Hockey- gemeente holten Programma Sporthal 'tMossink' SCHAAKRUBRIEK Bertus Oplaat koningsschutter "De Eendracht" HOLTENS NIEUWSBLAD Wedstrijdflitsen: Wedstrij dprogramma: Jn IIPW 21 OCTOBER 1982 -PAG. 5 UITSLAGEN Zaterdag 16 oktober: Meisjes Al - Hengelo Al, 1-4; Bully BI - Meisjes BI, afgelast; Hardenberg Cl - Meisjes C2, 2-10; Meisjes Cl - Almelo C2, af gelast; Hardenberg Al - Jongens Al 0-1; Almelo B3 - Jongens BI, afgelast; Jongens Cl - Avanti Cl 3-1; Hardenberg Dl - Jongens Dl 4-2. Zondag 17 oktober: j Arnhem - Holten 1 3-2; Holten 2 Almelo 5 0-4; Zutphen 3 - Hol ten 3 afgelast; Goor A - Holten 9' vet. 0-0. 7 Donderdag 14 oktober: Zutphen DV - Holten dames vet. jafgelast. Heren 1 speelde uit tegen Arn hem en maakte een zwakke start. Ruststand 1-0 voor Am- hem. De tweede helft bracht meer kansen, waaronder een strafbal. Deze werd door de keeper hoog 'met de stick eruit gehouden, dus een strafdoelpunt. In dezelfde minuut rukte Holten 8® ophieuw op. Via een voorzet van Frits werd door Elbert de stand .7 op 1-2 gebracht. Nadat Arnhem ^|ï2-2 had gemaakt zag het er naar ^Muit dat een gelijkspel er best in- izat. Echter, ongeveer een kwar- 'tier vóór tijd zag Arnhem - na wat overtredingen over en weer kans opnieuw te scoren. De keeper van Holten moest hierna, wegens commentaar op de scheidsrechter, 5 minuten achter het doel. IHeren 2 speelde tegen de kop loper. Teruggekeken wordt op ieen prima wedstrijd, gespeeld in igoede harmonie, waarin met 4-0 •werd verloren. iDe Heren Veteranen blonken uit jop een glad veld in zon en regenwind. Goor was echter ge- ;egend met een keeper, die be- iaald z'n dag had. Iedere aanval 'erzandde in zyn territorium. De oltensè keeper kreeg maar 4 lallen te verwerken. Een curio- jsiteit was de Holtense back die leen hap nam uit Goorse haren, hetgeen de laatste een buil en de eerste een dikke lip oplever- sters. Zaak was om naar hun benen te kijken. De kousen wa ren namelijk verschillend. Waar schijnlijk werd dit door het tal rijke publiek (er waren nog 2 Holtense jongens-teams) te doordringend gedaan. Jongens D was daar ook. Hoe wel door interne problemen ge dwongen met 10 „man" te spe len, zag het er niet al te bedrei gend voor hen uit. Snel werd een 1-0 voorsprong genomen. Het begrip „buitenspel" moet nog wat geoefend worden, want daarin was de Hardenbergse voorhoede iets gehaaider. In de tweede helft raakte echter eerst Bart en daarna Eilard gebles seerd en was de invaller die grootmoedig door de tegenstan der werd afgestaan helaas niet erg briljant, zodat aan een ver lies helaas niet te ontkomen was. Dames Veteranen en de jeugd deze week VRIJ i.v.m. de her fstvakantie. Zondag 24 oktober: Holten 1 - Zevenaar. Aanvang 14.15 uur op Vletgoor, schr. de heren Pit en Wubben; E.H.V. 4 - Holten 2, Aanvang 11.00 uur, Om 9.30 uur koffie drinken bij Theo M.; Holten 3 - Goor 3, Aanvang 13.15 uur op sporthal; schr. P. de Reuver en B. Zwij- nenberg; Holten vet. - Almelo B. Aanvang 11.30 uur op Vletgoor; Afgelopen dinsdag 19 oktober organiseerde Mintonette een lijnbal/volleybaltoemooi voor de vierde, vijfde en zesde klas sen van alle lagere scolen in Holten. 33 Teams werden uit de verschillende klassen gevormd. Zelfs uit Espelo kwam een team. Het werd een grandioos feest, waarbij gevochten werd voor ieder punt. Alles verliep prima, dankzij de prima organi satie. Hier volgen de uitslagen: 4e klas meisjes: 1. Dolly Dots, 2. Betonbrekers. 4e klas jongens: 1. Schakel-boys, 2. Dracula. 5e klas meisjes: 1. Sambaballen, 2. Speloteam. 5e klas jongens: 1. Black Eagles, 2. Breknekkers. 6e klas meisjes: 1. Giechels, 2. V.C. Knudde. 6e klas jongens: 1. Abnormaal, 2. Pytons. Om 12.30 uur werden de prijzen uitgedeeld en kreeg iedere stickers. Het was een fijne en deelnemer/ster als herinnering 2 sportieve dag. Week van 23-10-1982 tot en met 29-10-1982 Zaterdag: 12.00-18.00 u. Zaal handbalcompetitie, N.H.V. Zondag: 10.00-17.00 u. Zaalhand balcompetitie, N.H.V. Maandag: 08.10-15.30 u. scholen gemeenschap. 16.00-22.00 u. bloedplasmaavond, Rode Kruis. Dinsdag: 08.10-15.30 u. Scholen gemeenschap. 16.00-22.30 u. Min tonette. 22.30 - 23.30 u. z.v.v. Blauw Wit. 19.00-20.30 u. In structielokaal - schaken. Woensdag: 08.10-15.30 u. Scho lengemeenschap. 17.00-18.00 u. Zaalvoetbal, Wegenwacht Marke- lo. 18.30-23.00 u. Badmintonclub. Donderdag: 08.10-16.30 u. scho lengemeenschap. 16.00-22.00 u. s.v. Holten, afd. handbal. 22.00- 23.00 u. Zaalvoetbalcompetitie K.N.V.B. 23.00-24.00 u. Zaalvoetr bal, All Stars. 19.15-21.30 u. in structielokaal - s.v. B.A.T.O. Vrijdag: 08.10-15.30 u. scholen gemeenschap. 18.30-23.00 u. Min tonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige re serveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 16 66 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00-12.00 uu. te. De 0-0 eindstand, die 2 jaar eleden voor grote opwinding ®%ezorgd zou hebben, werd nu als EN. onbevredigend afgedaan. gjjOok Jongens A heeft nu toch luidelijk kampioensaspiraties, antredend tegen de paarde- )loemhappers van Hardenberg creeg een zwaar, modderig veld de schuld van dat er heel ang geen goal viel. In de pauze werd het taktische concept in typend gewijzigd wat ook niet veel opleverde. Byna werd de noed opgegeven toen.5 minu- en voor het einde viel na een nodderig, monsterlijk massa- tffensief die miraculeuze goal. Sen machtig mooie, op maat jegeven voorzet van debutant facob werd op meer dan mer kwaardige, meesterlijke manier loor goaltjesdief Eric afgemaakt, edereen blij natuurlijk. Heisjes A werd vooral in de ichterhoede op snelheid gesla- ;en. longens C stond glorieus vóór net 3-0. In de tweede helft reeg Avanti de kans te scoren, naar gevaarlijk konden ze niet /orden. leisjes C2 had een harde dob- ler in Hardenberg, waar het loltense groen niet erg afstak egen dat van hun tegenstand- Het is de Holtense schakers vo rige week inderdaad niet gelukt om in de tweede externe wed strijd van de Promotie-klasse S.B.O. tegen het Hengelose H.S.C. een goed resultaat te boeken. Het werd op de Meer manskamp een voorlopige 2-7 nederlaag. Alleen Wim Kees van Rijssen smaakte het zoet der overwinning. Halve successen waren er voor Eric Gervedink Nyhuis en Henk van Beek. Mar- tijn Hage, Dik van der Knaap, Dinant van Beek, Henri ten Brinke en Ton van Oyen moes ten een nederlaag accepteren. Laatstgenoemde maakte in een winnende stelling helaas een fa tale fout. Teamleider Joep Mid- delink heeft een afgebroken partij die echter bij na-analyse ook verloren zaï gaan. Als ex cuus voor deze toch wel zware nederlaag kan gelden dat de Holtenaren in geen enkel geval van bord gespeeld zijn. In tegendeel, alle beslissingen vie len in de slotfase en toen pas bleek datde gasten net allen iets meer kwaliteit hadden. A.s. maandag Maandag 25 oktober worden de eerste bekervoorrondes gespeeld en bovendien speelt het recreatie-viertal de eerste com petitiewedstrijd op de Meer manskamp. 10-jarig jubileum. 26 Febr. e.k. vieren de Holtense schakers alweer hun tweede lus trum. Een actieve jubileum commissie heeft al een heel pro gramma ontworpen waarover we t.z.t. uitvoerig op terug hopen te komen. .C Op vrijdag 15 oktober j.l. werden in zaal „Vosman" door de schietvereniging „De Eendracht" op het onderdeel om de titel „Koningsschutter 1982". De kop werd afgeschoten door Ap Paalman, de staart door Gerrit Koopman, de linker vleugel door Bertus oplaat, de rechter vleu gel door Gerrit Schuppert en tenslotte na 150 schoten gelukte het Bertus Oplaat de romp van de houten vogel naar beneden te halen. IAUW WIT NAAR VESOS lauw Wit I gaat zaterdag naar ellendoom waar om 14.30 uur 2 wedstrijd begint tegen het irste van „Vesos" De gastheren ebben tot nog toe heel matig epresteerd (3 punten uit 6 wed- trijden) en ze verloren afgelo- en zaterdag met 2-1 van het wakke ZW/Delden. De Blauw fitters zullen wanneer ze zich illen handhaven in de sub-top loeten winnen. Van „meetaf* anpakken en de tegenstander iet onderschatten want dat eeft de ploeg van trainer cholten in het verleden meer 'an eens de beide puntjes ge est. De wedstrijd zal worden fleid door scheidsrechter van inthe. tand le klasse: M.V.V aarle enekamp lortlust lauw Wit arkvogels ZSV ietvogels isos W Delden oswinkel Van links naar rechts de heer H.J. Nekkers, secretaris titelver dedigster mevrouw Opiaat- schutter skoning Door burgemeester en wethouders op 12 oktober 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1.aan de heer G. Wesseling vergunning verleend voor het kappen van een houtwal aan de Brilsteeg; 2. aan Ennia recreatiebedrijven n.v. vergunning verleend voor het kappen van een aantal bomen op camping Twenhaarsveld; 3. aan de heer A. Stevens subsidie toegekend voor het herstel van het rieten dak van het pand Zweerssteeg 1. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. BELEIDSUITGANGSPUNTEN T.A.V. HET VERLENEN VAN VENTVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders van Holten hebben in hun vergade ring van 12 oktober 1982 besloten in het belang van de openbare orde (orde, rust en veiligheid op de openbare weg) ten aanzien van het al dan niet verlenen van ventvergunningen c.q.-ontheffingen in het vervolg de navolgende uitgangspunten te hanteren: a. in principe niet meer dan drie ontheffingen (jaar- en dagontheffingen) per dag; b.in principe niet meer dan één ontheffing per branche per dag; c. met het oog op de markt wordt voor vrijdag geen ontheffing verleend; d. venters moeten een geldig registratiebewijs overleggen. Afwijking van het gestelde maximum per dag of 'per branche is in principe mogelijk, indien ontheffing is verleend voor een gedeelte van de gemeente (bijv. alleen het dorp of het buitengebied). Holten, 15 oktober 1982. HINDERWET Ter inzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen van 25 oktober 1982 tot 25 november 1982 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1.T. Rensink, Dijkerhoekseweg 7 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een varkensfok- en varkensmestbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest; 2. G. Mekenkamp, Pasopsweg 7 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een boven grondse tank - inhoud 600 liter -; 3. Mevrouw H. Landeweerd-Stam, Markeloseweg 15 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, - inhoud 1000 liter -; Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink", (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerpbeschikkingen ter in zage. De ontwerpbeschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen vari de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 25 november 1982 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een be zwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen in brengen tegen de aanvragen en-of ontwerpbeschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 18 november 1982 met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 12 oktober 1982 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: E.D. Veneklaas, Tromopsweg 7 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensmest bedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 1200 liter -; De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 25 oktober 1982) op de gemeentesecretarie, alsmede in de sporthal ,,'t Mos sink", Keizersweg 22 te Holten, ter inzage gedurende de hierboven genoemde tijden. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van ter inzagelegging, derhalve vóór 25 no vember 1982, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. TERINZAGELEGGING ONTWERP SOCIAAL-CULTUREEL PROGRAMMA 1983 De Rijksbijdrageregeling sociaal-cultureel werk bepaalt dat de ge meenteraad jaarlijks vóór 1 januari een sociaal-cultureel programma voor het daaropvolgend jaar vast moet stellen. In het sociaal-cultureel programma, dat ieder jaar opnieuw geba seerd en vastgesteld wordt op het op dat moment geldende so ciaal-cultureel plan, moet onder meer aan de volgende punten aan dacht besteed worden: de sociaal-culturele en educatieve aktiviteiten die in een bepaald jaar plaats zullen hebben; wie voor de uitvoering daarvan zorg zullen dragen; hoeveel subsidie daarvoor beschikbaar gesteld kan worden. De Rijksbijdrageregeling sociaal-cultureel werk bepaalt voorts dat een sociaal-cultureel programma niet eerder door de gemeenteraad vastgesteld mag worden dan nadat de plaatselijke bevolking en de diverse plaatselijke verenigingen, instellingen, groeperingen e.d. bij de totstandkoming daarvan betrokken zijn geweest. Deze bepaling is tevens opgenomen in de Procedureverordening sociaal-culturele planning, zoals deze op de gemeente Holten van Teneinde een ieder in de gemeente Holten in staat te stellen kennis te nemen van het ontwerp sociaal-cultureel programma 1983, zoals deze voorlopig door de Commissie sociaal-cultureel werk is vast gesteld, liggen exemplaren van dit ontwerp (reeds vanaf 14 oktober 1982) tot en met 28 oktober 1982 ter inzage in: a. het gemeentehuis, afdeling Welzijnszaken, Dorpsstraat 27; b. de openbare bibliotheek, Rörikstraat 3. Gedurende de termijn van ter-inzage-legging kan een ieder c.q. iedere vereniging, instelling, groepering en-of belanghebbende in de gemeente Holten schriftelijk met redenen omklede bezwaren tegen het ontwerp sociaal-cultureel programma 1983 bij de ge meenteraad indienen. Né d.d. 28 oktober 1982 ingekomen bezwaarschriften zullen in prin cipe niet meer in behandeling worden genomen. Overigens zij nog opgemerkt dat het programma van emancipatie- aktiviteiten voor het jaar 1983 overeenkomstig de betreffende bepa lingen in de Tijdelijke rijksbijdrageregeling ter stimulering van emancipatiewerk in het (ontwerp) sociaal-cultureel programma 1983 is opgenomen en een herkenbaar onderdeel hierin vormt. Voor eventueel gewenste nadere informatie kan men zich wenden tot de ambtenaar belast met welzijnszaken, de heer D.S.E. van Mer- levoort, tel. (05483) 16 66, toestel 29, afdeling Welzijnszaken. WET AGRARISCH GR0NDVERKEER Er is een nieuwe wet (de Wet Agrarisch Grondverkeer) die voorschrijft, dat een grondeigenaar zijn eigendom alleen met toe stemming van de grondkamer mag verkopen. De bedoeling is te voorkomen dat landbouwgrond en natuurterrein worden verkocht aan mensen die de grond voor een ander doel willen gebruiken. Ook wil de wet daarvoor de prijsvorming in de hand houden. Naar verwachting zal de wet begin januari 1983 in werking treden. Veel percelen in Holten zijn niet als landbouwgrond of natuurterrein aan te merken. Voor die percelen is de goedkeuring van de grond kamer vóór de verkoop dan ook niet nodig. De gemeenteraad kan een gebied vaststellen waarin geen land bouwgronden of natuurterrein voorkomen. Percelen die in dat ge bied liggen kunnen dan zonder nadere goedkeuring aan iedereen worden verkocht. Voor percelen buiten dat gebied moet een koper aan bepaalde voorwaarden voldoen. De grondkamer controleert voordat tot overschrijving van de grond wordt overgegaan of aan die voorwaarden is voldaan. Het is de bedoeling dat de gemeente raad een gebied vaststelt zoals hiervoor is omschreven. Dit gebied omvat: de bebouwde kommen van dorp Holten en kern Dijkerhoek; het gebied ter weerszijden van de Holterbergweg, van hotel „De Holterberg" tot aan hotel ,,'t Lósse Hoes", en gelegen tussen de Blikkertweg en de Oude Hellendoornseweg; het gebied tussen de Enkweg, Beukenlaan en Forthaarsweg, nabij hotel „Hoog Holten"; het villaterrein Look; het zomerhuisjesterrein op de Borkeld; de sportveldencomplexen „Meermanskamp" en ,,'t Vletgoor"; de kampeer- en bungalowterreinen „De Holterberg", „De Prins", „Hijdoorn", „Twenhaarsveld", inclusief het gemeentelijk zwem badterrein en „De Haspel". Deze gebieden zijn nader aangegeven op een bij het ontwerp- raadsbesluit behorende kaart. Het ontwerp-besluit met de daarbij behorende kaart ligt vanaf maandag, 25 oktober 1982 gedurende dertig dagen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken. Eventuele bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad van Hol ten tot uiterlijk de veertiende dag na de laatste dag van terinzage legging, derhalve tot 13 november 1982 Holten, 21 oktober 1982 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5