam afscheid ais gemeentesecretaris LANCIA O j k. n 28 OKTOBER 1982 PAG. 3 Op dinsdag 2 november hopen ds. Jan Willem Dragt en mevrouw Maria Al- bertina Dragt-Van der Zanden te her denken dat zij 50 jaar geleden te Har- melen (Utr.), in het huwelijk traden en tevens zal dan worden herdacht dat ds. Dragt op 6 november 1932 in zijn eer ste gemeente Ottoland (Z.H.) als predi kant werd bevestigd. Ds. Dragt is ge boren op 2 september 1904 te Heemse (gem. Ambt Hardenberg) waar zijn va der hoofd was van de Chr. School. Dominee is dus Overijssenaar maar verhuisde al spoedig naar Harmeien waar zijn vader werd benoemd als hoofd van de lagere school. Na de la gere school ging hij naar het Chr. Gymnasium in de Domstad en werd na aan de Theologische Hogeschool van de Geref. Kerken in Kampen te zijn ge slaagd voor het kandidaatsexamen be roepen door de kerk van Ottoland. Hij nam dat beroep aan en deed op 6 no vember 1932 intrede in deze kleine ge meente in de Alblasserwaard. Hü bleef in Ottoland tot april 1937 toen hij voorganger werd van de Geref. Kerk te Holten waar hfj bleef tot januari 1946 BESPAARTU GULDENS Zie pag. 17 J. Huisman - Daarlerveen Konijnenbelt matrassen Jacobs Mode Stobbelaar-Broeze Leferink Mode Kawino K-Markt Roely Last Bert Manenschijn Hofman install. Instal.bur. Kelder Steggink stoffen toen hy naar Maarssen (Utr) vertrok. Als laatste gemeente diende ds. Dragt Haren bij Gro ningen waar hij in augustus 1950 werd bevestigd. Hij ging in september 1969 met emeritaat en verrichtte na zijn emeritering nog drie jaar hulpdiensten in Kantens (Gr) en verhuisde in april 1974 naar Holten. Waarom naar Holten vroegen wij domi nee en mevr. tijdens een gezellig thee-uurtje in hun riante woning op de hoek van de mr. G. Vixseboxse- en de Holterink- straat op de Kol. Tja nu zou ik kunnen antwoorden omdat Hol ten niet bij ons kwam. Nee we hadden daar echt reden voor, omdat Holten ons beide altijd bleef trekken. Als we in Ommen in zuidelijke richting de Vecht- brug passeerden zeiden we: hier voelen we ons thuis, in de mooie natuur bij de rustige mensen. We houden beide erg veel van 't buitenleven en heb ben altijd in dorpen gewoond, zouden ons in een stad niet thuis, niet op onze plaats voe len. De hier doorgebrachte oor logsjaren gaven aan onze voor keur voor Holten een extra ac cent, de samen doorleefde zor gen, ergenissen, spanningen maar ook blijdschap om de be vrijding schiepen een sterke bij zondere band. Holtense periode Hierover zo zei ds. zou ik een Holtens Nieuwsblad vol kunnen schrijven maar dat is niet de bedoeling. Toen ik in Holten kwam in de plaats van ds. G. Bax (overleden in sept. 1939) die 35 jaar (1901-1936) voorganger van de Geref. Kerk te Holten is geweest moest 'men wel even wennen aan de jonge dominee. De verandering, ik geef dat graag toe was ook wel wat erg groot. Ds. Bax „domnie van 'n ol'n stiel" een indrukwekkende persoonlijkheid en de nieuwe dominee met de schop en de hark aan de flets naar z'n moes tuin aan de Stationsstraat waar hij zich in de overal „trok". Men heeft mij daar persoonlijk nooit wat van gezegd maar zijdelings hoorde ik wel es dat het oudere kerkvolk het er eerst toch wel moeilijk mee heeft gehad (liekt toch neet veur 'n domnie). boeren) zaten over de hele ge meente verspreid en een aantal gezinnen woonden in de omlig gende gemeenten (Bathmen, Rijssen, Markelo en Laren). Alles per fiets doen was onmogelijk en daarom kocht ik, naar ik meen voor 110.- een prima DKW'tje van een van de jon gens van leermeester Stukker en ging toen op de „stoomfiets" de boer op. Nacht op de Zuurberg Toen op 15 februari de pastorie door de duitsers werd „gevor derd" kregen we gastvrij onder dak bij Landeweerd („Platvoet") aan de Markeloseweg. Ik herin ner me nog als de dag van gis teren dat er midden maart in de vooravond een auto kwam voor rijden met duitse soldaten die onderdak wensten en bratkartof- fel mit wurst. Het gesprek met hen verliep eerst nog vrij rustig maar toen ik liet weten dat we hen niet aan eten konden hel pen en de Wehrmacht ons in mei '40 hierop ook niet had onthaalt was de boot aan en toen ik later op de avond in een afgeluisterd gesprek iets hoorde over partisaan ben ik gaan „drossen", heb die nacht in de openlucht op de Zuurberg door gebracht en ben de volgende morgen weer naar „de Platvoet" gegaan nadat ik uit betrouwbare bron had vernomen dat de „gas ten" waren vertrokken. We zijn toen na dit incident met de sol daten verhuisd naar de Borkeld waar mijn vrouw met 3 kinderen bij Veldhuis (Wilm en Jansje) en ik met 2 kinderen bij de fam. Stam (Stam's Herman) tot aan de bevrijding het heel goed hebben gehad, 't Was maar goed dat we waren vertrokken want enkele dagen nadat we weg wa ren kwamen er landwachters op „De Platvoet" huiszoeking doen. Kerkdiensten De kerkdiensten en het kerke- werk in het algemeen gingen vrij normaal door tot september 1944 (Dolle dinsdag) toen werd besloten tot het houden van één dienst (morgendienst) en een korte dienst (huisgemeente) in de buurtschappen 's middags of 's avonds. De gevaren die uit de lucht dreigden werden steeds groter (luchtgevechten, bombar deren van de spoorlijn enz.) en de kerkeraad vondt het niet meer verantwoord om 's mid dags of 's avonds dienst te hou den. De korte o.a. werden o.s. gehouden bij de fam. Lande weerd (Platvoet). J.A. Rietberg, Beuseberg (waar in de dienst van medio maart het zoontje Henk van het echtpaar Gerh. Landeweerd en Aaltje Rietberg werd gedoopt) Jansen (erve Voel man) Neerdorp, Stam (Vos- sebeld), Stam (Rijlaarsdam) Joh. Bolink en de fam. Herman Stam. Tijdens ons verblijf op „De Platvoet" had ik mijn stu deerkamer bij deze overburen de fam. Teunis Beldman waar ik de preken maakte Op bevrijdings dag (8 april) werd de laatste „huisgemeente dienst" gehouden bij de fam. H. Bolink op de Borkeld waar ik een korte medi tatie hield over het bijbelge deelte Psalm 50. Op 12 april was er een gezamenlijke dank dienst in de Ned. Herv. Kerk waarin ds. Jebbink, Ds. Achter berg en ik n.a.v. Psalm 8 een korte toespraak hielden. Hobby's Ds. en mevr. Dragt (resp. 78 en 70 jaar) genieten beide nog van een goede gezondheid en hebben beide veel belangstelling voor al les wat groeit en bloeit vandaar dat de siertuin naast het huis er altijd netjes „bijligt". Dominee is lid van de Geref. Mannenvereni- Ds. en mevrouw Dragt met hun trouwe viervoeter Topsy ging en mevrouw slaat bijna geen vergadering over van de Geref. Vrouwenvereniging. Rei zen doen ze heel graag en ze gingen in 1969 en 1979 op be zoek by hun kinderen in Austra lië en waren in '77 enkele weken te gast bij de fam. Beldman (Dirk van Lambooy en Johanna) in Canada. Het goudenpaar en wandelt heel graag door de prachtige natuur rond Holten, „verslind" het ene boek na het andere en heeft veel belangstel ling voor alles wat er in ons goede Holten zo reilt en zeilt. Er is dinsdagmiddag 2 november van 15.00-18.00 uur gelegenheid om te feliciteren in „De Kande laar" (Stationsstraat). J. Wiggers VRIJDAG 29 OKTOBER 20.00 uur: Eerste wedstrijd Kla- verjascomp. '82/'83 ZW „Blauwt Wit" in clubhuis „Meermans1' kamp". ZATERDAG 30 OKTOBER 12.30 uur: Aanvang Jeugdcross (50 en 80 CC) op de Zuurberg. Org. M.A.C. „De Holterberg". ZONDAG 31 OKTOBER 12.00 uur Aanvang teamcross zijspannen en 125 CC. Terrein „Zuurberg" Org. M.A.C. „De Holterberg"; 14.00 uur: Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.); 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode" te Bathmen- (zie adv.). DINSDAG 2 NOVEMBER 20.00 uur: Bijeenkomst Herv.' Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanië". Vertoning van dia's over Israël door de dames Reith en Tromp. ZATERDAG 6 NOVEMBER 19.30 uur: Festival kring Lochem Kon. Ned. Fed. van Harmonie i en Fanfaregezelschappen in sporthal ,,'t Mossink". MAANDAG 8 NOVEMBER 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman"; e 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Es- 1 pelo Ned. Bond van Platte- landsvrouwen in „Trefpunt" Spr. mr. G. Heisterman, cand. notaris 1 te Markelo. Onderwerp. Het er- frecht. DINSDAG 9 NOVEMBER 14.30 uur: Bijeenkomst Bejaar- densociëteit „Holten" in gebouw „Irene". WOENSDAG 10 NOVEMBER 20.00 uur: Rayonvergadering i Chr. Bond van Plattelandsvrou- wen in gebouw „Het Anker" te l Wierden. Spr. dichter-dominee Jaap Zijlstra uit Vorden. On- derwerp: „De kracht van het gebed". NED. HERV. KERK 10.00 u. ds. W. Vons. 19.15 u. ds. W. Vons. Herdenking Kerkhervorming in gezame- Ujke dienst met Geref. Kerk, m.m.v. Herv. Kerkkoor. Uit gangscollecte voor kerkblad „Hervormd Holten". Oppas dienst: mevr. van Bruggen- Traanman en Fenny Lam mere. WOENSDAG 3 NOVEMBER (Dankdag voor gewas en ar beid) 10.00 u. en 19.30 uur ds. W. Vons. Gezamelijke dienst in Geref. Kerk. Uitgangscol lecte: Werelddiakonaat. GEREF. KERK 9.30 uur ds. C.J. van der Heijden van Heemse. In deze dienst is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Kindemeven- dienst (klas 5) oJ.v. Ypie Sys- ling. OPPASDIENST Mevr. Tromop-Nijkamp- Andrea Schipper, mevr. Hulsman-Zwiers (res). Mevr. Aanstoot-Stam, mevr. Beldman-Staman, Johanna Faber (res.). 19.30 uur ds. W. Vons Gezamelijke dienst in Herv. Kerk. Collecte voor Ned. Bijbelgenootschap. WOENSDAG 3 NOV. 10.00 u. en 19.30 u. ds. W. Vons. Uitgangscollecte: We- relddiaconaat. R.K. KERK 9.30 uur Heilige Mis in ge bouw Irene. DIJKERHOEK 10.00 uur ds. D. Bonman van Nijverdal. Uitgangscollecte voor kerkblad „Hervormd Holten". OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouman. Gezinsdienst. Uitgangscoll. Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondag 11.00 uur. Op de motor De leden van de Geref. Kerk [toen nog voor het grootste deel Vandaag wordt in dit blad we derom de zogenaamde Contant- Geld-Pagina meegenomen, een pagina waar onze lezers en leze ressen letterlijk hun voordeel mee kunnen doen. Een voordeel dat er niet om liegt. Opzo'n pagina is een aantal bonnen afgedrukt waarin zakenmensen aanbiedingen doen die slechts een beperkte tijd geldig zijn. Bij inlevering van een derge lijke bon krijgt u contant geld te rug. Iedere klant kan maar een bon inleveren. Voortaan dus letten op onze Contant-Geld-Pagina: het kan voor u een prettig voordeel betekenen. En wie is daar niet voor te vinden in deze tijd van broekriem-aanhalen? Tijdens een zeer druk be zocht receptie, die ge houden werd in het be kende Hotel „Het Oude Hogenkamp" in De Wijk heeft de heer A.W.G. Goldstein afscheid geno men als secretaris van deze mooie Drenthse ge meente. Alfred („Fred die") Willem George Goldstein, op 14 septem ber 1917 in Holten gebo ren, bezoekt na de lagere school het Erasmusly- ceum te Almelo en was hierna werkzaam als vo lontair (volgens Kramers! Nederlands woordenboek onbezoldigd bediende in opleiding) ter gemeente secretarie te Markelo en op de gemeente-secretarie van Deventer als ambte naar. Hij werd in 1940 benoemd als hoofdcom mies in De Wijk waar hij 42 jaar werkzaam is ge weest waarvan 28 jaar als secretaris. Als dank en waardering voor het zeer vele en hoogst belang rijke werk voor „De Wiekse" gemeenschap gedaan en als eer betoon aan haar scheidende se cretaris deelde burgemeester De Beij tijdens de afscheidsreceptie mee dat de gemeenteraad met algemene stemmen akkoord was gegaan met het voorstel om het „plantsoen" in het bestem mingsplan Noord „om te dopen" in „Secretaris A.W.G. Goldstein- plantsoen. ^•ÉÉÉÉÉÉr sim Id. IS47I-22M Slatluslaai 24 llllfN M 1*413-114/ WU|K| IS Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! AUTOBEDRIJVEN G. ten HARKEL B.V. DEALER HONDA Goor - Deldensestraat 7 - Tel05470 - 2801 Markelo - Noordachtereschweg 10-Tel. 05476 - 1619 GOOR - MARKELO Van de prachtige appartementen in het centrum van Holten staan er nog maar enkele te koop. Als u daar gaat wonen, doet u uzelf 'n groot plezier. En ons ook. Dat laten we graag blijken door u dan 'n vorstelijk cadeau aan te bieden: gratis gordijnen en vitrages in alle kamers. De appartementen hebben één of twee slaapkamers, 'n grote woonkamer met open keuken en een badkamer. Voor kleine huishoudens toch prima? Prijzen vanaf 96.700,- vrij op naam. Afhankelijk van uw inkomen kunt u wellicht in aanmerking komen voor een fikse premie. Belangstelling voor dit niet-alledaagse aanbod? Bel ons dan voor 'n afspraak om eens vrijblijvend in zon appartement rond te kijken. En kijk ook alvast bij uw woninginrichter naar gordijnen! Dekkers Vast Goed Makelaars Enschedescstraat 68. 7551 EP Hengelo, tel.:074-915700, of bij: Makelaarskantoor Vincent Dorpsstraat 33. 7451 BS Holten, tel.: 05483-1964 b.g.g. 1888 of bij: Makelaarskantoor H. J. Robers. Raalterweg 15. 7451 KZ Holten. tel.:05483-1649. J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 u. Wijkverpleging: M. Koggel, Magynenenk 155, Deventer, tel. 05700-2 57 57 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkun dige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat, tel. 14 36. Spreek uur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en berug- brengen van magazijnartike len. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins dag van de maand. Tandarts: F.G. Koop, Catsstraat 46, Goor, tel. 05470-13 50. Spreekuur voor spoedgeval len: 17 00-17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15. Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 "uur Groene Kruisge- bouw, Gaardenstr. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk Tafeltje Dekje: Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingenconsultatie: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruisgebouw, Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatschappelijk werk: Gaardenstraat 29, spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur en op af spraak. Gem. energiebedrijf: Storing electriciteit en gas- voorziening, tel. 18 14. Politie: Tel. 26 55 en 13 52. N.a 18.00 uur bellen: 05200-7 12 34. Brandweer: Telefoon: 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3