TENNISCLUB HOLTEN WON POPPE CUP! Aktiviteiten s.v. Holten MIMTOMgTT {i7 Badminton knokt JadmintMckib^oIten verder Resultaten s.v. Holten VERDIENDE NEDERLAAG VOOR HOLTEN Atletiek HOLTENS NIEUWSBLAD volleybalver. holten Deze week in 't Klavertje LOEMPIA2.50 FRIKANDEL SPEC1.50 KIP-CHAMPI0N- KR0KET 1.00 0 cafetaria altijd op weg met Programma s.v. „Holten' Provinciale kampioenschappen pony's in Holten 21 OKTOBER 1982 - - PAG. 7 Een in taktisch opzicht volkomen falend Holten liet gedurende de eerste drie kwartier Broekland zijn gang gaan. Het middenveld van de roodzwarten was volkomen zoek, terwijl de voorhoede vleugellam was. Het (waarschijnlijke) doel om op de counter te spelen ging daardoor geheel de mist in. De pupillen van trainer Oude Roelink zagen geen kans deze taktiek te wijzigen, ook niet toen na twintig minuten bleek dat Broekland aanvallend geen vuist kon maken. Een afstandsschot van aanvoerder te Wierik van zeker 30 meter belandde via de vuisten van Herman ter Harmsel tegen de paal. De terugspringende bal kon toen door van Enk in het doel worden getikt. jHolten bleef zich bij balverlies |(en dat gebeurde veel te vaak) massaal terugtrekken en kreeg daardoor weinig mogelijkheden de score een andere aanzien te geven en daar ook Broekland aanvallend niets kon klaar ma ken brak de rust aan met deze 1-0 stand. Na de thee ontwik kelde zich een totaal ander Traditie getrouw houdt de I Supportersvereniging „S.V. Hol ten" op vrijdag, 26 november a.s. in het ontmoetingscentrum „Meermanskamp" een verwer ping met tal van attracties en prachtige prijzen. Op maandag en dinsdag, 20 en 21 december vindt de gebruike lijke huis aan huis verkoop plaats van kerstgebak en derge lijke De opbrengst van deze ac tie is bestemd voor de begelei ding van de verschillende afde lingen van de Sportvereniging „Holten" en met name voor de medefinanciering van de activi teiten van de jeugdafdeüng als de Frits Paule Cup. Sint Nico- laasochtend, zaalvoetbaltoumooi, Allard van Bruggentoumooi, jeugdsportkamp en een even tueel alternatief winterpro- gramma voor de pupillen. Na dere bijzonderheden zullen zo spoedig mogelijk bekend worden spelbeeld. Holten trok het spel meer en meer naar zich toe en toen bleek dat de achterhoede van de gastheren wel degelijk kwetsbaar was. De roodzwarten opereerden echter veel te veel in één (te laag) tempo om Broek land op de knieen te krijgen. De dreiging bleef beperkt tot een vrije trap van Henk Warrink en een schot van Andre Dekker. De achterhoede van Broekland wankelde af en toe wel, maar door resoluut opruimen hield men de zaak schoon. Tien mi nuten voor afloop viel de defini tieve beslissing. In plaats van de bal resoluut te spelen, trachte Henk Warrink de bal over de doellijn te laten rollen. De tegenstander doorzag dit en zag de kans de bal voor bet. doel te plaatsen. Toen ook Herman ter Harmsel daarna een foutje maakte was het voor Marsman een simpele zaak 2-0 te scoren. In de slotfase kreeg Henry Bronsvoort nog een uit stekende mogelijkheid uit een voorzet van Nico Labobar, doch zijn kopbal ging hoog over. Hol- ten's tweede nederlaag was hiermee een feit. Een nederlaag op basis van taktische tekort komingen. HOLTEN - LETTELE A.s. zondag ontmoet Holten de gasten uit Lettele, een ploeg die tot uitstekend voetbal in staat is. Overwetering heeft dit het afgelopen weekend nog aan de lijve ondervonden. Als Holten wil blijven meetellen deze com petitie dan zal a.s. zondag van Lettele - gewonnen moeten wor den. In vriendschappelijke duels heeft Holten blijk gegeven tegen Lettele uitstekend uit de voeten te kunnen. De roodzwarten zul len echter bij de uit te stippelen taktiek echter wel uit moeten gaan van eigen kracht. De wed strijd begint om 14.30 uur. Een voldaan winnend Holtens Tennisteam, na afloop van de wed strijd. Pollux-Mintonette 1 (dames) 2-2 Zaterdag 16 oktober te Almelo. Femï* e komt verschrikt de kleedkamer binnenlopen. „Nou", zegt ze, „pak maar weer in. D'r staan me nu toch lange meiden in het veld"! (Wij zijn nogal klein van stuk moet men weten. Gemiddeld plm. 1.70 m.). Gelukkig voor ons had de Matte zich ietwat verke ken. Bedoelde dames speelden divisie-volleybal. Onze tegenstander was ietwat kleiner van postuur (niet veel vooruitgang dus). Na het „Waddenzee, hoi" ging met 7_i5 wie zel toen in de 2 de beuk enn. Experts als we minut(!n 00k a, weer. zijn in de „snelle aanval", nood gedwongen gezien het lange blok aan de overkant, waren onze tegenspeelsters snel over rompeld. Met goede gevarieerde aanvallen wonnen we deze set DORPSSTRAAT 20 HOLTEN TEL. 05483-2998 i|l,j|l< VOORALLE li BOUWMATERIALEN waar u ook bouwt, alle bouwmaterialen op de juiste tijd... en op de juiste plaats van fundering tot en met de dakpan' asbestmaterialen betonstaal beton-tegelsen -vloeren dakpannen/ dakramen dakdoorvoeren deurenen kozijnen gipskartonplaten houtwolcement- platen isolatiemateriaal keukens eninbouw- apparatuur kunststofartikelen lijmenen kitten lichtkoepels metselsteen openhaarden scheidingswanden i sierpleisters i tegels GOOR HOLTEN Tel. 05470-22B4 Iel. 0S4B3-1847 Slalieoslaan 24 Waagweg 15 Openingstijden: ma. t.m. vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 za. 9.00-12,00 do. koopavond Goor 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dakl „We kunnen makkelijk met 0-3 winnen"! Die zal d'r hoofd nu wel in de grond gestoken heb ben want het werd 15-7 voor Pollux. In deze klasse word je nu eenmaal voor elk moment van verslapping en ongeconcen treerdheid gestraft. De derde set was weer voor ons. Het liep weer als een trein. De opslagen waren goed en ook het „kleine" blok was ijzersterk. 7-15 werd het. En jawel, we laten het de laatste set weer afweten. Opsla gen fout, de pass niet goed waardoor de aanval niet verras send en snel- was. Paniek maakte zich van ons meester. Ook twee wissels konden niet verhelpen dat we met 15-8 ver loren. Jammer, toch weer wat geleerd. Op de banen van de tennisclub De Schapekolk in Diepenveen werden weer de jaarlijkse wed strijden om de Poppe cup ver speeld. Deze wedstrijd wordt ge speeld tussen de clubteams van Diepenveen, Markelo en Holten met als inzet de in 1974 door café restaurant „De Poppe", ter beschikking gestelde wisselbe ker. Deze beker was vóór dit jaar zowel door Diepenveen als Holten ieder vier keer gewon nen. Dit bekende dat de win naar dit jaar, indien de beker tenminste door Diepenveen of Holten gewonnen zou wordep, definitief in het bezit zou komen van dit fraaie kleinoord. In verband met de grote belan gen had playing-captain John van de Assem in samenwerking metde wedstrijdcommissie van de TC Holten een zeer sterk team samengesteld. Optimaal voorbereid vertrok de gehele ka ravaan, vergezeld van vele sup porters, reeds zondagmorgen om half acht richting Diepenveen. Na een uitgebreide picknick, ter hoogte van Schalkhaar, werd een uur later het strijdperk in Diepenveen bereikt. Na nog een laatste tactische bespreking werd de strijd aangebonden met beide tegenstanders. Het Holtense team, dat bestond uit 3 dames-dubbels, 3 heren- dubbels en 3 gemengde dubbels leverde gedurende de morgenu ren verwoede gevechtén met de grote concurrent Diepenveen. Deze laatste tegenstander had dit jaar ook het sterkst moge lijke team opgesteld waardoor Holten kansloos leek. Niets bleek echter minder waar! We liswaar liep de achterstand in de morgen langzaam iets op maar het moreel bleef by Holten ongebroken. Na de door de re gen gedwongen middagpauze maakte Holten zich op voor het laatste offensief. Tot grote vreugde van alles wat Holten was werd op het allerlaatste moment de overwinning behaald met slechts enkele games voor sprong op Diepenveen. In totaal wist Holten 256 games te sco ren, 7 games meer dan Diepen veen. De prijsuitreiking werd verricht door de heer Aanstoot sr. van café rest. De Poppe die voor deze gelegenheid speciaal naar Diepenveen was gekomen. Te vens stelde hij het voortbestaan van deze wedstrijden zeker door een nieuwe beker beschikbaar te stellen. De gedetailleerde uitslagen van de Holtense teams zijn, met achter de namen de games vóór en tegen: Gemengd dubbel: Dinie Kramer-John van de Assem 33- 18; Michelle v.d. Assem-Jan Kramer 19-34 Frans-Trees Co- lee 30-21. Dames dubbel: Wil Speelman- Dixie v.d. Assem 32-16; Els Jannink-Renee Klijnsma 37-11; Ineke Willemsen-Patty Janssen 30-20. Heren dubbel: Dick Hovingh- Jan Hut 29-17; Rien van Dijk- Han Muizebelt 30-16; Martien Willemsen-Koos Brouwer 16-31. Zo viste de jeugd van de "Rietvoorn" Kampioen werd J. Wansink met 153.5, goede tweede werd A. Tuitert, A. Tuitert, met 149.8. De overige uitslagen zijn: 3. M. Scheperman 111*2; 4. E. Ulfman 89; 5. H. ten Velde 74.5, 6. F. Eftink 45, 7. M. Wansink 38.9, 8. M. Woltman 38.1, 9. M. Kers 32.4, 10. M. Spenkelink 30.9, 11. R. Klein Teeselink 30.5, 12. M. v. Putten 25.7, 13. J. Ooster kamp 21.2, 14. G. Brands 16.7, 15. A. Zanting 13. Grootste vis was de brasem van 45 centimeter die gevangen werd door F. Efting. SENIOREN: Holten l-Lettele 1 14.30 u.; Holten 2-Reutum 2 10.00 u.; T.V.C. 2-Holten 3 10.00 u. V. 8.45 u.; Holten 4 is vrij; Holten 5-De Zweef 5 10.00 u.; Enter 4-Holten 6 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 7-Hector 5 10.00 u.; SOS 5-Holten 8 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 9-Omhoog 5 9.00 u.; Holten 10-Enter 9 10.30 u.; Haarle 5-Holten 11 10.00 u. V. 9.00 u.; De Zweef 12-Holten 12 10.45 u. V. 9.45 u. JUNIOREN Luctor Al-Holten Al 14.30 13.15; Luctor A2-Holten A2 14.30 13.30 Holten A3-RV Al 14.30; Holten Bl-Luctor BI 14.30 Holten B2-SWN B2 12.45; SDOL B2- Holten B3 14.15 13.15; Holten Cl-NEO Cl 13.00; Twenthe C3- Holten C2 12.30 11.45; Holten C3-Enter C2 10.00. Pupillen Enter Dl-Holten Dl A 10.00 u. V. 9.15 u.; Holten D2-S.D.O.L. Dl 1. 10.00 u.; Holten D3- Excelsior D5 A 10.00 u.; Holten E1-S.V.V.N. El A 10.00 u.; Wier den El-Holten E2 A 9.00 u. v. 8.15 u.; Holten Fl-Blauw Wit F1 A 11.00 u.; De Zweef F3-Holten F2 A 12.00 u. V. 11.15 u. Op het terrein van de Land. Rijv. „De Bergruiters" aan de Borkeldweg zullen zaterdag 23 okt. de jaarlijkse wedstrijden voor pony's om het Provinciaal kampioenschap worden gehou den waaraan zal worden deel genomen door 80 ruiters en amazones die zich hiervoor bij de „voorselectie op zaterdag 9 oktober hebben geplaatst. De kampioenswedstrijden begin nen om 9.00 uur met dressuur, om 10.00 uur start de eerste deelnemer voor het wegparcours (plm. 31/2 km.) om 10.30 uur gaat de eerste deelnemer begin nen aan de cross van plm. 3 km. met 25 hindernissen o.a. het water bassin bij Tempelman erve „De Matte" aan de Veld- dijk. Het evenement za* wuiucu ue- sloten met een springconcours '(aanvang 11.00 uur) waarbij 13 hindernissen gesprongen moeten worden. Als alles volgens plan verloopt zal het concours rond 3.00 uur afgelopen zijn. Acht a. tien combinaties die de beste prestaties leveren mogen op zaterdag 6 november deel nemen aan de in Rijssen te houden Nationale kampioen schappen. Aan de Prov. Kampioenschap pen op de Borkeld (toegang gra tis!) zullen van de Bergruiterpo- nyclub deelnemen: Berdien Paalman met „Mandy", Zwennie Vincent met „Maasdal Coy", Marie Elise Dollekamp met „Akimbo", Herman Lodeweges met „Azmon", Eric Vincent met „Mark" en Arold te Maat met „Simone. Na een lange reeks van trim- en prestatie-lopen stond er zondag eindelijk weer eens een wedstrijd op het programma. Het betrof de Parkloop in Eibergen, een wedstrijdloop over^ 7 km. met meestal een sterk deelnemers veld aan de start. Voor Holten stonden Egbert Veneklaas, Be- rtus Stevens, en onze ex-leden Henk Reitsema en Gerard Koopman aan de start. Zy allen wilden kijken of ze zich al met de regionale top konden meten, maar deze heren bleken nog wel iets te snel voor hen. De loop werd gewonnen door Gerard Mentink van Daventria in een tijd van 21.07. Egbert Veneklaas kon ook goed in de kopgroep meekomen hetgeen resulteerde in een 8e plaats in 22.49. Bertus Stevens die ook steeds sterker gaat lopen zat kort ach ter Egbert en finishte als lie in 23.07. Ook Henk Reitsema (die een moeilijke zaterdagavond achter de rug had) en Gerard Koopman presteerden goed. Hun tijden waren resp. 23.20 en 23.30. Trouwe lezers missen misschien de naam Ap Koetsier maar die kon vanwege een blessure niet meedoen. Hy fungeert nu af en toe als coach want met die Hol ter-jongens heb je nog wel eens wat te stellen. Maar we hopen hem toch snel weer aan de start te zien. Volgende week staat weer een wedstryd op het programma: n.l. de Hulsbeek- cross. Een loop rondom het re creatiegebied Het Hulsbeek te Oldenzaal (Toeschouwers zyn van harte welkom). veel positieve resultaten zyn er deze week niet te vermelden. Ondanks goed tegenspel en he vig verzet, hebben de Holtense competitieteams deze week geen overwinning kunnen behalen. Veranderingen in het competi tieprogramma bezorgde een aan tal teams een vrije competitie- week zodat niet alle ploegen hoefden aan te treden. Maandag 25a.s. is er geen badminton. De sporthal wordt deze avond voor een ander goed doel ge bruikt n.l. het geven van bloed. De eerstvolgende speelavond is dan woensdag 27 Verslagen competitiewedstrijden BCH 2-ZBC 5 Zwolle: 1-7 Het tweede team van BCH heeft deze avond niet veel geluk ge had. Hans Verburg werd in de eerste herenenkel meteen met z'n neus op de feiten gedrukt, en verloor dan ook deze party kansloos. In de tweede herenen kel gaf Eddie Willemink aan hoe het dan wel moest. Hij won z'n wedstrijd zeer overtuigend. Beide Holtense dames, Heike v. 't Holt en invalster Frieda Ren- sen, verloren hun damesenkel. In het eerste gemengddubbel waren voldoende kansen aanwe zig. Echter gebrek aan concen tratie deed de BCH'ers de das om. Het tweede gemengddubbel ging eveneens verloren ondanks het goede netwerk van Frieda. Ook de dames- en herendubbel gingen naar de Zwollenaren zo dat de nederlaag met 1-7 een feit werd. Phoenix 5 Kampen-BCH 3: 7-1 De verre reis naar Kampen bracht geen overwinning voor Holtea Jan Jacobs en Theo Aarsen moesten in de heren en kelspelen de eer laten aan de gastheren. Ook Jet de Beus kon het in haar enkel niet bolwer ken. Het was echter invalster Roelie Zuethoff die nog enig hoop bracht in het Holtense kamp. doch haar partij ging in drie games verloren. Het eerste gemengddubbel ging ook verlo ren, doch de tweede werd met weinig moeite gewonnen. Hierbij zou het echter blijven. De dames- en herendubbel gingen naar Kampen en bracht de eindstand op 7-1 ZBC 7-BCH 4: 5-3 Wederom moest een Holtense ploeg aantreden tegen Zwolle. Eef Weijman beet het spits af en moest na een gelijkwaardige strijd het onderspit delven. Harry Dul verloor ook zijn wed strijd doch in drie games. Tiny v.d. Runstraat kon in haar da mesenkel de stand geen beter aanzien geven en verloor kans loos. Ans Jacobs bracht het eer ste winstpuntje naar Holten door haar enkelwedstrijd na een moeilijke eerste game in haar voordeel te beslissen. Het eerste gemengddubbel ging eveneens na drie games naar Holten. Het tweede gemengddubbel ging naar Zwolle. Ook het herendub bel werd door de gastheren ge wonnen. Het waren de dames die na een lange strijd in drie games de damesdubbel wisten te winnen. Het mocht niet ba ten. Een nederlaag met 5-3 stond vast. BCH 5-ABS 3 Bathmen: 1-7 Deze wedstryd waarin door BCH maar zeer matig werd gespeeld, is geëindigd in een ruime 7-1 overwinning voor ABS uit Bathmen. Theo Nieuwveld en Reijer Dorresteyn moesten hun meerdere erkennen in hun uit stekend spelende tegenstanders. Bij de dames Gerrie Oolbekkink en Dinie v.d. Vreede waren de punten verdeeld. Gerrie wist haar enkelspel te winnen, waar door de stand op 3-1 kwam. De vier dubbelspelen werden door ABS erg gemakkelijk gewonnen. Eindstand 7-1 voor ABS. Competitieprogramma Zaterdag 23/«* Phoenix 4-BCH 2 te Kampen; ZBC-BCH Jeugd te Zwolle. Zondag 24/«* bch jeugd-Kwiek Raalte te Holten, gymzaal Vry- heidslaan aanvang 13.00 uur. Dinsdag 26Deventer 8-DCH 5 te Deventer Woensdag 27bch »-SVI 3 Zwolle te Holten, sporthal aan vang 19.30 uur. Na de matige oogst van vorige week kunnen we nu weer ver slag doen van een volledig pro gramma. De uitslagen van 10 oktober jl. luidden: Stevo 3-Holten 4 2-0; Enter 7-Holten 9 1-0; Sdol 6-Holten 11 2-2. De korte karakteristieken van 17 okt. Vasse 2-Holten 2 1-4. Holten hield aan de verre reis naar Vasse 2 punten over. In een emotionele wedstryd was Holten de koelbloedigste en de spionnen die vorige week de tegenstander al bekeken hadden hebben hun dienst bewezen! Holten 3-SOS 2 1-3 Opnieuw bleef de thuisclub met lege handen. Wil de positie nu al niet hopeloos worden dan zal er deftig aan dit team gesleuteld moeten worden. Holten 4-Almelo 3 1-0 Holten was maar wat in zyn nopjes met deze nipte overwin ning. Elke week komt dit team met de juiste instelling het veld ia Enter 5-Holten 5 2-5 Na de slechte resultaten van de laatste weken werd het elftal op verschillende plaatsen omgezet. Zo kwam Barend onder de lat vandaan en werd in de punt van de aanval geposteerd. Niet zonder succes, want de Bathme- naar slingerde zich telkens met veel elan door de Enter-defensie. Resultaat: 3 doelpunten van B.B. Holten 6-RV 2 1-1 Het zesde deed opnieuw van zich spreken, door de reserves van RV op de halve winst te houden. De koppositie bleef hiermee gehandhaafd. WW 4-Holten 7 5-1 In een doelpuntrijke wedstrijd was Holten niet opgewassen tegen WW. Maar een handvol tegendoelpunten was wel erg ge flatteerd. Holten 8-Luctor 10 0-3 Holten wacht nog steeds op de eerste zege. De Almeloërs gaven de thuisclub geen kans. Mis schien dat SOS a.s. zondag Het slachtoffer zal zyn. Laten we het hopen. Almelo 8-HoIten 9 1-1 Na de uitslagen van de laatste tyd had het negende op meer gerekend, al is één puntje op vreemde bodem mooi meegeno men. Haarle 7-Holten 10 2-1 Onthutst kwam Holten thuis na de nederlaag op „Pastoorsmoat". Van deze tegenstander had men nooit moeten verliezen. Holten 11-Enter 8 1-1 Het derde gelijkspel van het elfde heeft aan een zyden draadje gehangen. Kort voor tijd stond Jan wegstapel op de goeie plek om na een vrye trap, de Enter-goalie te verschalken. Holten 12-Enter 10 ging niet door omdat de veteranen over de grens verbleven. Zeker nieuwe krachten opdoen voor deze slopende competitie.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7